Reklama

.

.

středa 1. srpna 2018

Tomio Okamura: Armáda je našimi politiky dlouhodobě deformovaná v cizím zájmu. Má dlouhodobě zpožděné akvizice za 90 miliard Kč zejména za působení předchozího ministra Stropnického, které ještě dále zpochybnila a odsunula bývalá ministryně Karla Šlechtová (ANO).

1.8. 2018   Rukojmí
Hnutí SPD považuje za lživé tvrzení veřejnoprávní České televize o postoji SPD k výdajům na obranu. Hnutí SPD má dlouhodobě výhrady ke stávající koncepci armády, která má za hlavní cíl účast v zahraničních operacích a neřeší základní úkol daný Ústavou ČR – tedy obranu území našeho státu.
  Armáda a Ministerstvo obrany nejsou schopni ani organizačně zvládnout a pojmout akvizice s ročním nárůstem 10 – 15 miliard Kč.
Rozpočet Ministerstva obrany se každý rok navyšuje o cca 10%, aby následně nebylo utraceno 4 a více miliard korun. To není přípustné. Hnutí SPD nesouhlasí s rozsahem navyšování finančních prostředků na 2% HDP. Dostačuje navýšení menší na úroveň 1,6 % HDP a především žádáme naprostou změnu koncepce armády.

Je nutné připravovat armádu k obraně hranic země a obraně její suverenity. Armáda musí dostávat tolik peněz, aby byla schopna velké akviziční projekty pojmout v synergií s odborně dostatečně vycvičeným a připraveným personálem, včetně odpovídající struktury svých jednotek.

Za současnou situaci v armádě jsou odpovědny všechny vlády od roku 2004, tedy ČSSD, ODS, hnutí ANO a KDU-ČSL. Naprosto odmítáme návrhy Německa na přijímání cizinců do armády a vznik takzvané Evropské armády.

33 komentářů :

 1. Že Česká televize lže je všeobecně známá informace. Proč se tak děje. Je řízená oddělením velvyslanectví USA, které přímo nařizuje, jaké zprávy v jakém podání mají redaktoři předložit divákům ke konzumaci. Dobrou chuť.

  OdpovědětVymazat
 2. No za současnou situaci v armádě jsou odpovědny všechny vlády od 89 roku a také za rozvrácení celé republiky. Zničení potravinové soběstačnosti je protistátní činnost a měla by být vyšetřena a viníci souzeni za činnost vedoucí ohrožení státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hezké, ale kdo by to měl vyšetřovat a kdo soudit?Vždyť je to jedna banda vlastizrádná,neslyšíc hlas lidu.Pokud lid nepovstane a nepožene je, nemůžme nic lepšího čekat.Snad se již spolehnout na SPD a při volbách jim dát hlas.Vlastenecké a smysluplné názory nejsou už jinde slyšet.Co chtějí prosadit?Odvolání a zodpovědnost všech politiků,nejmenování soudců na doživotí,nulová tolerance islámu a migrace,referendum, kde lidé mají právo se vyjádřit i třeba k vystoupení z EU a NATO,atd,toto se součastným vlastizrádcům nehodí,proto dehonestují T.Okamuru a prezidenta.Dejme jim hlas,jinak asi končíme zle.

   Vymazat
  2. Souhlas pane napsal jste to za mě volič SPD.

   Vymazat
  3. Díky,leze mi z krku samo.To,co se nyní děje musí skončit,jinak končíme my.Rychleji bude končit Francie,Švédsko,Belgie i Holansko včetně Německa.Máme ještě naději v rámci V4,ale jedině s SPD.Držím nám palce.

   Vymazat
  4. Armáda jde s lidem a my krademe s klidem.

   Vymazat
 3. Bylo by na čase aby AČR řídili důstojníci AČR a ne nějaký potentát z USA. Zvyšování výdajů na 2%HDP je pro naši zemičku úplně k ničemu, stačí bohatě to co mají v současnosti. Naše armáda musí být perfektně vyzbrojena lehkými a středně těžkými zbraněmi a obrněnou technikou, aby byla schopna bránit suverenitu ČR do doby příchodu spřátelených armád ať ze západu nebo z východu, protože je samozřejmé, že sama AČR není schopna ČR dlouhodobě ubránit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodám,že sloužit v armádě by měla být vlastenecká povinnost všech schopných mužů a ne jen profesionálů. To co dnes někdy vidím nejsou chlapi a mnohdy jen otetované maminčiny bačkory.

   Vymazat
  2. 12:52 s tvým názorem 100% souhlasím. Kdysi v jednou nejmenovaném okrese probíhalom výběrové řízení na příslušníka Policie ČR. Přihlásilo se celkem 33 mladých mužů a žen, kteří měli odpovídající vzdělání-tedy minimálně maturitu. Po všech procedůrách přijímacího řízení vypadlo z těch 33 mladých celkem 31 mladých kandidátů. Z toho jich 25 vypadlo na psychotestech a rovněž fyzických testech. Pouze tech 6 sice psychotesty udělalo, ale zase vypadlo na fyzických testech. Výsledek byl jasný. Ze 33 adeptů prošli pouze 2, což není ani 1%. To je ubohý výsledek a vypovídá to o tom, že naše mládež je z velké většiny neschopná a nemožná. Samozřejmě jsou vyjímky, nelze je všechny házet do jednoho pytle.

   Vymazat
  3. 21:31

   2 z 33 je 6% - takže jste se skoro trefil ... a ani Vás nelze házet do jednoho pytle ...

   Vymazat
 4. DOST SE OBČANÉ DIVÍ,ŽE PAN OKAMURA NEVÍ,ŽE JE MOŽNÉ.

  udělat pro ČR NATO zbytečným,což by se vobešlo bez výstupu z něho a to jde totiž daleko jednodušeji.

  OdpovědětVymazat
 5. Česká armáda už vůbec neexistuje! Ta ubohost která se tak nazývá má počty které nejsou sto ani ohlídat hranice před migrujícími negry. Navíc polovina toho torza armády je podřízena bundesveru aniž bych slyšel, že by prezident nějak jako vrchní velitel protestoval. Armádní technika po většině už nemá ani naše výsostné znaky. Tato pidi armádička ve velikosti protektorátního vládního vojska je určená maximálně k rozhánění demonstrací nebo k přicmrdování a podržtaškování v cizích misích. Samozřejmě je potřebné zdůvodnit vyhazování peněz pro zahraniční zbrojní firmy a tzv. partnery. Proto ještě existuje, ale jinak jako znak státní suverenity už dávno neni k ničemu. Za tento účelový stav jasně mohou vlády od hadráku, ale hlavně skladba ministrů "odborníků" jako modroknížkáči, hvězdopravci, rakouští desátníci, umělkyně zpěvačka, trpaslík, homosexuál placený profláknutý agent cizí mocnosti a neposledně expertka lesba. Samozřejmě za stav armády má plnou odpovědnost i generálský kádr a tzv. NGŠ. Dřív 1. náměstek ministrů obrany dnes naprosté hovno, se kterým si utře boty každý dosazený civil jako náměstek ministra obrany. Navíc většina generálů jsou sebestředné karieristické sračky, které za hvězdičky, funkcičky, vyslání do USA nebo na jinou zajímavou destinaci odsouhlasí cokoliv, nikomu se nevzepřou a hrají si na něco co nejsou. O jejich morálce a charakterech by se dalo vyprávět. Takže ani neni vůle mít schopnou a slušně vyzbrojenou funkční armádu, která by se dala za vynaložené prostředky občanů pořídit. Proto máme tuhle karikaturu vojska a vyhozené prachy za techniku pochybné kvality a ještě pochybnější potřeby. Stejně jako v řadě dalších oborů spravovaných od hadráku našimi žárnými odborníky politiky (stačí se podívat na zemědělství, školství, justici a další ministerstva co grunt). Kdo to kecal na Letné o těch odbornících co to budou řídit? A kdepak se ti odborníci zapomněli? Že by v plynových poloautomatizovaných kotelnách bolševíka? O mladé generaci a její bojeschopnosti je vůbec škoda mluvit. Mamánkové a přihřatí manekýnkové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správný voják Česka by měl mít: Dobrý nůž a čelenku na vlasy, protože právě ty, pokud jsou dlouhé, brání v boji velmi mocně. Ten nůž by měl být ovšem z velmi kvalitní oceli, pokud možno smíchané s uhlíkem, protože tak získá i pevnost a pružnost a lehkost. Zároveň musí být dobře oblečený, aby na větší vzdálenost byl neprůstřelný, protože ten jeho kvalitní oděv zabrání účinnosti střelby, tedy průniku zásahu projektilem nejen do jeho těla ale například i do jeho dokumentů. Tyto skutečnosti nelze jednoduše ignorovat, protože rozzlobený nebo prostě naštvaný voják pak nevěnuje svou celou pozornost boji a nepříteli ale myslí i na "jiné věci", přičemž samozřejmě jde i o jeho dostatečné sexuální vyžití někde před bojem, se ženou nebo se ženami, aby ho i potřeba sexu v boji nerozptylovala. To je všechno. Nepřítel by měl být nahý a v ruce by měl mít kus chleba, který by vojáku AČR nabídl a snažil se jím tak bránit. A to jsme se dostali k další podstatné a důležité věci, totiž k dostatečné sytosti vojáka Česka, aby nehledal záchranu jinde, přičemž z ekonomického hlediska by vojáků mělo být co nejméně.

   Vymazat
  2. 14:15 Čelenka na vlasy je zbytečná, dnes nosí mladí střih Kima. Ani sytost vojáka není podstatná, když ho nepřítel nakrmí chlebem, a tak se ušetří prostředky pro uspokojitelky jeho puzení.

   Vymazat
 6. Máme větší počet lidí v represivních složkách než v armádě a to o něčem vypovídá. Jsme represivní stát!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Především to vypovídá, že jsme stát BEZ ARMÁDY, S LIDMI BEZ VOJENSKÉHO VÝCVIKU. V naprosté moci našich odvěkých úhlavních (nyní pro změnu) spojenců - Němců...

   Vymazat
 7. Vždy jsem volil KSČM, nyní budu volit SPD.Většina lidí je však ovlivněna ČT, občany je třeba ovlivňovat, jinak je konec s naší zemí i Evropou.

  OdpovědětVymazat
 8. Sohlasim s p.Okamurou. Armada dle ustavy i potreby je na obranu CR!!!! Nema byt na plneni zajmu cizi moci, mimo hranice CR! Tesim se na "lidove soudy" ve ktetych to vsem vlastizradcum spocitame.;Jak si vlady dovoli pouzivat-pujcovat nasi armadu za nase penize statum, ktere jsou fasisticke, zlocinne, vrazdi zeny, deti...nici mesta, staty... Nase vlady by mely byt souzeny nejtvrdsim trestem, vzdyt jsou spoluvinici vrazd, niceni!!! A nebo je otazka, kdyz nase (moje ne) vlady souhlasi s nicem a vrazdenim a pomahaji vrahum, tak asi jim nebude vadit, kdyz k nim se bude narod chovat stejne: tj., ze je bude likvidovat a nicit jim bydleni atd!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okamura je sice poloviční Japonec,ale má větší národní povědomí, než leckterý rodilý čech, moravan či slezan. V tomhle směru by si z něj naše mládež mohla vzít veliký příklad. Samozřejmě je to taky podnikatel a ten musí vydělávat, což on taky docela umí.

   Vymazat
 9. Volil jsem SPD a vidím, že správně.

  OdpovědětVymazat
 10. Volil jsem Tomia. Poněvadž není nikdo druhý co by nas_al,, soudruhy''z ostatní stran jako on. Ale s tou Šlechtovou je totálně mimo mísu. Byla odejita jelikož jako první ministryně obrany po převratu chtěla odstavit různé šmejdy, co se nabalují na státních zakázkách. Chlapci z Exkalibru věděli o jejím odvolání dřív než Babiš.

  OdpovědětVymazat
 11. Ti co volili Babiše zjisti ,že udělali chybu ! A než budou další volby ,to Evropa pozná co je občanská válka ! Už vidím jak ti šmejdi Havlokavárny se vytáčí aby šli svým bratrům na západě pomoci!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Má pro nás cenu armáda, která není schopna ani ubránit naše hranice proti ilegálnímu pohybu kohokoliv, třeba i teroristů? K čemu armáda, která neslouží potřebám bezpečnosti státu a jeho občanů. Nebo se domníváte, že v Iráku, Afghanistánu atd. bojují za zájmy ČR? Tož já nejsem domácí propagandou tak zblblý,abych věřil, že agrese vůči druhým zemím je v zájmu nás, občanů ČR!

  OdpovědětVymazat
 13. Obrana státu není pouze záležitostí armády. V dobách před sametem měla každá vetší fabrika zpracovaný plán přechodu na vojenskou výrobu. V případě válečného konfliktu fabriky do pár dnů byly schopny dodávat armádě vše potřebné. Dnes nám fabriky cizích vlastníků (Němců, Rusů, Korejců, Číňanů atd.) budou pro potřeby armády vyrábět veliký prd.

  OdpovědětVymazat
 14. No, doufám, že v každých dalších volbách bude SPD jen a jen slábnout, až skončí v propadlišti dějin, jako mnoho jiných podobných "stran".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám ,že Bůh bude posílat všechny šmejdy do pekel !!! už teď je pozdě! a že nebudete výjimka !

   Vymazat
  2. Jestli já skončím v pekle je celkem fuk. Hlavně, že SPD se stane minulostí.

   Vymazat
  3. 13:14
   Ty budeš žrán UZENÁČI z Afriky zaživa,to bude peklo....A to se blíží!!!!!!
   Zatím jak vidím,tak je minulost spíš UDAVAČ HEJVL,POSERPLÍNA A KRAĎOUSEK....VLASTNĚ CELÁ TA ODPORNÁ,SMRADLAVÁ HAVLOLEJNOŽUMPA!!!!!

   Vymazat
  4. 13:45 Ty jsi ale pacient.

   Vymazat
  5. 14;01
   Lepší než BEJT VÍTAČ A HABLOIMBECIL!!!!!

   Vymazat
 15. Co tenhle kambodžský provařený kašpar ještě votravuje.Fašounský demagog . Kdo ho muže volit? Pouze jemu podobní co seskrývají za hesla VŠE PRO NÁROD a podobné demagogie

  OdpovědětVymazat
 16. 10;12
  Jak IDIOT SES VYSKYTNUL A TAKY TAK ZDECHNEŠ,HAVLOTROSKO BLBÁ!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Asi by to chtělo více propagovat pana Mgr Petra Hanniga,předsedu strany Rozumní, bývalého kandidáta na presidenta, má rozumné názory, jde o polopolitika a přítele Tomia Okamury a mohli by se na něm shodnout lidé jak zprava tak zleva.

  OdpovědětVymazat