Reklama

úterý 11. září 2018

Bývalý štátny tajomník nemeckého ministra obrany o Skripaľových: Washington a Londýn pilne pracujú na ďalšej veľkej vojne

Willy Wimmer
11. 9. 2018   HlavnéSprávy
Z dôvodu túžby po vojne zo strany Washingtonu a Londýna visí mier len na vlásku. Kauza Skripaľ a Sýria majú zaistiť zámienky, hovorí Willy Wimmer, bývalý štátny tajomník nemeckého spolkového ministra obrany.
Washingtonský establishment a jeho londýnsky spojenec chcú v sýrskom konflikte a v prípade Skripaľových získať pôdu pod nohami, aby mohli pripravovať ďalšiu veľkú vojnu. „To by sme si my v Európe mali v pokoji priznať,” píše Wimmer pre nemeckú RT a dodáva, že medzi ďalšou veľkou vojnou a nami stojí iba prezident Donald Trump. Ten, podľa názoru autora, stojí proti washingtonským vojenským štváčom. Vďaka tomu „naše nádeje na mier visia iba na vlásku”.

Wimmer vo svojom texte cituje bývalého amerického prezidenta Roosevelta, ktorý hovoril o „nevinných národoch”, ktoré „sú kruto obetované na oltár túžby po moci a závislosti na vládnutí, ktorá nepozná žiadnu spravodlivosť a ľudskosť”. V súvislosti s tým pripomína i nezákonnú vojnu proti Juhoslávii v roku 1999.

„Systém, ktorý tieto vojny vytvoril, musí byť nekompromisne zachovaný, keďže inak by mohlo dôjsť ku globálnej vlne procesov s vojenskými zločincami. Sýria je pritom pre nás smrteľne nebezpečná, pretože situácia, aká v Sýrii je, je chápaná spojencami vojenskej aliancie Washingtonu ako „veľký signál stop” pre politiku intervencií (robenou) od roku 1999,” hovorí bývalý politik o tom, prečo niektoré vplyvné politické skupiny Západu rozdúchavajú sýrsky konflikt.

„Vďaka tomu by mohli nasledovať zmeny vo svetovej politike,” uzavrel.

- - -


11 komentářů :

 1. Na téma tohoto článku se širšími souvislostmi právě vyšel na Zvědavci velice komplexní článek.

  V uvedeném článku ze zvědavce je mimo jiné odkaz na velice závažná slova Willi Wimmera z doby, kdy se sjednocovalo Německo o tom jak pád železné opony vnímala vláda USA. Již tenkrát, kdy celý svět očekával klid a mír plánovali výhradně plenění, nikoli pomoc státům, které se zbavily komunismu.

  Všem doporučuji:

  http://zvedavec.org/komentare/2018/09/7695-co-predchazelo-imigracni-invazi-novodobe-dejiny-v-souvislostech-krok-za-krokem.htm

  OdpovědětVymazat
 2. Já nevím jak se může připravovat velká válka záležitost na půl hodiny a konec. Už aby ty změny přišly konec válek a rabování.

  OdpovědětVymazat
 3. Zaujalo mě, že letos se vůbec nepřipomenula řízená demolice tří New Yorských mrakodrapů před 17ti lety (výročí ke dni vydání stávaj´ícího článku). Zřejmě opět akce připravená společně Američany a Angličany (BBC tehdy informovala o demolici mrakodrapu č. 7 asi 20 minut předtím, než k ní došlo). Pikantní na tom je skutečnost, že o tom, že se jedná o řízené demolice, se tehdy vyjadřoval i dnešní americký prezident. Loutkoherecké vystupování Mayové v případu Skripalových je zase zřejmě také součástí společné anglo-americké zakázky. Ale to jsou opravdu jenom drobnosti proti jejich snaze vyvolat třetí světovou válku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jisté, že oficiální verze vlády USA je už natolik profláknutá, že už to radši nikdo z jejich "stoupenců" radši ani nechce připomínat.

   Vymazat
  2. A proč asi nynější US prezident zmiňoval demolici? Má nainvestováno i v mrakodrapech, a cena šla tenkrát podstatně dolů. Takže teorie o demolici je pro mnohé hodně výhodná. Realita je prostá: konstrukce mnohých výškových budov "má problém s letadly".
   Jinak se podívejte na zřícení první budovy: před pádem se "zlomí" přesně v místě, kam narazilo letadlo. Nějak nevím, jak by to dokázala řízená demolice?

   Vymazat
  3. Celé je to dáno (9/11) do souvislostí právě ve výše uvedeném článku (to Anonymní 11. září 2018 9:07):

   http://zvedavec.org/komentare/2018/09/7695-co-predchazelo-imigracni-invazi-novodobe-dejiny-v-souvislostech-krok-za-krokem.htm

   Opravdu stojí za prostudování

   Vymazat
  4. Divadelní představení kolem "Dvojčat" zřejmě sloužilo jako kouřová clona na odpoutání pozornosti od hlavního cíle, tím byl zřejmě 47patrový mrakodrap č.7 (Solomon Brothers), kde bylo potřeba zlikvidovat nějaké ty svazky vyšetřovatelů, kteří se soustředili na ty biliónové kauzy (třeba Enron, Pentagon atd.). Bylo tam docela na výběr cíle, protože koncentrace vyšetřujících složek a jimi posbíraných kompromitujících materiálů tam byla velmi nezdravá: FBI, ministerstvo obrany, kontrarozvědka, materiály na fondové burzy atd.

   Vymazat
  5. 16:29 Ale hlavně, hlavně tam pracovali vyšetřovatelé všemocné Daňové správy, kteří dokázali udělat svého času i AlCaponeho a kteří jsou asi tím největším postrachem. Pardon, byli.

   Vymazat
  6. V budově Pentagonu to bylo asi stejné, odpálili tam náloží nežádoucí pracoviště (svazky spolu s vyšetřovateli).

   Vymazat
  7. 15:29 Dokonce i vybydlená "Dvojčata" byla ve své době navržena tak, aby odolala čelnímu nárazu tehdy největším existujícím letadlem (Boeing 707) na maximální hmotnosti s plnými nádržemi.

   Vymazat
 4. 15:41 tento článek je opravdu klíčem ke všemu. Ten, kdo dnes věří Mayové, musel zákonitě věřit i Bushovi, i kdyby to byla fikce. Soudruh - bratr Cyril Svoboda to přece řekl jasně: „… je to jednoduché, co chtějí USA chceme vždy i my ČR ...“. Takže je to jednoduché, na cestě do pekla věrni zůstaneme, dnes to říká i Babičok :-)

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.