Reklama

pátek 7. září 2018

Co vše mluví pro válku (3)

Jan Campbell
7.9.2018 VašeVěc

Za předpokladu, že NYT (New York Times) ve spojení s anonymním příspěvkem nazvaném I Am Part of the Resistance Inside the Trump Administration, zveřejněném 5.9.2018 nehospodaří s pravdou, co se týče identity autora článku, lze si dobře představit úroveň morálky a zbabělství jak v tomto prestižním deníku, tak i v aparátu prezidenta Trumpa. Za normálních okolností by každý profesionál nesouhlasící s politikou a vedením prezidentského úřadu dal výpověď, nehrál by si na spasitele USA s pomocí sabotáže (trestního činu) a vyšel by ze stínu na výsluní veřejnosti.
Protože nežijeme v normální době, tj. v době starých zvyků a zlozvyků, ale v době přechodu (kam, sám nevím), podobného tomu obou lidských pohlaví (jak to bude u bezpohlavních osob, nevím), nemůže ani synchronizované zveřejnění knihy světoznámého novináře – občas i lháře, pana Woodwarda nazvané Fear (která vyjde oficiálně za několik dní), překvapit. Proto ani reakce prezidenta Trumpa nepřekvapuje: Článek označil jako zbabělost(gutless) a knihu jako čistý kus básnictví samo sebe diskreditující. Pro nás daleko od prezidenta Trumpa je však důležité potvrzení, že v obou případech nic neodpovídá tolik opěvovanému demokratickému principu checks and balances, bídný text anonymního článku indikuje, že může existovat odpor uvnitř vlády prezidenta Trumpa a kniha, podle zveřejněných úryvků, není nic jiného, než zoufalá pomoc Demokratům v listopadových volbách.Neozpěvovaní hrdinové (unsung heroes) kritizují amoralitu prezidenta s pomocí umocněné amorality spolupracovníka nebo spolupracovnice prezidenta, autora knihy Fear a médií. Zapomínají přitom, že je zcela možný scenář, který jsem zveřejnil ve druhé části Co vše mluví pro válku (2) a myslel jako vtip: If Trump is impeached Pence becomes president. Pence pardons Trump and appoints him Vice-president. Pense resigns. Trump becoms president. And appoints Pence as his Vice-president. Liberal heads explodes.
Za předpokladu, že problém Ukrajina - Doněck - Luhansk zmizí jako levné denní menu z jídelníčku masových medií po vyřešení základního problému mezi USA a Ruskou federací, budeme muset po celou dobu čekání mít obavy a strach, nejenom z průběhu a výsledku konfliktu mezi USA a Ruskou federací, ale i z konfliktu uvnitř EU. V ní totiž dnes (6.9) označil německý ministr vnitra Seehofermigraci jako matku všech politických problémů.Landesverfassungsschutz (zemský úřad pro ochranu ústavy) bude oficiálně prověřovat AfD a jejího představiteleBjoern Hoeckea. Masný průmysl, kuchyně v restauracích a školní jídelny se budou smířovat s mizením vepřového masa na pultech a v jídelníčku. Nikdo z evropských politiků si nedovolí veřejně odpovědět na otázky typu: Jak je možné, že se minoritní cizí víra (u nás) dostala do školy v sekulárním státě? Jak je možné, že civilizovaná země jakou je SRN, ztratila tak rychle schopnost a vůli diskutovat a zaměnila tyto atributy demokracie za pomluvu, ignorování a křik slepic a opic? Křik doprovází před několika dny vydanou knihu autora T. Sarrazina, nazvanou Nepřátelské převzetí. V knize, kterou mám na stole, autor vysvětluje hlavní tézi: Praktikující Islám není kompatibilní se západním konceptem společnosti. Kdo a kdy bude učit Němce opět diskutovat, dnes nevím, představu ale mám.
Za předpokladu, že by se Rusko rozhodlo přiznat Doněck a Luhansk, podobně jako přiznalo Osetii a Abcházii si lze představit, že na zbytku Ukrajiny rychle vzniknou vojenské základny NATO (v co ale nevěřím, protože by to byl další hřebík do rakve jednoty NATO) nebo jednotlivých členských států NATO (což je pravděpodobnější varianta). S ohledem na čas letu raket do Moskvy v délce 2-3 minut a současnou úroveň důvěry a komunikace USA, NATO a EU s RF se taková situace nedá srovnávat s Kubánskou krizí (1962). Obsadit celou Ukrajinu dnes, nedává RF politický, hospodářský ani jiný smysl. Proto platí ministrem Lavrovem opakovaný citátAndreje GromykoLepší deset jednání, než jeden den války. Jak dlouho se ale bude rozhodování v Kremlu řídit obsahem citátu, nevím. Vím, ale že důvěra RF k USA, NATO a EU je nulová, že hospodářsky slabé Rusko vyhrávalo války nad mnohem silnějšími západními protivníky, a že hodnocení čínských zpravodajských zdrojů Haijiang a EastDay, podle kterých Rusko legalizovalo útok na svoji suverenitu svoji nečinností při náhodném nebo testovacím odpálení rakety ze stíhačky NATO v Pobaltí směrem k Rusku, není pravdivé. Minimálně ze současné pozice Ruska. Je ale kvalitní indikací nedůvěry ČLR k vysvětlování případu ze strany NATO. To stačí analytikům.
Za předpokladu, že dnešní útok nožem na Seepromenade v Curychu nebude vysvětlen jako teroristický útok, ale jako útok nemocného, je dobré si uvědomit v GŠ armády ČR, že téhož dne v dalekém Afganistánu, afgánský policista zabil 8 kolegů, aby mohl přejít k Talibánu.
Předpokládám, že dnešní přidělení hlavní role, obviněním prezidenta Putina, v tragikomedii Skripal & Co indikuje její pokračování na několik let. Proto se nebudu divit, dojde li během dalšího aktu k potvrzení informace, že zveřejněné fotografie obviněných Rusů, ve skutečnosti podobné fotografiím herců (Paul Collins a Jeffry Fields) ve filmu producenta Michael Killigan, nazvaném KGB Spy z počátku tohoto století, je výsledkem práce ruských sabotérů v anglických médiích. V podstatě je to ale jedno. Proč? Podle PM May jednat s Ruskem nemá smysl. V Bruselu se kající Facebook reagoval rychle, když jde o možnou pravdu: během 45 minut odstranil vše, aby pravda mohla v klidu růst a zrát bez kontroly veřejnosti. Opravdu nedává smysl se dále zabývat tragikomediíSkripal & Co bez konce.
Uvedené příklady hry na čekání se nabízejí jako důkaz, že smyslem života pro mnohé je nesmyslné očekávání, podobné Čekání na Godota ( Samuel Beckett). Čekání si ulehčujeme zabíjením času, který je nám přidělen. Odrážíme slova jako pingpongové míčky. Úkolem protagonistů není sdělit nám pravdu, ale zaplnit a zabít co nejvíce času před finálním setkáním USA – ČLR – RF na bitevním poli. K těm nově se nabízejícím se přiřadilaArktida. Je to téma na pokračování, ale již v novém prostředí. To definuje mimo jiné 4.9.2018 zveřejněný příkaz prezidenta Putina. Týká se informací a státního tajemství. Do něho patří to, co Rusko od 90 let dávalo Západu a rozvědčíkům zadarmo. Málokdo bude ode dneška vědět, kdo koho kryje, co se v Rusku děje a jaká bude cena za naše chování. V době nemocného Jelcina, byla moc oligarchů až těžko představitelná. V době zdravého Putina oslabení oligarchové posedávají v Kremlu a prosí. Přičemž by měli vědět, že žádné peníze nestačí na vstupné do mozku prezidenta Putina. Proto se i oslabení oligarchové, kromě mnohých ostatních smrtelníků budou muset učit rozeznávat pupíky a jejich formu u lidí, a interpretovat svá zjištění podle staré čínské mytologie, aby našli partnera. Souhlasu netřeba.

4 komentáře :

 1. Autore vysvětli prosím rozdíl:

  vojenské základny NATO (....) nebo jednotlivých členských států NATO (...).

  OdpovědětSmazat
 2. Kapitalismus nikdy nic nevymyslel, než válku. V době II. sv. války dodávalo neutrální Švédsko nejkvalitnější železnou rudu Hitlerovi, aby mohl vyrábět ty nejkvalitnější zbraně s kterými pozabíjel 70 milionů lidí. Celou II. sv. válku neutrální Švýcarsko financovalo Hitlera, poskytováním úvěrů firmám vyrábějícím zbraně, kterými byli zabíjeni všichni ti, co se Hitlerovi bránili. Celou II. sv. válku Americké firmy v Německu, jako Opel, vyráběly pro Německý fašistický průmysl. Celou II. sv. válku bylo Německé válečné úsilí financováno z Československého zlatého pokladu, který němečtí fašisti při okupaci ukradli v Praze a " Velká" Británie ač byla upozorněná o krádeži, převedla náš zlatý poklad na Říšskou banku, která pak z toho financovala leteckou válku proti Británii. Než II. sv. válka začala, tehdejší Sovietský svaz upozorňoval na nebezpečí fašistického Německa a snažil se vytvořit koalici proti Německu. Jenže západ v naději, že Hitler hlavně zaútočí na nenáviděné Rusko, naopak dělali Hitlerovi koridor přímo k hranicím tehdejšího SSSR a to mnichovskou dohodou a odevzdalo Československo Hitlerovi a pak, když Hitler 1. září 1939 zaútočil na Polsko, tak Francie a Británie, ač měly s Polskem uzavřené smlouvy, nehly ani prstem. Na co si dnes hrajeme? Všechno zůstalo při stejném. Západ, který si říká demokratický, se snaží zlikvidovat všemi dostupnými prostředky Rusko, aby ho mohl vyrabovat. A protože s tím Rusko nesouhlasí, připravuje se proti Rusku válka. Hraje se o čas, protože západ pokud nemůže vykořisťovat, dochází mu síly. Rusku stačí jenom manévrovat a čekat, až západ padne sám. Komu to vyjde, toť otázka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hitler byl jen figurka ,ale za smrt je zodpovědná zrádcovská Británie a Francie ! Dnes to dělají Amici a ženou Evropu do konfrontace s Ruskem !!! Je přísloví, kdo zaseje tak sklízí ,tak už brzy dojde na ně ! Jejích domovy budou rozvraceny a přestanou existovat !Tady někdo nepočítá ,že by Rusko neodpálilo svých 6000 jaderných hlavic ?! ,někdo si mysli že se dá potom tady žít ?! Člověk -parazit zničil tuto krásnou planetu !a určiti paraziti mohou rozhodovat o dalších parazitech ! Tak i matka Země se muže bránit a vyhubit parazita!!! jemu zapůjčenou krásu Země odejmout!!!

   Smazat
  2. Já mám jasno Rusko má o generaci lepší zbraně a zaútočit by byla šílenost. Takže Rusko si počká až zadlužený západ padne a bude líp.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.