Reklama

.

.

sobota 4. srpna 2018

Rusko zvýšilo vývoz zemědělských produktů o téměř 30%

4.8.2018 RussVesna
Rusko během pouhých pěti měsíců roku 2018 zvýšilo vývoz zemědělských produktů o téměř 30%.
Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostl objem vývozu těchto produktů o 29,2% a dosáhl 9,5 miliardy USD.


Podle Ministerstva zemědělství Ruské federace jsou hlavními vyváženými produkty obiloviny, ryby a mořské plody, stejně jako tuky.

Vývoz pšenice se v tomto období zvýšil o 1,7 násobek, což činilo 17,1 milionů tun s celkovým objemem 3,1 miliardy dolarů. Turecko kupuje 2,4 krát více pšenice než dříve, Lotyšsko zvýšilo své nákupy 3,4 násobně, Vietnam - více než 19krát.

Objem vývozu sójového oleje se zvýšil o 7,3%, na 242 tis. tun, řepkový olej - o 42%, na 135,7 tis. tun, sóji - 2,5krát na 509 tis. tun.

- - -

36 komentářů :

 1. Rusko potřebovalo nakopnout a to se podařilo Západu sankcemi, s tím nikdo nepočítal ! Rusko se docela pěkně rozjelo.

  OdpovědětVymazat
 2. No to je hodně zvláštní, jelikož v Rusku produkce letos díky suchu upadla o 15%. Zřejmě v tom hrajou velkou roli prachy, protože upadla i ve zbytku světa a je velká poptávka. Zajímalo by mě, čím to nahradí na domácím trhu, a jestli to bude obyvatelstvo akceptovat? Asad si v r.2011 podobným kouskem dost zavařil. Nezbývá než doufat, že černozem a kvalitní zemědělství vydá tolik obilí, že nepovede v následných měsících k nějakým nepokojům. Taky by mě zajímalo, kde prachy z prodeje skončí? Jestli opět v anglických bankách proprané přez účty na Kypru, potom budou nepokoje taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Houby. Rusi mají rozum a západní investory vyhnali.

   Vymazat
  2. Snad ty nepokoje nebudou tak masove jako nedavno u nas. Nejvic nepokojnych bylo ze stabu CT a dalsi houf nervoznich za mikrofony ve studiu. No a ty prachy asi neskonci v anglickych bankach. Tam uz se pry, po lonskem prevozu nejakych ctyrista miliard z jedne kolonie ve stredni evrope, nevejdou.

   Vymazat
  3. 10:57;máte pravdu,kdeže loňská rekordní sklizeň.
   Kdyby ten co vystavil zdejší článek četl dal,
   dočetl by se co letošní sklzeň udělá s cenama pro místní,pro státní rozpočet,že 0 a s rublem,který padá.Ale jako propaganda pro naše rusofily co zde štěkaji,dobrý.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. 13:15, i disgrafik a dialektik má právo se vyjadřovat, to je pravda. Jenže, co trochu vadí, je to, že obvykle nerozumí textu a jeho odpověď je nečitatelná.

   Porozumněl jsem jen padajícímu rublu - tak tedy, i právě kvůli tomuto faktoru jde jejich pšenice tak dobře na odbyt. Místní obyvatelstvo nižší rubl v potravinách pocítit nemusí vůbec, protože u nich vše jede v rublech. Ztrátu pocítí naší vývozci.

   Já jsem se jen dohadoval, jestli nenahradí jejich kvalitní produkci nákupem něčeho levnějšího, co jim domácí otřískají o hlavu. O tom jsem psal.

   Do daňových rájů ukrývají podobnym způsobem své penízky i naši boháči. Jenže my nemáme tak obrovská aktiva jako Ruská federace a většina výroben nám dávno nepatří, takže na ty, co nás okrádají, nemáme žádné páky. V Rusku to je trochu jiné, Rusy okrádají jejich vlastní a těm rozbít hubu ještě můžou.

   Vymazat
  6. Vývoz zemědělských komodit není vývoz šroubků. Tady se hovoří o vývozu za prvních 5 měsíců letošního roku, čili se vyváží loňská - rekordní úroda. Takže sem nepleťte letošní nízké odhady sklizně. Ty se projeví ve vývozu příští rok. Zemědělství není průmysl.

   Vymazat
  7. 13:21 KURVY ZKURVENÝ RUSKÝ ZASE MAŽETE ČLANKY KDE JE NÁZNAK KRITIKY RUSKA POMLOUVEJTE ZÁPAD ,JSTE .PODSTATNĚHORŠÍ SVINĚ PRORUSKÝ Ruskej chudákov a hlupákov prodá svého fotra i s matkou , jen aby dostal nějaké DOLÁČE. A zasemne mužete demokratisky smazat

   Vymazat
  8. Pepan 22:57

   No jo, ale to je přespříliš hluboká úvaha pro určitá individua, kterým mozeček zvládá sotva tak vnímání na emocionální úrovni - miluji/nenávidím. Nic víc.

   Vymazat
  9. 8:53
   TY ZKURVENÁ KOLABORANTSKÁ SVINĚ Z HAVLOLEJNOŽUMPY,JESTLI NEBUDEŠ DRŽET HUBU,TAK TI PLESKNU TAKOVOU,ŽE SE TI HAVLOSENKROVNA OTOČÍ KOUSAVÝM DOZADU TY MAMRDE RETARDOVANÝ KURVY!!!!!!!!

   Vymazat
  10. 8:53 další dislektik. Kdybys uměl číst, blbečku, vsiml by sis, že svůj příspěvek smazala paní Renata sama. Ne admin.

   Vymazat
  11. 22:57, o čem to mluvíte? To je přece jedno, z jaké úrody se vyváží, v konečném důsledku se jedná o totéž. Pravdu byste měl jen tehdy, kdyby se jednalo o produkty ze skladů CO těsně před vypršením jejich expirační lhůty. Tohle je ale běžná komodita potravinové burzy.

   Vymazat
  12. Anonymní 10:17

   Jak to, že je to jedno??? Buďto mám velké přebytky z nadúrody, které můžu prodat a mít tak velký zisk, nebo mám přebytky nižší a úměrně tomu bude nižší i můj zisk, nebo se neurodí a budu muset sám nakupovat, což znamená ztrátu. Co je na tom složitého k pochopení? Mně přijde docela dost zásadní, jestli mám nebo nemám z čeho prodávat. Vám ne?
   Rusko, stejně jako ostatní země, bude mít letos úrodu nižší než byla loňská, která však byla v Rusku rekordní a z níž téměř polovina šla na export. Letos je očekávána úroda nižší, tudíž na export zbyde méně, což však bude částečně kompenzovat vyšší cena. Opět, co je na tom složitého k pochopení?
   Kromě toho obilí je jen jednou z mnoha potravinových komodit, tvořící ruský export zemědělských produktů.

   Vůbec nerozumím, o čem to spekulujete a co vlastně chcete světu sdělit.

   Vymazat
  13. 12:37, o totéž se v r. 2011 pokusil Asad, jen výpadek ničím nenahradil.
   Nechápu, co je na mém příspěvku k nepochopení. Pokud prodáte víc a za vyšší cenu ven, je pro prodejce výhodné prodat ven a domů nakoupit něco levnějšího, ale horšího, rozdíl je jeho. Dtto dělala svého času Británie s uhlím a měl jste vidět ten bordel ze smogu v Londýně. A myslím, že i za komárů se vyváželo naše maso, zatímco v kšeftech byla jen tlustá flákota nebo rovnou nula. Konečně si rozumíme?

   Vymazat
  14. Anonymní 18:07

   Vy víte o nějakých plánech Ruska vyvézt svou úrodu obilovin a nakoupit nějakou nekvalitní? Ostatně pokud by tomu bylo podle vašich očekávání, pak by vůbec nezáleželo jestli se urodí méně nebo více, Rusko by prostě prodalo svou úrodu a nakoupilo podle vás cizí, podřadnou. Myslím že to máte příliš překombinované a vaříte z vody. Jsem přesvědčen, že i za rok, až si půjdu koupit ruský chléb, tak si na něm pochutnám stejně jako letos. Mimochodem zkuste ho, pokud jste zažil socialismus, tak to pro vás bude jako návrat něčeho, co velmi dobře znáte. A pokud ne, tak se budete divit, jakou lahůdkou může být obyčejný chléb.

   Nejsem moc na fantazírování, takže si nerozumíme.

   Vymazat
 3. Tak jednou stejně nezbude než kupovat potraviny z Ruska pokud bude furt takové hnusné počasí.

  OdpovědětVymazat
 4. Michal Masopust4. srpna 2018 19:05

  17:50, Byl jsi někdy v Moskvě, či v Leningradu? Nebyl co? Tak se tam zajed' podívat a dobře si prohlédni obchody s potravinami! Nebudeš se stačit divit, ty magore s řepou, zelím a kůrou z borovice. Právě díky těm debilním západním "sankcím" je tam spousta kvalitních ruských a běloruských potravin, našeho českého piva (napočítal jsem v obou městech v různých obchodech 6-8 druhů z celé ČR!), spoustu citrusů různých druhů z vlastního jihu a z bývalých republik SSSR, jižního ovoce z Kuby a Rusku přátelských států jižní Ameriky a pod. Tak si laskavě odpust' ty tvoje směšné a neskonale pitomé invektivy vůči Ruské Federaci! Jejich chléb je na rozdíl od toho našeho velmi chutný, ne jako ty naše tzv. "chlebové s....." z našich supermarketů, které se mnohdy dají jíst jen s notnou dávkou sebezapření a jen z hladu!

  Pravda jsou tam i zahraniční supermarkety např. BILLA (БЫЛЛА), řetězec restaurací KAFFEEHAUS (КОФЕХАУС), ale i tam je nabídka odhadem tak z 80ti% ruského původu!

  P.S. Pro příznivce Vency Flašky-Vochlasty a pražské kavárny; pro mně osobně zůstane až do smrti Leningrad Leningradem, i kdybyste se všichni tito mamlasové třeba pomátli, pokud je možno vaše pomatení mysli ještě vůbec zvýšit?!? Tot' otázka přímo hamletovská! :-)) Už tak je totiž vaše debilita na pováženou!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leningrad je Leningrad, protože to město založil Vladimír Iljič Lenin na místě, kde dříve stála malá osada založená jakýmsi carem Petrem Velikým.
   Říkám to správně?

   Vymazat
  2. Pro 19 05:
   Naprosto perfektně jste to napsal. Já byl v Rusku až na dálné Sibiři před 13 léty, kdy se Rusko teprve vzpamatovávalo z Jelcinovy hrůzovlády inspirované Vencou Flaškou a už tehdy byly plné obchody potravin až k prasknutí. Je směšné, když tady žvaní o nějakém hladu žvanilové ze země, která dnes musí 50 % potravin dovážet, abychom nechcípli hlady, zatímco Rusko se dostává na první příčky mezi světovými vývozci potravin.

   Vymazat
  3. 19:05 Tak se tam odstěhuj, když je to tam tak super. ZA TÝDEN JSI DoMA . Co ty blbe sem pleteš pana Havla ruský zabedněnče. Ještě jsi zapoměl na STALINA.Jak tohle muže ještě vubec existovat???

   Vymazat
  4. Anonymní 9:01

   Dost zoufalý výkřik, stvrzující vaši již beztak naprosto zřetelnou argumentační prázdnotu.

   Vymazat
  5. 9;01
   Ty zdegenerovanej havlozvratku,UDAVAČ A KOLABORANTSKEJ KRIPL HAVEL BYL.KOMUNISTAMA ZVOLENEJ A S StBáky BYL CELKEJ KAMARÁD!!!!!!

   Vymazat
  6. Jak vidím, Masopust odpovídal na nějaký příspěvek, který byl zase smazán bezestopy. Pravdou je to, že brambory, zelí a červená řepa jsou skutečně velice oblíbené potraviny Rusů, a jedí je i ti, kteří si můžou dovolit kaviár a ústřice. Jsou to tradiční jídla, mimochodem narozdíl od tzv. britské kuchyně dobrá.

   Co se týká kaviáru, pamatuju na jednu trochu smutnou, ale líbeznou historku z devadesátých let, kdy bylo vše v propadu. V tamní TV si stěžoval jeden pracovník závodu na zpracování vysoce kvalitního černého kaviáru, že jim nevyplácí mzdy, a že se musí živit tím hnusným kaviárem, který jim už leze krkem :)

   Jó žrádlo, na to si v Rusku vždycky potrpěli. Dnes si zase stěžují, že jejich potraviny mají špatnou kvalitu, to nejlepší jde ze země pryč, a my v EU prý jíme mnohem lépe. Tak jsem jim to hodně rychle vymluvil.

   Vymazat
  7. 10:43To se má rus čím chlubit. Díky tomu kaviáru zdegenerovanej Rus toužící pouze po zisku, naprosto zdecimovel ne li zlikvidoval VIZU VELKOU. Toto je vizitka vašeho zbídačeného Ruska

   Vymazat
  8. Rus proda matku i fotra , jen aby dosáhl na doláče. Bezcharakterní odpad světa.

   Vymazat
  9. 13:37
   Nač by Rus potřeboval ZNEHODNOCENEJ TOALETNÍ PAPÍR TY HAVLOAMRDE????!!!!!

   Vymazat
  10. 13:33, tak zaprvé vYzu velkou a zadruhé, Rus že vyničil tenhle rybí druh?

   Člověče, přestaňte hltat debilní zprávy ČT a zkuste i něco jiného. Vyza se kdysi hojně vyskytovala i v Dunaji, dokonce až v Rakousku, kde je jí dnes konec? Z akvatoria Černého moře jsou jejími posledními útočišti právě ruské řeky. Ale její největší výskyt je oblast Kaspik - Volha, taktéž Rusko, kde se vyzu podařilo zachránit. Jadran je už kompletně vyloven. A právě proto, že se jedná o ohrožený druh, pravý kaviár je hodně dávno nedostatkové a velmi drahé zboží.

   A teď bychom mohli něco pošpitat o tuňákovi, makrele, žralokovi, mečounovi, platýsovi, úhořovi, všech druzích velryb, garnátech, atd. atd..

   Možná se jednou vyza do Dunaje vrátí, pokud se jí zde podaří vysadit z ruských vod. Jenže tahle ryba potřebuje brakické vody, takže by se musela pro ni udělat cesta přez přehrady.

   Vymazat
  11. 13:38, no zatím neprodali vodovody a vodní zdroje, my ano, zatím těží své suroviny sami, nám za chvíli bude Albrightová rozebírat Krušné Hory, bordel zůstane u nás. A vzhledem k tomu, že vynuceně přistoupili k dedolarizaci, už ani ty doláče nebudou tolik v oběhu. Jak je ti na pozici vesnického idiota?

   Vymazat
  12. 18:36 Mimo Moskvu nemají prodat co, žádné voduvody nemají. Bez Západní pomoci by Rus nevytěžil nic. O těch dolarech to už slyším 50let a ono nic.Pozice proruskeho debila je podstatně horší. Já z malé vesnice, ale ty debil z obrovského ruska chichi

   Vymazat
  13. 18:29 Přestaňte hltat ty vaše přihlouplé lživé proruské weby. Ptáte se kdeje jí dnes konec? Zajeďte ke svejm soudruhum do Rumunska a tam se zeptejte co jsou ŽELEZNÁ VRATA. Ať nejste za vola. Proto dnes tyto ryby nemohou migrovat třeba až do Rakouska. Rusku se nepodařilo nic zachránit .Ruským pytlákum se zcela podařilo zničit tanto rybí druh. Jeďte se podívat do Kanady , jak se tahle ryba zachraňuje. Na rozdíl od Ruska si Kanada přírody váží,hlupák RUS VŽDY A VŠE VYDRANCUJE. Jinak co uvádíte za ryby, tak až na tuňáka žlutoploutvého je ostatních ryb relativně dost.

   Vymazat
  14. 21:10
   Za to uASSacký okupanti demokraticky ROZESRALI CELEJ SVĚT,VRAŽDÍ,KRADOU,LOUPÍ,LŽOU VŠUDE,KAM V RÁMCI OPERACE TRVALÁ OKUPACE STRČÍ TEN PROLHANEJ RYPÁK!!!!!!
   JDI SE ZEPTAT IRÁČANŮ,JAK DOPADLY SBÍRKY V JEJICH MUZEU TY HAVLOIMBECILE!!!!!!!!!

   Vymazat
 5. Většina Rusů umí žít i ze základních potravin. U nás už je to všechno udělané tak aby jsme byly na tom závislý. A hlavně IN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak můžete vědět, co umí a neumí většina Rusů? Je jich tam odhaduju nějakých 150 milionů. A na čem máme být jakože závislí? Na potravinách? Na jakých?

   Vymazat
  2. Každý umí žít ze základních potravin, ale v Rusku už dávno nevládne Západem oslavovaný Jelcin, kdy značná část obyvatelstva byla odkázána na samozásobitelství jako za války.

   Vymazat
 6. chemicky ošetrených - na tých sme závislý, a Ruský vidiek, no aj tam si vychovajú prasiatko a všetko dookola, ta tak - hladom nepomrú, a aj roboty je dosť, popritom sa k nim sťahujú Búrovia, i Nemcov je tam dosť, jeden má farmu - Putin ho navštívil, o rozlohe 5000 ha - tak čo, a j vody jesto dosť, kým u nás studne vyschli - dovezieme emerickú pšenicu i bude radosti nenechajú nás bratia trumpovci v štychu - síce drahá ale naša - a že sa menej urodilo, no nato je vytvorený štátny rezervný fond, každý vie, že rekordy nie sú každý rok, ale priemer sa dosiahol a zvýšia sa osevné plochy, my nič nezvýšime, bo by sme museli zbúrať Jaguar továrne a tak si posolíme skrutkami - ta tak

  OdpovědětVymazat