Reklama

neděle 5. srpna 2018

Washington se pokouší zabít venezuelského prezidenta

Paul Craig Roberts
5. 8. 2018     
PaulCraigRoberts
V sobotu 4. srpna odpoledne byl na prezidenta Venezuely spáchán atentát. Nálože, umístěné v několika dronech vybuchly v blízkosti prezidenta během jeho slavnostního projevu na vojenské slavnosti v Caracasu. Prezident Maduro vyvázl bez úhony, ale sedm vojáků Národní gardy bylo při útoku zraněno. Pár hodin poté obvinil Maduro z útoku kolumbijsou pravici. 


Viz: https://www.rt.com/news/435133-maduro-venezuela-explosion-address/
https://www.rt.com/news/435135-maduro-attack-right-wing-colombia/

Pacholci CIA, BBC a zbytek prostitujících se médií se nyní pokoušejí zakrýt tento vražedný pokus absurdní teorií, podle níž si atentát na svou hlavu zaranžoval Maduro sám, aby tak mohl své oponenty dostat pod zámek.

Vláda USA nikdy nedovolila kterékoli demokraticky zvolené vládě Latinské Ameriky, reprezentující zájmy svých občanů namísto ekonomických zájmů USA, aby přežila. A reformistické vlády vždy vydláždily cestu ke svému svržení tím, že se ve vlastním zájmu včas nezbavily své vykořisťovatelské třídy s Washingtonem úzce spojené.

To, že Maduro obviňuje z útoku Kolumbii, je jakoby používal jen krátkou ruku, protože ta delší by zcela jasně ukázala na Washington. Kolumbie je jen jeho vazalem.

Překlad:Lubomír Man

31 komentářů :

 1. Záhada, že CIA ještě nezamordovala tohoto dementa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a proč né tebe? Ty vemeno!

   Smazat
  2. 21:51
   Protože já každý den nerozkrývám na netu tajné plány CIA a všemožných tajných organizací.
   To je přece musí dost srát, ne?

   Smazat
  3. Anonymní 21:45
   Asi je to skutečně mimořádně neschopná organizace, jak se ukázalo mj. během jejich mnohaletého marného úsilí o zavraždění nebo aspoň svržení Castra na Kubě.

   Smazat
  4. 21:51 Tak Maduro rozkrývá plány CIA? To musejí být blbci ukecaný, když o jejich plánech Maduro ví. Kam se hrabou na venezuelskou kontrašpionáž, že?

   Smazat
  5. 21:45
   Poznámka vhodná pro absolventa sorošovy university. Také kam jsi mněl jít, když tě Valachová zrušila zvláštní školy.
   Václav

   Smazat
 2. Bohužel,UDAVAČ HAVEL UŽ ZDECHNUL,ALE ZBYTEK HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKÝ ŽUMPY JE.NA FORHONTĚ!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... takže si dej bacha abych ti brzo osobně nezvážil tu sračku co ti vymokvává z toho odhavnýho smradlavýho mozolu, kterej ti raší mezi těmi rachitickými ramínky, rudej udavačskej mongolide!

   Smazat
  2. Jděte si prosím vylévat ty vaše duševní zvratky někam, jinam. A věčně ožralého, kolaborantského havla si vezměte sebou. Pochybuji, že je někdo na vaše sprostoty zvědav.

   Smazat
 3. "Vláda USA nikdy nedovolila kterékoli demokraticky zvolené vládě Latinské Ameriky, reprezentující zájmy svých občanů namísto ekonomických zájmů USA, aby přežila. A reformistické vlády vždy vydláždily cestu ke svému svržení tím, že se ve vlastním zájmu včas nezbavily své vykořisťovatelské třídy s Washingtonem úzce spojené."
  ================================
  Prej zájmy svých občenů. To je ale idiot, tento PRC Roberts :-D

  https://www.lidovky.cz/venezuela-na-pokraji-ekonomickeho-a-socialniho-kolapsu-hlad-zene-obyvatele-na-venkov-gam-/zpravy-svet.aspx?c=A180506_214904_ln_zahranici_ele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne ne, idiot jste bohužel vy milý pane žvanile. Toto je přesně stupidní argument všech USAckých přisluhovačů, když zrádná kapitalistická pakáž stejně jako kdysi nově vzniklé socialistické československo podrobila hospodářské izolaci. Venezuela financovala podporu rozvoje prostého lidu z výnosů svého ropného průmyslu, když USA svými machinacemi srazili ceny této suroviny na historické, minimum přestalo téci do Venezuelské ekonomiky obrovské jmění. Díky zaostalosti jejich ekonomiky způsobené právě zločineckými grázly z USA a jejich místními zlodějskými pomahači se tento výpadek jen těžko nahrazuje. Přejí Venezuelskému lidu, aby si udržel nadhled nad detaily proklamovanými jejich trýzniteli jako nedostatek toaletního papíru prezentovaný jako zásadní ekonomický průšvih a další podobné lapálie, aby zvítězili nad těmito zlodějskými vykořisťovatelskými šmejdy typu pana Bakaly, Babiše a jejich přisluhovačských, věčně ožralých ideologů typu Havla a Kalouska.
   Venceremos !!!
   https://www.youtube.com/watch?v=uGazscDbUkI

   Smazat
  2. 22:27- máš recht!

   Smazat
  3. Havelstein mel rad Vondrusteina libali se jkao dve kurvy ozrale ,videla je Olga co taky nebyla svata a sukala jinde neb mu nestal-steinovi

   Smazat
  4. 22:27
   Jo jasně. Tak chavezovci a madurovci jsou u moci už 20 let a přesto, že mají největší zásoby ropy na světě!!! tak výsledkem jejich přemoudrého vládnutí po této době je hospodářský rozklad a hladomory.
   A důvod? 1000x obehraná, falešná flašinetová písnička "za všechno mohou USA".

   Já přeji venezuelskému lidu aby toho hloupého, neschopného Madura konečně poslali k šípku a s ním i jeho nohsledy jako jsi ty.

   Smazat
  5. 1:35
   Tak mi schválně ty demente řekni, kdo měl zisky z ropy před rokem 2007, kdy byly ropné podniky znárodněny ? A co se dělo potom.

   Smazat
  6. Ad 1:35 - samozřejmě, že argumentace 22:27 (1:35)je správná a racionální. Z čeho si myslíte, že USA financují nějakých těch 700 vojenských základem po světě, a již po léta se snaží získat zdroje z Ruska?

   Smazat
  7. Ale né panové, kdepak! Za všechno zlé může jeno Putin a Rusko! To von vodkrágloval Madurovu ekonomiku... ehm, čím pak ale... no... Novičokem předca!

   Smazat
 4. 21:58
  IDIOT SEŠ TY,VYGUMOVANEJ VOLOTRKU!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčí za to že neskončil po zásluze takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 5. Jo souhlas s článkem a ještě ho obviní že chce likvidovat opozici šmejdi.

  OdpovědětSmazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=mJumwvO2DrA

  Muj pritel Hugo -natocil Oliver Stone jak to bylo v prevratu pod taktovkou CIA bohuzel nevim zda se daji dat ceske titulky To jen tak pro nektere havlozmetky tupe palice viz vyse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabili ho stejne jako Arafata a ostatni predstavitele Hamasu -poloniem nozem pistoli made in Israhel

   Smazat
 7. http://www.nwoo.org/2013/03/16/chavez-uvnitr-statniho-prevratu-revoluce-nebude-vysilana/

  Dalsi s titulky

  OdpovědětSmazat
 8. Zřejmě se jednalo o demokratické drony a tak to má být, tak je to správné. Možná nechtěl obchodovat v dolarech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo je to velký kokot stejně jako ty, který dovedl svou zemi k hladomorům a lidi ho maj už plné zuby.

   Smazat
  2. 1:28 A proto ho znovu zvolili, že ? Ty asi nebudeš moc chytrý, stoupo.

   Smazat
  3. 1:28
   A ti druzí, které nevzpomínáš dovodli naše spoluobčany k hotelům v kanalech a pod mosty.Hlavo skopová.
   Václav
   Ps. a naprosté blce kteří těžko zvládají základní a str. školu na sociální university.

   Smazat
 9. zde přece také sdělovací prostředky šířili sdělení, že se Erdogan hodlal sám sebe zabít, aby potom mohl sejmout své oponenty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příliš fantazie zjevně moc nemají. Už jsou ty jejich propagandistické scénáře poněkud ohrané.

   Smazat
 10. Je skoro vtipné, kdyby to nebyla ve skutečnosti tragédie, jak spolek šmejdů z USA začíná své podrazárny házet na jejich adresáty - zřejmě nová taktika. Tramp prý také inscenuje útoky CIA sám na sebe, aby je mohl likvidovat a asi aby taky byl zajímavější, počítám. Až se nějaký ten atentát podaří, napíšou, že ten zabitý konečně dosáhl toho, co chtěl - stát se mučedníkem. Stupidita některých vlivných nemá hranic. J.

  OdpovědětSmazat
 11. V ČT říkali,že pravdu mají hasiči...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.