Reklama

neděle 12. srpna 2018

Při členství v EU západní Evropu nikdy nedohoníme

Jaroslav Tichý
12. 8. 2018
Uznávaný francouzský ekonom Piketty po prostudování podkladů to vyčíslil jasně. Za posledních 7 let (bráno do r. 2016) je ČR v porovnání peněz, které k nám z EU přicházejí a od nás do EU odcházejí, v minusu 1.689 mld. Kč (tedy více než 1,6 bilionu Kč). Ročně to v průměru činí minus 241 mld. Kč. A upozorňuji, že ta minusová částka stále roste, aniž bychom proti tomu něco dělali. Je to průměr za jednotlivé roky, který neustále stoupá, protože roste každoročně částka, která od nás nevratně odchází, čímž se tento průměr zvyšuje. A pokud tato částka činila v r. 2017 8,3 HDP (ofic. údaj), pak to znamená již cca 419 mld. Kč jen za uvedený rok. V průměru se započítáním dřívějších "slabších" roků je to samozřejmě méně než 419 mld. Kč, avšak v průměru již více než oněch 241 mld. Kč.

Nedivte se pak, že máte nízké mzdy a platy, že není dost na důchody. Za peníze vydělané našimi pracovníky užívají totiž jiní a jinde. Jak chcete při takové praxi dohánět výdělky v západní Evropě, když jim sami přidáváme, a to na náš úkor? Zvětšujeme tak fakticky náš odstup od západní Evropy. A to se najdou u nás ještě lidé, kteří mají starosti, co bychom si bez EU počali.

Já osobně mám jinou starost a sice jak bychom vystoupením z EU mohli takto "ušetřené" peníze užitečně využít. A co Vy, vážení spoluobčané?.

Aliance národních sil nepovažuje přitom vystoupení ČR z EU za cíl, nýbrž za nutný prostředek k tomu, abychom se mohli znovu postavit ekonomicky i politicky na nohy. Aby bylo možné vůbec zahájit program obnovy našeho státu a jeho ekonomiky. Abychom mohli začít prosazovat naše národní zájmy. To je naším cílem. Ale při našem setrvání v pozici kolonie to opravdu nepůjde. Do této pozice jsme se dostali (spolu s dalšími tzv. východoevropskými zeměmi) naším vstupem do Evropské unie.

Naši kolonizátoři mají přitom zájem na zachování tohoto stavu, protože je pro ně obrovsky výhodný. Nemají tedy absolutně zájem na zlepšení situace u nás. Mají totiž své zájmy, které prosazují na úkor těch našich, a to ve spolupráci s jejich pomahači z řad našich občanů. A to je třeba si konečně uvědomit.

Ing. Jaroslav Tichý je aktivistou ANS

70 komentářů :

 1. Postavit se ekonomick a politicky na nohy vystoupením z EU - hodně naivní představa. Pan Tichý má politický rozhled baráčníka.
  Je to dnes bohužel hodně rozšířené. Východiskem je bláhová myšlenka, že za špatné věci může někdo "cizí" a až to vezmou do ruky našinci, bude líp...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANU ING TICHÉMU NEDOCHÁZI,ŽE SE EU ASI ROZPADNE

   a to spíše než z ni stačime vystoupit.On nevi,že si musime dát pozor,aby se nestalo,že nás naši prý zástupci zavlečou do tzv.jadra Evropy,jehož cilem je sjednotit rozpočty států překlad ,vykrást naši celou rozpočtovou kasu,nanutit nám hroutici se euro a dát se zatáhnout do astronomických dluhů,které nás čekaji nákupem zbrani a patron pro taženi na strejdu Putina,přičemž pan Tichý

   SE ZOUFALE VZPÍRÁ MYŠLENCE UDĚLAT NATO PRO
   ČR NEPOTŘEBNÝM.

   Co vlastně chce,když bojovat timto způsobem za mir ho vše sabotuje a neumí se sjednotit za občany,kteři ho za to maji poslouchat a horempádem snad i ANS volit či co?.

   Smazat
  2. Jak to že západní Evropu nikdy nedoženeme . Přece po hadráku 89" všichni ti skvělí ekonomové Klaus , Dlouhý a jim podobní vyřvávali že ji nejen dohoníme ale i předeženeme . Takže stále čekám .

   Smazat
  3. 7:12
   TOHLE PROROKOVAL JEDEN FINANČNÍ EXPERT V ROCE 1968.....

   Smazat
  4. No pan autor především míchá jablka s hruškami. Problém investorů a odtoku dividend není přece problém EU. To je problém globalizace. Naopak EU se to i občas pokouší nějak regulovat a je tam k tomu i určitá politická vůle, ale zatím bez valného praktického výsledku. Stejně tak se může snažit tento odtok nějak regulovat i my (např. zavést sektorové daně atd), ale k tomu tady chybí tady politická vůle víceméně úplně, takže u nás zatím zcela bez výsledku. A pochopitelně z logiky věci - i případné vystoupení z EU nebo její rozpad by odliv dividend od nás nijak nezpomalilo, pouze by skončil příliv dotací k nám, takže ve smyslu uvažování pana autora by na tom naše zem byla ještě hůř.

   Smazat
  5. No vidíte a já myslel, že volný pohyb kapitálu byl umožněn a legalizován právě díky EU.

   Smazat
  6. Nikoliv - volný pohyb kapitálu byl fakticky umožněn už globalizací. Volný pohyb kapitálu a odliv zisků vidíme i v řadě rozvojových zemí jenž nejsou členy EU. Co se týká pravděpodobného vývoje je možné se podívat třeba na příklad Mexika, které fakticky funguje jako obdobná "montovna" pro USA obdobně jako ČR funguje jako "montovna" pro DE. Samosebou do Mexika netečou žádné dotace ani tamní firmy nemusí dodržovat předpisy platné v USA. Doporučují zajet tam a podmínky v ČR a Mexiku si ověřit na vlastní očí.

   Smazat
  7. To máte pravdu - odjakživa ty nejhorší věci dělaili Čechům Češi. Od vraždy sv. Václava, přes Lipany a Bílou horu, udávání za c.k. Rakouska až k procesům 50. let, pozvání sovětských tanků v 68. a zaprodání Československa po 11.89. Vždycky to byly ČESKÉ "elity", kdo způsobil největší marasmus na desetiletí i století dopředu. Slušnost, skromnost, poctivost, vlastenectví a práce pro společnost jsou předpokadem a východiskem pro lepší budoucnost. Kolik lidí v ČR tyto vlastnosti má a je ochotno je využít pro blaho společnosti???

   Smazat
 2. Pane Tichý je třeba aby se všechny vlastenecké strany spojily s SPD aspoň prozatím. O nějakém zlepšeni pro občany nemůže být ani řeč. V německu dávají nové daně nebo nemůžou uživit migranty. A makrela opět blábolí o spravedlivém přerozdělování nechtěných migrantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:37

   Jasně, aspoň "prozatím", než si Okamura pořádně napěchuje kasičku.

   Smazat
  2. 22:46-nezáviďte, Vy ji máte již plnou a protože "s jídlem roste chuť" nehodláte koryta opustit.

   Smazat
  3. Jenomže peníze lze vydělávat různým způsobem. Takže Vaše přitroublá poťouchlost není vůbec namístě.

   Okamura totiž, jak je dobře známo, už s jednou naplněnou stranickou kasičkou zdrhnul. To byl, jak se dnes ukazuje, teprve Úsvit jeho politické kariéry..... Ano, s jídlem roste chuť.

   Smazat
  4. 0:28-ano, peníze se dají vydělávat různým způsobem. Škoda, že "házející kamenem(blátem) jsou vždy anonymní! Proč asi, znalí?

   Smazat
  5. 0:50

   Anonymní??
   Oni členové Úsvitu byli anonymní? To je mi ale novinka.
   To oni asi do Poslanecké sněmovny docházeli ve škraboškách? A celé si to na Okamuru vymysleli?

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-si-chtel-u-Usvitu-vydelat-46-milionu-Zkoumali-jsme-tri-roky-stary-dokument-508507

   http://forum24.cz/tomio-okamura-vyvadel-penize-ze-strany-na-svuj-ucet-smlouva-to-dokazuje/

   https://www.expres.cz/tomio-okamura-tunel-usvit-reporteri-ct-penize-fqu-/zpravy.aspx?c=A180212_165123_dx-zpravy_neos

   Na své si podle všeho přišlo VŠECH DEVĚT členů STRANY:

   https://zpravy.idnes.cz/hnuti-usvit-vydelalo-podle-vyrocni-zpravy-nejvic-penez-na-clena-pxd-/domaci.aspx?c=A140404_153643_domaci_jp

   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/okamura-vydelal-11-milionu-kdo-mu-zaplatil-nezverejni/r~3b00dffc20bd11e5989d0025900fea04/

   https://hlidacipes.org/zpronevera-penez-hnuti-usvit-odlozeni-pripadu-nekteri-byvali-clenove-hnuti-nevedeli/

   JSOU TO PROSTĚ SAMÍ ŠIKOVNÍ KLUCI!

   Smazat
  6. 1:02-taky natvrdlý jako Kokotko? Vy házíte kamenem bez možnosti nám dokázat Vaši "čistotu"!

   Smazat
  7. 1:26

   Máte snad pochybnosti o mých hygienických návycích? To je trošku nezdvořilé, nezdá se Vám. A copak byste ode mne rád, vašnosto? Třeba občanku?

   To skutečně nechápete, že ty příběhy Tomia Okamury nejsou mým výtvorem, ale svědectvím jeho spolubojovníků z Úsvitu? Ale možná jste se rozhodl, že si budete hrát na blbce?

   Pročpak oni po něm házejí kamenem? Že by šlo nespravedlivé rozdělení kořisti?

   Smazat
  8. Anonymní13. srpna 2018 1:02
   Odkazujete na mraky novinových článků. To je jasný důkaz, jak T. Okamura leží zavedeným „firmám“ v žaludku. Také na něj podali řadu žalob. Ovšem odsouzen nebyl (kromě jednoho menšího nepodstatného přehmatu). Takže ty články budou nějaké zavádějící, nebo zkreslující. P.K.

   Smazat
  9. Otázka je, zda Okamura s kasičkou zdrhnul, nebo ji před zrádci ZACHRÁNIL... Proč myslíte, že Okamuru elektorát dále volí?

   Smazat
  10. P.K. 9:44

   To, že Okamura leží někomu (proč "firmám"?) v žaludku je jedna věc. Důvody k tomu mohou být velice různé, a jen jeho skalní příznivci budou přesvědčeni, že ty pravé důvody kampaně proti svému mesiášovi odhalili. Nechme je při tom...

   To, že se tu hrálo a hraje především o peníze a že politika je přitom z valné části jen cestou, jak se k nim dostat, je věc druhá. Opět: kdo má jasno o politicích čistých a nečistých, nechť dále žije ve své víře a ta nechť bohdá uzdraví...

   Pisatel 10:04 to bezděky trefil. Je samozřejmě na každém z nás - a není to věcí "názoru"!, nýbrž zkoumání, co se skutečně stalo - jak věc posoudí.

   Proč volí elektorát Okamuru? Pisatel to zjevně uvádí jako důkaz o jeho "čistotě".
   A proč elektorát volil Hitlera, de Gaullea, Husáka, Klause ... ? Pro jejich krásné oči?

   Ti kdo se už předem rozhodli, že správný výklad je ten jejich, nemají vlastně už v diskusi (zkoumání skutečnosti či "hledání pravdy") co pohledávat a měli by radši jít na pivo ...

   Smazat
  11. Anonymní13. srpna 2018 10:35
   Souhlasím, že T. Okamura může ležet v žaludku, nejenom známým „firmám“. Těmi známými „firmami“ jsem myslel strany, které se dosti zprofanovaly a soustředily se pod maskovací název Demokratický blok.
   Máme zde nějaký zákon o politických stranách a strany se ho musí držet, jinak budou někým zažalovány a nezávislým soudem odsouzeny. Takže nehodlám hltat články, jak která strana zachází se svou pokladnou. Jsem přesvědčen, že každý nesoulad využije politický protivník k žalobě. Okamura již čelil mnoha žalobám a vždy byl osvobozen, takže stálé opakování jalových článků, nic nového nepřináší.
   Jiná otázka je, zda ten zákon o politických stranách, je v pořádku. P.K.

   Smazat
  12. 10:35-je natvrdlý Kokotko, proto jednoduchou otázku: proč "elektorát" volil Havla? Pro jeho čistotu? A volil by ho teď? Tak hledejte pravdu i když...jděte radši na to pivo.

   Smazat
  13. 10:13
   O čempak tady vedete rozhovor se sebou samým?

   Smazat
  14. SPD SE NECHCE S NIKÝM SPOJOVAT!!!!! PROBOHA POCHOPTE TO UŽ KONEČNĚ A PŘESTAŇTE POŘÁD "RADIT"!!!!! SPD CHCE HRÁT JEN SÓLO. OSTATNÍ VLASTENECKÉ STRANY JSOU JI U PR----!!!! S SPD UŽ PO ZKUŠENOSTECH NECHCE SPOLUPRACOVAT ANI SPO!

   Smazat
  15. Anonymní14. srpna 2018 11:36
   Mohl byste prozradit, jaké zkušenosti udělala rakouská SPO s českou SPD? Jsem přesvědčen, že to nemohlo být nic, co by vrhalo na SPD špatné světlo. P.K.

   Smazat
  16. Anonymní14. srpna 2018 11:36
   Zřejmě myslíte Stranu práv občanů. Měly s SPD jednou společnou kandidátku. Program měly blízký a prakticky se doplňovaly v předvolebních akcích. SPO dodala peníze, SPD dodala práci.
   Tato situace se již neopakuje, takže ani společná kandidatura se neopakuje. To je přirozený pohyb, nic pro co bychom je měli kritizovat. P.K.

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. Truhliku, za Rakouska se taky zdálo, že nemůžeme nikdy stát na vlastních nohách, bez uherského salámu a tokaje a ročildovských prachů z Vídně.

   Pak to byli Rakušáci, kdo v mrazech roku 1919 málem zmrzl a komu Masaryk ze staré známosti posílal vlaky uhlí.
   Přesto si rakouská sociální demokracie připadala jako něco lepšího než naše lidi.

   Zapříčinila světovou válku a odmítla vyvodit důsledky.
   Stala se pro nácky lehkou kořistí, pokud k nim sama nepřeběhla.

   PS. Teď se pluťák snaží lidem namluvit (ve Spieglu) že homo erectus vyhynul, protože byl líný.
   Pořád stejné pohádky, jako s Kalouskovým Řeckem.

   Všichni by(chom) chtěli EU zachovat, jen ji zreformovat, aby nebyla koruptní a zlodějská.
   Jako bychom neviděli, že po úspěné zkoušce s Jugoslávií (pámbuzaplať za Mečjara, že nás to neschvátilo taky, to muselo BND pěkně naxrat) se chystá i ve velkém vraždit.

   Smazat
 4. Jaroslav Tichý13. srpna 2018 3:05

  No, abychom se drželi tématu, tak jen ve stručnosti: 1/ do r. 1989 jsme byli vedeni v mezinárodních statistikách jako středně rozvinutý průmyslový stát. V r. 2017 nás renomovaná americká banka J.P. Morgan přeřadila mezi rozvojovky. Tam jsme se dostali díky EU, která potřebovala kolonie, jako jsme my. Tak si je pořídila. A jak jsme na tom, a kolik platíme nesmyslně do zahraničí již slyšíme i od zahraničních ekonomů, a to renomovaných. Nám za r. 2016 odešlo 7,6 % HDP do zahraničí (o to byl náš HNP nižší. V Německu byl za r. 2016 podle jejich statistik HNP naopak o 18 0 vyšší než HDP. Rozdíl je v přísunu penz z kolonií, tedy i od nás. O čem tady chce kdo diskutovat? 2/ Nevím, proč někdo míchá dohromady hrušky a jablka. Debata zatím byla o EU a o nevýhodnosti v ní být, což bylo o prokázáno na konkrétních údajích a vyjádření ze zahraničních zdrojů. I té debaty k NATO se dočkáte, ta ale bude nutně vycházet z jiných východisek (otázka bezpečnosti, stali jsme se okupanty v dalších zemích atd. To je ale na jinou debatu, byť dnes je EU s NATO smluvně propojeno, což taky ne každý ví. 3/ Celý život jsem pracoval, a to i ve vyšších hospodářských funkcích. Do naivity mám od některých lidí opravdu daleko. Vím ale, že v době, kdy jsme byli tím středně rozvinutým průmyslovým státem jsme sami vyráběli vlastní výrobky od šicích jehel až po menší trysková letadla a sami naše výrobky exportovali do cca 120 zemí světa. A zisk zůstával u nás doma. Teď vše exportujeme přes Německo, tam zůstává i zisk a u nás se najdou diletanti, kteří to považují ještě za nějakou výhodu, když máme skoro 90 % exportu směrovaného na Německo (tedy i toho, který pak končí v Číně a jinde). No, proti koloniím z rovníkové Afriky máme ještě co dohánět. Ty jsou vázány na své metropole z hlediska exportu 100%ně. 4/ Dochází mi, že se EU zřejmě rozpadne, nevím ale, zda dochází diskutujícím, že do té doby budeme u nás v té samé situaci s migranty, jako jsou v západní Evropě a že EU má být přeměněna v Evropský islámský chálifát. Tlačí nás tedy velmi čas, pokud se chceme vyhnout islamizaci a začít se stavět zase zpět na vlastní nohy. Někteří lidé působí, jako by jim to školné za posledních cca 25 let, kdy tento stát příšel prakticky o všechen majetek a získal jen obrovské dluhy, stále ještě nestačilo. A jedinou možnost, jak se tomu vyhnout, je odejít z EU. Ne, až se "asi" rozpadne, nýbrž ještě předtím, než nás zaveze migranty. A to je zásadní rozdíl. Podobné je tomu s obnovením naším potravinové soběstačnosti apod. Dokud budeme v EU, je to vyloučené, Jsme nuceni k postupné likvidaci našeho zemědělství a tím i krajinotvorby. Pomáháme se takto likvidovat sami. Naše více než 100%ní soběstačnost klesla na současných necelých 40% a sále ještě klesá. Pole byla buď zabetonována nebo osetá řepkou, takže neudrží ani vláhu. Pokračování

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:05 Vy mužete radit tak max AFRITSKÝM KŘOVÁKUM. Píšete " export do 120 zemí a zisk zustaval u nás" zeptám se a co z toho bylo? když jste v obchodech nic nekoupil. 100% soběstačnost byla k hovnu, dnes jak píšete 40% a obchody přetékají zbožím. to je promne podstatné a ne stát na vše fronty, nebo podplácet prodavače. Váš čas psaním tohoto blábolu jste mohl využít uplně jinak, třeba šukáním.

   Smazat
  2. 10:19 : Kolik je vám let??

   Smazat
  3. 16.57
   je jedno,kolik je 10.19 let.Je prostě hloupý.

   Smazat
 5. Jaroslav Tichý13. srpna 2018 3:10

  Pokrač. předchozího vyjádření 5/ Kdyby se mohly všechny vlastenecké síly spojit s SPD, tak by nevznikaly nové strany. Zpočátku jsem se domníval, že hlavním problémem jsou osobní ambice vedoucích představitelů jednotlivých stran či hnutí. No, v některých případech tomu tak je, ale naprosto rozhodující jsou zásadní programové rozdíly. Před celostátními volbami v říjnu 2017 jsme vytipovali 10 hlavních programových bodů s celostátními dopady pro tuto zemi (tedy nikoliv např. zavedení slev na jízdném pro školní děti, byť nejsme proti tomu). A zjistili jsme, jak malé pokrytí těchto programových bodů jednotlivé alternativní strany vesměs mají. Nevadí mi, že od nás některé další strany a hnutí program postupně opisují, vadí mi spíše to, že to jde tak pomalu, takže nemůže až tolik sami pokračovat vpřed, abychom je neztratili z dohledu. Od kolika stran jste slyšeli např. o nutnosti urychleně se začít připravovat na dopadu průmyslové revoluce 4.0? Od ANS ano, a od koho ještě? 6/ Je třeba si uvědomit, že nás čekají (mimo naši vůli) velké systémové změny. (Glokalizace, smart cities, smart regions atd.). My je avizujeme již dávno, zatím jsme bohužel jediní, byť některá města se projekty typu smart cities již zabývají. Kdo se dnes zabývá demokratizací ekonomiky a spravedlivějším způsobem rozdělování výsledků práce vytvořených našimi lidmi? Kdo opětovným zprůmyslněním venkova a pohraničí? Kdo vytvořením předpokladů pro skutečnou podporu malého a středního podnikání v konkrétních krocích? A tak lze pokračovat dále. Všechny strany, které jsou dnes ve sněmovně jsou prosystémové strany, nanejvýš se zájmem o určité kosmetické změny. ANS je hnutím podporujícím systémovou změnu, heslo "Systémová změna je nutná" jsme prosazovali již více než před rokem. A máme na mysli změny směrem kupředu, nikoliv pohled do zpětného zrcátka, jak to vidíme stále u stran naší tzv. pravice. A na závěr, víte, je třeba číst programy stran. Pak se nemůžete domnívat, že obrana ČR proti islamizaci může být dostatečným svorníkem ke spolupráci v jedné straně. Je to zoufale málo, byť je spolupráce v tomto směru zapotřebí. Těžko ale v jedné straně. Jako ANS máme výrazně ambicióznější program, než je pouze toto. Zdraví Vás

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Tichy, muzu se vas zeptat jake mate vzdelani a pro jake mezinarodni firmy jste pracoval, abych pochopil to, co jste zde vytvoril?-) Dekuji.

  OdpovědětSmazat
 7. Panu Tichému stále nedošlo, že i po vystoupení z EU ( ze které mimochodem dostáváme více než tam odvádíme) budou stále banky, telekomunikace, vodárenství, plynárenství, Škoda auto a stovky dalších firem patřit investorům ze Západní Evropy, Severní Ameriky a Asie a a budou nás stále dojit. Jedinou obranou proti vyvádění zisků je zavedení "sektorové daně " - bankám , telekomunikacím atd. a spotřebitelský tlak podpořený státními institucemi ( Český telekomunikační úřad, ČNB, ) na to aby firmy v zahraničním držení (Banky, telekomunikace,vodárenství, atd) se chovaly ke spotřebitelům jako ve svých domovských zemích a nebraly je na hůl jako se to děje v ČR dnes ( cena vody, úroky vyplácené bankami, poplatky, předražené telekomunikace, nekvalitní potraviny a další zboží, atd.)
  Pokud se český spotřebitel nepostaví na zadní a státní instituce nebudou konat v zájmu občanů ČR ( nedojde k žádné změně).
  Sektorovou daň Babiš odmítl v roce 2014 a odmítá ji i teď, vystoupení z EU by ČR nijak nepomohlo, spíše naopak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zásadním problémem ČR, který neumožňuje změnu k lepšímu je, že všechny státní instituce včetně ministerstev jako (MO, MZV, MF a další ), ČNB, soudy a další jsou od roku 1989 v rukou etnika ,které mělo vysoké percentuálně zastoupení jak v Prognostickém ústavu, tak v Chartě 77, tak mezi bílými koni zaslanými do ČR " Západem ".
   Toto etnikum ovládá levici i pravici , média atd.
   Tomuto " vyvolenému etniku " otrocká práce obyvatel ČR v montovnách vyhovuje, dále posílají vzhledem k počtu obyvatel ČR velké kontingentů vojáků do " misí " . Jinými slovy dělají obyvatelům ČR to nejhorší co mohou. Pokud bude toto etnikum u moci, s ČR to půjde jen z kopce a žádné reformy k lepšímu nebudou možné.

   Smazat
  2. To se dá jednoduše napravit jedním krokem, který se jmenuje ZNÁRODNĚNÍ. Vůbec není nutné, aby banky, pojišťovny, těžební průmysl, vodárenství, výroba a distribuce léků, energetika a další sektory ekonomiky byly soukromé. Naopak. Stát je tu pro lidi a musí jim garantovat základní podmínky pro život. A VO TO TO JE!

   Smazat
 8. Jaroslav Tichý13. srpna 2018 8:16

  Nevím sice, jak to spolu souvisí, ale Střední ekonomickou školu, obor zahr. obchod a Vysokouekonomickou školu, obor zahr. obchod. plus 40-ti letou praxi v zahraničním obchodě, a to v několika podnicích, a to od píky až do vrcholových funkcí, po r. 1989 gen. ředitel a.s., pak ředitel s.r.o. (oboje s orientací na zahr. i tuzemský obchod, pak obchodní ředitel ve sklárnách. Nedělal jsem tedy poskoka u cizích firem, vedl jsem s nimi obchodní jednání, a to po léta (s výjimkou Eskymáků se všemi. To, o čem píši, jsem celý život též dělal. Druhému autorovi anonymního příspěvku doporučuji, aby si můj článek alespoň pozorně přečetl, aby zjistil, jak to s těmi platbami do EU a z EU ve skutečnosti je. Se sektorovou daní souhlasíme, doporučujeme krom toho ještě strukturované daně ze zisku podle jeho výše. Na to, aby zahr. firmy se u nás chovaly jako doma, můžete za současných podmínek klidně zapomenout, tady jsou v kolonii, doma jsou v metropoli. Pokud věci nejprve nezměníme, požadujete nemožné. A český spotřebitel se může stavět na zadní, jak chce. Tyto firmy jsou vesměs v monopolním postavení. Krom toho výroby, které k nám přinesly, jsou často činnosti práce ve mzdě, z které toho moc v ČR nezůstane. Veškerý zisk jde pryč. Je tedy otázkou, proč bychom o ně měli stát a neměli usilovat o obnovu výrobků s vyšší přidanou hodnotou a s vlastním exportem. Nebo chcete dělat navždy na cizí? A je třeba nejprve začít přemýšlet, proč Babiš odmítá sektorovou daň, ale i jiné. Je závislý se svým podnikáním nejen na dotacích z EU, ale i na dotacích od německé vlády na výstavbu své továrny na výrobu umělých hnojiv v Německu. Krom toho, naši vládní činitelé jsou v roli pouhých vykonavatelů cizích příkazů. Víte, než vyslovíte nějaké soudy, je třeba seznámit se skutečným stavem věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdy se nesmířím s tím, jak se EU zachovala (např.) v případě Jugoslávie a Libye. Je opravdu možné si myslet, že trest nepřijde???.

   Smazat
  2. Jaký smysl má být součástí mezinárodních organizací, které vedou agresivní války a vraždí na pokyn imperiálních mocností???

   Smazat
  3. Jaký trest, pánové 9.42 a 9.44? O ten se pokouší neúspěšně od starověku mnoho mocných států; ale dokud to neudělají všichni najednou, koordinovaně, bude každý částečný úspěch jenom vítězstvím a ziskem soukmenovců (potrestaných) z jiných částí zeměkoule...

   Smazat
  4. Ale A. H. s soudním procesem v Norimberku nepočítal a přece jen k němu došlo.

   Smazat
 9. Pan Tichý uvádí některé nešvary, které poškozují naši společnost, jako odsávání peněz z naší ekonomiky do zahraničí, nízké mzdy, platy a důchody. Na to má jediný recept – vystoupení z EU. Až vystoupíme, tak prý budeme mít problém jak využít tu záplavu peněz, která u nás nastane. Tato analýza je ukončena sugestivním zvoláním: „A co Vy, vážení spoluobčané?“.
  Jakožto spoluobčan se cítím osloven a musím říci, že se mi nechce věřit této zjednodušené vizi. Každý příznivec czexitu, včetně představitelů SPD, uvádí, že chce zachovat ekonomické vazby a volný pohyb osob, služeb, atd. Všichni si uvědomují, že by okamžité zpřetrhání těchto vazeb, uvedlo zemi v chaos.
  Tvrdit vystupme a nebudeme vědět, co s penězi, je nesmysl. Podle mého názoru, je náprava ekonomiky možná již v rámci EU. Je třeba již nyní napravovat liberální pořádky, které stojí za většinou našich problémů. Je to pokračující koncentrace na úrovni ekonomiky státu i na úrovni globální. Následkem je vyžírání střední třídy a celkové vysávání necentrálních států.
  Již nyní můžeme odpovídajícím zdaněním, případně podporami omezovat zemědělské kolosy, která maximalizují zisky, bez ohledu na zájmy společnosti. Tím zhoršují kvalitu půdy, snižují její schopnost zadržovat vodu, centralizují a tím odstraňují zemědělské závody z vesnic a tím vylidňují venkov.
  To je jedno z mnoha temat. To všechno můžeme a měli bychom, napravovat už nyní, není třeba čekat na spásu, po opuštění EU. Ta náprava bude narážet na tuhý odpor jak nyní, tak po případném vystoupení. Když ji nedokážeme prosadit nyní, nedokážeme ji prosadit (proti ekonomickým gigantům) ani po czexitu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud do něčeho investuji peníze , tak ty investovavé peníze chci naspátek a pokud firma prosperuje, tak je samozdřejmé že i pozdější zisk. To je snad normální. Zanraniční firmy zaměstnávají naše lidI a státu odvádí nemalé daně. Když 90% prumyslu zustalo po komančich po roce 89 zdevastováno, tak se potom nedivte jak to vše dopadlo.

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní13. srpna 2018 10:40
  Je třeba uvést do souladu zájmy firem, se zájmy státu, tedy občanů. Nemůže stát zájem firmy nade vším. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:10 P.K.

   To jsou zlatá slova:
   "uvést do souladu zájmy firem se zájmy státu".

   Naštěstí jsou tu hned dvě vyzkoušené instituce, které o harmonii pečují: kapitalistický stát a viditelná ruka trhu.

   A kdeže jsou vlastně ti občané-konsumenti? Jak ti "uvádějí do souladu"?

   Smazat
  2. Jan Kopecký13. srpna 2018 11:14
   „To jsou zlatá slova:
   "uvést do souladu zájmy firem se zájmy státu".“
   Děkuji za ocenění.

   Vaše následující věty přehodím a zjistíte, že jste si již na závěrečnou otázku odpověděl:
   „A kdeže jsou vlastně ti občané-konsumenti? Jak ti "uvádějí do souladu"?
   Naštěstí jsou tu hned dvě vyzkoušené instituce, které o harmonii pečují: kapitalistický stát a viditelná ruka trhu.“
   Podle mého názoru, ten soulad musí vytvářet zákony demokratického státu, právě ve stálém potýkání se, se sobeckou neviditelnou rukou trhu. Tu ruku trhu bych nesekal, ale omezoval. P.K.

   Smazat
  3. 11:41 P.K.

   Takže už vlastně schází jen úplná maličkost - změnit stát kapitalistický ve stát demokratický...

   Narozdíl od Vás soudím, že ruka trhu je ZCELA nesobecká - přeje všem stejně (podle jejich schopností).

   Smazat
  4. Jan Kopecký13. srpna 2018 11:44
   „Takže už vlastně schází jen úplná maličkost - změnit stát kapitalistický ve stát demokratický...“
   Není to taková maličkost, protože to vyžaduje jednu zásadní věc - zájem občanů o věci veřejné. A ten se obvykle dostavuje, až ve velmi kritických situacích.
   To je žolík v rukávu našich manipulátorů. Stačí nedopustit velmi kritické situace a před touto mezí, je možné vše.

   „Narozdíl od Vás soudím, že ruka trhu je ZCELA nesobecká - přeje všem stejně (podle jejich schopností).“
   Pod rukou trhu, si představuji aktivity aktérů trhu. A ti jednají velmi sobecky. Např. silní aktéři likvidují ty slabší (což nazýváte jednání dle schopností).
   Změnu jejich jednání, může přinést pouze odpovídající zákonodárství. P.K.

   Smazat
  5. 11:10 Pokud je stát na huňtě jako tenkrát ,tak nemá na výběr.Jinak obrovská nezaměstnanost a samozřejmě chudoba, což se o dnešku nedá říct.

   Smazat
 12. Scénář je již jasně napsán. Jakmile se pokusíme ( např. na základě horko těžko protlačeného referrenda ) vystoupit z EU, prohlásí "pražská kafilárna" celou věc za putinovský převrat a 99 žižkovskýh buzerantů napíše zvací dopis pro demokraticcké síly, aby u nás udržely pořádek. Evropská armáda je zřízená jenom k tommuto účelu!! snad si někdo nemyslí, že by operetní Ital pod velením teplého Francouze a s náckovským Nmcem mohli válčit proti nějaké armádě. Ale zasahovat u nás v rámci vyvolání občanské války, to zvládnou.

  OdpovědětSmazat
 13. Moudrá slova velkého člověka a patriota.

  OdpovědětSmazat
 14. Já tomu článku nevěřím, dokud to nepotvrdí nejlepší ministr financí EU Míra Kalousek:).

  OdpovědětSmazat
 15. Klídek diskutéři, brzy, brzičko nastane nová welt kanonová taškařice. A pak Ruští kozáci opět přejedou EU, tentokrát až k Atlantiku. Kavárníci, kteří nestihnout zdrhnout do júesej, opráší sochu Koněva a převlíknou se do rudých vycházkových kabátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:43 Závidím vám ten sarkasmus.

   Smazat
  2. 15:23-proč sarkasmus, já to vidím reálně. Aspoň USA to má jako vojenskou teorii pro kongres a plebs.

   Smazat
 16. Voni se radujou a mnou si ruce a říkají si, když tam ty lidi jsou tak blbí, to bychom byli sami proti sobě, kdybychom je nepodojili. Sem tam je třeba je ještě trochu pokárat, jak jsou hnusní a nemravní, a vůbec tenhle otřesnej východ, to byla chyba se s nima zahazovat...mám takovej dojem, že dopadnou stejně, jako s těma svejma jinejma kolniema, které si te%d vybírají za všechna ta příkoří, které lidem tím svým bezohledným vysáváním a násilím způsobili, další na řadě budeme my, a účet bude vysoký. až jim z toho polezou voči ještě víc z ďůlků

  OdpovědětSmazat
 17. Já pevně doufám, že tuhle alianci nikdy nikam nezvolíme, protože to by bylo neštěstím pro všechny. Pan Tichý by ekonomicky neuřídil ani trafiku, natož stát.
  Ale co. Dostává tady prostor zadarmo a každá reklama je před volbama dobrá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:20

   Považuji, po všem, co jsem tu od něj četl, usilování pana Tichého za neobratné a - zejména proto - za politicky beznadějné.

   Nechápu ale, proč kdejaký anonym má potřebu dělat z něj hlupáka. Podobné výkřiky jsou jen vysvědčením o autorech samých.

   Smazat
 18. Já to neměl čas všechno číst, možná to zde už někdo zmiňoval, ale dodal bych, že to, co říká titulek je zárověn vysvětlení: Právě proto jsme my a ostatní nám podobné tzv. "východní země" členy EU... Ano! To je ta nejjistější pojistka, jak zajistit, abychom se jim nikdy moc nepřiblížili. A navíc všechna ta provázanost - krádež dokonce i bez cel...

  OdpovědětSmazat
 19. Článek říká že ty na západě nikdy nedohoníme a je to pravda. Dnes bylo na Seznamu uveřejněno, že Turecká lira padá, protože Američani spekulacemi útočí na Tureckou měnu. A dále je tam napsáno, že oslabuji i regionální měny , které Turecká lira táhne dolů, tedy oslabuje Česká koruna, Zlotý a tak dále. Může mi někdo vysvětlit, jakou souvislost, kromě spekulací Američanů, má koruna s Tureckou lirou? Samozřejmě takoví géniové, jako Sedláček, by na toto téma kecal hodinu, jak je to vše, z globálního hlediska, dobře a když v Egyptě se neurodí papričky, tak u nás musí podražit chleba o padesát procent a tedy, když Turecka lira klesá, musí klesnout i Česká koruna. Je to všechno nesmysl a je vidět, že spekulanti si vždy najdou důvod, jak okrást obyčejné pracovité lidi. Veksláci dřív byli tvrdě režimem potírání, protože okrádali poctivé pracující. Dnes veksláci vládnou státům a daří se jim velice dobře. Sice nic nevytvoří, ale stát je kryje a říká že to je dobře, krást a okrádat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:09

   On je těch veksláků více druhů -

   1) Myslíme obvykle jenom na ty, kteří vystoupili ze stínu po převratu s pomocí důstojníků StB, kteří je v minulosti kontrolovali a "vytěžovali" - tedy různí ti Janouškové a Rittigové.
   Ve Státní bezpečnosti byly skupiny, které se "v terénu" věnovaly nejen "disidentům" také číšníkům, taxikářům, prostitutkám, černým sázkařům a podobným, a které tedy mohly produkovat zprávy o náladách obyvatelstva.

   Dnes tyto elaboráty má na starosti BIS. Je škoda, že se Zdeněk Ondráček, který se v policejní práci vyzná (je alespoň ve Výboru pro bezpoečnost), nemohl stát alespoň členem komise pro její kontrolu - přitom tam figurují takové veličiny jako Pavel Bělobrádek, Marek Benda nebo Radek Rozvoral.

   2) A pak jsou tu ještě "nóbl" veksláci, příkladně
   G. Soros nebo Karel Janeček. Vlastně také nedělají nic jiného, než že vekslují. Rozdíl je mj. v tom, že kvůli tomu nemusí šlapat chodník, takže nezmoknou.

   Takže pozornost, kterou je častován György Soros, si zaslouží také "matematik" Karel Janeček - v médiích se objevuje většinou jenom před volbami; podle očekávání bude i tentokrát znovu pomáhat "ohrožené demokracii" (copyright: Petr Pithart).

   Bylo by tedy nespravedlivé, kdyby zůstal zcela ve stínu různých Bakalů, Kellnerů nebo Tykačů.

   Smazat
 20. Pane Tichý, vaše slova působí rozumně, jenže o ANS ví jen pár lidí čtoucích NR nebo jiné stránky. Kdybyste umenšili svoje ego, nedrobili hlasy a spojili se s SPD, udělali byste nejlépe. Když si každá pidistrana uzme pár tisíc hlasů zasvěcených lidí a ještě se mezi sebou hádají jejich lídři, v konečném důsledku vlastně bojujete proti změnám, které máte ve svém programu. Copak to nechápete? Vaše volební výsledky se ještě hodně dlouho nedostanou nad hranici vstupu do skutečné politiky. Co takhle stanovit si s Okamurou základní kameny politických změn, kterých chcete dosáhnout, a podpořit SPD v jejich šancích na opravdu nezanedbatelný volební výsledek? Vždyť to může být časově omezená smlouva, vám by to pomohlo dostat se do vysoké politiky, a pak se uvidí, co dál, no ne? Byla bych ráda, kdybyste mi to vysvětlil. Protože takhle si můžete psát, co chcete, ale je to k ničemu. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlo, možná je chyba i na straně SPD, nevím. Možná jen neumí(SPD) vytvořit širokou názorovou, národní platformu sdružující volební potenciál, aniž by byli napadnutelní z "extremismu". To ale budou vždycky. Politická sdružení nemusí kandidovat jako subjekt, stačí zástupci přes tu nejsilnější. Mediálně by toto sdružení jistě pokryly Weby známé Min. vnitra. I zde by ale bylo nutné prohloubit spolupráci. To se pak presstituti potento...

   Smazat
  2. PS. politická sdružení přece nemusí spolupracovat ani oficiálně! Záleží tedy na "chtění".

   Smazat
  3. Paní Pavlo, jsem členem ANS a musím Vám zcela otevřeně říci, že SPD NECHCE vést s nikým žádná jednání. Pouze požaduje, aby se lidé stali členy SPD. To je jediná odpověď, když je SPD nabízena spolupráce. Když jim ANS nabízelo, že je podpoří ve volbách, tak na to kašlou, ale ANS stejně podporuje jednotlivé kandidáty - např. MUDR. Davida. SPD nesouhlasila ani s tím, aby byli na jejich kandidátkách lidé (třeba na 150.místě) a bylo u nich napsáno např. člen ČSNS nebo člen ANS. Nic podobného SPD nechce!!!!! Takže Vaše slova o nutnosti potlačit ego NEadresujte členům ANS!

   Smazat
 21. Dodatek k článku: Ing. Tichý není aktivistou ANS, ale místopředsedou politického hnutí Aliance národních sil ZDE:

  http://aliancenarodnichsil.cz/vedeni-ans/

  OdpovědětSmazat
 22. Nedůvěra, či neochota SPD ke spolupráci má, podle mého soudu racionální jádro. Vychází zejména z negativní zkušenosti v hnutí Úsvit, kde se značná část lidí nechala zaslepit nečekanou mocí mandátů a získaných peněz, a byla neuvěřitelně rychle připravena dělat "konstruktivní kompromisy". Takřka veškeré zásady a nepřekročitelné mantinely pak šly stranou. Bohužel se z toho stala tak trochu paranoia, která je často na překážku spolupráce i s lidmi, kteří jsou připravení spolupracovat a podpořit jejich zásadní programové priority, ale nemají potřebu se podřizovat "demokratické centralizaci" vedení hnutí. protože, například, při řešení konkrétních veřejných věcí a potřeb občanů se občas rozumný kompromis udělat musí. Přeto jsem přesvědčen, že není, momentálně, v našem politickém spektru jiná relevantní síla, která má šanci prosadit změny ke skutečné demokratické volbě. K tomu, aby bylo možné prosadit změny v řízení společnosti, skutečné národohospodářské postupy, potřebujete mít příslušné nástroje. Přímou volbu a odvolatelnost politiků, hmotnou zodpovědnost za škody. Referendum. A to prosazuje SPD, třebaže občas s hloupou taktikou. A mimochodem, tyto nástroje mohou "srovnat" nakonec i samotnou SPD, pokud "konstruktivně zblbne". Což je fér.

  OdpovědětSmazat
 23. Já vím, je to těžké, a určitě proběhla jednání, o nichž nevíme a nedokážeme posoudit, kdo hrál čestně a kdo ne, ať už ze strany SPD nebo ANS. Okamura tuhle ve Svobodném rádiu mluvil o tom tříštění sil, to mě ponouklo napsat svůj příspěvek. Nicméně, nějaký prostor na jednání by tu určitě byl. Věřím, že i v ANS jsou lidé, kteří by se mohli stát úspěšnými politiky, ale také spousta takových, kteří tu schopnost prostě nemají, jako kritici jsou dobří, ale jako konstruktéři změn by dobří nebyli. Vzpomeňme na dobu po hadráku, kdy se automaticky předpokládalo, že chartisti a jiní oponenti bývalého režimu budou nějak automaticky dobrými novými lídry a oni naprosto propadli. Politika je ošidná věc. Láká mocí, ale člověk musí mít i pevný charakter, výborné vzdělání, pracovitost. A to opravdu není každý jen proto, že je odpůrcem nějakého režimu. Pavla

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.