Reklama

neděle 2. září 2018

ČPP, aneb Černý Petr Poche

Jiří Baťa
2. 9. 2018
Ne, to nejsou všechno jména ani příjmení, jméno je jen to poslední, Poche! V souvislosti s dosud neobsazeným postem ministra zahraničních věci je jméno Poche velmi frekventované, je totiž ČSSD až podezřele usilovně prosazované, na druhé straně však prezidentem pro jmenování neakceptovatelné. Je to dáno kontroverzní osobou nositele tohoto jména. Proti právu ČSSD, která jej původně nominovala na post ministra zahraničí nelze nic namítat, problém přichází v okamžiku, kdy jej prezident republiky, na rozdíl od všech ostatních navržených kandidátů na ministry vlády, odmítá ministrem zahraničních věcí jmenovat. Ani jemu nelze právo na nejmenovaní navrženého kandidáta na ministra upírat, má na to právo dané mu Ústavou. Dalo by se tedy ze strany ČSSD, potažmo předsedy Hamáčka očekávat, že přes delší dobu vedenou slovní korespondenci (potyčku) mezi prezidentem a předsedou ČSSD Hamáčkem, event. i premiérem Babišem, bude vedení ČSSD postupovat uváženě, odpovědně a racionálně, že bez dalších problémů navrhne jiného člověka na tento post. Bohužel se tak nestalo. To potvrdil už tím, že tuto problematikou přehodil na „povolební“ kolej, kdy k tomu prý bude více času a prostoru. Řešení je to sice značně iracionální, ale Hamáčkovo!

Současná situace si vynutila opatření, že předseda ČSSD Hamáček z výše uvedených důvodů zastává jak funkci ministra vnitra, tak „v záskoku“ a dočasně i funkci ministra zahraničních věcí. Je si sice vědom, že „posed“ na dvou židlích není ani pohodlný, ani praktický, přesto se evidentně nesnaží problematiku obsazení postu ministra MZV racionálně řešit. Je smutné, že se ČSSD a sám pan Hamáček ohání tvrzením, že vzniklou situaci nezavinila ČSSD v domnění, že veřejnost je nejen hloupá, ale i slepá a hluchá.

Zatímco prezident má právo na jmenování nebo nejmenování, tj. odmítnutí navrženého člověka do funkce, nemá více možností jiné volby než ano nebo ne, zatímco jak pan Hamáček, tak celá ČSSD má celou řadu možností ze svých řad (případně i mimo) najít jiného vhodného člověka, který by byl přijatelným jak pro prezidenta, tak i pro premiéra vlády. Jenže pan Hamáček furiantsky trvá na svém, že Poche je jediným možným kandidátem a při prosazování je zřejmě ochoten jít hlavou proti zdi (Pražského hradu). Že to bude hodně bolet je nasnadě, ale pan Hamáček má zřejmě nejen tvrdou hlavu, ale také rád nosí kabát, ušitý z ostudy. Je skutečně až zarážející, jak si nejen Hamáček i vedení ČSSD podřezávají větev, když se veřejně a hlavně do řad svých členů nechávají slyšet, že chtějí ČSSD pozvednout, vzkřísit, vytvořit důvěru v její schopnosti a podobné bla, bla, bla a činí pravý opak.

Dalo by se říct, že je to jejich problém a naše zbytečná starost, ale ní to tak úplně pravda. Ministerstvo zahraničních věcí je natolik důležité, že v současné napjaté situaci nejen s imigrační problematikou, ale celkovým stavem a situací v Evropě a ve světě, je fungující, plnohodnotné ministerstvo zahraničí přímo nepostradatelné. Konec konců to je i podstata v prezidentova zamítavého stanoviska a postoje ve věci (ne)jmenování Pocheho. Pan Hamáček, suplující ministr zahraničí to sice chápe, ale dělá, jako by se jednalo o ministerstvo pro pěstování borůvek a lesních plodů.

Pozornost a zájem nejen veřejnosti však vyvolává i osoba samotného pana Pocheho, který je sociální demokracií vehementně prosazován a protlačován. Něco málo se o osobě pana Poche ví, jsou to však běžné, banální záležitosti, které nemohou dát relevantní odpověď nebo vysvětlení, proč zrovna on a ne někdo jiný. Nicméně neobyčejná zarputilost, neústupnost a umíněnost ČSSD a pana Hamáčka na straně jedné, zatvrzelost, neústupnost a možno říct chucpe pana Pocheho dává tušit, že celá záležitost má nějaké tajemné pozadí, které hraje mimořádně důležitou roli . Vzbuzuje to dojem nějaké kulišárny, které se ČSSD nechce vzdát, protože pro ni bude mít, v případě prosazení Pocheho, zcela jistě nemalou důležitost a také význam. Jinak si lze sotva rozumně vysvětlit, zdůvodnit a pochopit umanutost Hamáčka a ČSSD na prosazení pana Pocheho na šéfa MZV.

Má-li to být součást snah a úsilí o zmrtvýchstání, oživení a posílení postavení a vlivu ČSSD na politické scéně, pak jde spíše o kopání ještě hlubší jámy, než ve které se ČSSD nachází. Nu, když pan Hamáček říká, že za současné problémy s (ne)jmenováním ministra zahraničních věcí není zodpovědná ČSSD, asi má za to, že pomyslný „zakopaný pes“ je někde na Pražském hradě nebo v Lánech. Bylo by však naivní se domnívat, že to bude Hrad, který půjde a psa vykope. To by si měli Hamáček a vedení ČSSD hóóódně urychleně uvědomit.

17 komentářů :

 1. Poche - profláklá falešná mince. Jeho nasazením má být zlomen odpor českého národa, premiéra Babiše a prezidenta Zemana k migraci ! Byla by to žába na prameni sloužící k okopávání kotníků premiéra a prezidenta, výrobna potíží a zajištění protičeského postoje EU !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poche je IV. Říši oddaný, v Bruselu osvědčený kandidát na protektorátního ministra "Nadnárodního zaprodávání do zahraničí. NEIN, DANKE.

   Smazat
 2. Jeden jak druhý, druhý jak třetí. Gross, Sobotka, Dienstbier, Valachová, Poche, Dolínek a pod. - generace mladých úderníků ČSSD, kteří kromě práce v aparátu strany nikdy nic pořádného nedělali. Jsou však schopni řídit chod vesmíru a proto si myslí, že chod České republiky zvládnou jednou rukou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě přidat Hamáček, Marxová a řítí se k nim Zimola.

   Smazat
 3. Měl by je Babiš kopnout do zadku a vládnout s SPD společný havloidní nepřátelé stejně vřískají tak co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláda Babiše s SPD už byla téměř dojednaná . Jenže došlo k tomu , že Babiše nakopla do zadku "mutti" Merkel a všechno bylo přes noc jinak .
   Takže je jasné , že Babiš bude skákat jak bude tato jalovice Merkelová pískat .

   Smazat
 4. Nerozumím tomu, proč má být lotr tahající léta nitky v zákulisí - tedy Miroslav Poche (podobně jako Březina či Hulínský) označen slovem "kontroverzní".
  Jaképak "tušení" "tajemného pozadí", když to štěbetají pražští vrabci na střeše?!

  OdpovědětSmazat
 5. význam osobnosti v dějinách ...
  Spíše význam funkce: i pouhý ministr může být nezvladatelnou střelou pro vladu i celý stát.

  OdpovědětSmazat
 6. Bohužel, Merkel drží Babiše přes investice v Německu a kdoví co ještě za koule.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:32 "... Merkel drží Babiše...za koule." - Špatně!
   Za pindíka! Andrejka jedině za pindíka. Za koule ho tahaj´ PIRÁTI.

   Smazat
 7. ten Poche je ale odpornej nadutec,fůůůůj

  OdpovědětSmazat
 8. Tvrdohlavý prezident je v dnešní době namístě, ještě že na Hradišti sedí Zeman a ne želé. Cihlu na stavbu přidal i Babiš, co lepšího si přát. Hamáčkovi se nedivím, šalamounsky odložil další kolo boxu po volbách, proč ne, když mu jdou další ministerské platy. Je vidno, že mamon je důležitější než perspektiva jeho strany. Toť hloupá strategie.

  OdpovědětSmazat
 9. pan hamáček si neuvědomuje, že tím jak hájí neobhájitelného pana pocheho, likviduje sám sebe, ale taky čssd. nebo to ví a dělá hrobníka rád a s chutí.

  OdpovědětSmazat
 10. Nikdy jsem si nedokázal představit stranu, která by dokázala ničit svou budoucnost způsobem, který předvádí soc.dem.Ti lidé se fakt museli zbláznit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:27 "Nikdy jsem si nedokázal představit stranu, která by..." - A výrok soudu:"NEVINNEN, PROTOŽE TO JENOM PODEPSAL" (causa Libor Novák za v prospěch tatíčka Klause), Vaše představivost vstřebala?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.