Reklama

neděle 23. září 2018

Americká koalice evakuovala „vedení" IS ze syrské provincie!
- kou - 
23. 9. 2018 PrvníZprávy

Mezinárodní koalice pod vedením Spojených států vyvezla militanty teroristické skupiny „Islámský stát" ze syrské provincie Deir az Zour, uvedla RIA Novosti s odkazem na zprávu SANA citující místní zdroje.

Podle syrské agentury, koalice provedla výsadek blízko vesnice al-Murashida, kde je soustředěn IS, a evakuovala skupinu „činitelů“ v neznámém směru.

Spojené státy a její spojenci provádějí operaci proti Iráku a Sýrii od roku 2014 a Sýrii a působí v Sýrii bez souhlasu vlády země. Rusko od roku 2015 provádí operaci proti teroristům na žádost Damašku.

Provincie Deir az Zour se nachází ve východní části Sýrie.

Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii!

Město stejného jména bylo osvobozeno syrskou armádou od „Islámského státu“ v listopadu loňského roku. Deir az Zour zůstal posledním velkým opevněním teroristů v Sýrii. Od roku 2014 drželi militanti většinu města pod kontrolou. Pro IS měl Deir az Zour strategický význam, protože je blízko syrsko-irácké hranice, přes níž se volně pohybovaly jednotky teroristů včetně dodávek zbraní a munice.

Útok na Palmyru

Na začátku září militanti napadli postavení syrské armády 36 kilometrů jihovýchodně od Palmyry. Snažili se vyjít z oblasti vesnice Tanf, doplnila informaci RIA Novosti.

Dva militanti byli zabiti, další dva byli zajati a svědčili. Zejména sdělili, že v oblasti Palmyra musí provést řadu teroristických činů a zajistit průchod hlavních sil teroristů do města. Chtěli zabrat Palmyru během týdne.

Militanti patřili k gangu „Východních lvů", jejichž počet se pohybuje okolo 500. Jejich výcvikový tábor se nacházel v oblasti El Tanf v blízkosti americké vojenské základny.

Jeden ze zajatých teroristů uvedl, že jejich skupina byla vycvičena mimo jiné instruktory ze Spojených států. Současně byly z americké základny dodány zbraně a střelivo.


- - -

8 komentářů :

 1. USA už došlo,že naštvali Putina,tak co schopného honem pryč.
  Za tou akcí,kde došlo k sestřelení IL-20 jsou i váleční jestřáby USA.Ono to mělo dopadnout úplně jinak,Izraelské letadla v závěsu kryta IL-20,měla za ním letět až nad základnu a tu bombardovat.Proto uvedli v omyl Rusko,když jim nahlásili úplně jiný prostor k bombardování.Takže PVO Sýrie dostane metál,že zabránili většímu masakru.

  OdpovědětSmazat
 2. Americkobritskožidácký terorista si se svými trénovanými ISISvrahy nenechá uhasit SVOU válku v Sýrii , naopak ji potřebuje opětovně rozdmýchat , což se CIA , MI6 , MOSSADU a francouzským šakalům daří i díky nečinnosti Ruska !

  OdpovědětSmazat
 3. hurá, specialisté NATO zachráněni, budou moci šířit americkou pravdu a lásku i jinde, nejenom v Sýrii :-)

  OdpovědětSmazat
 4. No a co? Víte co museli USA investovat do AlKajdy a jejich odnoží peněz, výcviku a zbraní, aby tito "umírnění teroristé", či jen "rebelští" teroristé, nebo dokonce demokratičtí teroristé kopali za zájmy světové diktatury kapitálu? A nyní by tento kšeft proti lidstvu měli snad vzdát nebo dokonce prohrát? Ne ne Seroš et all. z boje za peníze maníků nikdy neutíká! Tak jak USA tyto "hrdiny" "vysazuje, tak je také přesídluje blíže ke "svobodě". Es kommt der Tag a i v Sýrii budou soudobí hitlerčíci muset narovnávat frontu a stahovat se z ní, jak činilo Vrchní velitelství branné moci v r. 1944-45 na SSSR frontě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrejme potrebujou zase neco v USA ZBOURAT a zmasakrovat neco lidi..

   Smazat
 5. Asad stahuje svoje Tygry, takže je zřejmě dobojováno. Je otázka, na co budou Američany použiti hlavořezové, možná je pošlou do Evropy nebo do Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty dobře vytrénované mladíky bez doprovodu (věčné teenagery) dostane jako "sirotky" matka Tereza Šojdrová pro budoucí použití na území českého protektorátu

   Smazat
 6. Tak na tohle svinstvo jsem sem dal odkaz asi před 3 dny. Pak kdo má hybridní válku teroristické usa.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.