Reklama

pátek 31. srpna 2018

Šojgu informoval o hrozbě konfliktů v Arktidě

31. 8. 2018     russian
Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu oznámil, že potenciál konfliktu v Arktidě roste v souvislosti s tím, že se tento region stal předmětem územních, zdrojových a vojensko-strategických zájmů řady států.


"Obrana národních zájmů Ruska v oblasti Arktidy a její činorodý rozvoj zůstávají prioritou Ozbrojených sil Ruské federace. Dnes se Arktida stala předmětem územních, zdrojových a strategických zájmů řady zemí", uvádí agentura RIA Novosti slova Šojgu.

Podle jeho vyjádření to může vést k nárůstu potenciálu konfliktu v tomto regionu.

Poznamenal, že v severních šířkách jsou v současné době ledoborce Ruska, Švédska, Německa, USA, Jižní Koreje a Číny.

Dříve to bylo oznámeno, že v jakutském přístavu Tiksi začala stavba vojenského městečka pro vojáky formace protivzdušné obrany Severní flotily ZDE.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. To je dobrá zpráva. Tím se snižuje pravděpodobnost, že bude válka ve střední Evropě. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K. Anebo spíš naopak válka v Sýrii bylo to samé daleko ale přece blízko.

   Smazat
  2. Anonymní31. srpna 2018 22:34
   Taková Ukrajina, nebo Balkán však jsou blízko, opravdu blízko. P.K.

   Smazat
  3. Nemine ani nekolik dnu a Rusko musi opakovane ty besi na steroidech nabadat aby vystrizliveli a prestali snupat ty jejich sracky nenanvisti a zurivosti..
   To nemuze trvat donekonecna..

   Smazat
  4. Usaci se zoufale a zbabele snazi vrhat na ty ktere povazuji nejslabsi , ale uz i Syrie se ubranila s mensi pomoci Ruska. Ani to jim nestaci,mimo to uz oni sami jsou nejslabsi i svoji slepou neschopnosti ...

   Smazat
 2. Opêt"rušti mirotvurci"bez ohledu na mezinarodni smlouvu o Antarktidê z roku 1959,kterou podepsal i Sov. svaz a dalśich 50 státu hrozi konfliktem.Členu kremelskê kliky Putina nepřekvapil,pro menšinu,ktera vladne v Rusku je normou jen konfrontace.To se všeobecnê vi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:13-Je úžasné, jak dokážete měnit + znaménka Světových hráčů. Nás, co jsme zvyklí na to od vašich "tatíků" neoblafnete!

   Smazat
  2. Plest si Arktidu s Antarktidou muze jen nevzdelany hnup (volic ODS, TOP09, KDU-CSL, ODA, .....). Ja takove nazyvam: "pravicovy (neuzitecny) idiot"

   Smazat
 3. Dnes měl prasák smajlík dovolenou, anebo zaracha na PC a tak ty diskuse maji úroveň. Co na to redakce?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smajlík byl redakcí několikrát smazán.

   Smazat
  2. CO TAM MÁTE VY DVA PYSKOŘI PODMĚREČNÝ DÁL?????!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
 4. K těm ledoborcům v Arktidě:
  http://www.armadninoviny.cz/sest-novych-ledoborcu.html

  OdpovědětSmazat
 5. Anonymní31. srpna 2018 23:13 Přes všechnu snahu se ještě nikomu nepodařilo přesvědčit, že čtvereček je kulatý. Ani Vám se to nemůže podařit. Ale pokračujte dál. Lidi umí myslet, a existence takových individuí, jako jste Vy a hleny Vámi produkované jen urychlí jejich prozření!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.