Reklama

sobota 22. září 2018

Červený knoflík a jiné hračky

Jiří Jírovec
22. 9. 2018
Svět je v rukou šílenců. Tedy vůdců, kteří mají na dosah ruky kufřík s červeným či jakým knoflíkem. Míra jejich šílenství se mění s úhlem pohledu. Ten určuje kdo je náš a kdo jejich zkurvysyn. Může se tak jevit Trump, Putin, Kim i těch několik dalších vládců v zemích, které mají zbraně hromadného ničení. Atomovou bombu vymysleli vědci. Záhy po Hirošimě a Nagasaki začali varovat před svým vynálezem, protože se obávali, čemu může jejich "dítě" sloužit.


Jenže kam s rozumem na zelené a jiné duté mozky. Ty si nenechají vzít nádhernou hračku, která slibuje ovládnutí světa.

Pro generály není větší potěšení než pozorovat masu ke všemu odhodlaných a použitelných vojáků, která jako jeden muž drží kvér při těle a předkopává špičky bot do předpisové vzdálenosti a výšky. Taková jim jednou vyhraje jejich slavnou válku.

Večer 21.9. 2018 byla v Praze bouřka. Druhý den zaplnily hromy a blesky první stránky medií, přestože šlo jen o několik domů a zaplavených sklepů. V této malé české hrůze takměř zapadla zpráva že američtí generálové mají inovovanou zbraň, pumu B61-12.

Ta údajně umí víc než její starší sourozenci, takže se podstatně rozšiřuje možnosti jaderného útoku:

"Zvládne všechny typy útoků, nabízí možnost ještě mnohem menší síly exploze, a také menší množství jaderného spadu po explozi […] velmi přesně zasáhne cíl a prorazí zemi (a může zaútočit) na vysoce cenný cíl, který je ukrytý hluboko v zemi, aniž by přitom došlo k větší devastaci či zamoření na povrchu. Jaderná exploze v zemi má rovněž vyšší účinnost, s níž přenáší energii exploze do ničivé síly. Cíle, které byly doposud prakticky nenapadnutelné, se tak rázem ocitly v ohrožení".

No řekněte sami, není to skvělé? Shodíme jich pár na Moskvu, možná na Petrohrad a na zákeřně skryté podzemní bunkry. Dalších na Kima v rámci denuklearizaze jeho země a ještě jich spousta zbyde na další darebácké státy. Americké letectvo by jich mělo mít v dohledné době 400 až 500.

Tvrdí to původní zpráva:
(https://vtm.zive.cz/clanky/nova-americka-jaderna-puma-zmeni-strategii-boje/sc-870-a-195093/default.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu)

Je napsána bez emocí, jako by šlo o to, že někde vaří nové pivo.

Můžeme se utěšovat, že to všechno uvidíme jen v televizi, že k nám nepřijdou uprchlíci pro sociální dávky a že se to nestane ještě za Babiše.

9 komentářů :

 1. Oni jsou přeci ve válce s tím „zlým" Ruskem ale tohle nemění fakt že proti jejich novým zbraním nemají obranu a přiznali to sami americký fašisti. Snad mají i Rusové obranu proti takovým věcem. Můžeme se utěšovat, že to všechno uvidíme jen v televizi tak to velký kulový pokud spadnou někde tak počasí jaderné svinstvo roznese po celém světě.Navíc letadla se nechytají válka by patřila raketám.

  OdpovědětSmazat
 2. Ano, ale ti další do dovedli k dokanalosti. Prostě vědci kteří nevědí to co jejich vynálezy způsobí by mněli být souzeni jako váleční zločinci a nikoliv odmněnováni.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Takhle bojuje usa proti IS:

  https://cz.sputniknews.com/politika/201809228117154-islamsky-stat-usa-teroristicka-skupina-palmyra/

  OdpovědětSmazat
 4. Nas Trump spolu s poradcem Boltonem Pompejou a dalsimi odhodlanymi uesmany vedi co cini a hazet budou ty bomby s rozmyslem Skoda ze nam zemrel McCain to byl spravny chlap Ale mame v zaloze jeho pritele Grahama a Pepouse Liebermana jez je take kovany a hlavne ma zajem o mir v zajmu Israele naseho to spojence a pritele nejvetsiho Sveta znaly a hlavne chytry vas pritel ,radeji se hurvinci ani nepodepisu Mugabove v Cesku
  A naka bourka nad Prahou nas nezajima pane spisovateli provokatere

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:29
   Pane ignorante. Pokud jste neporozumněl alegorickému přirovnání jste naprostý idiot a mohl by jste žádat vrácení školného. Poněvadž jste již asi navštěvoval soukromou školu.
   Vácalav

   Smazat
  2. 22.29 Me sdelani je dostacujici ,na muj IQ je skoro 105 coz je dle znameho jiz temer hranice genia . Navic jsem se temer dovyucil cisnikem ale pro nedopatreni ohledne trzby jsem byl pozastaven a dodelal si vysokou az v africe .vy jeden chytraku

   Smazat
 5. Překonstruování atomových bomb je z nouze cnost. Plutonium se rozpadá uvolněním alfa částice. Po zabrzdění z ní vzniká plynné helium. Takže plutonium se nafukuje a mění nejen svůj objem, ale i tvar. Tím dochází nejen k snížení síly výbuchu, ale i ke snížení spolehlivosti. Nezbývá než bombu rozebrat, plutonium přetavit a konstruovat pumu znovu. jogín

  OdpovědětSmazat
 6. Atomová bomba "vnořující se" pod povrch země nebo "usměrněná jedním směrem" pod povrch země je technický nesmysl.
  Nelze věřit všem blbostem co někdo napíše ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli někde nenechali scénář k novému USA filmu

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.