Reklama

čtvrtek 16. srpna 2018

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie v Sýrii
- rp -
16. 8. 2018 PrvníZprávy
Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.


"Ruská vojenská policie je průkopníkem při obnově hlídek OSN na Golanských výšinách," řekl generálporučík Sergej Kuralenko novinářům na poškozeném pozorovacím místě OSN.

"Kromě min zde není téměř žádné nebezpečí. Celá demilitarizovaná zóna je nyní pod naší kontrolou,“ zdůraznil generál.

Po začátku syrského konfliktu vyhnali militanti ISIL mírové jednotky OSN, kteří v této oblasti působili od roku 1974.

Militanti přeměnili mnoho míst OSN na sebevražedné atentátní školy, řekl Kuralenko .

„Posláním ruských sil je pomáhat OSN, aby mírové síly mohly opět kontrolovat demilitarizovanou zónu,“ pokračoval Kuralenko.

Syrský ministr obrany se setkal s vedoucím pozorovatelské mise OSN, aby projednal koordinaci rozmístění mírových sil a otevření oblasti Kunejtra pro Syřany, aby se mohli vrátit z izraelské oblasti do Sýrie.

Benjamin Netanjahu při návštěvě Moskvy, diskutoval s Vladimirem Putinem l o izraelských obavách nad dalším působením Íránu v Sýrii.

Moskva uvedla, že v tomto měsíci uzavřela dohodu o umístění iránských sil nejméně 50 mil od izraelské hranice se Sýrií na Golanských výšinách s tím, že Írán nemůže být zcela vyloučen ze Sýrie.

Generálporučík Kuralenko informoval, že Rusko vedlo jednání s Izraelem o přítomnosti ruské policie na Golanech. Obě strany spolu pravidelně komunikují.

"Ruské vojenské aktivity podporují bezpečnost Izraele a oni to vědí," upozornil Kuralenko.

Muhamed Ahmad, brigádní generál syrské vojenské policie, uvedl, že Rusko hrálo vedoucí roli při vyhnání bojovníků, kteří tvrdili, že byli podporováni západními vládami.

Izrael obsadil většinu Golanských výšin během šestidenní války v roce 1967, po níž byla na nejvyšších místech vytvořena demilitarizovaná zóna spravovaná OSN.

"Hlavním současným problémem je, že existuje spousta výbušnin, zejména v jižní části, kde byli bojovníci ISIL," zdůraznil Kuralenko.

"Někteří militanti se infiltrovali mezi obyčejné obyvatelstvo, najít je, to je práce našich tajných služeb," připomněl generál.

Guvernér okolní oblasti Kunejtra, uvedl, že ruští vyjednavači hráli klíčovou roli při přesvědčování mírnějších povstaleckých frakcí v této oblasti, aby se vzdali svých zbraní.

„70 000 obyvatel se vrátilo do regionu díky ruským bezpečnostním zárukám,“ uvedl guvernér.

24 komentářů :

 1. Pořád lepší ruskej policajt, než nějakej Arab, protože mezi Rusy a Izraelici dnes není prakticky žádná jazyková bariéra. Proč? Protože třetina Izraelců má za rodný jazyk ruštinu, jedná se vesměs o židovské rodiny, které vycestovaly z Ruska po podpisu Helsinského protokolu v r. 1975.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji toto Dizel šou
   https://www.youtube.com/watch?v=8yWwRsPl3bk

   Začíná to žádosti Ukrajince o izraelský pas.

   Smazat
 2. Čí zájmy hájí česká armáda na Golanech, není schopna hájit české hranice. To gen A.Opatovi nevadí, ale pomstí smrt českých žoldnéřů. Moc dobře věděli do čeho jdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ten opat je docela k smíchu, vždyť ten Afghánec se odpálil proto, že bojoval proti přítomnosti cizích žoldáků na afghánském území, to by chtěl opat zlikvidovat každého afghánského vlastence, který je proti cizí okupaci ?

   Smazat
  2. 16:45 To samé jako v 2sv v Rusku okupanti též věšeli „partyzány" ve velkém nebo vypalovali vesnice. Teď zabiji civilisty letectvem.

   Smazat
 3. A zase nějaká Ruská podlost . Co od nich taky čekat,ŽE.Věřím Izraeli, že na sebemenší podraz z Ruské strany tvrdě odpoví spolu s přáteli z USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Shalom Alejchem, rebe.

   Smazat
  2. Ty máš dost, co :D ? A teď si ještě připomeň Netanjahua se svatojiřskou stužkou letos 9.5. v Moskvě... :D

   Smazat
 4. 11.43
  ty můžeš mít místo hlavy klidně hlávku zelí a vyjde to nastejno...
  S

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:49
   Nastejno to nevyjde. Hlávka zelí je dobrá potravina,jeho kedluben na hlavě je shnilotina.
   V

   Smazat
  2. Já tam mám aspoň to zelí, ale vy dva smradlavej kravinec.

   Smazat
 5. Izrael je největší podrazák na světě, naneštěstí dnes utáhnou Židi Trumpa na vařené nudli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 16.srpna 2018 11:50

   to sa v našich končinách nesmie, hoc pravdu píšete.

   Na Golanoch sa islámski teroristi cvičili, liečili /však aj Benjamin N ich bol obšťasňovať/ a zrazu, že to boli bojovníci Západu. Na videách si korzovali jedna radosť a s izraelskými vojakmi sa bratríčkovali.

   A zrazu Rusi vyhlásia, že to boli bojovníci podporovaní Západom. To sú mi zvraty, nakoniec to budú boží bojovníci, ktorí Izrael ochraňovali pred Iránom.

   Smazat
  2. 13.24 Podle nich snad Izrael není západní zemí? A tak využívali a využívají prozápadní Gójim. Co na tom nechápete?

   Smazat
  3. Jeden americky politik rekl, ze americka vlada jsou loutky, za provazky taha Izrael.
   Nebo: jeden senator prohlasil (videl jsem americke DVD letos), ze co byl v senate, NIKDY se neprojednala zadna zadost IZRAELE. SCHVALILA SE! Takze USA jsou ovladany Zidy, jako Izrael. Ale to neznamena, ze by se nemely chovat lidsky, nevzbourit se proti Izraeli a hajit PRAVDU, az do smrti. Ale tohle uz nedelaji ani Cesi, ti podlezaji oboum. Je ted vsude, skoro, kapitalisticka spolecnost - takze rozhoduji penize. A tech maji nejvic Zidi.
   Chce snad nekdo zrusit nekde, ci v Cesku, kapitalismus? Takze zadne stiznosti. Tak funguje kapitalismus!

   Smazat
 6. i když to Izraelci velmi neradi slyší, tak vědci prokázali stejným původní genom, který mají Izraelci totožný s Araby, prostě pocházejí z úplně stejného chlívku :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na to není potřeba žádná věda, Židi, stejně jako Arabové jsou geneticky příbuzné semitské kmeny ...to, co je odlišuje, je kultura (vč. náboženství)...

   Smazat
  2. jak správně poznamenal soudruh (15:24) i ta podoba je zjevná, po působení sluníčka mají dokonce i úplně stejný odstín barvy kůže, i bordel kdekoliv dělají zcela nerozeznatelný od Arabů :-)

   Smazat
  3. Je to tak, oboji jsou Semite a geneticky jsou si velmi blizci.

   Smazat
 7. 14:51 Hlavně ta podoba co BLBE! Hlavně že napíšeš lež.

  OdpovědětSmazat
 8. kdo vládne světu ,GP - židé
  kdo vyvolal holokaust a zradil svůj lid -židé
  kdo vlastní ekonomiku světa - židé
  kdo chce ovládnout lidstvo této zeměkoule - židé
  To není protižidovský blábol,to je skutečnost.
  Izrael je jen velké kulové řízené světovím židovským soukolím.Za vším smradel,zhovadilostí,svinstvem,podrazem,chamtivostí,bohužel najdeš žida.Kdo vlastní FED?kdo Anglickou banku?kdo je to Soross,kdo jsou smradové Windsorfové,Ročildové,Rokefelové,Bušové,Clintonové,no tak kdo,KDO!!!!!!!!!slova lžeš,blbe, píšeš hovadiny si strčte idiote ,přesně tam ,kde patří tvá hlava.

  OdpovědětSmazat
 9. 22:48 Nevím jak tebe BLBE ovládají Židé, ale já to ovládání nijak nepociťuji.Žid je prostě schopný a ty tvoje zoufalé kydy FED,SOROŠ,BUŠ KLINTN atd.si strč do tvé Ruské PRDELE magore .Izrael aJEHO LIDÉ, NA ROZDÍL OD TEBE NĚCO DOKÁZALI. Ty umíš psát pouze nenávistné lži.

  OdpovědětSmazat
 10. 15:09
  DOKAZÁLI UDĚLAT VELEZMRDY Z uASS UNTERMENSCH V OČÍCH CELÝHO SVĚTA.....VELMI ZÁSLUŽNÁ ČINNOST!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.