Reklama

středa 29. srpna 2018

Schneider: Negramotný nebo prolhaný generál?

Jan SchneiderJan Schneider 29. 8. 2018 PrvníZprávy
Vysloužilý čtyřhvězdičkový generál Petr Pavel, který byl donedávna v čele Vojenského výboru NATO, odchází do důchodu. Při této příležitosti dal rozhovor, který zavdal příčinu k dohadům, zda je negramotný, anebo dokonale prolhaný.Kvůli jedné z této eventualit radši začneme polopaticky. Vojenský výbor NATO je jeho vrcholnou řídící součástí, takže by soulad jeho činnosti se základním dokumentem NATO měl být vzorový, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
Tím základním dokumentem, jehož podpisem se státy stávají členy této organizace, je Severoatlantická dohoda (North Atlantic Treaty), někdy podle místa podpisu nazývaná Washingtonská smlouva (Washington Treaty).

Text této smlouvy není utajovaný a jeho části jsou často zmiňovány. Jak generál Pavel, tak i mnozí další považují za nejdůležitější článek této smlouvy až ten pátý, shodou okolností ten jediný, který je na ukázku publikován v české verzi wikipedie. To je komické – jako by byla pro generála Pavla směrodatná wikipedie!

Normální lidé, nota bene vzdělanci, o vrcholných funkcionářích ani nemluvě, čtou a citují texty od počátku, protože řazení textu má pro jeho celkové pochopení velký význam. Vytrhování částí textu a jejich zveřejňování bez kontextu je totiž jednou z typických desinformačních technik!

Šéf NATO trousí fake new. Je blbý nebo dobře zaplacený? Zaprvé je správně

Takže co nám to čtyřhvězdičkový generál zamlčuje? Nu, je to především hned ten počátek, který předznamenává vyznění celé té smlouvy, jak roky se snaží do mnohých hlav, od těch otevřených až po ty téměř hermeticky uzavřené, nějakým způsobem vpravit doyen české zpravodajsko-diplomatické komunity Miroslav Polreich.

Na počátku oné základní smlouvy NATO tedy je slovo, znící takto:

„Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN. Smluvní strany budou přispívat k dalšímu rozvoji mírových a přátelských mezinárodních vztahů posilováním svých svobodných institucí, usilováním o lepší porozumění zásadám, na nichž jsou tyto instituce založeny, a vytvářením podmínek pro stabilitu a blahobyt. Budou usilovat o vyloučení konfliktu ze své mezinárodní hospodářské politiky a budou podporovat hospodářskou spolupráci mezi všemi smluvními stranami jednotlivě nebo společně.“

To jsou první dva články, z nichž pouze ten první, jak s nekonečnou trpělivostí zdůrazňuje mezinárodní právní terminologie znalý Miroslav Polreich, obsahuje skutečný závazek. Nikoliv ten pátý! Ten pouze obsahuje dohodu o tom, že v případě napadení členské země NATO ostatní neprodleně podniknou
takovou akci, jakou budou považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly (such action as it deems necessary, including the use of armed force). 
Z toho vyplývá, že tvrdit v návaznosti na pátý článek Washingtonské smlouvy cosi o povinnosti zasáhnout vojenskou silou (ta je výslovně uvedena až jako eventualita) je závažná desinformace, a jako takovou by ji měl veřejně pranýřoval příslušný odbor ministerstva vnitra. Hamáčku!! Skutečný a jediný závazek každého členského státu NATO je urovnávat veškeré spory mírovou cestou a zdržet se hrozby silou! Metnare!

K tomu ještě signifikantní poznámka, svědčící o obecně velmi nedbalém čtení Washingtonské smlouvy. Na stránkách <natoaktual.cz> (!) je ostudně přehlédnuta závažná chyba v překladu druhého článku. Je zde uvedeno, že

„Budou usilovat o vyloučení z konfliktu ze své mezinárodní hospodářské politiky“,
 což nedává smysl. Správně má být samozřejmě

„Budou usilovat o vyloučení konfliktu ze své mezinárodní hospodářské politiky“),
 neboť anglický text jasně uvádí

„They will seek to eliminate conflict in their international economic policies...“.

Ale proč by to někomu vadilo, když text základního dokumentu stejně nikdo nečte, a když čte, tak ho nebere vážně. Anebo ho přímo desinterpretuje, jak dokazuje ve zmíněném rozhovoru čtyřhvězdičkový (nebo už viděl v tom okamžiku hvězdiček pět?) generál Petr nebo Pavel. Zdůrazil, že úkolem NATO není „dovést situaci k ozbrojenému konfliktu s Ruskem, ale naopak se mu snažit předejít. Jedním z hlavních prostředků je právě odstrašení,” řekl s odkazem na zvýšenou přítomnost vojáků NATO na východní hranici Aliance.

Ten důchod přišel v nejvyšší čas.

74 komentářů :

 1. Tomu se říká zelený mozek. Za socialismu jsme na vojně furťákům jinak neřekli. Oni byli oddáni věci socialismu a internacionalismu. Zřejmě si to generál dobře pamatuje. Dnes je zase oddán věci byvalého nepřítele. Prostě žoldák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to vlastizrádce,který porušil přísahu.

   Smazat
  2. z pancharta člověka neudělaš a charkter nebo stud nosi dneska je blazni co nato maji čas dnes je doba kdy lež a uchylky vitězi na všech frontach i ve vudcově hlavnim stanu zaleži jen na jedinci kam se zařadi a kam až je ochoten sklopit svou hlavu

   Smazat
  3. Ne nadarmo má prolhaný tisk a tv strach zveřejnit Národni program občanů voličů.V bodě NP Nr.8.totiž stoji.

   NE NATO?A CO BUDE POTOM?
   UDĚLEJME NATO PRO ČR ZBYTEČNÝM A TO PŮJDE LEHČEJI NEŽ,ABY JSME Z NĚHO VYSTUPOVALI!

   Timto způsobem je možno usetřit stovky miliard,jen si vzpomente,že bude brzy dan na patrony ve výši 2-4% rozpočtu.
   Tak se nám boj za mír opravdu.ale opravdu i silně vyplati!

   HzNR vznikajici politická ruka nepolitické OSV   Smazat
  4. To není zelený mozek ale vlastizrádce.

   Smazat
  5. vůl zůstane volem, byť bys ho do fraku oděl - stejně bude bučet.

   Smazat
  6. 31.8.2018 gen Pavel prohlásil: Stydím se za svého prezidenta. Generál Pavel se neudržel na veřejné akci. A tím to ještě neskončilo

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stydim-se-za-sveho-prezidenta-General-Pavel-se-neudrzel-na-verejne-akci-A-tim-to-jeste-neskoncilo-549700

   Co musí následovat, gen. Pavel bude potrestán, že napadl svého velitele. Poletí, kam opatří!!!

   Smazat
 2. člověk bez charakteru, ale charakter nepatří dnes k tzv. evropským hodnotám, já bych pro něho viděl jeho budoucí místo hodně vysoko, aby se pěkně houpal, ale předtím mu ještě vyříznout ten prolhaný jazyk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potomku Kata Jana MYDLÁŘE, kolikátá generace mistrů (nejenom) na vyřezávání jazyků jste?

   Smazat
  2. Kat Mydlář byl celkem úctyhodný člověk. To jenom paďouři té doby katy opovrhovali. Nejraději ti, kteří sami byli mnohem horší.

   Smazat
 3. Člověk , který byl před rokem 1989 léta v KSČ , se po změně režimu stal jestřábem a podporuje jakýkoli konflikt zahájený NATO a nenávist k RF, zatímco akce Saudské Arábie, Izraele a USA jsou dle něj v pořádku. Generálové USA se umí aspoň oholit, generál Pavel ani to ne. Je takovým vojenským slouhou "Západu " jakým byl Havel jako civilista , není divu že byl vybrán v rámci NATO pro vrcholnou funkci .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:52, kdeže, tahle krysa nesahá Havlovi ani po kotníky. Ať byl Havel jakýkoliv, byl konzistentní, a hlavně nevolal po válce. Byl sice ochlasta, ale inteligentní, i když v čase obhajoby humanitárního bombardování už zřejmě mozek lehce absentoval.

   Pavel obrátivší se v Šavla, bývalý horlivý komunista, má mozek podpraporčíka, který vstoupil do socialistické armády z důvodu mimořádně nízkého talentu k výkonu jakéhokoliv jiného civilního povolání. Všichni pamatujeme na buzeranty z buzerplaců, co neuměli vyplnit ani denní hlášení. To je generál Petr či Pavel, vrchní velitel NATO.

   Smazat
  2. 10.33 Havel byl konzistentní v tom, co bylo jeho hlavní činností. Vedl celoživotní boj s alkoholem, který se mu nedařilo a nedařilo zlikvidovat. Vždycky se našla nějaká la(h)vička Václava Havla... kterou se šlo zrubat pod stůl a pod lavici.

   Smazat
  3. 10:52, no vidíš, alespoň něco. :)

   Jenže Pavel u věty: "Yes, sir!" i salutoval. A několik let předtím salutoval u věty: "Rozkaz, soudruhu majore!" a její jazykové mutaci: "Jesť, tovarišč major!". Tenhle rozdíl jsem měl na mysli.

   Smazat
  4. 11.05 PANE NEVOJÁKU, ROZKAZY JSOU FORMULOVÁNY TRADICEMI.
   Yes, sir (Aye, aye sir/(captain) u Navy)
   Provedu, soudruhu.... (hodnost nadřízeného)

   Smazat
  5. Dnešní voj. knížka: Přísahu č. 1 složil dne:... Vlast č. 1:..., Přísahu č. 2 složil dne:... Vlast č. 2 :..., Další přísahy složil:..., Seznam vlastí:....

   Smazat
 4. Je kariéristická svině, lhář, kolaborant a zrádce, který si zradu zaslouží provaz !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lépe to zatím nikdo nenapsal.

   Smazat
  2. Ten vnitráckej troll, co se snaží nafixlovat neslušnou debatu a někoho provokovat, si nechal zapnutý velký písmena na klávesnici. Takže ty blbe z ministerstva, je to vlevo nakraji třetí knoflík odspoda.

   Smazat
  3. 14:05
   PO ZKURVENÝM HADRÁKU ŠLA ČESKÁ REPUBLIKA Z GRUNTU DO HAJZLU!!!!!!TAPETUJÍCÍ RETARDE!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  4. 14:05
   DOVOZ A VÝVOZ NADE IN ZÁCHYTKA VIĎ TY HAVLOFLANDĚRO VYLITÁ????!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  5. 16:12
   ODPAD JAKO ODPAD!!!!!!

   Smazat
  6. Anonymní 29. srpna 2018 16:11

   VŠICHNI MNĚ ZÁSADNĚ ZDRAVÍ ZDVIŽENOU PRAVICÍ A SLOVY....AVE TY,ČECHU!!!!!!
   OVŠEM TEBE NEZDRAVÍ ANI KROKOUŠI V KANÁLECH!!!!!!!☺☺☺☺☺


   Anonymní

   29. srpna 2018 16:12
   Kdo že tě zdraví? Leda tenhle tvůj vypouštěč, rudoprde! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   ☺☺☺☺☺


   Anonymní 29. srpna 2018 16:14

   16:12
   ODPAD JAKO ODPAD!!!!!!


   Anonymní 29. srpna 2018 16:20

   16:14 To si děláš kozy? Chceš mě (ten blonďák) zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   srovnávat s ním (mongolid na 8 minutě) tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0


   Anonymní 29. srpna 2018 17:05

   Zde je to dnes nejake nudne ! Nevite nahodou na kterem hajzlu, po opici, zase chrape nick Mugabe ?

   ------------------------------------------------

   Hurvinci, vy natvrdlici divim se tomu, jak nekteri z vas mohou ve svych makuvkach uprednostnovat vychod pred
   Amerikou .

   T.j. mozkova nemoc, kterou vas infektovali cenzori ?

   Smazat
 5. Pátý článek Washingtonské smlouvy lze naplnit i komentářem hrubě odsuzujícím agresi v nejbližším vydání novin.
  Ostatně NATO již neexistuje. Každá smlouva platí, dokud ji dodržují všechny zúčastněné strany. U Washingtonské smlouvy už snad ani nikdo nepočítá, kolikrát byl první článek porušen válkou mezi členy i proti nezávislým zemím. Je to podobné jako se Schengenským prostorem, který existoval pouze dokud byly kontrolovány vnější hranice, nebo s dolary, nemajícími ani hodnotu papíru jakmile začaly být generovány na počítačích. Existence podobné našemu generálovi, které podobné zombie podporují to činí z obavy o vlastní ztráty, zatímco náklady jdou na úkor běžných lidí. Čeká se až zazní: "císař je nahý."

  OdpovědětSmazat
 6. Je tam řčnická otázka jestli je tento ? to a nebo ono. Já myslím ne jenom jedno jak uvádí autor, ale obojí. Mám takový pocit když se dívám na verchušku MOn že je to společný rys a požadavek na výběr do funkcí

  OdpovědětSmazat
 7. No jo, zase si člověk musí přečíst něco co má hlavu a patu v nemaistreamu. Co ale chtít například od rádoby intelektuálního Respektu, že? Ten by měl přece takovéhle články přinášet ze zásady. A ono ne.

  OdpovědětSmazat
 8. Domnívám se, že ani ten "správný" překlad věty z druhého článku není správně. Přesnější podle smyslu by bylo: "Ve svých mezinárodních ekonomických politikách budou usilovat o eliminaci konfliktu".

  Takže všichni členové NATO, kteří ve svých mezinárodních ekonomických politikách uplatňují hospodářské sankce, porušují tento článek. Protože sankce a protisankce jsou jasným konfliktem.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdysi chtěl někdo založit stát Ukrajina. Jelikož valná většina lidí na Ukrajině byla negramotná, nemohl složit vladní kabinet, protože nenašel dosti vzdělaných lidí pro vedení resortů.
  Teď je doba, když gramotní jsou všichni - v naši republice. Není problém složit vladní kabinet, vyžaduje-li se znalost psaní a čtení. Pro správnou funkci vládního kabinetu je třeba poklonkovat tomu, co chtějí za oceánem - v USSA. V USSA poslední dobou chtějí něco, co odporuje chartě OSN, např. přenesli své velvyslanectví do Jeruzaléma. Z novým hlavním městem Jeruzalem nesouhlasila většina států sdružených v OSN. Pouze několika nohsledům USSA to nevadilo. Viz o tom Igor Jurčka, youtube, bohužel nejsem schopný tento klip dohledat. Nejsem si jist, ale zdá se, že mezi těmi nohsledy, jak by ne, se octla naše republika. Jinak ač fandím Zemanovi, myslím, že Izrael je stát, který si velké sympatie nezaslouží, třeba ve věci přístupu ke Gollanským vyšinám, k řešení otázky palestinského státu.
  A pan Schneider cituje anglické texty. Já osobně si myslím, že člověk znalý angličtiny samozřejmě musí být schopný číst anglické knihy s malou potřebou používání slovníku. Pokud ta potřeba je větši, může s těžkostmi, to jest s vynaložením hodně času anglické texty číst. Zkuste si odpovědět na otázku: Znají europoslanci angličtinu? Já bych řekl, že nikoliv, pokud to nejsou lidé takoví jak nebožtík Ransdorf. A pokud neznají tito lidé angličtinu, čekáte, že opravdu dělají svědomitě svou práci? Oni ji dělají tak svědomitě, jak to předvedl ten generál Petr Pavel.
  Já jsem názoru, že vše v životě je o přístupu.
  Pokud chodím do kostela, měl bych věřit alespoň jako dítě, tomu co tam říkají v kostele a co je napsáno v Bibli a měl bych se tím řídit. Pak, když má víra se ziskanými zkušenostmi již nebude naivní, zůstane me v hlavě třeba: Kdo v malém věrný jest i v mnohem věrný jest a snažím se dělat vše v životě pořádně. K této sortě lidí general Pavel ale rovněž valná většina politiků - těch zasedajících v parlamentu - nepatří. Kdybych toto pronesl v parlamentu valná většina poslanců by si ťukala na čelo a říkala by si: Prosťaček.
  Konec úvahy: Proto to také s celou naší republiku vypadá.
  Podpis: Prosťaček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pár poznámek:
   1. Kolik u nás najdete lidi schopných mluvit z patra anglicky a nejsou angažováni v jiném jistějším zaměstnání?
   2. Zmiňovaný Ransdorf je výjimka. Já bych ho rád viděl jako ministra zahraničí. Protože u nás existuje politická segregace nebo přímo rasismus, neměl šanci. Uštvali ho.
   3. Keller prý začal s angličtinou rok před nástupem do Bruselu. Kolik se mohl naučit, každý posoudí sám.
   4. Věřící dobře vědí, že svinstva mohou páchat. Zpovědí se očistí a mohou začít znovu.
   5. Další zásadou věřících je Pane Bože enem mi. To "enem" znamená "jenom".

   Smazat
  2. Tímto jste podal důkaz, že Británie zvítězila. Ano, angličtina je globální jazyk a vše se posuzuje z jeho výkladové pozice. Pokud angličtina nemá pro jakýsi výraz svoje vyjádření, stává se tento výraz, ať je spjatý s čímkoliv, apokryfem, zatímco anglosaská verze je kánon.

   Dobrá znalost angličtiny je samozřejmě potřebná, ale ve vašem vyjádření jsem zaregistroval jakoby provázanost znalosti angličtiny s gramotností či dokonce inteligencí. Navíc se požaduje dobrá výslovnost, "gút mórrnink mistrr Smis" se prostě nebere a to je teprve problém. Možná jste to tak nemyslel, ale bohužel většina lidí, hlavně mladých, tak uvažuje.

   Ransdorfa jsem obdivoval, ale takový člověk je výjimka. Většina lidí zvládne maximálně jeden cizí jazyk, a i to ne moc dobře, přitom jeho inteligence může být vynikající. A to hlavní, národ, dnes tak sprofanovaný výraz, je nejlépe determinován právě jazykem.

   Smazat
  3. Za totality nebylo třeba cizích neslovanských jazyků. Na dvanáctiletce nám přidělili francouzštinu, abychom byli schopni pomáhat v Africe. Znalost jazyka se dala použít jen pro čtení. Když jsem si dva roky před převratem našel jinou práci, kde byla možnost vyjíždět a dohadovat se o technice, začal jsem se učit intenzivně. Zkrátka byla nutnost umět o své práci mluvit anglicky. Dnes učím anglicky 6 hodin týdně celý semestr. Mluvit občas na konferenci z patra bez papíru patří k samozřejmosti. Kdysi jsem se svému šéfovi vymlouval, že nechci hodně psát (česky), že mne baví programovat a počítat. Řekl mi, že umění a povinnost psát patří k mému povolání. Dnes tvrdím, že mluvit anglicky 30 let po převratu je u techniků nutnost. Angličtina je rodnou řečí pro asi 400 milionů obyvatel na světě a zrovna z vyspělých zemí. Proč jim nerozumět na přímo? Myslíte, že moje rady mladí kolegové poslouchají?

   Smazat
  4. 11:43 Nemáte tak úplně pravdu, že za totality nebylo třeba cizích neslovanských jazyků. Každý, kdo se od konce 60.let zajímal o tranzistory, integrované obvody a o počítače, čerpal hodně z anglické literatury. Právě díky výpočetní technice se angličtina stala tím, o co se neúspěšně snažilo esperanto. Výsledkem bylo, že po převratu hodně techniků znalo angličtinu, ale jen pasivně. Dohonit výslovnost a hlavně správnou gramatiku byl pak docela problém. Stejně jako rozumět mluvené řeči. Ale nebyl to problém jen u nás. Pracoval jsem s jednou zahraniční firmou, kam se sjížděli technici z celého světa. Dorozumívací řeč angličtina. Všichni si krásně rozuměli "technickou" angličtinou, gramaticky nesprávně a s výslovností přibližně takovou, jakou mluví naši politici. Ale rodilí mluvčí nebyli v diskuzích vítáni. Jejich "akcentu" a hovorovým obratům málokdo rozuměl.

   Smazat
  5. Vážený kolego "Prosťáčku". Pokud byste chtěl vstoupit mezi myslivce, či se stát řidičem z povolání, případně byste chtěl jinou profesi spadající pod dikci zákona, musel byste se podrobit lékařské prohlídce a psychologickému vyšetření. Kdejaký, promiňte všichni, vocas, to musí absolvovat, jen političtí kandidáti nějak nemusí, ačkoliv budou mít mnohem, mnohem větší odpovědnost a vliv na běh věcí. Mezi politiky, opět se omlouvám za terminologii, jsou notorická nukleární hovada, která na otázku o financích státu s klidem odpoví, v pátek. Případně jinou blbost, protože nerozumí psanému textu, ani otázce, a význam mnoha slov prostě neznají, a to ani ve svém rodném jazyce, natož v angličtině, jak zde na jiném místě podotkl moudře někdo jiný. Až budou politici muset absolvovat povinné psychologické vyšetření, jako například strojvůdce, pak lze s mírnou nadsázkou říci, že by možná mohli být svému národu a státu užiteční.

   Smazat
  6. 13.17. A kdopak, kolegáčku, vyšetří ty "psychovyšetřovatele", aby se nestali státem ve státě jako Justice například...?

   Smazat
  7. 13:03, máte pravdu. Nepopisoval jsem detaily jako schopnost rozumět položkám katalogu, návodu na obsluhu přístrojů a popisu programovacího jazyka. To je jednoduchá angličtina, které lze rozumět z kontextu. Jednoduché je také přečíst vzorec nebo popsat graf. Potíž vzniká, jestliže vám někdo předává novou myšlenku nebo popisuje nějaké zařízení, které předem neznáte. Ještě horší je anglicky psát a vůbec nejhoší bez papíru přednášet. Něco z toho bylo za totality nutné, ale k přednášení se každý nedostal. Málokdo si musel objednat jídlo v restauraci. Jezdilo se jen výjimečně.

   13:17 Po ministrovi se chce méně odborných znalostí než po docentovi na vysoké škole. Někteří horko, těžko napsali diplomovou práci bez opisování. Těch sraček ve vládě si nejde ani vážit. Zdá se, že si o koryta losovali. Za komunistů také každý anglicky nemluvil. Všichni však aspoň před listopadem měli zkušenosti s řízením velké fabriky nebo organizace. Kam se hrabou současné loutky na komunisty?

   Smazat
  8. Ještě bych dodal, že současný režim osvojení jazyků. V televizi se vše dabuje. Přebyteční herci mají práci. Národ je zbaven možnosti přemýšlet. Debilové věří falešným demokratům. Nechají si s sebou vytírat zadek.

   Smazat
  9. doplnění
   … osvojení jazyků nepřeje.

   Smazat
  10. Člověk aby byl rád, že se esperantem stala angličtina, kterou lze vstřebat relativně slušně i s akcentem. Třeba taková japonština by pro nás byla mnohem horší.

   Já dnes dnes vytahuju angličtinu fakticky úplně všude, dost často i v Česku, a je pravda, že pokud se plynule nedomluvíte v tomto jazyce, a neumíte v něm číst a psát, jste v podstatě negramotný.

   Moje děti se učily angličtinu až na základní škole, tříletý vnuk je od narození bilinguální. Sestřin vnuk žijící s rodiči v Holandsku už umí jen holandsky, německy a anglicky, přitom synovec a jeho žena jsou Češi s českým občanstvím. Jenže v Česku se domluví německy i anglicky, takže češtinu nepotřebuje vůbec.

   Smazat
  11. Ad 9:18: poslední odstavec - úvaha o pořádné práci. Malá, respektive velká chyba. Pořádna a patřičná práce. Patřičná by byla od slova "patřit". Partaj v parlamentu sestává z poslanců patřicích této partaji, to jest hající čisí zájmy (nikoliv své, za hájení těch něčích zájmů poslanec bere peníze/. Proto v parlamentu to není o pořádné práci s přihlednutím k poučkám a příkazům lidských dějin, které zakotvily také v Bibli - např. kdo v malém věrný jest i v mnohem věrný jest. Pouze hlupáci, kteří sledují vystoupení poslanců v parlamentu je hodnotí podle "pořádnosti" jejich snažení, které zrcadlí v jejich proslovu. Partaj totiž nesvádí boj o nějaký abstraktní pořádek, partaj se schází již před diskusi v parlamentu, kde jejich lidři jim zavelí, jak mají hlasovat, popřípadě lidři možná rovněž určí kdo přednese projevy o hajení demokracie, rozuměj o hájení peněženek chlebodárců. Z toho důvodu do parlamentu není třeba "pořádných", to jest ryzce morálních poslanců. Pár pouze musí být inteligentních /herců/, kteří s přesvědčením dokážou sehrat divadlo, jak bojují o demokratickou věc, jak ti komunisti, byli vždycky hajzli atd. Jinak to můžou být obyčejní hlupáci s průměrným IQ - to má v populaci průměr, čili relativně hodně lidí. Hlupák - to není o výši IQ, ale o znalosti, mimo jiné rovněž politických věcí. Hlupák na zakládě vystoupení pana Dlouhého bude říkat, že to je "demokrat", hající zájmy průměrného člověka.

   Smazat
  12. 16:22-škoda, že nemáte nick, ušetřil bych hodně času čtením balastu jiných.

   Smazat
  13. Milý p. Mírku, to 18:39 je pravděpodobnější ...¿

   Smazat
  14. Po osvojen nekolika kmenovych reci jsem si osvojil svaginstinu a rec guru hu.Bylo pro mne hrackou se nauci svahilsky a portugalsky pro pripad ze bych musel zastupovat Trumpa v Brasilii.Anglictinu jsem samozrejme umel jiz na Smichove ve 3 tride obecne skoly kde jsem uspesne i maturoval z francoustiny ji ve 14 letech veku sveho . Jak rika Trump i ja byl vyborny student a po vysoke skole kterou jsem ukoncil jiz v 16 letech jsem s e vydal na studium mediciny kde jsem vynikal a pozdeji jsem i sekundoval v Jizni africe Bernardovi s jeho premistovanim serdce ze cernocha do rasisty
   Zdravi hurvinci Mugambove Nick xx

   Smazat
 10. Generál Pavel je přesně to, čemu já říkám prodejná kuvička. Všimněte si, kdo to je a v jakém médiu to bylo vyřčeno! Tady se opět ukazuje zásadní podstata problémů současné doby, které asi nejlépe reflektuje pan docent Valenčík - krize a degenerace jádra současné globální moci. Tento režim globální moci je postaven na síti slouhů a menších služebníčků, kteří tomuto režimu slouží. Jsou to vesměs slabomyslní, oportunističtí nebo z minulosti problematičtí jedinci, kolik mezi nimi je bývalých členů KSČ nebo jejich rodinných příslušníků (generál Pavel, Telička, na Slovensku třeba oprezident Kiska). A ti dnes podporují zájmy klíčových postav globální oligarchie jako Soros a všechny znaky této politiky, především agenda gender, multikulturalismus, LGBT, podněcování migrační krize, islamizace a arabizace Evropy. Jedním z pilířů této politiky je z mnoha důvodů rusofobie. Zároveň je typické, že tito slouhové globální moci a její politiky ochotně poskytují rozhovory médiím, sloužícím tomuto systému. V České republice vzniklo v poslední době narychlo několik propagandistických serverů obhajujícím zájmy globální světové oligarchie a její politiky. Na těchto serverech se propagují uprchlíci, kritizuje Rusko a prostor je dáván primárně slouhům typu generála Pavla. Takto vyniká především server Seznam Zprávy. O něm, jeho okolnostech vzniku, propojení na ČT a Bakalu by se mohlo psát také. Všechno do sebe krásně zapadá. Když už ale současný upadající režim se opírá o takové kreatury, jako je generál Pavel nebo slovenský Kiska, tak jsem klidný. Tento režim se opravdu asi brzy zhroutí. A to bude pro nás všechny slušné a normální lidi obrovské vysvobození. Asi jako pád komunismu na konci 80. let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pád komunismu byl let volným pádem z deště pod okap... nyní může akorát následovat výplach z pod okapu do kanálu.

   Smazat
 11. Odpověď zní: "Od každého trochu."... ;-)

  OdpovědětSmazat
 12. ještě ad 9:18: O hlasování v OSN ohledně Jeruzaléma, jako hlavního města Izreale viz tento klip Igora Jurečky:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZWpyD19mwww
  Jinak naše republika se při tomto hlasování zdržela přesného vyjadření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to ze Moshe nedal jasny pokyn? To mu uskodilo jak u Trumpa ale hlavne u kamarada Bibiho .No uvidime zda nebude treba Novicok ci Polonium . To je vyzkousene jiz od doby Arafata jez take stekal ale nemel zuby .

   Smazat
 13. Z čeho pád komunismu na konci 80. let vysvobodil většinu lidí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusíš pracovat ! Zato můžeš chcípnout pod mostem.

   Smazat
  2. 9:58 vybírám most jsem línej jako prase

   Smazat
  3. Od skutečné svobody , která vyplývala ze sociálních jistot !!

   Smazat
 14. generál Petr Pavel je hajzl schopný zradit za peníze kohokoliv, je to žoldák a takovým se někdy více a někdy méně nyní daří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žoldák, když změní nájemce, který přestal platit žold, za solventnějšího - není zrádce. Jenom se chová tržně. Od koho žold a benefity, od toho i vlajka a rozkazy.

   Pokud vím, tak socialistický stát po plašáku o demokracii předal moc, finance i zdroje kleptokracii. A od ní bude také důchodce Pavel dostávat důchod a příspěvek za službu... a další a další metály s příslušejícími benefity.

   Smazat
 15. Pan Schneider si nevšiml formulace
  "Budou usilovat o vyloučení konfliktu ze své mezinárodní hospodářské politiky a budou podporovat hospodářskou spolupráci mezi všemi smluvními stranami jednotlivě nebo společně."
  Toto tvrzení naznačuje, že státy NATO se takto budou chovat jen navzájem, tudíž válka s Ruskem není vyloučena.

  Kolegové z Polska vzpomínali kdysi jeden slavný Stalinův výrok:
  "Soudruzi, jsou války spravedlivé a nespravedlivé. Která je která, to rozhodnu sám."
  Znáte i jeho komentář o volbách:
  "Nezáleží na tom, jak se hlasuje. Důležité je, kdo sčítá hlasy."
  Tak nějak to buse i s tou smlouvou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:10 ale ale, a copak válka Turecko - Řecko, kam státy NATO fuzrovaly zbraně ostošest oběma stranám? Řecko, slabší ekonomika, na to doplatila dnešním kolapsem.

   Smazat
  2. 10.10 a 10.56 Gen. Pavel i poslední prvoročák z kadetky by vám vysvětlili, že BŮH I FINANČNÍ PŘÁTELÉ vždy stávají na straně silnějších, dnes i lépe logisticky zajištěných batalionů... Řekům to nějak nedošlo, tudíž "líp měli znát sílu svou"...

   Smazat
  3. 11:11 jojo, to jsou ty zákony přírody.

   Smazat
  4. "Nezáleží na tom, jak se hlasuje. Důležité je, kdo sčítá hlasy." Celý citát ovšem zní: "V kapitalizmu platí, že nezáleží na tom, jak lidé hlasují. Důležité je, kdo sčítá hlasy."

   Smazat
 16. Jo kdo bude věřit válečnému štváči za prachy píská jak mu nakázali jeho páni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je moc užitečnej člověk. Kdybys byl na místě třeba šéfa Pentagonu, taky bys ho ocenil. Přemýšlím, proč zrovna on, když je na výběr tolik Poláků. Že by byl levnější?

   Smazat
 17. Ne nadarmo se říká že se starou kurvou nový bordel neuděláš. s.Generál tu na východ pak na západ ale pořád stejný ......!

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Je zde rec o anglictine. NEJDE bez ni zit, kdyz jedete do sveta. Je ji (anglictiny) nekolik druhu a vsechny jsou exeptovany. Je to bohaty jazyk a foneticky nejkrasnejsi je americka anglictina ze severo vychodu.
  General Pavel ji urcite ma a bude ji potrebovat , az pojede k nam, koupit Condo ci dum. S vami nikdo v Cesku nevydrzi, tak je jasne , ze pujde do penze k nam.
  H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu-k vám do penze půjde hodně lidí, jen si nejsem jist, zda je všechny budete chtít. My se jich rádi zbavíme.

   Smazat
  2. PS. ještě před penzí ale posílí u vás řady globalistů.

   Smazat
  3. Honolulu + Povolný = Dva experti, kteří mají co říct ke každému tématu. Je skvělé, že současná technika pomáhá takovým debilům, aby se navzájem našli i přes oceán!

   Smazat
  4. 18:32-taky Vás čeká penze v USA?

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. OD 14-ti let být zeleným mozkem, to nemůže zůstat bez následků. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 22. 19;19
  OD NAROZENÍ BÝT HAVLODEMENT JE DALEKO HORŠÍ,TO VÁM GARANTUJI VÁCLAVE☺
  JEN SE PODÍVEJTE NA TY MLADÝ ZBLBLA,KTERÝ CHRLÍ INKLUZIVNÍ POHADRÁKOVÝ ŠKOLSTVÍ!

  OdpovědětSmazat
 23. Peníze nesmrdí. Nic víc bych za tím nehledal. Jenom tu masku šlechetnosti by už ti eurohujeři mohli odložit. Už je zbytečná.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.