Reklama

pátek 3. srpna 2018

Steigerwald: Prý případ pro psychiatra

Jiří Paroubek
3.8.2018 VašeVěc
Když jsem se kdysi sešel s Karlem Steigerwaldem při nějaké příležitosti u skleničky vína, pochopil jsem, že mám před sebou naprostého exota. To, že byl oblečen pestrobarevně jako papoušek, mě nijak zvlášť nerušilo. Ale tento muž ke svému životu prostě potřebuje vždy obraz nějakého nepřítele, proti kterému táhne do svaté války.


Když jsem si přečetl na včerejším Reflexu.cz poslední ukázku z jeho tvorby pod názvem: „Jsou Hamáček a Zimola agenty nepřítele?“, pochopil jsem, že tento muž se vůbec nezměnil. Není mi v posledních letech potěšením číst často jeho tvorbu a přiznám se také, že jeho duševní deviace mi příliš nescházejí, ale všeho moc je příliš. Skutečnost, že Steigerwald byl vyhozen z MF Dnes krátce po příchodu Andreje Babiše do společnosti, která vlastní toto médium, jen zesílila Steigerwaldovu paranoiu. Babiš je arciďábel a ti, kdo mu pomáhají – včetně Hamáčka a Zimoly – jsou stejní jako Babiš. Resp. v lepším případě jsou jeho agenty.

To, že Hamáček se Zimolou zdědili zbídačenou stranu na 7% volebního výsledku, Steigerwald zcela pomíjí. Hamáček a Zimola si udělali podobnou politickou analýzu jako já a došli k názoru, že z této tragédie je možné vyjít jenom tehdy, pokud se strana rozejde se sobotkovskou neblahou minulostí a zejména vstoupí do vlády, aby vůbec byla vidět. Steigerwaldové a jiní hlupáci ovšem sní svůj sen o tom, jak obklíčí Babiše a izolují jej. To, že se bez Babiše momentálně nedá vládnout, jim v jejich omezeném snění vůbec nevadí. To, že je riskantní pro další osud ČSSD, být s Babišem ve vládě, je také zřejmé. Ale nejriskantnější, co ČSSD mohla v nedávné minulosti udělat, bylo, že si do svého čela postavila neschopné lídry typu Sobotky a Chovance. Ti by ovšem Steigerwaldovi vyhovovali, protože jsou proti Babišovi.

Steigerwald dokládá agentství Hamáčka a Zimoly tím, že oba podporují moji kandidaturu do Senátu v Ostravě. Na mou adresu se tento roztomilý normalizační autor vyjadřuje s výrazy jako například: „Nášlapná mina“, „Časovaná puma“, či „Originální inženýr“ a blíže nespecifikovaně uvádí, že k takové hrůze, jako je má politická podpora ze strany Hamáčka a Zimoly, a také třeba Hanzela a zejména ostravské ČSSD nemělo dojít kvůli tomu, „co všechno ing. Paroubek vyvedl“. Pan Steigerwald má zřejmě na mysli to, že jsem ČSSD pod mým vedením dovedl k volebním vítězstvím, která nikdy předtím nezažila a k tomu, že se stala z politického otloukánka v roce 2005 suverénně nejsilnější politickou stranou v zemi.

Pro tohoto protibabišovského smutného hrdinu by po mém případném zvolení do Senátu zřejmě nastala situace, že by se otvíraly hroby a z nich vystupovali umrlci a vůbec by došlo ke katastrofě monumentálních rozměrů. Steigerwald jako novinář přece hájil vždy ty nejlepší: Topolánka s Dalíkem, Nečase s Kalouskem, Langera s Bártou či Johnem. Tito borci, kteří přivedli ČR až po kolena do žumpy, panu normalizačnímu autorovi nijak zvlášť nevadili, on je chválil...

Vzpomínám si, jak v jednom ze svých bludných článků o mé osobě použil Steigerwald osudnou větu zhruba v tomto smyslu: Budu jej napadat až do jeho konečné nápravy. Jak je vidět z jeho vlastního článku, má náprava ani po letech nenastala... A o něm plně platí slova klasika: "Z ničeho se nepoučili a nic nezapomněli".
- - -


24 komentářů :

 1. Kdo byl ve vládě, parlamentu a senátu dvě volební období by ze zákona neměl mít právo znova bez referenda kandidovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tesat do kamene a pozlatit. U některých bych zakázal kandidovat i podruhé. Nic ve zlém.

   Vymazat
  2. Spravny postreh. Papalas J.Paroubek si nejspis nevsimnul, ze HamaCZek (papaCZek) nic "nezdedil", nybrz v predchozim volebnim obdobi byl predsedou PS!, coz zase neni tak nevyznamna funkce.

   Vymazat
  3. jaky nekandidovani přeci i unaveny bezmozek musi vědět že jedina a konečna varianta je zrušit ato bez nahrady ovšem co potom s takovymi jako jirka kreři bez statniho ceciku by pošli ono titiž neni znam jediny přiklad že krom dojeni statni kasičky něco tito exoti co machruji jako nadčlověci vypotili ve prospěch vovčanu

   Vymazat
 2. Steigerwald patří nesporně k velmi početné obci publikujících psychopatů s výrazně chatrným charakterem. Stejně odpudivým týpkem je Tvan Gabal, jehož drzost a neomalenost také nezná hranic. Dnes např. v ČT se dopustil této "myšlenky": „Vietnamců si musíme vážit, protože tady jsou posledními cizinci, kteří tady chtějí žít. Zbavili jsme se Slováků, vyhnali jsme Němce.“ Redaktor samozřejmě jeho zhovadilý výrok nechal bez povšimnutí.Ne, opravdu začínám být hodně zvědavý, jak dlouho budeme tolerovat podobné urážky českého národa na obrazovce televize, kterou jsme nuceni finančně zajišťovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Steigerwald je exemplárním příkladem toho, že antikomunismus není politický názor, ale psychiatrická diagnóza. Se stejnou diagnózou tady ovšem pobíhá hned několik cvoků např. syfilitik Pacner a další.
  Zajímavé je, že se jedná o progresivní normalizační kádry. Steigerwald člen SSM, který podepsal antichartu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že podepsal antichartu jsem nevěděla, ale znala jsem ho za mlada a byl to takovej mladej přesvědčenej svazák. A vůl - už tenkrát...

   Vymazat
 4. Pokud se nepletu,tak Steigerwaldův tchán,když řediteloval v Komerční bance,nezabránil podvodným úvěrům,jejich nesplácením.Plátek Reflex je novinářská žumpa,nic víc a nic méně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Steigerwald je psychouš, který vyžebrával na Svazu dramatických umělců u jeho předsedkyně Jiřiny Švorcové protekce. Jiřka byla hodná soudružka a ráda pomáhala lidem. Tak ten blbec psal pro ČS. rozhlas budováky.
   Charakter opravdu počesku velmi pravicový.

   P.S.: opilec , který mlátí svou manželku - "první dámu činohry".

   Vymazat
  2. Ano, Steigerwald je psychoš a zločinec, jako naprostá většina fešáků s kupírovanými oháňkami, jsou to ti, co dělají lidem ze života peklo za každého režimu...

   Vymazat
 5. Vážení musíme se těchto lidí u voleb zbavit jen další havlistický politruk v řadě. Moc pochybuji že vám lidé uvěří vítačům a bruselským sluhům.

  OdpovědětVymazat
 6. Že Vás podporuje Hamáček a Zimola o něčem vypovídá a není to nic pozitivního vždyť tam byly i za Sobotky a Chovance. Sociální demokracie nebyla ve své historii nikdy sociální ani demokratická. To že jste socany dovedl k historicky největšímu podílu hlasů bylo zapříčiněno okolnostmi ale co z toho dobrého vzniklo. Už jen to jednání s Babišem byla super fraška a program napůl včela napůl pes. V podstatě všechny ty zavedené strany mají podíl na tom v jakém jsme marazmu a že Babiš dostal tolik hlasů. Skutky hovoří!

  OdpovědětVymazat
 7. Stairgewaldův Exkomunistický tchán, nechal v období svého učinkování v ODS funkcích. Postavit své dceři a Karlu Steigerwaldovi (manželé), dvě vily na klíč, slova jeho samotného v TV!

  Tchán Richard Salzmann.

  Český exsenátor českého Parlamentu a právník.
  Richard Salzmann (1929 Plzeň) český politik, právník a finančník, bývalý komunista, senátor za obvod č. 59 - Brno-město, bývalý ředitel Komerční banky a člen ODS.

  Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Mezi lety 1954–1989 pracoval ve Státní bance československé, začínal na přepážce v Karlových Varech, roku 1967 se podílel v ústředí na přípravě bankovní reformy.

  V lednu 1990 přešel do Komerční banky, kde mezi lety 1992–1998 zastával funkci generálního ředitele, z postu odstoupil měsíc před platností zákona, který souběh funkcí senátora a šéfa banky zakazoval!

  Po jeho odchodu musel stát odkoupit 83 miliard špatných úvěrů!!! Tehdejší vedení banky bylo trestně stíháno, na Salzmanna se obvinění nevztahovala, neboť se podstatných jednání "neúčastnil" a přesto, že byl generální ředitel, za nic neodpovídal, ale obr-odměny bral???

  V období 1993–1996 předsedal Burzovní komoře Burzy cenných papírů v Praze. Je ženatý, s manželkou Evou vychoval dvě dcery, Evu a Barboru a financoval, barevné oblečení klauna a zeťáka, Karla Steigerwalda a jeho přepichový život!?

  To mu od Exkomunisty tchána nesmrdělo ...?!


  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je třeba dodat že jak Steigerwald tak Salzmann ( v TV jako gen elity) jsou oba z " vyvoleného národa " a oba udělali po devastaci ČR hodně. Salzmann katastrofálním vedení KB ( přiotm byl i senátor a v TV jako gen - elity národa a Steigerwald snůškou lží a nenávistí při každém svém projevu.

   Vymazat
  2. Anonymní rasisto 7:03. Ty ve své antisemitské umanutosti o všech, kteří ti nesedí, píšeš, že jsou židé. Steigerwald je sice lidské prase, ale není žid. Zato ty jsi se svým antisemitismem dokonalý pitoma a obřezaným mozkem!!!

   Jana K.

   Vymazat
 8. Díky za informace, i když se daly očekávat. Změna režimu pro určité profíky není zábranou. Proto nevěřím, recyklovaným stranám a k volbám půjdu až budou kandidovat eskymáci.

  OdpovědětVymazat
 9. No to je právě to špatné a proto by měla být jako ve Švýcarsku povinná volební účast. Cinkat jsem nešel ale volit chodím. Je to náročné ale nejde jen se vymlouvat. Za komoušů jsem volit nechodil a po převratě v 89 jsem neměl jiný výběr než jím hlas dávat. Od vzniku SPD je volím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 0:59, v tom je jádro pudla, nežiji ve Švícarsku. Po 30 ti leté zkušenosti se zdejšími politickými šibaloexperty a promiskuitními stranami souhlasím s 23:51.Propagovaná SPD nic nepředvedla, krom maskáče "přímé demokracie", který navléká na hnědé košile.

   Vymazat
 10. Paroubku, ty už někam zalez a neotravuj prostor. Jdi brečet,že nemáš desítku na alimenty a chovej se nadále jako kolotočářská plačka....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, proč Paroubka urážíš. Píše obstojně a jde mu pořád o věc (samozřejmě mimo ty alimenty a to jájovství). Já se snažím na lidech rozlišovat dobré a špatné stránky a Paroubek má svých dobrých vlastností také dost.

   Leo

   Vymazat
 11. Lidičky, ten Steigerwald, není to ten, co psal Jak se máte Vondrovi?

  OdpovědětVymazat
 12. Po M. Zemanovi považuji J. Paroubka za nejlepšího předsedu teď nepříliš sympatické ČSSD. Už si to moc nepamatuji ( a nechce se mi to vyhledávat), ale myslím, že ho potopila nějaká VELMI hnusná ( zaplacená ?) zrada jeho "bratrů" v PS.

  OdpovědětVymazat
 13. Nemusím se vším, co na tomto místě J.Paroubek píše, bezvýhradně souhlasit, ale to, že vcelku střízlivě a věcně zareagoval na "výpotek" K.Steigerwalda v Reflexu, nepochybně svědčí o potřebném vhledu a schopnosti analýzy problému. Aby tak charakterizoval jednu počtem sice zanedbatelnou, ale ČT a mainstreamem dost opečovávanou sociální skupinu slouhů nové aristokracie, mohl třeba také napsat, že "V tuto chvíli představují lidé tohoto typu tu nejhorší morální spodinu společnosti, na jakou můžeme narazit. Vypnuté mozky, kolaborantská mentalita, ochota podpořit jakoukoliv špinavost, žádné zábrany a ...". Ale to už vlastně dříve s jako zobecnění, pro zmíněnou sociální skupinu, napsal sociolog a filosof Petr Hampl, že!

  OdpovědětVymazat
 14. Otec Karla Steigerwalda byl po II. světové válce nadřízený mého dědečka. Došlo k tomu poté, co rudí židové Steigerwaldové znárodnili hraběcí lesy, které děd spravoval.
  Na příkaz "steigerwaldovic" komanda naložili hraběcí rodinu s věcmi místní občané na valník a doprovázeli je za za okraj obce. Babičky plakaly, dědové smrkali a všechny věkové kategorie v průvodu jim mávaly dokud nezmizeli za západním obzorem.
  Prakticky nikdo z jejich bývalých poddaných je vystěhovat nechtěl.
  Během 60 a 70. let občas do městečka zavítal stříbrný mercedes, zaparkoval na dvorku u nějakého chátrajícího domku bez vodovodu a z něj vystoupila stále šarmantní hraběnka. Následovalo vřelé přivítání.
  Po revoluci se nevrátili, část jejich pozemkový majetek, stejně jako pozemky poddaných a města zprivatizovali jacísi spekulanti spojení s důstojníky jihozápadního vojenského okruhu a betonové velkokapacitní silo na obilí u nádraží přilákalo Babiše.
  Důstojnická nemehla obrala malé vlastníky rodových dědičných pozemků a ty potom zase obral Bábuška.
  "Už se nevrátíme. Omlouvám se, že česky jsem zapoměl, řekl v místním Euroklubu, který zde zřídili v historickégotické budově u náměstí.
  Dodal ještě, že měl v městečku krásné dětství a zavzpomínal jak v hospodářství u hájovny jezdil na ponících. Ty poníci byli mého děda.
  sorry, ale nepodepíšu to, leda takhle x.y.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.