Reklama

neděle 19. srpna 2018

Zavřít ruského špiona Kissingera: Poslední krok k občanské válce

Henry Kissinger
Ivan Danilov
19.8.2018 RIA a Outsidermedia
Patriarcha americké zahraniční politiky, „stratég a mudrc“ Henry Kissinger se dostal pod trestající ruku protitrumpovské mediální kampaně. Teď je právě Kissinger, kterého dosud nebylo možné veřejně špinit v solidních amerických médiích, obviňován málem z autorství nejhroznějšího zločinu americké politiky – spiknutí mezi Kremlem a Donaldem Trumpem.

Agentura Bloomberg zveřejnila skandální průzkum, ve kterém se v podstatě tvrdí, že právě šedý kardinál americké politiky byl právě tím centrem, kolem kterého se točili účastníci „ruského spiknutí“: Donald Trump, Jarred Kushner (prezidentův zeť), ruský velvyslanec Kisljak, ale také nedávno v Americe zatčená Maria Butina. Nebylo možné si představit, že se kdosi rozhodl zatáhnout do tohoto skandálu člověka Kissingerovy úrovně. To se ale stalo, a je to velmi závažný signál o tom, že americká společnost a politická elita jsou na hranici občanské války, a žádná nepsaná pravidla už neplatí. Nedotknutelní už neexistují, a pokud se po této publikaci Bloombergu začnou o Kissingera oficiálně zajímat v týmu zvláštního prokurátora Muellera, který vyšetřuje „Trumpovo ruské spiknutí“, bude to znamenat, že v Americe je nyní už možné úplně všechno. Až po skutečný násilný konflikt mezi přívrženci establishmentu a Trumpovými stoupenci.

Po všechny časy existovaly figury mimo kritiku – stařešinové rodu, mudrci, rádci, kterých se nedotkli dokonce ani ve velmi vážných vnitropolitických a skupinových konfliktech. Ale pokud bude vyhlášen hon na uznávané neutrální autority a zasloužilé stařešiny, znamená to, že bude zle.

Je důležité vědět, že Kissinger sám je postavou, která (teoreticky) musí stát vždycky nad zápasem, protože všichni účastníci politického souboje chápou cennost existence nějakých sil, které si mohou dovolit myslet na desítky let dopředu a kašlat na momentální politickou nebo elektorátní konjunkturu. Právě díky takové moudré konfiguraci americké politické elity mohl tandem vzájemně věčně konfliktních Brzezinského a Kissingera zajistit například stabilitu americké zahraniční politiky ve vztahu k Číně, počínaje Nixonem a konče Obamou. Vladimír Putin dokonce evropským novinářům vysvětloval, že američtí prezidenti se mění, ale politika ne – protože ji určují „lidé s kufříky a v tmavých oblecích“, kteří se s volbami nemění.

Publikace Bloombergu se opírá o několik závažných obvinění na adresu Kissingera, který už předtím rozčílil mnohé v USA svými setkáními s Putinem a Trumpem, ale také předpokládanými pokusy organizovat za pomoci amerického prezidenta protikrizovou alianci s účastí Ruska. „Vztahy Kushnera se skupinou spojenou s Ruskem, začaly Kissingerovým obědem,“ sdělují američtí novináři. V dnešní době je toto už samo o sobě velmi vážným důvodem k mediální skandalizaci (a dokonce k návštěvě FBI). Bloomberg s odvoláním na vlastní zdroje informuje, že v březnu 2016 obdržel Trumpův zeť pozvání na oběd od Center for the National Interest (CNI), analytického centra, vystupujícího za pragmaticko-konstruktivní vztahy s Ruskem. Na tomto setkání, proběhlém v manhattanském „Time Warner Centre“, údajně Kushnera seznámili s Kissingerem, který byl na této světské akci přítomen z titulu čestného předsedy CNI.

Tam se také Kushner seznámil s Dmitri Simesem – vedoucím centra, se kterým následně bude organizovat programové zahraničně-politické vystoupení kandidáta Donalda Trumpa. Za inkriminující okolnosti organizace, nad kterou drží Kissinger ochrannou ruku a kterou vede Simes, označuje Bloomberg to, že právě ona měla kontakt s nedávno v Americe zatčenou Marií Butinou, obviňovanou z pokusů o „proniknutí a ovlivnění“ důležitých amerických nekomerčních organizací. A nejen to: Bez ohledu na to, že Simes nabízel i dalším kandidátům na prezidenta vystoupení na akcích CNI, ani jeden z nich (kromě Trumpa) nesouhlasil – nejspíš proto, že nechtěli být spojováni s organizací, kterou Bloomberg označuje za „proruskou“.

Zvlášť je třeba zdůraznit, že věta o tom, že organizace vytvořená Kissingerem (jedním z hlavních stratégů USA v období studené války a spoluautorem Nixonovy antisovětské aliance s ČLR), je „proruskou organizací“, může být logická snad jen v románě Franze Kafky. To, mimochodem, nebrání americkým novinářům v šíření právě takových obvinění. Za přitěžující okolnost se uvádí, že právě Kissingerovo centrum organizovalo Trumpovo vystoupení, na jehož půdě se Jarred Kushner údajně seznámil s velvyslancem RF v USA Kisljakem. A měl ho údajně požádat o následující službu: – využít ruského velvyslanectví ve Washingtonu jako neoficiální (mimo kontrolu amerických tajných služeb a diplomatů) kanál přímé komunikace Trumpa s Kremlem.

Na zvláštní pikantnosti této situaci přidává fakt, že pokud už obviní Kissingera z vytvoření podmínek pro „spiknutí Trumpa s Kremlem“, pak by k výslechu na FBI měli předvolat i Hillary Clinton a jejího manžela. Jde o Kissingerovo zvláštní postavení – není ani republikánem, ani demokratem, je právě patriarchou americké politiky. Po mnoho let trávila Clintonovic rodina zimní prázdniny společně s Kissingerem a jeho ženou ve vile v Dominikánské republice. Sama Clintonová během volební kampaně nejenže prohlašovala, že jeho názor je pro ni „důležitý“, ale velmi se pyšnila tím, že při jisté příležitosti chválil její činnost ve funkci ministryně zahraničí USA. Kissinger dokonce přeložil oslavu svých devadesátin, aby se jí Clintonovi mohli zúčastnit. A tak je tento člověk s obrovskými styky, neochvějným statusem a obrovskými zásluhami o USA předhozen k mediálnímu roztrhání. Fakticky ho obviňují z vlastizrady (anebo přinejmenším napomáhání k ní).

Svět americké politiky se zbláznil. Kvůli tomu, aby „dostali Trumpa“ a neposkytli ani šanci na normalizaci americko-ruských vztahů, je vlivná část amerického establishmentu ochotna položit Kissingerovu politickou mrtvolu na oltář boje s „ruskou hrozbou“. Na jedné straně nám to může lichotit. Na druhé straně ale, jestliže se jaderná mocnost řítí do autodestrukce a hroutí se v ní dávno založený politický systém, neskončí to ničím dobrým. Vnitřní konflikt v případě svého přechodu do režimu občanské války samozřejmě obrovsky poškodí samotné USA. Tím se ovšem rizika pro ostatní země nesnižují, ale rostou. Světový hegemon utrpěl rozpolcení osobnosti, chová se divoce a je velmi nebezpečný. Mírnit ho bude nutné kolektivním úsilím. Ovšem, jednání na toto téma ještě ani nezačala.

Ivan Danilov, blog Crimson Alter


Zdroj: RIA Novosti

Překlad: st.hroch 180816

12 komentářů :

 1. A co teprve budou psát, až se proflákne, že Kissinger odivoval Hafize Assada, kterého nazval "arabským Bismarckem", a jezdíval do Damašku, aby se s ním poradil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kopecky,jestliže vy vite,tak oni vědi určitě taky.Vědi i to, že starý Henry už vic jak 15 let společně s Tomem Grahamem tak jak Richard Bartem lobbuji pro Rusko.Svět americké politiky se nezbláznil to jen lide jako Paul Manafort,Carter Page,Michael Flynn,Newt Gingrich, Carlson z Fox News s pomoci"disidenta" jinak KGBáka Dimitri Konstantinoviče Simise,toho času vedouciho Nixon Centr jen6 piše projevy presidentu USA,jak se řiká kali vodu.To stoji Kreml takove penize, že si to ani vy ani pan Danilov nedovedete představit.

   Smazat
 2. Je tu Boj o to kto bude hýbať figúrkami na šachovnici sveta.Už je to zlé keď sa elity začínajú požierať medzi sebou.Peter s Oravy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, vypadá to tak, že už se perou "šachisté" kteří chtějí figurky ovládat.

   A při té rvačce je dovoleno VŠE.

   Smazat
 3. USA do občanské války nepůjdou, to se Danilov plete, ale rozpoutají válku jinde. Nejvíc se budou snažit v Rusku, jenže to nemůžou napadnout přímo, takže to budou zkoušet hybridní formou. Nebo budou zabíjet jinde. Jenže už nemají moc zemí na výběr, kterou ještě nenapadli a nevyužívali. Už jen Rusko a Čínu. Nejhorší na tom je, že oni nepotřebují jen lidské a přírodní zdroje, i kdyby se obě země vzdaly, oni potřebují válku. Ti kdo hrozí i Kissingerovi, ti jsou od šílených válečnic, vítaček muslimů a úchylů, Madeleine a Hillary, zaštítěných mocnou nadnárodní bankovní strukturou zgrupenou okolo rodiny Rockefeller.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdy neklade všechny sázky na jedno políčko.
   Ta famílie.
   Henry na rozdíl od krvavé Madly a Hilzny vždycky míval vyvinutý smysl pro realitu.
   Válku potřebují hysterky.

   Válka může být, pokud ji deep state bude moc chtít.
   Občanská.
   Nevyhnutelně ji prohraje.

   Smazat
 4. Keď sa páni bili medzi sebou tak na to doplatila vždy iba chudoba. Tak to bolo je aj bude. My s tým nenarobíme nič.Peter s Oravy.

  OdpovědětSmazat
 5. KDO JE TO MY PETER Z ORAVY?

  Je to vaše zahraniči,které křiči ANO zakladnám a dá si vraždit novináře,aby nikdy nevypátralo kdo to udělal,.nebo jak to s vámi tam je.
  Neměli by jste radši pojist vice papriky a takové komentáře si nechali na podporu vašich vnitráků?

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně tak pár mocných se v usa totálně zbláznilo a může na to dojet celý svět.

  OdpovědětSmazat
 7. Předpokládám, že ti co útočí na Kissingera, dostanou řádnou ránu za ucho a Trump bude muset rychle vyhrát . Jakmile Trump vyhraje, bude se čistit a to pořádně. Ono to začne, tím, že mnozí přijdou o peníze a pořádné. Když tohle nepomůže, přijdou na paškál oni. Troufnout si na Kissingera je už za hranou a nutně přijde trest. Pomalu, polehku. Mají na to pár měsíců, vyselektují co bude citelné a začnou. Deep state si dovolil moc ! Přestavba USA je nutná a je v chodu. Očekávám, že na podzim řada politiků demo a repo bude končit, pokud se neuklidní !

  OdpovědětSmazat
 8. Kissinger je vojnovy vrah , ktery dal prikaz na bonbardovani Vietnamu se statisici obeti ! Nedelejte si o nem iluze !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:39

   https://www.politico.com/magazine/story/2015/10/henry-kissinger-vietnam-diaries-213236

   https://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_Vietnam%27s_dikes

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.