Reklama

.

.

středa 1. srpna 2018

Umanutý „profesor“ Halík se zlobí

Jiří Baťa
1. 8. 2018
Teolog, ale také prý profesor Tomáš Halík se zlobí na Čechy, kteří trvale odmítají přijmout byť jen jediného uprchlíka. Pokolikáté už znovu a znovu spílá těm, kteří se protiví biblické výzvě: „Nepřidáš se k většině, páchá-li zlo“. Tím má na mysli nás, kteří odmítáme přijímat imigranty a podle jeho slov pácháme zlo! Tímto však apeluje především na menší část Čechů, tedy občany věřící, kteří by neměli podléhat názorům většiny, která odmítá imigranty přijímat. Marné, nikdo jej „chudáka“ neslyší a pokud ano, trestuhodně jej nerespektuje! To jej zlobí a Čechům to pěkně od plic dává najevo. Přijímat imigranty nám prý káže „naše křesťanská víra“, na kterou se dnes tolik lidí odvolává. Křesťanských hodnot se dovolávají i ti, kteří odmítají přijmout byť jen jediného uprchlíka. Upřímně řečeno není jasné, komu jsou tato jeho slova určena, kolik lidí se na křesťanskou víru odvolává, ale víme, že jich je opravdu, ale opravdu hodně málo. Nu zdá se, že duchovní při výkonu kázání svou práci nějak odflinkávají, odbývají, protože jejich ovečky si ze zbožného přání pana Halíka zcela zjevně žádné poučení neberou. I tak výzva pana Halíka připadá až zoufalá, když pro přijímání imigrantů volá po potřebě větší „propagace“ působením na mozky a city oveček přímo z kazatelen.

Apoliticky politický kněz Halík také připomíná, že když prý Čechoslováci prchali mezi lety 1938 až 1989 na Západ, tak jim Západ podával pomocnou ruku. „A to nebyli lidé, kteří by utíkali jako dnes před válkou, bombardováním, žízní či hladem“. To má pravdu, nicméně mě udivuje, jak snadno si Halík některé fakta a skutečnosti přemluví do významu k obrazu svému. Především je rozdíl podat „pomocnou ruku“ nebo zajistit téměř komfortní, nejlépe bezpracný život současným imigrantům. Dále zcela zbytečně do této kauzy s imigranty plete naše lidi, kteří po roce 1938 prchali z Československa. Pan Halík si (na to, jak je vzdělaný) poněkud neuvědomuje (nebo záměrně lže), že v r. 1938 začala II. světová válka a že lidé, kteří v tu dobu prchali do zahraničí k tomu měli zcela jiné důvody, hlavně však svůj židovský původ. Ale to zřejmě panu profesorovi Halíkovi nepřijde důležité, uprchlík, jako uprchlík! Apropó, když už také zmínil období až do roku 1989 bylo by také zajímavé kdyby uvedl kdo, kdy, kam a také proč z ČSFR emigroval. Zde totiž neexistuje žádná paralela mezi dnešním „uprchlíkem“ a našim bývalým „emigrantem“! Někteří odešli bez zjevných politických důvodů a jen proto, že to byla jejich touha, jít za lepším! Ale to není v tomto případě podstatné.

Naprosto zavádějící je však Halíkovo tvrzení, že Západ našim uprchlíkům podával pomocnou ruku. Pokud totiž nějaká „pomocná ruka“ byla tak jen v tom smyslu, že jim „Západ“ byl ochoten poskytnout přístřeší (nikoli zadarmo), umožnit jim pracovat (za mrzkou mzdu na nejpodřadnějších pracovních pozicích jako myč-ka nádobí, uklízeč-ka, pomocná síla, dělník, nádeník a pod). Ale protože MČČ, tedy malý český člověk umí také poctivě pracovat (tedy až na výjimky), uměli se nejen uživit, ale také mnohdy dosáhli i nemalých osobních úspěchů. Jenže pan kontroverzní profesor má poněkud svérázné představy, podle kterých bychom měli imigranty nejen přijmout, ale také podle představ frau Merkel a vedení EU, jim povinně poskytnout „grátis“ (bezplatné) ubytování, dát k dispozici veškeré sociální, zdravotní a jiné zabezpečení formou měsíčních finančních dávek ve výši, která téměř deseti násobně převyšuje částku průměrného důchodu v Česku. To by měl být podle pana Halíka ten pravý křesťanský přístup! Kolik by na to asi přispěla církev?

Také bychom jim měli umožnit integrovat se do naší společnosti, což by ovšem předpokládalo, že se budou muset o práci (pokud vůbec ví, co to práce v našich podmínkách je) zajímat a hlavně, že budou také ochotni pracovat. Dále, že v rámci integrace budou muset také respektovat náš evropský, civilizovaný a jednadvacátému století odpovídající styl a způsob života, naše zákony, zvyklosti, náboženství a jiné skutečnosti, které však nejsou v souladu (ale spíše v rozporu) s jejich islámským náboženským vyznáním, tedy Allahu Akbar! O tom všem pan profesor záměrně nemluví protože ví, že tyto skutečnosti existují a jako takové jsou významným faktorem při odmítání přijímání imigrantů. Přesto pan Halík prudí dál a mele svou, odvolává se na křesťanskou víru, city a pochopení. Pohříchu marně!

Jakkoli je pan Halík především znám jako kněz římskokatolické církve, jakkoli má údajně vystudovanou celou řadu blíže nejmenovaných škol a různých absolutorií nezaregistroval jsem, že by byl profesionální politik. A protože tomu tak není je až s podivem, jak intenzivně a provokativně se kněz Halík cpe do politiky. Neberu mu právo oslovovat své věřící ovečky v rámci kázání slova Božího, to má v popisu práce, případně na ně působit vhodnou vnitro církevní literaturou, ale jeho politické angažovanost, veřejné, politicky motivované vystupování, upozorňování, vyhrožování a nactiutrhání ateistické veřejnosti jde již za rámec i jím samotným tolik proklamované demokracie. Naštěstí na kecy, kterými nás pan profesor „oblažuje“ je jen málokoho zvědavý. Zvláště, když se navíc českému občanu snaží vnutit myšlenku, že: „Naše země není naše. Hospodinova je země a vše, co je na ní, my všichni, jsme zde jen cizinci a přistěhovalci, říká jasně Písmo. Evropa vždy byla, je a ještě více bude kulturně, etnicky a nábožensky pluralitní, tento vývoj nezastaví žádné zdi a ostnaté dráty. Musíme se naučit žít spolu.“ Nu proč ne, ale ne podle jeho představ a knížecích rad.

Jakkoli s ním zásadně nesouhlasím, tak říkám OK pane Halíku, jděte však osobním příkladem, přijměte pod svou střechu rodinu imigrantů a stejně jako pro Vás, tak i pro každého, kdo by chtěl přijmout imigranty, budou platit tyto podmínky, zde:

- Našinec nebude pro imigranta žádat ubytování, ani jiné sociální zohlednění,
- přijatého imigranta (uprchlíka) si vezme do rodiny, bude s nimi žít a sdílet společnou domácnost,
- stejně tak učiní v případě, že se k imigrantovi připojí jeho rodinní příslušníci,
- na takto přijatého imigranta nebude našinec (ani imigrant) žádat žádné sociální a jiné dávky,
- našinec zajistí jeho integraci do společnosti tím, že jej bude sám a dobrovolně učit českému jazyku, mravům, zvyklostem a zákonům,
- imigrantovi ve vlastním zájmu vyhledá, zajistí a donutí jej zapojit se do pracovního procesu, aby svým výdělkem kryl své (případně rodinných příslušníků) náklady s pobytem u něj spojených,
- případným dětem imigranta na vlastní náklady zajistí školní vzdělání, starším pak vyučení se řemeslu apod.,
- zařídí provozování (islámských) náboženských praktik tak, aby jimi nebyli obtěžováni občané. Jak to našinec zařídí, je jeho věc,
- všechny imigrantovy životní potřeby, vč. zdravotní a lékařské (resp. nemocenské) péče, bude hradit našinec ze svého, pokud nebude imigrant výdělečně soběstačný. Totéž platí v případě imigrantových rodinných příslušníků.
Amen.

Pokud pan Halík za uvedených podmínek přijme jedinou rodinu imigranta, veřejně se mu za své pochybnosti omluvím. Nicméně ani na okamžik nepochybuji, že by něco takového byl pan Halík vůbec ochoten podstoupit. On toho více nažvaní, než je vůbec schopen konat „reálné dobré skutky“! Pokud se však mýlím a panu Halíkovi křivdím počítám s tím, že se dostanu do pekla. Děj se vůle Boží!

53 komentářů :

 1. Halíku, když tak toužíte po černoškách a po černoších, poproste svého "Svatého otce" o přidělení do nějaké misie v Africkém vnitrozemí... a rozdejte si to s domorodými kouzelníky - kanibaly. Možná, pokud někdo z nich za komunistů studoval v Praze či v Brně, vás pozvou na gulášek... za konzumenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Halík miluje boha. Halík miluje imigranty. Je na čase, aby si ho pán bůh už konečně vzal k sobě a on tam migrantúm myl nohy. Svatý petře, prosím tě konej.

   Vymazat
  2. dobrá odpověď

   Vymazat
  3. Ti co jsou rodáci a milují takové zrůdy jsou mi odporní
   Václav

   Vymazat
  4. 21:36 a p. Baťo, souhlasíte?

   Jak Halík stmeluje EH, tak nějak po křesťansku, jak je u jejich církve po celém světě zvykem, stromek se ohýbá, dokud je mladý.

   Začínat se musí hlavně u hošanů ministrantů (zasvěcení, téma pro režiséra J.Stracha - A.P.3 k Vánocům po půlnoční)!

   Odkaz:

   https://uloz.to/!T9JtHXcJrfQF/evropske-hodnoty-jpg

   -----------------------------------------------

   Odkaz, když je vymalováno:

   https://uloz.to/!Q3BTCbuSSLfk/profesor-halik-siesta-jpg


   Ramón

   Vymazat
 2. Halík je kněz nebo satan ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ja nechapu proč se stale zabyvat timto iluzionystou kazatelem neviditelna naslišitelna a nehmatatelna přestože je po staleti znamo co jeto zasvoloč tito černoprdelni kazatele a netahla co radi svym vovečkam aby se uskromnili a přidali a živili takove jako je on sam smutne a nepochoplpitelne že se tohoto učastni vdobě digitalu za podpory gebls čete i každa popřevratova vlada modra žluta či černa nebo ruda ktera se honosi jak je demokradicka a pak se nedivim že stoji za tibetskym mnichem ktery je vlastně uplně to same netahlo a přiživnik na beztak chudem nejen duchem obyvatelstvu jakoby jim halik vypadl z konečniku

   Vymazat
  2. 21:41
   Halík je satan převlečený za kněze .

   Vymazat
 3. 21:36
  Ať ten černoprdelnickej KSINDL TÁHNE I S UZENÁČEMA ZPÁTKY DO.AFRIKY!!!!!!
  P.S. A kdyby se s nimi cestou potopilo plavidlo DŮRAZNĚ ŽÁDÁM:NEZACHRAŇOVAT!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Baťo nebojte jako ateisté se tomu zaprodanému jezuitovi můžeme vysmát. Také pozor na to oni by je brali to je lukrativní byznys je ubytovat ani slimák do ČR.

  OdpovědětVymazat
 5. Buďme rádi že Praha není afrika , jako Paříž , Berlín , London a ostatní západní města .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:45
   Spíše škoda!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Jen tak na okraj, Praha není městem západním, nýbrž městem středoevropským.

   Vymazat
  3. Halík do pekel i s těma imigranty !Nevidíte jak se v Praze černa !Babiš nikoho nepřijmeme ! ale lže dobře to ví šašek !

   Vymazat
 6. Samozřejmě i my jsme přijímali uprchlíky a i ekonomické migranty. Kolik tisíc k nám přišlo Řeků po prohrané občanské válce? Přišli k nám Vietnamci, Ukrajinci, je u nás přes sto tisíc Slováků, mnoho Rusů, množství "Jugoslávců", kteří prchali před agresí NATO. Ostatně soudobí mígranti: kdo jim udělal válkou trosky z jejich domů, povraždil polovinu rodin, rozvrátil ekonomiku, školství, zdravotnictví - kdože to vede tam i onde válečná tažení, kdo podporuje "umírněné" i neumírněné teroristy - pardon opozici? Ne nám Čechům nevadí imigranti, možná se obtížně smiřujeme s vlastní emigrací nejkvalifikovanějších vysokoškoláků, kteří vystudovali za peníze daňových poplatníků,aby pak sloužili cizím! Nevadí nám imigranti, jen nám vadí, že nic neděláme proto, aby nebyli vyrábění a jako byznys transportováni do EU - tedy kšefty diktatury kapitálu a jejich válek - a na tom se nechceme podílet!!! A nebo máme ty špinavé kšefty militaristů, zbrojařů a stěhováků podporovat??? To bychom se přiřadili ke zločincům hodných norimberského soudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak jak píšete. Také si myslím, že se ta novodobá Bruselská šlechta přepočítala, když chce vermo mocí státy východní Evropy zapojit do vlastní koloniální historie přerozdělováním uprchlíků ze států, kde se podíleli na jejich rozvratu a vykořisťování.
   Zřejmě ty běžence podcenují, nevěří že jsou někým organizováni a jednou budou muset splnit svoje poslání.

   Vymazat
  2. 21:51

   1***

   °°°°°

   Vymazat
 7. Chtě, nechtě se ze mě stává vítač běženců. Začínám si nějak poslední dobou uvědomovat, že máme blbců, na rozdávání. Myslím, že by pro náš stát bylo mnohem užitečnější 100 migrantů, než jeden Halík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani kuře zadarmo nehrabe a ani pan Halík.Žvanit umí dokonce i německy.No a kdo umí žvanit pusou cokoliv,je na tom vždy lépe,nežli ten kdo vytváří nějaké materiální hodnoty a Halík ten se snaží.

   Vymazat
  2. větší idioci jsem už doluho nečetl.(22:17)
   ti migranti se množí rychleji než Halici
   Václav

   Vymazat
 8. Halík pro ovce tatík. Kdo je normální nebere toho komedianta, diletanta a provokatéra vážně. Komická postavička něco jako Kalousek až je přestanou platit jejich chlebodárci skončí neslavně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. srpna 2018 22:22
   Hilera také nikdo nebral vážně.

   Vymazat
  2. To mi nesouhlasí s historickými fakty naopak hodně Němců se z něj mohlo po.srat. A byl plně podporován finančními špičkami židů. Halík je taková figurka, kterých jsou v Čechách desítky a nikdo za ním nepůjde, jeho úloha je provokovat dav a snažit se vyvolat emoce v davu. No a případně ho davu předhodit, až nebude užitečný, jako obětního beránka.

   Vymazat
 9. Zase fašisté v akci:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201808017821711-ukrajina-cesko-krym-hrob/

  OdpovědětVymazat
 10. Halík je kněz, jako byli někteří Halíci komunisty a jako jsou dnes někteří Halíci demokraty. Takže ateisté nejásejte že jste na tom lépe než křesťané, jste na tom hůře a jste v prd*eli. Křesťanům pomáhá jejich Bůh, na Vás ten Váš božský Právní stát se*re.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:40 - 23:27

   Neberte vše tak vážně, kdyby farnosti mohli mluvit?! Tady máte svého Mesiáše, koukejte na svět, tak nějak lidsky.

   Zdroj a vpravo dole rozkliknout po dílech:

   https://uloz.to/!LI0oeBGPi4Pa/ja-halik-3-jpg


   Satanáš Ramón

   Vymazat
  2. Ramone, neberte vše tak vážně, kdyby mohly ty justiční paláce vašich kardinálů božího Právního státu mluvit?! Je to tam jako v dobách železničního odboráře Duška na Ministerstvu dopravy, kdy prohlásil že se tam bojí ohnout pro tužku padlou na zem, ohnete se a už ho máte v řiti ...
   Nic nového pod Sluncem u obou vrchností ...

   Vymazat
  3. 9:47

   Snad nechcete porovnávat hošánka Petra Žaluda a hošánka Gustáva Slamečku s Boží nohou na zemi, pedofilnimi preláty z Vatikánu, sídla božstva pozemského?!

   Celoživotní ateista (Zastánce Přírodní Evoluce) a celoživotní nestraník!

   Samostatně myslící Ramón

   Vymazat
 11. Pane Baťo. Jakkoliv ne ve všem s panem profesorem Halíkem souhlasím, tak Vy mu, s prominutím, nesaháte ani po kotníky.
  A navíc to moc dobře víte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. srpna 2018 23:27
   Prosím udejte kde má tento kretén kotníky a kde má charakter.
   Václav

   Vymazat
  2. 23:27 Máte pravdu, že v křiváctví pan Baťa Halíkovi nesahá ani po kotníky. Pan Baťa je čestný muž, a to se se satanem srovnávat ani nedá.

   Vymazat
  3. 23:27 Nebojte národ s vámi vyběhne u voleb havloidi se k moci už nedostanou. A ten jezuitský imám bude moc jen štěkat.

   Vymazat
  4. 23:27 Tak to bude tvůj idol asi to neskutečné, sprosté, hyenistické prase Hutka, viď havlisto:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Jaroslav-Hutka-se-v-pisnicce-tesi-na-smrt-Milose-Zemana-A-nadava-mu-546209

   Vymazat
 12. V této okurkové sezoně je až příliš zřejmé, že někteří už nemají očemž žvanit. Evidentně nikdo tady uprchlíky, kteří jsou jen uprchlíky ekonomickými, nechce. Ve skutečnosti ovšem, ti kteří mají peníze, si tady sehnali bydlení a dělají si, co chtějí. Blbečků je v Česku skutečně hodně, na tomto netu nevyjímaje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by anonyme 5:21 přece jen vhodnější se nejdřív naučit česky a teprve pak diskutovat ?

   Vymazat
 13. No tak, když se zlobí tento pičus, nic se neděje a vše je v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 14. Tomu fráterníkovi je dáván příliš velký prostor v médiích, a tak je jasné, že slouží zlu.

  OdpovědětVymazat
 15. Ani jednoho, z těch mladých, zdatných chlapců, proudících po tisících do EU, si ten kazatel morálky, sám do svého krmelce dosud nevzal, aby se o něj sám postaral, a bohdá toho asi nikdy nebude.

  OdpovědětVymazat
 16. Halík je jen Satan v krví křesťana ! Není k ničemu , jen jako žrádlo pro divou zvěř !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:25
   Odkdy má žid křesťanskou krev?

   Vymazat
  2. 16.17 Co třeba od gójského dárce při transfuzi...

   Vymazat
  3. Že by byl upír ?

   Vymazat
 17. Už to tady píšu vícekrát. Starej STALINISTA Baťa pouze ve svejch mazaninách rozeštvává lidi .Pouze a jenom vznáší kritiku na vše dobré co se udělalo po roce 89. nemuže přijmoutto ,že éra zrudného socialismu skončila. Skuste někdy sesmolit něco o tom jak vše za komanču nebylo dobré. To vám váš rudej mozek asi nedovolí co. Doporučuji se s tím smířit jak to dnes funguje ,protože vy a vám podobní rudí zoufalci nic nezměníte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lepší Rudí než ty bílý Kozomrde, už se s Halíkem nemůžete dočkat na kozomrdé bratry ... Ale asi vám to nevyjde.

   Vymazat
  2. 10:52 Nevím, kolikrát jste za socíku propadnul z češtiny, ale dnes byste určitě prošel. Za prd teď stojí nejen vzdělání, ale taky kritici socíku. Jenom prskáte, ale hodnota argumentů 0.

   Vymazat
 18. Kozomrdi čeští, máte pravdu tahle země není vaše, tak táhněte ke svým bratrům !!!

  OdpovědětVymazat
 19. Je okurková sezona a tak se blábolí, nic to nestojí. Chytlo to už i Elišku Balzerovou, co s ní! Že by stařecká demence?

  OdpovědětVymazat
 20. Napsal jsem Hajzlíkovi mejl, co si o něm myslím, na adresu, kterou má v kontaktech. Mejl neodešel, prý mám doplnit adresu.
  Tenhleten ukázkový gauner má strach z lidí. A tak jen vypouští smrad do ovzduší. Jak dlouho ještě bude zkoušet naši trpělivost? Než ho někdo zahluší?

  OdpovědětVymazat
 21. Je skoda, ze jste neuvedl zadny primarni zdroj, ktery by ukazoval, co presne a jak rika...
  Takhle to totiz je jenom, ze Bat'a rika ze Halik rika...

  OdpovědětVymazat
 22. Jen dva prsťíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zese půjdeme...I stalo se, církev uždibla něco "málo" na restitucích (s jdílem roste chuť), teď se vnucuje do politiky. Jsem ateista a mám mezi kamarády i věřící katolíky.Máme spolu hodně podobných názorů (např.na drama v Brně i na otázku migrace). Přitom nebereme Dr. Halíkovi chuť ubytovat migranty ve jeho domácnosti, ale nechceme, aby nás k tomu nutil.

  OdpovědětVymazat
 23. Halík a další, kteří si přejí konec současné Evropy, jsou bohužel také její nedílnou součástí. S tím se musíme smířit a zároveň s nimi argumentačné bojovat a zvítězit. Hodně zemí na světě s muslimy již prohrálo, ale jsou i takové co stále ještě vítězí - Indie, Barma, Thajsko, Čína, Rusko a dokonce zatím i větší část Nigérie, atd. Jsou však i země, které již pomalu začínají prohrávat a islamizují se, za všechny například Švédsko, kde rok co rok přibývá území pod svrchovaností islámu, včetně islámského soudního práva Šáríja. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 24. Je pro mne neuvěřitelné, jakou diskusi dokáže rozpoutat jakýsi guru, neboť knězem jej odmítám titulovat, blábolem který je za hranicí zdravého rozumu.Takovými a podobnými" projevy humanity a lidskosti" jsme byli donedávna špikováni ze všech stran. Tomuto hrdému držiteli jakési štědře dotované zahraniční ceny, ještě nestačilo docvaknout, že řečeno slovy jakéhosi Xindla X, "ujel mu vlak i poslední metro,ještě nebyl in a už je retro." Prostě někteří samozvaní elitáři, nedokážou zkousnout, že jejich zvrácené myšlenky nenachází podporu u normálně myslící populace. A tak do éteru vypouští stále více poblbaných myšlenek. Vždy jsem byl přesvědčen o tom, že víra v pravého Boha člověka povznáší a dělá z něj lepšího. Halíkovoc extempore a jeho reakce na "slavné" hlubokomyšlenkové brněnské představení plně zapadá do mého názoru, že víra tohoto člověka nemá se skutečným Bohem nic společného. Je to jen pozér, s vírou ve zvrácenost, excentričnost a svou vyjímečnost. Možná má několik obdivovatelů a posluchačů, kdesi u Salvátora, ale to musí být pouze jedinci stejného ražení jako tento jejich guru. František

  OdpovědětVymazat
 25. Přidám také svoje, i když v těch reakcích to zapadne. Mám kamaráde, který teď žije v USA. Když se mu podařilo utéct na "západ", neodchytli ho Němci, ale Američané. "Umístili" ho do utečeneckého tábora. Potkal tam kamarády, kterým západ podal pomocnou ruku a nechal je tam žít i dva roky. Při prvních výsleších mu jasně naznačili, že pokud jim jako příslušník ČSLA prozradí jakékoliv důležité informace, nechají ho žít na jakémkoliv místě, které si určí. Američané to považovali za spolupráci, naši za velezradu. Měl na výběr. Buď bude žít jako kamarádi i dva roky v uprchlickém táboře, nebo bude mít volnou cestu do světa. Tak že Halík může vykládat cokoliv, skutečnost jak nám západ pomáhal mám od známého, kterému to opravdu mohu věřit, oproti Halíkovi.

  OdpovědětVymazat