Reklama

úterý 21. srpna 2018

Úder do amerického podbřišku: Rusko vybuduje konkurenta Panamského průplavu

Ilja Novický
21. 8. 2018       politikus
Zatímco se USA zmítaly v hysterii a oznamovaly další sankce, Rusko systematicky rozvíjelo vztahy s mnoha zeměmi po celém světě, včetně Latinské Ameriky. A tak je nyní naše země připravena realizovat "na zadním dvorku" USA projekt, který velmi bolestivě zasahuje americké ekonomické zájmy.Jedná se o budování Nikaragujského kanálu - hlavního konkurenta Panamského průplavu, kontrolovaného USA. Projekt slibuje přínos pro Rusko, Venezuelu, Čínu a samozřejmě Nikaraguu.

Naše země získá výhodný dopravní koridor, Čína si sníží clo a mírně si zkrátí cestu k venezuelské ropě a Nikaragua získá mohutný příliv investic do země.

V cestě jsou jen Američané, ale ty nikdo neposlouchá. Zahájení práce na stavbě kanálu je plánováno na rok 2019, konec - na rok 2029.

Přičemž má nikaragujská vláda zájem nejen o hospodářskou spolupráci s Ruskem, ale také o vojenskou. V současnosti tato latinskoamerická země nakupuje od nás tanky T-72, cvičný bojový letoun Jak-130, vrtulníky Mi-17, obrněné vozy Tigr.

V Nikaragui bylo zřízeno vojenské výcvikové středisko, kde místní vojáky připravuje 400 ruských specialistů. Potenciálně budou novou dopravní magistrálu hlídat ruští vojáci, kteří se budou opírat o základnu v regionu vytvořenou.

Celkově je výstavba Nikaragujského kanálu pro Rusko přínosem jak z ekonomického, tak i geostrategického hlediska. Aby členové NATO zchladili své nadšení v Černém a Baltském moři, musí Rusko vybudovat základnu v Karibském moři. Jak se říká, pak budou Yankeeové vědět, kde je jejich místo na mapě. A když už tak moc chtějí ukazovat svaly, ať to dělají u svých břehů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. To bude hodně vadit, Čína má peníze, Rusko to zastřeší vojensky ( s Čínou), to jsem zvědav, čím Američani uplatí Nikaraguu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uplatí? Schwindelstein spíše vymyslí nějaké chucpe, nějaký podraz... jako třeba v Chile...

   Smazat
  2. USA je odepisováno jako světový četník, proto čím dál tím méně může do něčeho kecat, ovšem umírající bude ještě kopat nějaký čas a spousta parazitů navázaných na diktát "pax-amerikana" se bude snažit bezúspěšně o návrat starých časů až všichni tito slouhové otce lži skončí na smetišti dějin.

   Smazat
  3. CIA zorganizuje nějaký pokus o proamerický převrat.

   Smazat
 2. Ano, takhle se na to musí.

  OdpovědětSmazat
 3. A Rusko samozřejmě řekne, že jejich základny v Nikaragui jsou stejně O.K., jako jsou základny NATO v Pobaltí. Také na žádost vlády a jako reakce na cvičení armády USA na vlastním území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No moc se neradujte, ti USA gangsteři to buď obsadí až se to vybuduje, nebo pod nějakou lidskoprávní záminkou rozflákají než se to dostaví.

   Smazat
 4. Čína má nadbytek dolarů a snaží se jich právě obrovskými investicemi v Africe,případně třeba i zde v Nikaragui elegantně zbavit.Kdyby cenné papíry v USD prodala na finančním rynku,dolar by šel rychle do kytek a Čína by prodělala spodky,takže to řeší takto.Rusko bylo chytřejší a zbavilo se 90% dluhopisů včas.No a šikmoocí vychcánkové zaspali....

  OdpovědětSmazat
 5. No jasně, vždyť postavili bělomořský kanál. Zpočátku se jím sice nedalo proplout, neboť měl hloubku pár desítek centimetrů. Ale dnes se jej podařilo prohloubit na 5 metrů. Tím už slušně velká pramice projede.

  Ale kde vezmou lidi? Koncentráčníci jaksi došli. To by chtělo použít číňany. Kdo by neplnil normu, byly by mu odebrány orgány a to je významná motivace.

  Ale kdo to zaplatí? Prodej orgánů bude tak stačit na pokrytí pouhého zlomku nákladů. Rusko má, jak známo, holou prdel. Všichni latinos levičáci to přivedli cugrunt. Bude to oříšek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Daj si studeny obklad a ibuprofen.

   Smazat
  2. Nevím jestli to bude stačit, doporučuji zajít za lékařem a svěřit se odborníkům.

   Smazat
  3. Pokud se do toho Rusko opravdu pustí, tak budete mít možnost sledovat postup. Starosti o jejich schopnosti nechte stranou a raději u toho dávejte pozor, abyste nebyl přistižen s otevřenými ústy. Čekání na zahájení si můžete zkrátit třeba prohlídkou nedávno v rekordním čase dokončeného Krymského mostu.

   P.S. Právě pár pramic projíždí bělomořským kanálem:
   https://youtu.be/F3l2Ix8TTb0?t=273

   Smazat
 6. Vuk Blaha: Bože, vy jste hloupej! Váš výplod musí každému zlepšit náladu při vstávání, protože spolehlivě dokáže rozesmát. A to po včerejším běsnění mainstreamu není málo. Dík Vuku, kluku!

  OdpovědětSmazat
 7. Jde jen o to, zda budou Rusáci tradičně blbí a nepodmíní si stavbu průplavu podmínkou vlastního majetku části území průplavu. Těm šaškům střední ameriky čert věř.......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte krádež Ruských diplomatických objektů a pozemků v USA? Z nichž i něco bylo ruským ještě za Romanovců? Oni ti američtí, i středoameričtí šašci jsou spolehliví jako Evropská Unie...

   Smazat
 8. To je dobrá zpráva ať se dílo daří přeji RF úspěch.

  OdpovědětSmazat
 9. Škoda akorát ,že to nedostanou České firmy ! do roka by nebylo za co stavět ,a co by postavili tak by do padlo jak dálnice z Ostravy do Bohumína !!!! cha,cha,cha

  OdpovědětSmazat
 10. Co je to za blábol? Nikaragujský průplav staví Čína už 5 let a v r. 2020 se bude otevírat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Panámu nevohrozí, páč to je spíš takovej no ... kanálek! :)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.