Reklama

pátek 17. srpna 2018

Proč spojenci na Afghánistán zaútočili a proč tam jejich vojáci dosud jsou

Michal Brand
16.8.2018  Zvědavec
Na serveru Pravý prostor vyšel článek Víta Kučíka s výše uvedeným titulkem. Tento text se pokouší s tímto článkem polemizovat. Poznámka editora. Tak věcně:


ad 1) „Hlavním a jediným důvodem útoku na Afghánistán byla eliminace agresivního režimu Talibanu, který umožnil na afghánském území vznik základen Al-Kaidy, odkud tato osnovala, plánovala a prováděla vojenské útoky proti centrům moci USA (Pentagon, Bílý dům, finanční centra, apod.“

Talibán nebyl žádný agresívní režim - na rozdíl například od USA. Afghánistán za Talibánu nenapadl žádnou cizí zemi. Na rozdíl od např. USA. nebyl to´sympatický režim, nechtěl bych v té zemi žít. Ale jejich země, jejich vláda, jejich věc.

Útoky z 11. září nemohly proběhnout bez minimálně těsné spolupráce amerických tajných služeb a nejvyšších míst velení Pentagonu - doporučuji např. velice dobrou knihu New Pearl Harbor, kde je podrobně rozebráno, co vše nemohl Osáma zařídit a co přitom muselo proběhnout zcela v rozporu s logikou i předpisy a nařízeními armády USA atd. Mnohem spíše šlo od začátku do konce o akci naplánovanou a realizovanou americkými tajnými službami, s minimální rolí údajných pachatelů, kteří hráli roli pouhého křoví.

Pamatujete, jak kerosin z letadel roztavil ocelovou konstrukci projektovanou na odolnost i proti nárazu velkého dopravního letadla, takže po nárazu dvou letadel spadly tři mrakodrapy cestou největšího odporu a to sice přímo do svých základů? Ocelová konstrukce se roztavila a na povrchu trosek zůstal zcela nedotčený pas únosce letadla. A do svých základů se sesunul rychlostí řízené destrukce i třetí mrakodrap, nezasažený žádným letadlem a jen minimálním požárem – WTC 7. Náhoda. Náhodička.

WTC 7 https://www.youtube.com/watch?v=D7Rm6ZFROmc a https://tinyurl.com/y8s7dblj

Mimochodem z údajných pachatelů útoků 11. září jich minimálně 7 bylo ještě v říjnu prokazatelně naživu a poskytovali interview i západním médiím (USA Today, BBC a další). https://tinyurl.com/ycy3dwb3

A když USáci vytvářeli „důvody“ k agresívní válce proti Iráku, tak jsme se pro změnu dozvěděli, že vlastně atentátníky z 11. září vycvičil Saddám. A po okupaci Iráku hrdinné usácké jednotky dokonce objevily Boeing, na kterém dle US propagandy dozajista trénovali únosci letadel z 911.

Ale jako False Flag Attack se 911 režimu USA hodil - a tak USáci napadli Afghánistán.

A to i přesto, že Talibán byl ochoten Osámu vydat, pokud USA předloží DŮKAZY, že Osáma zorganizoval 911. USA samozřejmě nic nepředložily a napadly bez důvodu Afghánistán.

Sám Osáma se v prvních videích po 911 pochechtával a říkal, že to amíkům přeje a že je to super AŤ UŽ TO UDĚLAL KDOKOLI.

Pak USáci obsadili Afghánistán a najednou našli v Kábulu mraky videokazet, kde se Osáma chlubí, že zorganizoval 11. září - jen nám chlapec nějak omládl, zhoustly a ztmavly mu vousy, ztmavly a zhoustly mu vlasy, změnil se mu nos i vzdálenost očí, ale to je jistě jen nepěkná konspirační teorie, kdepak, že by mirko-dušínovský režim USA padělal nějaké důkazy. Vždyť i ta sůl v ampulce, se kterou mával Colin Pówl v OSN, byla pravá.

Koneckonců, historie USA je přímo vydlážděna útoky pod falešnou jako podvodnými záminkami k válce. Od potopení lodi USS Maine jako zámince k americko-španělské válce a okupaci Kuby a Filipín, přes podvod s útokem v Tonkinském zálivu jako záminkou k válce ve Vietnamu, přes „kuvajtské děti vyhazované iráckými vojáky z inkubátorů“ jako zámince k útoku na Irák poté, co Saddámovi Bush sr. jako prezident USA vzkázal Saddámovi, ať si to jde klidně s Kuvajtem vyříkat a klidně si obsadí tuto bývalou provincii Iráku (viz. např. ultra-neocon Richard Perle ve své knize How to win a war on terror, nebo např. Ron Paul v několika projevech dostupných v Ron Paul Institute a další a další potvrzení této verze událostí), přes Powellovy kresby pastelkou jako „důkaz iráckých zbraní hromadného ničení“ až po „útoky syrské armády chemickými zbraněmi“ nebo „Irán bude mít do roka atomovku“. Hitler s vysílačem v Gliwicích byl ubohý amatér a malovýrobce, USA na to mají velkokapacitní výrobní linku.

ad 2) „Spojenci Spojeným státům podle Smlouvy vyhověly a protože talibanský režim nebyl ochoten rozumě spolupracovat proti hrozbě Al-Kaidy, po varování a marném diplomatickém úsilí začala vojenská intervence.“

Taliban byl připraven Osamu vydat, pokud nejprve USA vůbec předloží nějaké důkazy.

Ale USA nechtěly Osámu, natožpak skutečné pachatele False Flag Attack 911, a napadly Afghánistán.

ad 3) „Proč jsou zbytky spojeneckých vojsk v Afghanistánu dosud i po 16 letech má jediný důvod – slabost afghánské vlády se udržet u moci přes neustálé ofenzivy talibanských partyzánů.“

Vojáci USA a jejich vazalů jsou v Afghánistánu i po 16 letech proto, že je to prostě okupační moc, kterou obyvatelstvo Afghánistánu nikdy nepřijme. A vždy proti ní bude bojovat. A místní obyvatelé na to mají nekonečně mnoho času a nekonečně mnoho lidí.

Jediná šance, jak "vyhrát" "válku" v Afghánistánu je proměnit ho na jednu velkou skleněnou a v noci světélkující tabuli. Ale i to by bylo vítězství Pyrrhovo.

Vláda v Kábulu je slabá. A dokud v zemi budou okupační vojska, nikdy nebude jiná než slabá. Nikdy nebude mít podporu lidu vlastní země. Vždy se bude muset spoléhat na cizí armádu. A jednou skončí celá tato vláda jako Nadžíbulláh. A ten skončil fakt ošklivě.

ad 4) „Češi se mise účastní díky článku 5 Smlouvy o NATO.“

Češi se této mise účastní jako vazalský stát USA. Protektorát Czechia und Moravia. Dodáváme zdání legitimity a legality zločinné agresívní války zahájené a pokračující na základě vylhaných záminek.

Dodatek – bod 5. Nedovážejme muslimskou kulturu a sociálně-ekonomický model do Evropy – dováželi bychom zaostalost, nehumánnost a neefektivnost do té nejefektivnější, nejvýkonnější a nejhumánnější civilizace, jakou tato planeta doposud poznala. Jako bychom lili krabicový rybízák do láhve s Dom Perignon a čekali ve výsledku skvělé šampaňské, ještě lepší než původní Dom Perignon.

Ale nevyvážejme vojenskou silou ani náš model – k tomu, jak chtějí žít, si musí cizí národy a země dojít samy. Na svoji zodpovědnost a za svoje „peníze“. A pokud jejich model například znamená vysokou úmrtnost a bídu, musí buď oni sami, ze své vůle, svým rozumem a svým poznáním svůj model změnit, nebo s ním mohou být spokojeni – a musí nést ONI jeho důsledky. Ale my nebudeme řešit jejich problémy – na rozpálená kamna si všechny národy, i národy muslimského světa, musí sáhnout vlastní rukou a ne naší. A pokud je ani sáhnutí na rozpálená kamna nepoučí, nemůžeme je přemlouvat. Mohou si na rozpálená kamna sahat jak dlouho a kolikrát budou chtít.

Takže proč USA jejich vazalové zaútočili na Afghánistán? Protože se tak USA snaží realizovat svoji strategii celosvětové dominance a nadvlády nad světem – jak přesně vysvětlil například již Brzezinski ve svém americkém Mein Kampfu nazvaném „Velká šachovnice“. Případně jak vysvětlili neocons z American Enterprise Institute ve svém dílku New American Century – kde téměř na den přesně rok před 11. zářím volají po nutnosti zbrojit a ovládnout vojenskou mocí celý svět k zajištění „zájmů“ USA; jenom si tak trochu s politováním konstatují, že bez nějakého pořádného katalyzátoru, bez nějaké pořádné události, která by zmanipulovala mínění americké veřejnosti, to nepůjde prodat voličům v USA. Ale už o rok později to šlo. Náhoda. Náhodička. No vážně. Prostě měli jenom kliku, že jim to tak přišlo jako na zavolanou.

PS: A kdo věří tomu, že USA a jejich mocenská a finanční elita chce ovládnout celý svět pro dobro všech ostatních lidí na celé planetě, včetně nás Čechů, tak to je fakt magor. :-)


- - -

9 komentářů :

 1. Měly jsme vlezdoprdelisty za všech režimů. Takže nic nového. Teď jde o to a pochopil to snad i MUDr David, prosadit zákon o referendu než nás migranti sežerou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obama byl predevsim president mezinarodnich teroristu Isis and daesh a proto museli Usaci take zatahnout teoristy do Iraku , do Lybie, kde Medvedev , president jim to povolil aby masakrovali 8 mesicu populace ve prospech teroristu, dale Afganistan a Syrie a take Ukrajina.....Vsichni vi ,ze pribihaji teoriste z afroarabskych zemi a tim ,vice
   je vitaji !!
   To je uplne jasny , jaky maji zamery v EU..A jinde..

   Smazat
  2. Halo, halo , jste tam pane Svejk ? Jsem tady pani Milerova , Tak proc Svejk neodpovidate ? Ale pani Milerova tyhle Mobily sou pro debily..Asi ste zmack ten spatnej knoflik..Pani na knofliky u vesty se nemacka ! Prooc pane Svejk odpovidate , kdyz mne neslysite ? Ale pani von te pristroj zacal najednou z niceho nic na mne mluvit..Dela si to potvor co chce !! Ale pane Svejk spatna zprava . Zprivatizovali blazince. Takze se nebudete moc tam zasit , leda by ste mel 2ooKorun poplatek za den..
   Pani Milerova to byl jeden asiatskej potentat , kterej si stavel pyramidy z lebek a za spatny zpravy zprovozoval posly ze sveta..Rozumim pane Svejk , aby mel material na ty pyramidy, ze jo ? Nikoliv mel pak spatnou naladu , jako ja ted !!
   Ale pani Milerova uz to vypada ,ze ten potentat se zase ZKARMOVAL z hrobu na svet....Ale pani Milerova to byla takova nenapadna skryta hrozba , ja uz tech spatnej zprav mam az,haloo, halo neni slyset, Uz zzase je, Az po krk. Haloo, pane Svejk kde mate ten Mobil nakrku ?? Jeste n, nebo debil,
   v rodine nebyl ?
   Vrchnost me povola ...Cejtim to ve vsech kostech...
   Ted si pripadam jak voflekovana sedma cervena v Mariasi az do kaisera, a nakonec Zabita Trumfem..Jo, pane Svejk pudete do toho Afganistanu a zadnej privat ,ani svecena voda nepomuze a vas z toho nevytahne ,Zlaty blazince ...
   Budete Svejku tim hrdinou , dostanete metaly a Taliban ,chci rict vlada vam bude tancit vsude i na hrobe...Ja vim pani Milerova, voni ty Talibijani /driv to byli taliani/, sou ty uplne Falesny teroristi, nejsou ani v Syrii, Iraku, Lybii, Ukrajine, sou uplne marny a zbytecny ,tak se s nima musi zatocit... Pane Svejk , vy ste nebezpecnej protistatni zivel a ja bych s vami mohla prijit do Maleru, pac ty telefony ty Debilove poslouchaji ve dne v noci a furt...SVEJK :nerozumim pani Milerova Debilove poslouchaji telefony, nebo telefony poslouchaj debily...Voboji pane Svejk , Voboji...Svejk: tak jako se nezatocilo s tema co nechali shoret ten velkej Barak v Londyne a moc, moc lidi shorelo taky...Ale pani Milerova to nebudeten samej pripad , ale voni , asi ty reditele toho blazince koupili i TEN verejnej MOST V JANOVE , co nedavno spad, PONEVADZ BYL TAKY ZPRIVATIZOVANEJ , jako ten Mobil co s nikym nechce mluvit...Cooo rikate pane Svejk , nerozumim ....Ani nechci, pan buh s nama zly pryc..Prej jako vojak NATO budete taky Zprivatizovanej , ze pride levne...Pane Svejk vy rozsirujete tady verejne tajny zpravy co ani v novinach nesmi se cist...Aspon ,ze ty vezeni sou asi este porad statni...Ale jeden dneska nevi, votocite se a uz jste zprivatizovanej do Afganistanu...Co by tomu rek Cisar Pan ?? Ziral by jako ta krava , pani MIllerova , ja taky ziram a du ted radsi na pivo abych ztich este , nez bude soukrome zdrazeny..
   To pak uz nebude k piti ani trochu..Pani MIlerova ,poslete mi do toho Afganistanu tabak , prej tam snupaji jenom makovice a ty ja nerad...Ja vas pane Svejku vubec neslysim...Neslysim , slysite ?? Aspon neprijdu do maleru s vama...S tim Afg...Uz jsem odesel pani Milerova uz vas taky neslysim..
   .Ale pane Svejk , dyz vodejdete s tim Mobilem , tak mne zase slysite. slysite mne ?? Nejen ze neslysim, ale nedbam...Pani MIlerova...Quantanamo...

   Smazat
 2. Proto jsou vzdy "zvoleni" do cela paty kola u vozu jako Bush , kteryho poslali ihned po zvoleni na dovolenou , aby se do niceho neplet a neco nevykecal..
  Jenom mel povoleno se OPICIT po Putinovi jak prilit s tim letadlem presne jako Putin do Grozneho a taky musel mit
  tu Bomber bundu a vystroj , a predstirat ,ze je jako pilot atd..Rumpuoyve a Junckerove a Merkal to je uplne jasny , defektivni a ponizene poslusny posluhove ...Dela se velka veda z toho kdyz merkel telefonuje Us presidentum , ale neni to potreba , protoze ji a celej svet spehujou a odposlouchavaji a v tom jsou horsi nez KGB ,NKVD a Stasi dohromady...

  OdpovědětSmazat
 3. Zaspal jste dobu. Dnes to perfektně zvládá jiná parta ale o té se nerad vyjadřuji. Jak bylo řečeno Švejkovi: Smrdí to krchovem. Ostatní je zdegenerovaná fraška která hraje kompars.

  OdpovědětSmazat
 4. je to tady vedle:
  jde o Kaspik a celou Střední Asii.

  OdpovědětSmazat
 5. To Ševeček.
  Jde o mnoho,co neobsadí USA,obsadí Čína,nebo Rusko,proto ten frmol.Také právě jde o dominanci dolaru,aby byl světovým platidlem,co vyhovuje USA bankám.Fed tiskne dolary a banky půjčují,USA se vrací,buď zlato,nebo zboží.Kdyby tohle přestalo USA zkolabují.

  OdpovědětSmazat
 6. Voni s Putinem oditli spolupracovat a tenje ted zfrustrovanej a bere veci hakem , protoze se neboji ani trochu. Ma nejlapsi aramdy za sebou /porazit cecence , napriklad,toby nikdo nesved/a nejaky ty tajny zbrane...A Usaci bezmocne peni..

  OdpovědětSmazat
 7. Existuji drony a už se hodně používají,ale divim se vojákum,že je nepoužili nad městem,aby viděli kde se co děje na ulicích než tam vstoupili.Je jasne,že městečko kde misto plotu jsou zdi a neni přes ně vidět jsou nebezpečné a v každé takové ulici může čekát nějaký terorista,ale je to můj názor

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.