Reklama

pátek 24. srpna 2018

Zdeněk Jemelík: Co nám zanechaly tanky v justici

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
23.8.2018 blog autora a ChamurappiCz
Vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa dne 21.srpna 1968 je tak strašná událost, že nestačí pronést pár slavnostních projevů ve výroční den, a pak už ji vytěsnit z myslí. Naopak vědomí o ní by mělo být trvalým mementem, k němuž bychom se měli stále vracet.


Byla to větší podlost než nacistická okupace, protože přišla ze strany spojenců. Vzpomínajíce na ni mluvíme o popření naší suverenity, národním ponížení, ztrátách na životě, uzavření cesty k reformám. Stranou pozornosti zůstává skutečnost, že výsledkem intervence bylo nastolení vlastizrádné kolaborantské vlády, čistky v KSČ i v různých společenských organizacích, vyhazování lidí z práce, někdy i nucené přestěhování.

Kdo se chtěl udržet na nomenklaturním místě, musel v sobě potlačit odpor k označení „kolaborant“, uznat opodstatněnost národní potupy vojenským zásahem a prokázat loajalitu ke kolaborantskému režimu, a to bez ohledu na to, co si myslel v hloubi duše. Stejně se museli chovat všichni, kdo se nestyděli tlačit se na čistkami uvolněná místa. Také všichni, kdo dospívali během okupace a vstupovali do škol nebo do svého prvního zaměstnání. Nastoupila obecná devastace mravních hodnot, která dosud trvá.

Specificky zhoubné byly následky nastolení kolaborantského režimu v soudnictví a na prokuratuře: právnicky vzdělaní lidé, kteří museli vědět, že se režimní orgány dopouštějí nezákonností, se přesto propůjčili k potlačování práv svých spoluobčanů vždy, když „strana a vláda“ zavelela.

Invazní vojska odjela, ale zůstaly zde okupační posádky, které byly pro běžné občany téměř neviditelné, neboť řadoví vojáci se s občany podmaněné země nesměli stýkat. Když nakonec okupační jednotky odtáhly, neodvezly s sebou pohrobky normalizace, kteří infiltrovali nové mocenské orgány.

Smírné předání předání vlády z rukou kolaborantské moci novým polistopadový vládcům způsobilo, že nedošlo k odplatě za posrpnové čistky a násilnosti a převážná část soudců a prokurátorů zůstala na svých místech, nebo se jen trochu posunula. Postavení si uhájili i bývalí vojenští soudci a prokurátoři. Pouze bývalí soudci a prokurátoři, kteří si zadali s StB, museli odejít. Našli se slušní lidé, kteří s pokorou vzali na vědomí změnu politických poměrů a s vědomím nepatřičnosti jejich setrvání v mocenských orgánech odešli dobrovolně ze státní služby. Zaslouží si za to úctu.

Naproti tomu nositelé hroších kůží se bezohledně drali o své místo na slunci. Někteří dodnes zastávají vysoké funkce s obrovskou mocí. Že jejich myšlení může nést stopy předlistopadové indoktrinace a neblaze ovlivňovat jejich činnost, připustil i Ústavní soud v ústavním nálezu z 15.listopadu 2010 č.j. I. ÚS 517/10. Přesto není naděje, že by přišli o moc dříve a jinak než přirozenou biologickou cestou, protože jsou pouze jednou z více ošklivých skvrn resortu spravedlnosti, který politické pseudoelity nijak zvlášť nezajímá a o jeho očistu proto neusilují.

Cinkání klíči na náměstích v listopadu r. 1989 se z pohledu poměrů v resortu spravedlnosti jeví jako naivní počínání. Tanky odjely, ale pach jejich výfuků zde dosud zcela nevyvanul.

- - -

59 komentářů :

 1. No nevim. Obecná devastace mravních hodnot to jistě nebyla prvni. Po Bílé hoře, kde to začalo pak přišla celá řada okamžiku které můžeme označit za obecnou devastaci morálních hodnot, 39,48,68,89....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel,srovnávat okupaci,kde byly koncentráky,stané právo,gestapo s okupací roku 1968 to snad není myšleno vážně.

   Smazat
  2. V podstatě máte pravdu, ale pokud hovoříme o obecné devastaci morálních hodnot tak to nejhorší přišlo až po roce 89. Přímý útok na rodinu jako základ národa je snad to nejhorší. Ten útok je tak silný, že tradiční strana lidovců se bojí hlasitě protestovat, katolická církev téměř mlčí a bojí se.

   Smazat
  3. Jemelík je ve svém věku mimoň a není ho třeba brát vážně s jeho výlevy:"Byla to větší podlost než nacistická okupace, protože přišla ze strany spojenců." - On je snad na úrovni školáka základky po vymývání mozku ! Ti co nás prodali Hitlerovi, to byli co ? Nepřátelé ČSR? Varšavská smlouva byla něco jako NATO, jenže ne tak agresívní a útočná ! Jemelíku běž do prdele s takovým srovnáváním!

   Smazat
  4. 13:08
   ZALEZ DO LEJNOLAHVÁRENSKOHAVLISTICKÝ ŽUMPY A MLČ!!!!

   Smazat
  5. proto ten převrat s byvalymi komunisty je podvod stoleti na češich sam mam zkušenost svyhozenymi lampasaky kteři museli qvuli sve idiocii byt propuštěni v 68 ale veškrna na to nedbal vžyt to byli trpitele z dob kdy probihali bolševicke čistky jichž se zučastnili v talarech a tak museli byt odškodněni povyšenim a navrat talaru a hlavně neuvěřitelne prachy aby prosadili pravně na co si veškrana ukaže každej kdo ma všech pět pohronmadě tohle vi takže koho honit když ti největši podvodnici se sami prohlasili za svate a nesmrtelene ale to nejsou jen lampasacki prokuratoři to jsou všichni lampasaci co byli vyhozeni pro svou neschopnost a nyni sedi ve hlanim vudcově stanu jeden by blil když tohle vi ale žaludek už si zvykl a rezignoval zdravi ma přednost

   Smazat
  6. Udivilo mne,že není i Jemelíka podlost Mnichov 1938,březen 1939.To nás zradili naši spojenci také,ale to Jemelíkovi vůbec nevadí.Takže je on sám podlý a prolhaný.
   Petr Majevský

   Smazat
 2. Ten pan je profík, vůbec nic neřekl, pouze popsal obecně padesát let starou událost. Dnes už se práva občanů nepotlačují, jenom se válí desítky tisíc lidí pod mosty.

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě by šlo porovnat spojence,kteří nás předhodili Hitlerovi(s kterými jsme znovu) a spojence,kteří nás umravnili tanky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nebyli spojenci asi, to byli naši nadřízení, ti na to měli právo a povinnost. Že si ti lidi nedají trošku práci, nepřečtou si to po sobě, aby věděli, kde se sekli a zbytečně neprovokovali. Takhle starý muž vypadá jako plácal zbytečně.

   Smazat
  2. Nu jedni žrali totéž co my a dbali o to, aby se populace českého národa zvyšovala, druzí nás krmí jedovatým odpadem a pokusili se nás vyhladit. Problém je, že se jejich plán nezměnil. I dnes je na každém, aby si rozmyslel co vlastně je kolaborace.

   Smazat
 4. Co bych dal za to, aby dnes byla v naší společnosti taková morální devastace hodnot jaká byla v 70-tých a v první polovině 80-let minulého století v Československu.

  OdpovědětSmazat
 5. No podobné žvásty slýším již cca 19 let. Pane Jemelíku, podud od nás vypadnou ti míroví okupanti, nezůstane zde jen smrad od výfuků. Zůstanou jen zbídačení občané, ukradená, voda, zdevastované zemědělství a zdevastovaný průmysl. Co nepůjde odvést, to se musí zničit.
  Pokračujte dále ve Vašich svobodných myšlenkových pochodech.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V článku jde o marasus v naší justici a státním zastupitelství.

   Smazat
  2. Šalomouni... od čeho jsou Šalomouni Šalomouny? Jsou k Šalomounova kmene podle HALACHY, nebo hřeší na to, že se lze kdykoliv na Šalalmouna vymluvit a kdejakou hloupost mu do úst podstrčit, protože se o jeho skutečném žití a myšlení ví ještě méně, než o Kristově.

   Inu, někdo obdivuje Mašíny, jiný velitele KL Sobibor a podobně. Za obdiv k Mašínům a k Banderovským vrahlm se zatím nezavírá, Zdravý rozum za to uděluje titul "SEMTELE". Pan Jemelík zřejmě patří k lauerátům.

   Smazat
 6. "Také všichni, kdo dospívali během okupace a vstupovali do škol nebo do svého prvního zaměstnání" ano a z nich především všechny děti z dělnických rodin, děti samoživitelek případně jiných nízkopříjmových skupin obyvatel by se měly stydět za to, že studují, měli přece vědět, že takové právo jim nepřísluší a je nemorální si ho osobovat...

  OdpovědětSmazat
 7. Poprvé musím souhlasit s autorem článku.Naprosto věrohodně popisuje dobu odporné ruské okupace. 10:38 Já osobně nevidím žádné zbídačené občany, vidím plné nákupní vozíky třeba i duchodcu. Zdevastovaný prumysl a kde pracuje 5,5 milionu lidí? Pokud jste tak hloupej, tak aspoň nelžete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste velmi omezený člobrda. Zemědělství nás dnes neuživí, průmysl jsou převážně jen montovat zahraničních firem, nejsme schopni vyvážet velke investiční celky... Atd.atd.atd. Vy byste si měl v nějakém supermarketu dát do vozíku aspoň trochu rozumu. Havlovsko-klausovská propaganda už moc nefičí.

   Smazat
  2. 11:37 Jste hloupej jak vidle zapíchlé v hnoji,za ty montovny poděkujte vašim soudruhum , po roce 89 tady nebyla jediná fabrika, která by byla schopna vyvážet kvalitní výrobky na západ. ty investiční celku. Poděkujme Západu, že zaměstnává naše lidi, že vše zainvestoval. Zemědělství nás neuživí? Tolik masa a jiných potravin jako je dnes se mi mohlo za komanču jenom zdát a vubec mi nevadí,že je z 50% dovezené. Maso od pondělí do neděle, rudá hlopá propagando.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:15 Vše je cizáků a naše České není nic vozí sem hnusné potraviny které jsou dražší než v německu.

   Smazat
  5. Proč plácáte a lžete ? Víte, že už se nepíše r. 1968 ? Je r. 2018 ! Kdybchom jeli podle Číny, tak se dnes máme daleko lépe a měli bychom vše co bychom potřebovali a chtěli. Byli bychom soběstační ! Holt vám to člověče nemyslí srovnávat r. 1986 s r. 2018 - to je základní pitomost !

   Smazat
  6. 13:12 Tak vy jste tomu nasadil korunu. Málem jsem spadnul smíchy pod stul. Super hláška,tu řeknu večer kámošum v hospodě, co jsou lidi schopní vymyslet za chujovinu- KDYBYCHOM JELI PODLE ČÍNY MĚLI BYCHOM VŠE-,tak to je opravdu prde.....Ve 13 hodin tak sjetej závidím.

   Smazat
  7. 16:36 jen ukazuje svou duševní omezenost. "jet podle Číny" znamená jednotnou hospodářskou politiku, dlouhodobé plánování, velké přiznání volného trhu a volné tvorby cen, jednotná finanční politika v národních rukách atd. atd. spojení socialismu s podnikáním. Do toho se soudruhům za normalizace z ieologických nechtělo a Klaus to nepovažoval za hlavní, protože nikdy nic neřídil, nikdy nebyl v podniku ani šéfem dílny. Byl pouze ekonomickým ideologem. Opět vyhrála ideologie nad rozumem. Tak jsme dopadli, jak jsme dopadli a hrabat se z toho srabu budeme dlouho.

   Smazat
  8. proboha kde ten průmysl co zaměstnává 5,5 milionu lidí vidíte.snad ne ve státní správě?

   Smazat
  9. pro 12.19 z vašich názorů usuzuji že jste nikdy neopustil maminčiny sukně a o tom co se vyrábělo a vyváželo z československa nemáte ani páru.

   Smazat
  10. To nebyla ruska okupace. Jste tak hloupy nebo to umyslne prekrucujete?

   Smazat
  11. 16:05 Když to nebyle pane chytrý Ruská, tak čí?

   Smazat
  12. 10:06 Rudolfku,ty máš asi té páry dost, tak napiš co se vyváželo na prohnilej Západ. Když se toho tolik vyrábělo a vyváželo, tak je divné, že v obchodech tenkát na rozdíl ode dneška nic nebylo!

   Smazat
  13. 9:52 Ve státní správě pracuje zhruba 500 000 lidí, tak kde asi pracuje zbytek? skuste přemýšlet.

   Smazat
 8. Zřejmě vidíš je to, co vidět chceš ...

  OdpovědětSmazat
 9. a tých ktorý pred sebou netlačia plné nákupné košíky ste videl, v supermarkete ich nestretnete a dnešná politická moc, exekúcie, mizivé platy, kriminalita, drogy, mladí v Nemecku či inde, starí sami doma, potraviny samé jedy - no čím sa môžte pochváliť ..... Havlom ????

  OdpovědětSmazat
 10. Lidi neblbněte, na tuto diskuzi chodí i moji vnuci. To z nich chcete vychovat takové lidi jako jste vy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My? Ne. Vy si jich takto vychováváte... Jakmile zjistí, že jste jim celou dobu lhali, utrhnou vám palice.

   Smazat
 11. Pane Jemelík, skutečná devastace všech právních a morálních norem nastala s příchodem tohoto zločineckého režimu po roce 1990. Nechce se mi věřit, že jste zaslepení vlastními maloměšťáckými žvásty. Kolem vás jsou jmenovitě desetitisíce lidí vystaveni zločinům justiční mafie a celý Český národ pak pod touto knutou trpí rozkrádáním národního bohatství a zotročováním Českého národa.
  Jak myslíte že dopadne zúčtování pro zločince?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:26 A zase pořád dokola. Tyhle prefabrikované žvásty, už nikoho nezajímají soudruhu. Každý normální kdo pracuje a má nějaké ,vzdělání ví, že LŽETE,pokud se podívá kolem sebe.

   Smazat
  2. A to zase ne. To nejsou žádné prefabrikované kecy. Kdybyste kolem sebe koukal pořádně,Tak zjistíte,že všude se dobře nežije a mladým rodinám už vůbec ne. Koukejte lépe páně prefabrikovaný.

   Smazat
  3. 14:42 V téměř každém vašem příspěvku se objevuje sloveso "lžete". Víte, co znamená slovo lež? VĚDOMÉ zastírání pravdy. Lidé v diskuzi zde říkají SVOJI pravdu, SVOJE vidění světa. NIC nepředstírají. Oni vám také neříkají, že lžete. Proboha, jestli nechápete tak triviální věci a jste spokojený s realitou dnešního světa, tak na takové diskuse nechoďte. Zesměšňujete se jenom. A když chcete dát najevo svoji "intelektuální nadřazenost", oslovíte diskutujícího titulem "soudruhu". Stavíte se tak do role hlupáka, který ani nemá co sdělit. Proč sem vlastně chodíte? Pokoušíte se nás převychovat? Vykašlete se na to. Je to zbytečné.

   Smazat
  4. 9:48 SUODRUHU-LŽETE, nikdy nebudu mlčet pokud někdo lže. To bylo vaše krédo za vašeho velení, soudruhu. A,že nejsem spokojen s realitou dnešního světa, tak to mne neopravňuje lhát.Hlupák jste vy, pokud si myslíte, že staré komouše lze převychovat, tak naivní nejsem.A chodit sem budu dále, a dále pokud uznám za vhodné, budu upozorňovat na rudou lež. Dále se vykašlete na moji "výchovu". To se nepodařilo aní vám komoušum ,pane intelektuální osle.

   Smazat
  5. 19:57- je jisté, že Vám to "soudruh 9:48" natřel a vaše replika to jen umocnila. Děláte dobrou službu, naháníte rozumné pochybovače k těm soudruhům, jak jim říkáte.

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Nevídaně natroleno svazáky z CTHH, reliktu havlismu. Mají poplach z toho, že jim ty lži nikdo už nevěří. I ty projevy "hatefrííí" s opačným znaménkem jsou známkou toho, že jim "leze tlusté do tenkého", a to je pozitivní zpráva.

  OdpovědětSmazat
 15. Pan Jemelík zapomněl na to nejdůležitější memento z roku 1968 - Zvolíte-li si do čela státu pitomce, jste v rejži dřív, než se nadějete...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:48 Vy jste v té době měl možnost volit někoho do čela státu? Já tedy ne...

   Smazat
 16. Bohužel musím souhlasit s tím, že na Novou Republiku poslední dobou lezou provokatéři, kteří dehonestují rozumné přispěvatele. Stává se tak z diskuse spíše přehazování hnoje z jedné strany na druhou.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 17. Už je to venku!!! Sebevražedný atentátník, který zabil tři české vojáky, nebyl sám, potvrdilo armádní vyšetřování. Asistoval mu Kalousek a 140 poslanců českého parlamentu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano detektiv babocka a rada vacatko jsou na stope!!!

   Smazat
 18. 17:08 BLBÉ A HLOUPÉ, JAK SÁM AUTOR.

  OdpovědětSmazat
 19. 8:41
  SÁM SE NEUMÍŠ ANI POSEPSAT,HAVLOUNTERMENSCH!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P.S.: Jo a skonči s kapitálkama, páč stejně těm svým lžidokretenským skřekům rozumíš jen sám, a možná ani to ne, lejnere-putlerýči!!!!!

   Smazat
  2. 9:44 Hele, tak si všímám - že ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách, vytahaným svetru s flaškou v ruce a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Smazat
 20. Kdyby hloupost kvetla, tak by si ten pán mohl otevřít velkokvětinářství. Prostě dementní kecání o ničem.

  OdpovědětSmazat
 21. No vidíte. A z mého pohledu to nebylo tak, jak to dnešní mainstream prezentuje. Varšavský pakt byla smlouva států východního bloku, která byla sjednaná na základě hrozby paktu NATO, který byl dříve sjednán proti těmto státům. Cíleně pak docházelo k dehonestaci a narušování myšlenek a cílů svazku VS ze strany NATO. A pokud tedy chtěli VS udržet, nesměli dopustit, aby došlo k rozkladu kteréhokoliv jejího člena. Komunistický Dubček a jeho souputníci udělali defacto jen palácový převrat ve vlastních řadách, aby se chopili moci, který měl za následek odstavení Novotného a jeho souputníků. A protože neměli po tomto převratu lidem co nabídnout, vymatlali jim mozky neuskutečnitelnou reformou socialismu, prý s lidskou tváří. Pochopitelně, že se toho chytli hlavně reakcionáři, kteří dali ostatním občanům naděj, že tu nastane komunistický kapitalismus, který tu ostatně dnes máme a který si ani oni nepřáli. Neboť by je (jako nejvyšší komouše) ihned odstavil od vládnutí. Ne každý občan si ovšem dokázal připustit, že se v tom bordelu bude mít špatně. a tak se blblo.
  Takže z mého pohledu byla to tedy vlastně pomoc spojenců... a já jsem za ni rád. Mohl jsem dalších 21 let žít bezstarostným spokojeným životem a nemusel jsem být frustrován tímto komunisticko-kapitalistickým zločinným systémem.

  OdpovědětSmazat
 22. Ten pach Vaseho vyfuku je odpornejsi nez 10 000 tanku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu. Pro vás a vám podobným, co schvalujete zločin, odporný být musí... Tak tu moc nečuchejte, ať vás to neotráví.

   Smazat
 23. Je pozoruhodné jak negativně hodnotí události 21.08.1968 Česká televize ve srovnání s akcemi NATO a to vybombardování Jugoslávie, vybombardování Iráku, vybombardování Libye, okupaci a zabíjení občanů Afganistánu. Připomínám, že na těchto zločineckých akcích NATO jsme přímo účastni a Česká republika včetně všech států NATO je zločinecký stát. Jak můžeme odsuzovat 21. srpen roku 1968, když se dopouštíme jako Česká republika výše uvedených zvěrstev na občanech cizích států jejich vyvražďování a útlaku, který je větší než který tady byl při událostech 21. srpna 1968. Jako čelen NATO Česká republika se podílí na zvěrstvech a válkách organizovaných a vedených státy NATO. Kdo za to odpovídá? Nebo chce někdo tvrdit, že to jsou mírové akce na podporu demokracie a svobody?

  OdpovědětSmazat
 24. 16:12
  zato vy voníte po krchovu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.