Reklama

pondělí 6. srpna 2018

Proč vojensky povyšují Hitlera?

Lubomír Man
6. 8. 2018
Též jste si toho všimli? No že téměř ve všech západních dokumentárních pořadech, ve kterých je zmíněna Hitlerova vojenská kariéra, je tento uváděn jako desátník? Třebaže desátníkem nikdy nebyl a za čtyři roky své vojenské služby to dotáhl jen na svobodníka. Naposledy ta chyba padla (a to nejen jednou), v prvním díle francouzského cyklu Hitler versus Churchill, uváděném na ČT2 včera, to je v pondělí večer.Je to zatrachtilá věc. Na pořad se těšíte, ale když takovýto chybný údaj slyšíte hned na počátku pořadu, pomyslíte si: Jsou-li tvůrci takto nedovzdělaní v jedné věci - a to dost základní - pak od nich asi mnoho nepochytíte ani ve věcech jiných. A od pořadu vstanete.

Samozřejmě, ti tvůrci v tom mohou být též nevinně - a to v tom případě, že se chyby dopustili překladatelé na Kavčích horách, kteří francouzského, anglického či německého svobodníka přeložili do češtiny jako desátníka.

Pokud platí tohle, je nutné překladatele vyměnit, ale platí-li to první, pak pořady s takto zkomolenou pravdou nekupovat.. Ale hlavně, prosím vás co nejsnažněji, už nikdy v televizi neuvádějte pořady, které lidem sdělují, že Hitler byl desátníkem. Říkali jste to na ČT2 už tak často, že se to stalo téměř pravdou, ale mám za to, že je čas s touto už téměř institucionalizovanou lží skoncovat. Zvlášť když pravda má po ruce tak spolehlivý zdroj, jakým jsou záznamy Norimberského soudního dvora pro potrestání válečných zločinců ze 7. září 1948. Vyslýchán byl Hitlerův vojenský nadřízený a poté v letech 1935-39 též jeho osobní pobočník Fritz Wiedemann.

Výslech s ním vedl žalobce USA Kempner:
Kempner: Znal jste Hitlera už z První světové války, kdy sloužil jako posel u vašeho regimentu. Je to pravda?
Wiedemann: Ano, poznal jsem ho v roce 1916. Byl jsem jeho představený jako pobočník velitele 16. bavorského pěšího pluku.
Kempner: Co bylo náplní jeho práce?
Wiedemann: Doručoval depeše z velitelství regimentu nebo batalionu.
Kempner: Hitler měl hodnost svobodníka. Proč jste ho nepovažovali za vhodného pro povýšení?
Wiedemann: Byl to výborný voják. Ale chyběly mu vlastnosti požadované pro vyšší hodnost.
Kempner: Chcete tím říct, že Hitler nebyl osobností, která by se někdy mohla stát vůdcem?
Wiedemann: Přesně tak.
Smích v soudní síni.

Tedy smích. Který ovšem našinci dnešních dnů, který vidí a slyší, jak se překrucují staré události, fakta, motivy, a dokonce i vojenské hodnosti lidí nejvyšších, tuhne na rtech.

27 komentářů :

 1. Pane Mane, Vy snad u tý "bedny" sedíte od rána do večera. Je mi Vás líto. Já bych to nevydržel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdo to dělat musí, aby mohl překroucená fakta uvádět na pravou míru. Jinak by všichni, včetně tebe žili v bludech, které lžimedia vypouští do éteru. Tak by se slušelo za tu práci panu Manovi spíš poděkovat, než ji kritizovat.

   Smazat
  2. Taky jsem si toho všiml pane Mane, je to tak. Díky za článek.

   Smazat
  3. Po bitvě je každej frajtr generál ... A JEDEN TO DOTÁHL AŽ NA FÜHRERA...

   Vítězství má mnoho pyšných otců, PORÁŽKA JE VŽDY SIROTEK; TAK Z HITLERA UDĚLALI SAMOŽIVITELKU.

   Smazat
  4. Jo překrucování pravdy je jejich doména dík pane Mane.

   Smazat
 2. Takové "starosti" bych chtěl vážně mít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moja reč. Tie propagandistické antifašistické seriály na ktorých sa vzácne zhodujú komunisti s demokratmi sú už totálne nudné odrhnuté pesničky. Iste nájdeme tam nejaké výnimky typu "Katyňský masaker" na jadnej strane a "humanitné bombardovanie Drážďan na strane druhej, ktoré len potvrdzujú zabehané pravidlá večných bojovníkov proti fašizmu. Nedávno si toho desiatnika-slobodníka Hitlera usadeného v zákopoch 1.svetovej vojny zahral nejaký Židovský herec z Ameriky. Ani už neviem názov toho Hoolywooodského filmu. Viem že obsahom malo byť cestovanie v čase. A že nám ho vysielali v predvečer výročia rozbitia Českoskoslovenska a vzniku druhého Slovenského štátu.Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 3. Vytírání očí takovýmito smyšlenkami je obdobou tzv. stoletého výročí Československa.
  Československo zaniklo po 74 letech od svého založení uplynutím 31. prosince 1992, kdy zanikla Česká a Slovenská Federativní Republika.
  Česká republika a Slovenská republika se tak 1. ledna 1993 staly jejími nástupnickými státy a samostatnými subjekty mezinárodního práva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano nějak tak. Zavedenie federatívnych vzťahov v čase "pražského jara" v roku 1968, vznik dvojvládia v Prahe a Bratislave, kde ešte ako-tak dominovala Praha celému Československu v období Normalizácie, znamenalo polčas tohoto rozpadu Československa. Nezabudnem ani na to šaškovanie z "Pražského jara"68, navlas podobné tomu Novembrovému v týchto dnešných časoch z roku89: "...Češi peši do Prahy a Maďari za Dunaj...!". A Šikanovanie tých čo sa narodili v Čechách aby si v r.1968 vybavovali občianstvo v Slovenskej federatívnej socialistickej republike. Sto rokov to je pekný vek. Československá republika bola už vlastne babičkou keď išla do hrobu. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Na ja, profile Ukrofile 6.03. Češi se vrátili mezi své lidi, a Maďaři zase táhnou přes Dunaj... ale vypadá to, jako na sever;-). Hitlerovi prý v sedmdesátých letech v zostřili čerti trest přímým přenosem z Prahy, jak Slováci (federáli) okupují Protektorát BuM. A jak po plyšáku nacpali "Čehůnom" svoje Cikány... a lifrují do Čech své "za Švédy"...

   Smazat
 4. Zde jasne vidite , jak t. zv. "elity" jsou prihlouple !

  Hitler sice "nemel kvality" byt desatnikem, ale pozdej byl velitelem generalu....

  Uz tenkrat existovali posudkari / kadrovaci, kteri rozhodovali o zivote druhych.
  Jako v CSSR, kde lide vysokych kvalit byli drzeni dole a kdyz se dostali do JAR v 70-tych letech, tak delali zazraky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takový Havel držený dole v kotelně, jó pane tak to byla kvalita oceněná celým světem až hodně později! A takových kvalit bylo hodně. Řekl bych že většinově ten odpad společnosti který se cejtí nedoceněný, jde dělat politiku, díky čemu mu propaganda udělá reklamu Suprmena. Heleďte: tohoto génia jste ovrhli! Prosím vás, normální člověk se nezabývá prkotinama a tak se ani nemůže dostat do sporu s režimem. Je to vidět na suprmenovi Štěfánikovi. Co s ním dělaj v poslední době, to je hnus. Kult osobnosti jaký nebyl ani za Stalinizmu.

   Smazat
  2. Hitler neměl kvality vůdce, ale kvality loutky a herce. Jako herec uměl působit na dav a v tom byl dobrý a podporován (do předních řad na jeho vystoupeních se umísťovali mladé dívky, aby se samec mohl předvádět). To, že jako vůdce selhal je zřetelné na Německém národu, který poškodil ze všech nejvíce. No a jeho kvalita loutky umožňovala, aby byl dobrým sluhou zákulisního řízení světa. V rámci objektivity úplně hloupý nebyl, ale skutečný vůdce musí mít hlavně morální kvality a jeho úspěch byl dovolen a podpořen právě díky absenci morálky. Mimochodem jeho dílo je opsaný Talmud (jenom vyměnil židy za germány).

   Smazat
  3. 7.39 To jste neměl prozradit. Židé Hitlerovo dílo vydávají za svinstvo - a jak teď s tím Talmudem budou vypadat?

   Sedávej panenko v koutě, budeš li hodná, najdou tě... KDYŽ JI ŠADCHEN NEZACHRÁNÍ, NAJDOU JI AŽ POLICAJTI A FUNEBRÁK... jako starou vyschlou pannu, nebo jako její adipocire...

   Smazat
  4. 7:39 A.Hitler samozřejmě kvality vůdce měl, už od dětství, jinak by to nedotáhl tak daleko. Měl i jisté charisma a dostatek energie. Jenže tady není řeč o vůdcovství, ale velení, schopnosti vést vojenské operace. Hitler neměl nejen tyto schopnosti, ale ani vzdělání ve vojenství. Přesto mu to nebránilo v tom, aby se v tomto směru motal do práce těm vzdělanějším. Chválabohu.

   Stalin prý měl dvě možnosti k úspěšnému atentátu, ale právě kvůli tomuto faktoru o nich upustil.

   Smazat
  5. sic havel nebyl snad ani ve snu či ve svych vypotcich nikdy doktorem ale už jen to že jich ziskal přes šedesat ze všech možnych i nemožnych věd stoji take přeci za pozornost dokonce se řika že některe si musel věšet na zada pač na smoukink se mu už nevešli a kozata bara si nechtěla nechat zničit svoje dobře vypaseny kozi nějakymmi vpichy

   Smazat
  6. notak veškrna je na každe lavičce na každem městě či vesničce maj svoji uličku či placek či školičku i jeslički a kdyby žil tak si dovolim tvrdit že by no pasaran

   Smazat
 5. Ten Wiedemann mohl mít pravdu. Třeba z toho měl AH těžký komplex a chtěl to zlomit vůlí. Psychickou křečí s nezlomnou vůlí to zvládl po svém. Přes to činil blbá rozhodnutí. Plán Barbarossa v situaci, kdy musel vojensky držet celou Evropu, šel za hranu možností Německa, přestože ten národ byl schopen neuvěřitelných výkonů. Uvedení Havla v komentáři je mimo mísu. Ten byl batole řízené z Washingtonu a nerozhodoval ani o tom, co si dá k večeři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl schopnost působit na dav a proto si ho zákulisní řízení světa vybralo a plně podporovalo (například bohatí židé, kteří bez špetky studu obětovali své lidi). A pravda co se týká vojenských rozhodnutí, tak ty dělali vrásky na čele jeho generálům. Na Rusko musel jít chtě nechtě (spíše nechtěl - podle informací které o nich získával), ale byl donucen a uvolil se po přislíbení zrady. Zrada na začátku 2.světové nemá v historii obdoby a bylo to zamaskováno (jak západem tak východem, protože v tom byli namočení Ti kteří se dostali k moci po smrti Stalina), i tak víme o že "milión" Vlasovců přeběhlo a rozkazy ignorovány a tak vojsko nebylo uvedeno do pohotovosti. Němci na začátku přišli bez boje k ohromným zdrojům (letadla, dělostřelecké náboje ...). Naštěstí řadoví vojáci to nevzdali a rvali se ve vzniklých kotlích o každý metr a dali Stalinovi čas udělat pořádek v důstojnickém sboru.

   Smazat
 6. Asi vzpomínka na V+W "...namluvila si kaprála, asi se tam sama bála..."

  OdpovědětSmazat
 7. 7,52 hezky popsáno. Kdo teď vyrazí chtě nechtě na Rusa. Kdo sem žene migranty oslabuje schopnost euroatlantických mírotvůrců vyřešit ten tisíciletý problém.

  OdpovědětSmazat
 8. Dobrý článek. Každá lež má nějaký důvod. Ten se však ukáže až později. Je proto přínosné všechny lži odhalovat a tím trhat připravované pavučiny, které zatím ani nejsou vidět. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. S nejni to jedno? Proč se u podobné banality zavzdušňovat. Klidně se mohl nechat jmenovat generalissimem, ale raději zůstal "jen" u "politické" funkce führer.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Mane, nejmíň dva týdny jste nenapsal žádný článek, který by kritizoval ČT. To jste opravdu celou tu dobu čučel na televizi a nenašel nic, za co byste zkritizoval ČT? Až jste konečně objevil pořad, kde Hitlerovi přidali pecku na rameno a my vlastně ani stoprocentně nevíme, jakou hodnost doopravdy měl.
  Je mi Vás líto, máte těžkou šichtu. Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petře, vypadá to, že těžkou šichtu, a způsob obživy, máte spíš vy, sledováním pana Mana, i pokud byste za úkol dostal pouze pana Mana. A nelituji vás.

   Smazat
 11. Pro mě je to porovnání talmudu s main kampfem PECKA.

  OdpovědětSmazat
 12. Niekoľko otázok sa natislo,1- ak bol iba slobodník, ako sa mu podarilo behom 20 a 30 rokoch dostať až na pozíciu KANCELÁRA?
  2- Mierové usporiadanie Nemecka ale aj centrálnych mocností, opätovne vohnalo tieto nespokojné a ukrivdené štáti do II. svetovej.
  3- Nemecko ostalo dominantním hráčom v Európe, a to aj napriek tomu že sa vzdalo území v prospech Poľska, Francúzska, a ešte odzbrojilo Porinie?? V 30 rokoch tam nastúpil Slobodník či Kaprál Adolf, ktorí si svojím semitizmom získal podporovateľov.
  3-Nemecko po vyhlásení Republiky sa mohlo kľudne uberať vývojom vytvorenia Nemeckej Sovietskej spolkovej republiky RAD, ale asi západné mocnosti bi nedovolili aby v Nemecku behali komunisti, a ešte nie v Okupovanom Poríni, viete si predstaviť Porínskych Nemcov v uliciach z Komunistickými vlajkamy, a generálnimy štrajkamy voči imperialistom Francúzom??? Ktorí okupovali Porínie.
  4- geografia Európy sa radikálne zmenila a z bívalého Rakúska-Uhorska spravila bezvíznamné štátiky, ktoré inklinovali: Československo na Londín a Paríž, Budapešť a aj Viedeň na Rím, a v hodine 12 nechali jednu celú republiku obetovať svojím nespokojným susedom počas Mníchova.
  5- Ak bi možno ostalo zachované zfederalizovné Rakúsko-Uhorsko, trebaz bi síce prišlo o Bosnu, Trentíno, Krakovsko, Južnú Bukovinu, a tiež o časť Banatu, a Vojvodiny, tak možno bi západné mocnosti museli počítať z Rakúsko-Uhorskom v II. svetovej.
  Ale čo sa stalo Rakúsko, sa ocitlo v rukách silnejšieho Nemecka, a Maďarsko zabralo tie územia ktoré im odmietli počas Trianonu pipojiť k Maďarsku. a to v rokoch 1938.
  6- Západné mocnosti sa spoliehli na Poľsko, ako na dominantného hráča vklineného medzi dve mocnosti SSSR a Nemecko. Poľsko samé okupovalo etnické územia Bielorusov a Ukrajincov. Bielorusko rozdelené medzi Poľsko a SSSR. Halič a Voliň v Poľsku, zatial čo Ukrajina jestvovala ako subjekt v SSSR.
  Poľsko využilo slabosť ZUNR a samú ju zlikvidovali, a to aj napriek tomu že valná populácia okupovaného územia bola inej nárdnosti a aj vieroviznania, tak Poliaci stvorili Haličského hrdinu Banderu.
  7- Nenaplnení sen Haličanov sa premietol v roku 1941 kedy Bandera vyhlásil Ukrajinu, a to šokovalo samích Nemcov, lebo z Haličou ako republikou nepočítali.
  8- v Tridsiatích rokoch sa Taliansko pridalo na stranu Nemecka, a to su v Ríme uvedomovali, že anexiou Rakúska, Taliansko príjde o narazníkový štát, a bude musieť priamo susediť z Nemeckom.
  9- Juhoslávia vznikla pozliepaním Slovincov, Chorvátov z Bosňakmy do jedného štátu Srbou, Macedóncov, a Čiernohorcov
  No a ako to dopadlo?? Katolícky Chorváti z podporov Nemecka a Talianska sa stali čisto Katolíckim a nacionálnym štátom pod Ustašom, ktorí popieral Srbou a nekatolíkou. Žijúcich v Chorvátskom štáte.
  10- Nenaplnenie požiadaviek ostatných národov viedlo k II. svetovej vojny. Každí z víťazou ale aj z porazených pociťoval krivdu, a neuspokojenie. Nemcom zabrali kolónie, ktoré mohli mať plnú nezávislosť, Vietnam mohol biť nezávislím štátom už v roku 1920, a tak sa po vyhnaní Japoncov z Indočíni sa opäť nasačkovali imperialisti Francúzi, ktoré viedlo k vzniku dvom Vietnamom, 1956.
  11- Tak sa potom prekrúcajú fakta, a samotné imperialne chúťki Britou a Francúzov viedli k vzniku II. svetovej vojny, nespokojnosť z Britsko-Francúzskou imperialonou politikou sa premietlo v Sýrii, Iraku, a doslova na Blízkom východe, kde vznikli národné štát bez národou, a národi bez štátou. V Afrike došlo k rozdeleniu jedného kmeňa do dvoch alebo troch štátou, kde v jednom štáte ma dominanciu, a v druhom je menšinou, ktorú využívali kolonizátori na spravovanie kolónie, ako Burundi a Rvanda, alebo rovno Sudán, ktorí sa rozpadol na Moslímskí a Kresťanský Sudán.
  12- Druhu svetovú niekto vyvolal, lebo 20 rokou prímeria už nestačilo, tak sa museli robiť zmeni, a posúvať hranice.
  13- Neviem ako bi sa vivinula II. svetová vojna, keby všetci napadli Sovietský Zvaz?? Sovietský Zvaz ako nepriateľ imperializmu a kapitalizmu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.