Reklama

úterý 21. srpna 2018

Týden zostřené nenávisti: Srpnová invaze 68 – "osvětimská lež" v podání ČT. Rusko nás neokupovalo. Brání lidovci Adama Bartoše? Bacha na žehličky a lednice! Kalousek jako Kapek. Kdy další srpen?

Petr Hájek
Petr Hájek
21.8.2018   ProtiProusd
PETR HÁJEK soudí, že „brutální oslavy“ srpna 1968 nejsou jen tupohlavým pokusem o další protiruskou mystifikaci, ale nechtěně i „vzpomínkou na budoucnost“

Máme na krku orwellovský Týden zostřené nenávisti. Je to napohled nemožné, neboť jsme součástí té nejvyspělejší, nejdemokratičtější a nejsvobodnější části světa, v níž je nenávist (liberálně) zakázána. Vtip je v tom, že jako v každé totalitě jen některá. Ta špatná. Ta dobrá je naopak ceněna a oslavována. Co je správná a špatná nenávist, přesně řečeno, co vůbec nenávist je, co se bude cenzurovat, mazat, nebo naopak propagovat, určují aktuální mocní. Tragikomicky si říkají liberálové, jako si ti před nimi stejně tragikomicky říkali komunisté.

V některých vůbec nejliberálnějších zemích, třeba v Británii nebo v Německu, je ta špatná nenávist již kriminální čin, a cení se vězněním. Třeba za veřejně přiznané odmítavé postoje k dobrodiní migrantské invaze, zvláště té muslimské. V těch méně liberálních státech Západu provinilec pouze ztratí práci, stane se předmětem mediálních lynčů, onálepkování jako nositel zločinu neliberálního myšlení a jeho nenávistné projevy jsou mazány a cenzurovány. V „autoritativních“ režimech (typicky Rusko) si můžete myslet, říkat či psát v podstatě co chcete. I o invazi.

Sedm a dost!


Nadcházející Týden zostřené nenávisti se ostatně týká právě Ruska. Orwellovské jméno mu dali lidovci, kteří nadcházející karneval tragikomického blbna kolem 50. výročí srpnové invaze vyhlásili za Týden svobody. „Mělo by se ukázat, že svoboda slova a svobodná média jsou základem. Nestačí mít parlament - ten měly i režimy, které byly nesvobodné, jak komunisté, tak nacisté. Vidíme i dnes režimy, které mají parlamenty, ale bez svobody slova nedávají smysl," řekl jejich předseda, jenž si sebekriticky říká Bělobrádek.

Takové „slovo do vlastních řad“ by od vzorného „Bruselana“ jeden nečekal. Nebo že by to nemyslel na obranu cenzurovaných, mazaných, vypínaných, vězněných, skandalizovaných a vůbec pronásledovaných za „nesprávné“ myšlenky a slova? Že by tím nekritizoval vytváření seznamů „nepřátelských“ webů a tiskovin? Že by se tím nechtěl zastat třeba Adama Bartoše, jemuž hrozí vězení za to, co psal ve svých knihách a co říkal na veřejných shromážděních? Nebo že by snad dokonce zaútočil na modlu, zlaté tele, „veřejnoprávní“ televizi a rozhlas, kam mají nositelé „špatných nenávistí“ vstup zakázán?

Co jiného by tím mohl myslet? Upírá snad někdo právo všem Fištejnům, Votápkům, Gabalům, Bartoškům atd. atd. svobodně šířit nenávist proti Putinovu Rusku, Trumpově Americe, Okamurovi či Václavu Klausovi mladšímu (i staršímu)? Divný je na tom jen ten omezený čas. To jako týden tady bude svoboda a osmého dne zase utrum? Zase zbydou jen pravidelné (čtyřiadvacetkrát za den) Dvouminutovky nenávisti? Nepřečetli si toho Orwella soudruzi špatně? Aby se Leonid Iljič Juncker nerozzlobil...

Ať tak či tak, teď to vypukne naplno. Srpnová nenávist k Rusku poteče všemi tělními otvory a póry. Užijeme si. Je to dobrý a správný trest. Bez ohledu na to, že většina z těch troubů, kteří povedou toto další gigantické politické školení mužstva před kýženou válkou s Rusem, jsou profi politruky už ve druhé generaci.

Prostě to nezažili. Ale jsou správně vychováni (a poté angažováni a skvěle placeni) těmi, kteří si po roce 1989 udělali ze srpnové invaze volnou živnost. Na rozdíl od nás, kteří jsme tomu dělali jako obvykle lidové křoví, jsou to totiž z valné většiny bývalí komunisté. Tihle hrdinové měli na nezvládnutí „obroďáku“ a následné invazi vojsk Varšavského paktu pod vedením Sovětského svazu, z definice osobní podíl.

Pak je jejich soudruzi ze státostrany vyhodili – a tím i od mocenských a mediálních pák. Šli dělat normální práci, jako ti, kterým předtím vládli. Toto nedobrovolné hrdinství je ovšem po dalším převratu legitimizovalo – opět jako hrdiny. Tak se zase vrátili do politiky a médií (zvláště, ale ne jen těch placených z daní nás všech, takzvaně veřejnoprávních), aby vychovali druhou generaci politruků. Těch, kteří nás právě tak úspěšně vychovávají. I když třeba o soudruha Zdeňka Velíška a jeho patafyzické výklady „evrosojuzu“ bych také nerad přišel. Vždyť důvodů k uvolněnému smíchu je v poslední době tak málo.

Ani lednici či žehličku


Protože však přísloví o tom, „co se v mládí naučíš“, je lidové – a tedy platí stále, neumějí to jinak, než za svých hvězdných bolševických let. A jejich dědicové (stejně intelektuálně i mravně insolventní) to po nich opakují. Takže jedou kampaně – stejné jako kdysi: Místo nesnesitelných oslav Vítězných únorů jsou nesnesitelné oslavy Vítězných listopadů. Místo tupohlavých díků za „bratrskou pomoc“, tupohlavé lži o „ruské“ okupaci. Místo soudružky Fučíkové, soudružka Šiklová. Místo Gottwaldova kultu, kult Havlův. Místo Lidové demokracie, demokracie Liberální.

Tehdy „za totáče“ se pro takové propagandistické průjmy angažoval lidový humor. Jeden z vtipů líčil, jak si člověk koupí noviny, pustí rádio či televizi a tam – doplňte si podle libosti z výše řečeného. Jeden aby se už bál pustit žehličku (otevřít volejovky, ledničku atd.) pravila pointa.

Tento týden doporučuji, navzdory vedrům, nepouštět ani klimatizaci. Povalí se to ze všeho. Bolševičtí dědicové-politruci jsou však ještě mnohem komičtější. Hrozilo mi tuhle, že se potrhám smíchy, když jeden z nich (dnes šéf Kalouskova topáckého webu Forum 24) líčil své zážitky „ze srpna“. Byl prý v kočárku, ale věděl přesně, co se kolem dělo. A proto vyučuje. Je přece pamětník.

Pupek světa se nekonal


My, ještě zbývající, kteří jsme to skutečně prožili, víme: nebyla to žádná psina – ale v úplně jiném
smyslu, než dnes líčí „běliči mladých mozků“. Běhali jsme po ulicích (v tomto případě pražských, kde byl asi největší „záhul“), rozdávali letáky a noviny, snažili se diskutovat s vojáky (převážně ukrajinskými). A připadali jsme si současně jako pupek světa.

Toho mediálního a propagandistického (tehdy jsme si mysleli, že svobodného) určitě. Mocné to však vůbec nezajímalo. Buď měli svoje domácí potíže s bouřící se „maoistickou“ mládeží (Paříž a spol.), nebo byli dávno se sovětskými elitami dohodnuti.

Právě vyšla další kniha, která to z uvolněných zdrojů tajných služeb Spojených států líčí: sovětský velvyslanec ve Washingtonu při družném obědě přichází oficiálně informovat prezidenta L. B. Johnsona o Brežněvově zdůvodnění invaze. Žvaní spolu o kdejaké pitomosti, invazi zmíní jen okrajově. O nic nešlo. Sovětský svaz se jim také nemíchal do Chile a spol. – pouze propagandisticky. Tohle bylo obdobné. My v ulicích jsme byli křoví. Jako o dvacet let později.

Již tehdy se začínalo rýsovat nové uspořádání světa, které pak ruku v ruce provedly tajné služby USA a SSSR pod vedením Gorbačova a Reagana (respektive Bushe staršího). Jeho součástí byla „mírová“ demontáž jaderné velmoci Sovětského svazu a celého socialistického bloku, včetně Československa. Téhož bloku, jenž povinně shromážděn ve Varšavském paktu (dnes zase v paktu severoatlantickém, v NATO) provedl pod vedením Sovětského svazu invazi z 20. na 21. srpna (ale třeba do Afghánistánu si naše vojáky Brežněv poslat neodvážil). 

Spravedlivý trest


Sovětského svazu, nikoli Ruska. V tom spočívá hlavní pointa „osvětimské lži“ dnešních politruků. Proto tak hystericky útočí na předsedu KSČM Vojtěch Filipa, který to připomenul. Tím spíše, když „pro osvěžení“ (paměti) dodal, že Brežněv nebyl Rus, ale Ukrajinec, stejně jako většina sovětských „okupantů“ i politbyra, jež o invazi rozhodlo. Je to prostě historický fakt – o to zločinnější je, že jej vytáhl. To přece míří ke špatné nenávisti, a ohýbá kulisy té správné.

Je spravedlivým trestem, že nyní dostaneme zvlášť vysokou dávku Týdne svobody – týdne nenávisti k Rusku. Nijak jsme se totiž o tento typ „svobody“, jež se v posledních třech desetiletích (v poslední dekádě zvláště) u nás praktikuje, nezasloužili. Dostali jsme ji, aniž se nás jako obvykle kdo ptal, od „vítězného Západu“ jako kukaččí vejce další totality, jež se z ní vylíhla.


Repríza se blíží

„Brutální oslavy“ 21. srpna 1968 jsou tedy správnou připomínkou toho, kde se nacházíme. Ale spíše jako krása nechtěného: vzpomínka na budoucnost, nebudeme-li bratrsky poslouchat Brusel (Moskvu), neprojevovat solidaritu s bývalými koloniálními mocnostmi zaplavenými nyní potomky jejich otroků, či kontrarevolučně ohrožovat unijní socialismus s lidskou tváří. A nezapomeňme na pravé Poučení z krizového vývoje: nikoho z velmocí nezajímáme. Co si sami opravdu nevybojujeme, to nebudeme mít. Státní suverenitu a svobodu na místě prvním.

Všechno je téměř stejné, jen posunuto v kulisách: Bilakové, Kolderové, Indrové či Kapkové se teď zase jmenují Kalouskové, Bělobrádkové, Fialové, Farští, Bartošové či Hamáčkové, kolaborantům se neříká „tvrdé jádro dogmatiků“, ale Kavárna, zatímco Babišové opatrně stínují „obrodný proces“. Vedle nich máme disidenty, politické vězně, samizdat, cenzuru i „rušičky“. Najděte deset rozdílů.

Jediný je v tom, že pokročilé fízlovací technologie umožní Bruselu a jeho místním „zastupujícím říšským protektorům“, že pro případ invaze již nebudou nutné spektakulární tanky v ulicích. Bude to tiché a rychlé. Tedy – ONI jsou o tom přesvědčeni. Ale jako vždycky se mýlí. JEJICH čas se opět krátí.

Týden zostřené nenávisti pod orwellovským názvem Týden svobody je toho skvělým příkladem.


- - -

75 komentářů :

 1. Tak je většině občanů dobře že je potřeba se bát aby nechtěly to co ztratily a tak blekotají blbosti aby obhájily svojí existenci. Ještě schází aby nám vykládaly jak bylo dobře za Hitlera a první republiky. Všude je zloduch PUTIN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Padesáté výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy opět jen ti zfašizovaní fanatici zneužili k šíření nenávisti proti Rusku. A dalo se to očekávat. Nechtějí slyšet pravdu o pozadí tohoto aktu, kdo a proč ho zrežíroval, kdo jej zapříčinil, kdo se ho účastnil..., nechtějí slyšet žádný jiný názor. Chtějí jen jedno, ŠÍŘIT NENÁVIST PROTI RUSKU !!!
   Nepřipomíná to snad něco? Podobnost čistě náhodná ????
   Očekávám už jen, kdy se na pultech všech prodejen objeví novodobý MEIN KAMPF...
   J.C.

   Smazat
  2. Asi tak:
   http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/lide-pozor-nesmime-se-nechat-cilene-zfasizovat.html

   Smazat
  3. Hitler je proti Putinovi úplná matka Tereza. Putin je krvavá nestvůra a Rusák primitivní, maniakální zběř. Škoda, že to Ádovi s bolševiky tehdy nevyšlo. Ale vina je i na nás, měla se zapojit celá Evropa. Tak jako dnes.

   Smazat
 2. Krásný a pravdivý článek. Děkují za něj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:36 - ... a vtipný!

   Smazat
  2. Pro autora článku.
   Pane tak se mi zdá, že jste se přizpůsobil době. Nevím jak vy, ale já vyrůstal v době, kdy se myšlený "časový úsek" nazýval DESETILETÍ a ne DEKÁDA. Dekáda měla v naší době zcela jiný význam! Pro starší a staré lidi to není až zase tak "in".

   Jsme přece obyvatelé České republiky! Nebo už snad obyvatelé pouze Evropské Unie?

   Smazat
 3. Skvělý článek.

  OdpovědětSmazat
 4. Dneska jede rádio teda na plné pecky. Jednu výhodu to má, že se člověk oprostí od takových zvyků, jako dívat se na celé zprávy, nebo mít puštěné rádio, co kdyby něco. Prostě vy na nás zostřeným zpravodajstvím a politickou agitkou, my na vás ignorací. S tím ovšem, že ignorace se přelije i do dnů nesvátečních. Takže ani neuvidím, jestli říjnové sváteční dny budou aspoň zpola tak nabušené jako ty dnešní, včerejší, od minulého měsíce vlastně denodenní. A jsem si jist, že to nebude mít konce, až snad s tím říjnem. 15.9.1938? Jste upadli: To tehdy v září 1968 se sešel výbor KAN a dojednal blebleble, to budeme propírat, ne nějaký třicátývosmý, to nikoho nezajímá. Mimochodem, odváží se už konečně na plnou hubu říci někdo, že září 1939 mělo na naši zemi mnohem menší vliv než srpen 1968? Když už tedy čété a sdělovací prostředky se tak chovají mnoho let, ale oficiálně to prohlášeno nebylo. Babiš se toho chopí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to logické..., září 39´je posunuje zpět, zato srpen 68´ je má posunout vpřed...
   Kam? No přece do úplné izolace Ruska. USA už vyhlásila válku Rusku a teď potřebují vazaly a my máme být jedni z nich.
   Mají už sdělovací prostředky, mají už politiky, mají vlezdoprdelisty, mají hloupé a teď už jim jde o ty bázlivé. S hrdinným a nezlomným zbytkem si už lehce poradí.
   Je třeba se přestat divit, je třeba jednat.
   J.C.

   Smazat
  2. Nevím o tom, že by se něco strašného stalo v r.1938 a 1939. Ani přesný datum neznám, protože mě to nikdy nezajímalo. My mladí to bereme tak, jak to je, že se České království konečně vrátilo tam, kde je jeho místo. V Říši. Tahle půda patří Němcům a česká svině to jen zapleveluje. Mám spoustu přátel v Pákistánu, Jordánu, Brazílii a hodně jsem procestoval Afriku. Všude fantastický lid, narozdíl od vás. Tyhle já chci tady mít! A tihle tady taky budou.

   Smazat
 5. Sem se hodí příspěvek z diskuze v parlamentních listech.Kopie, včetně autora: To ráno pro mne bylo jak špatný sen., starý skeptik, 21.08.2018 7:38:14

  Díky za vzpomínku. Pamatuji si, že máma brečela, pod okny nám stál obrněný vůz s nainstalovaným 4 laufovým asi protiletadlovým dělem a kde seděli vojáci v helmách. Rodiče to měli jako zradu. Nechápali proč, vždyť nás v roce 1945 osvobodili. Naštěstí žádná válka z toho nebyla. Když to vidím teď, tak si myslím, že ta okupace jenom o 21 roků oddálila to, co přišlo po roce 89. A to, co přišlo po roce 89 zase tak pozitivně nevidím. To, na co bychom měli být hrdí, to všechno je pryč. Naše měřitelná samostatnost. Průmysl, který vyrobil skoro vše, co bylo třeba, výzkum, vlastní půda, doly i voda, kvalitní školství Jo byly věci, co nás sraly, ale to, že můžu volně cestovat je trochu málo za to, že dříve měli všichni práci, i cikáni pracovali, všichni bydleli, že nebyl problém jít v noci po ulici a lidi k sobě měli blíž. Takže se jen ta doba, kdy bylo líp, o 21 let prodloužila o dobu kdy ještě nebylo tak zle.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý článek. Jen maličkost, Chruščov a Brežněv byli z dnešního pohledu Ukrajinci, ale sami se považovali se za Rusy. Byli jsme obsazeni z rozhodnutí představitelů států varšavské smlouvy. SSSR tady reprezentovali vojáci ukrajinského frontu, který v podstatě byl v SSSR něco jako u nás západní vojenský okruh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo kdyz jde o vitezstvi ve WWII, jsou to Rusove, kdo se k odkazu vitezstvi horlive hlasi a odstrkuji ty ostatni. Kdyz jde o agresi, okupaci - najednou se vymlouvaji na "ty ostatni" - Ukrajinci, Zidi, Belorusove, DDR, Bulharsko......

   Narizeni vyslo z Moskvy, mraz a zlo prichazi z Moskvy, vedouci ulohu v Moskve maji a meli Rusove, pohrobkem a dedicem esese-ser jsou Rusove!!

   Jako dukaz RUSKE VEDOUCI POZICE v esese-ser slova sovetske hymny:

   "Sojuz něrušimyj respublik svobodnych

   Splotila navěki Velikaja Rus. "

   v ceskem prekladu

   "Neotřesitelný svaz svobodných republik

   stmelila na věky Veliká Rus."

   Smazat
  2. 11:56 čistá propagandistická mantra idiotů a vrahů z NATO. Pokřivená logika, překrucování, lhaní. Jediný cíl, psychologicky připravit české civily na válku s Ruskem. Tentokrát ne pod Franzem Josefem či Hitlerem, ale gangstery z USA a jejich servisní organizace NATO.

   Běž do vole prdelem nemyslící Goebbelsi!!!

   Smazat
  3. 11:56 - to musí být nějaká redaktorská svině od Bakalopresse, možná nějaký snaživec z naší/vaší ČT.

   Smazat
  4. Moc hezky ti dva frustráti brečí a to je moc dobře 12:01. 12:02 .Musím vám dát za 1****** v 11:56. Všichni ti z NATA lžou a chtějí války,všechno překrucují, jenom to křišťálově čisté Rusko to myslí s každým dobře. Tak dobře jako s námi v 68 nebo v 2014 s Krymem. Ach ti čistí a hodní RUSOVÉ, jeden by se rozplakal.

   Smazat
  5. 13:40 Vem si kapesník, hysterko z haveljugend.

   Smazat
  6. Pro uplakánka havloidního nemyslícího: vedoucí země NATO, pro jejíž zájmy vlastně celé NATO vzniklo - USA byly v nedávné historii několikrát přistiženy při lži, které vedla k válce: Např.:

   Tonkinský záliv a údajný útok vietnamských torpédových člunů na americký torpédoborec.
   nebo
   Generál Powel v OSN ukazoval zkumavky s údajnými chemickými zbraněmi hromadného zmaru ve vlastnictví Saddáma Husejna
   nebo
   kosovský Račak, kde byly mrtvoly vrahů z UČK vydávány za zabité albánské civilisty.

   Po všech těchhletěch lžích následovala vždy americká útočná válka bez mandátu OSN, tedy agrese.

   Teď si vem kapesník a plač nad statisíci, ve Vietnamu nad miliony zmařených lidských životů.

   Smazat
 7. Před rozpadem SSSR Chruščov a Brežněv byli sovětští občane původem Ukrajinci. Já jsem např. byl před protiústavním rozpadem ČSFR čs. občan původem Čech. Toť vše!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ble bla. Občan ČSSR (ČSFR) byl občanem ČR, nebo občanem SR. Z tohoto titulu byl současně i občanem federálního soustátí - ČSSR atd... A mohl být třeba původem z Indie (=Cikán). Když neznáte zákonnou úpravu občanství našeho státu, neplkejte dřív, než si vyhledáte...

   Smazat
 8. Výše uvedená skvělá jména politikářů mastících si kapsu na výročí jsou jistě svým způsobem zajímavá. Ale co nám na to poví akademická obec, to bude teprve pošušňání. Po dokonalém akademickém podání bude:
  -------------------------------------------------
  Cesta do senátu volná

  Potkal jsem vám tučňáka, co vypadal tučně.
  Byl poněkud vykulený a choval se hlučně.
  V skvělém fraku oblečený, jak člen moudrých sov.
  Rozhodl jsem prohodit s ním pár vět nebo slov.
  „Uhni z cesty lůzo, mám nakročenou hnátu!
  Když nebudu prezident, mířím do senátu.“
  „Má klanová korporace“, odvětil mi suše.
  „Vyslala mne do terénu sbírat prostě duše.“
  „Dávno nechci publikace doma pracně látat.
  Nebaví mne od dedlajny k dedlajně furt chvátat.“

  OdpovědětSmazat
 9. Jen drobný postřeh. Hájek píše-Brežněv nebyl Rus ale Ukrajinec- potom tedy musím napravit historickou chybu tohotodemagoga a to, Hitler nybyl Němec, ale Rakušák. Tak že za druhou SW rozpoutalo Rakousko to je prča co

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skutečně tak tomu je. Protože tzv. nechtěný anšlus byl rakouskými občany z 99,6% kladně odhlasován, ačkoli dnes tvrdí opak. Rakušané se vždy cítili být především Němci.
   "Frustraci obyvatelstva zvětšoval také zákaz sjednocení Rakouska s Německem, ačkoli si to přálo téměř 99 % občanů."

   Smazat
  2. 9:43 ve své omezenosti ani neví, jak blízko byl pravdě.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. Velmi krátce: V roce 1989 byl komunisty vynucený socialismus poražen ne demokracií, ale kapitalismem. Z logiky věci by měl být další boj o moc sveden mezi demokracií a kapitalismem.
  Pozn.: kapitalismus je dítětem svévole, kdežto demokracie je dítětem svobody. Až to svět pochopí, může začít smysluplný boj o zásadní pro společenskou změnu.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas Štefane.

   Smazat
  2. 12:52 REDAKCE JSTE OPRAVDU UBOŽÁCI, KDYŽ MAŽETE ODPOVĚĎ KTEROU JSEM POUZE REAGOVAL NA 12:04 JDĚTE OPRAVDU VY RUŠTÍ DEMOKRATI DO PRDELE DO PRDELE DO PRDELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. 16:38
   TY JSI Z uASS JEŠTĚ NEVYLEZL HAVLOUNTERMENSCH!!!!!!

   Smazat
  4. 16:38 - Když nadáváš, nemáš tu co dělat.

   Smazat
  5. 16:38 mně vymazali vše bezestopy, jelikož jsem se opovážil kritizovat jejich orgasmické výplody radosti nad tím, jak je rusák v '68 dobře po***al. Kolaboranti. Ale neboj, všechno pamatujeme a všechno se počítá. Bez odezvy to nezůstane a tenhle plátek skončí.

   Smazat
  6. 7.33 Mám několik známejch na BSI POZEPTÁME CO SE DÁ DĚLAT S TOUTO PRORUSKOU CHÁTROU.

   Smazat
  7. Snad na BIS, blbečku anonymní 15:20?
   Nauč se nejdřív psát, pak vyhrožuj, ty americký řitní alpinisto s hnědým nosem.

   Smazat
  8. 20:22 Radši popros svýho fýru, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "Z" - abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahama se pravidelně prodíráš, když se tvůj pán rozhodně k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!

   Smazat
 11. byl jsem se podívat včera s ruskou vlajkou přes ramena na shromáždění před ruskou ambasádou. Je to místo zastrčené, kde nic kolem nejezdí a nikdo kolem nechodí a v době v 19,00 už ani na ruské ambasádě nikdo nepracuje, takže člověk přemýšlí, k čemu to vlastně bylo. Odpovím si sám, celá tato show tu byla vystrojena jen, aby ČT měla nenávistnou potravu ke své štvavé propagandě. Byl to zase vesměs jen koncert proti Babišovi, Zemanovi a Okamurovi. Nechyběl zloděj Kocáb, a k tomu potom i písnička ve slovenštině, že tu republiku celou rozkradem. V přítomnosti Kocába to opravdu sedělo. A k té drzosti o rozkradení republiky cituji část z jedné diplomové práce studentky,jak odešly pod patronací Salzmana české miliardy na konta do zahraničí: Komerčni banku připravilo o 8 miliard korun obchodovani s rakouskou
  firmou B.C.L. Trading Baraka Alona, rakouskeho podnikatele izraelskeho původu. Alone se stal klientem KB v roce l996 s planem udajnych mezinarodnich obchodů obilim z Ruska. Finance čerpal tak, že mu KB otevřela dokumentarni akreditivy, s tim, že zajisti zboži odpovidajici hodnoty, ktere pro banku uloži ve skladech. Při obchodovani se ale ukazalo, že ve skladech žadne zboži nebylo, ač Alone ziskal od banky až 250 milionů dolarů, tedy bezmala osm miliard korun. Penize nikdy nevratil. Byvali členove představenstva KB byli v souvislosti s Alonem obviněni pro trestny čin porušeni povinnosti při spravě svěřeneho majetku. Nepodařilo se jim ale prokazat umysl, ani napojeni na Alona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12 Ach ty hrdino, nezapomeň podotknout s ruskou vlajkou.Pokud jsi nedostal po hubě, tak velká škoda provokatére.

   Smazat
  2. Zfašizované "pražská kavárna"ráda vyhrožuje rozbitím úst. Však brzy na vás dojde, i na ty vaše rozbité huby!

   Smazat
  3. 15:47 Zfanatizovanej rudochu a kdo že té "kavárně" brzy domluví? Vás pár zoufalcu, kteří tady a na jiných blábolech poštěkáváte? Na to nemáte a ani mít nebudete kašpárku. Dovol abych se zasmál.chichichi

   Smazat
  4. Příště kohokoliv s ruskou vlajkou je nutno skopat dokulata! Kolaboranty s agresorem trpět nebudeme!

   Smazat
  5. To mě hřeje od srdce, jak se zde Havloid vzteká, nějaký zakomplexovaný emigrant ze zahraniční, se tu čílí. Já znám tu partu Pičínkého, platí je US Embassy v Praze a tak vždy mají plené ruce amerických vlajek, a tentokrát ani jedna americká vlajka, aby si snad někdo nepomyslel, že 1968 byl řízen z USA, a on přece jenom byl.

   Smazat
  6. Ti dva bezmozci (16:34 a 18:33) ani nepostřehli, že autor článku není "rudoch" ale katolík. Havloidní blbost opět vykvetla.

   Smazat
 12. Věcné a pravdivé. Oproštěné od virtuální reality a účelového "jednoho úhlu pohledu" falešných kazatelů nové totality. Gratulace autorovi. Jeden se už ani nediví, kolik falešných proroků barvitě "přesvědčivě" vykresluje události Srpna 1968, zatímco většina těch kteří je a jejich důsledky zažili na vlastní kůži jen s tichým mrazením sleduje, jak se historie okázalé klientelistické kolaborace slouhů mocností opakuje. Tehdy, po krátkém vzepětí Pražského jara, kolaborantské Rudé Právo a Trybuna "normalizovali" "kryzový vývoj ve straně a společnosti". Dnes hlásné trouby medií s "revolučním předvojem České televize a Člověka v tísni", normalizují snahy o novou totalitu. Ano George Orwell tento proces zlovůle a vlády falešných proroků charakterizoval vcelku přesně. Jen prosím "mlčící většinu", aby nedovolila lokajům mocných pošlapat to, o co nám snad přece jen v tom listopadu 1989 šlo, cestu k svobodě a demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:39
   Lokajové mocných nás na cestu ke svobodě a k demokracii už třicetlet nepouštějí.

   Štefan

   Smazat
  2. je třeba dodat že už ji dávno pošlapali tudíž není už co dovolovat

   Smazat
 13. Asi tak:

  http://petr-kubac.blog.cz/1808

  OdpovědětSmazat
 14. Naozaj tu pripomína scénu z filmu kronika 1984 tam to bolo tak isto keď oceánie vyhlásila týždeň hnevu proti euráziji.Georg Orwel to vistihol presne svojom románe.A teraz žijeme v dobe georgea sorosa.Podoba ako čisto náhodná.Kam sme sa tu ale dopracovali.

  OdpovědětSmazat
 15. Nelze než souhlasit s článkem. Vydržel jsem se asi 15 - 20 minut dívat na přímý přenos z "pietního vřískotu" několika propagátorů a hlasatelů demokracie. Tedy správně řečeno, té "jejich demokracie". Protože pokud není u moci a mikrofonu právě ten jejich ožrala a ten jejich roztomilý popleta s čírem, případně jiný jejich blábola a loutka, tak jim není svaté nic. Dokážou znectít vše a každého kolem sebe. Pokud jsem před nějakou dobou viděl jakousi korunovaci jejich gurua Schwarzenberga,( nevím už za co jej korunovali) tak fotografie přítomná dámská stafáž oné korunovace měla zcela jistě doslova vlhké spodní prádlo. Aspoň jsem tak usuzoval z výrazu tváří těch pomatených ženštin. Dnes jsem viděl skoro ty samé dámy, ze kterých nenávist a zloba doslova stříkaly. Ale jsem rád, že jsem kousek toho "pietního pískotu a vřískotu" viděl a doporučoval bych všem, aby se také na kousek podívali. Je to čistý odvar chápání demokracie po pražsku. Slušným Pražanům se omlouvám. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se nevydržel dívat ani deset minut. Máte naprostou pravdu, že kralovala zloba, nenávist,naprostá bezohlednost vůči pozvaným hostům a těm, kteří se chtěli zúčastnit skutečné pietní vzpomínky. Prostě vše přehlušila obyčejná lůza a lidská spodina. Nami placené veřejnoprávní prostředky však jistě budou se škodolibou radostí tenhle hnus velmi propagovat...

   Smazat
  2. Takže guru Schw. už je i korunovanej?Už ale dávno.Dobrý článeček.

   Smazat
 16. Tu dobu sem nezažil kdiž sem se narodil vroce 2001 ale ako nas ve škole učili tak Rusové nas napadi dva krát a to v roce 1945 a 1968,s toho sem delal písomku a dostal sem jedničku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli nekecáš - pak jedna rada, Chceš-li se dobrat pravdy( spíše objektivity) pak musíš studovat "Libri prohbiti". A udělat si sám úsudek

   Smazat
 17. Jsem pamětník a jinak jsem události v roce 1968 vnímal tehdy a jinak je vnímám nyní, obohacen zkušenostmi a životními kopanci, které mi život uštědřil. S panem Hájkem právě pro výše uvedené souhlasím. Jen pro doplnění bych uvedl, že jsem přesvědčen o tom, že vnitrostátní střet o tzv. obrodný proces se odehrával především mezi názorovými oponenty uvnitř KSČ. A ani mne nepřekvapuje, že i když jinak zapřísáhlí antikomunisté, když se jim to hodí,se hlásí k jednomu křídlu KSČ, tomu tzv.obrodnému. O co tedy šlo ? O změnu poměrů a vystřídání vládnoucích elit, stejně jako při tzv. barevných revolucích v současnosti. Ivan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PŘESNĚ! Pamatuju.
   Navrhuji už po několikáté, že pro úspěšnou propagandistickou masáž je NEZBYTNÉ:
   -za úsvitu všechny pamětníky- do jednoho! postřílet
   -mrtvoly zasypat vápnem
   -pak lze tvrdit a propagovat cokoliv.
   Jinak vypadá propagandista jako trotl, nebo Šláfenberg
   pokud se takto nebude postu

   Smazat
 18. ja vyčitky nemam protože jsme byli vždycky prodani našimi udajnymi genose kameraden a rusaci tenkrat bez souhlasu američanu by si tady ani neškrtli natož vystřelili ale jak tvrdim neustale nechod janku s pany na led pan uklouzne a tobě držku rozbijou

  OdpovědětSmazat
 19. Nezapomenu jak při druhých svobodných volbách kdosi napsal a vyvěsil hodně vysoko toto: Tak Ti povím Vašku, že mám prázdnou tašku. Že jsem volil jedničku(OSD) mám teď prázdnou ledničku, a tak volám: Komunisti na Hrad, neboť Vy jste mi dali alespoň nažrat!!

  OdpovědětSmazat
 20. O srpnu 1968 nejvic kecaji ti, co buď nebyli na světě nebo v kočárku a ví velké kulové. Vyjadřovat se může jen ten, který za odsouzení vstupu armád Varšavské smlouvy byl potom trestán, třeba vyhozením z práce, nebo ze školy. V srpnu 1968 byli vojáci armád VS stejní okupanti, jako jsme my ted v Afghánistánu, Kosovu, Somálsku, Bosně a Hercegovině, v Mali, v Iráku, v Pobaltí a na Sinaji nebo v Izraeli. Takže rozdíl mezi Varšavskou smlouvou a NATO? SSSR a USA? Žádný! V srpnu 1968 existoval zvací dopis pro armády 5 států Varšavské smlouvy. Žádný rozdíl v tom není. Nějak zapomněla naše "objektivní media" napsat, že zatím, co u nás pochovávají hrdiny z Afghánistánu, Talibán slaví smrt 3 okupantů.
  Připomínat si tuto událost je samozřejmostí, ale nepotřebujeme u toho hýkat jak debilové z řad pravdolásky. Proč? Protože fanatičtí pitomci z řad neumělců nám to zprotivili, zneužívají 68 ke svým agitkám zviditelnit se a brojit proti vsem, kteří nemaji stejny názor jako oni. Co kdyby jste tak vehementně odsoudili i okupaci 15.3.1939? To by se asi neslučovalo s vaši ideologii. Nejste vlastenci, jste ubozí komedianti, intrikáři a práce se stitici nuly vecne na nekoho nebo na něco prisati abyste měli penízky. Jen panebože ne pracovat!

  OdpovědětSmazat
 21. 16:08 Další osel ,který srovnává a dává do roviny naše vojáky se sovětským okupantem. Jen, aby se náhodou rusáčkovi neubližilo.A další demagogie, proč do tohoto výročí tahá rok 1939. Je jasné,že se k tomuto výročí něco řekne až přijde čas. Nikdo tady nehýká, jak píšete ,hýkáte jak osel pouze VY.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.27
   Budes take hykat 30. zari l.r.? Od rana do vecera? Svolas nejakou manifestaci?

   Smazat
 22. Ďalší Jandov a ŠŠŠŠmatanov poslucháč že,nevrieskal si aj ti včera pred ambasádov 16:25 ťahaj do germanistánu vítať bubušov ti kolaborant horší ak Hácha.

  OdpovědětSmazat
 23. Po revoluci jsem se těšil na dokumenty z r. 1968 . Je to můj ročník . Konečně to nebylo tabu . Letos jsem zhnusen bolševickou masáží . Že smutného víročí jste udělali kolovrátek . Člověk musí přepínat , stále stejné záběry .
  Letos poprvé jsem vynechal okupaci v čt . Marcel

  OdpovědětSmazat
 24. Svatá pravda .Vyrostla nám nová generace politruku.
  Zlatý mjr. Hrdlička a mjr. Šedivý .

  OdpovědětSmazat
 25. Kapek, přes všechen hnus, který k němu pociťuji nebyl hlupák jako Mirda.

  To věčné opakování normalizace má vyvolat dojem, že jde o conditio humana a tudíž není nápravy.

  Pro velmoci máme hodnotu do výše dané počtem vrtulníků, které můžeme splácet.
  Tedy mizivou.
  Nikdo nepřemýšlí, jestli není ekonomičtější si ponechat ty pořád ještě dobré, které máme. Létaly by do roku 2032, máme tu podnik, který je mí upgradovat.
  To by pro ministra a vládnoucí partaje bylo bez cashbacku.
  Kdo o to stojí?

  1968 je dnes mýtus, bublina.
  Lepší by bylo nafouknout Rudou Fenu Šiklovou.
  Poslat ji po větru do Turecka.

  OdpovědětSmazat
 26. No, to přirovnání výpovědní hodnoty ČÉTÉ k osvětimské lži sedí. Kdo si dobře po r. 1989 nakradl, tak ten jistě nenávidí "bratrskou pomoc 1968", protože už mohl krást o 20 roků déle pod záštitou "mírových misí". Kdo se naopak po r. 1989 propadl na sociální dno a byl okraden, ten by rád zpět bratrskou pomoc a oželel by mírovou misi. No a řádný křesťan by oželel určitě onu uměle pěstovanou nenávist mezi národy a státy diktaturou kapitálu, ve které žijeme. Oželel by jeho bezmeznou bezohlednost, nelidskost, surovost, povýšenost. Tak jak jsem kapitalismus poznal, tak si představuji nekřesťanské peklo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 29. Tu už nie je normálna diskusia,aj do NR tu nakvartírovali Jandovích a Soroshovich sväzákov?

  OdpovědětSmazat
 30. Jistě nás netěší, že plínky nosí Kalous, Fialka, Pospíšilek, Nemecová a další falšovaní praví demokratičtí blekauťáci. Jednak má národ zvýšené náklady, protože jmenovaní a další mají na to své nádobíčko plínky na pojišťovnu. Tož to, co mají v kalhotách lze snadno utajit, ale to co mají místo mozku, to se žádnou plínkou nedá zakrýt. A že tam mají pěkně naděláno, to je jisté.

  OdpovědětSmazat
 31. Já už se 5 let na ČT nedíval, a pokud do centra kolem 20. srpna jít nemusím, tak tam nejdu, ale včera jsem si zašel před tu ruskou ambasádu, my se s Pičínským pravidelně potkáváme, on s americkou vlajkou a já s ruskou vlajkou. Tentokrát, jak jsem uvedl, žádná americká vlajka před ruskou ambasádou nebyla, a to je škoda, tentokrát by se tam hodila, protože to, co spojuje ČT a Pičínského a ty, co se na té včerejší akci před ruskou ambasádou účastnili, to jsou jejich vazby na americkou ambasádu v Praze. Celá tato protibabišovská a protizemanovská demonstrace pořádaná v této souvislosti mi potvrzuje, že tyto akce proti nim řídí velvyslanectví USA. Čím více ta americká ambasáda soptí proti Babišovi, tím je mi více ten kluk sympatický. Zeman zareagoval správně, je to rozumný chlap. Být Kiskou, držel bych hubu při vědomí toho, jak slovenští vojáci hrdinně bojovali po boku Hitlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan president Kiska je rozený vůdce a spasitel.

   Smazat
  2. Úžerník spasitelem - hahaha,to je jeden z nejkratších vtipů. To se ti teda povedlo.

   Smazat
 32. Dovoluji si upozornit, že Hájek poplival své opičí předky a žřekl se evoluce! Že by Buch plýtval energií a suploval evoluci se mně nechce věřit. Hájek je pouze nemocný hominid bez ukotvení.

  OdpovědětSmazat
 33. 9:55
  TICHÁ HLOUPOST JE MI MILEJŠÍ TY NEVZDĚLANÝ JELIMÁNE!!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.