Reklama

čtvrtek 6. září 2018

21. 8. 1968

Zdeněk Hrabica
6. 9. 2018
Čeho je moc, toho je někdy až příliš! Nejsme toho svědky až nyní, je to český dávný zvyk; už se mi ale z letošních osmiček skoro točí hlava. To jich bylo, kteří se k letošnímu 50.výročí 21.srpna 1968 přihlásili. Mnohá připomenutí, jakoby měla být alarmem, bubnováním na naše svědomí. Vůči každému, kdo i pamatujeme. Měla nás hlasitě burcovat. Avšak vyzněla, podle mého, zcela dutě, jakoby z dutých palic. Chvílemi mi to připomínalo psí zvyk, očůrat každý patník. 

Zejména někteří politici excelovali, neudrželi se! Do paměti se mi nyní hodně vmísil „historik“ Kučera alias Kučírek, kdysi můj externí kolega v Mladé frontě. Stejně jako si nic v historickém okamžiku neodpustil Petr Pithart. Oba dva na to mají plné právo, aby promluvili.To právo mám konečně i já, pár řádek jsem také k tomuto výročí už napsal. Čeká nás za okamžik další – 70.výročí Mnichova, kdy nás zradili a nechali na pospas úplně jiní, než po letech v srpnu 1968.

Obracím listy jedné historie, moc se neliší.

Psát ta připomenutí i na přírodní památky – to je už ale úplná zvrhlost!

A ještě k tomu poblinkat sprejem obdivované adršpašské Milence!

8 komentářů :

 1. To bude ticho po pěšině 70.výročí Mnichova to bude mainstream držet hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to vic se musime ozyvat my, obycejni obcane, aby si nahodou nemysleli, ze jsme na tu jejich "hru" rezignovali.

   Smazat
 2. Většina Čechů se bude ozývat tak , že bude v supermarketech před sebou tlačit vozíky plné žrádla . Proč se taky ozývat a k vůli vlastně čemu když ten sympaťák Hermann a jemu podobní nazývají ty kteří nás zradili našimi přáteli ? Něco podobného se může stát snad jenom v Česku . No abych moc nekřivdil tak je tu ještě Ukrajina .

  OdpovědětSmazat
 3. "Mýtus" Mnichova je systematicky již několik let zpracováván médii. Kučera v jednom ze svých loňských pořadů Historie CS s několika dychtivými přikyvovači předvedl maximum relativizace Mnichovské dohody, když vypustil informační bublinu, že Mnichovská zrada byla konstruktem a přáním samotného Beneše. Tímto výrokem byla opět devalvována vina Německa a západních spojenců na roli pouhých vykonavatelů našich zvrhlých přání. Tak jako Lety u Písku mají posloužit k nakydání viny a podílu Čechoslováků na zvěrstvech 2.sv. války a zmírnit tím vinu Německa, tak i nové pojetí Mnichovské dohody má ten samý cíl. Vina SSSR, respektive Ruska je stále více a více zveličována a vystavována na pranýř a náš věrný spojenec Německo už nám zatím velí armádě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kučera je jedna ze sviní, presstitut, jeden z těch, kteří v ČT páchají protinárodní a asociální politiku. Ale už se schyluje, už se na ně voda vaří...

   Smazat
  2. To budou zas různé pindy o tom, že za všechno mohla Versailleská smlouva, že ČR byl víceméně umělý útvar, že Němci byli v ČR utlačovaní, že Británie za nic nemohla, neb nebyla vázaná žádnou dohodou s ČR.Že je to poučení pro dnešek, protože menšiny je nutné respektovat. Jako bych ty současné politruky slyšel.

   Smazat
  3. 9:15 Faktem zůstává že tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska! ČSR byla uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
 4. Jsou to odporné hyeny, tihleti pravdoláskaři!

  Pokoušejí se poplivat Velikého Putina, místo co by poukázali na skutečné strůjce vstupu spřátelených armád – na Ukrajince. Ano, soudruh Brežněv byl Ukrajinec; to vám potvrdí každý roduvěrný Čech a Rus.

  Navíc pražská lumpenkavárna sprostě zamlčuje SKUTEČNÝ důvod vstupu spřátelených armád: záchranu naší vlasti před USáckým jaderným bombardováním a následnou okupací žoldáky NATO a německými revanšisty.
  Když si představíme, jak by naše vlast vypadala dnes, nebýt vstupu spřátelených armád – až HRŮZA!
  Ano, i kdyby nás USáci nevyvraždili jadernou apokalypsou, tak by nás okupovali, udělali by z naší vlasti součást Evropy.
  Ano, nebýt vstupu spřátelených armád, tak by dnes Česko vypadalo jako Německo – všude běženci a násilí, bezpráví a DĚSIVÁ bída; prostě HNUS.
  Proto musíme CO NEJRYCHLEJI osvobodit naši drahou vlast od okupace EU a NATO. Ruku na srdce: Na to nám naše vlastní síly nestačí, protože nepřátelé jsou v obrovské přesile.
  Proto musíme pokorně požádat Velikého Putina o odpuštění za vyhnání hrdinů Sovětské armády z 90. let, a poprosit Ho o vyslání Jeho molodců.
  Ach, kéž by přijechali ještě letos! Přivítáme je chlebem, solí a slivovicí, jejich tanky zasypeme květinami (když to stihnou do podzimu).

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.