Reklama

pátek 21. září 2018

Cenzura na internetu a jak na ni

Radim Valenčík
21. 9. 2018 blog autora
(Uveřejněno dříve, zařazuji do seriálu o vizi, kam tématicky patří:)
Ve dvou nedávno zveřejněných článcích jsem popsal případ cenzury na Facebooku, se kterým jsem se setkal na vlastní kůži, viz

http://radimvalencik.pise.cz/6105-sahla-na-me-cenzura-na-fb-poprve-a-bezduvodne.html
http://radimvalencik.pise.cz/6107-fb-nechce-sdelit-proc-me-bloknul.html

Nejvíc mě mrzelo ani ne tak to, že tato cenzura byla bezdůvodná, nic, co by bylo porušením "pravidel komunity", jsem nenapsal, nesdílel. Ale to, že Facebook neuvedl, který příspěvek podle něj byl porušením pravidel, ačkoli deklaroval, že uvedl. A na můj pokus komunikovat s ním a dozvědět se to, příslušnou nabízenou komunikaci zablokoval. S něčím podobným jsem se nesetkal ani za totality. Také jsem byl několikrát obviněn, že jsem se dopustil něčeho hrozného, ale vždy jsem dostal příležitost se bránit. Tady mi tato příležitost dána nebyla a mám z toho hodně špatný pocit.

Nicméně se na danou nepříjemnou záležitost pokusím reagovat pozitivně. Jsem přesvědčen, že to, co rozhoduje o tom, zda a s jak velkým šrámy projdeme současným civilizačním úskalím, bezprostředně závisí na tom, jak rychle a v jaké míře bude lidem docházet, o co v současné době jde:

- Co je příčinou současných problémů.
- Jak funguje současná moc.
- Jak se jí bránit.
- O jaké změny ve společnosti jde.
- Jak reformy jsou nutné.
- Z jaké vize vycházet a v čem vidět perspektivu.

Rovněž tak jsem přesvědčen o tom, že naprosto zásadní roli v procesu uzrávání a dozrávání veřejného vědomí a sebevědomí má dobrá teorie. Komplexní řešení současné "hádanky dějin". Čím lépe bude teorie popisující podstatu současného dění rozpracována, čím srozumitelněji a v konkrétních kontextech podána, tím intenzivněji bude probíhat proces sjednocování národa proti cizí moci (současné globální moci) a tím rychleji bude probíhat i proces sjednocování národů (zemí), které v tomto procesu pokročí.

Stručně jsem to, o co jde, popsal zde:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

Podrobněji s důrazem na projekt komplexních reforem a zdůraznění role teoretického aparátu najde zájemce v několika týmových monografiích zpracovaných na naší univerzitě (VŠFS). Jsou k dispozici online ke stažení zde:

https://www.vsfs.cz/lidskykapital/?id=2479-monografie

Jsou tam tři, vydali jsme již čtyři. Odkaz na čtvrtou dáme na tuto adresu v nejbližší době.

Odsud vyplývá mé rozhodnutí: Počínaje dnešním dnem budu klást zásadní důraz na to, aby vše, čím se budu na Facebooku vyjadřovat k dnešku, bylo důsledně podloženo dobrou teorií. (Předpokládám, že až do středověku, kdy se zakazovalo i to, co bylo vědecky podložené, přece jen neklesneme.)

Prosím kohokoli, kdo mě přistihne u toho, že bych se tomu závazku zpronevěřil, ať mě upozorní. Uvítám to. Nikdo není dokonalý a pohled zvnějšku je vždy užitečný.

Moje předsevzetí reaguje ještě na jeden aktuální aspekt současného dění. Na to, proč někdy dochází k určitým problémům v pohledu různých generací na současnou dobu.

Hodně jsem o tom přemýšlel a myslím, že jsem jeden důležitý aspekt objevil. Mladí nejsou špatní. Naopak. Problém je, že jsou až příliš nezkažení v tom smyslu, že si vůbec nedovedou představit, že by se jim systematicky lhalo z úst nejvýznamnějších představitelů – o napadání osob barevné pleti v Chemnitz, o novičoku, o použití chemických zbraní v Sýrii apod. Mají despekt k propagandě, ale to, že by se mohlo lhát v tak závažných věcech, tak moc a z tak vysokých pozic, přesahuje jejich představivost. A ani si nechtějí připustit, že se ocitli v tak špatném a nebezpečném světě. Proto poměrně naivně přijímají jiná vysvětlení – za všechno může Putin, Rusko, Zeman s Babišem, fašisti a nacionalisti... A se vši zarputilostí kombinovanou se sebevědomím mládí si dlouho nechtějí připustit, že naletěli. Začne fungovat blok, který je nepřipustí ke kritickému zvažování argumentů. Netrvá to věčně, ale dost dlouho. Nemá smysl se pokoušet takové postoje lámat. Ani ne silou argumentů.

Mnohem důležitější je trpělivě a neustále apelovat na schopnost vlastního úsudku, na možnosti lidského poznání, na význam teorie. Na jedné straně je nutné čelit intelektuální lenosti (kterou jsou ovšem postiženi nejen mladí, ale i ti, kteří hledají jednoduchá řešení), na druhé straně je důležité podporovat důvěru lidí k jejich vlastním intelektuálním schopnostem, k tomu, že kritickým myšlením se lze dobrat pochopení toho, o co jde.

Leckdo mě nyní obviní z naivity. Tak se dobře dívejte, jak stále častěji ve veřejných diskusích odejdou s ostudou ti, kteří podceňují schopnost lidí přemýšlet. Proces uzrávání a dozrávání veřejného vědomí a sebevědomí probíhá. Doložitelně a poměrně rychle.

Poznámka – zas tak naivní, abych neměl připraveny záložní varianty, pokud by Facebook něco zkoušel, nejsem.

(Pokračování)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6122-vize-306-cenzura-na-internetu-a-jak-na-ni.html

66 komentářů :

 1. Je na čase, zakázat Facebook a to především za to, že na našem území podniká a neodvádí daně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE DOCENTE I KDYŽ JSTE AKADEMIK NECHÁPETE,ŽE

   na řadu vašich prý vám neznámých otázek dává odpověd vize Národniho programu občanů voličů,kterou tvrdohlavě ignorujete a nikdo nevi proč.
   Prý na občany voliče nemáte čas a je tu otázka pro koho vaše články píšete.
   Rovněž vůbec nechápete že majitel FACEBOOKU se vyškrábal ze své garáže mezi majitele velkých peněz a ti mu nařidili CENZUROVAT A CENZUROVAT,jinak ho zpokutujií zpět do jeho garáže odkud vyjel.

   VYPADÁTE SMĚŠNĚ,KDYŽ NEVITE,ŽE VÁM NEPOMOHOU PROTI TOMU ANI NEJLAPŠI ARGUMENTY

   a cpete se jak píšete dále na FB,kde každé vaše písmeno tam dané přispívá k bohatstvi toho zmetka,kterývás a ostatni bude častovat bezbřehou cenzuru ,kterou režim zákony nechce zastavit a na na vaše argumenty s prominutim ,sere.

   Smazat
  2. ZVLÁŠTE ZARÁŽEJICI JE,ŽE PÍŠETE JAK NA CENZURU

   a pane docente jednim dechemignorujete zcela jasný návrh špíček občanů voličů,kteři navrhuji jak ji obejit, hned v druhém bodě Národniho programu a to NAŠI OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII ve formě otevření záměrně ucpaných diskusnich rubrik přimo na webech politických stran namisto odkopáváni voličů shnilý na shnilý FACEBOOK zbohatlického představitele nových křiváckých kapitalistů odírajicich občany o demokracii a to tak,že oni sami o tom nevi a radosti bez sebe asi jako vy toho zmetka zuckerberga a jeho třídu majitelů nenažranců velkých peněz všemi svými silami ještě podporuji

   DEMOKRACIÍE JE DISKUSE A PROTO JI NÁMI ZVOLENÍ ŠMEJDI ODMITAJI!

   Toho si budete muset chtě nechtě všimnout než tu začnou diskutujici tvrdit,že prý jste musel vyhrát vaše tituly v tombole či co?

   Smazat
  3. Cenzura slova Holokaust, nacistická politika systematického, státem provozovaného pronásledování a hromadného vyvražďování, především osob židovské národnosti.

   V širším smyslu je slovem holokaust označován i celý nacistický perzekuční systém věznic, káznic a táborů jako celek, respektive nacistická perzekuce všech etnických, náboženských a politických skupin. Tj. (chronologicky): politických odpůrců (zejména komunistů a sociálních demokratů), Svědků Jehovových, tělesně či mentálně postižených, homosexuálů,Židů ,Cikánů ,Poláků a občanů Sovětského svazu.

   V rámci genocidy namířené na židovské etnikum bylo vyvražděno kolem 6 milionů Židů. Pokud pod pojmem holokaust chápeme nacistickou perzekuci jako celek, hovoříme o počtu obětí holokaustu mezi 11 až 17 miliony lidí. Zde je cenzura oprávněná a trestná!

   Smazat
  4. Pan tajemník ÚV SSM přijal za své, že cenzurovat lze za porušení pravidel komunity.
   Což je první sehnutí hlavy pod otrockým jhem.
   Buď máme svobodu slova, nebo nemáme.

   Pokud v ústavě je základní podmínka existence svobodné společnosti hned bolševickými autory omezena (předtím byla taky) tím, že by si nějací policejní mozci mohli usmyslet nějaký zákon a prohnat ho parlamentem (vykonavatelé práskají bičem nad reprezentanty "lidu" neb mají kompromat), můžou si takovou ústavu i s rycheckými strčit... no tam.

   Řekněte prdel!
   Řekněte prdel prdel prdel!!!
   Praktické cvičení svobody projevu.

   Smazat
  5. Že je něco zhnilého ve státě Dánském, dnes vím, leč ve slibované království nebeské, které dle 14:07 přinese - naše občanská přímá demokracie - nevěřím. Takových už tu bylo.

   Smazat
  6. Akademik samozrejme nevi , ale to mu nevadi v jeho zvatlani, jako vzdy je bezradny a snazi se to vokecavat za kazdou cenu, jde zde o predevsim prakticke prosazeni PRAVDY PROTI CENSURE !!!

   Smazat
 2. VALENCIKU, i kdyby jste rikal, ze zeme je placata , tak mate pravo vyjadrit kazdou myslenku, kterou mate v hlave a na srdci !
  Cenzori v Cesku jsou super prasata a vy se pozorne rozhlednete kolem sebe a reknete nam jejich jmena !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Václav Dvořák 20. září 2018 18:52

   Pro 8:54 a další nechápavé:

   V preambuli máme jasně napsáno, co nebudeme v diskuzích na Nové republice tolerovat a co budeme z diskuzí tím pádem odstraňovat.

   Nejsme médium veřejné služby, ale soukromý web. Diskutující jsou tu našimi vítanými hosty.

   Když někdo sprostě nadává, snaží se ponižovat druhé spoludiskutující, napadá nadávkami a obhroublostmi autory článků či redaktory NR, propaguje nechutnosti včetně fašizmu, nacizmu a rasizmu, pak je z naší soukromé párty vykázán.

   To není cenzura!

   To je přirozená reakce na nevítané hosty, kteří se neumí chovat.

   Howgh.

   Smazat
  3. 9,41
   Tak si laskavě bloknou IP adresu Hovnolulanohedvíčka a podobných parazitů a kolaborantů Made in USSA,Jajteles!

   Smazat
  4. Kontrola uživatelů a jejich pohybu Internetem

   Mezi omezování svobodného Internetu patří i kontrola toho, k jakým stránkám na Internetu přistupujete, a shromažďování těchto údajů. V mnoha zemích (včetně České republiky) jsou tyto informace shromažďovány až půl roku, a to pro případné potřeby policie. Špehování uživatelů se zabývají i tajné služby, například americká NSA.
   V některých jiných zemích zase není dovolen anonymní přístup k Wi-Fi. Díky těmto aktivitám tak už Internet dlouho není skutečně svobodný.

   Blokování obsahu

   Mezi hlavní způsoby cenzury patří blokování obsahu. Skrývá celou řadu aktivit, od blokování přístupu k vybrané doméně až nenápadné, ale o to nebezpečnější blokování klíčových slov a výsledků vyhledávání. Mnohdy není třeba výsledek ani skrývat. Stačí, když se ten nežádoucí zařadí až na konec dlouhého seznamu, co vyhledávač zobrazí.

   Kdo podporuje svobodný Internet?

   O tom, ve kterých zemích je Internet nejméně a naopak nejvíce svobodný, se můžete dočíst například ve zprávě organizace Freedom House. Snadný obrázek o tom, kdo podle této organizace patří mezi největší cenzory a kdo naopak fandí a podporuje svobodný Internet, si můžete udělat z následujících výpisů:

   Největší cenzoři
   1. Severní Korea
   2. Somálsko
   3. Irán
   4. Čína
   5. Eritrea
   Nejsvobodnější Internet
   1. Estonsko
   2. Grónsko
   3. Canada
   4. Německo
   5. USA
   Žebříček států vyplývá z údajů společnosti vpnMentor (2017).


   Česká republika je dle seznamu vpnMentor na 23. místě!!!


   Odkaz:
   https://www.jaknainternet.cz/page/2540/cenzura-internetu/

   Smazat
  5. Hedvicku censoři jsou v USA ještě horší, kam se poděl ochraptěný Alex Jones? Vyhodili ho ze všech portálů. To je svoboda projevu? Že Hedvíčku.

   Smazat
  6. "Anonymní 21. září 2018 9:49
   9,41
   Tak si laskavě bloknou IP adresu Hovnolulanohedvíčka a podobných parazitů a kolaborantů Made in USSA,Jajteles!"

   _____________________


   Jaj TELEs!

   Snad nemíníte diktovat redakci na Nové republice, čí IP adresu mají BLOKNOUT, Vy jim VELÍTE!?! Kdo jste?

   To snad né pane Václave Dvořáku, tento článek pana Valenčíka je o neoprávněné CENZŮŘE na internetu!!!

   A příspěvkář "Anonymní 21. září 2018 9:49", Vás nazývá TELEs a nabádá k bloknutí IP adresy příspěvkáře "Sveta znaly ! 21. září 2018 7:49"?

   Takže, Vy ho nyní poslechnete a z GOOGLE, ho vymažete a navíc na pokyn vykřičníka-smajlíka zablokujete IP adresu???

   To je na Vás dotaz redakce Nové republiky. Rád bych se dočkal vysvětlení. Děkuji!

   (Zálohováno)

   Smazat
  7. 12:09
   TY si jdi koupit DVĚ KILA "SEMTELE",URČITĚ TI JO KDEKOLIV PRODAJÍ TY BLBSTEINE!☺

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 14:52
   TY JSI UBOHEJ DEBIL a ještě se tím chlubíš!

   Smazat
  10. 15:19 Rozepiš se soudruhu, proč jsem debil. Jasný text a jasná pravda tě sere co. Debil jsi ty a moc se s tím nechlub. Nic konkrétního z tebe nevypadlo, chudáku

   Smazat
  11. 15:29
   A cos tím vyšinutým komentářem chtěli sdělí ,ty hvězdou z zahlédli???!!!!!

   Smazat
  12. ___________________

   "Za sebe teď chci jen expresně reagovat a sdělit Vám, že s Vaším názorem souhlasím, diskuse na NR mě moc mrzí a je dokonce důvodem, proč sám chvílemi ztrácím chuť cokoli publikovat. Ten problém internetové anonymity je obecnější, je bolestí doby. Není však snadné provozovat zdarma web a zajistit vše dokonale. Už tak předvádí NR obrovskou práci, ale bohužel není v silách ověřovat totožnosti diskutujících. Zvoleným jménům "neanonymních" věřit stejně nejde. Sám jsem již několikrát dospěl k tomu, že lépe žádná diskuse než taková. Jestli máte dobrou radu, co s tím máme udělat, sem s ní. Přeji pěkný den a prosím, nezlobte se na NR - děláme co můžeme, Petr Ďoubalík"?

   ____________________

   Smazat
  13. 15:54 Je celkem zbytečné, něco psát hovadu jako ty.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Farský je pro nekompromisní cenzuru internetu, nezávislých medií, jako jsou Parlamentní listy, Rukojmí, !Argument, Protiproud, Nová republika, Sputnik, Zvědavec, Outsidermadia a několik dalších proruských webových platforem. Nemohla by už konečně policie v tomto státě začít konat a pana Farského začít vyšetřovat za porušování ústavně zaručených práv občanů?

   Myslím si, že deset let na ostro by panu Farskému opravilo myšlení Cenzura v jakékoliv podobě je zlo. Podobně jako korupce. Jde o systémový nešvar, který se nesmí tolerovat!

   Ať si Kalousek řeší svoje problémy jinak než cenzurou. Stačilo by, aby povolil zahraničním loterijním společnostem podnikání v ČR a aby státní zakázky dělaly pouze firmy, co mají pobočku v ČR, zaměstnávají české lidi a daní v ČR... a zas by bylo o něco lépe. Bych se rozepsal více, ale asi to nemá smyslu, protože Kalousek čte maximálně tak rudé právo nebo pivní noviny a ostatní lidi s tím nic neudělají, protože do voleb je daleko.

   Smazat
  16. Kdopak někdy slyšel jméno Farský? Málokdo. Je to jeden z mlčící většiny, co je tam jen pro zvedání rukou. Ovšem když "promluví", tak to je perla za perlou. Oni totiž tuhle hlupaňové musí občas projevit nějakou činnost. Bohužel většinou to skončí paskvilem nejvyššího řádu, navíc použijí. No a jak známo, poslanci zásadně neví, pro co zvedají ruce (kromě jejich výhod), takže se nemůžeme divit, jaké máme zákony. Vilik

   Smazat
  17. Že je něco zhnilého ve státě Dánském je zřejmé, leč iluzi o nebeském království, které přinese dle 14:07 -" naše občanská přímá demokracie "-, nevěřím. Moje vzpomínky mi zůstanou na - na mnoho podobných stran.

   Smazat
  18. Jakákoliv cenzura na internetu je snahou omezit právo svobody slova! Jednotlivé servery, jako tištěné noviny mohou korigovat (vynulovat) příspěvky sprosté automaticky, jiné, politické po zvážení jejich "směru". Na to mají právo! Stát, EU a podobné "nadvládí" tuto možnost nemají, pokud si nechtějí vyměnit demokracii za totalitu!

   Smazat
  19. PS. Stát má dostatek možností v soudních sporech s občany, kteří překročili "čáru".

   Smazat
  20. Pravo vyjadrit se nesmi byt Pravem Prekazet !!! Zaplevelit diskuse tech co rozumi !! A znaji pravdu..

   Smazat
  21. Anonymní 22. září 2018 2:18

   Zde se velmi mýlíte Honolulu se jim hodí, poté ho smáznou! Avšak Václav Dvořák, spol. a ten s vykřičníky a smajlíky tu mají ráj tuposti, sledujte, slovosled a čas příspěvků?!

   ____________________

   V.Dvořák:
   ••••••••

   Anonymní 21. září 2018 → 9:41

   Václav Dvořák 20. září 2018 18:52

   Pro 8:54 a další nechápavé:

   V preambuli máme jasně napsáno, co nebudeme v diskuzích na Nové republice tolerovat a co budeme z diskuzí tím pádem odstraňovat.

   Nejsme médium veřejné služby, ale soukromý web. Diskutující jsou tu našimi vítanými hosty.

   Když někdo sprostě nadává, snaží se ponižovat druhé spoludiskutující, napadá nadávkami a obhroublostmi autory článků či redaktory NR, propaguje nechutnosti včetně fašizmu, nacizmu a rasizmu, pak je z naší soukromé párty vykázán.

   To není cenzura!

   To je přirozená reakce na nevítané hosty, kteří se neumí chovat.

   Howgh.

   ___________________


   Smajlík Hovnolulan uASS sprosťák:
   ••••••••••••••••••••••••••••••••

   Anonymní 21. září 2018 9:49

   → 9,41

   Tak si laskavě bloknou IP adresu Hovnolulanohedvíčka a podobných parazitů a kolaborantů Made in USSA,Jajteles!

   ____________________

   Toto mě přesvědčilo, → bloknou IP adresu ← oni ho nemaží, ale naopak on jim pod nadávkou jajTELEs, sděluje koho mají IP bloknout. To je vrchol jejich soukromé párty v pronájmu u GOOGLE!

   (Zálohováno vše!)

   Smazat
  22. Miroslav Povolny 22. září 2018 1:04

   PS Stát má dostatek možností v soudních sporech s občany, kteří překročili "čáru".


   Anonymní 22. září 2018 2:18

   Dvořákův podotek je zcela zbytečný.
   Každý, kdo to tu zná, ví, že jde o jeho soukromou párty.
   Teda, jeho a Lulanovu.

   (Vymazáno-zmizeno 2:18 znova vloženo, komplet vše zálohováno! Patří před 20:23 odtud cenzorem NR sprostě zmizeno!)

   Smazat
  23. Co říct k týhle cenzůře? Já to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "republice" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik david se svým dvor(ákem)ním přicmrndávačm sněj o tom, že se stanou rudýma komisařema jako jim poobnej xindl v Rusku před 100 lety! A že tahle svoloč by tu pak rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jim tu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
 3. Život na webu je virtuální.
  Kdo uvěří virtualitě svého života,
  hned jakmile mu vypnou elektriku,zkolabuje....
  Pan autor jen utvrzuje důležitost sociálních sítí...*

  OdpovědětSmazat
 4. Cenzura facebookových příspěvků a účtů českých občanů porušuje českou Listinu základních práv a svobod a česká pravidla hospodářské soutěže. Pokud by ČR chtěla bránit práva vlastních občanů, mohla by Marka Zuckerberga obvinit z porušení místních zákonů a požádat o jeho vydání na základě podobného principu extrateritoriality, který v případu Nikulin použily Spojené státy.

  OdpovědětSmazat
 5. Facebook nezkouší, ale hlvně reaguje na údávání od práskačů !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Divím se, že při vašem vzdělání jste nepochopil proč jste byl bloknut. Asi někdo už nesnese tu vaši každodenní lež a bláboly..Skuste psát trošku oběktivněji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ale musela být rána. A zrovna do hlavy. Obdiv, že po tom úrazu ještě píšete. Sice z cesty a hlouposti, ale stejně je to výkon.

   Smazat
  2. 9:30 jistě, jen mít oběktiv, že?

   Smazat
 7. No jo fuckbook posluhuje totalitnímu režimu který si říká „demokracie".

  OdpovědětSmazat
 8. No pan Valenčík si stěžuje na cenzuru, ale zatím ještě má právo se vyjadřovat a stěžovat si. Spíše bych čenichal okolo možnosti rovnat demokracii ranami obušku do hlavy. Že to u nás není a nebude možné? Zatím jede první vlna - budování sítě udavačů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:23 Prosím o informace, kde že ta první vlna udavaču se registruje, Moc rád budu udávat, hlavně KOMOUŠE A SPDáky.

   Smazat
  2. 16:16
   A JA ZASE TEN PROLHANEJ PROUASSACKEJ UNTERMENSCH!!!!!!!

   Smazat
  3. 16:16 Udavači nelži že nevíš, že ses v té první vlně registroval u pornojandy, protože tady zadarmo neblinkáš. Jen zloději a gauneři si cvrnkají do textilu při představě, přímé demokracie, a tak udávají, ale právě na to oni doplatí.

   Smazat
  4. 17:10 Tak jedn takovej v tom jezdí (na fotce vpravo), ale ty se koukej radši naučit azbuku, abys tu káru uměl aspoň správně pojmenovat ... UAZ!!!!!! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 9. A co tak vysrat se na uvedený f........ to by stačilo ne ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, žili jsme před Fuckbookem a budem žít i po něm kdo je na FB je mentální blb. CIA sleduje každého kdo je na FB dala Zuckerbergovi pár milionů na vývoj Fb a teď je poplatnej, umožňuje Cia a Nsa sledovat provoz na Fuckbooku

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Panove, tak jako cenzura zavira huby nam, tak ji bude v budoucnosti zavrena jejich huba, take.
  My zbirame jejich jmena !

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. 13,16
  Ten podivín se odkopal, trčí tam jak ten Milouš Jakešů. SÁM, JAK TEN KŮL V PLOTĚ ??????!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 14. Vy tam v Cesku mate zkreslene predstavy o Americe vsichni ! Amerika se neda generalizovat, protoze se meni kazdych 300 mil. Lide v Texasu (Alex Jones) jsou PRTATI a radi se rvou.
  Alex Jones umlcen neni ! Neda se vsak chytit v radiu v nekterych castech zeme !

  OdpovědětSmazat
 15. Pracoval jsem intenzivne cely zivot a nejaky HNUJ mi zde nadava do parazitu !
  Vam patri nakopat prdel vy "ENSTEINI" !
  Snad si nemyslite, ze nekdo vam da vyplatni sek zdarma ?

  Po priledu do JAR, (pred 50 lety), jsem nastupoval do prace za 6 dni ! Po priletu do Ameriky to trvalo 10 dni a to zavinili doktori, kteri hledali tropicke nemoci.

  Chovate se jako BLBECCI, kteri co nevi, to si vymysli !

  OdpovědětSmazat
 16. Pokusim se odpovedet na otazku, jak funguje soucasna moc. Amerika je dnes ovladana Deep State a Fake News media. Media promitaji virtualni realitu. Jak funguje deep state je castecne popsano tady
  https://www.amazon.com/Deep-State-Constitution-Shadow-Government/dp/0143109936?keywords=deep+state&qid=1537537567&s=Books&sr=1-6&ref=sr_1_6.
  O tech mediich se nekdy rika, ze jsou to prestituti, kteri jenom nahravaji statu. Je to spis naopak. Ta media ovlivnuji verejne mineni a stat se tim ridi. Presneji receno, je to vsechno ta stejna klika. Ovlada media, financuje sve kandidaty je rozlezla ve statni sprave. Nejvlivnejsi jsou neokoni.

  Kazdy kandidat na urad musi byt predem schvalen establishmentem jako v Iranu. (Ano, Trump byl vyjimka, ale uz ho hrozbami prinutili sledovat neokonskou linii.)

  Paul Craig Roberts popsal situaci jako kombinaci korupce moci (U.S. jedina hyperpower) a proniknuti neokonu k moci.

  Motivem neni hromadeni penez nebo prirodnich zdroju. Penize jsou jen prostredkem k cili a tim je svetovlada. Snaha dosahnout moci, jako motiv, je zdnalive netangovatelny (neda se merit dolary ani nicim jinym) ale realny. Tak tomu bylo v historii vzdycky.

  Zacatkem devdesatych let chteli neokoni Rusko uplne znicit. "And when the Soviet Union was collapsing in late 1991, Dick wanted to see the dismantlement not only of the Soviet Union and the Russian empire but of Russia itself"
  https://www.theamericanconservative.com/2014/01/21/bob-gatess-farewell-warning/
  Ukazalo se, ze nic takoveho nebude, ale studena valka osocovanim a provokacemi pokracuje. Ceska media naockovala polovinu obyvatelstva rusofobii, ktera podle meho nazoru je novum, ktere u nas driv ne-existovalo.

  Jaky je vztah mezi USA a Evropou? Nekdy se ty establishmenty prolinaji, nekdy ten americky je vlastne anglosasky nebo mozna i euroatlanticky. Zbytek se zvladne natlakem. Italska vladni koalice mela puvodne mela v programu "okamzite zruseni sankci", pak to zmenili na "zruseni sankci" a nakonec italsky premier rekl neco v tom smyslu, ze kdyz jsou pod natlakem, tak se podridi. Kdo v te zemi vladne? Obcane? Italsti volici nebo nekdo kdo vykonava natlak?

  Ne Cesko je nepochybne vykonavan natlak ze strany NATO, EU, USA. Nevime, co se deje za kulisemi. Neni ale jasne, proc Cesko musi byt podlezavejsi nez Madarsko nebo Italie, o Rakousku nemluve.

  Mluvi se o imigraci, ale ne o rozvraceni Libye a Syrie. Kritizuje se EU, ale mlci se o tom, ze dnes nejvetsim nebezpecim pro lidstvo je NATO. Pseudo-moralizovanim, besnenim a zastrasovanim ucinili mocipani tato temata tabu!

  Jak situaci zreformovat? V USA by to chtelo vydat zakon proti medialnim monopolum a oligopolum. Zadna identifikovatelna skupina by nemela ovladat vic nez 20% medii. Vliv penez v politice by mel byt zcela vymycen.

  V Cesku podobne. Media musi byt diverzifikovana. CT je neobjektivni. Placena je nejen danovymi poplatniky, aby je brainwashovala, ale udaajne taky dotovana lidmi jako Soros a Rothshild.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @ 17:29
   Kdysi me nazyvali "fasistou", ale "soudruhem" me dosud nikdo nenazval.

   Pochopitelne Rusove nebudou cekat, as neokoni umisti radary a atomove rakety na Krym. Ale zkusme test. Myslite, ze kdyby Rusove nechali Krym a Ukrajinu na pospas Banderovcum, ze by pak Rusko demonizovali mene? To byste teprve neco videl, Vy vole!

   Smazat
  2. 18:07 Hovořit o situaci ,která se nestala a brát ji jako hotovou, muže opravdu jenom VUL jako vy. GRATULUJI. Musím se vám smát pane HLUPÁKU, UMÍSTNIT RADARY A ATOMOVÉ ZBRANĚ NA kRYMU, tak na takovou zoufalost muže přijít opravdu jen blb

   Smazat
  3. 18,54
   Thema je cenzura VY uSSACKY HAVLOZVRATKY!!!!!!☺

   Smazat
  4. 18:34 je ukázkový hlupák. Převrací skutečnost a la Respekt. Tak jsou podobná nemyslící hovádka - viz Tabery.

   Smazat
  5. 18:54 můžete svoji jistotu, že by k umístění US vojenských zařízení a posílení US maríny v Černém moři, nebýt přičlenění Krymu k RF nedošlo? Neposunuje se NATO všemožně k hranicím RF? Nezřídily USA vojenskou základnu v Kosovu?

   Smazat
  6. 17:00-ve všem máte 100%ní pravdu, trotl 17:29 ji jen potvrzuje!

   Smazat
 17. Cenzura je svinstvo, ktere skodi vam, daleko vice nez si myslite ! Potom diskuze s vami je jako s opozdenymi detmi.

  Cenzura zarucuje vase systematicke vychovavani k blbosti, kterou jste vmanipulovani do nedostatku a omezenosti.

  Cenzura vam skodi a je proti CONSTITUCI a kdo je proti Constituci, tak nema pravo na kyslik !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší jsou na tom američani. Ti jsou zblbnutí jejich autocenzurama. Nevědí o tom a myslí si, že jsou světa znalí.

   Smazat
  2. Hle baba Hedvicka se prejmenoval na sveta znaly to je ale gool,poslete mu nejakou zivou slepici at ji muze kroutit krkem ,ma v tom praxi

   Smazat
 18. !7:00 - SOUHLASIM ! At jsou manipulatori zbaveni monopolu na informace. Jsou to skudci !

  OdpovědětSmazat
 19. Acta Diurna = prvni noviny na svete , ktere zacaly vychazet v Rime v roce 59 B.C. nemely cenzuru - politickou , nebo spolecenskou, ale bestialita byla zakazana !
  (= Sexualni vztahy se zviraty) !

  Vsak pockejte az k vam prijdou barbari, kolik slepic a koz vam znasilni !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sveta znaly ! 21. září 2018 17:22

   !7:00 - SOUHLASIM ! At jsou manipulatori zbaveni monopolu na informace. Jsou to skudci !

   Odpovědět

   Sveta znaly ! 21. září 2018 17:36

   Acta Diurna = prvni noviny na svete , ktere zacaly vychazet v Rime v roce 59 B.C. nemely cenzuru - politickou , nebo spolecenskou, ale bestialita byla zakazana !
   (= Sexualni vztahy se zviraty) !

   Vsak pockejte az k vam prijdou barbari, kolik slepic a koz vam znasilni !

   Odpovědět

   Anonymní 21. září 2018 22:39

   Václav Dvořák 21. září 2018 13:16

   Vysvětlení čeho? ←


   Anonymní 21. září 2018 9:49

   13,16
   Tak si laskavě → bloknou IP adresu ← Hovnolulanohedvíčka a podobných parazitů a kolaborantů Made in USSA,Jajteles!


   Anonymní 21. září 2018 14:13

   9:49
   TY si jdi koupit DVĚ KILA "SEMTELE",URČITĚ TI JO KDEKOLIV PRODAJÍ TY BLBSTEINE!☺


   Vystavil Václav Dvořák v 6:14:00

   13:16 a 9:49

   Cenzura na internetu a jak na ni

   Radim Valenčík

   21. 9. 2018 blog autora
   (Uveřejněno dříve, zařazuji do seriálu o vizi, kam tématicky patří)
   Ve dvou nedávno zveřejněných článcích jsem popsal případ cenzury na Facebooku, se kterým jsem se setkal na vlastní kůži!☺

   Odpovědět
   Odpovědi

   Anonymní 21. září 2018 22:43
   (Zálohováno vždy vše!)

   Odpovědět

   VY CHCETE DO SENÁTU, TO NEMYSLÍTE VÁŽNĚ! PRO ČÍ DOBRO, SVÉ - PRO SVOU PÁRTY ???

   ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

   Smazat
 20. Obdivuji muže "Světa znalého", že nás obohatil informací, že Amerika se mění každých 300 mil. Co nám sdělí, až zjistí, kolik časových pásem musí zvládnout obyvatelé Ameriky. Země je kulatá...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.