Reklama

čtvrtek 16. srpna 2018

Těchto 800 hollywoodských filmů tajně napsal Pentagon

- red ac24 -
16.8.2018  SpyCulture a AC24
Podle nově odtajněných dokumentů pracoval Pentagon v utajení za scénou na stovkách hollywoodských filmů.

Zatímco se americká veřejnost dme pýchou, jak žije ve společnosti svobody slova a nepřípustnosti cenzury, pravdou je, že média, která konzumuje, jsou předmětem daleko nebezpečnější domácí státem řízené propagandy, než mají ponětí.

Zerohedge.com hlásí:

Před rokem jsme vás seznámili s podrobnou zprávou autorů Toma Seckera a Matthhewa Alforda odhalující, jak opravdu rozsáhlé jsou programy partnerství Pentagonu a CIA s Hollywoodem, založenou na asi 4 000 stranách nově získaných dokumentů, které byly dříve tajně archivované a teď získané podle Zákona o svobodném přístupu k informacím.

Zpráva v té době uváděla, že „Tyto dokumenty poprvé předvedly, že americká vláda pracovala za scénou na více než 800 významných filmech a více než 1 000 televizních inscenacích.“

Průměrný divák kina může být po pročtení tohoto neustále se rozšiřujícího seznamu šokován, jaké filmy do toho ve skutečnosti patřily – kdy jsou mezi nimi takové ty dost předpověditelné jako Černý jestřáb sestřelen, 30 minut po půlnoci a Na život a na smrt; ale také takové zcela neočekávané, že ty by zjevně potřebovaly pošťouchnutí propagandou vojensko-průmyslového komplexu jako Earnest Saves Christmas, Karate Kid 2, Mlčení jehňátek, Twister, Iron Man a z novějších třeba Ladíme 3.

Když hollywoodský scénárista nebo producent osloví Pentagon a požádá o přístup k vojenským prostředkům, aby mu pomohli udělat film, tak musí předložit svůj scénář styčným důstojníkům pro komunikaci se zábavou ke schválení. Nakonec je člověkem, který má poslední slovo Phil Strub z ministerstva obrany, náčelník styčných důstojníků s Hollywoodem, který vede toto polo-tajné oddělení už od roku 1989.

Když je tam nějaká postava, scéna nebo dialog, kterou ministerstvo neschválí, musí filmař udělat změny, aby uspokojil požadavky vojáků. Když odmítnou, sbalí si Pentagon své hračky a jde domů. Aby získali plnou spolupráci, tak musí producenti podepsat smlouvu zvanou Dohoda o podpoře produkce, která je váže, že musí použít jen vojáky schválenou verzi scénáře.

Strub byl před pár měsíci opět profilován ve zprávě zvané Narukovat k diváctvu: Jak Hollywood protlačuje propagandu, která jej citovala, jak se pokouší ohrazovat proti rostoucímu odhalování médii během uplynulého roku: „My se nepokoušíme lidem vymývat mozky! Jsme tu, abychom prezentovali co nejjasnější a nejpravdivější pohled,“ řekl Strub The Outline.

Tato zpráva správně uvedla, že ač se Američané obecně dmou pýchou nad tím, jak žijí ve společnosti svobody slova a nepřípustnosti cenzury, kdy souběžně s tím předhazující jako místa plná propagandy Rusko nebo Čínu, tak je americká veřejnost podrobena daleko rozsáhlejší domácí, státem vedené propagandě, než má ponětí:

Vojenské přehlídky v Rusku, ohromná shromáždění v Severní Koreji, otevřeně propagandistická poselství z Číny. Pošklebujeme se tomu jako nestoudně pompéznímu nafukování vlastní sebestřednosti, když to vidíme v zámoří. Nedá ale zase tolik práce spatřit, že americká propaganda je také všude.

Není jen dělaná vládou a není až tak bezostyšná, jako u našich protějšků v zahraničí. Ale je tu a ignorovat takový obsah jako čirou propagandu zvláště v těchto dnech, když Trump otevřeně volá po velkých armádních přehlídkách, by bylo chybou. „Jsou v tom všechny druhy dosahování ideologických cílů,“ dodal Harris. „Občas si myslím, že nejsme dostatečně naladěni, abychom to vnímali. Nepátráme po propagandě dost usilovně.“

A navíc na rozdíl od autoritativních systémů jsou na Západě spotřebitelé ve skutečnosti ochotni, i když asi z nejapnosti, tu státní propagandu baštit. Zpráva Outline pokračuje:

Takový obsah má určitě také poctivou alternativu, ale je tu obrovský amorfní trh spotřebitelů, kteří po tom volají. To je rozdíl mezi naší propagandou a tou všude jinde. V autokratických režimech to vládou podporované subjekty vnucují lhostejným nebo neochotným spotřebitelům. V Americe to my spotřebitelé radostně žádáme.

Chcete vidět ty hollywoodské filmy – některé nedávné a některé desítky let staré – které jste viděli, ale neměli jste ponětí, že na nich má americké ministerstvo obrany oficiální značku?


* * *

Níže je jen částečný seznam filmů v abecedním pořádku, do kterých se zapojil Pentagon buď u scénáře, nebo do produkční fáze, jak je uvádí odtajněné americké vládní dokumenty. Je úžasné, že tento seznam 410 filmů je pouhou polovinou celkového počtu (např. 30 minut po půlnoci a některé další prominentní v něm nejsou), kdy ten byl sestaven investigativní webovou stránkou FOIA Spy Culture.

14 komentářů :

 1. Fuj, ty Amíci jsou odporní a vlezlí!

  OdpovědětSmazat
 2. Je to možné, až na pár vyjímek jde o samé hlouposti.

  OdpovědětSmazat
 3. Teď jsem se díval na youtube na video, kde Rusové vzpomínají na svou angažovanost ve Vietnamu. Vojáci tam letěli v civilu a výhradně zaučovali Vietnamce ovládat protiletadlové rakety. Také cvičili letce. Velmi je pobavily americké filmy, kde Schwarzenegger kosí kulometem ruské specnaz (vojáky), kteří tam nikdy nebyli. Nevypadá ta hora svalů jako idiot?

  Dost mi vadí, že ti špatní Rusové v akčních filmech mají mongoloidní ksichty, zatímco ti zrádci vypadají jako my. Na koho to může působit? Snad jen na voliče pravice s IQ automatické pračky.

  OdpovědětSmazat
 4. Mně osobně se líbí, že pokud si chtějí Američané s někým vyřídit své účty, tak to udělají elegantně prostřednictvím nějakého filmu. Tak například v sérii Rambo I až ...(ani nevím kolik měl dílů), celkem lehce vyřídil několik jednotek vietnamské armády, potom také zlikvidoval něco iráckých vojáků a mám pocit, že sovětští, nebo ruští vojáci také zůstali na štítu tohoto nesmrtelného amerického hrdlořeza. Nadělat z vojáků nějaké cizí země neschopné hlupáky, kteří z jednoho metru nedokážou trefit amerického, téměř neprůstřelného hrdinu, na to jsou američtí filmaři skutečně machři. Další báchorky kdy sotva zletilý malý americký hrdina unese z americké základny super stihačku, aby zachránil svého otce z iráckého vězení jen dokreslují čím a jak jsou mozky amerických a s nimi spřátelených diváků vymývány. Samozřejmě bez potoků krve se neobejde žádný z těch filmů. Také mne fascinuje vždy dokonalý "mejkap" neohrožené americké hrdinky, kdykoli a kdekoli. Téměř se slzou v oku vzpomínám, jak my, v té totalitní společnosti vyrůstající generace, byli "manipulováni" večerníčky o zlém Trautenbergovi a hodném Kubovi a Ančí. Přitom nyní vychází najevo, jakým požehnáním byla v minulosti šlechta a jací to byli dobrodinci, když při výstavbě svých sídel dokonce nenechali své poddané zemřít hladem. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Rambo tam přece napsaný není, jistě je to taky přehnaný film, a v jedničce přece zabíjel šerify

   Smazat
 5. 7:40 Tak vy jste dobrej kašpar.Když někdo kosí ruské vojáky ( mimochodem chválitebný čin) kteří tam neikdy nebyli, tak je to snad FIKCE ze které se skládá 90% filmu. Jinak máte pravdu a já bych ještě dodal ty asijsko mongoloidní hnusné ksichty má pouze ruský okupant. Tak jako u nás v 68 roce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoli on, ale kašpar jste pouze vy. Právě pro takové blbce jsou točené ty stupidní filmy, jejichž nosným tématem jsou nenaplněná přání vraždit a nedostat při tom po rypáku. Zoufalost příběhu, který do toho vložili ubozí tvůrci, je samozřejmě cílená právě na takové zoufalce, jako jste vy.

   Smazat
  2. 11:14 Jasně Ruské holky jsou krásné lepší než kožené americké huby nebo německé a anglické geltrudy. Běžte si pustit pohádku rambo 2 a spát borec zničil rotu Vietnamských vojáku a četu Ruských výsadkářů to už je lepší krteček.

   Smazat
  3. By mě zajímalo, ve kterém roce jsi se na světě vyskytl, že toho o 68. roce tolik víš....?

   Smazat
  4. 16:44 Blbe a kdo ti řek ,že se na ty filmy dívám. I PRO 11:44 Vy jste dva dementi.

   Smazat
  5. 15:30 ty filmy se točí pro tebe, tak šup do kina a nekaž jim renomé.

   Smazat
 6. Krasavec je člověk který všechno posuzuje podle toho jak to vypadá a vším ostatním opovrhuje. Je tak blbý že nechápe že i ten BIGMAC je v základu vyroben z hoven. Že i v té WHISKY je vod do které kdysi někdo nachcal. On je KRASAVEC.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.