Reklama

sobota 11. srpna 2018

"Pomsta za mrtvé": Má český stát svou armádu skutečně pod kontrolou?

Jaroslav Štefec
11. 8. 2018
Aniž bych sebeméně zpochybňoval odvahu českých vojáků, kteří zemřeli v Afghánistánu při sebevražedném útoku bojovníka některého z tamních mocenských uskupení, tohle by se stávat nemělo. A čekám ostrou reakci českých politiků, především prezidenta republiky jako nejvyššího velitele ozbrojených sil, premiéra, nebo alespoň ministra obrany.


O co jde? Nevím, jestli jste to postřehli, ale v médiích zazněla z nejvyšších míst velení AČR slova o „pomstě za padlé české vojáky“. Při vší úctě, tohle je těžce za hranou. Komu, za co a jak se generalita AČR chce mstít? Vojáci byli údajně vlákáni do léčky. Chápu. Jak zákeřné! Ale tohle je válka, páni generálové, a politické kecy o „mírové misi“ si odpusťte. Mírových misí se vojáci nezúčastňují

Stejně tak si odpusťte plky o nějakém „pohánění před soud“. Koho, jak a proč chcete pohánět před soud? Velitele konkrétní ozbrojené skupiny za dobře zorganizovanou vojenskou léčku? Ti lidé tam sami sebe nevnímají jako teroristy, ale považují se i pod vlivem silné víry za svaté bojovníky za svobodu své vlasti a odchod všech cizích vojáků, kteří ji sužují už několik set let. Za to je, páni generálové, chcete trestat a mstít se jim?

Zazní-li podobná slova, měly by se okamžitě zuřivě rozblikat červené kontrolky všem lidem, kterým opravdu jde o obranu demokracie. Té skutečné, nikoliv té, o níž tak rádi hovoří naše tak zvané „politické elity“. Jak může vedení české armády vyhlašovat nějaká „pomstychtivá tažení“ a slibovat někomu jakousi pomstu? Na základě jakého mandátu?

Vojáci jsou pouhými nástroji státu, od nejposlednějšího vojína, po náčelníka generálního štábu, a nepřísluší jim v žádném případě vyslovovat cokoliv, co nemá odborný charakter a přímo souvisí se zahraniční nebo bezpečnostní politikou státu. Zvláště když nikdo z nich nedokáže odhadnout následky, které podobné řeči mohou mít pro naši zem. Ani chybějící ministr zahraničí rozhodně není pro nic podobného omluvou!

Rád bych věřil, že se páni generálové neinspirovali praktikami svého kolegy, někdejšího šéfa Vojenského zpravodajství a oblíbeného „vojáckého“ velitele z Afghánistánu, které se zřejmě pod vlivem tamějších zkušeností pod jeho vedením „mstilo“ nejen lidem nepohodlným některým strukturám uvnitř resortu obrany nebo velkým obchodním firmám, ale i těm, kteří byli nepohodlní milence premiéra. Vyjádření tohoto typu podobné myšlenky rozhodně vyvolávají. Stejně jako logicky nastolují otázky, zda se nám „civilní řízení armády“ tak trochu nevymyká z rukou. A k čemu by to mohlo vést.

Slova o „pomstě za mrtvé“ navíc evokují v naší zemi velmi ošklivé vzpomínky na dvě malé obce, jednu nedaleko Kladna a druhou na Chrudimsku. I tam šlo o „pomstu za mrtvého vojáka“. Rád bych věřil, že to byla jen nevhodná formulace myšlenky, nikoliv vojácky otevřené vyjádření typu „nandejte jim to, všechno je povoleno“, adresované klukům, kteří v Afghánistánu zůstávají. Nerad bych se za pár let dožil toho, že má vlast, Česká republika, bude čelit obvinění z válečných zločinů, spáchaných ve jménu „pomsty za mrtvé“.

110 komentářů :

 1. Neustále slyším a vidím stejné tváře, kteří říkají, že "my" musíme být v NATO a tak je to správné soudruzi. I pan president roní želví slzy. Já tedy asi mezi ně nepatřím, je mi to moc líto. Pak se div člověče, že nepovažuji tento debilní stát za svůj, když oni mluví mojím jménem. A propos koho policajti chrání? Dostali nová auta, uniformy a zřejmě taky mají dost času, když celé hodiny čučí na silnici s radarem. To ti ostatní chudáci na dvanáctém kilometru dálnice asi nepochopí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty wole tak utec do Sojuzu.

   Smazat
  2. 20:27
   PROČ BY MĚL NEKAM UTÍKAT TY HAVLOTROSKO TUPÁ???!!!!!!VIDĚL JSI,V JAKÝM STAVU SE TY NAŠI HRDINOVÉ DÍKY LEZENÍ DO uASS OKUPANTSKÝ STOKY VRACÍ????!!!!!!
   JÁ JO,TAKŽE ZAVŘI PROLHANOU TLAMU,HAVLOUNTERMENSCH!!!!!

   Smazat
  3. vyvraždí vobřezané komando žoldáků celou vesnici?

   Smazat
  4. budou nájemní žoldáci vypalovat nové Lidice podle talm udu?

   Smazat
  5. 21:41
   Co zas plácáš ty volotrku vo židech????
   Tobě už klátí velkej BEZMOZEK s malým!!!!!

   Smazat
  6. Jediný sojuz je EU, případně USA, sice jen názvem, ale hodně spoutan finančně. Mně se za kopečky nechce.
   Já se cítím doma dobře, jen mě štvou lidi, ktečí přezírají názor druhých a tvrdí, že je to demokratické. Tento stát je evidentně jejich.

   Smazat
  7. Doplnění Rudova komentáře:
   Vždyť u nás probíhá to samé! rozdíl je jen ve stylu "boje"! Díky bohu, BEZ ZBRANÍ. Vždyť podle "pravidel demokracie". které IGNORUJÍ VÝSLEDKY VOLEB (všechny strany proti jedné), je to stále boj o MOC i mezi stranami. Nechci ani domyslet, jak by to vypadalo u nás, kdyby ty "bojující strany" vybavily své příznivce zbraněmi.

   Smazat
  8. Otázka má Český stát svou armádu skutečně po kontrolou ?
   Odpověď - Český stát nemá pod kontrolou už nic .

   Smazat
  9. 15:18-Nemluvíte pravdu.Český stát má pod kontrolou celý národ a hlavně dostatek peněz daňových poplatníků pro svoje platy a příplatky.
   Petr Majevský

   Smazat
  10. 20:27
   To dvojitý v ve slově wole mi napovídá, že to bude asi ufňukaný Pičínský, co se snaží opět někoho poučovat, co má dělat. Božínku, člověče, skočte si k doktorovi pro prášky, evidentně vám již došly...

   Smazat
 2. válka je válka: Vojáci co tam v o tomto zemřeli bohužel si vybrali.Keci o odplatě našeho státu může vyplodit je idiot.Ideioté kteří si na tom staví kariéru je jen posun fronty těchto debilů na post 1.Můj názor: žádní hrdinové,žoldáci.Hrdina je policaj který zachránil lidský život.Škoda těch životů ale vybrali si,byznis je byznis.Do války jde jen idiot nebo placeňák nebo Hitlerovi chlapci.Co jsme vlastně ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem přesvědčen že jestliže WEHRMACHT nařídí aby se opět naše vojenská jednotka zůčastnila okupace uRuských hranic,aby se vybralo z každé POLITICKÉ STRANY ODS,ČSSD,KDU ČSL,TOP 09,PIRÁTI,ANO a STAROSTOVÉ skupina 50 poslanců a senátorů/zbytek z vedení stran a byli převlečeni do maskáčů s plnou polní a odvezeni do dané oblasti,aby mohli sloužit vrahům z USSA a fašistům pod vedením MERKELOVÉ!

   Smazat
 3. 18:35
  O týhle rádoby armádě by """nežertoval""" ani DOBRÝ VOJÁK ŠVEJK!!!:-/

  OdpovědětSmazat
 4. Nelze nez souhlasit......

  OdpovědětSmazat
 5. Jo...postřehl jsem to a vidím před sebou Rumcajse, kterého zavřeli pro urážku starostenský nohy..a vidím toho tupého starostu...to prosím bylo z pohádky o Rumcajsovi. A něco podobně tupého velí naší armádě. A to jsem si myslel, že nic horšího než Stropnický nás nemůže potkat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. von tě ten humor přejde, až ne gři zaťukaj na tvoje dveře.
   Tzv. armáda uchrání s bídou jeden okres po dobu několika dní za šedesát miliard a metresa Parkanová ti zazpívá, místo toho aby seděla osm roků za katrem. To všechno zařídí Rychetský, Šámal, Baxa, zeman,...

   Smazat
  2. 21:47
   Dle mého názoru tato "armáda" bude chránit ta negroidy a vypomáhat jim bude policie ČR za vydatné pomoci neziskových organizací.

   Smazat
 6. Pak by řádění KG SS na Praze 4 a od Lahovic po Dívčí Hrady bylo také "pomstou za mrtvé" možná ještě budoucí mrtvé.
  Někomu z vedra ěblo.
  Kerej génius to byl?
  (Nemam tv, noviny nekupuju, rádio si obřas pustím v autě a hned se naxeru).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, podle toho, co jsem viděl v televizi, se takto vyjadřoval na ČT1 včera osobně nový náčelník generálního štábu. Minimálně to tak vyznělo.

   Smazat
  2. kterého komouše máš na mysli:
   Klause, Baxu, Zemana, Rychetského, Dubčeka, Pitharta, Havla, Šámala, ......

   Smazat
  3. 21:49
   Von jen někdo z nich z genštábu Vygume????!!!!!

   Smazat
 7. Zaplatpanbuh, ze na knizeci rady Stefce sere bilej tesak. Tenhle bachor muze radit nanejvys z teplicka u kaficka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19;03
   Zmizni smrdět na Blicí listy ty omyle přírody!!!!!!

   Smazat
  2. 19:03 Tak sem ty kreaturo z haveljugend nelez.

   Smazat
 8. Mám technickou poznámku a dotaz. V televizi ukazuji animaci, jak léčka proběhla. Vpředu šel americký voják, pak 3 Češi a vzadu dva Afgánci. Statečnost obyčejných Američanů je samozřejmá, vychovali je tak (viz filmy Michaela Moora). První varoval před nebezpečím pes. Američan poklekl a Češi postoupili vedle něho a připravili se k obraně. Výbuch je zabil a Američana jen zranil.

  Je na místě otázka, jak se liší výbava Američanů na bojišti od českých vojáků? Výbuch vybavení našich vojáků zpochybňuje. Jde o přilba balistickou ochranu, atd.. Čekal bych vysvětlení místo žvástů, kterými nás z TV zavalují. Nejspolehlivějším spojencem vojáků NATO je pes. Je užitečnější než místní vojsko. O jeho zdravotním stavu nevíme vůbec nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tebe sere bilej tesak. Na tvoje zvasty neni nikdo zvedavy a nasim hrdinum z Afghanistanu bys to do oci nerekl, protoze by jsi pak musel setrit na zubni protezu.

   Smazat
  2. 19:20
   Nevyhrožuj SYFILITIKU,kdyby uASSacký OKUPANTI TÁHLI DO HAJZLU NEJEN Z AFGHÁNISTÁNU,TAK BY SE NAŠI VOJÁCI NEVRACELI V PENÁLECH!!!!!!!

   Smazat
  3. Mám známého vojáka z povolání. Na misi v Afganistánu byl a po návratu říkal již nikdy více. Do očí jsem mu řekl proč tam jezdil, že tam jede jako žoldák a okupant. Odpověď byla rychlá a jasná - pro peníze, které potřeboval na opravu domu. Je to děs, ale na misi berou vojáci 10x více jak doma a to není zanedbatelná částka.
   Každy z těch padlých dobře věděl do čeho jde a že může přijít o život. Je mi líto života mladých mužů,/ale hlavně je mi líto jejich matek/, kteří tam údajně brání zájma ČR, ale podle mě to není pravda. Slouží v cizí zemi, pod cizím velením a za peníze. Jsou to tedy jen žoldáci na kterých více méně nikomu nezaleží. Co se týká výroku nějakého "generála" o pomstě, tak by mě to ani nepřekvapil, jsou to sice chytří chlapi, ale majíá jen omezené vojenské myšlení.

   Smazat
  4. 19:20 jsi blbej jako troky, chlape. Hrdinové z Afghánu zcela bezpochyby přesně tohle rozebírají.

   Smazat
  5. 20:08
   Přesně. Já znám hned čtyři, z toho dva jsou z rodiny. Nikdo, opakuji nikdo z nich nemají pocit, že dělají nějakou záslužnou činnost. A to ani když jim nadřízení tlučou do hlav pořád stejnou omáčku, jak je nutné pro upevnění míru a bratrství se spojenci vykonávat tyto mise. Jeden z nich se účastnit nechtěl, ale bylo mu sděleno, že by měl, jinak ho nečeká žádná kariéra a brzy může očekávat neprodloužení pracovní smlouvy. Ano, peníze, to je to hlavní, co je tam žene. Jedni proto, aby splatili hypotéky a druzí proto, aby si hypotéky nemuseli brát. A pak jsou i tací, co chtějí luxusní auta, motorky a jiné freecoolinské požitky, které je dělají jinými před jejich vrstevníky hledíce na ně s otevřenou "mordou"...
   Dva z nich, co tam byli a co je znám, jsou dokonce důstojníci a to ne malí. Oba se shodují, že tu jde pouze o zájmy USA, udržet si enklávu která je blíže k hranicím Ruska, Číny a hlavně Iránu. K tomu jim stačí pouze ty po zuby vyzbrojené a chráněné základny na území, které přesto ovládají znepřátelení obyvatelé.
   kluci tam umírají pro jejich zájmy. Být rodič některého z nich, asi bych je s těmi vojenskými poctami a vylhanými postoji poslal hluboko do pr..e.
   J.C.

   Smazat
 9. "Soudruzi" Hurvinci, ja to vidim ponekud jinak !
  Nejdrive me vysliste a potom prskejte vztekem !
  Machometani, spisovne zpravne Cesky kozomrdi, jsou EXPANZIVNI, UTOCNI, KOUSAVY, nevypocitatelni a velmi, velmi RASISTICTI a netolerasntni.

  Kdyz nepujdeme my na ne k nim, tak oni pujdou k nam na nas.
  Vy nevidite napeti mezi narody a rasami realisticky ! Vy je vidite brylemi ideologie a ve skutecnosti je to pouze kmen proti kmeni a rasa proti rase.

  Preji ceskym vojakum, po boku jinych Evropanu USPECH, ve feudalnim Afganistanu ! A hledte vyrovnat konto !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než Tě Honolulu zaplaví nadávky, pokusím se korigovat Váš názor. My ani USA a jiné státy nemáme co dělat "mírově" za hranicemi svých států! Jen můžeme se hádat s argumentační podporou-kdo začal a komu to prospívá- nic víc.

   Smazat
  2. PS. - na "svém" území si dovolím být xenofobní, rasistický a v případě potřeby i terorista, pokud se tím myslí např. partyzáni.

   Smazat
  3. Milý idiote, Afgánci se vždycky mydlili v Afganistánu a nikam se necpali. Jen "demokratizeční" proces a naše euroatlantické hodnoty s nima můžou hnout!

   Smazat
  4. 20:30-a proč je chcete demokratizovat zbraněmi? Neznáte tu bajku o psu na řetězu?

   Smazat
  5. PS. možná mělo být: "proč je chtějí demokratizovat zbraněmi?" Potom se omlouvám.

   Smazat
  6. 21:28
   uASSacký okupanti TO JINAK NEUMÍ,ANEB TO JE V RÁMCI OPERACE TRVALÁ OKUPACE TA JEJICH DEMOKRACIE POD HLAVNĚMA SAMOPALŮ,TANKŮ A BOMBARDOVÁNÍ!!!!!

   Smazat
  7. Soudruhu Spejble, i přesto a nebo právě proto, že tam jsou cizí a potažmo naše armáda, lezou do Evropy po tisících. Do chvíle, dokud se nikdo do nich nemr...al, ani jsme o nich nevěděli. A z tvého slohu je jasné, že jsi rasističtější, než oni. A to jsi s nimi, ty konkrétně, žádnou zkušenost neměl. Jsi jen vymatlaný mozek mainstreamem.
   Soudruh Hurvínek

   Smazat
 10. Treba nasi "siritele demomkracie", pohunci SS - Teroristu najdou v "Afganu" obdobu Curdy, ktery udal Gabcika a Kubise!!!! Pan Hitler by mel radost!!!! Proste se ucime od nasich byvalych okupantu a vrahu z Nemecka!!! Nyni SPOJENCU A PRATEL!!!!!!!! Jak dlouho z nas bude ta PROAMERICKA A PRONEMECKA LUZA DELAT IDIOTY!!???

  OdpovědětSmazat
 11. Jeden komentář v češtině je na
  www.youtube.com
  heslo vyhledavače:
  kesudis pašková černochová,letko

  OdpovědětSmazat
 12. ZPOZORNETE ! Aby jste vedeli, vo co kraci !
  Cela Amerika je zaplavena PROTI-belozskou agitaci a kazda NESTVURA, ktera se toho zucastni je povysovana a obdivovana - jako napriklad SARAH JEONG !

  Kdo na to upozorni, jako napr. ALEX JONES , tak je umlcen !

  Evropane na to reaguji podvedome vlasteneckymi pochody s bubinky , trumpetami a pistalky, jako nacionaliste ve 30 letech.

  Tato situace se bude zhorsovat ! Tak si pamatujte ! Pujde-li NATO proti expanzi z Afriky a Middle East, tak je to v poradku.

  OdpovědětSmazat
 13. Vladimir Smidl 19:25 !

  Vas pohovor, ktery jste doporucil je dukazem VOLANI KRVE a kmenove prislusnosti.
  Pan KESUDIS haji svoje lidi !

  Takze prosazenim INTEGRACE a kulturnim obohacovanim, jste si nasrali do obyvaku ! (Receno jazykem vojaku.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Kesudis , po udělení českého občanství, dobrovolně odsloužil základní vojenskou službu v Armádě České republiky. Považoval to za svoji povinnost.

   Smazat
 14. 19:20 - pane, mam stejny nazor jako vy !

  nick Mugabe (19:30) dostane brzi NAKLADACKU !
  Cesti vojaci ! Nakopejte nickovi Mugabemu do rektalu v ramci myslenkove stimulace ! On premysli prdelou !

  SLAVA CESKYM VOJAKUM, kteri po boku progressu a civilizace haji Evropu a brzdi expanzi Islamu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:54
   AŽ SE RUS NASERE,TAK VÁS SROVNÁ JAK VICHŘICE SHNILEJ PLOT,SVINĚ OKUPANTSKÝ!!!!!
   A TY TLAMOPRDELNÍ OVARE Z HROMADY HOVEN SE NESER MEZI ČECHY,PODŘADNEJ SMRADE SVINSKEJ!!!!!!!!!!☺

   Smazat
  2. Jenže právě vojska armád NATO tu expanzi vyvolalo svými útoky proti Lybii, Iráku a Sýrii. Teď skejsli v Afghánu. V Evropě Frontex funguje jako dovozce migrantů z Afriky, a za asistence speciálů NATO sem vozí hlavouny ISIL. Přitom každý veterán, který se v ČR vyjádří ve smyslu obrany vlasti, je bleskem označen za nebezpečný živel. Armáda a její zdroje jsou využívány pro potřeby kapitálu. A na druhou stranu se immerwährend kupí zbraně a vojska okolo Ruska s tím, že politici k tomu vyřvávají o úděsné hrozbě z ruské strany. Už vykřikují, jak zruší diplomatické kontakty a stále přesouvají jednu divizi za druhou na ruské hranice. Vyvolávají jednu záminku pro konflikt za druhou jako druhořadý krčmový rváč. Znovu začínají zbrojit jako šílení.
   Tak co tady kecáš o NATO jako ochránci před islamizací? To je ta ochrana? NATO je určeno PŘEDEVŠÍM pro válku s Ruskem a na bombardování cizích zemí, co nechtějí zadarmo předat svoje zdroje, tak si to už konečně zapamatuj!

   Smazat
 15. Jaroslav Štefec napsal důležitý článek. Lidem jako je on nebo dr. Marek Obrtel by měli politici, ale i vojáci pozorně naslouchat. Jinak budou z vojáků žoldáci a nemyslící stroje.

  Jenže ta zásadní změna, totiž vystoupení ze zločinné organizace NATO, se zatím jeví jako krajně nepravděpodobná. Toto členství je jedním z nejstrašnějších důsledků toho, že jsme kolonií. A dovolávat se v této situaci právě vrchního velitele, presidenta republiky, zavádí beznadějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prezident je bohužel militarista primitivního zrna.

   Smazat
  2. 20:47-Prezident je především vrchní velitel a tato funkce mu neumožňuje vyjádřit osobní stanovisko jako nám, moulo. Pokud by vyjádřil pochyby, musel by jednat personálně! Kapišto?

   Smazat
 16. Kdyby pan generál co se chce tvrdě pomstít neměl úplně zelený mozek,tak by raději zatím ve skrytu duše uvažoval o tom jak tu " misi" zdárně a čestně ukončit.Nezapomenu záběry kde jako poslední opouštěl Afganistán velitel celého kontingentu ruské armády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdežto u nás při jakémkoliv problému (1938,dělení ČSFR) vždycky hrdinně první zdrhne prezident.

   Smazat
 17. Ten vojáček NGŠ by měl být okamžitě vyhozen z armády ČR!

  Pomsta ? To budou asi jakési jím zinscenované afgánské Lidice ?

  HNUS,HNUS,HNUS...inu zelený mozek,parazit na těch co vytvářejí hodnoty !

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Formulace, kdy Opata ROZKÁZAL "vojákům", aby POTRESTALI, a to v Afghanistánu, ty, kteří připravili léčku - to je jasný příznak zupáckého žoldáctví, to nemá a armádou normálního státu nic společného. Žoldáctví s mafiánskými prvky. A samozřejmě, skryté doznání podřadnosti českých žoldáků, kteří podlehnou při tak primitivní fintě.

   Smazat
  2. Ano, asi další Lidice, nebo My Lai(Vietnam), Faludžu (Irák). S tím už mají američtí hrdlořezové - a praví teroristé letité zkušenosti. Je to nanejvýš ostudné, jak jsme se nechali do té jejich špíny namočit.

   Smazat
  3. 22:16, Fallúdža byla ostudná a úděsná záležitost. Za tohle by se nemusely stydět ani Totenkopfverbände.

   Smazat
 18. A tapeťák, bývalý Hurvínek, současný Hedviček, je zpět. Konec rozumné diskuze. Trollové, jásejte.

  OdpovědětSmazat
 19. 20:33
  TAKY NECHÁPU,PROČ SEM TEN SYFILITICKEJ OVAR BEZ MOZKU LEZE.....NA BLICÍCH LISTECH BY HO ZA TY HOVADINY JEŠTĚ PLATILI!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:04
   Protože se ten blbec chce hádat, a ponižovat Čechy. Kdyby totiž v SSA velebil toho svého favorita, tak by mu jeho odpůrci, kterých tam je taky hodně, dali na budku, a na webech ho típli, hrdinu. Tady ho ten bývalý Čech, může glorifikovat, hádat se, a ještě ponižovat bývalé krajany, a v tom si rochní.

   Smazat
  2. Jak koho H.uráží, také se dá říci, že "potrefená husa nejvíc kejhá"!

   Smazat
  3. 22:05
   Tobě už NENÍ POMOCI!!!!!!
   UDĚLEJTE SI VY DVA GERONTI SVOJE STRÁNKY,TAM SI TU SVOJÍ YNTELIGENCI MŮŽETE CHVÁLIT NAVZÁJEM!!!!!!☺

   Smazat
  4. 22:05 Nejsem ani potrefená husa, ani Hurvínek. Jsem Čech, miluji svou zem, a urážet se nenechám. Jste-li vy Hurvínek, tak se vám omlouvám, máte právo se tak cítit, a máte jistě i své obdivovatele z jiného ranku.

   Smazat
 20. Afganistan je opiovou plantazi Americanu,presneji nekterych zlozek jejiho statniho aparatu ktere kontroluji a distribuji to svinstvo do tech spravnich destnaci.Zisk z toho svinstva se pouziva na financovani barevnich revoluci po svete a statni prevraty.
  Ta hnusna pakaz by tezko prosazovala k tomu ucelu statni penize tak jedou na vlastnim koni.Taliban by jim to rychle zatrhnul a prevzal kontrolu jenomze to se zase nehodi do karet nikomu jakozto tyhle zdroje by mohli byt pouzity proti krestanskemu svetu a pro posileni Islamizace sveta.
  A tak tam US sons of bitch nasrali pod zastavou Nato dozorce nad plantazemi od svych ritolizu a vlezdoprdelniku protoze domaci z nich jeste nedostavaji koprivku kdyz je maji na ocich, jak z Amiku!
  Neco se vsak poserkalo a proto to bouchlo v nevhodnou chvili...
  Pokud mam vedomost a spravne informace tak do zahranicnich misi v krizovych oblastech jsou vybirani
  dobrovolnici a az pak se doplnuje pocet personalnim rozkazem.Takze bych ty nestastniky nejak neheroizoval i kdyz je to pro jejich blizke tragedie a nestesti!A jako clovek s nima hluboko soucitim a kdybych mel tu moc tak bych to vratil v case aby se to nestalo.A lituju ze takovou moc nemam...
  Nicmene za takove prohlaseni ze pomstime jejich smrt z ust vrchniho veleni bych na miste premiera navrhl prezidentovi odvolani z postu a degradoval bych vsechny kteri se na tomhle lapsusu podileli a prevelil bych je
  k PTP!
  Armady statu maji prednostne chranit uzemi statu,jeho hranice a zivot a zdravi obcanu daneho statu. Ne ucastnit se zlocinnych misi na uzemi statu tisice kilometru od hranic sveho statu a zabijet z nejakeho duvodu jeho obcany kteri jsou tam doma!
  -A pak se divit ze je nekdo z jekehokoliv duvodu zbavi zdravi anebo zivota.Co tam chce Armada Ceske Republiky?!...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21,48 Děkuji pane napsal jste to dobře za nás podobně smýšlející. Já jsem sloužil v 62 roce a PTPákům jsme záviděly, takže to bylo jinak a poslal bych je do hlubinných dolů, které také za chvíli nebudeme mít.

   Smazat
  2. Vážený pane Anonymní, naše armáda má za úkol v sestavě sil NATO vybojovat přírodní zdroje pro nadnárodní, sionisty vlastněný kapitál, dále ochránit produkci heroinu pro zajištění financování tajných operací CIA a vytvořit podmínky pro imigraci Afghánců do Evropy za účelem jejího rozvrácení a uvržení v chaos. Toť jsou ve zkratce úkoly naší armády a nejen v Afghánistánu.

   Smazat
 21. Jo to teda odbachnou nějakou vesnici a bude pomstěno usa šmejdi to dělají nálety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muže postřílet, ženy na Quantanamo a děti na multigender LGBT převýchovu do neziskovek.

   Smazat
 22. Podle logiky naší "generality" byli Gabčík, Kubiš a další atentátníci na Heydricha obyčejní teroristé a těch několik tisíc Čechů, kteří byli popraveni, to byla vlastně jen oprávněná pomsta.... Inu na adresu našich zelených mozků: "Na kabátě zlato, v hlavě bláto".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tihle generálové jsou ti samí, co přísahali ještě za ČSSR ČSLA, ale správně pochopili význam Velké listopadové sionisticko-homosexuální revoluce, zmodřeli a obrátili se na ruby, viz. ten kretén Petr Pavel, co by za frčku sloužil i Hitlerovi a to, že s ním slouží i zbytek armády i ti mladí troubové, je jen ukázka toho, jak máme krátkou paměť a jak hluboko jsme klesli...sloužit v téhle armádě a jít sní strašit na ruskou hranici a dělat bordel pod velením amíků do Afghánistánu je jen ukázky zkaženosti a špatného charakteru...a vyřvávat z kanclu na GŠ něco o pomstě jen čirá debilita...

   Smazat
  2. ...Ano generále, chce to rozkopat víc hliněných chýší ať je ten proud uprchlíků větší, jistě se tvoje stará a tvé děti, jistě řádně uvědomělé v duchu dnešní vítací magorie, těší a určitě už pro ně máš sám připravenou část svého skromného obydlí, neboť bývalá kasárna určená pro opravdové obránce vlasti se za Klause a Havla přeměnily v tolik nezbytná vietnamská tržiště...Jen do toho, ať už to máme co nejdřív za sebou, ty kreténe, aby k těm vietnamským tržištím přibyli i nigerijští prodejci afghánského heroinu, senegalští pouliční prodejci fajfek na kouření marihuány a tržiště, jako v Bagdádu, kde je stále co nakupovat mezi už neodmyslitelnými výbuchy koránem pomatených sebevrahů, vždyť show must go on, tož né...

   Smazat
 23. Všimli jste si, co se v poslední době vyrojilo trollů? Jo holt cenzura funguje jak má.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:53 Ani jsem si nevšiml. Tady jsou pořád ti samí. Honilulan, "CapsLock", fašounek "Bílý tesák" a "Horní-Dolní". Všichni jsou svými pořád stejnými ubohostmi snadno rozpoznatelní a proto není problém je ignorovat. Nějakého nového, alespoň trochu inteligentního trolla jsem tu nezaznamenal. Vy ano?

   Smazat
  2. 2:33
   ZMLKNI HAVLOFETNO!!!!!

   Smazat
  3. 2:33 Kdyby nebylo tapetovacího "roztleskávače", a pár trotlů z CTHH, byly by diskuze v pořádku.

   Smazat
 24. 21:08 tebe nejde vice ponizit nez jsi ! IDIOTE ! Ja se hlasim k nasemu oblibenemu presidetu OTEVRENE. Ja nejsem prizdisrac, jako ty a nejsem oportunisticky NEDOMRDEK, jako je nick Mugabe.
  H.
  (A ja nejsem ani pan Vecerek, ani pan Hedvicek ! Oni nechodi mezi hovnometniky ! Oni jsou inteligentni.
  Ale ja sem chodim rad z nostalgie ! Ja prozil mladi mezi opicemi v Africe.)

  2:33 - stale ti sami ? Ty na rozdil od nich NEmas co rici, nebot mas drevenou kedlubnu po fotrovi dedicne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TY SEŠ INCESTNÍ ZKURVYSYN SE SYFILIDOU V POSLEDNÍM STADIUM.....A JE TO NEJEN VIDET,ALE TEN SMRAD JE UŽ CEJTIT I.NA TU DÁLKU,RETARDOVANÁ GERONTOTROSKO Z PAPUNDEKLU!!!!!!!!☺☺☺☺
   Z MILIONU UASS VYBEREŠ TOHO NEJVĚTŠÍHO KRETÉNA NAMÁTKOU!!!!!!☺

   Smazat
  2. 3:21 Jestli jsou u tebe Češi Hurvínci, pak musíš snést pojmenování Hedviček, Hedvičku. Jinak by pro tebe platilo mínění Povolného, totiž, že jsi kejhající potrefená husa. Ani se tvým blábolům jinak říci nedá.

   Smazat
 25. lavala195gaming 23:53 - tak ty mas rad cenzuru, ty fasisticky svinaku ? Jed za Kimem do severni Koreje !

  ------------------------------------------------------------

  Kvuli vasim vykrikum OPOZDENCU, jste prohrali mezinarodni soutez v I.Q...

  3 evropske narody jsou pred vami a 10 asijskych narodu je pred vami.
  Hned jak velbloudi v Mongolsku si otevrou weby, tak je budu preferovat pred vami !
  H.

  OdpovědětSmazat
 26. Václav Veselský12. srpna 2018 6:09

  Jestřábi naší armády se chtějí mstít. Zajímalo by mne za co? Afghánci nechtějí ve své vlasti cizí okupační síly, tak se jim brání. V podstatě je to obdobné jako atentát na zastupujícího řížského protektora Haidricha. Nějaká msta může jen zvýšit počty mrtvých na "naší" misi. Asi by bylo nejlepší opustit urychleně agresivní NATO!

  OdpovědětSmazat
 27. 3,28 H je vidět že jste světa znalý a máte celou antickou knihovnu, v Mongolsku jsou velbloudi.

  OdpovědětSmazat
 28. Jestli jsme měli armádu ,tak jen za první republiky a komunistu ! Dnes 5500 vojáky chce generalita ubránit Česko ?!!!!! Než aby nás šlo NATO bránit tak nás napadne jak země Varšavské smlouvy ! Západ nás zachrání jak v roce 1938 zradou , do pekel s těmi národy a jejím přisluhovačům !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mého je účast v NATO momentálně asi opravdu nevyhnutelná. Členství v NATO skýtá jistou, malou naději, že se nestaneme pro NATO tréninkovým polygonem v případě pokusu o vyvázání se z područí západních sousedů. Jistotu členství sice nezaručuje (členové NATO mají možnost řešit vzájemné spory válkou), ale když se nebudeme moc vzpírat ...
   Pan generál by měl více myslet a méně mluvit. Nevelí aparátu, který by mohl významným způsobem zasáhnout do dění v Afgánistánu. Mohou tam možná způsobit lokální problémy, ale nic zásadního a to ani v případě, že by tam poslal všechny svoje podřízené i s rodinami.
   ABC

   Smazat
  2. 10:58-ty vole jeden, my už tím polygonem dávno jsme, jen tupci, jako ty, si to nejsou schopni uvědomit...

   Smazat
  3. 11:13
   Nevím, kde berete odvahu mi nadávat. Polygon bylo Srbsko, polygonem jsou státy středního východu ( Irák, Sýrie, Libye ...). Rozhlížím se kolem sebe a zatím tady u nás nic takového nevidím. Naštěstí.
   Možná si jen nerozumíme, ale schopnost myslet se neprojevuje nadáváním .... obecně ve společnosti chybí morálka a slušnost. Na tom můžete zapracovat.
   ABC

   Smazat
  4. Tak seš nejen blbej, ale i slepej...

   Smazat
  5. 11:13-ty jeden bigotní šulínku slušně vychovanej, proč jsi včera o slušnosti a morálce nešel poučovat ty devianty, co se execírovaloi Prahou, ti by ti za to poučení určitě byli vděční a třeba by ti za odměnu i podrželi a moh´by sis tam s nimi vzájemně vytřepat pytlík přímo na veřejnosti a ve vší dnešní počestnosti dnes tak vesele rozmanité a barevné:
   https://pravyprostor.cz/prague-pride-s-narodem-jdete-do-prdele/

   Smazat
 29. Právě jsem se dočetl na novinkách.cz, že britský snaiper zastřelil z kulometu teroristu na 2,4 km. Chlapci z toho mají radost. Mohou si zastřílet na škodnou na cizím území.Cožpak si ti volové myslí, že takto tam prosadí tu slavnou demokracii? Jak mohl střelec vědět a rozhodnout, že ta figura ve vzdálenosti 2,4 km je terorista.Dle mého názoru je to ůchyl a měl by hned putovat do GB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britsští snipeři se baví odstřelem kozomrdů v Afghánistánu a přitom jim oni a jejich sousedé z Pakostánu hromadně prcají, zdrogovávají a znásilňují děcka a muslimští negři podřezávají kolegy na ulici za bílého dne a mění "Pyšný Albion" k obrazu svému a pan generál Opata zjevně usiluje o to samé, aby bylo docíleno i u nás...Už brzo se těch našich generálů a nejen jich zeptáme, na čí rozkaz to dělají a vezmeme je k zodpovědnosti...protože takhle a tak,jak to např. spolek úchylů včera v Praze ukázal, to opravdu dál nepůjde...

   Smazat
  2. Afgánec v Afganistánu a terorista? Pochyuju, že by bojoval proti Afganistánu.
   Pokud bojuje proti okupantům, tak to může být jedině afgánský vlastenec.
   Terorista je ten britský snajper.
   Zkuste si jen představit, že by afgánský snajper v Anglii střílel Angličany?
   Jakpak by ho pojmenovali na novinkách?
   Česká republika platí naše vojáky, kteří bojují za zájmy USA.
   Když padnou, bude vdovy a sirotky platit zase Česká republika, potažmo daňový poplatník!
   Jsme jen kolonie.

   Smazat
  3. 13:05 Je to asi tak, jako když Indové "bránili svou vlast" umíráním v Evropě za 1.světové války. Jen tehdejší loutkoví politici v Indii měli tolik rozumu, aby nevyhrožovali Němcům, že se jim za smrt svých vojáků krutě pomstí.

   Smazat
  4. .......Když padnou, bude vdovy a sirotky platit zase Česká republika, potažmo daňový poplatník...

   Hlavně kdo bude platit to léčení vracejících se zdrogovaných psychologických trosek, kteří pak najdou uplatnění tak jako vyhazovači v barech, nebo hlídači na stavbách, a protože byli zvyklí na lepší, začnou po čase rabovat banky a spořitelny, a nebo si dělat soukromé střelnice na veřejných prostranstvích .

   Smazat
 30. To vyjádření NGS, bylo jako od Bushe seniora. Ale armáda má plnit úkoly, které ji politici zadají. Pokud ty úkoly nedokáže plnit a navíc má více mrtvých, než zdrávo, někde je chyba.
  Buď je to politické zadání nad možnosti kvalitně vyzbrojené a vycvičené armády, nebo ta armáda nedosahuje kvalit, jaké politici předpokládali.
  To vojácké prohlášení, jak „napraví“ vlastní pochybení (padnout do léčky, považuji za pochybení), mi přijde jako další pochybení.
  Naší armádě i nám, by nejvíce prospělo se těchto misí nezúčastňovat a věnovat se ochraně vlastního území. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon, to prohlášení bylo jako od Bushe juniora, po pádu dvojčat. P.K.

   Smazat
 31. Český voják by neměl opustit hranice ČR. Český žoldák je ve světě za peníze, tak ať si je platí ten, kdo má z toho prospěch. Česká armáda jen "vyrábí" mladé vdovy a sirotky, nad tím by se měli politici zamyslet nebo jsme koloniální země?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Českáa fojak dobra fojak, kušat, hamat, kuřit, bumbat a nemyslet...a na těch generálech je to vidět nejlíp.

   Smazat
  2. Pan generál potřebuje pořádně vypumpovat žaludek a dát klystýr a dvojitej..., jak dí plukovní oberArzt Grýnštajn..., aby ho ty blbosti přešly...

   Smazat
  3. Pane generále kolik maté pod sebou generálu ?,vím že máme i armádního . A další otázka je komu všichni velí ?????!!!!!!!

   Smazat
 32. "Teď bychom potřebovali novýho Radeckýho ...
  Vono to není jen tak lehký, vlezt někam. To dovede každej, ale dostat se vodtamtud, to je pravý vojenský umění, Když už člověk někam vleze, tak musí vědět vo všem, co se kolem něho děje, aby se najednou nevoctnul před nějakou šlamastykou, kerej se říká katastrofa."

  OdpovědětSmazat
 33. Nejsmutnější je, že třeba opravdový hrdina z Dubí, není
  glorifikován,protože o tomto jeho postavení proti násilí(za cenu modřin, vyražených zubů, zlomeých žeber). není vhodné mluvit. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Ten si skutečně zaslouží respekt.

   Smazat
  2. Co se stalo v Dubi? Je to cenzorovane?

   Smazat
  3. 23:58

   V Dubí? Nic zvláštního - to jen česká armáda na rozkaz generála Opaty nacvičovala likvidaci teroristů.

   Smazat
 34. Msta neni řešení a mstí se jenom zvrhlý zdegenerovaný člověk.

  OdpovědětSmazat
 35. "Má bude pomsta" řekl pán. To Opata určitě není. Článku dávám známku 1*.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezabiješ! Nařídil "pán" všem Gójim. Dostaneš-li přes držku zleva, nastav druhou tvář...

   Smazat
 36. Bláboly o "pomstě za mrtvé" žoldáky, kteří se opovrženíhodně nechají platit za sounáležitost s terorismem USA, jsou typickou učebnicovou ukázkou těžké psychopatie: Psychopatovi žoldáci jsou agresory v cizí zemi a její obrana proti nim "musí být pomstěna".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby se nespletli, jako předchůdci v Oradour-sur-Glane...

   Smazat
 37. P.Stefec ma pravdu! Chybi vysetreni! Byla to nepripravena akce, nebo...??? Proc pomsta ? Afganci-v jejich pojeti vlastenci jsou doma a brani svuj stat pred cizimi agresory!(napr.5.9.45 Prazske povstani cesi proti hitlerovcum a pod.). Opata je zkuseny, ale taky "divoky" (viz "tzv.Srbska krajina 1995) a rad veci dela na vlastni pest! ale pomsta neni na miste. Ty vojaci jsou jenom zoldaci, kteri si chteji vydelat nejaky meloun a vubec nerozumi tomu, ze oni jsou agresori na jinem uzemi a ze plni spinavou praci za vrazdici us armadu, za zajmy usa,...Vojak by mel vedet ze jde valcit, tak ho nekdo muze zastrelit, tak jaky hrdina !? Generalita, poslanci, vlada ma za smrt zodpovednost, tak to resi vyznamenanim,aby zakryla svoji neschopnost. My nepotrebujeme afganske drogy ani penize z drog. My jsme nevyvolali v Afgan. niceni, vrazdeni, rabovani,...!!! Rozumna ucast je pouze v mirovych misich-modre barety!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 38. Jste v prdeli, Cesi, a jeste okupujete

  OdpovědětSmazat
 39. 23:52
  DRŽ HUBU TY POSRANINO VZEŠLÁ Z HROMADY HOVEN!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.