Reklama

čtvrtek 30. srpna 2018

V Arktidě byla zahájena výstavba základny protivzdušné obrany

30. 8. 2018 Lenta
V arktickém námořním přístavu Tiksi v Jakutsku začala výstavba vojenského městečka pro vojáky formace PVO Severní flotily, informuje agentura Interfax s odkazem na tiskovou službu flotily. "Dnes se během pracovní cesty do posádky Tiksi (Jakutsko) velitel Severní flotily admirál Nikolaj Jevmenov zúčastnil obřadu uložení první piloty moderního blokového modulového městečka pro vojáky formace vzdušných sil a PVO Severní flotily", uvedla tisková služba.


Stavba vojenského městečka bude trvat asi šest měsíců. Bude ho tvořit 11 objektů, včetně ubytovny pro vojenský personál, administrativní budovy, dieselové elektrárny, nádrží na vodu a palivo, jídelny a garáže. "Všechny objekty budou navzájem propojeny krytými průchody, což je zvláště důležité v oblastech Dálného severu a Arktidy", dodal zdroj.

Vytvoření nové divize PVO ve struktuře flotily bylo oznámeno v listopadu minulého roku. Její formace budou umístěny na souostroví Nová země, v obcích Dikson a Tiksi.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Mrkněte se na Mapy google, jak to v Diksonu vypadá... fotky hezké, země strašná!

  OdpovědětSmazat
 2. A opět „národní zájmy" pohoří a to je dobře Rusko má s arktickým počasím zkušenosti.

  OdpovědětSmazat
 3. No jenom aby tam nepotáhli i naši vojáci -hrdinové.Bylo by mi jich líto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:30 Našim hrdinům by umrzly pytlíky už na půlce cesty.

   Smazat
  2. Vždyď mají natrénované na Jižním pólu.....

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.