Reklama

středa 15. srpna 2018

Rusko, Čína, Turecko - strategická spolupráce

Jaroslav Loudil
15. 8. 2018
Člen NATO Turecko uzavřel včera strategické partnerství s Ruskem. Stát s druhou nejsilnější armádou  v NATO /Turecko/ se nyní chce místo na USA plně orientovat na přátelskou spolupráci s panem Putinem v Rusku. Projednává se také vzájemný obchod s vyloučením amerického dolaru , který by také Turecko rádo zavedlo do obchodu s Iránem a Čínou. Včera bylo také oznámeno, že třetí atomovou elektrárnu postaví  v Turecku právě Čína. 


    Ministři zahraničí Ruska a Turecka rovněž oznámili, že jsou pro multipolární svět a budou společně pracovat  na odstranění dosavadní  role USA ve světě.

P.S. Těžko než takovéto zprávy uvítat ! Když USA prosazovaly svou roli světového policajta, tak svět dopadl takto :

1999 - vojenské napadení Srbska státy NATO , 1000 mrtvých civilistů

2001 - vojenské napadení Afganistánu USA - 30 000 mrtvých civilistů

2003 - vojenské napadení Iráku USA - 300 000 mrtvých civilistů

2011 - vojenské napadení Lybie státy NATO - Lybie se jako stát zhroutila a denně  z ní pašeráci posílají do Evropy tisíce černochů

2013 - vojenská podpora NATO státního rozvratu v Sýrii, NATO podpořilo Pátou kolonu v zemi složenou z fanatických islamistů, Sýrie zkolabovala, 650 000 mrtvých, 2 miliony běženců

No, zdá se že Turecko s Ruskem mají rozum , když chtějí společně  zatrhnout  další - "povedené kousky USA", po kterých se svět bude opět brodit po kolena v krvi. Je dobře , že tu máme státníky, kterým to dosud ještě  -"myslí" !! a nejsou zatím -"na odpis" - jako mnozí jiní !

http://www.xinhuanet.com/english/2018-08/15/c_137392632.htm

10 komentářů :

 1. A bude ještě líp žádný nový blitzkrieg nebude:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vladimir-Putin-planuje-drasticky-zmenit-vztahy-s-obavanym-diktatorem-547841

  OdpovědětSmazat
 2. výborně, to bude zase řevu tady, jaký je Eredogan diktátor. Je to hrdina, takto nakopat USA do řiti, takových je na světě málo. Erdogan se opravdově zastává Palestinců, a proto mu jde židovká lobby v ĆR i jinde takto po krku, včetně nejvyššího židovského rabína - Trumpa

  OdpovědětSmazat
 3. Na rozdíl od našich zrádců,Recept pochopil...

  OdpovědětSmazat
 4. No panečku, Erdogan táhne Turecko rychlou cestou do pekel. Propad liry je toho dost jasným důkazem.

  OdpovědětSmazat
 5. Konečně Turci vidí na vlastní oči, co je ta USA + EU za zvěř, nikdy se na nikoho z nich nelze spolehnout. Já to Turkům vždy říkal, nevěřte nikomu z Evropy, oni mají tzv. evropské hodnoty a to je založeno na lži a podvodu. ČR na tom ještě není tak špatné, protože my ten podvodný systém evropských hodnot tu máme teprve 30 let.

  OdpovědětSmazat
 6. Bylo by dobré, kdyby Turecko vystoupilo z NATO a všechny jeho základny z Turecka poslalo do Pryč.

  OdpovědětSmazat
 7. Jen jsem zvědavej, jak dlouho tohle vydrží, jestli si v Turecku "spontánně" nezorganizují nějaký majdan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co znamená "udělat si sám sobě majdan"?
   Někteří jsou těma majdanama doslova posedlí.

   Smazat
  2. 22:31

   Máte pravdu, taky tomu nějak nerozumím. Majdan znamená v ukrajinštině náměstí. A "штрафний майданчик" je pokutové území (ve fotbale).

   Vypadá to, že dnešní člověk - i když se třeba vydává za "Kocura Pabla" nebo za "Drtinovou" - je taková opička, která si osvojí slova, která často slyší: "nesystémový", "kontroverzní", "smyslupný", "dezinformace" ... a nemůže jinak než je pořád a pořád opakovat. Není to ani trochu zábavné. Je to jenom blbé.

   Kokotko

   Smazat
 8. V tom výčtu mně ještě chybí Ukrajina se svým Majdanem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.