Reklama

čtvrtek 16. srpna 2018

Prohraná válka v Afghánistánu

Martin Koller
13. 8. 2018
Válka v Afghánistánu má řadu přídomků. Té bývalé, kde bojoval SSSR s teroristy, se říká ruský Vietnam. Jenže to je prolhaná propaganda. Pokud obě války srovnáme, tak Rusové bojovali podstatně lépe a efektivněji. Američané bojovali na zemi na zhruba polovině Vietnamu, což je cca 160 000 km², zatímco Afghánistán má rozlohu 647 500 km². V době největšího nasazení bojovalo v Afghánistánu 115 000 sovětských vojáků (na čtyřikrát větší ploše, než Vietnam), zatímco Američanů ve Vietnamu 500 000. Prakticky na celém území Vietnamu se dá v přírodě přežít několik dnů po celý rok. V Afghánistánu jsou mnohá území zcela bez vody a v horách takové horko, jinde mrazy, že se nedá přežít ani den. Rusové tedy navíc bojovali v podstatně horších podmínkách. Přesto, podle některých západních vojenských specialistů byli blízko k vítězství, kdyby nasadili víc vojáků a Gorbačov nezačal likvidaci státu.


Za války s Ruskem bylo v Afghánistánu pobito daleko víc obyvatel, než možná v současné americké válce. Ve válkách od sedmdesátých let zahynuly zhruba tři miliony a víc Afghánců. Přestože v roce 1950 tam žilo 8 milionů obyvatel, roku 2000 to bylo již 21 milionů a v roce 2015 počet bez ohledu na války vzrostl na 35 milionů. V roce 2020 to bude kolem 40 milionů lidí, pro něž není práce. Podobně se množí i v jiných islámských zemích. Evropa je v souladu s deklarací z Marákeše, Kompaktem OSN a Dublinem IV, které podepsali za svého šéfa Babišovi lokajové, radostně zve k bezplatné celoživotní dovolené a páchání beztrestných zločinů. Podle uvedených dokumentů je totiž právo na migraci lidským právem. Každý má právo se stěhovat jinam, když se mu někde nelíbí. Takže pokud bychom Afghánskému narkomafiánovi bránili se přistěhovat do naší republiky, dopouštíme se porušování lidských práv a hrozbě sankcí OSN a EU! V Afghánistánu umí číst a psát 28 % obyvatel, takže migranti budou přímo pilířem naší ekonomiky čtvrté průmyslové revoluce. Zato podle policie patří Afghánci a Kosovští Albánci k nejhorším a nejnebezpečnějším islámským mafiím u nás a nejen u nás. Kdo podporuje komplot Babiš-Hamáček-Filip–Zeman, podporuje toto svinstvo zaměřené k likvidaci Evropanů. Řeči o boji proti ilegální migraci a zároveň tichá příprava její legalizace. Problém je v tom, že každý není multimiliardář, aby mohl se ziskem zmizet z rozkradené, zadlužené a islamizované Evropy jako jeho idol. A za to naši vojáci položili život.

Výsledkem války Afghánistánu a Iráku je zaměření evropských armád na koloniální mise, což se projevilo především v oblasti nákupů výzbroje a zaměření výcviku. Proto jsou evropské armády nedostatečně připravené z hlediska války v Evropě, ať již klasické, nebo občanské, či teroristické. Do značné míry se rezignovalo na ochranu občanů a státu proti teroristickým útokům.

Především je třeba zdůraznit, že válku v Afhánistánu nelze vojensky vyhrát, pokud se bude bojovat tak, jako doposud. Bojový povyk o navyšování vojáků NATO o 3000 je k smíchu. Už několik let je situace taková, že vojáci NATO ovládají prostor do čtyř kilometrů kolem základen, tedy na dostřel zbraní z vozidel a minometů. Dál je území nikoho, které v případě potřeby ovládají teroristé. Těm pomáhá, většinou dobrovolně místní obyvatelstvo, které v tom utvrzuje mešita. Bojují přece proti intervenci cizáckých neznabohů. V zemi, kde je 70 % negramotů má taková argumentace vekou váhu. Většina obyvatel je navíc poslušná kmenových náčelníků. Ti většinou obchodují s drogami, takže spolupracují s teroristy, kteří mají celostátní síť transportu drog, potravin a dalšího materiálu. Teroristi ani náčelníci nemají zájem na zavedení pořádku, protože by přišli o peníze a imámové je samozřejmě podporují. Od nevěřících hlupáků si klidně vezmou potraviny a léky, ale stejně proti nim budou bojovat.

Teroristů je díky spolupráci s obyvatelstvem poměrně málo, tvoří jen organizační jádro a skupiny specialistů na různé druhy boje. Jedná se o motivované bojovníky, kteří neváhají zemřít pro víru a takto je indoktrinováno i obyvatelstvo. Islám, kmenoví náčelníci a peníze z drog dokážou přesvědčit i mnohé afghánské vládní vojáky a policisty. Tím pádem je realitou velký počet dezercí se zbraněmi a vysoká nespolehlivost. K tomu je třeba připočíst historickou nenávist mezi různými kmeny a sektami. Díky narkomafiánům klesla autorita kmenových starších. Jejich svolávání na velkou radu, loju džirgu prováděli už sovětští velitelé a stejně to nepomohlo. O více, než třicet let později se o totéž pokoušejí Američani. Stejné je to z hlediska mírových jednání s Talibanem. Kolik jich už bylo a jaký byl výsledek.

Důležitým faktorem je využití momentu překvapení ze strany teroristů. Jen výjimečně bojují přímo. Většina útoků se děje různými výbušnými nástražnými, nebo dálkově odpalovanými systémy. Ty byly dovedeny k takové dokonalosti, že britský kontingent odešel z Afghánistánu proto, že jeho pyrotechnici, mimochodem pravděpodobně nejlepší na světě, společně s ruskými a izraelskými, prohlásili, že nedokážou zvládnout situaci.

K tomu můžeme přidat sebevražedné útočníky, proti nimž v terénu a městě v podstatě neexistuje včasná a účinná obrana. Představa, že může být zabit negramotným nafetovaným blbečkem vyškoleným v mešitě, musí být pro vojáka NATO opravdu motivující. Z taktického hlediska motivovaný sebevrah, stejně jako použití nových technologií v přípravě výbušných nástrah vytvářejí jednoznačnou výhodu na straně teroristů. Oni brání svoji vlast a svoji víru, i když vlast chudou a víru primitivní a středověkou. Proti nim nemá takzvaný západ co postavit. Vojáci NATO a EU pomalu nebudou mít vlast, identitu ani pohlaví.

Navíc zůstává zásadní otázka. Proč naši vojáci bojují v Afghánistánu? I kdyby pobili všech 36 milionů Afghánců, tvrdé jádro teroristů se přesune jinam. Viděli jsme to v Iráku i v Sýrii. Islámský stát je po smrti, islámský terorismus žije dál.

V Afghánistánu jsou cenná ložiska vzácných surovin. Proto nechtějí USA odejít. Jenže místní náčelníky nic nemotivuje k zavedení pořádku, jestliže bohatnou na obchodu s drogami a tomu se daří v nepřehledném válečném nepořádku. Kdo a s kým tam vlastně obchoduje, je nejasné. Stačí vzpomenout na společnost CIA Air America, která obchodovala s drogami ve Vietnamu a Laosu. Ne nepochybné, že některé tajné služby se obohacují na obchodu s drogami a neváhají spolupracovat i s nepřítelem. Konec konců, zdrogované, případně opilé národy se nejlépe ovládají. Zakáže se kouření a zlevní drogy a Evropa bude poslušnější.

Existuje jediná reálná cesta k vyřešení problémů Afghánistánu. Odejít a nechat Afghánce, ať si svoje problémy vyřeší sami. Zároveň zastavit veškerý přísun potravin a humanitární pomoci a uzavřít neprodyšně hranice. Potom se dohodnout s vítězem a bezohledně minimalizovat transfer drog ze země. Afghánistán se sám nedokáže uživit a hospodářství tam prakticky neexistuje. Všechno nakupují za peníze z drog a slavný západ jim to toleruje, protože ty peníze získává on. Náčelníci si budou muset najít jiný zdroj financí, aby uživili obyvatelstvo, jinak je jejich bandy ozbrojenců, kteří nikdy nepracovali, pobijí i s rodinami a narazí jejich hlavy na kůly. Budou se muset dohodnout například na otevření dolů. Ale kdo má zájem na mírovém Afghánistánu? Dokladem je fakt, že politici EU se bránili americkému plánu na chemickou likvidaci makových polí. Proto je třeba nepolevovat ve výnosné komedii zvané válka proti terorismu a posílat naše vojáky na smrt. Na tom se kupodivu naši politici shodují. Za vším hledej peníze.

Pro všechny, kteří obtížně hledají moje články, upozorňuji, že stačí do vyhledavače na googlu nadatlovat: martin koller-právě dnes a objeví se vše, co vyšlo tak za poslední dva měsíce a kde.

31 komentářů :

 1. Válku v Afghanistánu vyhrají Američanům Češi, když už zbabělí Francouzi a Poláci zběhli, tak nikdo jiný ani nezbývá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude zase trapárna,..pak cenzúra,nebude se moci o tom mluvit,jako vždycky,jenže toto bude kolosálnější....hihihihahahatcháááááá

   Smazat
  2. Tvrde jadro teroristov sa presunie inam... dufam, ze autor touto vetou myslel to tvrde jadro teroristov a takzvaných bielych prilieb, ktore USA vozili na vrtulnikoch z miest, ktore uz boli tesne pred porazkou a tie biele prilby tesne napojene na proamerickych teroristov, ktore utiekli za pomoci Izraela. Samozrejme ze sa tato zberba presunie inde, ked je to zastupna teroristicka armada USA>Teraz si ich previezli prave do Afganistanu, kedze tam su tak blizko porazke presne rovnakej ako vo Vietname, ako nikdy doteraz.

   Smazat
  3. Jeste to tam maji zachranit Ukrajinci a tak mame peknou sppolecnost..
   Je vzycky nemozny aby BEZVLADNA VLADA neco uspesne zaridila..Nebo nedej boze vyhrala valku..

   Smazat
 2. AT ŽIJE NÁS MINISTR VÁLKY TA SMĚJICI SE BESTIE KOLLER,

  bude to v budoucnu a vize o tom řiká,že bude vést válku za to,aby zajistil,že NATO se stane pro Českou republiku zbytečným tak jak o tom píše Národni program občanů voličů v bodě Nr.8.
  No a o tom jak to udělá by mohl též napsat článeček a využit tak svůj ostrý jazyk za OSV, kterým je členem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:22 Je pravda, že jsem dosti těžko chapavý. To co napsal pan Koller, je pro mně srozumitelné. To co jste napsal Vy, nepochopitelné. Matně chápu: jedině s NATO a nikdy jinak. Jinak vysmát se protivníkovi, je asi nejlepší způsob boje. To pochopil pan Hašek a to vzkazuji i 17:38. Pan Koller nejen se na té fotografii směje, ono i to co říká vyvolává usměv u lidí s ním souznějících i souznějících s tím, co svého času řekl pan Hašek.

   Smazat
  2. OSV VÍ,ŽE JE TO PROZATIM NEPOCHOPITELNÉ A PROTO

   vás chceme upozornit,že mnozi si myslí,že stači vystoupit z NATO a bude hotovo.
   Nkdo však nenapíše co bude potom.
   Hašek by to možná řešil tak,že by napsal

   My tu válku vyhrajeme.

   To však možné neni.Zbývá najit jiná řešeni a nejjednodušši je

   UDĚLAT NATO PRO ČESKOU REPUBLIKU NEPOTŘEBNÝM!

   Samozřejmě stači vyložit JAK,ovšem vzhledem k tomu,že voličům jsou lživým tiskem a tv kradeny hlasy a tedy i moc je jasné,že jsou bezmocni a NEZMOHOU NIC!
   Jiné je to u aktivistů,kteři usiluji o nápravu a těm vysvětlíme JAK to provést a oni se budou moci jako prvni rozhodovat zda se tím,že to zkusi požadovat dostanou do na př senátu a tam s tim snad i vyrukovat.
   Může jim to pomoci když budou chtít zastupovat OPRAVDU své voliče.
   Můžete možná i vy na to přijit i sám nebot k vysvětleni by možná stačily DVĚ slova.
   No Národni program občanů voličů neni žádné ořezavátko a chce opravdovou změnu a ta je možná jen když voliči budou chtit.

   HzNR

   Smazat
  3. 21:33: Děkuji za vysvětlení. Vtip je ten, že NATO je bezpečnostním rizikem pro naši republiku, protože nás vtahuje do války s Ruskem, která je v zájmu USSA, nikoliv Evropy, tedy i Ruska a také naší republiky, která se nachází v Evropě. Zájemci a nevědoucí viz zde, pan Koller na youtube, na různých místech - např. svobodné rádio, nebo zde Svobodné universum:
   https://www.youtube.com/watch?v=redpWXNjby8
   https://www.youtube.com/watch?v=rE9W1-e2Ngk
   https://www.youtube.com/watch?v=ZJelhnQcIqY

   Smazat
  4. 9:17, doplnění: Válka s EU /nebo s USSA/ v zájmu Ruska není. Rusko nemá nyní imperiální ambice, není tzv. reamland, to znamená není to mořská velmoc jako USSA a GB. Kromě toho zničením EU by Rusko si zničilo odbytiště pro své suroviny. Rusko je rovněž několikrát slabší než NATO, v letadlech dokonce 22x. Takže bláboly pana Štětiny a ČT můžou tak reprodukovat pouze nosiči dutých hlav, popřípadě lidé, kteří šíření těchto blabolů mají zajištěnou existenci.

   Smazat
  5. Oprava 9:17: má být: ...lidé, kteří za šíření... - předposlední řádek.

   Smazat
  6. Nejlepší jsou argumenty, že nejsme schopni existovat bez NATO. To je stejný argument, že do Prahy vede jediná cesta. Srbský prezident řekl jasně NATu NE!
   Co třeba vytvoření neutrálního prostoru bývalého Rakouso-Uherska. Vždy existují varianty jen naši politici raději poslouchají. A Ti padlí vojáci za cizí zájmy je nezajímají. Nechť jdou příkladem bojovat do Afganistánu synové našich VIP.

   Smazat
  7. 17:22, bylo by ideální, kdybyste argumentoval, že vše, co je napsáno v článku není pravdou, že je to vymyšleno, že je to propaganda a že si to autor od A do Z vymyslel. Potom smeknu klobouk a řeknu, máte pravdu.

   Smazat
  8. 10.16
   Podle našich odhadů,prozatim nepůjde vytvořit neutrálni prostor,máme za to,že se musime postarat nejdřive o jasnou vizi pro ČR A TO DŘIVE NEŽ BUDE POZDĚ .Podle návrhu OSV by to mohlo byt nejschůdnějši,ovšem se musi najit intelektuálové,kteři pochopi,že jiné východisko prozatim nikdo nevymyslel.

   15.44
   Nemůžeme napsat,že pan Koller NEMÁ PRAVDU,

   LHALI BYCHOM STEJNĚ JAKO REŽIMNI TISK

   Smazat
 3. Už i Haškův Švejk přece svého času veřejně vykřikoval "my tu válku vyhrajeme!"

  OdpovědětSmazat
 4. „Existuje jediná reálná cesta k vyřešení problémů Afghánistánu. Odejít a nechat Afghánce, ať si svoje problémy vyřeší sami.“
  Pan Koller bohužel nepochopil, že v Afgh se neřeší problémy Afgh, ale problémy Západu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 5. Pěkný článek nikdy nevyhrají a bude tam vládnout taliban.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch talibanů je tam víc,...po boku toho jednoho tam dokonce bojujeme za židoamerické zájmy..

   Smazat
 6. Škoda slov, zbytečná jatka, která stejně nic nevyřeší. I Rusko kdysi vyklidilo zdejší válečné pole. Vzpomínám si na Vysokého píseň Černé tulipány,zpívá se tam o zdravých klucích, ktéří se vracejí domů v rakvích. Jak aktuální.

  OdpovědětSmazat
 7. Až po nástupu Gorbačova do funkce jsem pochopil i činy A.Dubčeka. O mrtvém jen dobře, každý se domyslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to samé, v 1968 to bylo jen to první zahřívací kolo, bylo by to dopadlo stejně jako v 1989, vždyt´ Dubček i Šik byli pejzatí, takže stejný patrón tahal za nitky za mořem, jako v roce 1968. Ale mohli to vyřídit jako Havloidé po 1989, poslat Dubčeka do věčných lovišt´. Dalo se to tedy udělat v rukavičkách. Jsem přesvědčen, že Dubček byl zavražděn cizí zpravodajskou službou, svůj mouřenínský úkol zde v 1989 splnil, a už byl jen na přítěž, aby si někdo nemyslel, že tady bude nějaký ten socialismus s lidskou tváří. Tady byl nosatými pány ve FEDu připraven již nový program vykradení českého státu.

   Smazat
  2. 20:42 vykradení doslova a do písmene, protože první, co si odvezli, tak to bylo zlato z ČSNB, jistil to jistý guvernér Tošovský, t.č. na zasloužené dlouhodobé stáži v USA :-)

   Smazat
 8. Dostal jsem nápad, jak válku v Afganistanu vyhrát. Je třeba donutit Afgánce to make love jako to dělali hippies. K tomu je třeba do země dopravit desítky tun viagry a bude pokoj. Jejich bojovníci se usouloží.

  OdpovědětSmazat
 9. kdybych mohl dnes sejmout Gorbačova, tak bych ho sejmul, ale on žije v USA pod ochranou CIA, bohužel, za jidášský groš zradil všechny, co mu věřili. Víte co to je za přetvářku již od mlada hrát přesvědčeného komunistu a přes všechny ty politické stranické úrovně se vyšplhat až na vrchol pyramidy a pak začít dělat úplně něco jiného, než celý život povídal? Ta výdrž tohoto bastarda je k neuvěření a ani jednou si po nějakým tom pivu neulevit, že ho ten socialismus a komunismus sere, a že kdyby měl možnost, tak ho potopí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On byl spíše užitečným idiotem. Uměl hezky mluvit, asi uvěřil vlastním slovům. Neuměl však řídit svůj život a natož pak tak velkou zemi jako Rusko. A tak ho řídili jiní. On podle mne věřil v reformy a myslel si, že jeho slovo platí a když se dohodl, tak NATO bude zrušeno stejně jako Varšavská smlouva. Viděl, že ve vysokých patrech globální politiky se slovo dodržuje a nedodržení se považuje za slabost, jenže nevěděl, že to platí jenom mezi silnými hráči navzájem a naopak ve vztahu ke slabým hráčům nebo figurkám se slovo nedodržuje. Musel projít obrovským rozčarováním, že je pouhá figurka. Jeho trestem je dožít svůj život v zapomenutí, možná ho ještě někde drobně ozvučí, ale to spíš bude bolestivější než nevzpomenout vůbec. Můj odhad je, že jeho život je peklem.

   Gorbačov je zrádce a jeho osud není důležitý, důležité je vychovat takovou generaci, která podobným mluvků nenaletí. Jenže situace se spíš zhoršuje než zlepšuje, ale je to trochu sporné a těžko zjistitelné. Díky internetu se oběh informací ve společnosti velmi zrychluje.

   Smazat
  2. Ještě poznámečka:
   Uvěřil ve své hlouposti v konvergenci socialismu a kapitalismu o čemž se tenkrát hodně hovořilo, ale dnes ticho po pěšině. Když ptáčka lapají hezky mu zpívají...

   Smazat
  3. Pššššt, o Gorbym se nemluví. Mnoho korytářů mu vděčí za kariéru. Při poslední návštěvě Ruska se s ním šel Zeman radit, jak nás zničit a dorazit.

   Smazat
 10. Jde o to, že SSSR i po smrti Stalina, kdy došlo ke zradě elit a příklonu na západ, ze setrvačnosti problémy řešil. Kdežto západ žije z rozvratu, oni nepotřebuji vyhrát, jim stačí, že zemi rozbombardují a rozvrátí. Ovšem je proti tomu obrana a to pořídit si protiletadlové systémy z Ruska, což mnohé země začínají činit.

  Vojenský a průmyslový a mediální komplex "Pax amerikana" žije ze smrti a utrpení a je to dílo otce lži (GP) a teď GP musí tento nástroj "Pax amrikana" zlikvidovat, což se již děje.

  OdpovědětSmazat
 11. Je vidět, že pan Koller dobře ví o čem mluví a píše a zná poměry v Afghanistánu a islámském světě. Na rozdíl od našich politických pitomců a modroknížkových specialistů. Ti 3 chlapci padli zbytečně!!! Kdo proboha vedl tu patrolu a vydal rozkazy vystoupit? Co to bylo za hovado? A kdo školil ty kluky, že vylezli z auta, nekryli se ani za dveřma a šli všichni ještě k tomu čmoudovi. Proč nevyslali psa, kterého měli krýt případnou palbou? Vždyť jsme byli první kdo tam psi začal používat. Kde bylo krytí druhým vozem? Ti chlapi doplatili na naprosto debilní velení a svoji naprostou nezkušenost. Ten muhamedán měl být při dodržení bezpečnostních postupů odprásknutej aniž by se dostal do jejich blízkosti. Škoda našich chlapců!!! Bohužel se toho při setrvání politických hovad ve funkcích dočkáme brzo i u nás doma a dětem a vnukům připravujeme krutou budoucnost. To pak budou dělat naši političtí sráči překvapené a budou pořádat procesí a šaškovat jako ve Francii po Charlie? Zaseli vítr a sklidí ne bouři, ale uragán. Je to jen otázka času a čím dřív si to konečně v Evropě uvědomíme tím lépe. Jenže náš čas na obranu se s každou vyloděnou lodí plnou negrů a muhamedánů rapídně krátí. Jim ochotně "přátelé" dodají zbraně, ale mi s tou pidiarmádou je mít nebudeme. A naši mamánkové, jak budou bojovat s těmi zákeřnými hajzly když na rozdíl od nich neumí ani držet kvér?

  OdpovědětSmazat
 12. Pár informací o Afghanistanu -SSSR -USA:
  Taliban jest dědicem paštůnských mudžahedínů, podporovaných Pákistánem, CIA i Saudy. V červenci 1979 přiměl Brzezinski Cartera k podpisu málo známé směrnice o pomoci islámským fundamentalistům bojujícím proti prosovětskému režimu v Kábulu. Onoho dne Brzezinski s uspokojením předpověděl, že tento krok vyvolá sovětskou vojenskou intervenci. Jeho záměrem bylo totiž vtáhnout Sověty do jejich vlastního Vietnamu. Věděl o jejich obavách, aby z afghánského povstání nepřeskočila jiskra mezi 40 milionů muslimů v sovětských republikách střední Asie. Muslimské země sovětskou "agresi" v Afghanistánu odsoudily. Saúdská Arábie povstalcům poskytla peníze a z celého Středního východu do Afghánistánu putovaly tisíce mladých muslimů, aby se zapojili do džihádu proti sovětským bezvěrcům. Brzezinski se setkal s vůdci Pákistánu a Saúdské Arábie, aby s nimi dojednal finanční a vojenskou pomoc pro svaté bojovníky, které nejvíce pobuřovaly reformy prosovětské vlády, usilující o emancipaci a výchovu žen.Brzezinski opakovaně popřel jakékoliv výtky ohledně rozpoutání islámského fundamentalismu. Ten se později obrátil i proti Spojeným státům. Protože vaše věc je spravedlivá a Bůh je na vaší straně. Později prohlásil: Co je pro světové dějiny důležitější,Tálibán, anebo pád sovětského impéria? Rozdurdění muslimové, nebo osvobození střední Evropy a konec studené války? Podmínky pro vytvoření Islámského státu vznikly cílenou politikou USA dle Brzezinského doktríny, podporou islámských teroristických organizací a hnutí v Asii, Evropě, Africe. Brzezinski si velmi dobře uvědomil zrůdnost islámského fanatismu a rozhodl se dát jej v podobě teroristického hnutí Taliban do služeb zájmů USA proti SSSR v Afghánistánu. Podobně pokračují SS v dalších místech svých geopolitických zájmů dodnes (v Libyi, Syrii, zajímavou otočkou prošla politika SS v Egyptě). Nyní ti bezskurpulózní loutkaři ze SS toho džina sunnitského džihhádu již zpět nezašpuntují.

  OdpovědětSmazat
 13. Není to déle než 10 dnů, co jsem četl vyjádření ze samotných Spojených států. Bohužel, neposloužím odkazem, ale při "hledání" se to některým jistě podaří. Bylo to psáno buď v českém a nebo slovenském jazyce (alespoň nějaké vodítko).

  USA zveřejnily 5 států na světě, které NELZE PORAZIT VOJENSKOU SILOU! Jsou to tyto státy:
  USA
  ČÍNA
  RUSKO
  INDIE
  AGHANISTÁN

  Byly tam uvedeny i důvody.

  Podstatné je, že to v USA vědí a přesto tam stále jsou.
  Takže to zcela jistě není kvůli vítězství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:38 Originál toho článku je v americkém časopisu "We Are The Mighty" tady:
   https://www.wearethemighty.com/least-conquerable-countries?rebelltitem=5#rebelltitem5

   Ovšem zveřejnit pravdu v nějakém časopisu neznamená, že jí přiznají také ti, kteří díky válkám bohatnou.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.