Reklama

pátek 3. srpna 2018

USA jsou největším vězeňským státem světa

Paul Craig Roberts
3. 8. 2018    
Paul Craig Roberts
 Spojené státy drží v počtu svých vězněných obyvatel světový primát. Nejen tedy že zaznamenávají nejvyšší procento svých lidí, kteří právě tzv. sedí, ale jsou vězeňskými šampiony i v absolutních číslech vězněných, kterých je zde mnohem víc než ve státech tzv. "autoritářských". I např. Čína, která má čtyřikrát víc obyvatel než USA, za Amerikou v počtu vězněných lidí zaostává.

 
Vězeňské poměry, zvláště pak na samotkách, které americké vězeńství bohatě využívá, jsou zde dle mezinárodního práva naprosto nelegální, z čehož si ovšem "svobodná a demokratická Amerika" těžkou hlavu nedělá. Být uvězněn na samotce, což je miniaturní cela, v níž se nemůžete pořádně pohnout, je zhruba totéž, jako být pohřben za živa. A přitom v těchto úděsných norách dnes trpí 100 000 amerických občanů. Vzpomeňte si na toto číslo, až se zase setkáte s povídáním o morálním svědomí Ameriky.

Kde to svědomí je?

Část vězňů se jako levné pracovní síly využívá v americkém vojenském či spotřebním průmyslu. Tato levná práce v kombinaci s probíhající privatizaci věznic vytvořily tak enormní poptávku po vězeńské pracovní síle, že cesta od malého přečinu do věznice se v současných USA maximálně zjednodušila, a zástup lidí, mířících z ulic do vězeňských zařízení díky tomu stále roste. Přitom není žádných pochyb o tom, že část takto postižených lidí je buď nevinná, nebo je vězněna za tzv. bezobětní zločiny, mezi nimiž figuruje např. používání drog.

Vybral a přeložil Lubomír Man

12 komentářů :

 1. Jo přesně tak už jejich soudy kdo ukecá porotu tak vyhraje. Většina odsouzených dostává drakonické tresty a pak se diví že mají tolik vězňů. A kapitalismus v praxi levná pracovní síla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ted napriklad soudi Manaforda ktery byl poradcem v kampani presidenta Trumpa cca 3 mesice .Je to asi hochstapler, ale kdo neni v USA?Pro zajimavost hrozi mu 305 let vezeni budeli uznan 12 idioty VINEN .Je to vubec mozne naparit nekomu tri stovky let za danove uniky??Motal se kolem zidu "oligarchu" v Rusku ,na Ukrajine a jinde a bral skvarky ktere mu cpali za protisluzby . Byl by asi blbej kdyby je danil kdyz je mel v bankach po svete .Ale ted to na neho vytahli neb jak rikal Dershovic znamy to "guru" potrebuji nekoho kdo by nejen zpival ale i byl i skladatel .A takhle to funguje. .Vrah na priklad ,ktery byl pobocnik Teflona"za 19 vrazd ktere priznal dostal trest zero .Dostal novou intenditu a domek nekde v Americe a zmizel bez ttrestu ,jen proto ze poslozil jako usvedcitel onoho teflona z NY

   Vymazat
  2. 5:01 Oni jim tam dávají flastr za každý trestný čin zvlášť. Nesoudí jak u nás souhrnným trestem pak může vyfasovat 305 let.

   Vymazat
 2. BEZOBETNI ZLOCINY ? Drogy z jizni Ameriky maji na svedomi obrovskou umrtnost mezi mladymi lidmi !

  OdpovědětVymazat
 3. Drogova zavislost nuti mlade lidi ke zlocinnosti a 80 % veznu je v kriminale kvuli drogam.

  OdpovědětVymazat
 4. Drogova zavislost je VELKA TRAGEDIE v mnoha slusnych rodinach.

  OdpovědětVymazat
 5. No vždyť na výrobu a šíření mají vybudovány základny po celém světě. Dá to makačku to všechno zorganizovat a proto na to mají tajnou státní instituci. Už se to organizuje i u nás. Zmetků máme také nadbytek tak ať mají nějakou zábavu. Zajímavý je také údaj o psychicky narušených.

  OdpovědětVymazat
 6. Předně je třeba říct že věznice jsou v USA v soukromých rukou a tedy vydělávají peníze ze státního rozpočtu na základě obsazenosti věznice. Čím více vězňů, tím více peněz od státu, tím více prosperující věznice a tím také více prosperující město ve kterém se věznice nachází, protože to jsou pracovní příležitosti pro dozorce, vychovatelé, sociální pracovníky, účetní, a tak dále. Navíc je věznice propojená s policií a soudci a ti neustále dodávají další a další vězně protože z toho mají také provizi. Je to ale demokracie protože vše v USA je demokracie.

  OdpovědětVymazat
 7. Praxe Vězeňsko-průmylového komplexu - tzn. zavírání za minimální přečiny a enormní počty vězňů - to je v podstatě sociální zabezpečení a sociální bydlení těch nejchudších v usa.

  Někde jsem četl článek, nebo to byl film, který odhaloval, jak místní škola spolu s policií a justicí v souhře pravidelně doplňovala počty místní věznici. - NEvinné chudé studenty vykonstruovanými záminkami držení a distribuce drog. Ještě děcka.
  Dost hrozné čtení. Měli na to nastavené standardní byrokratické kolečko, všechno fungovalo naprosto hladce.

  Hodilo by se to sem, ale teď to už bohužel nemůžu najít...


  OdpovědětVymazat
 8. Všichni by si měli konečně uvědomit, že Spojené státy jsou fašistická země se vším všudy! Ty bláboly o demokracii a svobodě, to je jen šidítko pro svět.

  OdpovědětVymazat
 9. Rusko je v podstatě díky Putlerovi, jedna obehnaná věznice.

  OdpovědětVymazat
 10. To 13:41
  To jako myslíš tak, že Rusko je jedna věznice obehnána kolem dokola americkými a Nato základnami?

  OdpovědětVymazat