Reklama

úterý 28. srpna 2018

Porošenko se rozhodl dát Donbas na prodej cizincům

28. 8. 2018      lenta
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vyzval zahraniční státy, aby si vzaly patronát nad obcemi Donbasu. O této iniciativě, jak uvedla agentura RIA Novosti, hovořila hlava státu v Avdějevce (Doněcká oblast) při rozhovoru s vojáky a diplomaty.


Podle svého vyjádření Porošenko několikrát diskutoval s evropskými vůdci o programu patronátu nad městy a vesnicemi Donbasu. "Ať si Německo převezme odpovědnost za Kramatorsk, Řecko za Mariupol, Velká Británie za Volnovachu, ostatní země ať si vezmou Severodoněck, Lisičansk, Avdějevku", řekl prezident.

Jak informovala agentura UNIAN, do Avdějevky přijeli na zvláštní setkání diplomatičtí zástupci Ukrajiny z celého světa. Porošenko jim řekl, že se mají "zabývat mobilizací "prostředků míru" pro obnovu infrastruktury Donbasu".

V dubnu poradce Petra Porošenka Alexandr Paschaver prohlásil, že na tyto účely bude třeba mnohem více než 50 miliard dolarů, o nichž hovořil v roce 2017 první náměstek ministra obrany Ukrajiny Ivan Rusnak.

V prosinci loňského roku Evropská unie vyčlenila 50 milionů eur na potřeby regionů Donbasu pod kontrolou Kyjeva. Úředníci v Bruselu předpokládají, že do roku 2020 se bude ročně vyčleňovat 200 milionů eur na obnovu regionu, dodává agentura TASS.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Občané (kdekoli na světě) mají prostě potřebu srovnávat. Čech s poměry v Německu, Rakousku nebo Slovensku. A Ukrajinec s Polskem, Běloruskem, Ruskem. No a problém je, že s těmi 2 posledně jmenovanými to srovnání vypadá pro Ukrajinu dost mizerně.
  Kdyby Porošenkovi ten záměr vyšel a např v Mariupolu by se začalo dařit lépe, no tak by z dané situace média mohla vyvodit závěr, že západní styl vede k lepší prosperitě, než východní samoděržaví. No jo, ale ono by to mohlo vést i k jinému závěru. Třeba k takovému, že post-majdanové vedení Ukrajiny si západní metody vlády vůbec nedokázalo osvojit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nešťastníku, a co to jsou ty západní metody vlády? Ukrajina má skoro úplně stejný systém jako třeba Francie. Po rozpadu SSSR měla slušnou šanci se dostat na úroveň lepší než má dnešní Polsko nebo Estonsko. A ne jako dnes, po letech řádění loupeživých rytířů a posledním hřebíku do rakve - Majdanu č.3 se stát jednou z nejchudších zemí Evropy. Proč se tak stalo, co myslíš? A vynech slovíčka jako "Rusko" a "Putin".

   Smazat
  2. Genius Porošenko :"AŤ si Německo převezme odpovědnost za Kramatorsk "...
   A kdo převezme odpovědnost za Kyjev ?

   Smazat
  3. 14:56 Kdo převezme odpovědnost za Kyjev? Měli by ho nabídnout Rusku!!!
   Nebude Porošenko nabízet také Banderovce? Poláci by určitě měli zájem a Štětina s Kalouskem a knížepánem Dřímalem by si jich jistě také vzali pár domů. Langšádlová, Pekarová Adamová, Němcová a Černochová by jistojistě také neodmítly.

   Smazat
 2. Vlastenci na Donbasu jsi nenechají nic vnucovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Vlastně proč ne, Chazaři jsou cizinci.

  OdpovědětSmazat
 4. This really interesting post. Thanks for sharing!

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Porošenko, oni jsou hlava. Nejdříve svojí armádou uděláte z těch měst frontovou linii a když jsou zničené a nevíte kudy kam, tak je dáte jiným pod patronát? Aby za vás tahali kaštany z ohně? Geniální nápad. Skoro jako kdyby Hitler na jaře 45 nabízel někomu patronát nad německým pohraničím.
  Štětina s TOPkou se jistě přihlásí o nějakou vesničku. Osobně tam pojedou zahrabávat mrtvoly a stavět rozbořené domy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale né, Štětina si tam přijde zas podříznout nějakýho Rusáka. Už si to zkusil v Čečně a třikrát se přitom odbavil.

   Smazat
  2. Re (09:04):
   Kéž by naše štětiny vaši výzvu vyslyšely! Po svém příjezdu by je místní vzali na vidle, a byl by pokoj. Tam i u nás.
   Jinak na tom musí být ten Porošenko ale hodně špatně, když přichází s tak zoufalým návrhem. Revoluce "důstojnosti", jak vzletně říkají krvavému majdanovskému převratu, tak dospěla ke vskutku oslnivým výsledkům.

   Smazat
 6. Ó Pedro I. Veliký Ukrajinský! Ty pravý patriote, apologete ukrajinské slávy a prosperity. Tebe budou velebit generace po celá tisíciletí a v chrámech se klanět ikonostasům s tvými portréty. Proč utíkáš do Estepony, Calle Cerezo, č.14, když ti vděčná Ukrajina postaví zlaté paláce? Proč sis postavil ve Španělsku tu malou hnusnou pixlu vedle nějakých lůzrů, když můžeš být císařem Vší Ukrajiny od Německa až po Vladivostok? Za to tě páníček nepochválí, Pedro. Na Donbase je soukromý a obecný majetek. Všechno jste rozkradli, co se dalo, a stát už nemá z čeho dávat a v podstatě i to málo, co má na Donbase, je nedostupné.

  Leda že byste porušili základní zákon kapitalismu a prodali soukromý majetek. Možná by to šlo, ale ruku na srdce, Pedro, máš k němu přístup? Kdo ti takový majetek koupí? Anebo se domníváš, že nadnárodní kapitál opět použije Ameriku a její zdroje jako zbraň, a půjde na přímé střetnutí s Ruskem a vyhlídkou na 3.světovou válku? Nešťastný Pedro, raději utíkej, dokud je čas, protože takové štěstí, jako Janukovič, ty mít nemusíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hovořil jste před sepsáním své satiry s POROŠENKOVÝM RABÍNEM? Tohle nemohlo vzejít z GOJISCHERKOPFF! Na takovéhle CHUCPE by gójská hlava nepřišla.

   Smazat
  2. 11:27, ale Pedro je příležitostně multireligiózní. Já jsem ho viděl líbat ikony a klečet při oltáři. Ty bys to za ty prachy neudělal?

   Smazat
  3. ¨13.51 I král Jindřich Navarský, Hugenot, kdysi prohlásil, že PAŘÍŽ STOJÍ ZA MŠI... a konvertoval ke katolictví, takže ve zdraví přežil Bartolomějskou noc.. Král JINDŘICH IV. holt nebyl žádné ořezávátko. Na toho museli poslat nájemného vraha...

   Smazat
  4. 19:07, ano, nájemného vraha.. zajímavá myšlenka )

   Smazat
 7. Walzman se všemi silami připravuje k útěku ze země, proto potřebuje schrastit ještě nějaké to kapesné, prodá proto cokoliv. Nedávno na něj Saakašvili napráskal, že v USA je proti Walzmanovi otevřeno několik korupčních kauz, ze kterých se už nevylže. Každopádně emigrace do USA pro něho už není na pořadu dne. Nesnáší ho i Trump, protože nikdo neodepsal USA v očích Ukrajinců za pár let tak dokonale jako právě Walzman, zřejmě opravdu Putinův agent. Jeho jedinou nadějí je zvítězit za každou cenu v prezidentských volbách a dát si milost na pár let u sebe doma, ale to už mu tentokrát neprojde, protože výsledky šafářování jsou už vidět na každém kroku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:39, No ona ta milost by mu moc nepomohla, jelikož chlapci z Azova si k němu cestu najdou. Pedro nemá na to, aby je platil a nemá ani zájem. Na takové hlouposti používal prostředky daňových poplatníků, a tyto se rychle krátí. Na krku dluhy.

   Hrdinové z Azova posílali do předních linií na frontě obyčejné odvedence, kteří toho od separátů schytali nejvíc. A tak zůstal pluk Azov silný a nezraněn, a bude mít jistě dost síly, aby si k Péťovi přišel vyprosit nějakou tu lepší gáži za věrné služby.

   Smazat
  2. 13:39 blbost, shání prachy na chlast

   Smazat
 8. Tak to je opravdu pomoc od EU 50 milionů eur pro Ukrajinu a za Ronalda 100 mil eur.

  OdpovědětSmazat
 9. Prodat něco, co mi nepatří, je vrchol (něco jako první výkonostní třída) chazarského umění. Péťův vlhký sen je prodat to Pentagonu, ať si to vybojuje. Problém je v tom, že chytrák musí pro takový kšeft najít pitomce.

  OdpovědětSmazat
 10. Porošenko píše žádost o odvolání
  https://www.youtube.com/watch?v=OB6O4GcGwc4

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.