Reklama

pátek 24. srpna 2018

„Veřejnoprávně nezisková“ připomínka 21.8.1968

Radim Valenčík
Radim Valenčík
21. 8. 2018 blog autora
Výročí okupace si připomínám od 21. srpna 1968 každý rok. Se smutkem. Jako výročí zmařené šance na lepší budoucnost nejen pro naši zemi.
Půl století po té se "veřejnoprávní" připomínka podpořená tou "neziskovou" - dle mého subjektivního pocitu – jaksi nepovedla.


Tolik diletantismu, tolik negramostnosti, pokud jde o znalost historie a souvislostí, i pokud jde o základní postupy logického myšlení, jsem neslyšel. Takovou neprofesionalitu, takové pohrdání slušností a fakty, takovou účelovost, takové pokrytectví... Ani za minulého režimu z té druhé strany se nekleslo tak hluboko při účelových interpretacích roku 1968. Včetně neslavně proslulého "Poučení z krizového vývoje". Vím o čem mluvím.

Podle mě je to projev zoufalství slouhů či spíše poskoků současné globální moci, projev toho, že jádro této globální moci se nachází v posledním tažení a vede něco jako goebbelsovskou totální válku.

K tomu viz (soudě podle počtu přečtení to už skoro všichni četli, ale přece jen):

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

Proto jsem napsal na svůj FB profil:

Co je horší než negramostnost? Snaha zůstat negramotem

Trochu si zjednoduším práci a místo, abych polemizovat s tím, s čím se ani polemizovat nedá (s těmi, kteří neumí ani číst a ani počítat), uvedu odkaz na kvalifikovaný a důstojný komentář, který se mi nejvíce líbí, od Standy Novotného:

http://literarky.cz/komentare/ostatni/26810-karel-kryl

Objevilo se jich víc. Hledají se nelehko. Na mediálním mainstreamu je nenajdete.

Připomenu ještě ten svůj, který je aktuální před vystoupením Kisky na ČT24 za několik málo hodin:

http://radimvalencik.pise.cz/6032-srpen-68-zeman-a-kiska-pozdni-statecnost.html


(Text vyšel na blogu autora 21.8.2018)

16 komentářů :

 1. Pane Valencik , na veci se je potreba divat s odstupem . Vsichni jsme byli proti okupaci , Rusum , poslouchali Hlas Ameriky , spileli jsme USA ody...tal sel cas a nakonec nas kuci z Juesej dostali /to jiz zacli byt ve srabu/ dnes to tu mame v plne parade , jsme clenem onoho vrazedniho , exklusivniho spolku rozvracejiciho male staty s menem NATO .
  Mame Bakaly , Babise ,exekutori a jine ksindly , mame bezdomovce , zebraky a na onech 27 let demokracie se divam s rozpaky , kde jsme se to dostali .At uz to zni jakoliv zcestne , ona doba byla vice o cloveku , dnes plati veta z C.Baronu...ale pane poruciku vzdyd jde o lidi..hovno Kotaliku,lidi je jako sracek !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedostali nás, když už jsme se probudili. A když se nevzdáme ani při ohlušujícím troubením zrádců a vrahů národa.

   Smazat
 2. V 68 se splnily dva úkoly: a) naplnit státní banku zlatem (dobrovolná celostátní sbírka), b) dostat armády SSSR na hranici se Západem. Vše se splnilo, zbytečně prolitá krev a zmařené životy lidí. Pavel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím milý Pavle - kolik toho zlata buť ty sám, nebo tvoje rodina či známí skutečně poslali na fond? Řekl bych,že to nebylo ani tolik co prochlastal se svými kumpány Venca falška.
   Václav

   Smazat
  2. Na zvláštním Fondu republiky lidé po kouskách shromáždili přes čtvrt miliardy korun a desítky kilogramů zlata a drahých kamenů. Další osud sbírky se stal dosud málo známou záhadou srpnové okupace, od níž uplynulo přesně 45 let. Zatímco peníze za normalizace skončily ve státním rozpočtu a zlato v devizových rezervách, o drahých kamenech se dodnes neví.

   "Sbírka obsahovala jistý počet menších drahých kamenů, které byly součástí šperků, jimiž lidé přispívali. Co se s nimi stalo a zda je někdo nezpronevěřil, zůstává nejasné," říká Eva Michálková, zástupkyně ředitele Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, který po osudu sbírky před lety pátral. Myslíte, že by tohle stačili prochlastat? Pavel.

   Smazat
  3. Vše bylo zasantroceno a rozkradeno po roce 89, lvi podíl na tom měl Tosovsky, mnohokrát se o tom psalo ale asi vám to nestalo za to si to precist. Takže tak, zmizelo to zcela demokraticky.

   Smazat
  4. Nevím proč by Rusové přes nás chtěli na Západ. Byli jsme součástí Varšavské smlouvy, tudíž jsme podléhali jeho vedení, kde měli hlavní slovo Sověti(nepleť s Rusem). Navíc Rusové byli v NDR a Polsku. Jen dodávám že v té době jsme měli 1.318 bojových letadel. Dnes jich máme 7(!!!) a zajišťujeme s nimi klid a mír téměř po celé Evropě.

   Smazat
  5. neznam koloni kde by otroci měli zbraně ale nezoufejme nam stači praky ztěch se alespon střilelo -tedy za bratra žižki -zatimco kanone letadla a veleni jsme vždycki na radu vrchniho veleni předali bez jedineho prtu spisni na rtech

   Smazat
  6. 7:25
   Jednak jsem se ptal kolik tvoji známí a rodinní příslušníci odevzdali na tento účet. To jsi mi neodpověděl. Jinak je pravda že za Havlova a Klausova vladnutí při zhasnuté lucerně a práva kreré se snad někdy prosadí udkradlo co se dalo. Ještě chceš něco doddat.
   Václav

   Smazat
 3. Zlepšení podmínek života většiny lidí je jen nechtěný produkt v boji parazitů o majetek. V současnosti ovšem problém přemnožení lidstva se stává ohrožením života parazitů a proto usilují o radikální stížení počtu lidí na planetě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drsná pravda, jednoduše shrnutá. Díky.

   Smazat
 4. Já to vysílání chválím. Během těch 14 dnů jsem shlédl několik kvalitních filmů na cd, které mi tady ležely už léta. Prostě jsem tu necelou hodinu, co mi dříve běžely zprávy, věnoval televizi, ale té své. Nejdříve stačilo přepnout v polovině, kdy začali zachmuřeně referovat, pak už to asi zjistili, tak vypálili osmašedesátej už třeba v prvních desetiminutách, takže jsme skončili už po začátku. A protože pokračují i po 21., pokračuju i já. Taková soukromá vzpoura, ale potěší. Hlavně že ty ksichty nevidím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme na tom stejně já se na ně též vybodl.

   Smazat
  2. Řešil jsem to stejně. To potěší:-)

   Smazat
 5. Pan Valenčík: v článku Malý kurvy o něm píší: " Zato na dalšího současného sociálního demokrata, Radima Valenčíka je píchnuto, že v roce 1989 zasahoval v řadách Lidových milicí proti demonstrantům v Palachově týdnu. Radim V. se na výstavu dostavil a zanechal zde otevřený list. Obhajuje se, že se "vždy dokázal poprat s nepravostmi". Nikoho nebil, jen lidi přesvědčoval... "

  Zdroj:http://samanovodoupe.blogspot.com/2010/03/maly-kurvy.html

  OdpovědětSmazat
 6. Japonsko chce vrátit ostrovy Kurily, je to okupace japonského území Ruskem. V Japonsku je od konce II. světové války americká armáda, to však nevadí celému "demokratickému" světu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.