Reklama

čtvrtek 16. srpna 2018

Šimon Pánek neví, co je to politická neziskovka!


Aleš Merta
16.8. 2018   Rukojmí
Alespoň tak se vyjádřil v pondělí v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu a dodal, že podporu, Člověka v tísni, opozici v některých zemích, je potřeba brát jen jako příspěvek k rozvoji tamní občanské společnosti.

  vysvětlení je zde
Politika by to samozřejmě nebyla, kdyby ČvT podporovala např. kubánské zahrádkáře, ale pokud ovšem podporuje tamější disidenty, tak už to politikou poněkud zavání. Snaha omezit státní výdaje na činnost některých neziskovek tyto zajisté znervózňuje, protože tyto „firmy“, které se často rozrostly do obrovských molochů, po státních dotacích samozřejmě touží. Šimon Pánek se pokoušel možný výpadek příjmů od našeho státu bagatelizovat a tvrdil, že svou činnost může ČvT v pohodě dál financovat prostřednictvím soukromých dárců od nás i ze zahraničí, či prostředky dodanými EU a některými státy, kterou naši NGO štědře podporují. Náš stát jen už prý nemůže očekávat, že při akcích této organizace bude vlát naše vlajka, když k ní bude naše vláda tak macešská. Znělo to trochu jako vydírání, ale pán ředitel to tak jistě nemyslel.

Celkem by mě ovšem zajímalo, zda tato organizace také ukončí své kurzy „kritického myšlení“ na našich školách, kde spolu s dalším podobným subjektem – Evropskými hodnotami vysvětlují naši mládeži jak nepodlehnout všudypřítomné propagandě Kremlu a která pravda je ta opravdu pravdivá, což samozřejmě také nemá s politikou nic společného. Sice nechápu, proč se o podobných věcech s žáky nemluví jejich učitelé občanské výchovy, ale holt asi ty naše pedagogické fakulty stojí za starou belu a je nutno si najímat „experty“. Člověk v tísni samozřejmě koná i spoustu prospěšných aktivit, ale právě propojení charity s politikou vytváří dojem, že ta charita není až tak nezištná, ale že má také své politické pozadí.

Není to samozřejmě nic nového, vždyť i misijní činnost katolické církve přispívala, kromě např. šíření vzdělanosti, i k růstu její moci a získávání dalších dušiček planoucí pro její věc. Říká se tomu použití soft power, tedy použití měkké síly k prosazování politických cílů, k čemuž ČvT zřejmě nevyužívala a nevyužívá jen naše vláda, ale i politické skupiny ze zahraničí, což je vidět např. i z toho, že ČvT se často zapojuje do procesu konsolidace v zemích, které naši „spojenci“, stačili nedlouho před tím poněkud „rozflákat“, či že propaguje v našich školách liberalismus jako jedinou správnou ideologii. V některých zemích jsou takové neziskovky označovány za rezidenty a platí pro ně jiná pravidla než pro domácí NGOs (např. v USA, či v Rusku), ale u nás si takové neziskovky mohou užívat svobodu opravdu naplno. Pokud někdo dělá charitu, ať dělá charitu, pokud chce dělat politiku, ať dělá politiku, ale propojování těchto dvou věcí dělá dojem, že se zde nehraje čistá hra a ani pěkná slova Šimona Pánka o svobodě, solidaritě a pomoci potřebným na tom nic nezmění.

36 komentářů :

 1. Šimon Pánek je hajzl,který bude brzy viset.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šimon Pánek nebude viset protože je to lidká zrůda, která se přispůsobí jako chameleon.

   Smazat
  2. 22:10 Výstižné!Hajzl Pánek využil situace po 89roce,je to Havloidní zmrd,který. By zaprodal i vlastní babičku,jen když to sype!Přizpůsobil se velice dobře a jeho a Sorosova neziskovka jim vynáší,ale hlavně rozbourává režimy v okupovaných zemích .

   Smazat
 2. Ale no tak, dela jen to, za co je placen, vyskolen a ukolovan ve svem postaveni jako rezident.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ale,kdyby se na to vysral, tak udělá líp...nakopání do hader si rozhodně, ten snaživej blbec, zaslouží!!!

   Smazat
  2. V Pánkovi se bývalý funkcionář Socialistického svazu mládeže nezapře.

   Smazat
 3. Nechť nám tedy Šimon Pánek vysvětlí, proč jeho (ne)ziskovku "Člověk v pi©i" a s ní i exredaktora ČT Jana Moláčka působení 2005 - 2006 v pozici zahraničního redaktora v Rusku, který musel ukončit už po roce z toho důvodu, že mu ruské ministerstvo zahraničí po roce neprodloužilo vízum ani akreditaci (nevěrohodný zpravodajec).

  Šimona Pánka s ČvP vykopli bez pardonu, okamžitě, jako podvraťáky a šmíráky pro cizí politické zájmy a osoby Rusku škodící!?


  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodatek!

   Americká NEZISKOVKA v Číně, infiltrována agentem CIA, odhalení jejich špiona Číňany se vší špínou, která se zahaluje jako Nezisková Organizace, název slouží jako krytí pro špióny daných států, které je financují ze státního rozpočtu (i skrytě)!


   Spy Game (Hra špionů v ČR)

   Německo Spy Game - Der finale Countdown

   USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

   Režie: Tony Scott

   Scénář: Michael Frost Beckner, David Arata

   Hrají: Robert Redford, Brad Pitt, Catherine McCormack, Stephen Dillane, Marianne Jean-Baptiste, Matthew Marsh, Michael Paul Chan atd..

   "Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení za činnost v neziskové organizaci, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký...".

   Je to pouze film, ale tak to bohužel chodí i u nás a jinde ve světě, většinou pod vlajkou U$A ...


   Zdraví Ramón

   Smazat
 4. Dvě šance po každých dalších volbách vedou do pekel:
  • volit něco mezi, kdy se ti politici vyjadřují "neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde", protže ti se vždy nakonec přikloní na stranu mordoru, jako jsou ANO a KSČM;
  • nebo volit vyložené zlo, politiky, kteří se sice někdy snaží mezi svými výroky nějak bruslit, ale často ani to ne, kteří už jsou tisíckrát zprofanovaní, a věřit jim může už jen automatická pračka, podporující posilování skryté totality, to jsou ČSSD, ČSL, TOP09, ODS, STAN;
  • čtvrtá varianta, podobně katastrofální, je nějaký neskrývaně totalitní puč;
  • třetí šance, ta jedna jediná rozumná, je volit SPD, jedinou stranu, která má šanci uspět, zároveň jasně říká které věci chce prosazovat a souzní s těmi, ktří chtějí zachránit náš národ, náš lid, náš stát, a jsou zároveň ze všech stran připadajících v úvahu jasně nejdemokratičtější a nejrealističtější.

  Pánek je produktem doby. Hazl, ale produkt doby. Takových je kolem neúrekom, je potřeba jim už konečně zatnout tipec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánek byl V. Havlem vybrán jako budoucí prezident ČSR, až přijde správný čas...

   Smazat
  2. 17:23

   Zde mám pro Šoumena Pánka post neziskového prezidenta U$A ve společnosti mimoprážských nekavárníků:

   -----------------------------------------------
   " My nabíráme. Vy si vybíráte. | Vyberte si práci v Amazonu | amazon.jobs
   Reklamawww.amazon.jobs/ "
   -----------------------------------------------

   a má to dvě zastávky metrem, prakticky u rypáku! Regiony si od nich, alespoň na chvilku odpočinou.

   A platí jako ČT, proto stále nabírá nové a nové, jehněčí otroky. Šimone, to je člověků v pí©i, potřebují pomoc!


   Ramón

   Smazat
  3. Havel byl naprostý idiot něco jako Hitler a určitě nevybíral následníky. Ten blbec si myslel, že je nesmrtelný.
   Václav Vodrážka Plzeň

   Smazat
  4. AD 22:15: Souhlas. Myslím, že pan Hácha ve srovnání s Havlem byl prezident přímo skvělý, přesto je zatracován.

   Smazat
 5. Organizace Člověk v tísni není žádná kasičková sbírka - to je firma s ročním obratem 2 miliardy.
  Akdo všecno ji přispívá si najdete v odkazu Dárci a partneři - moc zajímavé - třeba jak nadace sponzorují nadaci... Chce si to jen trochu proklikat - je tam spousta informací.
  https://www.clovekvtisni.cz/

  Aco tan není najdete v jejich účetní uzávěrce v dokumentech společnosti na justice.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přestože plebs je nepřetržitě informovan o novinkach čezkeho a světoveho kapitalismu tak jeho teoretici z krkavčich hor posranecke sněmovny a sernatu se soudruhem prasedidentem žiji v tom svem proklinanenm komunismu z našich povinnych desatku takže bych svazaka panka až tak nevinil je jen jeden z mnoha stovek tisicu statnich přiživniku a že ma nejvic ale to přeci vždycki někdo musi mit tak to přeci v kapitalismu jede nepřetržitě co jej svět objevil a my si mužeme o tom povidat leta letouci srukama v klině ato je tak vše co stim mužeme dělat

   užeme udělat

   Smazat
 6. Neziskovky by si měli na svojí činnost vydělat. Je totální nesmysl, že se platí ze státního rozpočtu - to je z peněz daňových poplatníků. Nejlepší by bylo neziskovky zakázat - včera už bylo pozdě!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neziskovkám, církvím , jakékoliv dotace komukoli ze státního rozpočtu 0 Kć.- a nebo nic. Přidat raději lidem, aby si mohli koupit dražší chleba, aby mohli p. faráři do kasičky za mší a když se nechají oblbnout neziskovkami, ať se nechají okrádat. To je jediná cesta jak se těchto dojičů státního rozpočtu zbavit.

   Smazat
  2. Se podívejte na tu dotační chobotnici - a roklikejte si to - cizí vlády, monopolní akciové organizace, všelijaké jiné neziskovky, Česká televize, města ... ... ... prase aby se v tom vyznalo.
   https://www.clovekvtisni.cz/kdo-jsme/darci-a-partneri

   "Institucionální dárci - Mediální partneři - Firmy a nadace - Soukromí dárci"
   Soukromníků je ale minimum.

   Bylo by zajímavé vědět číslo, kolik se v těchto nadacích točí celkem peněz.

   Smazat
  3. Neziskovky by mněli vrátit do posleního haléře peníze (myslím tím politické neziskovky).

   Smazat
 7. Pánek je hajzl sloužící nadnárodním hajzlům z celého světa.

  OdpovědětSmazat
 8. Nadávky nic neřeší, jen snižují úroveň diskuze, je to kontraproduktivní, snad ne záměrně. Můj názor na NGO ČvT :
  1.omezit prostor působnosti jen na vnitrostátní
  2.řešit problémy našeho občana v akutni nouzi
  a. po nepředvidaných katastrofách, dokud tuto roli
  nepřevezme stát
  b. řešit sociální problémy (náhlé i trvalé)
  dopadající na občana, jako dočasný zástupce státu
  zjištěné mezery v garanci,státu občanům zaručených
  Listinou lidských práv, předá ombudsmanovi a ten
  zajistí potřebné kroky k trvalému vyřešení, které
  převezme logicky stát
  c. poskytnout pomoc občanům v nouzi zdravotni,právní

  Zmenšit rozsah působení, nenahrazovat stát,ale zastupovat ho v operativní rychlosti pomoci, kterou stát nedokáže. Určitě s takovou náplní by nastal všeobecný souhlas a společnost by byla efektivnější. Nebylo by třeba podporovat filmové festivaly či vydávat komiks.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:34

   Plně s Váma souhlasím, tím však říkáme, že kvanta statní byrokracije, je pro daňového poplatníka, povětšině k ho√nu ...? Pouze buzerace drába ...!

   Ramón

   Smazat
  2. ... byrokracie ...

   Smazat
  3. Napište vládě premier@vlada.cz, ať tomu hajzlovi zastaví přísun peněz.Hajzl Pánek si zaslouží jít k lopatě nebo dostat lopatou po té duté kebuli.

   Smazat
  4. 16. srpna 2018 20:49
   Zloději zloděje můžou okrást, ale určitě nebudou jeho soudci.

   Smazat
 9. Š.P. jen vystihl, že nemusí pracovat /dle Babiše makat/. Nic nezkazí a má plné koryto.

  OdpovědětSmazat
 10. Ten člověk je nepřítelem Českého státu odebrat všechny finance a ať se živí za sví.

  OdpovědětSmazat
 11. ŠP je chazar a svině pár exeláns.

  OdpovědětSmazat
 12. Když nebude Pánek, budou jiní.
  Prodejných kreatur bylo za každého režimu dost.
  Takové je třeba odstraňovat exemplárně, a protože to nejde, tak jedině ukončit fincování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji pověsit Pánka na oprátku hlavou dolů a houpat.Taky dobrý určitě bude spokojený.

   Smazat
 13. Nečetl jsem všechny komentáře. Přišel jsem však dnes na jednu věc, nikoliv světobornou. Opět totiž když čtu tento článek nabývám přesvědčení, že je hůře a hůře - myslím v tom dnešním zřízení, to jest neoliberálním kapitalismu.
  Chci Vám říci nezoufejte. Každá akce plodí reakci. Pokud má člověk, lidstvo přežít, přijde reakce. Ta ten neoliberální kapitalismus smete v jeho dnešní podobě. Pan Štětina, Fárský, Bělobrádek, myslím také že Babiš budou figurovat v dějepisných knihách jako pozoruhodnosti, jako podobní nepovedenci, kteří lidstvo zbrzdili v minulosti ve svém vývoji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:42
   No nevím co nám to bude platné až budou ti zmínění zmetci figurovat v dějepisných knihách jako nepovedenci a škůdci když už sami tu dávno potom nebudeme . Je třeba s nimi skoncovat nyní a to čím dříve tím lépe . Než napáchají další nenapravitelné škody . Všichni víme , že jsou to parchanti ale zbavit se jich nedokážeme ani ve volbách . Tedy jak ?

   Smazat
  2. 9:42: Taky nevím jak. Doba bolševiků s Jiskrou a ještě nedávná doba Fidela Castra a Che guevary je nenavratně pryč. Všude zřejmě králuje všemohoucí elektronizovaná CIA, která jak jsem se doslechl i v naši vlasti u Brna zřídila vyslechový lágr, rozuměj lagr s použitím mučení u vyslechů nepohodlných lidí.

   Smazat
 14. Agenda, kterou dnes vykonávají neziskovky a kterou je schopen vykonávat stát se svými úředníky, má vykonávat stát. Úřednictva máme několikanásobně více než za socialismu. Peníze, které se odeberou neziskovkám zůstanou ve státní kase a mohou být použity právě na tyto agendy. Tak proč neziskovky ? To je forma outsorcingu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 20:40
   a je to velmi výhodná forma outsourcingu především z důvodu politické neodpovědnosti.
   Protože totalitární globalistická agenda je tím pádem prováděna zcela nezávisle na zvolených politicích.
   A ti jsou z obliga. Ideální stav.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  2. ad 20:40: Trolové, zde jest píchnutí jehlou. Úřednictvá máme několikanásobně více než za socialismu. Vzpomináte, jak bylo za totality všeobecně rozšířené, že komouši rozhazují peníze? Co tomu říkáte? Jak je na tom blahoslavený liberální kapitalismus?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.