Reklama

neděle 5. srpna 2018

Zázračná proměna vakua v peníze pomocí zákona a duchovní podnikání

5. 8. 2018   (publikováno na několika webech)
Apoštolská církev patří mezi evangelikární církve. Byla povolena a zaregistrována státem v roce 1989. Současný církevní zákon ji zrovnoprávňuje s ostatními křesťanskými církvemi v Česku. Apoštolská církev je členkou v Ekumenické radě církví ČR, ve které se sdružuje s několika jinými křesťanskými církvemi.


Statistika k Apoštolské církvi:
Registrace: 1989
Počet duchovních v roce 2005: 156
Počet duchovních v roce 2010: 184
Počet věřících v roce 2011: 4934
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 27
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 48 529 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 1 056 336 374 Kč.
Výše náhrady na jednoho věřícího 214 093 Kč!

Myslím, že jasnějšího důkazu o zhovadilosti přijatého zákona není třeba. Jde zde opět o zvýhodňování určité menšiny oproti většině. O vyhazování neuvěřitelných prostředků, které budou chybět na skutečné sociální projekty a k povznesení společnosti obecně.

Tato církev v roce 1948 vůbec neexistovala, komunisté jí tedy nemohli ani nic zabavit a nebylo ani co restituovat.  „Církevní restituce" by se na ni tedy vůbec neměla vztahovat a přesto dostane od státu přes 1 miliardu!!!!

Zdislav Opletal, Olomouc

20 komentářů :

 1. Tento apel by měl vysokou účinnost, kdyby ho odvysílala ČT v prime timu. Ale to se nestane. Protože v ČT rozhodují politici TOP09, kteří církevní restituce prosazovali snad ještě více než lidovci.

  OdpovědětSmazat
 2. Čtu to dobře? 1 056 336 374 Kč? To je snad fór ne?
  Jako že necelých 200 lidí dostane jen tak z plezíru miliardu korun?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:54
   Tomu se říká ČR jackpot!
   HURÁ

   Smazat
  2. Jackpot? Není hazard fráterníků smrtelný hřích? Vždyť přece říkají, že nelze sloužit dvěma pánům - bohu a mamonu. A taky říkají, že snáze projde velbloud uchem jehly, než bohatec do království nebeského. No, on už si je pánbíček přebere. Tedy, doufám, že peklo nezamrzlo, a že se tam vejdou.

   Smazat
  3. Tak okrádání ČR které budou platit všichni díky kraďouskovi a dalším pravicovým klerikálním sluhům.

   Smazat
 3. Tohle je potřeba napsat na volební propagační materiály a transparenty při demonstracích. Takových zhovadělin je ovšem v našem státě hodně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na jedné takové demonstraci jsem před lety byl. Zveřejňovala to tam paní Lenka Procházková. Kolem dokola nás tam bylo ještě snad třicet. V desetimilionovém státě. Nevěřte tomu, že to někoho zajímá, spíše mám podezření, že početně (politicky) významná část obyvatel si myslí, že se časem také stanou trilionáři. Že to chce jenom tu správnou spekulaci, v té že je tajemství úspěchu. Nikdo ze vznikajících firem nehodlá vyrábět, všichni chtějí prodávat (zboží z dovozu).

   Smazat
 4. Mimochodem katolíci dostali od státu 50 miliard (+ další miliardy v průběhu příštích 30. let) a u nás v kostele, když chtěli věřící vloni instalovat topení, tak si na něj museli uspořádat sbírku! Ona totiž většina těch prachů šla do akciových fondů. Takhle se to dělá!
  V Polsku, v té zemi pámbíčkářům požehnané, nedostane církev od státu ani vindru. Všechno si musí financovat věřící sami.

  OdpovědětSmazat
 5. Tady vidíte jak je víra krásná a pomáhá lidem žít! Až potud - dobře. Ale jen některým finančně. A to už dobře není.

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud si dobře vzpomínám, tak tahle záležitost byla komentována v době schvalování zákona o církevních restitucích způsobem, že nejde o peníze státu ale o peníze katolíků, kteří z vlastních restitučních náhrad vyplatí apoštolskou církev a tudíž nejde o nezákonné odškodnění téhle církve. Tohle v článku není uvedeno ačkoliv se jedná o podstatnou záležitost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle zdůvodnění i váš komentář je typické fráternické pokrytectví. Restituce byly podle zákona, ale je to zlodějina, protože ten majetek fráterníkům nikdy nepatřil.

   Smazat
  2. 7:24 No, Vy máte zřejmě problém s chápáním psaného textu, jinak si Vaše podivuhodné logické závěry vysvětlit neumím. Nic ve zlém.

   Smazat
  3. 7:54 Byl vydán zákon o restitucích, nebo ne? Byl, ale je to zlodějina, a ten zákon neměl být nikdy schválen. Už chápete vy? Je to teď dost jasné? Taky nic ve zlém, ale jinak vám neumím pomoci.

   Smazat
  4. 8:21 Ano jistě, byl přijat zákon o restitucích, Někde jsem tuhle skutečnost zpochybňoval? Kde? O tom jestli je něco zlodějna či dokonce loupež by měl v právním statě rozhodovat soud, nemyslíte? Pokud Vy máte nějaká neznámá fakta o tom, že církevní restituce byly protiprávní nebo jinak nezákonné podejte žalobu u příslušného soudu a ten nechť rozhodne. Ale hlavně - nepsal jsem nic o samotných restitucích, protože o nich článek na který jsem reagoval, nepojednával. Již si rozumíme?

   Smazat
  5. 8:37 Nerozumíme. Ten majetek fráterníkům nikdy nepatřil, to zpochybnit nelze, zákon neměl tedy být nikdy schválen. Schválen ale byl, nejsou proto církevní restituce protiprávní, ani nezákonné, přesto jsou nespravedlivé, a je to zlodějina.

   Smazat
  6. Ano evidentně nerozumíme a tak Vám tedy přeji hezký den.

   Smazat
 7. V Česku je většina ateistů a přece doslova darovali chamtivým církvím miliardy dobrovolně . Platit církvím to budou ještě jejich praprapravnuci i když potom nebude v Česku třeba ani jediný věřící . Co asi na to říká císař Josef II který se na tuto zhovadilost dívá z nebeských výšin ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takzvaná III. Říše trvala tisíc let. Měla připravenu i kroniku náležitého provedení, aby i kronika tak dlouho vydržela.
   Nevím, kde je dnes ta kronika. Vím, kde je Třetí říše.
   Ale zůstaneme u slušného vyjadřování.

   Smazat
 8. Je to zvláštní i když matematicky patřím k většině tohoto národa a mám čistý trestní rejstřík, normální rodinu a dvě děti, tak začínám být u tiskován různými menšinami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:28
   No ono je to tak , že tyto drzé menšiny si dovolují na tu majoritní většinu jenom to co jim ona sama dovolí . A ve zdegenerovaném Česku si můžou dovolit cokoliv .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.