Reklama

neděle 2. září 2018

Babišova pecka: Poche z kola ven!

2. 9. 2018       RadimValenčíkPíše
Zásadní informace dle Novinek (kurzívou):
"Působení pana Pocheho je velice negativní, je jasné, že on nebude ministrem,” uvedl Babiš s tím, že je nepřijatelné, aby se Poche někdy na ministerstvu choval, jako by ministrem byl...
"Je potřeba mít plnohodnotného ministra zahraničí, ale takového, který se ztotožňuje s našimi názory, naší politikou," prohlásil Babiš. Osoba nominanta Miroslava Pocheho to podle jeho názoru není...

 
"Čekám, že sociální demokraté přijdou s novinkami," uvedl Babiš s tím, že má už dlouho pocit, že ČSSD navrhne do ministerského křesla někoho jiného, je ale otázka, kdy tak učiní...
Hamáček v pátek po zasedání širšího vedení ČSSD oznámil, že chce spor o nominaci Pocheho řešit až po komunálních a senátních volbách, které budou 5. a 6. října. Téma by podle něj mohlo poškodit kampaň ČSSD, která má být pozitivní. Řešení by podle Hamáčka mělo být jasné ve druhé polovině října. Poche předpokládá, že se v budoucnu ministrem zahraničí stane.
Babiš je předseda vlády a on rozhoduje, kdo ve vládě bude, resp. nebude. Nikdo jiný. A řekl to dost jasně. Poche je z kola ven, i když si to stále nechce připustit. Hamáček taky ne.
Poche, Hamáček a lidé v jejich okolí si totiž myslí, že mají v rukou zásadní trumf: Pohrůžku vystoupení z koalice. V tom se ale zásadně mýlí. Po říjnových komunálních volbách, které mají velmi významný signalizační význam, Babiš ve vládě ČSSD nejen potřebovat nebude, ale byla by pro něj přítěží.Co se stranou, která evidentně umírá a není schopná silou tlaku své členské základny dosáhnout skutečné obrody?
Usychající fíkus, kterému opadaly listy, není tím, co může cokoli přikrýt. Babiš bude moci těm, kteří ho tlačili do koalici s ČSSD, říct: Vidíte, toto jste mně vnutili? A současně si uvolnit ruce pro širší podporu strany.
Předčasné volby? Asi také ne. Předpokládám, že se k Babišovi po volbách zaprodané vedení ČSSD (zaprodané na vše strany) včetně poslaneckého klubu bude lísat. Dožití pod Babišem pro ně bude konečná a dojezd do této stanice se budou snažit oddálit.
Uvidíme, co k tomu řekne poctivá část sociální demokracie, jak se projeví a zde se projeví.
Babišův výrok v sobě obsahuje ještě jednu skupinu informaci: Totiž to, že má poměrně dobré informační zdroje, pokud jde o výsledek voleb, že k těmto zdrojům má důvěru a že mu tyto zdroje dávají dostatečnou jistotu k postoji, který zvolil.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6063-babisova-pecka-poche-z-kola-ven.html

34 komentářů :

 1. My bývalý voliči ČSSD budeme volit Babiše !
  Hlavně aby se nebál říci svůj názor .
  Národ stojí za ním .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. +1 , koho cizokrajní šmejdi honí po soudech, toho je potřeba volit! Hlavně nevolit také komunisty, zbavili se ve vedení komunistů.

   Smazat
  2. Natolik silné téma a Nová republika, nás neinformuje? V Saské Kamenici se lidé bouří, noviny je označují za "extrémisty" a "radikály"!

   Německo:

   V Saské Kamenici se odehrálo několik útoků na přistěhovalce, potvrdila v pondělí na mimořádné tiskové konferenci místní policie. Mezi postiženými jsou 30letý Bulhar, 18letý Syřan a také 15letá Němka s 18letým Afgháncem, který ji doprovázel, píšou novinky.cz a pokračují
   V Saské Kamenici se v neděli po vraždě Němce konaly dva protesty proti migraci. Na prvním shromáždění po poledni pokojně demonstrovalo sto lidí. Další protest svolala na pozdější odpoledne ultrapravicová skupina fotbalových výtržníků Kaotic Chemnitz pod heslem „Pojďme společně ukázat, kdo vládne městu“. Část účastníků demonstrace útočila kameny, lahvemi a dav nereagoval na policejní výzvy. Policisté proto použili obušky a pepřový sprej. Policisté mají k dispozici videa, která sami natočili, vyhodnocují také videozáznamy z internetu a současně vyzývají všechny svědky, aby zaslali záznamy z nedělní odpolední demonstrace, která se konala kolem 16.30 a účastnilo se jí na 800 lidí.


   Tak tady to máme. Bránit vlastní zemi před kriminalitou černých kobylek je trestný čin. Policie nemá nic lepšího na práci, než vypátrat a obvinit jedince, kteří se zločincům postavili. O tom, že se by se stejnou razancí vypátrala vrahy, nebo nedej bože, že by včas ochránila vlastní lidi (kteří ji mimochodem platí), si můžeme nechat zdát. Bože, jak hluboko klesl kdysi silný a nebojácný národ.

   Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/481681-radikalove-v..

   Smazat
  3. 0:05
   Nechcete jet tomu silnému a nebojácnému národu na pomoc?

   Smazat
  4. 0.09 Pane Kopecký, my jsme v unikátní situaci. Němečtí nebo Afričtí DRANCOVNÍCI se, podle staletých zkušeností Českého národa, jeví srovnatelným neštěstím pro nás i pro celou Evropu. Ale Němci jsou alespoň pracovití a inteligentní. Je příznačné, že partyzánům, kteří likvidovali okupanty a vetřelce, řikali Němci "bandité teroristé", ... a jejich podporu trestali stejně, jako dnes postihují tzv. rasismus, tzv. xenofobii, zdravý rozum a sebeobranu domácích Evropanů.

   Znáte Českou modlitbu z 1. září 1968? "Pane, učiň, ať je na západ od nás savana a na východ od nás prérie... až nám vyhovíš, tak Středozemní i Baltské moře si pohlídáme a Ráj - ten si tu už uděláme sami".

   Smazat
  5. Ad21:51Nejsem MY,ale volil jsem ČSSD a už nebudu. Poradím jim aby nechodili do Lán klást věnce. TGM byl sociální demokrat a nesnášel farizeje. Někde napsali - Hamáčku zhasni-, je to dobrá rada. Koho půjdu volit, sice bez nadšení, ale zbývá mi ANO.

   Smazat
 2. Babiš, to je frajer, jak si s těmi šmejdy, co likvidují republiku, vytřel (_!_)! Už zase další "anonymní Kalousek" napráskal Babiše za energetiku.
  Už jsou po Praze plakáty s oranžovými cizokrajnými šmejdy, kteří slibují byty, je mně trapné zvracet na zastávce MHD! Jenom šmejd může dnes kandidovat za ČSSD. Hlavně, aby mu ti traviči nedali něco do jídla, jako nejmenovaným spoluobčanům, nesmí nikde nic jist, nebo ho ti šmejdi otráví, nezastaví se před ničím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch ksichtů je mnohem více,nejen z čssd, na zastávkách MHD, na každém nároží, sloupu, atp. A z těch slibů je mi fakt blujno. A uráží to naši inteligenci. Opravdu nás voliče mají za takové stádo hovad, že slibují téměř vše, co si jen dovedete představit?? Já se však obávám, že velká část národa tím stádem je, jak nás nejspíš opět brzy přesvědčí výsledky voleb.

   Smazat
  2. Jména hloupých na všech sloupích.Doporučuji na plakáty připsat rusky: 21,8. - Vzjať i něvraščať !!!

   Smazat
  3. Když volíte Babiše, volíte taky Merklovou. Proč? Ona pískla, že tedy ne Babiši do vlády s SPD. On sklapl podpadky a šel s těmi socany. I o tomto komplotu psal německý tisk. Fandím Okamurovi!!!!

   Smazat
  4. 21:54
   Jenom aby se ten tvůj Frajer Babiš neosral, až na náměstí zadupají zfanatizovaní študentíci a dětičky z církevních gymnázii- jako v případě pana Ondráčka. Babiš mnění svoje výroky rychleji než chameleon barvy.
   Václav

   Smazat
  5. 19:09 -mohu vědět, které názory Babiš změnil? Na Zaorálka s Kalouskem opravdu nemá. Nutno pochválit šmejdy, že pohrdají zrádci národa a Sobotka dostal jako odměnu, šéfa jakési nedostatkem financí zmítané nemocnice. Přeloženo do češtiny, poslali ho do pr.ele, nepochopil že se etnicky liší.

   Smazat
 3. Jako levičák Babiše nemusím ale zatím dělá skvělé věci min mzdu na 16500. Půjčky mladým rodinám na 2% úrok chce stavět sociální byty ani migranta do ČR. S takovým přístupem bude vyhrávat volby dál a ukáže šmejdům z čssd jak se dělá sociální politika. Já zůstanu u SPD zastupitelská demokracie není dobrá pro lidi kraďousek a drahoš by nám to natřeli. Ty keci aby Babiš bral migranty a vykašlal se na 90% národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní2. září 2018 22:30
   „Já zůstanu u SPD zastupitelská demokracie není dobrá pro lidi ..“

   To je jediný možný závěr. Babiš se nyní silně zviditelnil, že markýruje přijetí dlouhodobého programu SPD, ve vztahu k migrantům. Přijal Okamurovo heslo: „Ani jednoho nelegálního imigranta“. Nejsem si jistý, jestli by takto prohlédl, kdyby zde nebylo SPD, které s tímto programem stoupaly preference. Pokud se voliči SPD odvrátí od „kováříčka“ Okamury, ke „kováři“ Babišovi, tak se Babiš zase rychle najde, ve své evropské frakci ALDE a jejím programu.
   Viz současné bruselské komentáře:
   „Brusel - Po květnových volbách do Evropského parlamentu může přijít velké zemětřesení. Odborníci předpovídají, že v nich uspějí euroskeptické strany, které využívající strachu z přílivu migrantů ze severní Afriky i poklesu popularity Evropské unie. …“
   "Evropské volby v roce 2019 mohou být těmi nejdůležitějšími, co se týče budoucnosti EU," zdůrazňují autoři zprávy Niam Griffin a Cillian Totterdell, které cituje server The Parliament Magazine.

   Takže logický závěr je, že bez Okamury a jeho SPD, nebudou následovat ani pronárodní postoje vládních politiků. P.K.

   Smazat
  2. P.K. Právě proto musíme volit SPD aby tam ta možnost byla kdyby otočil tak ho lidé smetou. A květnový volby do eu parlamentu musí být důležité i pro Čechy je třeba vykopat fašouny a vítače z stop09.

   Smazat
  3. Pitomio = spasitel!
   A všichni blbečkové za ním jako za krysařem...
   Koho jste vzývali předtím, vy hovádka Boží?
   A koho budete vzývat po něm?

   Smazat
  4. Anonymní3. září 2018 0:05
   „Koho jste vzývali předtím, vy hovádka Boží?
   A koho budete vzývat po něm?“
   Najdi si svého krysaře sám, z nás rozumy netahej. P.K.

   Smazat
  5. 0:35
   Myšlenka, že bych z vašich prázdných kebulí mohl tahat "rozumy" mě vskutku ani ve snu nenapadla!

   Smazat
  6. OKAMURŮV ZÁZRAK:
   Jeho noviny vydává firma, která nemá žádné příjmy. Inženýři průtokových financí z SPD udělali velkou chybu.
   Vydavatel antiimigračního bulváru v miliónových nákladech nemá žádné tržby, obrat, nic. SPD zapomnělo zamaskovat bílého koně

   Smazat
  7. Je vidět, že Babiš umí být starým Tomášem Baťou, a lepším. Národ pozvedneme jedině poctivou, cílevědomou prací pro náš Český národ... a to s odpadem z vedení ČSSD, s nějakými Pochem, Hamáčkem a jinými Kalouskoidy prostě nefunguje a ani fungovat nemá.

   ČSSD jako chytrá prostitutka hodlá protlačit Hamáčka a zaprodávat národ až po volbách v naději, že se najde dost ovcí, které jim to hodí... a jestli potom budou bečet - nezájem. OVČAN odvolil, byť ČSSD již předem zrazen a podveden, tak může zase do dalších voleb jít na pastvu... a pak to ČSSD zase hodit... vždyť ona jim zase něco slíbí; třeba zase to, co už mnohokrát nesplnila. Ale hlavně že je trochu sena, a sláma v hlavičkách.

   Smazat
  8. 1:44 Napadlo mě totéž. Rozhodnutí o jmenování ministra zahraničí až po volbách znamená jedině to, že pak chtějí protlačt toho křiváka Pocheho. Kdyby to udělali před volbami, tak tím odradí poslední zbylé voliče. Po volbách už to nebude mít na nic vliv. Hamáček ale nechápe, že jmenovt někoho jiného ještě před volbami byla jediná šance, jak úplně nepropadnout. Takhle si jen dál řežou pod sebou větev.

   Smazat
  9. 0:05 Toho kdo bude mít program pro Českou zem a ne pro brusel víš slouho kraďouska.

   Smazat
  10. Anonymní3. září 2018 0:41
   Nejspíš to děláte podvědomě. Tou Vaší pózou v 0:41 to nezakryjete. P.K.

   Smazat
  11. Anonymní3. září 2018 1:44
   Finančnictví SPD, na základě mnoha udání, prošlo mnoha kontrolami. kontrolní orgány nebyly vůči SPD přátelsky nakloněny, snad netřeba zdůrazňovat. Přesto nebyly shledány závady.
   Takových falešných informací, jako jste předložil Vy, dokážou PR agentury oponentů, namrskat desítky. P.K.

   Smazat
  12. Naprostý souhlas, Babiš dělá teď dobré kroky - nepochybně proto, že ví, že tím neohrožuje své zájmy. To je jeho politický kompas - ne dobro pro nás, pro plebs. To, že je najednou před volbami hlasitě proti ilegální migraci, je ukradené heslo T.O.; to jeho chce před volbami oslabit a stáhnout jeho hlasy. My ale potřebujeme Program SPD - včetně všeobecného referenda, abychom měli šanci na neutralitu ČR, na které se jistě chytří Češi shodnou. A pak ven z NATO. Je to jasné -:)). A.Š.

   Smazat
 4. "Poctivá část sociální demokracie" - to je roztomile neurčité označení - o koho vlastně jde?
  Otázka už tu jednou byla, pravda, za hodně odlišných okolností, v roce 1921. Že by k stému výročí...?

  PS: Jsem upřímně rád, že mohu Radima Valenčíka pochválit, že (výjimečně) dokázal být stručný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.32 Pane Kopecký, to jsou přece ti pánové, kteří sedávají v sobotu večer s vodníkem z Veolie a s hejkalem z České televize u jednoho stolu v Hospůdce na mýtince.

   Smazat
  2. Poctivá část v ČSSD je totéž jako v bordelu poctivá děvčata.

   Smazat
 5. Já vím, jsou to takové detaily, ale vybavuji si tu sobotkovu tiskovku po volbách do euro-parlamentu, jak tam stál za ním ten chlap, co vypadal jak bubák, až jsem se úplně lekla, což jak každý uzná, není do televize zrovna to pravé ořechové. A byl to tento již tehdy nechvalně proslulý a vypečený Poche. Tehdy jsem si říkala, chlapci, vy jste takoví zoufalci, to není dobré, to není dobré, to není dobré

  OdpovědětSmazat
 6. nemohu si pomoci kdykoliv slysim slovo poche vyvstane mi na mysli pochevni zrcatko.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdykoliv vidím ten charizmatický pocheho obličej, rozhostí se mi klid v duši. Pokud stoupenci neomezeného liberalismu, nemají jiné pohůnky, je to dobré znamení. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poche je Babišův agent. Nikdo neudělal pro popularitu Babiše víc, než on.

   Smazat
  2. Anonymní4. září 2018 1:15
   Poche možná zvýšil popularitu AB, ale jeho agent nebude. Stojí za ním Hamáček, který se tím snad pokouší o likvidaci ČSSD. To by sice bylo v normálních dobách nesmyslné tvrzení, ale v nesmyslné době, to je reálná alternativa. P.K.

   Smazat
 8. Když Babíš nezlikviduje národ, tak si nezlikviduje trh a bude mu kdo vyrábět a taky kupovat jeho výrobky,on platí daně zde a spotřebitelé jeho výrobků platí ve zboží spotřební daň zde. Na rozdíl od Bakaly, který ukrad co mohl a je venku. Jeho novin se nezajím , jeho televizi už nemůžu ani vidět a jen náhodou nebydlím v Karviné,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.