Reklama

.

.

sobota 4. srpna 2018

Rusko zvýšilo vývoz zemědělských produktů o téměř 30%

4.8.2018 RussVesna
Rusko během pouhých pěti měsíců roku 2018 zvýšilo vývoz zemědělských produktů o téměř 30%.
Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostl objem vývozu těchto produktů o 29,2% a dosáhl 9,5 miliardy USD.


Podle Ministerstva zemědělství Ruské federace jsou hlavními vyváženými produkty obiloviny, ryby a mořské plody, stejně jako tuky.

Vývoz pšenice se v tomto období zvýšil o 1,7 násobek, což činilo 17,1 milionů tun s celkovým objemem 3,1 miliardy dolarů. Turecko kupuje 2,4 krát více pšenice než dříve, Lotyšsko zvýšilo své nákupy 3,4 násobně, Vietnam - více než 19krát.

Objem vývozu sójového oleje se zvýšil o 7,3%, na 242 tis. tun, řepkový olej - o 42%, na 135,7 tis. tun, sóji - 2,5krát na 509 tis. tun.

- - -

21 komentářů :

 1. Rusko potřebovalo nakopnout a to se podařilo Západu sankcemi, s tím nikdo nepočítal ! Rusko se docela pěkně rozjelo.

  OdpovědětVymazat
 2. No to je hodně zvláštní, jelikož v Rusku produkce letos díky suchu upadla o 15%. Zřejmě v tom hrajou velkou roli prachy, protože upadla i ve zbytku světa a je velká poptávka. Zajímalo by mě, čím to nahradí na domácím trhu, a jestli to bude obyvatelstvo akceptovat? Asad si v r.2011 podobným kouskem dost zavařil. Nezbývá než doufat, že černozem a kvalitní zemědělství vydá tolik obilí, že nepovede v následných měsících k nějakým nepokojům. Taky by mě zajímalo, kde prachy z prodeje skončí? Jestli opět v anglických bankách proprané přez účty na Kypru, potom budou nepokoje taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Houby. Rusi mají rozum a západní investory vyhnali.

   Vymazat
  2. Snad ty nepokoje nebudou tak masove jako nedavno u nas. Nejvic nepokojnych bylo ze stabu CT a dalsi houf nervoznich za mikrofony ve studiu. No a ty prachy asi neskonci v anglickych bankach. Tam uz se pry, po lonskem prevozu nejakych ctyrista miliard z jedne kolonie ve stredni evrope, nevejdou.

   Vymazat
  3. 10:57;máte pravdu,kdeže loňská rekordní sklizeň.
   Kdyby ten co vystavil zdejší článek četl dal,
   dočetl by se co letošní sklzeň udělá s cenama pro místní,pro státní rozpočet,že 0 a s rublem,který padá.Ale jako propaganda pro naše rusofily co zde štěkaji,dobrý.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. 13:15, i disgrafik a dialektik má právo se vyjadřovat, to je pravda. Jenže, co trochu vadí, je to, že obvykle nerozumí textu a jeho odpověď je nečitatelná.

   Porozumněl jsem jen padajícímu rublu - tak tedy, i právě kvůli tomuto faktoru jde jejich pšenice tak dobře na odbyt. Místní obyvatelstvo nižší rubl v potravinách pocítit nemusí vůbec, protože u nich vše jede v rublech. Ztrátu pocítí naší vývozci.

   Já jsem se jen dohadoval, jestli nenahradí jejich kvalitní produkci nákupem něčeho levnějšího, co jim domácí otřískají o hlavu. O tom jsem psal.

   Do daňových rájů ukrývají podobnym způsobem své penízky i naši boháči. Jenže my nemáme tak obrovská aktiva jako Ruská federace a většina výroben nám dávno nepatří, takže na ty, co nás okrádají, nemáme žádné páky. V Rusku to je trochu jiné, Rusy okrádají jejich vlastní a těm rozbít hubu ještě můžou.

   Vymazat
  6. Vývoz zemědělských komodit není vývoz šroubků. Tady se hovoří o vývozu za prvních 5 měsíců letošního roku, čili se vyváží loňská - rekordní úroda. Takže sem nepleťte letošní nízké odhady sklizně. Ty se projeví ve vývozu příští rok. Zemědělství není průmysl.

   Vymazat
  7. 13:21 KURVY ZKURVENÝ RUSKÝ ZASE MAŽETE ČLANKY KDE JE NÁZNAK KRITIKY RUSKA POMLOUVEJTE ZÁPAD ,JSTE .PODSTATNĚHORŠÍ SVINĚ PRORUSKÝ Ruskej chudákov a hlupákov prodá svého fotra i s matkou , jen aby dostal nějaké DOLÁČE. A zasemne mužete demokratisky smazat

   Vymazat
  8. Pepan 22:57

   No jo, ale to je přespříliš hluboká úvaha pro určitá individua, kterým mozeček zvládá sotva tak vnímání na emocionální úrovni - miluji/nenávidím. Nic víc.

   Vymazat
  9. 8:53
   TY ZKURVENÁ KOLABORANTSKÁ SVINĚ Z HAVLOLEJNOŽUMPY,JESTLI NEBUDEŠ DRŽET HUBU,TAK TI PLESKNU TAKOVOU,ŽE SE TI HAVLOSENKROVNA OTOČÍ KOUSAVÝM DOZADU TY MAMRDE RETARDOVANÝ KURVY!!!!!!!!

   Vymazat
  10. 8:53 další dislektik. Kdybys uměl číst, blbečku, vsiml by sis, že svůj příspěvek smazala paní Renata sama. Ne admin.

   Vymazat
  11. 22:57, o čem to mluvíte? To je přece jedno, z jaké úrody se vyváží, v konečném důsledku se jedná o totéž. Pravdu byste měl jen tehdy, kdyby se jednalo o produkty ze skladů CO těsně před vypršením jejich expirační lhůty. Tohle je ale běžná komodita potravinové burzy.

   Vymazat
  12. Anonymní 10:17

   Jak to, že je to jedno??? Buďto mám velké přebytky z nadúrody, které můžu prodat a mít tak velký zisk, nebo mám přebytky nižší a úměrně tomu bude nižší i můj zisk, nebo se neurodí a budu muset sám nakupovat, což znamená ztrátu. Co je na tom složitého k pochopení? Mně přijde docela dost zásadní, jestli mám nebo nemám z čeho prodávat. Vám ne?
   Rusko, stejně jako ostatní země, bude mít letos úrodu nižší než byla loňská, která však byla v Rusku rekordní a z níž téměř polovina šla na export. Letos je očekávána úroda nižší, tudíž na export zbyde méně, což však bude částečně kompenzovat vyšší cena. Opět, co je na tom složitého k pochopení?
   Kromě toho obilí je jen jednou z mnoha potravinových komodit, tvořící ruský export zemědělských produktů.

   Vůbec nerozumím, o čem to spekulujete a co vlastně chcete světu sdělit.

   Vymazat
  13. 12:37, o totéž se v r. 2011 pokusil Asad, jen výpadek ničím nenahradil.
   Nechápu, co je na mém příspěvku k nepochopení. Pokud prodáte víc a za vyšší cenu ven, je pro prodejce výhodné prodat ven a domů nakoupit něco levnějšího, ale horšího, rozdíl je jeho. Dtto dělala svého času Británie s uhlím a měl jste vidět ten bordel ze smogu v Londýně. A myslím, že i za komárů se vyváželo naše maso, zatímco v kšeftech byla jen tlustá flákota nebo rovnou nula. Konečně si rozumíme?

   Vymazat
  14. Anonymní 18:07

   Vy víte o nějakých plánech Ruska vyvézt svou úrodu obilovin a nakoupit nějakou nekvalitní? Ostatně pokud by tomu bylo podle vašich očekávání, pak by vůbec nezáleželo jestli se urodí méně nebo více, Rusko by prostě prodalo svou úrodu a nakoupilo podle vás cizí, podřadnou. Myslím že to máte příliš překombinované a vaříte z vody. Jsem přesvědčen, že i za rok, až si půjdu koupit ruský chléb, tak si na něm pochutnám stejně jako letos. Mimochodem zkuste ho, pokud jste zažil socialismus, tak to pro vás bude jako návrat něčeho, co velmi dobře znáte. A pokud ne, tak se budete divit, jakou lahůdkou může být obyčejný chléb.

   Nejsem moc na fantazírování, takže si nerozumíme.

   Vymazat
 3. Tak jednou stejně nezbude než kupovat potraviny z Ruska pokud bude furt takové hnusné počasí.

  OdpovědětVymazat
 4. Většina Rusů umí žít i ze základních potravin. U nás už je to všechno udělané tak aby jsme byly na tom závislý. A hlavně IN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak můžete vědět, co umí a neumí většina Rusů? Je jich tam odhaduju nějakých 150 milionů. A na čem máme být jakože závislí? Na potravinách? Na jakých?

   Vymazat
  2. Každý umí žít ze základních potravin, ale v Rusku už dávno nevládne Západem oslavovaný Jelcin, kdy značná část obyvatelstva byla odkázána na samozásobitelství jako za války.

   Vymazat
 5. chemicky ošetrených - na tých sme závislý, a Ruský vidiek, no aj tam si vychovajú prasiatko a všetko dookola, ta tak - hladom nepomrú, a aj roboty je dosť, popritom sa k nim sťahujú Búrovia, i Nemcov je tam dosť, jeden má farmu - Putin ho navštívil, o rozlohe 5000 ha - tak čo, a j vody jesto dosť, kým u nás studne vyschli - dovezieme emerickú pšenicu i bude radosti nenechajú nás bratia trumpovci v štychu - síce drahá ale naša - a že sa menej urodilo, no nato je vytvorený štátny rezervný fond, každý vie, že rekordy nie sú každý rok, ale priemer sa dosiahol a zvýšia sa osevné plochy, my nič nezvýšime, bo by sme museli zbúrať Jaguar továrne a tak si posolíme skrutkami - ta tak

  OdpovědětVymazat