Reklama

úterý 28. srpna 2018

Ukrajina je nezávislá na zdravém rozumu

Rostislav Iščenko
28. 9. 2018       ukraina.ru
Prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko o tom, v jakém stavu přišla Ukrajina k 27. výročí nezávislosti. Politolog je přesvědčen, že dnešní Ukrajina se nemá čím chlubit: průmysl je téměř úplně zničen, armáda prakticky chybí, vnitřní ekonomika je zcela závislá na Spojených státech a v zemi je občanská válka.


"Ukrajina je nezávislá na zdravém rozumu. Konkrétně je nezávislá na ložiscích plynu na Sibiři, která byla svého času osvojována společně. Ukrajina je nyní také nezávislá na integračních procesech v postsovětském prostoru. Možná, že někdo na Ukrajině soudí, že je to tak dobře, ale vedlo to k tomu, že ukrajinský průmysl je zničen", řekl prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko.

Podle něj brání Ukrajině, aby se stala suverénním státem, její neadekvátní vláda. Kromě toho obyvatelé země nechápou smysl nezávislosti, protože lidé věří, že je to tak dobře.

"Pokud se provádí průzkum mezi ukrajinským obyvatelstvem, 60-70% vám řekne, že nezávislost je nutno zachovat za každou cenu, ale pokud je požádáte, aby posoudili situaci v zemi před nezávislostí a poté, ukáže se, že vše, co bylo před nezávislostí, bylo lepší. Lidé nechápou, proč potřebují nezávislost. Výsledkem je, že k moci přichází politická elita, která tuto nezávislost využívá k rozkrádání země", řekl Iščenko.

Jak ukázal průzkum sociologické skupiny Rating, 74% Ukrajinců se domnívá, že stát se pohybuje nesprávným směrem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. za zájmy USA proti Rusku až do posledního Ukrajince urrrááá

  OdpovědětSmazat
 2. Nechte jiz Ukacka , ukackami .Lide musi volit jinak a tak si snad pomoci . Jakekoliv uvahy jsou z nasi strany strata casu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé mohou volit jak chtějí. Současný malér vznikl MAJDANEM. Majdan nebyly volby !!!

   Smazat
 3. ako každý, tak aj oni prídu na to, že až ich ošklbú, prestanú byť zaujímaví, hlavne je zničiť školstvo, potom to ide samo do kopru ....

  OdpovědětSmazat
 4. Všechno je v tom že jim působí uspokojení sebemenší parazitování a ve většině obyvatel zamýšlet se nad dějinami a něco pro lepší budoucnost svých dětí obětovat. Prostě žijí ze dne na den a baví se tím jak kdo koho pidmanul.

  OdpovědětSmazat
 5. Dalo by se říct,že většina Ukrajinců jsou hlupáci,kteří se nechali zblbnout propagandou.Vládnou jim židovští oligarchové.Je to prostě mentalita neštastného národa,který nemá naději se vzchopit a bojovat za svoji lepší budoucnost ,Nejsou na to lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím, Ukrajinci jsou velkou většinou naprostí pragmatici, bohužel to někdy vypadá, že jsou nositeli hesla "kam vítr, tam plášť", protože se točí podle větru jak korouhvička na střeše.

   Smazat
  2. To chceš říct, že jsme Ukrajinci?

   Smazat
  3. 20:03, nejlepší bonmot za poslední dobu, co jsem četl :D

   Smazat
 6. 9;54
  ASI TAK!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Zajímavý komentář.
  Správně klade otázku, jak to vlastně je s "nezávislostí" a "suverenitou" v dnešním světě. Brežněvova doktrina "omezené suverenity" je dnes sice už zapomenuta. Bylo by ale zajímavé vědět, jak Ukrajinci dnes, s odstupem více než 4 let, posuzují bratrskou pomoc, které se jim dostalo od USA a EU. Podobně Gruzínci, jejichž zkušenost je ještě o několik let delší...

  Fakt, že Svobodná Evropa nedávno obnovila vysílání pro Rumunsko a Bulharsko mluví za vše! Kdypak asi zavedou vysílání pro nové spolkové země (tedy bývalou NDR)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedávno jsem byl v Bulharsku a to, co jsem zažil, bych označil termínem zoufalství obyčejných lidí na každém kroku. Situaci v sousedním Rumunsku neznám, ale bude asi ještě vypjatější, protože na satelitu v hlavním vysílacím čase Rumuni každý den ukazovali nějaký místní protivládní majdan na jejich Vítězném Náměstí v Bukurešti. Nevím, kdo vyhrál, soudruzi z ČT o tom zarytě mlčí :-)

   Smazat
  2. 11:06 Rumunsko i Bulharsko se asi bez RFE neobejdou. Rozdíl je jenom v tom, že Bulhaři ze země houfně prchají, kdežto početnější a bojovnější Rumuni se asi snaží vybojovat nějakou změnu u sebe doma.

   Smazat
  3. 12:03
   "... u sebe doma". - To asi není úplně přesné; všimněte si, že významnou silou v aktuálních protestech byli Rumuni, kteří pracují na Západě. Je samozřejmě otázkou, o jakou změnu vlastně usilují.

   U nás sice agendu Svobodné Evropy převzala stanice ČR plus, ale ačkoli se pečlivě drží propagandistické linie "liberální demokracie", přece jen zvou do studia více kritických osobností než např. Česká televize. Na překonání bariéry mezi mainstreamem a alternativními médii je to ale pochopitelně pořád příliš málo. Celospolečenská diskuse se tedy ani tady nekoná.

   Smazat
  4. 12.12 Co je to ČR platné, pane Kopecký, když nás už před lety otrávili tak, že jej (=žádný jeho program) neladíme a neposloucháme ANI OMYLEM. Neměly by být spravedlivě poplatky/výpalné za rozhlas přerozděleny mezi Country rádio, Rádio Impuls, Rádio Blaník, Rádio faktor,... ?

   Smazat
 8. Na příkladu tzv. Ukrajiny je vidno, kam až dospěje populace při míchání různých etnik. Ze všeho, co si přivodili obviňují Rusko, v tomto čase přímo Putina. Radši se však střelí do vlastní nohy, když jim někdo ze "západu" umožní trochu si nakrást při současné pochvale jak hezky umí skákat, když se píská.

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajina je umělý stát a fakticky ho dal dohromady jistý V.I.Lenin (Stalin s Chruščovem už jenom přidali drobná teritoria - Zakarpatí a Krym). Vděční Ukrajinci ale už všechny sochy svého zakladatele Lenina zničili, takže Ukrajinu bez diskuse čeká rozpad a návrat před rok 1917. Ukrajinci si to ale rozhodně zaslouží, dnes banderovce nesnáší všichni jejich sousedé, včetně velkopanských Evropanů (= Poláků), ti si rádi vezmou svůj Lwóv a celou Halič. Heslo dne "rozděl a panuj" platí i pro banderostán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kromě umělé Ukrajiny je také umělá jejich řeč ukrajinština, která má asi stoletou tradici. Ani rodilým Ukrajincům nějak neplyne z úst, proto i oni používají v běžném životě raději ruštinu, která má tisíciletou tradici a vývoj. Tragédií Ukrajiny je násilné poukrajinšťování, které řídí popřevratoví politici, kteří se sami dodnes pořádně ukrajinsky nedokáží vyjadřovat a ukrajinsky to zkouší snad jenom pro média :-)

   Smazat
  2. 12:08 s tím potlačováním rodných jazyků to vedoucí banderovci podělali, protože to mířili proti ruštině, ale Polsko, Rumunsko a Maďarsko to využijí k odkrojení svých dílků. V červnu se už na zakarpatské Ukrajině chystali vyhlásit referendum o vyhlášení samostatnosti! Poradce ministra vnitra UA dokonce prohlásil, že Ukrajina je na pokraji rozpadu. Osobně se tomu nedivím, protože tam už dávno platí "kdo uteče, vyhraje".

   Smazat
  3. Ten banderovský hantec vznikl z lokálních nářečí negramotných chochlů, z argotu uprchlíků před šibenicí a pracovní turistikou na Sibiř ze Svaté Rusi, z Říše, z Pruska, z Varšavského knížectví... protože na pomezí = na okrajině = na ukrajině mezi monarchiemi se šlo snáze schovat a prchat/pašovat podle potřeby přes hranice, nebo do země nikoho, na Divoká pole... do stepí na tatarském a osmanském pomezí...

   Smazat
  4. 13:58 Nesporná pravda, stejně jako fakt, že jediní opravdu pracovití Slovani jsou právě tito tzv. Ukrajinci! Páč maji i germánskou, vizigótskou krev, ale bohužel taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  5. 9:05, divím se, že cenzor nechá prostor na diskuzích i pro nacisty. Navíc úplně debilní, kteří o fenotypech Evropanů a genetice nemají ani páru. Jinak bys věděl, že něco takového, jako germánská krev neexistuje, a ty z toho ještě vyčleňuješ i Vizigóty. Navíc jižní Ukrajina i jižní Rusko byly už od dávných dob v kontaktu se středomořím. I fyzickém kontaktu, a to také zanechalo svoje geny, ty vizigóte. A stejně tak oblasti dnes patřící Rusku měli kontakty s tzv. keltskou i tzv. germánskou oblastí. Přestaň číst ten nacistický škvár, a jdi dělat něco užitečnějšího.

   Smazat
 10. Pamatuji když jsem z rodinou jezdil do Rumunska a Bulharska na dovolenou a třeba v Mičurinu nebyly ještě žádné kempy a hotely. Bylo tam úžasně. Dopoledne přijel pán s koňmi a prodával veškerou zeleninu a ovoce za pakatel. Bejvávalo....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeďte do vnitrozemí, pobřeží už není Bulharsko, rozparcelovali si ho cizinci. Ve vnitrozemí se toho moc nezměnilo, koně tam určitě potkáte i dnes.

   Smazat
 11. 13:01
  LÍP UŽ BYLO...

  OdpovědětSmazat
 12. 12:29 UA je na pokraji rozpadu zejména proto, že Trump narušil penězovod Porošenkovi, který právě vyškrabuje doláče odevšad, kde se ještě dá, protože se připravuje na "escape" do bezpečí. Jsem docela zvědavý, kde ho vezmou (v Rusku jako Janukovyče asi těžko), možná do Běloruska ke kámošovi Lukašenkovi. Jen jestli včas dojede ke svému speciálu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A přitom jedinou nadějí pro naši rasu je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat

  2. 9:06, to už tady bylo, demente nacistická, a jak to dopadlo. Divím se, že ses vůbec narodil, protože takový omezený genotyp se ještě nedávno vybíjel i s kořeny.

   Máš smůlu hitlerovče i se svými banderovci, jelikož celé svidomité a nezaležné armii dává na držku hrstka horníků a traktoristů z Donbasu a tebe, ty zmrde naočkovaný bláboly židovské neoliberální buzerantské finanční chárty, na tebe si posvítíme tady. My jsme klasická pravice a klasická levice. Věřící i nevěřící. Normální lidi. My milujeme svůj národ, respektujeme a máme rádi naše sousedy v naší Evropě, ctíme svoji i jejich kulturu, svoje kořeny a MÍR. A s námi je i drtivá většina Ukrajiny, kterou bys tak rád použil pro plány tvého pána.

   Ty jsi hnida. Ty patříš k tupým nástrojům svého Mastera spoza oceánu, té části globální finanční sebranky, která infiltruje pomocí svých politruků v Bruselu a mezinárodní mafie do evropských států svoje zvrácené myšlenky s úmyslem pomocí dutohlavých debilů, jako jsi ty, ovládnout všechny naše zdroje, zničit naší státnost, naše národy a naši evropskou kulturu.

   Ty jsi ve stejném šiku se šílenými feministkami a prcajícími perverzními buznami pod duhovou vlajkou na náměstích, ve stejném šiku s juvenilní policií novodobých bolševiků a sociálních inženýrů.

   Ty ve své tuposti usiluješ o vymýcení křesťanských církví, jednotícího fundamentu Evropy, a snažíš se o její úplné zničení pod heslem "Hail Hitl€r". A přitom tím zaštiťuješ invazi salafistického islámu a mafií řízenou migraci negramotných negrů. Ty sis vůbec neuvědomil, že ty tvoje reconquistní bojůvky, hnědé jako tvoje trenky po týdenním nošení, jsou ve skutečnosti sledovány bedlivým okem a podporovány těmi, kteří řídí invazi islamistů. Těmi, kteří učí děti v mateřských školkách masturbovat.

   A víš proč, demente? Aby se tupci z východní Evropy, jako jsi ty, vrhli na Rusko a dobyli tuto kótu pro buzeranty, negry a islamisty, protože Rusko se rozhodlo tomuto šílenství vzdorovat. A taky proto, že východní Evropa má skoro 150 milionů lidí a když nebude chtít, jakože nechce, ve svých zemích islamisty, negry a buzeranty, tak zády prostě nebudou, a šmitec. Jediné poslední stéblo, jak dosáhnout svého cíle, je možnost, aby se 150 milionů východních Evropanů a 147 milionů Rusů mezi sebou porvalo a tak uvolnilo prostor pro islamisty, negry a buzeranty. Proto si vás pěstujou. Vás hnědou chátru. Odpad, maso a užitečné idioty. A přitom vámi pohrdají, protože jste JEN východní Evropa.

   A nezapomínej, vše tohle má pod svou patronací skupinka do níž náleží řada tebou oblíbených židovských finančníků, tzv. Deep State a tvoje oblíbená šílená Hillary C. a její parta.

   Smazat
  3. 13:27 Pomalu, pomalu, žvaníš jak přepasená koza! Skouks vůbec klip? To víš, blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Smazat
  4. 13:27 Nebo se snad chceš ty (na 8 minutě) tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   srovnávat se mnou? (ten blonďák) zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  5. 9:02, za šíření štvavé propagandy debilních videjí s nějakými yebly, kterých je v každém státě na mraky, a které byly v kinech už v čase tvého miláčka A.H., tě bezpochyby tvůj páníček pochválí. Pokud žádného nemáš, potom jsi úplnej trotl, protože to děláš úplně zadarmo. To už ten Pavel je chytřejší, ten si svoje duševní veletoče nechal vždy zaplatit.

   Ty jsi tohle. https://www.prohuman.sk/files/gallery_assist/1/gallery_assist1350/prev/5.jpg Přesněji, takhle tě vidí ten, kdo se těší, jak za něj uděláš špinavou práci. Negr bojovat nebude, jelikož je úplně neschopný, ten je určen na oplodnění tvojí ženský. Bojovat půjdeš ty a po tobě jako začišťovací prapory ti tvoji v boji protřelí islamisté, protože ti jsou mnohem efektivnější.

   A jestli si myslíš, že muslimové celosvětově nenávidí Rusy, tak to jsi OPĚT na omyle, což mě vůbec nepřekvapuje. V Sýrii jsou kromě Rusů i mimořádně efektivní bojovníci-specialisté z Čečny, Dagestánu a Osetie, a jsou i ve Vagnerově skupině. Viděl jsi někdy videa obyvatelů Aleppa, Dúmy, Daraá, Hmímí... a ruské vojáky? Tihle muslimové ti natrhnou prdel, jen co překročíš čáru.

   Viděl jsi někdy cvičení ruského vojska a speciálů, viděl jsi jejich zbraně? Víš, že měli těsné kontakty s Bundeswehrem, dokud černý otec z Washingtonu nezavelel, aby se stáhli? Viděl jsi někdy obrázky z moskevské nebo třeba novgorodské ulice? Možná bys zíral, že právě tam najdeš ty tvoje pravé Árijce, kteří jaksi z německých ulic pomalu mizí. Bohužel.

   Apropos, podobných hudebních skupin jsou v Rusku kvanta, jen zpívají, podobně jako Nightwish, o svých prastarých kořenech, ne o nadřazené rase. A přesně tak i vypadají. Koneckonců Arkona a Nightwish se přátelí. Probuď se a nedělej ze sebe blázna. Nenech se zneužívat a ohlupovat, nepřítel je někde úplně jinde, než si ty myslíš.

   Smazat
  6. Jo, kosti těch vagnerovců už leží někde v poušti u Dajr-Zaurú pěkně vybělený a kremelskou kliku to čeká doma - http://iks2010.info/?p=144562

   Smazat
 13. Mno jo když tom ti hlupáci neví tak ať jdou k čertu. Dnes tam mají fašismus.

  OdpovědětSmazat
 14. 17:01 To je známá věc, že Putler je loutka těhlenctěch - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%96%D0%B8%D0%B4%D1%8B-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8B12.jpg

  Praví muslimové nad ním dávno vynesli fatvu, kádyrovci a jiná svoloč jsou odpadlíci. Záběry z moskevské či novgorodské ulice znám dobře, nemusíš mi nic vykládat, s lopatou na sníh chtěj "atamstit Rasíju"!, vím a padnou za tyhle - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/Russian-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%823.png

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.