Reklama

úterý 21. srpna 2018

Pozor! I o Íránu vám lžou

Andre Vltchek
21. 8. 2018
Uvažovali jste někdy o možnosti, že téměř všechno, co vám o světě říkají západní média, je lež a výmysl? Jsem si jist, že ano - a zvláště v poslední době - kdy se pomatenost západní propagandy stává stále očividnější. Jestliže žijete v Evropě či Severní Americe, jste otravováni lžemi o Kubě, Venezuele, Rusku, Číně, Severní Koreji - a ano, také o Iránu. Právě jsem se vrátil z Teheránu, města se slavnou historií i kulturou. Města, přeplněného muzei, divadly, neuvěřitelně skvěle udržovanými parky, které jsou vyzdobeny moderními sochařskými díly. Je to město s moderní a státem financovanou veřejnou dopravou, kombinující high tech metro, ekologickou dopravu autobusovou a předměstské vlaky. I město vysokých stromů a tichých náměstí, elegantních kaváren a nesmírně vzdělaných a laskavých lidí.Město, které by mohlo být zcela právem zařazeno do seznamu 10 nejpozoruhodnějích měst světa, kdyby ovšem nebylo hlavním městem země, kterou se Západ snaží zruinovat. Nejdříve nespravedlivými i nezdůvodněnými sankcemi - a pak, kdo ví - možná i vojenskou invazí.
Co většina západních lidí o Iránu ví? Co se o něm ze svých médií dověděli?

Mám za to, že ten obraz je takovýto: Jde o radikální muslimskou zemi, něco jako je radikální šiitská Saudská Arábie. JEMOMŽE HORŠÍ. Dokonce mnohem horší, protože Saudská Arábie je nejbližším arabským spojencem Londýna i Washingtonu a proto na ní nesmí být snítko. A to bez ohledu na to, jaké barbarství se z této země do světa šíří.

Ti kteří znají např. saudskoarabskou Džiddu i Teherán, by se srovnání těchto dvou měst s chutí zasmáli. Saudská Arábie je i se svou polokolonií Bahrainem bez ohledu na své bohatství z ropy nejméně soucítícím společenstvím na planetě, v němž na odiv vystavovanému bohatství šlape vždy na paty nejhlubší bída.

Zatímco Irán je ve své podstatě zemí socialistickou. Je internacionalistický a plně solidární s mnoha utlačovanými zeměmi planety. A to nejen se Sýrií, Jemenem a Palestínou, ale též s Kubou, Venezuelou a dalšími.

Že jste o tom nevěděli? Žádný div. Nebyla nikdy snaha vám to sdělit. Což platí i o iránském společenském systému, který je zcela jasně socialistický. Je zde bezplatné školství a zdravotní péče, státem financovaná veřejná doprava a kultura, do značné míry silná vláda a přinejmenším aspoň částečně - centrální plánování.

Bez ohledu na nespravedlivé západní sankce, uvalované na Irán jen s několika málo přerušeními, činí iránská vláda vše možné i nemožné, aby se o své občany postarala. A bez ohledu na utrpení, které jsou Iránci v důsledku sankcí snášet, nepodvádí a nekradou.

Většina návštěvníků Iránu nerozumí složité místní měně - a já nejsem výjimkou. Jednoduše dám taxikáři či vrchnímu svoji peněženku - a oni si z ní prostě vezmou, kolik jim za jejich službu patří. A jak jsem se se svými iránskými kolegy shodl, je ona vybraná částka vždy férová.

Jistě. Řekli vám "jak náboženský Irán je". Ale pozor! Na rozdíl od Saudské Arábie nebo Indonézie, nemává se zde vírou jako praporem a také se vám ta víra nestrká před obličej. V Iránu je víra cosi vnitřního, co se vyjadřuje pokorně a bez hluku. A většina žen si přikrývá své vlasy jen ze třetiny či čtvrtiny, takže většina vlasů zůstává odkrytá.

Zvláštní to věc. Kdykoli přijedu do Iránu, zmocní se mě podivné puzení. Vykřiknout do celého světa. Přijeďte do této země a poznáte něco extra. Irán není div světa, ale je reálný. Reálný je zde život i lidé. Díky své kultuře a historii ti lidé jaksi vědí, jak oddělit drahé kameny od šuntu, čisté myšlení od propagandy, laciný kapitalizmus od velké snahy zlepšit svět. A jestliže mi nevěříte, běžte se podíávat na jejich filmy Jsou to klenoty jeden vedle druhého.

Což je zřejmě právě ten důvod, pro který chce Západ Irán nejdříve zruinovat - a pak totálně zničit. Irán je totiž pro Západ "nebezpečný". A je smrtelně nebezpečný pro imperialistické uspořádání světa. Stejně jako Čína, Rusko, Kuba, Venezuela a Bolivie.

Zruinovat Irán však nebude snadné, ba dá se říct, že až skoro nemožné. Iránci jsou hrdí, rozhodní a silní. A Irán též není všemi opuštěn. A dokonce i sousedé Iránu - Turecko a Pakistán - otáčejí v poslední době kormidlo své politiky dál a dál od Západu.

Ale nevěřte všemu, co píši. Prostě sem přijeďte a uvidíte. Anebo se zeptejte lidí, co v Iránu byli, a poslouchejte je. Je to země, která má za sebou 7 000 let skvělé historie. A namísto, abyste ji bombardovali, čtěte její básníky, sledujte její filmy a učte se z jejího internacionalistického postoje. A teprve pak rozhodněte, zda je Irán skutečně váš nepřítel, anebo váš vzácný druh.

(Andre Vltchek je americký filozof, romanopisec, filmař a investigativní žurnalista. Psal o válkách a konfliktech v řadě zemí a je autorem řady knih různých žánrů).

Vybral a přeložil Lubomír Man

100 komentářů :

 1. Prosím , nesrme se do záležítosrí jiných států. A hlavně jiných společenkých kultur.Svět musí být pestrobarevný

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do záležitostí jiných států se sraly a serou pořád ti samí,NATO v čele z mírumilovnou zemí USA !

   Smazat
  2. 23,30 To jste jako myslel ČR? To snad ani nejde vyslovit co to píšete za hovadinu. My se nedokážem ani postarat o svojí zemi.

   Smazat
  3. Až si vás někdo „podá“, budou pestrobarevná vaše záda.

   Smazat
 2. Západní media neexistují, vše řídí Rockefellerův pohůnek Soroš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejvetsi "problem" Iranu je totiz v tom, ze tam vlastni narodni banku stat a stat si vydava vlastni (nekonvertibilni) menu:
   https://www.cbi.ir/section/AboutTheBank.aspx
   ...coz ovsem znamena, ze neodvadi "vypalne" Rotchieldum a Rockefellerum. Podobnou politiku maji take nasledujici staty:
   - Severni Korea
   - Kuba
   - Syrie (nevim jestli uz "nepochopili")
   Drive tez:
   - Libye
   Uz z uvedeneho seznamu je jasne, ze jsou to "tvrde diktatury". Tak to v tom svete chodi. :-)

   Smazat
  2. 1:57 to jsou státy které je třeba demokratizovat
   Vaska

   Smazat
 3. oprava- neserme

  OdpovědětSmazat
 4. a proč to tedy nepublikuje v USA? My to snad víme, že když naše propaganda říká - černé, že to bude právě opak, ale ti v USA to do dnes ani netuší, co s nimi hrají ta jejich média za šméčko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Lubomír Man ten Vltcheckův článek pro vás přeložil z angličtiny, a tak se nechá předpokládat, že i ten originál vyšel v USA a že jej někteří četli i tam.
   I tak je většina Američanů hodně ovlivněna jejich mainstreamem, čímž se ve své vypatlanosti neliší od té naší ...
   O což jde panující vrstvě koneckonců vždy až na prvním místě. Tam i tady.

   Smazat
 5. Každý, kdo má rozum v hlavě, si váží prozápadních médií a politiků. Oni totiž už lžou tak důsleně, že stačí jejich vyjádření negovat a máte křišťálově čistou pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. he, he, he,... Bingo! Něco jako kompas, který spolehlivě, ale naprosto spolehlivě ukazuje k jihu?

   Smazat
  2. 12:14 Správně. A proto také ukazuje šipkou, na které je napsáno "Nepřítel", místo na západ na východ.

   Smazat
 6. Andre Vltchek prožil školní léta v Plzni. Četné jeho filmy jsou k dohledání na
  www.youtube.com

  ale jedna přednáška ze Západočeské university je v češtině.
  K dohledání je přes google
  Milan Kohout Přednáška Andre Vltchecka na Západočeské universitě
  (ta chyba v příjmení tam skutečně je, správně je Vltchek)
  Asi po sedmi minutách se posluchači sešli.Trvání asi 1h33min
  mohu-li doporučit...

  OdpovědětSmazat
 7. 5:28 - SLUSNA ODPOVED ?

  OdpovědětSmazat
 8. Všichni vědí, že to co hlásá naše televize a rozhas včetně médii, jsou lži. Vědí to i ti, co v těchto médiích pracují. A otázka je, proč to tedy dělají. Je to zastrašování. Když nejdeš s námi, jdeš proti nám. Buď budeš držet hubu a budeš nám přikyvovat na ty naše lži, nebo tě prohlásíme za příznivce Putina. A tak se většina rozhodne lhát s Američany a neříkat pravdu s těmi, kdo jasně jsou svědky pravdivé skutečnosti, jak se uvádí v článku. Sice Irán je vyspělá země, ale to se nesmí říkat. Irán je zaostalý stát. Kdo tvrdí opak je ….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je ale typické pro pražskou morální žumpu. Mimo Prahu je situace o hodně lepší. Praha přitahuje chamtivce a dobrodruhy z celé republiky ba Europy. Za socíku byla takovým magnetem i Ostrava.Lidem v Praze jde jen o prachy o nic jiného. Praha je pro život nesmírně drahá.

   Smazat
  2. 5.55 PROSÍM UVEĎTE, KTERÉ LŽI HLÁSÁ NAŠE TELEVIZE. Pravidelně sleduji ČT, ale o lžích nic nevím. Možná ,že každou hodinu nezačínají zprávy SOVĚTSKÝ SVAZ, tak jako dříve. A to je dobře To s vámi souhlasím.

   Smazat
  3. 16:20
   DNESKA TO ZAČÍNÁ VELEBENÍM CELOSVĚTOVÝCH OKUPANTŮ No.1.Z uASS.....OVŠEM O JEJICH LHANÍ,VRAŽDĚNÍ,KRADENÍ V RÁMCI OPERACE TRVALÁ OKUPACE SE NEMLUVÍ,ONA BY SE MOHLA HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKÁ ŽUMPA V ČELE S KRAĎOUSKEM ROZČÍLIT A NA POVEL BY SE POSRALA TA PĚTISTOVKA VČEREJŠÍCH HAVLOMILCŮ!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  4. 18:01 RuSS poudáš? Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly)!☺☺☺☺

   Smazat
  5. Anonyme,,svatá pravda a sluníčkáři,islamisté i nacisté budou viset!

   Smazat
 9. Tvrdím, že kapitalismus je dítětem svévole, kdežto demokracie je dítětem svobody. Až dokážeme plně pochopit obsahy těch dvou pojmů, může být líp.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7.41, hlavne to musi pochopit same kapitalisticke staty, ale ty to nepochopi , nebo z teto svevole prezili 200 let ! A o nasich politicich se ani nebudu zminovat je to nicota -nicotna , prodejna !

   Smazat
 10. Jiří Jírovec22. srpna 2018 9:30

  Andre Vltchek má českého otce a matku rusko-čínského původu. Narodil se v Leningradě, ale pak se s otcem vrátil do Československa, kde chodil na základní školu a střední školu. Po srpnu 68 si jako "Rus" vytrpěl své. Posléze z Československa odešel a stal se novinářem. Z jeho odchodu, jakoby zněl výrok Š&G "Znám to z rodné vísky, z níž jsem rád vyšel a do níž se nerad vracím".

  Jeho přednáška v Plzni (https://www.youtube.com/watch?v=uso5fMru1Iw) byla tedy výjimečným návratem zpět. Některým studentům se nelíbila a stěžovali si u vedení Západočeské university, protože řekl něco, co nechtěli slyšet.

  Olomoucké vydavatelství Broken Books mu v roce 2016 vydalo český překlad některých jeho textů pod názvem Impérium lže.

  OdpovědětSmazat
 11. ÍRÁN. Moje představa ideální muslimské země. A podle "ameriky", musí být proto zničena.

  OdpovědětSmazat
 12. V Teheránu sídlí druhá největší židovská komunita (po New Yorku) mimo stát Izrael. V knize "Jak byl vynalezen židovský národ" historik Šlomo Sand uvádí, že teprve v Persii si židé osvojili kulturu, vzdělanost a civilizační návyky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kravina.... Nechce sa mi hľadať, takže píšem len z hlavy: judaizmus začal vznikať v 3. tisícročí p.n.l., kedy praotec Abrahám odišiel so svojimi vernými zo Sumeru do Kanaánu. Vytvorili tam štátny útvar, ktorý s prestávkami pretrval až cca do roku 100 n.l.) Podľa mňa pobyt židov v Egypte, Mojžiš, králi Dávid a Šalamún sú historické postavy, ale nebudem sa o to prieť, keď podľa jedného blbého šloma to nie je pravda a pre Teba je to svätý grál.
   Takže židia cca 3000 p.n.l. prišli zo Sumeru - najstaršej civilizovanej oblasti, susedili s Egyptom, takmer rovnako starou civilizáciou ako Sumer a ktorej vplyv pretrval až do čias rímskej ríše. Boli ovlyvnení babylonskou civilizáciou (300 ročné zajatie, čo je historický fakt). Okolo r. 700 p.n.l. začala na území dnešnej Perzie vznikať Médska ríša. Na jej troskách vznikla potom Achájmenovská ríša (asi 500-300 p.n.l., ktorú dobyl (a doviezol tam starogrécku kultúru) Alexander Macedónsky. Až cca v r. 200 vznikla novoperzská ríša (sásánovská), ktorá trvala 400 rokov, takmer až do dobytia ríše mohamedánmi. Ešte som vynechala medziodbie Seleukovcov a Parthskej ríše, ktorí naozaj nevynikali kultúrou a jemnými spôsobmi.

   Smazat
  2. židé celou historii falšují dějiny. starý zákon byl napsán až v persii a jsou to opsané prvky z eposu o gilgamešovi. to co píše pán 13,48 je právě dílo židovských historiků. je si to třeba nastudovat a promyslet. pán 10,35 má pravdu. v době kdy byli židé za trest, že nedodržovali závazky, inernováni v persii, se epos o gilgamešovi vyučoval na školách a malé židovské děti ho přinesly ze školy do židovských rodin atak začal vznikat starý zákon. dokladů je opravdu mnoho.

   Smazat
  3. Epos o Gilgamešovi - nájdené asýrske hlinené tabuliek v Ninive (7.storočie p.n.l.) Neskôr sa našli staršie zlomky eposu z obdobia Babylonskej ríše a najstaršie sumerské predlohy z 2000 r. p.n.l. - Sumer,Babylon, Asýria - všetko leží v Mezopotámii, na území dnešného Iraku. Pôvodné obyvateľstvo už Arabi takmer vyvraždili, nejaké malé skupiny Asýrčanov a Chaldejcov sa ešte nájde v Sýrii a Iraku. Izraeliti odišli zo Sumeru, takže áno, poznali epos o Gilgamešovi.
   Židia boli v babylonskom, nie perzskom zajatí. V tom čase o Perzii nikto ani nechyroval.

   Smazat
  4. Když jste vcelku přehledně vzpomenuli různé říše a kultury "p.n.l.", co se pustit do "n.l." a především současnosti nebo to necháte na (internetovou?) diskuzi za tisíc let?

   Smazat
  5. nemám také ambície, len som sa snažila dokázať, že "teprve v Persii si židé osvojili kulturu, vzdělanost a civilizační návyky" - jednak z dôvodu, že izraeliti boli súputnikmi v čase s najstaršími civilizáciami (/aspo%n tými, o ktorých máme povedomie), kým Perzia ako štátny útvar a perzský (iránský) národ sa formoval oveľa neskôr.

   Smazat
 13. Děkuji, již jsem si jeho knihy objednala.

  OdpovědětSmazat
 14. V Iránu jsem stavěl elektrárnu , souhlasím s autorem , je to úžasná země , lidi skutečně přátelští !!ji

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vám praví Hedviček, s minulostí Hurvínka, po probuzení, a vystrčení prstíčku z trumpetovo útrob.

   Smazat
  2. Ať těm Amikum konečně bouchne Yellowstone a pohřbi na věky vrahy původních obyvatel !

   Smazat
 16. V Iránu a i v Teheránu byl i můj syn. S očima jak talíře vyprávěl, že všecko co prestituti hlavní stoky tady píší není pravda. V podstatě říkal to, co se píše v článku. Krásné město, milí lidi, kultura, čistota... Je vidět, že to nejsou žádní Arabové, ale lidé vyšší rasy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou to Arabové , ale Peršani !!

   Smazat
 17. Andre Vltcheku - moc Vám děkují za článek. Iran jsem v roce 2009 procestoval jen tak s báglem na zádech. Má cesta trvala 1 měsíc a na Iran nedám dopustit. Bezvadní lidé. Není problém se domluvit anglicky. Když jsem v iranské bance měnil peníze, směnárník mně představil jeho šéfové (ano byla to krásná a milá iránka). A autobusová dálková doprava je hodně pohodlná s perfektním servisem (kam se na ní hrabou české žluté autobusy).
  Všem čtenářům Nové republiky doporučují navštívit tuto krásnou zemi ale ne prostřednictvím CK (zde jen vyhodíte hodně peněz a nic neuvidíte) ale cestujte sami tak jako já, jen s báglem na zádech. Potkáte zde lidi z celého světa s kterými budete moci dát řeč. Další výhodou je, že si uděláte na tuto zemi vlastní názor a budete moci posoudit co je pravda a co je lež. Já jsem byl v Iranu v říjnu. Nejlepší je letět do Istanbulu, pak vlakem do Erzurumu a odtamtud do Iranu. Je možnost také využít autobusovou linku Istanbul - Teherán. Cestovatelům přejí krásnou cestu a hodně zážitků.

  OdpovědětSmazat
 18. Něco velmi podobného ( dlouhodobé mediální lhaní ) platí i o nezaměstnanosti v ČR.

  Právě si "vychutnávám" další měsíc marného hledání práce, reaguju na inzeráty a nestačím se divit nakolik je realita značně jiná, než jak ji prezentují média a různé PR články.
  Většina firem vůbec nereaguje a to se hlásím na místa, která přesně odpovídají mé praxi a kvalifikaci. Přesto se všude píše jak firmy "nemohou sehnat" zaměstnance... Taky si to zkuste. Nejlépe na Ústecku, Bruntálsku, Ostravsku nebo Karvinsku. Budete čumět... Třicet lidí na jedno místo a na pracáku jich kysne dalších dvěstě tisíc... Přesto jsou média plná žvástů jak si podnikatelé zoufají, že "nejsou lidi"... Ale kde ? V Praze ? To se má celá republika nastěhovat do Prahy ? Je to hnus, velebnosti...

  Lhaní o Íránu je samozřejmě taky mrzuté, ale tohle nás bolí víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:57 - podnikatelé by byli rádi, aby zaměstnancům nemuseli vyplácet mzdu, ale nejraději by byli, aby jim zaměstnanci dávali všimné za to, že mohou u nich pracovat. Na české půdě je mnoho firem, kde pracují jen cizinci. To jsme to dopracovali když zahraniční firmy u nás postaví sklady a ještě si přivezou levnou pracovní sílu ze zahraničí. Pikantní na tom je, že mnozí zahraniční zaměstnanci neumí česky. Když jsem pracoval ve SRN, musel jsem se německy umět domluvit.

   Smazat
 19. Jo souhlas pěkný článek přeji Iránu ať odolá americkým fašistům.

  OdpovědětSmazat
 20. Pozor ! Znáte téma o kterém vám nelžou ? :))*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Občas jim vyjde předpověď počasí. Zvláště když do ní zahrnou všechny možnosti.

   Smazat
  2. :)) to jsem čekal pane spoluobčane*

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hedvičku, žádný nick, ale nic jménem Hedviček,
   t.č. (d)obyvatel světového kurvítka. Může tě to trápit, ale udělat s tím neumíš nic, leda velkou nicku.

   Smazat
  2. 14.38

   Ono to vyjde Nicku (což česky znamená "šlohnout " nebo ukrást"). On Rosťa alias Ross Hedvíček z Kojetína je stejnej magor jako Ty. Měli byste se znát za tu dobu co oba plesnivíte dle vás ve Spokojených Státech.

   Smazat
 22. A az se budete modlit vystkovanim zadnice do oblak, tak to musi byt spravnym smerem, nebo vam kozomrdi budou rezat makuvky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hedvičku, a podle tvých vlastních zkušeností ten správný směr je, tam kde teď jsi. Děkujeme, nechceme.

   Smazat
 23. Do Iránu je možné také jezdit na lyžování! Mají krásné hory a dobré podmínky a co je úžasné, výborné služby a pro nás laciné!!! Kdo nevěří,ať tam běží!! A jsme denně obelháváni především v ČT a to si povinně platíme!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počkejte, to normálně lze? Syn,když tam jel, tak říkal, že turisty v Iránu moc nechtějí... aby se tam dostal, tak i musel vyřídit cestu do Pákistánu, tam ovšem nejel, ale na transitní vizum si pobyl v Persii. Prý se úředníci jenom smáli, když mu prodlužovali povolení... věděli dozajista, která bije, ale prý mu ještě navrhovali další místa k návštěvě...
   Jsem už kousek z chovu vyřazený, takže si netroufám vypravit se tam jen tak- nadivoko... dělá tam nějaká cestovka zájezdy?

   Smazat
  2. https://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/iran/iran-blaznovstvi-nebo-pohodova-dovolena/
   Tady najdete základní data. Jinak je Irán úplně v pohodě! Snad se nesmí do některých oblastí v horách , kde mají mít umístěné nějaké strategické "krámy", ale to by mohli také turistovi z ČR říci a ne ho potom buzerovat! Všechny sporty lze v Iránu provozovat skvěle, včetně raftingu a třeba na lyže je možné jet bez vybavení,protože si dobrý "vercajk" člověk půjčí na místě a celá legrace i s letenkami vyjde pořád laciněji než ve Špindlu a srandy kopec!! Ona je situace v Iránu podobná jako u nás za bolševika, když honili "máničky"!!! Všichni mladí jim na ty zákazy a příkazy kašlou, takže jsou tam večírky,které nejsou veřejné, kde se ale "chlastá" více než v Praze!! Lidi jsou tam výborní, docela "flegmouši", ale do nikoho se nemontují a jsou vstřícní, především na venkově!!Také záleží na koho člověk narazí,ale i s "duchovním" se nechá mluvit,pokud do něj člověk moc nevandruje!! Irán doporučuji, hlavně venkov a hory, čím odlehlejší, tím lepší!!

   Smazat
  3. https://en.wikipedia.org/wiki/Dizin
   Nejlepší lyžařské středisko v Iránu je Dizin, který je cca 70 km od Teheránu!! A "prašan" v 3000 m je naprosto dokonalý! Lepší než v Aspenu!

   Smazat
 24. Právě jsem se vrátil z hradu. Píšeš"" lžemi"" o KUbě, RuskU VENEZUELE - VŠICHNI LŽOU, ALE TY JSEŠ LETADLO. tAK TOHLE ,PŘESNĚ MI VADÍ NA NOVÁ REPUBLIKA, AUTOR ODPORNĚ LŽE A NP TOMU DÁ PRUCHOD -HNUS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:13 Tak. A teď by mě zajímala tvoje pravda, podložená doložitelnými fakty. Jinak jsi jen za vzteklého štěkouna, a metelesku bleskum.

   Smazat
  2. 16:21 ÁÁÁÁÁÁÁ další zem po RUSKU, OSVÍCENÁ, BEZ PROBLEMU, KAŽDÝ SE TAM HRNE JAKO DO RUSKA,ŽE. Tady vubec nikomu nejde o to jaká ,že ta zem je, jestli dobrá nebo špatná, ale podstatné je, že má spor s USA. Tak ji budem fandit, kdyby to mělo stát polovinu životu celého Iránu, tak jako více jak 500 000 mrtvejch v SÝRII.

   Smazat
  3. 17:22
   TYS BYL V SÝRII S BÍLEJMA HELMAMA,ŽE POŘÁD DOKOLA DOKOLEČKA OPAKUJEŠ TY LŽI,HAVLOTROSKO RETARDOVANÁ!!!!!!!!!!!
   JESTLI MÁ NĚKDO NA SVĚDOMÍ SYŘANY,TAK JSOU TO uASS OKUPANTI S PODPOROU ISIL,TAKŽE ZMLKNI ZVRATKU PROLHANEJ!!!!!!!!

   Smazat
  4. A osel 17:22 otrocký podpindosnický psal se zapřeným Í, před to ÁÁÁÁÁÁÁ, a osloviny z toho vzešly. Už nekrmit, seno je drahé!

   Smazat
  5. 18:27 Nerozumím jazyku blbu.

   Smazat
  6. 17:22 Tak logicky uvažuj! NR je běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené kremelskou klikou anti-ruských židočekistů proti Bílé civilizaci! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
  7. 17:36 RuSSokupanti poudáš? Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
  8. Stručně: když vás Nová republika štve, tak sem NELEZTE a neopruzujte. Všichni budeme spokojenější.

   Smazat
 25. 14:49 - VY ME NESERTE ! Vy slabomyslni HURVINCI ! Ja nevim , kde je Kojetin a nikdy jsem takm nebyl !

  Ja jsem byl poslen mezi vas ANDELI, abych vam zachranil vasi existenci, svoji osvetovou praci. Asi to byla chyba, protoze me mazete.

  nicku Mugabe ty SVINAKU, celkovy upadek kultury ceskych obcanu - jejich stekani a vzajemne kousani jsi zavinil
  ty ! Ty privilegovana obliz kulko ! Ty vlez prdelko oportunisticka.

  A ted zpozornete !

  Venezuela je absolutni DISASTER ! Lide se rvou o chleba.
  O Rusku nevim nic a Kuba uz neexistuje. Ta zeme je zivena Kubanskou emigraci.

  -----------------------------------------------------------

  A vy autore, kdyz jste mel anglictinu od mladi, tak jste mel
  ZDRHNOUT !
  Vy misto toho jste skakal do dalky a do vyssky.
  HUUUU, ha, ha, ha !
  Vy NEMATE poneti, jaka jsou na svete krasna mista a ted jako duchodce, by jste mohl zit, kde by jste chtel.
  Ale vy jste se rozhodl budovat Socialismus v prdelakove - Bumine. Cert vi, kde to je.
  DOBRE VAM TAK !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:21 Honolulu, pořád vám nerozumím. Vy jste emigroval před útlakem (ve skutečnosti "za lepším"), do JAR, země historicky jiné rasy. A když dnes naprosto totéž dělají emigranti z Afriky, tak to odsuzujete? Vás máme obdivovat a je nenávidět? Vždť dělají přesně totéž, co jste udělal vy a co si tak pochvalujete.

   Není v tom notná dávka lži a pokrytectví?

   Také jsem četl, že v JAR odebírají pozemky bílým. Dělají to pod heslem "Co bylo ukradeno, musí být vráceno". Západ se nad tím pohoršuje, ale když se pod stejným heslem u nás rozdával majetek občanů, tak to chválil. Nějak mi zase vychází pokrytectví. Můžete mi to jako západuznalý vysvětlit, prosím?

   Smazat
 26. 17:21 - PARDON - Bumin nebo Bohumin ? Tak nejak se to jmenuje.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 27. TO,ŽE VÍŠ HOVNO A MÁŠ TO I V TOM PRŮKAZU,VE KTERÝM JE POPSÁNO TVOJE LHANÍ,TĚŽKÁ MENTÁLNÍ RETARDACE A PROGRESIVNÍ PARALÝZA V POSLEDNÍM STADIU....TAKŽE HOVNOLULANOHEDVÍČKU,RADĚJI TÁHNI ŽVANIT DO TRUMPETOVO uASS!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P.S.: Jo a skonči s kapitálkama, páč stejně těm svým lžidokretenským skřekům rozumíš jen sám, a možná ani to ne, lejnere-putlerýči!

   Smazat
 28. 17:32
  O TVÝM TY HNĚDÁ SKLEROTICKÁ DROBENKO Z PAPUNDEKLU.....INU,TA PARALÝZA JE PREVÍT!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že tebe minula, jsouce jen těkavým puchem z prdele tohodle ohavnýho Ugrofina - http://images.vfl.ru/ii/1368822456/b93508ac/2358268.jpg

   Neměla by se kde usadit!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
 29. Ta poloopice nick Mugabe 17:32, zase mele nejake fantazie.

  Ja vas obohatim hodnotnymi informacemi na rozdil od neho.

  AUTOR JE z Ostravska a mel anglictinu od mladi.
  Co by se s nim stalo, kdyby utekl s nami , kdyz prisli
  Rusi ?
  OKAMZITE by delal tlumocnika pro Amiky s ceskymi uprchliky.
  Mel by okamzite ve stejny den , dobre placenou praci a mel by moznost si vybrat emigraci, kam by chtel (do anglicky mluvici zeme - pokud NEBYL clenem zlocinecke KSC.)

  V pripade, ze u komousu byl, tak by ho nechali zahnivat ve Vidni, ci Mnichove a nebo v Italii v Terstu. (Ale rozhodne by nehladovel.)
  Do JAR by ho nevzali v te dobe a na Ameriku by ho nechali cekat a vysetrovali by jeho minulost.

  Duvodem vaseho ziti je obohatit dusi a mit se dobre, coz chce po vas i nase konstituce. Zit pro nejakou doktrinu ci budovani socialismu je hloupost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, Hedvičku,
   18:10 chce něco vysvětlit, a já se přidávám, protože mě to taky zajímá. Místo toho, abys tady mektal blbosti, tak milý Hedvičku neuhýbej a odpověz, nebo zalez, a sem už nelez.

   Smazat
 30. 18:13
  JDI OBOHACOVAT NĚJAKOU MÍSTNÍ ČOKOVOPICI,TŘEBA PAK BUDEŠ MOCT TAPETOVAT V BLICÍCH LISTECH NEBO VE FUCKINGTOWNU PŘÍMO ZRZAVÝHO LUMPA.....TEDA POKUD TA ČOKOVOPICE TEN TVŮJ SMRAD,RETARDACI A SYFILIS PŘEŽIJE!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Retardaci a syfilis jako měl tenhle tvůj vypouštěč, rudoprde? - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   !!!!☺☺☺☺

   Smazat
 31. Ad 22. srpna 2018 13:48: "Podľa mňa pobyt židov v Egypte, Mojžiš, králi Dávid a Šalamún sú historické postavy..." Přesně tyhle ahistorické pitomosti profesor historie z Telavivské university vyvrací! Je to jen prolhaná židovská mytologie! Přečti si tu knihu a pak mudruj!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sú aj iní historici ako ten šlomo a ďaleko erudpovanejší. A jeho "dôkazy" sú založťené na tok, že žiadne hebrejské písomnosti okrem cirkevných o Mojžišovi atď nepíšu. Ale sú aj iné staroveké písomnosti a záznamy ako hebrejské. Kým budeš múdry, naštuduj si aj ty niečo viac, ako knihu jedného "odborníka", ktorý ti svojimi názormi vyhovuje.

   Smazat
 32. 18:10 A ZDE JE TYPICKU PRIKLAD JE je vamm vsem zasirana makuvka spinavou, proti belozskou propagandou.

  Cerna RASA zvana BANTU, prisla do JAR ze severu od Zambezi o 150 let pozdej nez prisli do Transvaalu a jinych provincii
  BOEROVE - smesice Hollandanu, Francouzu a Nemcu.

  Duvodem proc to neslo drive byli KROVACI .

  Krovaci jsou a byli velkymi neprateli Bantu (cernochu).

  Krovaci nemeli odolnost proti evropskym nemocem a vymreli.

  Tim vzniklo VACUM. Ktereho vyuzili Evropane usazani v Capske provincii a dali se na vandr na sever.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ses Hedvičku opět hloupě vyhnul odpovědi na 18:10. Asi se právem stydíš.

   Smazat
 33. Poslechnete me - vy provincional zabednenci !
  Proti bile rase ! PROTI VAM VY HNUPOVE, se vede tajna rasova valka - planovana GENOCIDA na vyvrazdeni posledniho z vas.

  Copak neslysite projevy tech kteri o tom otevrene mluvi ? To neni jen v jizni Africe, tyto projevy jsou i v Americe a jsou podporovane Globalisty.

  ------------------------------------------------------------

  Delam chyby v cestine a zjebu i spelling v anglictine , ale rozumim anglicky na 100 % a vim vse, co se deje VEMI DOBRE !
  Sleduji to, protoze valka o Angolu, Mozambique, Rhodesii byla pro me velkym SOKEM. (Ja to zazil.)

  A vy misto, aby jste se zamysleli, nad tim, co jsem vam napsal, me bud mazete, nebo mi nadavate. (Coz me nevadi, natvrdlici.)
  Slibuji vam, ze vas budu NASIRAT realitou a pravdou dalsich 10 let .

  OdpovědětSmazat
 34. Autor článku to napsal správně a vycházel hlavně ze skutečné reality. Výrobci pravdy nám lžou a lžou. A my jako Česká Republika jsme v tom spolku lotrů také. A to je velmi smutné .

  OdpovědětSmazat
 35. PTAM SE VAS AUTORE ! Proc jim neprehodite do cestiny, to co rika ten masovy vrah v jizni Africe (jejich opici autorita) na adresu belochu ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale proč ty nepíšeš česky? Neučili tě ve škole diakritiku? A propos, jižní Afrika patří Afričanům, nikoli nějakým přivandrovalcům!

   Smazat
 36. Lzou vam ve vsem, ta vase "media" ! Po vasi krvi volaji nejen Islamci, ale i barbari z Afriky !
  A vy na to odpovidate predepsanou politickou korektnosti, vy STETKY v proprdenych kalhotech.
  Vezmete si priklad z presidenta Trumpa a zacnete stavet plot a zbrojit. Nebo nebude mit kam jezdid na strudl a na knedliky. Vy knedlici k nicemu ! NEMINE VAS nic z toho co prozil Johannesburg. (A cela zeme take !)

  OdpovědětSmazat
 37. 20:27 IDIOTE ja ziji v Americe ja nemam na klavesnici hacky a carky.

  Mam navstevu, zjebu vas pozdej !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hedvičku, ty, bývalý Hurvínku, zase lžeš, nebo jsi motovidlo, které si tu češtinu neumí opatřit. Tobě milý Hedvičku, jde jenom to tapetování kokotin.

   Smazat
 38. Chybny nazor, lhali jen komuniste, na pr. plan byl splnen na 101.25% a oni vytrubovali 101.26. Zato ted jen sama pravda. Nepisi to komuniste, nemuze to byt lez.

  OdpovědětSmazat
 39. Tvoje napady 20:27, ohledne toho, komu patri jizni Afrika svedci o rodinem vztahu i tim ultra imbecilem - nickem Mugabem (18:30) !

  Rad se s vami hadam, vy opozdena nedochudcata , ale mam zde partu Republikanu, tak pro dnesek koncim.

  Pane Man, prehodte jim - rudoprdum do cestiny to, co se deje na jihu Afriky. Vzdyt je to indoktrinovano nejhloupejsi propagandou. (Urcite veri i pohadce o Karkulce.)
  Na shle. zitkra ! Nakladacka vas nemine i kdyz nemam pro vas prijatelnou klavesnici - vy HURVINCI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hedvičku, odpovědi na 18:10 se nedočkáme, češtiny taky ne, urážek ano. Tvoje vizitka - exulantský prasák, plivající na svou vlast. Dobře, že jsi tu nezůstal.

   Smazat
 40. Ja tu odpoved napsal (21:51) a oni to zase smazali, protoze se jim to nehodi. Ja to vysvetluji 10 minut a oni to zlomyslene smazou za 2 vteriny. Oni jsou veprove P..E !
  Oni vas chteji znicit.

  OdpovědětSmazat
 41. DRŽ HUBU TY POSRANINO VZEŠLÁ Z PAPUNDEKLU!!!!!!
  JSI TAK ZKURVENEJ DUŠEVNÍ MRZÁK,ŽE TO MUSÍŠ POŘÁD DOKOLA DOKAZOVAT???!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P.S.: Jo a skonči s kapitálkama, páč stejně těm svým lžidokretenským skřekům rozumíš jen sám, a možná ani to ne, lejnere-putlerýči!

   Smazat
  2. CHUDINKA Z INCESTU KAMENE A CIHLY VZEŠLÁ,HOVNO JIM U TOHO SVÍTILO,ZRZAVEJ LUMP Z TOHO TVÝHO SMRADU PRÁVĚ V GAY KLUBU UPADNUL PŘÍMO NA KOULENOULE,TEĎ ZAVOLEJ HOVNOLULANOHEDVÍČKA A JEHO LETKU TEPLÝCH PLAMEŇÁKŮ A MAZEJTE MU POMOC,KUBÍCI Z PORTA PORNA!!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  3. 17:05 Translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu kterým si tvořen a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  4. 17:43
   WAS IS DAS PUTLERIUM????!!!!!SÁM SMRDÍŠ JAK KURVY KUFR Z PARDUBIC AŽ K HRANICÍM uASS VELVYSRANECTVÍ Z TŘETIHORNÍ HROMADY HOVEN!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
 42. 6:10 MUGABE ty svinaku ! Posledni slovu mam zde ja a ne ty !
  Ty tlacis cele okoli na tvoji uroven primitivni opice, kdezto ja vsechny lidi povznasim k inteligenci.

  OdpovědětSmazat
 43. Nevěřil jsem svému sluchu, že EU pomůže Íránu finančně, jako pomoc proti americkému embargu.

  OdpovědětSmazat
 44. Prosím vás a kdy tzv. veřejnoprávní media mluví pravdu? Těm nesmíte věřit ani, jak se říká, pozdravení. Vše co je za peníze daňovýcg poplatníku lže "jako když tiskne" a již ani neplati pro veřejnoprávní, že lež má krátké nohy, lež je totiž již beznohá a bezhlavá. Ano, tak dopadl národ M.J. Husa a TGM, kdy zloději ukradené standardy "Pravda vítězí" se společníky rozkradli již přes 7 bilionů Kč a za další pak 3,5 bilionů Kč zloději nadělali dluhů!!! Tož to je ukázka kapitalistické demokracie!

  OdpovědětSmazat
 45. 21:30 Tak že podle vás číst pouze takové srač...jako par. listy, zvědavec, sputnik atd. je vidět ,že jste řádně vygumovanej, už ty srač.. více nečtěte. Jinak jak jste přišel na sumu 7 a 3,5 bilionu Kč.Vám opravdu hrabe z těch pochybných webu!! LHÁŘI

  OdpovědětSmazat
 46. 8:49
  NAD TVOJE CHÁPÁNÍ JE I OMALOVÁNKA TY DROBENKO Z HAVLOTRENEK!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.