Reklama

pátek 31. srpna 2018

Tito lidé jsou černí pasažéři. Když to tak půjde dál, společnost zkolabuje. Do toho masová imigrace a neštěstí je dokonáno... Profesor Keller nejen o tom, jak nás vykořisťují a likvidují západní firmy

Profesor Jan Keller
31.8.2018 ParlamentníListy
ROZHOVOR „Podstatné je, že pokud není daňově zohledněno, že bezdětní lidé se chovají jako černí pasažéři, a to nejen z hlediska penzijního systému, pak společnost dříve nebo později začne kolabovat. V té chvíli se vynoří zvláštní lidé a celé organizace, jež budou tvrdit, že jedinou záchranou je masová imigrace… A neštěstí je dokonáno,“ varuje europoslanec a profesor sociologie Jan Keller. 
Ekonom Thomas Piketty ve svém blogu na Le Monde píše, že lidé ze Západu, z Paříže, Berlína či Bruselu nechápou, že lidé z Česka či Polska projevují nedostatek vděku za dotace z EU. Upozorňuje, že ČR a Polsko to vidí jinak, protože investoři ze Západu tu vlastní zhruba čtvrtinu fixního kapitálu a více než polovinu, pokud jde o vlastnictví firem. Mezi lety 2010 až 2016 roční odliv zisku z ČR reprezentoval 7,6 procenta HDP, zatímco dotace z EU v tom samém období činily jen 1,9 procenta HDP. Analytička Lenka Zlámalová píše, že od nás za tu dobu odteklo na dividendách 2 252 miliard korun, zatímco dotace z EU byly 563 miliard korun. Jsme tak prý „krmelcem Evropy“ a jsme největším poraženým ze střední Evropy… Je tomu tak?

Je pravda, že na dotacích v podobě různých eurofondů dostáváme ročně více, než kolik do těchto fondů platíme. Z tohoto pohledu jsme skutečně čistými příjemci. Čistými plátci jsou země, jako jsou Německo anebo Francie. Jenom hodně naivní člověk by si však mohl myslet, že země, jejichž hlas má v EU de facto největší váhu, nás do Unie přibraly kvůli tomu, aby se s námi rozdělily o to, čeho mají více než my, a nastolily majetkovou rovnost mezi národy. Takhle kapitalismus nefunguje. Ve skutečnosti od nás odtéká mnohem více peněz, než kolik se k nám přerozděluje. Už mne ani nebaví neustále opakovat, že peníze od nás odtékají nejmocnějším finančním skupinám, zatímco peníze přicházející k nám jdou z kapes středních a nižších příjmových vrstev ze zemí, jako jsou Německo anebo Francie.

A co s tím můžeme dělat?

Co s tím můžeme dělat? Máme plnou svobodu s tím nesouhlasit. To je asi tak všechno. Změnit by se to dalo například tak, že by Evropská unie prosadila zásadu, že zisky musejí být bezezbytku zdaněny tam, kde vznikají. Také by musela postavit mimo zákon daňové ráje, omezit i další formy švindlování v přiznávání daní a tak dále. Něco takového Evropské unii ale ti skutečně mocní nedovolí. Kvůli tomu přece nevznikla. Organizace typu Kulatý stůl průmyslníků mají v rozhodování o těchto věcech více hlasů než celý Evropský parlament dohromady. Věnuji tomu několik kapitol v knížce Evropské rozpory ve světle migrace, která vyšla vloni. Představte si, že bankéři a bohatí rentiéři takové knížky snad vůbec nečtou. Aby si toho všimli, musel bych to asi vydat v podobě knížky šekové.

A není potřeba, aby byl v České republice silný český kapitál, aby čeští kapitalisté reinvestovali své zisky v ČR a měli zájem na tom, aby naše země vzkvétala?

Ano, to by bylo velice potřebné. Kdo ví, snad k tomu měli v 90. letech dokonce i příležitost. Skončilo to tak, že naše firmy, banky a velká část infrastruktury včetně té strategicky důležité přešla do cizích rukou. Detailní rozbor toho, jak se to stalo, nám dluží disciplína zvaná hospodářská kriminologie, nikoliv sociologové.

Co banky? Nejsme jen územím, kde mají skvělý „vejvar“, obrovské zisky, zatímco naše firmy si na úvěry moc nesáhnou a nemají za co investovat? Banky jsou v cizích rukou…

Odpověděl jste si sám. Velkou část z onoho symbolického desátku, který každoročně odvádíme, tvoří zisky dceřiných společností cizích bank. Dokonce to vypadá, že tím způsobem pomáháme tlumit dopady bankovní krize z roku 2008. Co by si bez nás velké finanční instituce počaly. Ani ony k nám nepřišly z charitativních důvodů. Rád bych ale upozornil, že pokud bychom vystoupili z Evropské unie, byli bychom sankcím vystaveni my, nikoliv ony finanční ústavy, které u nás tak zdatně rýžují.

Ekonom Tomáš Munzi se ve svém článku v MF Dnes ptá, „jak je možné, že statisticky naše ekonomika prosperuje, ale reálně jsme stále ta zoufale bohatá země chudých lidí, cen zboží jako na Západě a předražených nemovitostí? Kde jsou ty peníze a proč netečou lidem, ale spíše utíkají za hranice?“ On to vysvětluje tím, že ČNB manipuluje kurz měny. Jak byste to vysvětlil vy? A co proti tomu lze dělat?

To by stálo za pokus. ČNB by přestala na chvíli manipulovat kurzem měny a my bychom pak mohli spočítat, nakolik se proud bohatství, které od nás odtéká, zmírnil. Docela bych se vsadil, že rozdíl by nebyl nijak dramatický. Podobný pokus byl přece udělán s eurem. Slováci, kteří jsou vůči cizím bankám a koncernům v podobně podřízeném postavení jako my, zavedli euro, my jsme si ponechali korunu. Rozdíl v tom, kolik toho z našich zemí odtéká a jak málo k nám oproti tomu z různých eurofondů přichází, je zanedbatelný. Dokládá to i Thomas Piketty ve své analýze.

Proč Češi za stejnou práci otročí za xkrát menší mzdu než Němci, když u nás nejsou xkrát menší náklady? Co argument, že je u nás „nízká produktivita práce“? Jsme tedy líná „simulanten bande“? Nebo vyrábíme jen součástky a smetanu za přidanou hodnotu investičních celků slízne někdo jiný?

Druhá odpověď je správná. Ve vnitropodnikové dělbě práce velkých korporací nám bylo přiřknuto tak nevýhodné místo, že i když naši lidé pracují přinejmenším tak intenzivně jako zaměstnanci na západ od našich hranic, jejich podíl z výsledné ceny produktů je nízký. Je to podobné, jako kdyby jeden sedlák sklízel úrodu kombajnem navigovaným satelitem a druhý ji kosil kosou. Ten, který se nadře více, by si na hodinu určitě více nevydělal. Problém Evropské unie je v tom, že buď nemůže, anebo nechce výrazněji ovlivnit, kdo bude sklízet kosou a kdo bude mít žně přes satelit.

Jak lze tedy docílit toho, aby v ČR byly vyšší mzdy a byl zde silný český kapitál?

Odpověď je jednoduchá: Těžko. Nadnárodní kapitál nemá důvod připouštět si nějakou českou konkurenci a vyšší mzdy u nás by znamenaly nižší zisky těch, kdo kontrolují naši ekonomiku. Jak je k tomu chcete přemluvit, když mohou výrobu ze dne na den převést jinam? Muselo by se domluvit více států. Ale proč by to dělaly, když jeden může snižovat svoji nezaměstnanost a zvyšovat své příjmy tím, že nezaměstnanost zvedne a příjmy sníží v sousední zemi buďto skrze sociální dumping, anebo jako daňový ráj?

Co otázka našeho vymírání a rodin? Ivo Patta, jenž se dlouhodobě zabývá otázkou důchodové reformy a vlivu ekonomického systému na demografii, upozornil, že stát do roku 1992 vracel rodičům 50 procent nákladů na výchovu dětí v rodině. Ale od d 1. ledna 1993 zohlednění nákladů na výchovu dětí ze strany státu podle něj kleslo na 12,5 procenta, čili stát refunduje rodičům pouze osminu nákladů. Podle demografa Hiršla je jednou z důležitých věcí ....

(celý rozhovor najdete na Parlamentních listech ZDE)


32 komentářů :

 1. skvělý článek, ale situace je mnohem drsnější. pán 16.49 nechť si nastuduje slušné chování, případně ať se laskavě spláchne do zapomnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pán 16:49 byl smazán redakcí.

   Smazat
  2. Spravne , vobcas jsem jesdil na cerno, ALE ZRADNEJ SKUDCE mych spoluobcanu jsem nikdy nebyl...
   Tedy je treba nazyvat veci pravymi jmeny abychom dospeli k SPRAVNEMU HODNOCENI DNESNI SITUACE...
   A protiakci.

   Smazat
 2. Zmíněnou Kellerovu knihu mohu vřele doporučit.
  Zatím je pořád na skladě - např. zde:
  https://www.kosmas.cz/knihy/229474/evropske-rozpory-ve-svetle-migrace/ - za pouhých 224,- Kč.

  Je docela škoda, že IVO PATTA, který v minulosti své rozbory podrobněji prezentoval v kroužku Petra Kužvarta, nemá větší publicitu. Možná to bude i tím, že suchá fakta a čísla nemají takový zábavní potenciál?

  Takže alespoň odkaz na několik jeho starších článků:
  https://blisty.cz/authors/3168-ivo-patta
  - a jeden letošní rozhovor:
  https://ceskoaktualne.cz/2018/08/rozhovor/stat-financne-odira-rodiny-detmi-vyhlasil-valku-duchodovy-system-dvojity-financni-tunel-odbornik-hovori-vecech-kterych-asi-netusili/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle ale muselo byt prece jasne hned, jak se Eurokomisar Spidla zacal ohanet tim jak EU pripravuje, ze nahradi demograficky problem imigraci. Teda aspon kazdemu, kdo se ocitl v nejake stredovychodni nebo Africke zemi v pozici inzenyra, zodpovedneho za uvedeni do provozu nejakeho investicniho celku.

   Smazat
 3. "Analytička Lenka Zlámalová píše, že od nás za tu dobu odteklo na dividendách 2 252 miliard korun"
  To by odteklo tak jako tak, EU neEU. Pokud by se bolševici rozhodli firmy vlastněné západním kapitálem znárodnit, pak 7.6% HDP ve formě dividend by snad opravdu neodteklo, ale HDP by se propadl možná až o 50%. Jaké by to mělo následky na nezaměstnanost a životní úroveň obyvatelstva raději si ani nepředstavovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Situace je stabilní, leč pro náš státeček není příznivá. Snad se už může prohlásit kupónovka za nepovedenou. Bodejž by kluci na západě, s pomocí některých domácích šikulů, nevyužili nabídnutou přiležitost. Pamatuji si výrok "jen více takových Kožených". Dnes jsme sice moudřejší, ale z bláta nám pomůže už jen zázrak.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane V.H. vas pozadavek by mohl vyplnit politolog a redaktor Doubalik, ktery v tyto dny v Praze je...On byl deportovan z Moskvy po diplomatickem osloveni velmi krasne pani Marie Zacharove.

  OdpovědětSmazat
 6. Vazeni ctenari ! Redaktor Doubalik zde smazal 30 prispevku , aby diskuze nedavala smysl a aby zakryl tu ostudu, kterou v Moskve udelal republice.

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý článek pryč s eu a levnýma montovnama volme SPD.

  OdpovědětSmazat
 8. Všechno je to podvod. Kdo si myslel že s námi budou hrát poctivou hru tak je stupidní debil

  OdpovědětSmazat
 9. Ale proč jsou lidé bezdětní - protože nechtějí přivést do tohoto marastu děti, prostě vidí, že by jim nebyli schopni zabezpečit lepší budoucnost, než nyní sobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo také proto, že nechtěně živí ze svých daní menšinové "děti" až do jejich důchodového věku a pro "dáfky" pro teplomilné cvrčky jim už prostředků na své vlastní děti nezbývá. BYTY JIM TOTIŽ ZADARMO VŮBEC NIKDO NEDÁ, TY JSOU JENOM PRO NEČECHY. ČERNÝMI PASAŽÉRY JSOU TI NOSITELÉ NEEVROPSKÝCH KMENŮ A NEEVROPSKÉ LENOSTI A AGRESIVITY vydržovaní na úkor pracujících - Čechů. VETŘELCI A ŽOLDNÉŘŠTÍ PODNIKATELÉ Z CIZINY také stojí zbytečně vyhozené peníze; a na vlastní musíme sbírat víčka! VY ŽIJETE na rozdíl od nás V BRUSELU ZA BRUSELSKÉ BALÍKY PENĚZ, PANE KELLERE, ŽE? TAK NEURÁŽEJTE TY, KTEŘÍ VÁS KRÁLOVSKY ŽIVÍ A SAMI SI NEMOHOU DOVOLIT ANI STÁLOU PRÁCI, JISTÉ BYDLENÍ A VLASTNÍ DĚTI!

   Smazat
  2. Hlupáku 12:06, pan Keller vás urážím čím? Tím, že jako poslanec Europarlamentu je královsky placen? Pracuje a nastavuje svou vlastní kůži. Na rozdíl od jiných stejně, o něco hůř nebo ještě lépe placených. Nastavuje vlastní kůži za nás, většinu obyčejných. A s vámi cloumá, namísto uznání, obyčejná, hloupá závist.

   Smazat
  3. Jak jinak pane Anonymní 15:30, že? Když někdo z nás vysloví nepopulární názor, hned je pasován na závistivého Čecha! Velmi by mne zajímalo, v čem či jak nastavuje pan Keller za nás svou kůži? A nějaké hmatatelné výsledky jeho herojických činů by nebyly? A v punktu bezdětných pan K. opravdu přestřelil.

   Smazat
  4. 16:22 obávám se, že nejste schopen rozpoznat, kdo a jak je účinně kritický k současným poměrům zcela bez ohledu na vlastní postavení. Chcete tvrdit, že v Europarlamentu lze dokázat víc, než být věcně kritický a podle svědomí i hlasovat? Obávám se, že jste člověk přízemní, zcela bez rozhledu. Lituji.

   Smazat
 10. Ad 22:59 dám zadarmo dobrou radu. Nepleťte si zdejší témata za předvolební reklamu. Část voličů, které chcete agitovat a získat tímto trivialním způsobem, už dávno máte a budou vám věrni. Zbytek po odchodu od ČSSD, potřebuje inteligentní sdělení s obsahem a novými argumenty.

  OdpovědětSmazat
 11. Eurosoudruh Keller se pokouší svézt na vlně rodinné pseudopodpory. Je to bohužel chabá lež, neboť produkce potomkú nemá přímou úměru ke společenské prospéšnosti, a on to musí vědět, stejně jako všichni vědí, že černými pasažéry jsou jiní než bezdětní...

  OdpovědětSmazat
 12. Zde se pan profesor Keller poněkud mýlí. Počet dětí již nikdy nebude rozhodujícím faktorem pro fungování duchoveho zajištění. Bude to zdanění robotů a výrobních prostredku. Zatím se vždy jen zdanovala prace, ale bude nutné zdanit výrobní prostředky, tedy jejich majitelé. Prohlížeče způsobí obrovský pokles v poctu pracovních míst a tak množství pracujících neuživí důchodce a to bez ohledu na počet dětí. Na co jsou dětí, když nikdy nebudou mít práci?

  OdpovědětSmazat
 13. Bezdětní jako černí pasažéři je Kellerův blábol. Položil si otázku proč se rodí méně děti? Co když je páry nemohou mít a dali by vše aby měli alesopň jedno dítko. Reprodukce se rapídně snižuje, to mu uniklo?. Drahota u nás má také příčinu, že se narození potomka odkládá a nakonec je pozdě.
  Tradiční rodina se upozaďuje a zelenou mají gayové a lesby.
  Byla to i ČSSD, co tady prosazovala zahraniční investory a dávala jim daňové prázdniny. Domáci podnikatelé takové výhody ani v nejmenším neměli. Že jsme montovna má na svědomí i ČSSD. Na to pan Keller zapomněl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:37
   V minulosti lidé měli děti bez ohledu na chudobu. Na to jste zapomněl? Je tedy třeba se nejprve zeptat, PROČ se dnes rozhodují podle materiálních kritérií. A jste si jist, že se tak rozhoduje většina?

   A proč píšete anonymně? Bojíte se snad, aby Vám na to děti nepřišly?

   Smazat
  2. 14:43
   Pane Jane Kopecký, myslím, že píšete také nesmysly. Dříve to tedy v době kdy jsme byli na úrovni podobné jako ti igranti byla jiná doba. Děti nejen že se jich rodilo více, ale také jich více umíralo. Rodiče vlastně umírali většinou také v době kdy děti odrostli a byli schopné se o sebe postarat. A jinak nechápu na co vlastně pisateli 14:37 odpovídáte. Nic o dětech nepíše, ale vyjadřuje se k politice ČSSD a v tom má bohužel pravdu. Z vyspělého státu se od r. 89 stala zchudlá země neschopná vyrobit dostatek potravin, podkud nědo vyrábíme tak jen pro naše vykořisťovatele kteří vyrobené zamontují do svých finálních výroků a draze prodají.

   Smazat
  3. Pane Jane Kopecký 14:43, není důležité kdo, ale co je psáno. Nevíte, kdo žije v jakých podmínkách a kde, ovšem cítíte se oprávněn kárat jeho jednání. Z možného závětří kdesi ve Vídni, snad i bez závazků ke komukoli v širokém okolí, snad i zajištěn bezpečnou rentou? Nakonec, co mi vlastně brání, krom nároků budován internetové identity, stát se třeba i Janem Kopeckým? Pro místní potřebu, abych se stavěl za hrdinu? Vaši obsedanci, tu Vám nezávidím, pane Jane Kopecký.

   Smazat
  4. 15:44

   Reaguji na první pisatelův odstavec. Tam Kellerovi klade otázku "proč se rodí méně děti?" Takže podle Vás "o dětech nic nepíše"?

   Nezabývám se pisatelovým hodnocením politiky ČSSD. Možná, že pisatel chtěl naznačit nějakou spojitost mezi (ne)plozením dětí a politikou ČSSD. Nepochopil jsem jeho myšlenkový skok.

   Rozumím-li Vám správně, pak pokrok spočívá v tom, mít se dobře, a děti mohou tento pokrok (už tím, že dnes tak zhusta neumírají jako dřív) podstatně zpomalit - a nechceme se vrátit na úroveň "igrantů"? - Nebo jste chtěl říct něco úplně jiného?

   Smazat
  5. 14.43 V minulosti měli lidé dětí jako cikáňat. Když jim nějaké umřelo, pohřbili je a neobtěžovala je žádná sociálka ani policie či soudy. Měli-li rodiče bídu, jedli mizérii i děti, žili ve špíně jako Cikáni, a co se stalo bylo z vůle Boží. Děti v ranném věku umírali i magnátům, rodičky umíraly na horečku omladnic, na listeriosu, ... a život šel dál. Každý se staral o své a sobě (geneticky) podobné.

   Smazat
 14. 14:43
  PROČ,PROČ,PROČ,PRO SLEPIČÍ KVOČ,ABY KVOČNA NEKVOKALA,KDYŽ NEMÁ PROČ????!!!!!!☺
  KDO SE DNESKA MNOŽÍ JAKO BLECHY JSOU CIKORKY,UZENÁČI A BABDEROVCI V ČECHÁCH,TY Z HUMANITÁRNÍCH DŮVODŮ PODPORUJE TA EUROHOVNOTNÁ PAKÁŽ I NEZISKOVKY Z NAŠICH DANÍ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co z těch bab derou? Já bych řek že je to navopak, že spíš ty baby derou je, ne? Arabáši nejsou žádná čechystánská holota ... maj přeci plyn a ropu!

   Smazat
 15. Je příznačné, jak se ozývají potrefené husy. Sobci, kteří svoje štěstíčko staví na spotřebě, pohodlí a zážitcích, zatím co to lidské, rodina s dětmi, rodina s prarodiči, to jim nic neříká. Netuší, že je čeká smutné stáří, netuší, že ignorují i budoucnost národa. Vím, samozřejmě, že existují i takoví, kteří mají nepřekonatelné "biologické" překážky. O těch ale není řeč, to snad i blbec pochopí. Nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 16. ODBORNĚNÍ, KTERÉ MÁM MÁ POSKYTNUTO ZÁVAZEK Z LEGITU A DŮVĚRNÉ ÚVĚROVÉ SPOLEČNOSTI

  Jmenuji se Elizabeth Forbes z České republiky. Chci poděkovat panu Thomasovi Andersonovi, který mi pomohl získat půjčku. Za poslední tři měsíce jsem hledala půjčku na vypořádání svých dluhů, všichni, se kterými jsem potkali, vyděsili a vzali peníze, až jsem se konečně setkal s panem Thomasem. Mohl mi dát půjčku ve výši 10 000 dolarů. Může vám také pomoci. Pomáhal také mým dalším kolegům. Pokud potřebujete nějakou finanční pomoc, obraťte se na společnost prostřednictvím e-mailu: info.cashcraft84@gmail.com Věřím, že vám může pomoci. Kontakt s ním, aby vám pomohl, stejně jako mi pomáhal. Neví, že to dělám tím, že šířím svou dobrou vůli ke mně, ale cítím se, že bychom se s vámi měli podělit o to, abychom se osvobodili od podvodníků, dejte pozor na to, kdo se předstírá, a kontaktujte správnou půjčku. níže jsou jeho slova povzbuzení pro ty, kteří hledají legitu a poctivou soukromou půjčku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.