Reklama

středa 22. srpna 2018

Retro: Tak se na obra musí

Poslední News of the World
Tribun
22.8.2018
V jinak zmatené stati Rupert Murdoch a Anders Breivik: Co mají společného?píše K. Hvížďala: 
„Mediální baron Rupert Murdoch nemusel ve Velké Británii zastavit nejprodávanější nedělní bulvár News of the World kvůli tomu, že měl velkou moc a manipuloval s politiky, ale jak ukázaly poslední analýzy: Krach jeho bulváru zavinili obyčejní lidé. 

Během několika dní statisíce lidí poslalo e-mailové zprávy firmám, které u Murdocha inzerovaly, s požadavkem, aby odřekly inzerci. S tím Rupert Murdoch vůbec nepočítal.“

Takhle se na obra musí. Chcete-li se s někým domluvit, musíte hovořit jeho řečí. Žádné petice, žádné pokusy někoho dojmout odvoláváním se na spravedlnost, žádné apely na mravnost, ale pěkně natvrdo peníze. Proč to nezkusit i u nás a nenapsat firmám, které sponzorují zdiskreditované politiky, že jestli ony nepřestanou platit politikům, my přestaneme platit jim?

Volby jsou jednou za čtyři roky, ale na nákup chodí člověk každý den.


Převzato z blogu Tribun (uveřejněno 4. 8. 2011)


Poznámka redakce Nové republiky: Tak koho navrhujete jako prvního? 

9 komentářů :

 1. Tak mu třeba a měl by něco dělat Babiš nebo si neuvědomuje že má stejné nepřátelé jako my?

  OdpovědětSmazat
 2. Nejdříve je třeba sestavit žebřík největších přispívatelů udržovatelům moci, tedy politickým stranám a médií. Potom bych začal s ignorací bank po jejich majitele angažované i v jiných sektorech. Úspěch nepředpokládám bez zestátnění bankovního sektoru, včetně "NB". Stát který "netiskne" peníze není svéprávný!

  OdpovědětSmazat
 3. Když firmy zjistí, že sponzorují něco nekálého co oslovuje jen část veřejnosti, odejdou sami. Vis náš fotbal, kolikrát měnila liga hlavního sponzora. Každý ví, že v našem fotbale je cosi prohnilého. A co principál Hrůša. Ten je tak stupid a ubohej, že si toho museli povšimnout i zahraniční majitelé nejmenovaného řetězce.On se sám staví svými břečkovitými názory proti potenciálním divákům,tak proč ho podporovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Sponzoring je kamuflovaná korupce.

  OdpovědětSmazat
 5. Emma Smetanová ho v rozhovoru dosti nešetřila a přinutila ho ke změně skupenství (z pevného na kapalné).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:33 Pozor ať si ten babochlap smetana trhne na jeho žvásty nejsem zvědavý.

   Smazat
 6. Dieses Land wird von Idioten regiert.
  Dr. Alice Weidel

  TAK se na obra musí.

  OdpovědětSmazat
 7. U nás je to těžké. Lidi jsou jako ovce a úplně jim stačí jedna velká akce v místním hyper a zapomenou na vše špatné co jim ten hyper za roky působení napáchal.

  OdpovědětSmazat
 8. Pro 21.28, tady jsme naštěstí ještě pořád v Česku a naším jazykem je čeština. To jen pro pořádek.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.