Reklama

.

.

neděle 9. září 2018

Český rozhlas má z ostudy kabát, že takové individuum zaměstnává

Jiří Paroubek
9. 9. 2018   PrvníZprávy


"Je to zvláštní, že někteří podivní lidé jsou stálicemi české mediální scény a dokonce se pěkně živí z peněz českých občanů z poplatků jimi placených na veřejnoprávní Český rozhlas," píše bývalý premiér Jiří Paroubek, aby dodal, že ... "Jedním z těchto lidí je i Janek Kroupa."

Proto svůj komentář bývalý předseda ČSSD nazval: Výrobce pseudoskandálů Kroupa"Jsou to lidé, o nichž se ví, že v minulosti vytvořili ostudně skandální pseudokauzy, které významným způsobem ovlivnily veřejný život, aby se po čase ukázalo, že všechno bylo jinak," konstatuje Paroubek.

"S Kroupou jsem se poprvé setkal v roce 2005, když mně přinesl zpravodajsky nahrané zvukové záznamy rozhovoru šéfa mého sekretariátu na Úřadu vlády, Zdeňka Doležala. Zdeněk Doležal se na partyzánsky vyrobených nahrávkách zmateně a hlavně pitomě vyjadřoval k nějakým otázkám, přeháněl svou důležitost. Ale žádný hrdelní zločin, jak se později ukázalo, v tom nebyl. Nicméně jsem s ním okamžitě rozvázal pracovní poměr," vzpomenul si Paroubek.

"Druhé setkání s Jankem Kroupou bylo na podzim roku 2006 před komunálními a senátními volbami, když přivedl do Lidového domu jakéhosi provokatéra a podvodníka, jenž v tuto chvíli zřejmě ještě pobývá v nápravném ústavu. Tento podvodník, aby odvedl pozornost kriminalistů od sebe, vyprávěl cosi o spiknutí starosty Budišova a dalších sociálních demokratů na Vysočině, za účelem vlastního velkého obohacení se na vrub evropských fondů. Prostě, Janek Kroupa vyvolal z ničeho nic kauzu s pomocí velmi pravděpodobně policejního provokatéra, který obvinil, jak se později ukázalo, řádné občany. To vedlo mezi jinými k teatrálnímu zatčení tehdejší sociální demokratky (a mé někdejší náměstkyně coby ministra pro místní rozvoj) Věry Jourové. Tehdejší vedení policejní složky ÚOOZ sloužilo tehdy plně politickým záměrům ODS a ministra vnitra Langera. Dva dny před volbami byla Věra Jourová vzata do vazby a den před komunálními a senátními volbami se objevily jakoby náhodou uniklé policejní protokoly z výslechu Věry Jourové. Ty měly dokladovat, že jsem byl zločinně spojen se svou náměstkyní a dával jsem jí úkoly, který projekt má být z evropských fondů financován a který ne. Nic z toho se pochopitelně neprokázalo, ale před volbami to zabralo a Janek Kroupa celou pseudoaféru, která měla poškodit sociální demokracii, a mě osobně, odstartoval. Byl součástí tohoto zřejmého spiknutí," připomenul Paroubek kauzu, při které byla neoprávněně ve vazbě Věra Jourová.

"Avšak rozumný soudce, který soudil obžalované v kauze Budišov, za čas všechny obžalované zprostil viny. Nicméně, jak jsem uvedl, před volbami na podzim roku 2006 to zabralo a poškodilo to volební výsledek sociálních demokratů. Tehdy ale sociální demokracie získala do svého držení na další dvě volební období v komunálních volbách například Brno a Ostravu. Volební výsledek mohl být ještě lepší," míní Jiří Paroubek.

"V prvních týdnech roku 2010, tedy pár týdnů před sněmovními volbami, se v tehdejší MF Dnes začala připravovat a rozsáhle komunikovat kauza, jak se za pár týdnů ukázalo pseudokauza, lobbistů Steyeru. Pracovní konstrukce Kroupy, Kubíka a spol. tehdy zněla nejspíš takto: s nevýhodnou koupí obrněnců Pandur, vyrobených rakouským Steyerem, pěkně spojíme Paroubka. Co na tom, že o koupi předražených Pandurů s konečnou platností rozhodla až Topolánkova vláda. (Pandury nakoupené Topolánkovou vládou byly zhruba o třetinu dražší, než byla jejich původní cena odsouhlasená ještě vládou pod mým vedením.). Ale nic z toho Kroupovi, Kubíkovi a spol. nevadilo, mleli si svou. Pak přišli na „geniální tah“, který měl být haupttrefou, když se tehdejší zástupce šéfredaktora MFD vyjádřil, že v jistý den ráno v květnu 2006, kdy se mnou dělal rozhovor pro MFD v Kramářově vile, viděl z mé pracovny vycházet dva lobbisty Steieru," vzpomenul si Jiří Paroubek.

"Tehdy zavládlo mezi mými spolupracovníky v Lidovém domě nelíčené zděšení. Aféra pečlivě rozvíjená tehdejší MFD už nabírala grády a toto měl být rozhodující „důkaz“. Chlapci ovšem nepočítali s tím, že při svém odchodu ze Strakovy akademie jsem si stáhl také všechny své časové rozvrhy a plány z doby, kdy jsem byl českým premiérem. A tak se přišlo na to, že v den, kdy jsem se měl ráno sejít s lobbisty Steyeru v Kramářově vile, jsem už pobýval od předchozího dne na summitu Evropská unie – Latinská Amerika ve Vídni. Česká televize byla pochopitelně lačná a napojená na pány Kroupu a Kubíka a už se těšila na můj skalp. A tak mě na ten den večer pozvali do svého hlavního zpravodajského programu na grilování. Protože jsem věděl, jak to ve skutečnosti je, poslal jsem místo sebe Jaroslava Tvrdíka se suchým sdělením. Jeho partnerem v debatě byl, no kdo jiný nežli tehdejší zástupce šéfredaktora MFD Kubík. Jaroslav Tvrdík ho ovšem na místě verbálně zpráskal jako psa a Kubíkovi nepomohla ani pomoc moderátora, který snaživě přispěchal s tím, že přeci do Prahy z Vídně je to jen 300 km. Než se rozešli, tak ovšem pánové společně došli k názoru, že bych ke své dopravě z Vídně do Prahy a zpět a abych to všechno stihl, tedy lobbisty Steyeru i konferenci s hlavami států a šéfy vlád zemí EU a Latinské Ameriky ve Vídni, potřeboval raketu. A ta ve vybavení tehdejšího Úřadu vlády, a myslím, že se to nezměnilo dodnes, nebyla. Pánové Kroupa, Kubík a spol. připravovali tedy pár týdnů před volbami do sněmovny v roce 2010 kompromitační kampaň, ale past sklapla na prázdno a po téhle své blamáži se k tomu již nevraceli. A jak známo jediný, kdo byl v kauze Pandurů potrestán, byl bývalý rádce a kamarád předsedy vlády Topolánka, Marek Dalík. No a po letech jsem se nyní setkal s Kroupou znovu. Snažil se vyfabulovat jakousi nezákonnost půjčky peněz, kterou jsem si půjčil od svého přítele na svůj podnikatelský záměr. Past, kterou tento manipulátor s fakty na mě tentokrát připravil, i v tomto případě sklapla na prázdno. Nezaujatí odborníci museli konstatovat, že celá věc proběhla zcela legálně. Ostatně půjčit si peníze není zločin v žádné demokratické zemi," píše se v Paroubkově komentáři.

"Janek Kroupa nyní prožívá poněkud nepříjemné období. Prohrál před pár dny soud s Andrejem Babišem a to je jistě nepříjemné, ani ne tak pro Kroupu, který má z ostudy kabát, ale pro veřejnoprávní rozhlas, že takové individuum zaměstnává. Po čtvrté v životě jsem se setkal se jménem Janka Kroupy, z toho třikrát bezprostředně nebo krátký čas před volbami a vždy se tento popleta (je to opravdu jen popletenost?) pokusil negativně ovlivnit výsledky voleb subjektu, který jsem buď vedl, nebo za který jsem kandidoval (teď kandiduji do Senátu jako nezávislý). Těžko říci, zda je za těmito akcemi Janka Kroupy jeho komplikovaný psychický stav anebo je to prostě něco jiného, vážnějšího. Třeba korupce....," uzavřel svůj komentář Jiří Paroubek.

- - -28 komentářů :

 1. No, něco na tom bude. I předchozí "parťák", také doveda, se ho v televizních "manipulačních" příhodách zbavil...

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud byla Jourová soc.demokratka,jak to že se nedlouho potom přestěhovala k Babišově hnutí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politik je v té partaji, kde dosáhne na volitelné místo.

   Vymazat
  2. O Jourové mi ani nemluvte! Teď za obrovské peníze zrazuje náš národ v Europarlamentu...

   Vymazat
  3. Jourová je eurokomisářkou v Bruselu s platem 500-700 tis. Kč měsíčně. Bože jak hluboko klesla!

   Vymazat
 3. Patologicky antikomunistické rodině Kroupů (podivný otec plus tři zvláštní bratři) vděčím za to, že jsem nevolil Drahoše, kterého jsem vzdáleně ze své profese znal. Jeden z Kroupových synů vede divný spolek Post Bellum, který pozval Drahoše k výslechu. Drahoš odpovídal tak, že byl pro mne nevolitelný. Myslím, že Drahoš už pak nedostal příležitost, aby se významněji znemožnil.

  OdpovědětVymazat
 4. 15:26 "Patologicky antikomunistické rodině Kroupů (podivný otec plus tři zvláštní bratři)" - Zazpívejme si
  na nápěv pochodu cirkusáků z Prodané nevěsty: TÝ KLUKU PITOMÁ, TY SEŠ CELEJ TÁTA. sck

  OdpovědětVymazat
 5. Patologicky antikomunistický byl dříve kdekdo, než získal možnost srovnání obou režimů na vlastní kůži. Je příznačné, že v souvislosti s výročím pražského jara se důsledně "držela huba" o tom, že čistokrevný kapitalismus tady nikdo (s výjimkou tzv. disidentů - zaměstnanců CIA) nikdo nechtěl. Jak často v poslední době v "informačním" mainstreamu asi frekventoval pojem třetí cesta...?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokrok tady je, protože rok 1968 se začal označovat jako první pokus o barevnou revoluci v Cechách a na Slovensku. Jak známo, tento pokus byl zmařen. Zatím není odvaha šetřit, kolik lidí si mysli, že to bylo dobře nebo špatně.

   Vymazat
  2. 18:58

   Zájem vracet se k šedesátým letům (krom vzpomínky na srpnovou invazi) tu není. To dal najevo jasně už Václav Klaus, když nastartoval budování kapitalismu. Pro jistotu ovšem noví vládci považovali za nutné přijmout "Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu" (č. 198/1993 Sb.). Orwellovský zákon zpětně vykládající a přepisující dějiny se tak může stát i podkladem pro školní výuku.

   Přitom současné generace stojí dost bezradně i před otázkou Mnichova a Druhé republiky.

   Objevují se i názory, o kterých prozpěvovali už Voskovec s Werichem:

   "Když pošlo Rakousko, moc těch se zrodilo, co říkaj´: To za Protektorátu nebylo..."

   Vymazat
  3. Pane Kopecký nejvíce odsuzují invazi ti, kterým tehdy unikla o fous možnost se dostat k výnosným korytům. O co tehdy šlo, je zřejmé z vývoje po roce 1989. Restituenti a všehoschopní zloději budou také posedlí odsuzováním invaze. Okrádat dostali příležitost všichni. Někde to šlo snadno, jinde bylo třeba něco nového vymyslet. Primitivnímu nájemci bytů v Praze nemuseli ani moc vymýšlet. Peníze se jim do kapes sypaly samy.

   Jsou i takoví, kteří druhou barevnou revoluci tratili a přesto ji chválí. O jejich duševním zdraví lze pochybovat.

   O sobě bych uvedl, že zmařením první barevné revoluce jsem dostal příležitost odborně růst. Neměl jsem žádnou protekci. Drtivá většina absolventů studia takovou příležitost za tohoto režimu nedostane.

   Vymazat
  4. Já ale nemluvím o invazi, ale o šedesátých letech. Pokud soudíte lidi jen podle koryt, akceptujete dnes vládnoucí měřítka, a možná tak přehlížíte něco podstatnějšího.

   Vymazat
  5. Na invazi v zájmu zachování statu quo se shodly USA i SSSR. Barevnou revoluci tedy neměl kdo podpořit, kromě domácích politických nepřátel a ti na to neměli. Úkolem KSČ bylo vysvětlit, že přítomnost vojsk SSSR a pohyb po našem území je něco jako pohyb armád NATO dnes, který probíhá bez problémů (ještě pro něj upravujeme dálniční mosty).Problémem se stala následná normalizace, která zpochybnila komunisty v očích veřejnosti. Je pochopitelné, že se antisocialistické síly nemohly scházet se socialisty v jednom parlamentu,někdo musel nastavit nové mantinely, ale to SSSR v posledním kroku neřešil , to byla vnitročeskoslovenská věc. Členové KSČ byli kryptokomunisty v té míře, v jaké po převratu zahazovali stranické legitimace. Rozbití společenského systému provedli především lidé, schovaní uvnitř KSČ.

   Vymazat
  6. Pane Šmídl, komunisty propouštěli z podniku jako první. Vůbec nezáleželo na tom, co umíte, prostě když se o vás vědělo, že jste pořád komunista, letěl byste při nejbližší příležitosti.

   A teď se nám přiznejte, jestli byste zůstal ve straně a poškodil rodinu? Na venkově mimo Prahu jste o ekvivalentní místo nezavadil. Zbylo by dojíždět do Prahy a být týden od manželky a děti pryč. Knížecí rady si strčte do zadku.

   Vymazat
 6. Dobře to Paroubek popsal. Jen jeho víra, že jsme demokratickou zemí, mi připadá trochu komickou, neb pokud bychom byli, tak by mediálizátoří-padělatelé a lháři nemohli existovat. Nebo si to aspoň myslím, že by se měla demokracie přece jen dokázat zbavit takových lumpů a zaměřit se k heslu "pravda vítězí", které u nás s "důstojností" zadupávají vyznavači lži do vlastních výkalů. Demokracie k tomu mlčí - a je to tedy demokracie nebo diktatura moci peněz!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:33
   Demokracie mlčí, protože tu není! Bude tu, až si ji vybojujeme. Bude to těžké, protože lidé, především mladí mají vymyté mozky a jsou přesvědčeni, že žijí v demokracii.

   Štefan

   Vymazat
  2. Žádná demokracie tu není ta „slavná" zastupitelská jde proti většině národa. Jediná cesta je SPD a přímá demokracie když už ten kapitalismus musí být.

   Vymazat
  3. 20:44
   Pitomiové ze všech koutů - spojte se!

   Vymazat
  4. 20:48 Běž do hajzlu BLBE.

   Vymazat
  5. Pokud prohraná strana nebude ctít výsledky voleb, tak se tady budeme mydlit mezi sebou, a už to nebude sametová revoluce ale občanská válka ! Přemýšlejte rozumně , situace se vyhrocuje a žádná alternativa k ničemu nevede !

   Vymazat
 7. Pane Paroubku, mně stačil Váš komentář k vystoupeni
  Bangi a odsouzení ORTELU. Jste naprostý debil a politický exterimentátor na úrovni Sobotky.
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Paroubku, Ať vás volí ti, kteří milují Banga a nemají rádi patrioty, jako je/jsou ORTEL.


   Jak to na Eurosongu kdysi ječel Banga "A VEN ROMALE" také nedostal žádný hlas - takže ani od vás, ani od vašich žen a dětí. Tak co od nás chcete? Tůdle nudle.

   Vymazat
  2. Boží mlýny, …..

   Vymazat
 8. Místo - Pravda vítězí, u nás platí - Pravda vítězi.

  OdpovědětVymazat
 9. Omyl, za každého režimu platí - Peníze zvítězí. Jenom někdy je to lepší nebo horší pro většinu občanů. Jinak Paroubek je z rodiny tzv světských a to mluví o všem. Největší problém je státní aparát, vzdělávací systém a věrohodnost šířených informací. Zvrhlost většiny občanů pod čtyřicet let je tak ohromná že těch pár lidí co se ještě kontrolují a vědí co je to úcta a mravnost to nedokáže změnit. Kdybych si rodičům stěžoval na učitele nebo dostal poznámku, tak jsem to doma schytal jak se patří. Dnes rodiče šikanují učitele, proto učitelé problémy s dětmi neřeší a výsledkem je cochcák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítéz bere vše, tak má vždy prachy, ale někdy mu stačí informace, nebo drby a může vydírat, pak ho to přijde levněji.

   Vymazat
 10. Veřejnoprávní média se musí zbavit extrémistů.

  OdpovědětVymazat
 11. Ale Jiri vypada svihacky ,hodne nam zhubnul ,jak se zda ,asi zije na zebracence kdyz nema jiz zadnou partaj.slysel jsem ze se rozvedli s tou jeho tlumocnici ale to holt tak v zivote chodi ,Pitt co zil s tou uchylnou zidovkou co ji urizly kozy neb zidi maji zidoproblemy,se o tom se vyjadril -10 let pekla s Angelinou . No ani se mu nedivim o nich je to zname ,to aby mel chudak ten chuj ze dreva a navic lizpicnice no tebuch zdravim od Bakaly Kabaly z ostravy co nam ukrad ty baraky

  OdpovědětVymazat