Reklama

středa 29. srpna 2018

V Rusku proběhne největší vojenské cvičení od dob Brežněva

29. 8. 2018    lenta
Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu oznámil, že se uskuteční největší vojenské cvičení od dob Leonida Brežněva, jehož se zúčastní asi 300 000 vojáků a asi 36 000 jednotek pozemní techniky. Uvedla to v úterý 28. srpna agentura RIA Novosti. "Něčím opakuje Západ 81, ale v něčem je možná ještě rozsáhlejší", řekl Šojgu.


Podle jeho vyjádření manévry, nazvané Vostok-2018, proběhnou od 11. do 15. září téměř na všech polygonech Centrálního a Východního vojenského okruhu. Zúčastní se jich Tichomořská a Severní flotila, budou plně zapojena letecká vojska.

"Představte si, že v jednom okamžiku je v provozu 36 000 vojenských jednotek - tanků, obrněných vozitel, bojových vozidel pěchoty, a to vše je samozřejmě prověřováno v podmínkách, které se maximálně přibližují bojovým", uvedl ministr obrany .

Kromě ruských vojáků se jedné části cvičení zúčastní jednotky Číny a Mongolska.

Cvičení Západ-1981 se konalo ve dnech 4. až 12. září 1981 na území Běloruského, Kyjevského a Pobaltského vojenského okruhu a také ve vodách Baltského moře. Kromě Sovětského svazu se cvičení provádělo také na území několika přátelských států. Během manévrů byl poprvé vyzkoušen automatizovaný systém řízení a některé typy vysoce přesných zbraní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Začalo to Ukrajinou, potom sankcemi a vyhlášením obchodní války vůči Rusku za pomocí donucené EU, s cílem ekonomicky je zničit. Rusové to nejen zdá se ustáli, ale jak tak sleduji z nejrůznějších útržků, tak vymysleli odvetná opatření - tedy v podstatě jde o stejný druh odvety. Z toho, že se na to takhle připravují soudím, že ruská ekonomika i přes bagatelizování situace ránu dostala a taky, že nyní je ně řadě ekonomika USA, a to zřejmě nějak ve vztahu k dolaru, jako světové obchodní měně. Něco přijde a toto cvičení podle mne demonstruje připravenost i na tu nejzuřivější reakci USA - až se to stane. Je to ale pouze můj laický pohled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak žekl méďa Gríša méďovi Grumpymu. "Nakopal jsi mě do (_!_) když jsem pil ze svého jezírka, tak tady máš jednou přes držku.

   Smazat
  2. Ano demonstrace síly, aby válečné štváče přešla chuť. Je to ukázka vysoké organizovanosti, která je možná při vysoké disciplíně a morálce.

   Smazat
  3. V Rusku podle mých zpráv dochází k zásadním změnám. Rusko je připravené prodávat ropu pouze na Petrohradské burze a hlavně ne za dolary. Státy, které podpoří USA v soudním rozhodnutí proti Rusku s novým plynovodem nedostanou dodávky ruského plynu. A to nejdůležitější, proč tak mohutné cvičení. Černomořské pobřežní enklávy už Kyjev neovládá, a vypadá to ze další povstání propojí Poddněstří s Krymem.

   Smazat
  4. Bylo by dobré, kdyby toto cvičení bylo na západě Ruska, nejlépe na hranicích s EÚ!!!

   Smazat
 2. To bude zase povyku na Západě a taky v Česku jak ti Rusové neustále provokují . Dovolí si klidně na svém území vojenské cvičení a tím ohrožují bezpečnost nejen v Evropě ale i na celém světě . O tom , že ta sebranka NATO je napakovaná těsně u jejich hranic nikdo ani nemukne .

  OdpovědětSmazat
 3. Tak je to správné západní fašisti nemají šanci proti RF.

  OdpovědětSmazat
 4. A nás záložáky nezvou na štít 2018 ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:52 Pochybuji... Současní generálové Pavel, Bečvář aspol., by pro vás neměli ani ty ponožky...
   Vše rozkradeno a zničeno !

   Smazat
  2. 13:03 - a stříleli bychom z praku - už rozkradli i sapiky 58

   Smazat
  3. Kdyby jen sapíky. Postačí se podívat jak se "privatizovala" celá česká armáda. Pár lidí o tom ví své.....

   Smazat
  4. 14:05 Část našich osumapadesátek skončila u "demokratické opozice" FSA v Sýrii. Kdo nevěří, tak se může podívat na jejich výcvikový tábor:
   https://www.youtube.com/watch?v=od1woiBqLcM#t=460
   Záložáci ty naše SAP 58 jistě poznají.

   Smazat
  5. omyl, sapiky daroval Hamlet - Žilka s deseti miliony nábojů spřátelené demokratické opozici ISIS prostřednictvím Izraelských instruktorů. Těsně před tím, než se dali na útěk.

   Smazat
 5. Toto cvičení je zřejmě předběžným upozorněním směrem k USA, aby ve vztahu k Severní Koreji, potažmo k celé Asii, poněkud zklidnili, protože na tomto teritoriu je už dávno pánem někdo jiný.

  OdpovědětSmazat
 6. V Rusku proběhne vojenské svičení. To nás vůbec nemusí zajímat, cvičí doma, na svém území. Nás se ale bude bezprostředně týkat cvičení NATO Ampel Strike 2018, které proběhne na našem území 3.-14.9.2018 a o kterém se kupodivu nepíše. Zvláštní.

  OdpovědětSmazat
 7. Dnes už je to zase jako před revolucí: opět je nejdůležitější to, co masmédia zamlčují, a zcela marginální to, co nám dennodenně fedrují do hlavy :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Informace v uvedeném článku nasvědčují tomu, že by mohlo dojít k další válce. Každá válka je především byznys. Otázkou je, kdo bude mít z této války prospěch. Pomineme-li vojenskoprůmyslové komplexy zabývající se vývojem a výrobou zbraní, které mají prospěch z každé války, potom je třeba odpovědět na otázku: „Kdo bude na této válce nejvíc vydělávat?“ Odpověď je jednoduchá. Budou to především lidé, kteří mají na světě největší majetek, tj. lidé velkých peněz. Je smutné, že se na začátku 21. století na planetě stále vznikají a probíhají války, což mnoho lidí považuje za přirozenou samozřejmost. Jsem přesvědčený o tom, že je na čase vážně uvažovat o nastolení míru na celé planetě. Především je nezbytné nahradit stávající způsob vládnutí světu. Současně existující globální finanční systém respektuje prakticky celý svět, přičemž tento systém v podstatě slouží především lidem velkých peněz, kterým umožňuje ve výsadním postavení vládnout světu a v neomezené míře využívat všechno co svět poskytuje. Podstatu současně existující “světovlády” lidí velkých peněz popisuje článek GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM - http://miloslav7.blogspot.com/2016/08/globalni-financni-system.html Tuto „světovládu“ lidí velkých peněz je nezbytné pokud možno co nejdříve nahradit spravedlivějším a efektivnějším systémem vládnutí. Jedna možná cesta k nastolení tohoto spravedlivějšího a efektivnějšího systému vládnutí je uvedena v článku OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.com/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.com/2014/01/teorie-vsevyvoje.html což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému. Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa jsem poslal politickým stranám a hnutím v ČR. Reakce KSČM na tento otevřený dopis je uvedena v článku: ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html

  OdpovědětSmazat
 9. Že mne to ani nepřekvapuje, to budou ukazovat těch pár rezatejch plechovek, Už ani tank Armatu nebudou vyrábět, pro nedostatek financí. Tak se musím smát , jak tady byl článek o Rusku, že všichni mu musíme závidet ten ekonomický "ZÁZRAK", tu Ruskou otevřenou náruč, ale zapoměl dodat, s kudlou v zádech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Závidím vám vaši prostoduchost.

   Smazat
  2. Až Ťa ten smiech prejde Pepku A15:49, potom sem capni do diskusie svoj vystrašený komentár ako Ťa Rusi "ohrozujú" tymi svojimi rezavými plechovkami, "anexia" Krymu a podobné psychotické stavy po hurónskom smiechu zhuleného Pepka fajčiaceho trávu:-). Netrpezlivo čakáme, aby sme sa mohli zasmiať naoplátku my. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. 15:45 Není to divné? Rusko je podle vás na huntě, místo armády má jen rezavé plechovky a my kvůli takové žebrotě musíme posílat vojáky do Pobaltí a zbrojit jako vzteklí? Kůrňa, tady něco nehraje. Buď jste blbý vy, nebo naši politici. Já bych sázel na plichtu.

   Smazat
  4. Vidíš to, Pepi, jak jsi starý tak jsi blbý. Řekni mi, jak je to možné, že ti mužici jsou na huntě, tedy podle tebe, ale pořád ještě mají na to, aby si dosadili v USA svého prezidenta. Pepi, včil mudruj.

   Smazat
 10. Na druhé straně (za Atlantikem) se americká FEMA chystá na odstraňování následků jaderných výbuchů v 60-ti městských aglomeracích. Něco visí ve vzduchu!

  OdpovědětSmazat
 11. 18;42
  TO JE ZAJÍMAVÝ,ŽE ZROVNA TÝHLE SKUTEČNOSTI SE uASS OKUPANTI NEJVÍC BOJÍ!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RuSS poudáš? Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
 12. Nadávky vymazány. Redakce

  OdpovědětSmazat
 13. Ing.Dědek má některé názory správné.Jen se plete v tom,že by ti kdo tu válku rozpoutají z toho něco měli.Asi by vznikl celosvětový konflikt a i kdyby se schovali búhví kam,tak by to také nepřežili:platí přísloví:do chce moc nemívá pak vůbec nic!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mne má ing Dědek pravdu ve všem. Škoda.

   Smazat
  2. Ing.Dědek je žák trochu blázen. On si na důchodu stvořil blog, kde zvěstovává jedinou, tu pravou pravdu a cpe to na všechna diskusní fóra už minimálně pět let. Ta jeho pravda je plná divotvorných věcí, bez jakýchkoliv faktů a úplně propletená. Zcela jistě najdete spoustu lepších. Jestli chcete něco jiného zkuste třeba Tarase, Bavora, Groeslinga, Janiku.... jsou tam i diskuse.

   Smazat
 14. No jo, cvičit se muší: lehko na cvičišti a ruský voják projde i tam, kde jelen ne. Sympatické na tom je, že jde v podstatě o přípravu na smrt za císaře. Vštípit si, že svěřený úkol je nutno splnit, přes všechny nedostatky, nouzi, když se maxim zavaří, dojdou náboje a chlast.
  Jen cvičte a buďte tvrdí jak ocel!

  Chcete snad žít věčně?

  Co vás nezabije, to vás posílí.

  Jen tu letadlovou loď na páru nepoužívejte, vypadá to komicky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:28 Ty rady jste opsal z motivační příručky našich hrdinů v Afghanistánu?

   Smazat
  2. 22:28
   TVOJI MILOVANÝ uASS OKUPANTI FORMUJOU DIRLERWANGEROVY BRIGÁDY,TAK SE NEZDRŽUJ A MAZEJ SE PŘIHLÁSIT!!!!!!!!!!
   HESLO DNE JE:CO TĚ NEZABIJE,TO TĚ POSÍLÍ!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  3. 7:33 Douč se radši azbuku" - abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahama se pravidelně prodíráš, když se tvůj pán rozhodně k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 15. Něco velkého se chystá, protože Rusko sice v září zahájí v centrálním a východním okruhu rusko-čínsko-mongolské cvičení, ale vedle toho prý přesouvá vojáky a techniku na opačnou stranu, do západního a jižního vojenského okruhu: http://halturnerradioshow.com/index.php/news/world-news/3072-ominous-russia-war-games-in-the-east-but-moving-reserve-troops-and-tanks-west

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi je to reakce na zcela "mediálně tiché" cvičení NATO v první polovině září (viz příspěvek 13:40), možná se bude bojovat o území Běloruska, protože Lukašenko je v koncích, chtěl změnit ústavu, aby vedení země mohl předat svému synovi Koljovi (!), ale neprošlo mu to :-)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.