Reklama

sobota 8. září 2018

Budoucí senátor Drahoš chce dát lidi dohromady. Napadáním Zemana…Opět nemá co říct!....

Josef Nožička
8.9. 2018   Rukojmí
V podzimních volbách do Horní parlamentní komory se bude rozdělovat 27 senátorských mandátů. O jeden z nich bude na Praze 4 usilovat i profesor Jiří Drahoš. 
Bývalý předseda Akademie věd a „poražený finalista“ letošní prezidentské volby Jiří Drahoš nepochybně patří mezi nejznámější osobnosti, které v letošních volbách do Senátu kandidují. Na Praze 4 je navíc horkým favoritem na vítězství a tak je vcelku logické, že se mu po těsné porážce v lednových prezidentských volbách opět dostává patřičné mediální pozornosti. Například včera byl zde na iDNES publikován rozhovor s panem Drahošem, který jsem si se zájmem přečetl.

Jak známo, Jiří Drahoš jde do senátních voleb jako kandidát 4 politických stran (TOP 09, KDU-ČSL, Zelení a STAN) a s heslem Dáme lidi dohromady. Hned v úvodu rozhovoru vysvětluje na dotaz redaktora iDNES myšlenku tohoto hesla: „Především je třeba společnost nerozdělovat. To je to, co se vytvořilo v prezidentské volbě, že se vytvořily dva nesmiřitelné tábory. A já jsem potkal během kampaně lidi, kteří stojí o to, aby spolu mluvili a to, že byl někdo volič Miloše Zemana a někdo volič Jiřího Drahoše nemusí být nic fatálního.”

Taková slova zní velmi sympaticky a i já bych se pod ně bez rozmyšlení podepsal. Problém je ovšem v tom, že pan profesor jejich dobrý úmysl prakticky popírá, když hned v následující větě napadá svého finálového soka z prezidentské volby slovy: ”Miloši Zemanovi to bezesporu vyhovovalo. Heslo rozděl a panuj mu nahrávalo.” A i v další fázi rozhovoru znovuzvoleného prezidenta naší země kritizuje a dokonce mluví o tom, že Zeman z jeho pohledu přestal vykonávat prezidentskou funkci (naráží tím především na Zemanovo rozhodnutí nejet na letošní zasedání Valného shromáždění OSN se zdůvodněním, že tam vše podstatné už řekl v minulosti).

Byť jsem Miloše Zemana za prezidenta České republiky letos i před 5 lety volil, uznávám, že jeho slib, který dal českým občanům po svém prvním i druhém vítězství ohledně toho, že bude národ spojovat a nikoliv rozdělovat, se mu bohužel plnit nedaří. Mimo jiné i proto, že své názorové odpůrce zbytečně často provokuje a používá na jejich adresu přehnaně silná slova. Ovšem je na vině pouze Zeman a druhá strana nikoliv? Jestliže prezidentovi odpůrci mají potřeba pokoušet se Zemana dehonestovat prakticky při jakékoliv příležitosti a někdy takto činí i tak trapným a primitivním způsobem jako nedávno písničkář Jaroslav Hutka, pak těžko mohou očekávat, že svým počínáním národ spojí. A otázkou je, kolik lidí jim ještě věří, že o něco takového opravdu usilují...

Samozřejmě, že v žádném případě nechci napadání Miloše Zemana Jiřím Drahošem v rozhovoru pro iDNES srovnávat s “uměleckým skvostem” Jaroslava Hutky. Ale i on a jeho tým má díky předvolební taktice AntiZeman na rozdělení společnosti určitý podíl. A především od bývalého předsedy Akademie věd bych očekával, že se své potenciální voliče pokusí oslovit i něčím jiným než kritikou Zemana nebo nedávným vstupem do skauta. A i když v Praze to na vítězství a zisk senátorského mandátu asi bude stačit, tak jako při prezidentské volbě, i nyní mám z jeho dosavadní senátorské kampaně dojem dosti rozpačitý.

29 komentářů :

 1. Želé alias prázdná nádoba opět na scéně ve světle reflektorů. Copak asi tento velikán vykonal od prezidentských voleb?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Želé je další moravský velikán, který předčí Nečese i Tupolánka, dokonce i Čunka strčí do kapsy. Mají jich tam ještě hodně?

   Smazat
  2. Drahos = Havelos c 2.

   Smazat
  3. Tim ze podle napada naseho presidenta /na misto normalni a uvazene kritiky/ napada jako okupant cely narod a take navic I sama sebe...
   Jiste nema respect pro nas Cechy, to je videt, pohunek zapadu to taky...My zase oplatime nerespektovani toho kaspara..

   Smazat
  4. 20.17 Protože se uvádíte jako anonymní, tak nevím zda nejste naplavenina a pokud ano, nevím odkud. Při troše myšlení by jste pochopil, že úřad ve kterém byl není na Moravě. A tady tyto debility nepochytil. Je to zbabělec, protože Moraváky pomlouváte, ale ti ho vypískali, proto jde za tím, co ho v kavárně naučili a bude zvolen. Proč vrchní političtí představitelé neuvádějí svou politickou angažovanost před rokem 1989? Pokud si najdete jak vědecky pracoval, tak pochopíte, že tam byl dosazen pro svou politickou angažovanost. No co, v Praze si zvolí i takového, kde zbabělec je snad slabé hodnocení.

   Smazat
  5. 21:17
   Do matičky Prahy se od nepaměti stahovala různá chátra a podvodníci z celého světa za účelem lehkého živobytí . Proč by tam měli chybět zástupci Moraváků , Nečas , Topolánek , Sobotka a mnozí jiní jim podobní když to zřejmě Pražákům vyhovuje . Volí je do nejvyšších funkcí a dokonce i primátora mají ze Slovenska . Nedovedu si představit , že by si Slováci zvolili v Bratislavě primátorem nebo dokonce premiérem "Čehůna".

   Smazat
  6. ale no - dokonca sa vážne uvažuje, že prezidentom zvolíme magyara - lebo asi to vie ...

   Smazat
 2. Užíval si, jak je dnes u povalečů tohoto typu obvyklé...
  Stačilo by, kdyby jako většina ostatních z řad "lůzy" odpracoval alespoň půl roku ve výrobě a prezentoval na veřejnosti, zda by si koupil sám to, co vyrobil!
  Totéž platí na "neumětely" v Poslanecké sněmovně a Senátu...
  Jejich "výrobky" jsou totiž leckdy nepoužitelné!

  OdpovědětSmazat
 3. PROTESTUJI DURAZNE proti vete, ze pan president Zeman pouziva silana slova na adresu svych nepratel !

  Pan president jim lichoti a snazi se povznest !
  BLBOUNI NEJAPNI z Madagaskaru jsou mentalne na vyssi urovni nez ceska media a cenzori !

  Vim to ! Byl jsem na Madagaskaru z jizni Afriky a s mistnimi Blbouny jsem vychazel dobre. S Blbouny Nejapnymi v Cesku to nedokazi !

  OdpovědětSmazat
 4. Fandim panu presidentu Zemanovi , za jeho pro ceskou , pro narodni politiku !
  Rozumim jeho proziravemu umyslu nejet do N.Y. do OSN !
  (Psssst ! Zde je verejne tajemstvi ! On se nechce potkat s Nikki Haley z jizni Karoliny ! Coz je normalni pro kazdeho obcana , ktery je na strane presidenta Trumpa !)

  OdpovědětSmazat
 5. Co chtějí spojovat vlastence a vlastizrádce nelze a doufám že senátorem nebude a 5% uřvaná menšina vypadne z parlamentu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, tož Jirka Drahošů měl mít, podle lépe informovaných, na presidentskou kandidaturu dvojí rozpočet.

   cca 37000000.- Kč, o kterém se psalo v bakalonovinách, a o kterém povídali i v Čt,

   a o DALŠÍCH cca 76346421.- Kč, o kterém informovaly WikiLeaks. Hlavním donátorem bylo Ústředí muslimských obcí ČR.

   Co také od člena Římského klubu (s Kalouskem a Schwarzenbergem...) od roku 2003; a má být i členem Muslimského bratrstva společně s Muneeb Hassan Alrawim - od roku 2006, čekat...

   Kandiduje v jednom z pražských obvodů (ne v mém, já bych nechal politické muslimy ty prachy jako vyhozené odepsat, jako jsem to s gustem učinil při volbě presidenta ČR. Když "ručníkáře", tak poctivého, který bude kandidovat oblečen jako zbožný Muslim a nepřestrojí se za křesťana, ani za komunistu.

   Zajímalo by mě, zda ten podiven nechal své dcery obřezat... přeci vše pro koryto, dámy a pánové...

   Smazat
 6. Pane Drahos, mate to marne ! V dnesni dobe plne nebezpeci pro existenci civilizovane Evropy - a nenavisti mezi Globalisty a vlastenci (Nacionalisty) jste nedokazal odhadnou realne situaci a pridal se na spatnou stranu - (v ocekavani budouciho benefitu.)
  Benefit nebude a kariera nebude !
  Zitrek patri stranam, jako je SPD, ANS, - vsem pro Narodnim stranam. S "kavarnou" je konec, je s ni pohrdano !

  OdpovědětSmazat
 7. Je to jednoduché. Jiřímu Drahošovi jde především o koryto. Žádnou vizi nemá. Dle mého názoru nemá smysl to řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má vizi sluchátek v senátní lavici(nebo lahvici?).

   Smazat
  2. 21:41 To ale vůbec nevadí, vizi má paní Drahošová.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Co to je to Drahoš?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je asi ten drahoušek na obrázku v úvodu článku. To by jeden neřekl, z takového nevinného robátka může vyrůst.

   Smazat
  2. Na obrázku je mimino, ale již o něco vyrostl, tak vstoupil do skautů. Snad doroste a dostane rozum. Nevím, zda se toho dožiji.

   Smazat
 10. Drahoš má jistá 4%. Lidi, postavte se k tomu realisticky, co se státem plným debilů!? Našemu státu velmi pomohl služebník Chazara Soroše Zdeněk Bakala se Sobotkou a Zaorálkem, to i ten nejpitomnější ostravský volič ČSSD, když mu přišla složenka za bydlení pochopil, že oranžový průjem už volit nebude. Pokud debilové začnou volit různé starosty, volby pro město, piráty a jinou prolhanou verbež, tak ať zmizí ze Země, zbytečně produkují odpad a zbytečně ekologicky zatěžují životní prostředí.

  OdpovědětSmazat
 11. Drahoše jistě dohnala ke kandidatuře ta jeho Kudláková, která byla natěšená na to, až z ní bude hradní panička; když to nevyšlo, tak aspoň manželka senátora. Drahoš kandiduje v Praze, protože jedině tam má nějakou šanci, jinde by tohoto křivohuba nevolili. Praha přitahuje nejhorší odpad z celé republiky (včetně Drahoše), což je celkem logické, vždyť právě v hlavním městě je sídlo většiny parazitních neziskovek, poslanecká sněmovna, senát a další státní instituce, ve kterých se tito parazité nejčastěji usazují. A právě u nich a jejich rodin pak má takový blb jako Drahoš bezesporu šanci. A Kudláková bude konečně spokojená.

  OdpovědětSmazat
 12. K pěknému důchodu,ještě mít 100tisíc,to nenajde na chodníku.
  Máme dost mladších a schopných,tak dám přednost mladšímu,hlavně ne poplatnému pražské kavárně.

  OdpovědětSmazat
 13. Drahoše do koše, Sykovou do Valdstejna. Ale stejně proč své "vědecké kádry" utápíme v politice a nedržíme u vědy. Asi proto, že i z akademie se stala jedna velká politická bouda - na občany! Ono to tak už je třeba s doktory, tedy lékaři, že ti neschopní jsou odkládáni do parlamentních trafik. Tož může to být štěstí pro nemocné, ale exempla trahunt a proč si namáhat makovici a vzdělávat se v pokrocích medicíny, když se dá pár roků dobře prospat v parlamentě, navíc za velmi slušivé peníze. Jistě není bez zajímavosti, že v parlamentě - i senátu je daleko méně právníků a ing. ASI PROTO, ŽE BY LÉPE CHÁPALI ŽIVOTNÍ POTŘEBY OBČANŮ, COŽ BY MOHLO BÝT PRO KAPITÁL NEBEZPEČNÉ. Ale co s těmi doktory, když medicínu neznají, jen své konto. Jakou trafiku jim vymyslet?
  Myslím, že s potřebou získat lidi ochotné dělat "politiku" je to docela mrzuté. Tak se jim musí zvyšovat platy, jinak by do té špíny šli jen největší gauneři, takhle tu a tam tam spadne i snad nevědomky slušný člověk, kterého si ale ostatní sebrání rychle přizpůsobí k obrazu svému.
  Dávno byla diskuse - před 80 roky - nakolik je politika špinavá a nakolik jsou politici špinvci. Beneš si tehdy myslel, že ne všichni politici musí být špinavci, možná, že měl tehdy pravdu, ale pokrok nelze zastavit a tak marně hledám v paměti i encyklopediích, zda bych nenašel aspoň jednoho, kterému by pak stálo postavit proti Husovi pomník s titulem politik - nešpinavec 3. tisíciletí. Možná, že i podstavec po Stalinovi by se dal k tomu použít.

  OdpovědětSmazat
 14. Zeman rozděluje společnost? Demokratická společnost je rozdělena, zaplať pánbůh, sama o sobě.Ba ona je možná rozčtvrcena. V čem ji má sjednotit? Ve společném přístupu v otázce imigrace? V nenávisti proti Rusku? V nerozborném přátelství z USA? K lásce k Drahošovi? Byli tací, kterým se sjednocení společnosti v Evropě podařilo: Stalin, Hitler, Gottwald. M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.06 Ve svém výčtu sjednotitelů (ŘÁDNĚ POKŘTĚNÝCH KŘESŤANŮ)jste vynechal hlavního sjednotitele CÍRKEV KATOLICKOU s jejímu křížovými a mečovými rytíři, německými rytíři, svatou inkvizicí, mučírnami, hranicemi a světskou mocí, na kterou svádí všechna svá zvěrstva včetně chucpe církevních "restitucí" - loupeži milenia na Českém národu.

   Smazat
 15. Drahoš je neznámý ve Slezsku . Jen si ho hoďte v Praze do koše .

  OdpovědětSmazat
 16. Nedovedu si představit, jak se po tom všem kopání do kotníků máme milovat, asi to nepůjde. Na rozdíl od JD si UPŘIMNĚ myslím, že to nejde.

  OdpovědětSmazat
 17. Přeslušní lidé:

  http://www.zkouknito.cz/video_150119_trapny-drahos

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.