Reklama

pondělí 24. září 2018

Cochcárna

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a rp
24. 9. 2018 PrvníZprávy
Toto pozapomenuté zdánlivě vulgární slovo vychází z věty: „Každý si dělá, co sám chce.“ , píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.


Odbornější výklad ho dává do souvislosti se slangovým slovem kulišárna, tedy tolerování špatné organizace řízení a kontroly, zkrátka anarchie. Nevím, zda je můj pohled objektivní, nebo trochu podjatý kvůli mému dřívějšímu zaměstnání, ale posledních několik měsíců mi připadá, že oblast české zahraniční politiky se dá jednoznačně označit oním slangovým slovem.

Příklady lze nalézt dnes a denně nahlédnutím do tisku. Asi to celé začalo nominací europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničních věcí a následným odmítnutím jej jmenovat ze strany prezidenta republiky. Hlava státu měla více důvodů ke svému vetu vůči kandidátovi, já za ten nejdůležitější považuji onen odér politika komunálního formátu, uklizeného do Bruselu. Po několika měsících, kdy Miroslav Poche působí na ministerstvu jako politický tajemník s personálními pravomocemi příslušícími pouze hlavě rezortu, jeho kandidatura má být stažena a nahradí jej Tomáš Petříček, který je druhý měsíc prvním náměstkem MZV.

Oficiálně na MZV bude mluvit zmenšená Pocheho verze, loutka Petříček

Přečetl jsem si jeho profesní životopis a zaujalo mě, že je téměř pupeční šňůrou spojen s Miroslavem Pochem. Nedělal mu pouze asistenta v Evropském parlamentu od roku 2014 až do července letošního roku (jen vloni sedm měsíců pracoval jako náměstek na MPSV), ale v této roli poradce pana radního se osvědčil již na Magistrátu, kde podobně jako jeho zaměstnavatel působil v dozorčí radě či představenstvu tří městských firem (Rencar, Úpravna vody Želivka a Želivská provozní). Takže alter ego neúspěšného nominanta, které bude nepochybně pokračovat v jeho dosavadní personální politice.

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Také druhá cochcárna pochází z hlubin Evropského parlamentu. V červnu letošního roku paní europoslankyně Michaela Šojdrová při nějaké příležitosti navštívila uprchlické tábory v Řecku. A nedělo se nic do té doby, než pan premiér Andrej Babiš přišel s heslem „Ani jednoho migranta!“ V hlavě české političky to vyvolalo tři měsíce staré vzpomínky a přišla s požadavkem přijetí 50 syrských sirotků, abychom ukázali Bruselu svou ochotu a vlídnou tvář.

Kupodivu se jednalo o chlapce ve věku 12 – 17 let, pochopitelně bez dokladů, takže o nich nevíme nic. Ani jejich skutečný věk, odkud že vlastně jsou, ani proč a jak odešli ze Sýrie. Nemohl jsem si nevzpomenout na Anise Amriho, kterému skutečně bylo 17 let, když odešel z rodného Tuniska do Itálie. Jako nezletilý musel navštěvovat školu, což jej rozhořčilo natolik, že ji vypálil. Nakonec v Berlíně kamionem rozjezdil vánoční trh. Myslím, že jeho příběh nemusí být tak atypický.

Přestože paní europoslankyně ví pouze to, že sirotků musí být 50, protože tak se vejdou do autobusu, celá kauza se rozeběhla dle klasického scénáře – mediální nátlak, citové vydírání, protesty, demonstrace, zostuzování těch, kdo si myslí, že jde o nedomyšlený, ne-li přímo hloupý nápad. Ovšem je to aktuální téma české zahraniční politiky.

Poslední příklad pak názorně ukazuje, jak to dopadá, když nefunguje naše ministerstvo zahraničních věcí. Vídeňská úmluva o diplomatických stycích ve svém článku 41, odstavci 1. říká, že osoby požívající výsad a imunit „Jsou rovněž povinny nevměšovat se do vnitřních záležitostí (přijímajícího) státu.“ V odstavci 2. se pak výslovně uvádí, že případná jednání budou vedena přes ministerstvo zahraničních věcí. V posledních měsících se v tomto ohledu choval poněkud nestandartně velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis hned ve dvou případech.

Jeden se týkal toho, že Česká televize odvysílala polský film Volyň, popisující tragické události II. světové války na západní Ukrajině, tzv. Volyňský masakr, kterého se dopustili příslušníci UPA (Ukrajinská povstalecká armáda) na polském obyvatelstvu. Ukrajincům se polský film skutečně nelíbí a několikrát proti němu protestovali. Pan velvyslanec Perebyjnis také. Přímo v České televizi!

Druhý případ je ještě závažnější. V rámci festivalu Dvořákova Praha vystoupila světoznámá americko – ukrajinská klavíristka Valentyna Lysycja. V květnu, když se její jméno objevilo na programu, ukrajinský titulář napsal organizátorům festivalu, aby ji nedovolili vystoupit, protože údajně podporuje Putina. Zkrátka žádal, abychom cenzurovali dle ukrajinských kritérií. Ukrajinci žijící v České republice dokonce sepsali petici proti účinkování V. Lysycji. Tento týden proukrajinský aktivista Tomasz Peczynski zorganizoval před Rudolfinem provokativní demonstraci a vyvolal incident s ochrankou klavíristky.

Ve státě, v němž se dbá na zákony a dobré mravy, by se něco podobného nemohlo stát dvakrát po sobě. Ovšem, když zahraniční politika funguje jako cochcárna či kulišárna, můžeme připadat jako bezprávná kolonie úplně kdekomu, končí komentář Jaroslav Bašta.


- - -

32 komentářů :

 1. Dobrý postřeh pana Bašty. Ale co múžete čekat od implantátu Sobotky. Jenom Babiš a Zeman (asi jako dobroděj ČSSD) mohli tohoto ignorata a nastrčeného - dříve - předsedu sněmovny. Přijmout jako svéprávného nástupce neumětela Sobotky. Jeden příklad s podobným idividuem Grosem asi ČSSD nestačil. Začínám pochybovat nejen o inteligenci a to není jenom pjorativní přirovnání o dušení úrovni voličů ČSSD ale i o úrovni těch kteří s nimi jednají protěžujía je ale hlavně je přijímají do vlády. Běda zemi které tato lůza vládne.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 2. Valentyna Lysycja je rusko-polského původu. Narodila v Kyjevě.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Valentina_Lisitsa

  Anglická verze wikipedie považovala uvést kontroverzi:
  Lisitsa has received criticism for her opposition to the Ukrainian government and support of pro-Russian separatists since the 2014 pro-Russian unrest in Ukraine and the ensuing armed conflict.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím jsme v ČR tak používejte český jazyk. Nebo je majitel tohoto webu světoobčan? Nemám rád německé,anglické a jiné nápisy bez překladu jako vývěstní štíty. Prosím administátora o nápravu.
   Václav z Plzně

   Smazat
  2. Pane Václave, jak můžete přežít v EU bez znalostí jazyků? Jak vidím, vy nemůžete nakupovat v supermarketu.
   Lisitsu kritizují za její opozici ukrajinské vládě a podporu proruských separatistů od roku 2014 a proruských nepokojů na Ukrajině a následného ozbrojeného střetu.

   Smazat
  3. 22:24 já, tuším, že dobře ovládám krom mateřštiny tři jazyky. Ruštinu, Němčinu a Angličtinu. Slovensky hladce čtu a mezi Slováky, aniž bych věděl, přecházím do Slovenštiny. Přesto si dovolím požadovat, aby v prostředí českého státu byla kontaktním jazykem přízvukem a protahovanými koncovkami nemršená Čeština, ve sdělovacích prostředcích a na úřadech spisovná. Spisovnou Češtinou samozřejmě není Pražština jak se klube např. z madam Augustové na ČT 24, její "šoféři", "pasažéři", "helmy", "muzika" atd. atd., její "policisti" namísto "policisté" apod., když "se" všechno uskutečnilo samo sebou bez toho, že bylo uskutečněno, schváleno, navrženo ... Nevzdělaná ignorance poznamenaná pražštinou dávných adolescentů ... Kdo a kde jsou jejich vzory? Jaké že to absolvovali školy? Vy 22:24, jste se musel k té své anglině dopracovávat s nemalou námahou, když ji tak zdůrazňujete, dokonce hádám že příslušné nosovky za žádných okolností, možná ani v postelových situacích, neopouštíte. Pokud Bůh dopustí, ovšem. Nafoukanče.

   Smazat
  4. Už sem píšou jen Václav Dvořák a Hovnolulan, kteří to tu mají jako soukromou párty, kluci vopičácký.
   Václav se v Plzni nic nenaučil, jako každej, Pospíšil nebo Dvořák.

   Míval jsem vodtama vzdálenýho bratrance, kterej se naučil hrát jeden akord na kytaru a jakmile se v blízkosti vyskytla kytara, hned se jí zmocnil a začal do ní řezat.

   Protože ty lidi u kterejch v létě bydlel byli taky jeho vzdálený příbuzný (asi jako celá sudetská vesnice volyňáků, kam jsem jezdil na prázdniny) byli majitelé jediné televize ve vsi (strejda ji dostal v elektrofabrice na poukaz, protože jako inženýr jedinej dokázal sestrojit anténu, která by chytla z Varů signál), nebili jsme ho a trpěli.

   Pak se ještě naučil vyřvávat Hippy hippy shake což bylo snad ještě otravnější než Blue Suede Shoes (vpodstatě to píšu pro Václava Dvořáka zez Plzně), paranormální skladbičku, která figuruje ve filmu Muži, kteří civí na kozy.

   Což je dokument (Dvořák jako "dokumentarista" bezpečně netuší) o tajném programu (skutečném) Pentagonu, kdy se skupina paranormálů snažila civěním zabít sudokopytníka.
   Koza je ale tvor nadaný mnoha talenty (jen ty Kozy na Bikini...), takže nakonec vítězí.
   Hraný dokument.

   Jak se dalo čekat, dal se chlapec po dvou letech učňáku k VB, kde už byl jeho tatík.
   V Plzni se policajt neztratí.
   Pořád nám psali pohledy k Vánocum a Velikonocum, aby nám ukázali.
   Rodiče, pokud vím, jim nikdy neodpověděli.
   Nač přivolávat neštěstí.
   Tolik o Plzni.

   Smazat
  5. Englis je jednochej ja se ho napriklad poucil za meho letu do afriky kde jsem jako vedouci verejnyho domu pro cerny ho nekdy pouzival.na priklad hovno =shit ,fuckit =soustat a ruzne tak noproste lahodny jazyk jen to "th" mi dela potis ,nema predni zuby a tlakem na protezy prilepene je odlepuju.Pro hurvinky mongoloidni th se uziva pri na priklad cankju spravne thankju Cankju rika pritel Lieberman z Israele od Bibihi

   Smazat
  6. Libi rika cast " aj cink" co to je hovnocuc?

   Smazat
  7. Lieberman dělal v Moldově vyhazovače v nálevně.
   Tam je to samej cikán a Moldovec.
   Tak má ty zuby asi taky nalepovací.

   Smazat
  8. 0:12, o:35, 0:41 výborně!

   Smazat
  9. 23:57 Si umektanej debil, Augustová je vod nás z Liberce! Tak jaká zas "pražština"? To leda tebe někdopraštil po kebzně:)) Prej "policisté" - kdes tohle zaslech?!? To jenn Morávaci jsou tak nablblí že žvaněj takhle naškrobeně. Vodjakživa "policajti" nebo "poliši" a jen nehorším případě "policisti". Když už to musí bejt.

   Smazat
 3. Doufám, že obyčejný občan, už pochopil, že ČSSD pěje svou poslední labutí píseň.Při svém průměrném chápání politiky mne nenapadlo, že uvnitř této strany probíhá litý boj. Že existuje frakce Sobotka a ti druzí se dalo tušit, ale že do boje vyrazila nová frakce ČSM (Česká socialní mládež) je pro mne novinka.Tito mladíci se hrnou ke korytu, cítí se pvoláni a zkušení, jejich vůdce snad má být pan Poche s aprobací nejen zemědělského inženýra a za ním pan Petříček se zkušenostmi z magistrátu Prahy. Díky "letité" politické praxi a díky tomu, že lecos vědí, jsou oba přesvědčeni, že budou přínosem pro politiku naší země. Je mi opravdu líto jedné z tradičních politických stran, že tak hluboko klesla a plete si politiku s polikařením. KDU nezůstala pozadu, do Bruselu dodala paní Šojdrovou, která se zviditelnila pokusem o záchranu 50ti sirotků z Řecka. Upřimně řečeno,je to jakýsi alibizmus,EU má navíc. Poslední mi leží na srdci Čápí hnízdo,pitomost od Babiše (nyní premiéra),ale že to někdo honem musel bonznout v EU a ne to včas vyřídit u nás doma,není fér.

  OdpovědětSmazat
 4. Nevím, proč se o ,,sirotcích " tolik mluví. Leoexpressem se mnou ve vagonu cestovala skupina 12 cizinců tmavé pleti. Byli hluční, což je pochopitelné, orientace podle nápisů ve vagoně jim k ničemu nebyla a vlak je povinně místenkový. Vystoupili někde mezi Ostravou a Košicemi.

  OdpovědětSmazat
 5. 23:57 A: "budeme rozmyslet" a jiné patvary, hlavně v ČT, v rozhlase je to přece jenom lepší.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemám rád vulgarity, jako pan Bašta a i já si myslím, že třeba slovo "pochcárna" , tj. pocheho ne chcánky, ale pocheho camry je terminus technicus.
  Jinak nic nemám proti adopci kojenců a snad batolat, ale jak jsme již slyšeli, bylo by to v rozporu se zákony Sýrie a s mezinárodním právem. To snad jen post/neonacistické Norsko vyvlastňuje či znárodňuje děti nejen českých maminek. Tož vyhýbejte se Norsku obloukem, tedy "norkárně", tj. ne krákajícímu Norsku, ale "kárajícímu" rasistickému. Pokud máte zdravý rozum!

  OdpovědětSmazat
 7. Ten problém s Pochem je daleko jednodušší, než se snaží Bašta napsat - Poche si troufl kritizovat teroristickou, rasistickou, teo-etnokratickou diktaturu pseudostátu Izrael, a to mu židofilní pomatenec Zeman nemůže odpustit... Jak prosté, milý Watsone!

  OdpovědětSmazat
 8. 10;10
  Kulový víš,Pche je zasranej sluníčkář a vítáčskej KSINDL!

  OdpovědětSmazat
 9. Za pocheho úplně stejného xindla:

  http://svobodnenoviny.eu/petricek-misto-pocheho-aneb-z-blata-do-louze-to-je-politika-cssd/

  OdpovědětSmazat
 10. Ad 10:18: To taky, ale primární je ten důvod, který jsem napsal. A propos, ta imigrantská vlna je přece způsobena tím, že žiďáci zničili Blízký Východ.... Kruh se uzavírá! Takže ty jsi jen poněkud zabedněný, soudruhu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tedy nejsem ten zabedněný soudruh, kterého máš na mysli, ó pane vašnosto. Ale není to vina Izraele, že stát Židů byl zřízen na území, které po staletí patří Palestincům. Ten odkaz, že před 3 tisíci roky patřilo toto území Židům a proto mají na něj nárok i dnes, je hodně, hodně přiblblý, zejména pak, když to říkají třeba Amíci, kteří okupují země indiánských národů a asi se nehodlají tozho území vzdát - určitě ne bez boje. No a to přesně se požaduje po Palesincích, aby se vzdali své země, ostatně to němečtí nacisté, nejen sudeto chtěli po Češích před 80 roky, také s odkazem, že v 6.-7. století po Kristu zde žily germánské kmeny. Když nás budou nyní okupovat po pár století muslimové a my se rozprchneme po světě, kde nás nebudou vyhlazovat, tak po pár stoletích, či tisíciletí se určitě budeme marně dovolávat svých práv v někdejší domovině. Tedy tragickým omylem, který si vyžádal již miliony mrtvých, bylo odškodnění židů za jejich pronásledování nacisty tím, že jim byli předhození Palestinci a jejich země k okupaci. Tragické je ovšem i to, že se Židé příliš přiučili od svých masových vrahů. A tak jen vidíme, že se 70 roků Palestinci domáhají svých práv ve vlastní domovině. Že činí tak pomocí zbraní a partyzánskou válkou, stejně se nedaří - za jednoho zabitého žida židé zabijí 10 Palestinců, jak mluví statistiky.

   Smazat
 11. 10,44
  ŽidÉ nejsou zrovna drahoušci,ale Blízký Východ mají na svědomí UAAS OKUPANTI,ty kašpárku z rohlíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle hloupý ses už narodil, anebo to jen předstíráš? To neumíš počítat do deseti, dát si jedna a jedna dohromady?... Že se raději nedíváš na Novu, tam patří myslitelé tvého ražení....

   Smazat
  2. "My, židovský národ, kontrolujeme Ameriku a Američani to vědí." Ariel Šaron, 3.října 2001

   Smazat
  3. Já jsem po řeckých předcích PRAVÝ Žid. Nespojuj laskavě tu kremelskou plešatou svini s PRAVÝMI Židy! PRAVÍ Židé jsou vybráni svými specifickými vlastnostmi, aby vládli, jsme k tomu předurčeni. Stačí se podívat na distribuci IQ v rámci planety. My máme banky, máme technologie, máme vliv. S tím je nutno se smířit a raději po dobrém.

   Izraelská svoloč, co se kamarádí s tím kremelským bastardem, NEJSOU PRAVÍ ŽIDÉ. To je koneckonců vidět i na jejich průměrném IQ, které dosahuje průměrných hodnot evropských. Stejně tak není PRAVÝMI Židy ta pakáž, o které si to myslíte. Tedy ani ta směšná individua s kozími bradkami na fotce s tím kremelským smradem. Je to ortodoxní odpad vhodný do .....

   Pravých Židů je málo. Ti ostatní se mi hnusí, ale jsou vhodní jako maso, a až se nám nebudou hodit, hodíme je přez palubu. Proto my PRAVÍ podporujeme Araby, což je PODSTATNĚ schopnější komunita.

   Kremelská svině, ten trpasličí výhřez, všechno rozjebal, zničil světový řád. A ta svině Trump nejen že odmítá s ním jednou provždy zatočit, ale cpe se zpět do Izraele.

   Smazat
 12. 1104
  Ty jsi zřejmě odkojenej Čt 24,je to vidět na tvých blábolech,ynteligente.
  Šaron takovejch pitomostí nakecal,ale teď mu vzorně sekunduje Trumpeta!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Argumenty jako hrom! Jak jsem už psal, přihlouplý divák Novy...

   Smazat
 13. 11,29
  Za to ten tvůj argument,ale divák Novy je teda pekelně pevnej v základech,ty DIVIAKU Z ČT 24.

  OdpovědětSmazat
 14. Prosím vás, když je někdo ,,nezávislý" , tak taky jenom provozuje ,,cochcárnu" ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom to, třeba i osamělý hlas volající v liduprázdné poušti, nebo hlas podobný hlasu humanisty, modlícího se v Jeruzalémě od roku 1947 u Zdi nářků o mír pro lidi celého světa... aby mu nakonec, v okamžiku smrti došlo, že celý život mluvil do zdi.

   Smazat
 15. 8:18 - Pokud jsi pravý žid, tak se ozvi Světovému židovskému kongresu, poněvadž ten hledá židovský genom od roku 1973 a stále ho nemůže najít. Být žid je totiž totéž jako být katolík nebo muslim. Žádný židovský národ (natož pak rasa!!) neexistuje, je to čirá fantasmagorie!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.06 To myslejí vážně, nebo vyprávěj pohádku pro Gójim? Zkusej to namlouvat následníkům NEJVĚTŠÍHO IZRAELCE VŠECH DOB Rabína OVADIA Josefa blahé paměti... A Dítky Izraelské vás poženou z Beliálu až k Balmorálu a zase zpátky! 5779 let na to!

   Smazat
 16. Ad 11:37: To neříkám já, to říká profesor historie z Telavivské university Šlomo Sand v knize Jak byl vynalezen židovský národ. A pokud jde o toho lžižida Ovadia Yosefa - ten se proslavil tím, že někdy v roce 2006 prohlásil: "Židé jsou vyvolený národ. Ostatní lidé jsou tu jen pro to, aby jim sloužili." Každý jiný by měl na krku obvinění z rasismu, tenhle nadutý obřezaný magor tomu samozřejmě unikl. Díky Bohu, že už je po něm.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.