Reklama

pondělí 27. srpna 2018

Republika srbská usiluje o zjištění pravdy o Srebrenici

Srebrenica
27.8.2018 Messin
Vláda Republiky Srbské (státní útvar v rámci Federace Bosny a Hercegoviny - pozn. red. NR) se rozhodla vytvořit nezávislou mezinárodní komisi pro události ve Srebrenici a okolí, ke kterým došlo mezi roky 1992-1995
Vláda oznámila, že komise bude vytvořena za 60 dní.
Komisi budou svěřeny úkoly, které požaduje Národní shromáždění Republiky srbské (NSRS).


Zpráva na webových stránkách vlády RS uvádí, že komise bude vytvořena za účelem posílení důvěry a tolerance mezi národy Bosny a Hercegoviny a konečného usmíření a koexistence současných a budoucích generací.

Na zvláštním zasedání NSRS dne 14. srpna 2018, vláda RS, podpořena hlasy všech současných členů zrušila Zprávu komise z roku 2004, vytvořenou tehdejší vládou a podle pokynů bývalého Vysokého představitele pro Bosnu a Hercegovinu Paddyho Ashdowna. (tehdejší komise byla v roce 2003 vytvořena na nátlak pro-muslimsky zaujatého a dosazeného bosenského „protektora“ Ashdowna a její zpráva měla vytvořit veřejný dojem srbského „přiznání“ masakru, tak byla ostatně i prezentována v hlavních médiích, více o tom zde, pozn. Mess)

Vláda připomněla, že pro zrušení Zprávy komise z roku 2004 hlasovaly obě srbské vládnoucí strany, včetně opozice. NSRS vyzvalo k vytvoření nezávislé mezinárodní komise, která by objektivně a nestranným způsobem zjistila/stanovila utrpení všech etnik na území srebrenického regionu v letech 1992-1995.

Zpráva zdůrazňuje, že zrušení Zprávy komise z roku 2004 nijak nepopírá zločiny spáchané proti bosenským Muslimům v oblasti Srebrenice v roce 1995.

Překlad Messin, 21. 8. 2018

Zdroj: https://www.b92.net/eng/news/region.php?yyyy=2018&mm=08&dd=20&nav_id=104898

29 komentářů :

 1. a hlavne v tej komisii musí byť zastúpené Holandsko - ako inak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano je to tak a ukazuje to na existenci GP. Existence GP je v současnosti potvrzovaná ze všech stran. Ale je dobře, že takové vyšetřování je vůbec možné a ukazuje na změnu rozložení sil v mocenských strukturách, kde největší a nejhloupější darebáci jsou likvidováni.

   Poznámka:
   GP - globální parazit, jeho existence je potvrzená několik tisíciletí (podle historických událostí, kde je zřejmý jeho rukopis i přes mlhu překreslování dějin). Neoficiálně se označuje jako globální parazit, protože žije na úkor nás všech. Podařilo se mu nahrát informační viry do hlav všech obyvatel země. K odhalení viru a k odhalení autora virů vede kritické myšlení. Po jeho odhalení nastává další problém, jak zařídit, aby to uviděla a rozuměla tomu většina obyvatel. A pak další problém jak vyřešit uspořádání a řízení společnosti, aby zdroje byli vhodně rozdělovány ke spokojenosti všech při zajištění udržitelnosti života (biosféry) v následnosti generací. A nakonec ještě vyřešit jak přeskupit současné uspořádání na nové spravedlivé, tak aby nebylo vše zničeno a probíhalo to co nejšetrněji.

   Smazat
  2. Hlavně za Holandsko tam musej bejt ty důstojníci, kteří místo aby bránili Naserovi Oridžovi a dalším ozbrojovat patnáctileté muslimy ( u muslimů není 15let věk dítěte ) a vraždit s nimi v křesťanských vesnicích, tak raději v utečeneckém táboře kupovali malý kluky k adopcím pro holandské buzerantské páry.

   Smazat
  3. 11:46, Holanďané měli jasné instrukce, co mají dělat a co ne. Z Oriče šla hrůza i v samotné Srebrenici, kde kšeftoval s humanitárkou tak hrozným způsobem, že polovina Srebrenice skoro zemřela hlady. Co je legrační, kšeftoval s ní i přez hranice se Srby, přitom okolo Srebrenice vyvraždovali jeho katani jednu srbskou vesnici za druhou. Zbraně mu zadavatelé jeho vražedných výjezdů nejen shazovali v noci z helikoptér, ale dostával je i s tou humanitárkou.

   Jediný člověk, který dokázal odolávat řádění Oričovy bandy a trochu ve městě udržet pořádek, byl Hakija Mecholič, šéf tamní policie. Ten podal mimořádně zajímavé svědectví, takže díky němu můžeme mít velice dobrý obrázek o tom, jak se vyprovokovávají vražedné konflikty mezi příbuznými.

   Jak Holanďané, tak Orič a to samé bosenský prezident Alija Izetbegovič, vykonávali příkazy kohosi jiného. Asi nebude těžké uhodnout, koho.

   Smazat
 2. No nevím jestli někdo bude potrestán nebo se něco vyšetří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavním trestem pro ty svině je pradivá informace, která pronikne k veřejnosti.

   Smazat
 3. Diensbír starší, bývalý ministr zahraničí České republiky ve vládě po roce 1989,odmítl podepsat zprávu na základě které byl bombardován Bělehrad a Srbsko. K bombardování zločinci z NATO musí si vytvořit vždy příčinu, tak jak tomu je v Sýrii s chemickými útoky, které jsou nahrané a distribuované Bílými přilbami a západními medii. Pak nastává bombardování a vyvražďování ze strany Američanů, Že to je vše vymyšlené, to už celkem nikoho nezajímá. Celý Irák byl vybombardován na základě lží o zbraních hromadného ničení, které Irák nikdy neměl. Když to Blér, bývalý ministerský předseda musel přiznat, že žádné zbraně hromadného ničení nikdy v Iráku nebyly, ale přesto byl Irák vybombardován, nic se nestalo a NATO mezi tím vybombardovalo Libyi a pokračuje v bombardování Sýrie. Samé mírumilovné a humanitární akce demokratického západu. Demokratický západ si vždy vymyslí, vytvoří, vyfabuluje nějakou příčinu, která sice není pravdivá, ale to v bombardování nevadí.

  OdpovědětSmazat
 4. Vytvořeno 15. 12. 2017 7:16

  Více než jedenáct let po jeho smrti už druhý soudní proces u tribunálu OSN pro válečné zločiny v Haagu dospěl k závěru, že bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny spáchané v Bosně, kde se odehrála v souvislosti s rozpadem Jugoslávie ta nejhorší zvěrstva.
  ...
  Více než jedenáct let po jeho smrti už druhý soudní proces u tribunálu OSN pro válečné zločiny v Haagu dospěl k závěru, že bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny spáchané v Bosně, kde se odehrála v souvislosti s rozpadem Jugoslávie ta nejhorší zvěrstva.
  Ve skryté poznámce pod čarou hluboko ve čtvrtém souboru rozsudku nad bosensko-srbským generálem Ratko Mladićem soudci jednomyslně dospěli k názoru, že „důkazy, které obdržela soudní komora, neukázaly, že by se Slobodan Miloševič, Jovica Staničić, Franko Simatović, Željko Raznatović, nebo Vijislav Šešelj podíleli na realizaci společného zločinného plánu/podniku“ založit homogenní bosensko-srbskou entitu spácháním trestných činů uvedených v obžalobě."
  To je důležité přiznání, protože prakticky veškeré západní mediální korporace a prakticky každý politický lídr každé západní země posledních 25 let strávili tím, že nám neustále vykládali, jaké je Slobodan Milošević genocidní monstrum, stejného druhu jako byl Adolf Hitler. Říkali nám, že je to „řezník Balkánu“, ale na podporu těchto obvinění nikdy nebyly žádné důkazy. Byli jsme obelháváni za účelem ospravedlnění ekonomických sankcí a vojenské agrese NATO proti srbskému lidu – stejně jako nás obelhávali kvůli ospravedlnění války v Iráku.
  Jedná se o druhý po sobě jdoucí proces u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY), kdy soudní komora dospěla k závěru, že Slobodan Milošević není vinen z nejzávažnějších zločinů, ze kterých byl obviněn.
  Minulý rok soud rovněž dospěl k závěru, že „komora není přesvědčena o tom, že by v tomto případě byly předloženy hodnověrné důkazy o tom, že Slobodan Milošević souhlasil se společným plánem/podnikem“ trvale odstranit bosenské Muslimy a bosenské Chorvaty z vyhlášeného bosensko-srbského území.Tribunál neučinil nic pro zveřejnění těchto zjištění navzdory skutečnosti, že Slobodan Milošević byl ze strany tribunálu obžalován v 66 bodech z genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.
  Milošević zemřel ve vazbě tribunálu před uzavřením svého procesu. Byl nalezen mrtev ve své cele poté, co v oddělení pro zadržování dostal infarkt. Necelé dva týdny předtím tribunál zamítl jeho žádost o předběžné propuštění, kvůli operaci srdce, která by mu zachránila život.
  Lékař Leo Bokeria, specialista na cévní onemocnění, který měl dohlížet na Miloševićovu léčbu v Bakulevově vědeckém centru kardiovaskulární chirurgie, řekl: „kdyby byl Miloševič převezen do jakékoliv specializované ruské nemocnice, tím spíše do ústavu jako je ten náš, mohl podstoupit odborné koronární vyšetření, byly by udělány dva stenty a žil by mnoho dlouhých let. Ten člověk zemřel v současné době, kdy byly k dispozici veškeré způsoby léčby a nabídky naší země a reputace našeho lékařství byly ignorovány. Ve výsledku udělali to, co chtěli udělat.“
  Méně než 72 hodin před jeho smrtí doručil Miloševićův právní zástupce dopis ruskému ministerstvu zahraničních věcí, ve kterém vyjádřil strach, že je Miloševič otravován jedem.
  Vyšetřování Miloševičovy smrti tribunálem potvrdilo, že byl při jednom z testů v jeho krvi nalezen Rifampicin (nepředepsaný lék, který mohl ohrozit účinek jeho léků na vysoký krevní tlak), ale že o výsledcích testů nebyl celé měsíce informován, „kvůli právně obtížné situaci, ve které se ocitl doktor Falk (vedoucí lékařů v Haagu) kvůli nizozemským právním předpisům, týkajícím se lékařského tajemství.“

  OdpovědětSmazat
 5. Neexistují žádné nizozemské právní předpisy, které by lékaři zakazovaly oznámit pacientovi výsledky jeho vlastního krevního testu a americké diplomatické depeše zveřejněné Wikileaks ukazují, že tribunál neuplatnil lékařské tajemství, když poskytl podrobné lékařské informace o zdraví Slobodana Miloševiće a zdravotní záznamy zaměstnancům amerického velvyslanectví v Haagu bez jeho souhlasu.
  Soudní řízení proti Miloševićovi proběhlo špatně. Každému spravedlivému pozorovateli bylo očividně jasné, že není vinen ze zločinů, ze kterých je obviněn. James Bissett, bývalý kanadský velvyslanec v Jugoslávii, uvedl, že proces s Miloševičem „převzal všechny vlastnosti stalinistických soudních procesů“. George Kenny, který řídil jugoslávskou sekci amerického ministerstva zahraničí, taktéž odsoudil proces s Miloševičem jako ze své podstaty nespravedlivý, v celku více než politický proces.
  Ohledně styku s veřejností byl proces pro tribunál katastrofou. V půli projednávání případu publikovaly London Times článek pošpiňující Miloševićovu ženu a naříkající nad skutečností, že „jednou z ironií Slobodanova procesu je to, že jeho popularita posílila. Hodiny vysílacího času, díky laskavému svolení soudu, způsobily, že se do něj spousta Srbů znovu zamilovala.“
  Zatímco proces zvýšil Miloševićovu popularitu, zničil naopak důvěryhodnost tribunálu u srbské veřejnosti. Srbská veřejnost proces sledovala v televizi, a když srbské Ministerstvo pro lidská práva provedlo tři roky po soudním řízení průzkum veřejného mínění, tak zjistilo, že „tři čtvrtiny srbských občanů věří, že soud v Haagu je spíše politickou, nežli právní institucí.
  Známý proti-Miloševićovský novinář a autor Tim Judah byl zděšen, když sledoval, jak se proces vyvíjí. Napsal, že „soudní proces s bývalým jugoslávským prezidentem Slobodanem Miloševićem probíhá strašně špatně a přemění ho v očích veřejnosti z darebáka, obviněného z válečných zločinů, na srbského hrdinu.
  Koncem roku 2005 Miloševićovi pomlouvači chtěli, aby bylo vysílání procesu zrušeno, protože nemělo politický účinek, ve který doufali. Politický analytik Daniel Cveticanin napsal: „zdá se, že přenos přináší více prospěch těm, kteří měli být odhaleni, než srbské veřejnosti. Svobodomilné a demokratické záměry přímého přenosu nepřinesly plánovaný efekt.
  Miloševićovi podporovatelé byli na druhou stranu důrazní. Chtěli, aby přímý přenos pokračoval, protože věděli, že je nevinný a chtěli, aby to veřejnost sama viděla.
  Osvobození Slobodana Miloševiće tím samým tribunálem, které ho před jedenácti lety zabil, je pro obyvatele Srbska chladnou útěchou. Srbský národ přetrpěl roky hospodářských sankcí a bombardovací kampaň NATO proti jejich zemi kvůli nepodloženým obviněním proti jejich prezidentovi.
  Přestože tribunál nakonec připustil, že neměl důkazy proti Slobodanu Miloševićovi, jeho pochybné jednání by vás mělo přinutit dvakrát se zamyslet, než akceptujete jakýkoliv jeho další verdikt.
  Zdroj: dailywire.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bývalý kanadský velvyslanec v Jugoslávii, uvedl, že proces s Miloševičem „převzal všechny vlastnosti stalinistických soudních procesů“ ????
   Ne stalinistických, ale demokratických anglosaských soudních procesů.
   Mik

   Smazat
 6. V březnu dochází k bezostyšnému napadení suverénního státu. V rozporu s mezinárodním právem začínají padat bomby na civilní cíle. Smutný na tomto výročí je fakt, že útočníkem je tzv. mezinárodní demokratické společenství. Skvrnou na naší národní hrdosti je to, že Česká republika stála na straně agresora. Kampaň proti Srbsku probíhala za soustavného překrucování faktů i šířením vyložených lží, jako byl vzpomínaný Račak, který byl podvodným pokusem o vytvoření „učebnicového“ masakru albánských civilistů ze strany Srbů. Nezávislá vyšetřování odborných forenzních týmů, např. Finska a Běloruska, totiž masakr civilních osob vyvrátila. Mrtví Albánci patřili skutečně mezi členy UCK padlé v bojích s pravidelnou armádou SRJ. Pravda ovšem nikoho odpovědného nezajímala a dosud nezajímá. Zneužít tzv. masakru v Račaku přijala značná část médií jako fakt. Z našich politiků je možno vyzvednout v negativním slova smyslu úlohu tehdejšího prezidenta Havla. O jeho postojích a názorech jsme psali mnohokrát a jen konstatujeme, že lavičky a srdíčka nevrátí životy obětem bombardování, na kterém se svým schvalováním a přímo prosazováním aktivně podílel.

  "Diplomat nutil lékařku obvinit Srby z masakru v Kosovu
  Helsinky - Patoložka musela přepracovat zprávu o masakru v Račaku, aby očernila Srby před tím, než začalo bombardování Srbska."


  "Finský komentátor událostí na Balkánu Ari Rusila uvedl, že Walker měl podle rozšířeného názoru za úkol pomoci Kosovské osvobozovací armádě UCK vytvořit iluzi masakru, který by mohl být připsán srbských jednotkám."

  „UCK posbírala své členy, kteří zahynuli v bojích se srbskými bezpečnostními jednotkami, navlekla je do civilních šatů a potom pozvala pozorovatele,“ uvedl Rusila v komentáři ke knize Heleny Rantaové.

  „Je třeba, abychom si zapamatovali, co se stalo v Račaku. … Nevinní lidé, ženy a děti, byli odvedeni ze svých domovů do jedné rokle, přinuceni kleknout do prachu a skoseni palbou,“ řekl pak tehdejší americký prezident Bill Clinton."

  Al Qaeda Infiltration and Atrocities in Bosnia

  https://www.youtube.com/watch?v=Wx-REROXvtg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:03 Proč nepoložíte otázku, proč to bombardování bylo? Srb dostal ultimátum, ať se stahne z okupovaných uzemí CHorvatska. . Naopak, pokračoval v další válce. Ultimátum nedodržel, tak dostal po zásluze to co si zasloužil BOMBARDOVÁNÍ. Kdo stál za tímto konfliktem je zřejmé ze soudu v Haagu. Jasnou vinu nesl Miloševič. Bohu žel se nedočkal rozsudku

   Smazat
  2. 14:01 jsi debil od přírody anebo se to stalo postupně? Jasný verdikt Haagu je: Miloševič ve věci válka v BiH a události v Srebrenici - nevinen! Tak tady přestaň vypouštět ty tvoje choromyslné výplody.

   Smazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=GzDt_dQx8qI

  OdpovědětSmazat
 8. Tak rusofobové do toho. Určitě to všechno má na svědomí Rusko a Putin. Hledejte v tom Vašem debilizmu tu jedinou skroucenou pravdu a lásku. Určitě Vás odměna nemine. Stalin poslal banderovce na Sibiř a udělal to moc špatně. Byl humanista.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem zvědavý kdy česká televize natočí dokument o Nasiru Oričovi .
  Nebo krvavá Azra Bašič .
  Každá válka má dvě strany .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Naseru Oričovi ČT natočí oslavný hraný dokument "Hrdina, alias obránce Srebrenice". Nedávno jsem viděl nějakou reportáž, kde ukazovali nějaké nové pozůstatky umučených nešťastných muslimů běsnými Srby někde v srebrenickém "chotári", mezi nimi i dětské kostry. Reportérka s vyvalenýma bulvama trapně lkala nad ubohými muslimskými oběťmi, a v trávě vedle kostí se válelo cosi jako řetízek s křížkem.

   Azra je úplně mimo lidské chápání - pravá Chorvatka, učenlivá žačka Dinka Šakiče.

   Smazat
 10. Kdy pustíte na svobodu generála Radka Mladicče ?
  Až umře ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:34 Správně, až umře. Vrazi civilistu se nepouští

   Smazat
  2. 9:52, .. vrazi civilistů.., to je fajn, takže se v souvislosti s BiH a Srebrenicí možná dočkáme toho, že si v brzku smrtka přijde i pro Clintona a ty tři staré, krvavé pizdy co působily okolo něj.

   Smazat
 11. Cely srebrenicky masakr je pravdepodobne z vetsi casti vymysl stejne jako vsechny ostatni lzi o Jugoslavii, Iraku, Syrii, Rusku.

  Ale udeljme myslenkovy experiment a predpokladejme, ze je to pravda. Predpokladejme tedy hypoteticky, ze Srbove zlikvidovali 8000 Muslimu. Celou dobu nam vykladali, ze jedinym ucelem valky byla genocida. Vysledkem 2 1/2 roku genocidy bylo 8000 mrtvych.

  Je jasne, o co se jednalo. Cast Srbu byla nasilne vyclenena z Jugoslavie a vtelena do jakesi muslimske republiky. Pochopitelne se tomu branili. Media to vylicila jako Milosevicovu agresi pres "mezinarodne uznane hranice".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím číslem 8000 to je vůbec hodně zajímavé, protože se objevilo už v létě roku 1995 tuším v CNN a od té doby se tahle cifra absolutně nemění. Stále se nachází jakési nové a nové "oběti Srbů", ale číslo zůstává. Něco podobného, jako 10000 obětí "řádění Rusů na Donbase".

   V kauze "Srebrenica" je tolik špíny, že se z toho člověku dělá špatně.

   Smazat
 12. Narodila se v Jihoafrické republice a teď prchá...
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=587&v=QRzeR_HzYHs

  OdpovědětSmazat
 13. Za vše si muže Srb sám, vždyť to je ze 75% Rus. Srb rozpoutal konflikt a právem dostal pohubě.

  OdpovědětSmazat
 14. 12:49
  HAVLOUNTERMENSCH,BEJT TEBOU,TAK DRŽÍM HUBU,ABYS NEMĚL HOUPAČKU NA NEJBLIŽŠÍM KANDELÁBRU!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyvaň! Sáms jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčí za to že neskončil po zásluze takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 15. na uvedenom cintoríne kde boli pochované obete tzv. masakru je napočítaných 3126 hrobov - vtip je v tom že kompletne všetkých hrobov - srbských, muslimov - a nech rátajú ako chcú - viac ich niet, kam sa vyparili, a to rovno 8000 - ani o jedného viac, ani o dvoch menej - rovno 8000 - a basta, s tým sa dá operovať, povedal Clinton...

  OdpovědětSmazat
 16. Srbsko kupuje Ruské stíhačky , vrtulníky atd.
  Bay bay NATO .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.