Reklama

čtvrtek 30. srpna 2018

Pump, dump, blame Trump

Erik Best
30. 8. 2018   EB
Svět bojuje na více frontách než kdykoli jindy za posledních 70 let. Obchodní války ohrožují široká pásma planety. Globální finanční oligopol se snaží dostat Írán, Rusko a Turecko do kolen. Akciové trhy však závratně letí nahoru. „Rekordy trhající americké akcie ignorují varování výnosové křivky,” oznámily včera Financial Times. Čechy obvykle takové věci nechávají klidnými, částečně proto, že jejich vlastní akciový trh byl dávno pokřiven insidery. 

Živobytí Čechů je ale na globálních finančních trzích závislé. Insideři už dávno pochopili, co se teď děje. Dalo by se to shrnout jako „Pump, dump, blame Trump” (nafouknout, hodit na trh, svést to na Trumpa). Zatím jsme ve fázi nafukování. Týdeník Economist minulý týden citoval analytiky z Goldman Sachs, kteří tvrdili, že pravděpodobnost vzniku bubliny je u amerických akcií jedna ku pěti. Brzy, možná rychleji, než dokážete třikrát za sebou říct Lloyd Blankfein, insideři zahájí fázi výprodeje. Vina bude pak samozřejmě připsána Donaldu Trumpovi.

15 komentářů :

 1. Pane Beste, nějak jste ten článek odfláknul, kde je kritika Babiše!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Best čeká až ČSSD a KSČM dostanou od Babuše polibek smrti aby jsme se přidáli k fašistům to jest

   korporátům (velkým podnikům),keři s politikou spusti tu válku,když nedáme na nepolitickou Společnost voličů OSV,která je už tu pro voliče a prosazuje ve svém Národnim programu to znehybněni NATA pro ČR tím,že ho udělá nepotřebným a tak ušetřime mohutnou kopu miliard žabek které si můžeme mezi sebe rozdělit a tak se nám boj za mír opravdu vyplatí!

   KDO JE PROTI,Ať TO TU NAPIŠE A ZDŮVODNI PROČ!

   Smazat
  2. Tak ti něco řeknu,...až vypukne to vynucené znárodnění,tak Babiš bude první,který to zahájí a takoví,jako ty,budou jen čubrnět,možná i barvit gatě......

   Smazat
  3. Toničku,
   Babuš dobře ví,že voliči mohou chtít něco ¨ještě než znárodněni A PROTO SEDI V KOUTEČKU A TŘEPE SE JAKO ZULC.
   Dávno by si osvojil,tedy v překladu ukradl Národni program voličů a jeho body,ovšem to neudělá!
   Ví totiž,že domorodci mohou chtit solidární společnost,což je totiž prvni bod a to by znamenalo,že ti boháči co maji větši peněžni výkon, by museli taky vice platit v danich a tak!
   Vzdyt by si mohli i sami zaplatit ty islamisty,když chtěji,aby nastolili tu jejich éru vlády menšiny nad většinou s podporou svých neomarxistických teroristů s jejich kulturnim pochodem institucemio za účelem rozvalu státu a nastoleni pronásledovani aktivistů jako v Německu,kde kdosi Z ÚŘEDNIKŮ zveřejnil wanted VRAHA A MAKRELA HO ZA TO PRÝ VYHODILA Z PRÁCE!

   Smazat
 2. Rozjetý vlak papírové a bublinové ekonomiky bez vazby na hospodářství a hodnotovou produkci. Koleje ale nikam nevedou a končí v už blízké vzdálenosti.

  OdpovědětSmazat
 3. 23:53
  Nemyslím si, že pan Best je nějaký zavilý odpůrce Babiše. To zaprvé. Zadruhé článek je jasný. GFO jde po Trumpovi a to klidně i za takovou cenu jako je nová globální krize, nakonec to stejně nejvíce odskáčou obyčejní lidé a a v tomto případě i Trump. Takže se zatím bublina nafukuje a my bychom měli přemýšlet jak a co udělat , aby jsme minimalizovali přřípadné ztráty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes už Ameriku vykope skoro každý stát,jako Haity nebo Indonésie po katastrofách....vol.vé....samozřejmě my bychom si zase nechali pomoci až do hrobu....

   Smazat
 4. Pan Erik Best je MIMOŘÁDNĚ chytrý chlap.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba už nežije a píše to za něho ušácký ambasadór.....

   Smazat
 5. V roce 2008 ekonomická dluhová krize bank a fondů byla řešena převzetím dluhů státy a ekonomický systém pokračoval dál svým životem.
  Následující ekonomická krize akciových trhů nutně povede mimo ekonomické finanční krize i ke krizi ve vlastnické struktuře u hodnoty produkujících korporací. Jak to se bude řešit ?, zasáhnou do toho zase státy a převezmou je ? asi těžko.
  Ale při schopných státních administrativách by omezením a rozbitím nadnárodních finančních korporací, které finančně ovládají hodnoty produkující korporace, by došlo k prodloužení života kapitalismu o další krátkou dobu.

  OdpovědětSmazat
 6. To se má naše zem na co těšit je tu samá montovna na auta a příslušenství.

  OdpovědětSmazat
 7. Zde bylo smazano 20 prispevku, takze vase uvahy a nazory jsou k nicemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:25 K ničemu bylo těch 20 blábolů. NAŠE úvahy a názory mazány nejsou, protože mají hlavu a patu.

   Smazat
 8. Doubalikovi, Langrove a Dvorakovi bylo vcera nadavano !

  OdpovědětSmazat
 9. Nevím, proč do toho četní pisálci motají české politiky a píší podobné pindy. Vždyť pan Best jen popsal, jak to ve finančním světě běží a co se dá v nejbližší době z tohoto okruhu šejdířů vzhledem k aktuální situaci čekat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.