Reklama

pátek 24. srpna 2018

Západ to prošvihl: pod nosem NATO se formuje mocná vojenská pěst

24. 8. 2018     yandex
Zatímco na Západě bylo Rusko obviňováno ze všech možných hříchů, zatímco NATO systematicky stahovalo vojáky k jeho hranicím, vystoupily nepozorovaně pro všechny analytiky a experty siluety nové vojenské mezinárodní formy. Ne, není to obdoba NATO, a dokonce to není ani jeho analogie. Je to cosi většího, to, ​​co možná bude v nepříliš vzdálené budoucnosti reagovat na mezinárodní hrozby na úrovni vojenské síly.


Mimochodem, skupina BRICS vznikala podle podobného scénáře.

Upřímně, jsem dokonce překvapen, že média věnují tak málo pozornosti mezinárodním armádním. Ne, samozřejmě, mluví o tom, co se tam děje. Ale nevšímají si toho hlavního - pod nosem NATO se formuje velmi silná vojenská pěst. Jinak to prostě interpretovat nemohu. Pokud se v loňském roce zúčastnilo mezinárodních armádních her 11 zemí, pak letos, představte si, 33. Přičemž některé přijely a vykašlaly se na negativní postoj USA a EU. Prověřit se přijely Řecko (člen NATO) a Izrael.

Samozřejmě, někdo se může zasmát, prý co znamená jakési Srbsko, Egypt, Uganda. Přijely, zkusili to a odjely... Ale přece spolu s nimi se zúčastnily i Čína, Indie a Rusko. Zdaleka ne poslední země z hlediska vojenské síly. A hry neprobíhaly na území jedné země. V Íránu se například uskutečnily soutěže bojových plavců. Jemná narážka pro Američany, že kdyby něco bude mít kdo provést diverze proti americkým letadlovým lodím, jestliže si usmyslí jít na Írán válečným šikem.

Soutěže odstřelovačů se konaly v Bělorusku. Výsadek na moři probíhal v Číně. Geografie armádních her je bohatá, nemyslíte? Samozřejmě, většina soutěží se konala v Rusku. Ale jako zakladateli a pořadateli her mu to může být odpuštěno.

To nejdůležitější spočívá ve slovech Šojgu, který sdělil to, co u mnohých prošlo jedním uchem tam, druhým ven. A ministr obrany řekl, pokud přeložíme jeho projev do zobecňujících závěrů, následující:

1. Během armádních her probíhá bojová koordinace mezi zúčastněnými zeměmi. Včetně na úrovni štábů. V podstatě jde o velitelská a štábní cvičení (i když bez oficiální formy) politického bloku.

2. Po soutěži se pokaždé všichni shromáždí za jednacím stolem, diskutují o problémech, vyvozují závěry a analyzují chyby. Řekněte mi, na jakých soutěžích jste něco takového viděli?

3. Ve skutečnosti mohou být armádní hry považovány za rozsáhlé mezinárodní cvičení, během něhož zúčastněné země získávají neocenitelné zkušenosti, učí se součinnosti v mnoha aspektech vojenství.

4. Probíhá navazování kontaktů mezi různými armádami. Současně jsou na všech úrovních vyvozovány analytické závěry - kdo, co a jak může. Jaké úkoly jsou schopni plnit, jaké ne.

Ve skutečnosti bylo za dva roky na mezinárodních armádních hrách vykonáno obrovské množství práce, které si všimlo jen málo vojenských analytiků. Přilákáním Řecka na svou stranu navíc vneslo Rusko destabilizující moment do struktury NATO. A nepřekvapí mě, když se v blízké budoucnosti objeví u západního bloku důstojný rival, který se zformuje z mezinárodních armádních her v sílu, se kterou budou muset Američané a Evropa počítat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. A nebo jsu tam někteří jako vyzvědači!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. A Rusko o tom ví, nad jeho územím létají podle dohod i špionážní letadla... Nepochybuji o tom, že dobře vědí, co dělají, když pořádají podobné akce. Nejsou tak hloupí jak si mnozí myslí.

   Smazat
  2. Pořád se říká, že RF chce do NATO. Osobně si myslím, že už o to nestojí. NATO není svobodná organizace, vše je podřízené několika předpokladům. Jeden z nich je, že velící struktury musí být židovské. Nikdy NATO nepřipustí do velení Rusy. Jen nevím, jak tu dlouho příspěvek vydrží.

   Smazat
  3. 10:57
   Ale vydrží, proč by nevydržel. Je to váš názor a není urážlivý, ani neporušuje žádnou normu.
   Jistěže nemá Rusko zapotřebí vstupovat do zločinného paktu, kde je na tom smetišti jeden jediný kohout. Tím přáním jenom Rusové světu ukázali, proti komu vlastně tato zločinná drůbežárna "přežívá". Ale nemyslete si, nejen Řecká ale i například Turecká slepička dokázala celému hnojišti, že dokáže zanášet. Jde jen o hrdost té dané slepičky nepodvolit se jedinému pelichajícímu kohoutovi, zatímco ostatní kvokají pod jeho olezlými křídly stále stejnou protiruskou kdákárnu.
   A dobře nám tak...
   J.C.

   Smazat
  4. Keby Rusko vstupilo do NATO tak tym padom by pre USA zanikla najvacsia akoze hrozba a USA by prisli o svoju zamienku na nekonecne zbrojenie a rozsirovanie svojich zakladni smerom k Rusku.

   Smazat
 2. Tak to je velice dobré žádná výhra nato a světovláda usa.

  OdpovědětSmazat
 3. Amerika štve státy NATO proti Rusku, tak Rusko zase shání sestavu proti USA. Řekl bych, že to jsou operace, již pár let probíhající války, nového typu. Laikovi, jako jsem já, to trochu připomíná vojenské hrátky, ve kterých je povoleno vše, ale to jenom potud, aby nedošlo k vyvrcholení – k použití zbraní hromadného ničení. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Ugandu.. :D :D
   Ale proč ne. Uganda je na tom třikrát líp než Rusko.

   Smazat
  2. Anonymní25. srpna 2018 12:05
   Nevím, proč vylučovat Ugandu ze spojenectví, když má zájem se toho účastnit. Možná by stálo za připomínku, že kromě Ugandy, tam byly desítky dalších států. Včetně Indie, Iránu a Číny a snad i Izraele. P.K.

   Smazat
 4. Kdo z Fuckefellerů dělá Kagana, tedy krále Chazarů, proč jim říkáte západ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor Usackej a Nato vojacek je uz na dne. Porad behat nekde a vystavovat se nebezpeci ze se vrati v pytli a ani pes po nem nestekne, nebo zmrzacenej a kazdej s nim opovrhuje , nemel si tam lezt morone, vrchnost samozrejme setri a nema casto potrebny vybaveni a navic porad masakruje nevinny lidi , rodiny a deti.
   A tohle zboura I ty nejhorsi Psychopaty. Videj jak zkorumpovany vlady a korporace bohatnou atd. Doma , feministicka stara ovsem nezahali...Propaganda ji narizuje aby si svobodne uzivala a tak se casto vojacek vrati a ma naky hladovy krky doma navic a bez prispeni. Kdyz se rozvede , je vozebracenej do mrte !!
   A casto spi na ulici a kdyz neni zdravej....Kolem nej porad jsou mrtvi za kazdym rohem..A tak jako v Syrii, uz nema nadeji neco vyhrat , nebo vubec bojovat a zpravy z Ruska jsou ohromujici a odstrasujici....NIkdo uz valcit nechce za ten dlouhej cas je s nima konec...Jsou to konec koncu taky lidi...

   Smazat
  2. Nikdo by si nemel vymejslet co se tyka Ruska. Komunismus zemi rozvratil a prevratil, zaostalosti se tezko zbavovalo, kolektivizace , terror, zniceni veleni armady, bida , odstraneni cirkve, Bolsevicka vrchnost, malo zradla , , civilni valka, spousta nepratel uvnitr zeme, ozebracena zeme a proti ni Vyspela technicky , bohata Evropa se vsim c bylo treba, perfektne vycviceny armady asi 10 statu. 500 tisic zajatcu za chvili velka cast zeme pod okupaci nacistu, prumysl 2/3 zabranej a nebo znicenej, 10 tisic rusu umiralo denne jen v zajeti, 5 tisic v Leningradu hlady atd, obrovske katastrofy ve valce A KDO VYHRAL ??
   A srovnej s dneskem...

   Smazat
 5. Rusko má "ministryni obrany"? Cituji z článku: "To nejdůležitější spočívá ve slovech Šojgu, která sdělila". Do teď jsem byl přesvědčen, že ministr obrany RF Šojgu je chlap.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejdůležitější spočívá ve slovech Šojgu, která sdělila - slova sdělila, takže "která", i když Šojgu je muž.

   Smazat
  2. Me je to uplne jasny. 1/ Nezerou Kenfucky ani MacDonaldy..A tak se udrzi nad vodou..Potom dokonce preplavou celej bazen..
   2/Nemaji tam ani dulezity povyseny soudruzky /za 5 minut generalova/, ktery se furt soudi , kdyz se na ne nekdo spatne podiva a nebo zamraci !!
   3/ nemaji a vyzenou vsechny drogisty a ochlasty , kterejch je usacka armada plna..Kdyz zacali mit dovolenou v Australii /z Vietnamu/, velky ctvrti mest se staly drogove oblasti se vsim vsudy. Vladly Drogy, gangsteri, prostituce, mnozstvi zavislaku a samozrejme zlociny vseho druhu, korupce atd.. a dodnes se to uspechem to odstranuje...

   Smazat
  3. Nečti povrchně.přečti si to ještě jednou,moc jsi se taho ve škole nenaučil.....

   Smazat
  4. ...ve slovech Šojgu, která sdělila to, co...

   Takže paní Grulichová to má v článku správně.

   Smazat
  5. Sojgu je trandak jako ty:-)

   Smazat
  6. 0:24 hele Gruliško jako překladatelka stojíte za prd a vaše názory jsou ve stejném gardu

   Smazat
  7. 9;23
   Těžko Anežko Hrůzová!☺

   Smazat
  8. Šojgu je transka.

   Smazat
  9. 12:17 ne, Grulichová 9:41 Anežka byla z Polní, teda aspoň Hilzner, anebo Hitler?

   Smazat
 6. Zadne vazne udalosti ve svete, ktere budou mit vliv na vas vsechny, se vam nedaji napsat.
  Na jednoho Cecha je 5 cenzoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na vás je vidět, že na jednoho púvodního Američana připadá nejméně 100 emigrantských blbců. No a co, vyčítá vám to někdo?

   Smazat
  2. Tady uz jde uplne vo zdravi. Ruskej, strizlik tedy zadna obrnena pest ani ta vojenska , srazil z nebe svedsky vojensky a jeste bojovy letadlo..
   Ani totoznost strizlika nebyla zjistena , ale proc to nehodit na Putina...
   Mezitim nepritel obsadi pohodlne cely Svedsko..
   A vymasakruje tam vsechny , ale ten ruskej strizlik zase uleti...
   Du se z toho zapsat do blazince , tam zadnej utok nejakych brabcu zatim nehrozi..
   Radil bych to taky svedum...Predevsim.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. USA porušily všechny dohody,Jalta,Postupim,takže který stát obsadí armádou,je jejich kolonie.Proto se snaží obsadit co nejvíce států.Buď přes členství v NATO,nebo rozbombardovat a obsadit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli někdo porušil Jaltu, tak to byl Gorbačov.

   Smazat
 9. Dobrý den.
  Někteří lidé zapomínají, že například i ten americký dolar má dvě strany. Jako ostatně všechno. Ani ten Měsíc není výjimkou, jenže ji zatím moc nevidíme. Ale má.
  Pěkný víkend přeji a hlavně, že již alespoň trochu nám padá shůry voda.

  OdpovědětSmazat
 10. Mocna pest a zlaty rubl:-))) Asi tou pesti dostal autor clanku:-)

  OdpovědětSmazat
 11. Ten strejda co psal komentář asi nějake Ivan, nadranej jak správnej Rus. Za střízliva by takovou hovadinu nemoh napsat.Co někteří jedinci dokáží splodit za naprosté pomatené blbiny, člověk žasne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:21 Ten "Ivan" dal na "zadek" Napoleonovi, Hitlerovi a buďte ujištěn, že případně dá na "zadek" i Vám "vážený"...

   Smazat
  2. 10:24 Ten Ivan už dnes nezmuže nic. Jak se říká chcípající kobyla nejvíc kope chichichi.

   Smazat
 12. Nová Republiko,jste horší jak ta nejhorší informační žumpa a to SPUTNIK. Proč, dne 6.8 přepisujete článek cituji- NATO BYLO ODMÍTNUTO A ŠVÉDOVÉ SI ZVOLILI RUSKO-.Včera vidím jak Švédsko opět zavádí vojenskou službu a usiluje o vstup do NATA. Proč lžete!!!????. Před nedávnem jsem psal, že vaše články jsou samá lež,bláboly,ruská demagogie. Pouze mne v tom utvrzujete! A NEZAPOMEŇTE MNE DEMOKRATICKY SMÁZNOUT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:05 Utvrzujte se "vážený" v čem chcete, máme přece svobodu, nikdo Vám v tom nebrání...

   Závidím Vám tu jistotu !

   Smazat
  2. 10:28 "VÁŽENÝ", já se v ničem nemusím utvrzovat, vidím co se kolem mne děje.V 692 letech vím kdo a co je zač. Jinak máte naprostou pravdu- máme svobodu, od 89 roku po 40 letém vládnutí rudé luzy.

   Smazat
  3. 10:05 neboj. Zdejším rudochům sebereme důchod a vystavíme pořadovnik na eutanazii a těm na východě nakopeme prd*l. Už se nemůžu dočkat, klidně se přihlásím k dočišťovačům. Vždycky jsem si přál mít několik ruskejch otroků.

   Smazat
  4. anonyme 10:05 - jsi vůl!!!!!!!

   Smazat
  5. 13:51 Proč je anonym v 10:05 volem ??? NAPIŠ!

   Smazat
 13. Rudi dedeckove maji opet na svych rudych trenclich skrtatko:-)

  OdpovědětSmazat
 14. Tihle rudi pitomci, co pisou tyhle blaboly, v r.2015 psali o zlatem rublu a vysledkem bylo, ze matrosove na Admiralu Kuznecovovi chodi srat pres zabradli, protoze tam nefunguji zachody:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to ještě nevíš všechno. Mají "letadla", která jsou z 97% makety a ten zbytek je z Ukrajiny ještě z časů SSSR. Oni nejsou schopni ani zasít obilí s upéct chleba. A s tímhle hovnem se Amíci pàřou. Naco tolik "humanity", i tak to nejsou lidi. Já bych to vybombil na jednu tisícinu a dovezl nové lidi.

   Smazat
  2. Minulý týden se moje známá vrátila z poznávacího zájezdu po Ukrajině. Z vyprávění, jak to tam vypadá, jsem se osypal a mé zbylé vlasy stály jako antény.
   Příklad:
   Turecký záchod ze dvou cihel a díry mezi nimi.
   V lese nasráno, protože takovýchto záchodů je tam poskrovnu. Chudoba, která se dá rozdávat po tunových kvádrech, ale nikdo ji nechce.
   Tohle si amíci spolu s EU uvázali na krk. Rusko může být jen vysmáto. Krym a průmyslový východ jim stačí.

   Smazat
  3. 12:38 není třeba hanit Ukrajinu, je to krásná země s milými pracovitými lidmi. A nechápu, proč nešli na záchod někde na pumpě, ale do lesa jako barbaři.

   Smazat
  4. 12:38 Za tu bídu mohou poděkovat desítky let nadvlády Ruska, a tam to je ještě horší. Rus se vyse... kde zrovna stojí a dělá jako by nic.

   Smazat
  5. 16:26 Rus bude vždy jen mužikem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR". Zrovna jako je málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
  6. 8:00 Naprostý souhlas. Díky Němcům a Židům jsou Češi (na rozdíl od Rusů) částečně zkultivovaní. Nedávný genetický výzkum na Mendlově univerzitě ukázal, že jen třetina Čechů má slovanské kořeny. Ale i ta třetina občas zlobí příklonem ke slovanské a rusofilské ideologii, která nyní prožívá sentimentální renesanci.

   Smazat
  7. 8:04 Pozor! Ono Ruské Impérium bylo také jen mistrovským dílem státotvorných Germánů! U jeho zrodu stál Heinrich Johann Friedrich hrabě Ostermann, vychovatel a kancléř Petra I. Velikého. Ovšem tato státotvornost zůstala trvale omezena jen na dvůr, vzdělat venkov a rozšířit civilizaci po celé zemi se nástupcům Petra nepodařilo. Resp. první kdo se o to pokusil byl Petr III., který měl veliké plány,např. zrušení nevolnictví a toleranční patent, což kdyby zrealizoval, předstihl by o celých 20 let nás s "josefínskými" reformami. Jenže nezrealizoval. Část šlechty - zejména v armádě a hlavně pravoslavná církev, která zcela ovládala negramotné mužiky, se těmto plánům postavila na rozhodný odpor a podpořili puč provedený Petrovou manželkou Kateřinou. Ta na jakékoliv vnitřní změny zcela rezignovala a věnovala svou dlouhou vládu budování říše navenek. Připojila k říši velkou část Polska a mmj. také Krym.

   Smazat
 15. Jak nam ríkal general Pavel v Bohnicich že mi tuválku vihrajeme.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 16. Pane Davide, díky za vystavení článku - jinde jsem na něj nenarazil. Sergej Šojgu je muž na svém místě, a že je to místo horké.
  P.S.: Pí Dr. Grulichová překládá rychle, přesně a kultivovaně.

  OdpovědětSmazat
 17. Četli jste dnešní Blesk? Já si přečetl jenom první stránku cestou kolem stánku a stojí to za to.:)))

  OdpovědětSmazat
 18. Vase nazory jsou neplatne ! Informacni prispevky byly smazany vsechny. Zijete v informacnim temnu !
  Na jednoho Cecha je zde 5 cenzoru v nekolika vrstvach.

  OdpovědětSmazat
 19. Zde i cenzor hlida cenzora.

  OdpovědětSmazat
 20. Zde je to dnes nejake nudne ! Nevite nahodou na kterem hajzlu, po opici, zase chrape nick Mugabe ?

  ------------------------------------------------------------

  Hurvinci, vy natvrdlici divim se tomu, jak nekteri z vas mohou ve svych makuvkach uprednostnovat vychod pred
  Amerikou .

  T.j. mozkova nemoc, kterou vas infektovali cenzori ?

  OdpovědětSmazat
 21. Kdybych nebyl mazan, tak bych vam popsal zivotni styl americkeho penzisty (duchodce) v porovnani z vasimi duchodci.

  Potraviny v Americe v porovnani s vasimi potravinami.
  Hracky a zabavu, napr. cestovani s tim, k cemu mate moznosti vy..
  Jste zamerne drzeni v nevedomosti !

  OdpovědětSmazat
 22. Ty vase neustale vykriky o dokonalosti vychodu jsou srandovni.
  Amerika je cislo jedna ! O jeji vnitrinich problemech, (ktere resi) nevite nic !
  To vam udelali cenzori.

  OdpovědětSmazat
 23. Kde je dnes ten PRIVILEGOVANY svinak Mugabe ?
  Zase se vtira nejake autorite , aby na ni zitra nadaval, jako na Havla.
  Jdu pryc. (t. zn. uleva cenzoru.)

  OdpovědětSmazat
 24. Přesně toto říkal V. V. Pjakin v posledním dílu Otázky-odpovědi. Toto nové uskupení, je začátek konce NATO a Ušáků což všichni renomovaní odborníci nejenom, že nechápou, ale asi ani netuší. Vše se vyvíjí správnou cestou a směrem. Hey hou. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Začátek konce Ušáků", vy, různí Pjakinové a podobní kokoti, prorokujete jak kolovrátci už od výstřelu z Aurory.

   Smazat
 25. 15:32 Vasi odbornici a nasi pacienti v ustavech pro mentalne postizene jsou na stejne podborne vyssce.
  Bude-li mit vychod takove "SPOJENCE", jako je africka Uganda , nebo dokonce, jako je dnesni JAR tak , je to zacatek konce celeho vychodu.

  Hurvinci, vy jste k vasim predstavam prisli na zaklade zmanipulovanych informaci vasi CENZUROU, ktera je stejna jako za protektoratu.

  OdpovědětSmazat
 26. Hurvinci, vasi sousede (Madari, Polaci, Rakusane), o vas pisi, ze jste nejslabsim clenen obrany proti Bruselu a invazi barbaru z Afriky.

  Ze oportunisticky vyckavate, aby to za civilizovanou Evropu
  - za vas - vybovali oni !
  Co se tyka Ameriky , tak vy nejste stavu pochopit, ze jsou Ameriky dve ! Trumpova patrioticka, (pro vas vyhodna) a Globalisticka, (pro vas destruktivni.)
  U nas tomu rozumi i deti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:15 My to víme, že jsou Ameriky dvě. Jenom na rozdíl od vás také víme, že jedna stojí za 18 a druhá bez dvou za 20. Odůvodnění se vyhnu vaším stylem: "Mohl bych vám to vysvětlit a doložit svá tvrzení argumenty, ale neudělám to, protože jsem mazanej".

   Smazat
 27. 18:01 nicemu se nevyhybam ! Jsem fanaticky smaznut.
  Vase ultra prase - nick Mugabe neni mazan vubec.
  On miluje vychod. (Snand se ho docka, pral bych mu to, svinakovi.)

  OdpovědětSmazat
 28. Ale zpět k úvodnímu článku. Výborný. Jde to dobrým směrem. Děda.

  OdpovědětSmazat
 29. Cina nabidla vojenskou alianci Rusku a Iranu uz v roce 2014. Rusko to zatim odmita, protoze si mysli, ze veci jeste nedosly tak daleko.

  Jestli se nemylim, tak USA porad maji doktrinu "full spectrum dominance". Prevaha ma byt tak zdrcujici, aby nikoho ani nenapadlo snazit se ji narusit. Ale Xi Jin Ping nedavno rekl, ze do roku 2050 Cinske sily budou nejsilnejsi na svete. Nevim, co tim myslel. Ono vezme jenom jednu dekadu, aby se Cina vojensky vyrovnala USA.

  OdpovědětSmazat
 30. Osobne nevidím dôvod na prizvanie napr. Grécka. Ako člen NATO má skôr informáčnú a výzvednú úlohu. Alebo druhá možnosť - u Grékov sa niečo chystá. Že by armáde dochádzala trpezlivosť s ich vlastnými politickými špičkami?

  OdpovědětSmazat
 31. Stačí pročíst zdejší komentáře a zjistíte, že je to moc špaté s inteligencí a vzděláním. Můžete se vysmívat jiným národům a vlísávat se dalším, pro které jste jen povlem. Mám obavy z budoucnosti, nejsou jen ekonomické kiksy ( ty se dají napravit za pár let ), ale naprostá demorálizace se nenapraví za mnoho generací. Přemýšlím o emigraci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.