Reklama

pondělí 3. září 2018

Bruselští bohové musejí být šílení!

Jaroslav Čejka
3. 9. 2018   NovéSlovo
Pokud tedy opravdu trestají státy visegrádské čtyřky za jejich odmítání migračních kvót letošním suchem! Což se zdá být docela pravděpodobné, když skoro všechna voda z mraků, přicházejících k nám z Atlantiku či Severního moře, vyprší už nad Německem!

Tahle šeptanda se po českých zemích šíří stejně rychle jako zprávy o katastrofálních následcích onoho sucha, mezi něž bude patřit i zdražování!

Že by to byl zas nějaký fejk? Možná. Ale možná že ne. Poroučet větru i dešti jsme přece chtěli už v padesátých letech! A Číňané v době konání olympijských her v Pekingu prý dešťové mraky opravdu s úspěchem rozháněli. Že by Evropská unie v tomhle směru nějak výrazně zaostávala? To bych se dost divil.

Vyznavačí konspiračních teorií nás neustále zahrnují zprávami o chemtrails (rozprašování škodlivin ze supertajných letadel) i o jiných tajných zbraních schopných vyvolat ve zvoleném regionu zemětřesení a následné tsunami, tak proč ne sucho? Důkazy sice chybí, ale to v kauze údajného ruského útoku novičokem na bývalého dvojitého tajného agenta Skripala také – a přesto se to považuje za hotovou věc.

Co si tedy máme počít? Babo raď!

Jeden návrh bych měl. Možná že by stálo za pokus přece jen přijmout pár desítek vybraných imigrantů, nejlépe vysokoškolsky vzdělaných v oblasti geofyziky, meteorologie, chemie, aviatiky nebo informačních technologií (takových je mezi nimi jistě většina) a zařadit je do slavného chemického pluku České armády. Ten bych pak nasadil místo do Afghánistánu či Sýrie do našich pohraničních hor, nebo ještě lépe rovnou do Německa, aby si s tou bruselskou metlou poradil v souladu s našimi národními zájmy.

A pokud by to nešlo, mohli bychom je rozptýlit alespoň po republice, aby se modlili k Alláhovi za déšť. Pro jistotu by se k nim mohl připojit i český katolický klérus. Za více než velkorysé církevní restituce nám přece něco dluží. Když nic jiného, tak bruselské polobohy by to mohlo usmířit.

Obchodníkovi s deštěm ve známém americkém filmu se to přece nakonec také podařilo, tak proč ne jim?

Ostatně v situaci, ve které jsme, by se mělo zkusit všechno. Aby nám nakonec kromě přehradní nádrže Pařížov na Chrudimsku nevyschly i Slapy, Orlík a Lipno!

Dlouhým suchem hynou ryby, ba i netopýři,
nahoře však sucho není, nahoře se hýří!
Brzy už nám zdraží pivo, náš tekutý chleba.
Škoda že i v pivovarech je té vody třeba
.

30 komentářů :

 1. Ale od nás všechna voda odtéká, tak si ji (ty zbytky) zadržme doma.

  OdpovědětSmazat
 2. článek vyznívá jako legrace, ale ona to legrace asi nebude. Bydlím na Šumavě. V letošní zimě jsem zkrmil 35 kg slunečnic zpěvnému ptactvu . Když roztál sníh, už jsem nové slunečnice nekupoval. S jarem se každý den na obloze objevovaly různě propletené "kondenzační " stopy, které , pokud bylo bezvětří stály nehnutě několik hodin, jinak pomalu odpluly jinam. Jiné třeba připluly ze sousedního Německa. Zajímavé na celé věci bylo, že ptáci nezahnízdili, jako normálně , ale odletěli pryč. Oni jsou vesměs hmyzožraví- sýkorky a čermáci- a ony nebyly ani mouchy. Prostě neměli co jíst , ani krmit eventuelní dorost. Na internetu jsem se dočetl , že je to důsledek chemizace zemědělství. Ale na Šumavě, kromě dotační pastvy žádné zemědělství už neexistuje. Teprve teď se sporadicky objevují dříve běžné druhy hmyzu a také i občas zaslechnete ptáka, většinou čermáka. Nabízí se otázka, není tady nějaká spojitost s těmi "chemtrails" ? Má Správa NP nějaká pozorování?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni ti ptáci asi odletěli zobat kůrovce. Na podzim budou vypasení jako slepice.
   Ale je divné, že na Šumavě nemáte mouchy. Mouchy se živí hovny a na Šumavě ze státních statků a krásných lesů hovno zůstalo.

   Smazat
  2. S těma mouchama je to pravda, dokonce nebyli ani pavouci, jako bývají obyčejně velcí vypasení. A ptáčci zpěváčci nic. Nikdo nás nemá rád asi.

   Smazat
  3. Pane 19.08 Co se hmyzožravých ptáků týče, jiřičky a vlaštovky se ve středočeském kraji houfovaly již počátkem srpna. Suchá pole, suché louky, vyschlé lesy... tedy i málo hmyzu. Kravíny prasečáky a stáje prázdné - které bývaly rájem much a vlaštovek... dokonce jsem u stanu u kámoše na zahrádce u mrtvého ramene Labe nemusel letos ještě použít moskytieru... Kosy, vrabce přikrmíme, dáváme jim vodu; přiživí se i sojka StBačka a straka ODeSačka, které byly jinak soběstačné. SUCHO...

   Smazat
 3. „.. mohli bychom je rozptýlit alespoň po republice, aby se modlili k Alláhovi za déšť.“

  To neříkejte ani z legrace. Tito lidé pocházejí z oblastí, které vodou neoplývají, tedy je jasné, že upadli u Alláha v nemilost. Nelze si od nich nic slibovat, ani v této oblasti. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Ano,kdo chce vidět,vidí.Vše nám začalo vstupem do NATO.Svět je zaneřáděn chemtrails.Všichni víme,že se planeta otepluje,ale změny nastávají na všech planetách našeho vesmíru.Víme,že nám tu řídí počasí,že nás chtějí vysušit,tak jak to dělají s Kalifornii.Deep State řádí,má strach,vidí a cítí,že jsou jejich dny pomalu a jistě skončeny a že jdou od válu.Těším se na ten den,kdy dojde k plnému odhalení a všichni ti zločinci budou potrestáni.Každý dostane to,co si zaslouží.----LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,máte naprostou pravdu.Konspirační teorie,,je krycí název,se,kterým přišla CIA.Ve skutečnosti je člověk stvořen tak,aby ucítil celým svým podvědomím určitá nebezpečí a naučil se jim čelit.Sucho bylo uměle vyvoláno z důvodů neposlušnosti V-4 a také proto,že Evropa a její národy byly určeny k totálnímu zničení.Jsou k nám dováženy různá zvířata i jedovatý a infikovaný hmyz ze subsaharské afriky a to zcela záměrně.V těchto podmínkách dokáží přežít jen afričtí migranti.Evropan nemá šanci.To je vše.Ochránce.

   Smazat
  2. Vlivem sucha vzniknou v zemi takové pukliny, ža se odtrhneme od EU.

   Smazat
  3. proti chemtrails jsou nejlepší čepovaná CHMELTRAILS.

   Smazat
 5. Ano,spojitost by tu byla. A take reseni. Chtelo by to mit na dvorku nejakou soupravu BUK-u a kdyz uz by tech car bylo moc nahusto tak to sem-tam trosku nahore probrat...
  Kdovi jestlipak by pak nezaprselo :-))))

  OdpovědětSmazat
 6. Oceňuji vtipnost textu pana Čejky, nad možností realizace nápadů nehloubám ale hodily by se.

  OdpovědětSmazat
 7. Nebuďme nenažraní,ono se to dobře píše, ale omezme každoročně se zvyšující se letecký provoz neustále se zvyšující prodej a výrobu automobilů,nepěstujme jen řepku a neposlouchejme ecoteroristy a to by jen pro začátek stačilo.

  OdpovědětSmazat
 8. Pod Prahou u Roztok by se měla postavit přehrada a místo Prahy by bylo jezero. Myslím, že by to všeobecnému klimatu jen prospělo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:55 A další v Brně a bude líp v ČR.

   Smazat
  2. A hlavní město Ostrava, která na nikoho nemachruje a lidi jsou tam fajn. I ten kraj si to zaslouží, no ne? To bude mít Jarek radost... J.

   Smazat
 9. 21:55!
  To s tou přehradou je geniální nápad (lepší jako můj - ohradit prágl žiletkovým drátem a zavést bartr). Doufám, že máte spočítáno zdmutí Vltavy a potřebnou výši hráze aby byla jistota, že nevzniknou nějaké ostrovy (vyšehrad, barandov, petřín). A je třeba vyřešit problém s praglplavci, aby nedošlo k jejich invazi do Mělníka. (pane pojďme si hrát)!!
  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětSmazat
 10. S tím bartem je to blbost, za Pražáka vám nikdo nic nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Redakce Nové republiky jsou samí Pražané, kteří vám tímto děkuji za vaše "duchaplné" poznámky v diskuzi.

   Smazat
  2. Trocha černého humoru nikoho nezabije, pane Dvořáku. Však mi to nemyslíme vážně. A kdyby přec, pro Vaši redakci pošleme vrtulník, máme Vás rádi :-) J.

   Smazat
  3. Spadl mi kámen ze srdce. Jsme vám vděčni. Díky.

   Smazat
 11. To je zase jednou taková milá pábitelská diskuse...

  OdpovědětSmazat
 12. Ten slavný chemický pluk složený z vysokoškolsky vzdělaných čmoudů o kterém píše autor článku bych nasadil do toho skleněného monstra v Bruselu aby to tam vyčistil od Teličků a podobné sebranky z celé Evropy .Pak by možná u nás i více pršelo .

  OdpovědětSmazat
 13. zase si přiroda děla co chce a to je dobře představa že mame v parlamentu komisi expertu na prši a neprši a z brusele dostavame rozkazy jak operovat s vodou je snad horši než že se nechame dobrovolně bruselem zotročit

  OdpovědětSmazat
 14. Musíme migraci zastavit. Dnes žije v Evropské unii 510 milionů obyvatel a 1,3 miliardy Afričanů na ně závistivě zírá. Pokud se Afričané budou řídit příkladem jiných částí rozvojového světa, například Mexičany v USA, tak místo dnešních 9 milionů bude mít Evropa za třicet let 150 až 200 milionů Afro-Evropanů

  http://www.epshark.cz/clanek/889/masova-migrace-fatalni-likvidator-eu

  OdpovědětSmazat
 15. Všechno souvisí se vším. Dnešní mladí věčně čučí do mobilních nesmyslů, ale houby vědí, odkud a za jakých podmínek se berou suroviny v nich namontované. A i kdyby věděli, nejspíš by ani nezvedli zrak od displejů. Všichni do jednoho se podílíme na zkáze naší matky Země, ač si to mnohdy neuvědomujeme. Jediná mantra je zisk a růst, všechno se přepočítává na peníze. Až nám zbydou jen ony, jsem zvědavá, jak šťastní z toho budeme... J.

  OdpovědětSmazat
 16. Dám dva odkazy k zamyšlení. Pravda je že Německo má skoro 20x větší hustotu větrníků na 1km 2 než USA a pravda je ta, že v Německu neprší už ani tolik, jako u nás, tedy zde se pan autor trochu mýlí - je to tam ještě horší. Jinak je to opravdu k zamyšlení, nízké okluzní fronty např. nad Biskajským zálivem jsou opravdu možná ovlivněny větráky podél celého západního pobřeží a to od Portugalska, přes Francii až přes Benelux do Německa. To, co tím projde je rozděleno hned za Paříží, část jde dolů na Alpy, odkud torza dochází k nám a část jde nahoru nad Německo, kterému se tlakové níže vyhýbají jako čert kříži. Mluvím o západním proudění, modelů je pochopitelně více.
  Odkaz na zajímavý článek:
  http://www.ekobydleni.eu/vetrna-energie/mohou-vetrne-elektrarny-ovlivnovat-pocasi
  A zde je krásná mapka usychajícího Německa: http://www.ekobydleni.eu/vetrna-energie/mohou-vetrne-elektrarny-ovlivnovat-pocasi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doopravuji - tady je ta druhá:
   http://www.vernunftkraft-hessen.de/wordpress/2018/04/16/karte-der-europaeischen-windparks/

   Smazat
 17. Mne zaujalo zdražování potravin. Ví někdo, jak se vyvíjela v posledních desetiletích výkupní cena potravinářské krmné pšenice či jiného obilí? Nikdo se nezmiňuje o nadúrodě ovoce, jablek, meruňěk, broskví, třešní....tuny putovaly na vesnicích do kompostáren! A jak to bylo s cenami ovoce v hypermarketech? Jak to bude se zavařeninami, po česku "marmeládami"? Nejvíce zničily naše zemědělství dotace EU. Kdysi jsme vyváželi polovinu produkce, nyní ji dovážíme z malozemědělských podniků Německa, Francie.... A naše udřené statkáře posíláme na odpočinek s rentou 16,5 tisíc Kč do předčasného odpočinku v 55 letech. Sranda, že, páni horníci či slévači. Prostě ať prší, nebo je sucho, vždycky je to pro statkáře špatně a musíme se jim na jejich hospodaření přispívat. Však také většina statkářů je sedření hledáním dotací na internetu. Tak ještě jednou - prosím tabulku výkupních cen potravinářského obilí za pár uplynulých let, abychom věděli, jaké jsou důvody ke zdražování a kdo si na nás blbých občanech mastí kapsu. Proč chleba i přes dotace stojí dnes v průměru 12x více než za socíku. To je naše koruna "vert" té socíkovské asi 8 haléřů??? A proč stojí kg chleba kolem 30 Kč, když mouka na něj stojí ve velkoobchodě 6 Kč a maloobchodě 7.50?

  OdpovědětSmazat
 18. Ad 18:22: Za vším jsou informace, kvalidní, tedy validní informace. Kdo se zamyslel nad tím, co uvádí Vaše poslední věta a ceně chleba a mouky? Jinak závěr Vašeho komentáře, můj závěr: zase o jeden důvod více, abychom odtáhli z toho spolku EU, kde tyjí především Němci, rozuměj němečtí velkokapitalisté především.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.