Reklama

pátek 14. září 2018

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Sandra Wain
14. 9. 2018   Outsidermedia
Je s podivením, že ještě dnes, po téměř třicetiletých tvrdých zkušenostech naší občanské společnosti s drogami, dokáže někdo v médiích nebo na ulici vypustit z úst takový upocený ubohý blábol, že za narkomanii dětí a mládeže prý mohou zejména rodiče, neboť své děti špatně vychovali. Divím se, že takovému idiotovi nešťastní rodiče fetujících potomků neutrhnou nohu a že jej s ní neumlátí.

Podle zprávy ČTK u nás denně dochází ke čtyřem sebevraždám. Někteří to přičítají potěšujícímu růstu úrovně blahobytu, ekonomiky, svobody a demokracie, jiní zase rostoucímu mravnímu úpadku společnosti. Možná je to to svým způsobem jedno a totéž. Vybrat si může každý sám, obvykle podle úrovně svého ekonomického zajištění a finanční nezávislosti. Zpráva ČTK neuvádí, kolik z těch čtyř mrtvých denně je mladých lidí a kolik z nich bylo pod vlivem drog.

Jsme unaveni z blahobytu. Někdy z toho těch druhých, někdy i z našeho. Blahobyt unavuje, vyčerpává, vysává, vykořisťuje. Vytváří bídu, nedostatek, sociální marasmus a samé jiné pro parazitní ekonomiku potěšující věci. Jsme unaveni z marného vytváření blahobytu. Existenční problémy neřeší.

Sebevražda není nijak izolovaným aktem od světa jevů. Podílí se na ní spojené nádoby osudu, povahy a prostředí. Sebevražda jednotlivce se velmi podstatně týká nejen rodiny, ale i celé společnosti. Je s podivením, že ještě dnes, po téměř třicetiletých tvrdých zkušenostech naší občanské společnosti s drogami, dokáže někdo v médiích nebo na ulici vypustit z úst takový upocený ubohý blábol, že za narkomanii dětí a mládeže prý mohou zejména rodiče, neboť své děti špatně vychovali. Divím se, že takovému idiotovi nešťastní rodiče fetujících potomků neutrhnou nohu a že jej s ní neumlátí.

Každý rodič nemá zavčasu tolik štěstí, aby se dostal do správné sociálně psychologické poradny, kde by mu vysvětlili, jak se věci s narkomanií ve skutečnosti mají. Kdyby spadla opona a seznali by pravdu, možná by se definitivně nervově zhroutili. Všechno je jinak. Rodiče jsou odkázáni na naivní a drzé klamání médií, sprosté provokování trhu, stereotypní omílání protidrogových odborníků a na lhaní svých vlastních dětí. Když svého potomka pohřbí, je již pozdě.

Za reálného socializmu poskytovala rodina větší míru svobody a bezpečí nežli státní zřízení. Dnes je tomu naopak. Rodina děti omezuje, zatímco kanály veřejných stok jim nabízejí úžasnou svobodu. Ovšem za peníze, bez kterých se ani školní mládež nijak neobejde. Místo aby děti tíhly k rodině, prchají za dobrodružstvím, štěstím, svobodou a změněnými stavy vědomí na ulici. Ta je jejich přítelem, nikoliv upracovaná máma a sedřený táta, kteří jim sobecky nechtějí dávat neomezenou apanáž. Čím více budete střežit a poučovat své potomky, tím to může být horší, a tím více vás mohou při dospívání podvádět. Pokud ovšem nebudete mít doma mentálně zaostalé děti, které věří princeznám a fotbalistům.

Nepomůže vám nikdo. Ani škola, ani psychologové a psychiatři a ani policie, která z principu pomáhá a chrání především stát, jeho vlastníky a jejich legální i nelegální ekonomiku. Zůstanete se svými problémy zcela sami a bezradní. Vaši známí, přátelé, příbuzní i spolupracovníci, kteří podobné případy doma nemají, vám nebudou rozumět ani věřit. Budou vaše problémy bagatelizovat potměšilými žvásty, které pochytili z médií. Záhy takové pokusy vzdáte, neboť abyste přežili a živili státně požehnaný veřejnoprávní organizovaný zločin, budete muset poctivě chodit do zaměstnání, nejlépe do dvou.

Nesmíte marodit. Na vašem pracovním výkonu nesmí být vaše údajně pouze osobní problémy znát. Budete muset splácet hypotéky, všemožné dluhy, zástavy, penále, exekuce a jiné výpalné. Všichni se budou na vás chtít přiživit. Všichni upíři, mrchožrouti, šmejdi, hyeny a svině vás budou chtít odrat, roztrhat a sežrat. Všechny ty honosné zdravotní pojišťovny, banky, půjčovny peněz, pečliví exekutoři, dopravní podniky, vykonavatelé, vymahači, vyděrači, vetešníci, pouliční prodavači drog, soudy, soudní úředníci, ministerstvo spravedlnosti a všemožní jiní další budou proti vám nanejvýše spravedlivě a legálně zastávat spravedlnost. Žijeme přece v právním státě, a právo platí pro všechny bez rozdílu, podle peněz a moci.

Žijeme ve zlomyslném, prohnaném a drsném konkurenčním prostředí, které se snaží nalákat, oklamat, ulovit, vysílit, využít, zneužít a pozřít slabší kořist. Slabší kořist se systematicky průmyslovým způsobem vytváří z občanské veřejnosti. Tou jsou především obyčejní většinoví lidé, hostitelé. Prostřednictvím jejich exploatace se pak exploatují zvířata, rostliny a vůbec celá příroda.

Člověk je vzdor jakkoliv dnes tolik eskalující vulgární individuálnosti, bulvárnímu egoizmu a nespolečenskosti tvorem nanejvýše společenským. Sebevraždu nelze posuzovat jenom výlučně jako sebevraždu, ale i jako vraždu, a dokonce i jako vraždu společenským systémem plánovitě a zločinně organizovanou. Je to také naše chyba, zločin nás všech, když nenecháme z hlouposti, lhostejnosti nebo výhod dopustit na konkurenční prostředí. Podobně jako vražda, také sebevražda postihne více lidí a dříve nebo později vlastně i celou společnost.

Možná vás také zasáhla ona nepříjemná denní statistika. Možná i někdo z vašich blízkých dobrovolně povinně odešel z tohoto slzavého údolí, z tohoto parazitního ráje ekonomiky. Ztrátu pocítíme obvykle až po ztrátě. Výši škody před škodou neznáme. Možná ji předtím ani znát nechceme, a teprve později si uvědomíme nepříjemné následky.

Takový je osud, zejména pokud žijeme v společnosti, kde se uctívá a vzkvétá svoboda, demokracie, ekonomika a blahobyt. Ovšem jen pro někoho. Takový je úděl tam, kde se z parazitních ekonomických důvodů zdůrazňují jenom libá pozitiva a zastírají se nelibá negativa. Nebo kde se na strašení náramně rozpouštějí a vydělávají nehorázné peníze. Takové je určení lidí, kteří žijí v duševních odrazech umělé reality, kterou jim servírují vlci v kůži beránčí, farizejové, zákoníci, a jiné plémě ještěrčí, na které nadával před 2018 lety již Ježíš. Toto je nový řád světa, nový neřád, který směřuje vždy jenom k horšímu, od zlých příčin ke zlým následkům.

Nemusíte se ničeho děsit, čtyři vraždy denně, drahoušku, to je naprosto legální postup, který neustále svým myšlením i skutky schvalujeme, abychom přežili s hrůzou z onoho v tomto zoufalém entropickém světě, nad kterým bdí naše nezávislé soudy, včetně toho soudu posledního.

- - -28 komentářů :

 1. Za socíku byl přístup k drogám těžší, a tak se vesele chlastalo.
  Znal jsem člověka (asi 24 let), který někdy kolem roku 1984 pustil plyn sobě a své přítelkyni (16 let),jelikož to tady "stálo za houby".
  Chlastal, a mám dojem, že i fetoval.
  Problém možná není v kapitalismu, ale v životním stylu: btw, kolik sebevrahů to udělá/udělalo za střízliva? Jenomže, to tak nějak každý ignoruje, jelikož alkohol je nedílnou součástí naší kultury, a tak hledáme důvody kde se dá: někteří tam a jiní tady, a všichni dohromady vypijeme moc.
  Sedřený táta, no nevím, já se stýkám i s manuálně pracujícími lidmi, ale nějak jsem si nevšiml, že by byli sedření; v podstatě nechápu, proč mají rodiny, když je jim nejlíp na nějaké "akci". A fakt je, že ani oni to mnohdy neví, podle toho jak se vyjadřují o svých partnerkách. Důvodem je nejspíš to, že se to tak prostě dělalo, je to normální, a tak každý trouba, který nemá jiný zájem než fotbal a pivo, k tomu ještě přibral i manželku a děti, aby byl dokonale šťastný; v každém případě jim má kdo vařit a chodit pro cigára, stejně tak tomu bylo i v naší "rodině". Jenže s tím je dnes už problém, protože i emancipované ženy chtějí svoje práva..
  Takže asi žiju v nějakém jiném světě, nebo co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že společenský systém formuje i životní styl, který následně přináší problémy svým nositelům.
   Nevím jak je to jinde v republice, ale pokud chcete vidět sedřené lidi, přijeďte se podívat do průmyslové zóny na Novou hospodu u dálnice do Německa. Zrovna nedávno jsem projížděl a dost dlouho jsem ten obraz nemohl dostat z hlavy. Němě stojící šeď lidí bez výrazu, či spíše vyplé stroje z ukončené šichty, čekající na zastávce na odvoz k repasi. Naproti autobus přivážející již zrepasované stroje, připravené na novou šichtu. Ty zatím nevypadaly tak zuboženě a bezduše. No hnus jako z antiutopického filmu. Den co den, pořád to samé, pořád ta samá scéna. Generátor naplňujícího života se všemi spojenými dopady.
   Jinak v něčem máte pravdu, ale kloužete jen po povrchu.

   Vymazat
  2. Jak funguje prodej drog přímo v centru Prahy....

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-funguje-prodej-drog-primo-v-centru-prahy-55610?dop-ab-variant=3&seq-no=3&source=hp

   Vymazat
  3. Neví JK 10:19, nebo nechce vědět nic o životě? Těch druhých, třetích i dalších? Čím užitečným on se živí? Nebo je, jen tak, rentierem?

   Vymazat
 2. ..ale co se týká literární hodnoty, tak je tento článek velice kvalitní, bude se určitě líbit. Ale pokud lidé uvěří, že za jejich neštěstí může kapitalismus, socialismus,apod., počet sebevražd se určitě snižovat nezačne.

  OdpovědětVymazat
 3. Grafomanův blábol. Když se mu nepovedly děcka, na které se vykašlal, háže vinu na kapitalisty. Jak ubohé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ubohé je že pár jedinců má peněz že je nemůže utratit a ty nejchudší nemají kolikrát na jídlo. V tv žebrají na obědy pro děti pomoc postiženým po té lůze a kapitalisté kynou a nic pro ně neudělají. Pojišťovna řekne že léčbu neproplatí tak to tady je. Ani těm malým dětem to je ubohé kapitalistické zřízení.

   Vymazat
  2. Protoze jsme spadli z totalniho socialismu rovnou do jeste TOTALNEJSIHO fasistickeho demokratismu pod vedenim Absolutniho Sluhy , jsou zde zavedeny i zahranicni zvrhlosti.
   Vyzkumy ukazaly , ze pozivani drog neskodi ani po 20 letech. Lide jsou po zdravotni strance bez vady. Drogy zpusobuji skody zavislakum , protoze jsou neustale pronasledovani /valka na drogy je soucasti Totalni velmi surove valky na nas, proti NAM, , jestlize si toho jeste nekdo nevsiml !!!/. Kontrola prodeje drog statem vyresi snadno a rychle kazdy problem.
   I ten ,ze jde v Principu jen o ZAVISLOST NA ZAVISLOSTI. Nic jineho.
   Zavislost ziska asi kazdy desaty...

   Vymazat
 4. Tak to je skvěle řečená pravda a nic než pravda. Žijeme v diktatuře kapitálu a tu zajímá jen zisk jejich chráněnců a možná i trochu jejich chovanců, tzv. střední třídy.
  Dnes byl v TV pořad o dlužnících - dětech, které prožily svůj život v dětském domově, aby v 18 letech zjistily, že dluží komusi a také exekutorským dravcům desetitisíce např. za odpad kdesi, kde nikdy nebydlely a odpad pochopitelně netvořily. To je ta klasika, kapitál nevydělává jen ziskem na práci dělníků, ale on tvrdě vydělává kradením peněz druhým. A co na to náš kapitalistický stát? Samozřejmě zkorumpovaný kapitálem mlčí a snad dokonce deklaruje právo na tu zlodějinu. Slušný stát by samozřejmě nepřipustil již prvotně, aby vůbec mohly být děti kýmkoliv zadlužovány. Aby vůbec mohlo nějaké dlužnictví vzniknout! Fuj tajbl, to je ten náš státní aparát, především parlament takový xindl, že nedokáže udělat takové zhovadilosti konec? A to jsou také "kauzy", které vedou nakonec děti na ulici, k beznaději, k drogám a sebevraždám. Sebevraždy byly a budou, lidé odcházejí ze světa vlastním rozhodnutím tlačeni ekonomickou nouzí, zejména když je spojena se sociální nespravedlnosti. Odcházejí proto, že jejich život vyhasíná nevyléčitelnou krutou nemocí. Odcházejí proto, že jsou psychicky nemocní. Ale když odcházejí proto, že jsou drceni existenčně kapitálem a jeho zbrojnoši? Nevolám po demokracii, ta nikdy nikde nebyla kompatibilní s kapitalismem. Nevyčítám kapitalismu, že je surový, on nemůže být jiný, protože by to nebyl pak kapitalismus. Vyčítám ovšem sloupům státu, že to podporují jako nejbáječnější způsob žití!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty dlužnické a exekuční zákony odhlasoval parlament, který si i odhlasoval, že se píše s velkým počátečním Písmenem. A netuší, že děti, té země, v které...

   Vymazat
 5. Může za to Putin! za vše může, říká to naše Česká televize, tak to musí být pravda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je do značné míry pravda, protože drogová cesta jde odsud. Rusko má největší počet závislých na světě a nejhorší dopady na obyvatelstvo.

   Vymazat
  2. Anonymní 6:11

   Můžete prosím svůj dojem něčím doložit? Děkuji.

   Vymazat
  3. 10:21 Samozřejmě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
 6. Drogy tady šířili hlavně Havloidi. Feťácká propaganda měla v havlostátě dveře otevřené dokořán. J.X.Doležal vydělával velké prachy na vydávání knih a článků o fetu. Cimický marihuanu doporučoval jako skvělou věc. Většina disidentů včetně Havla fetovala. No tak se to po převratu přeneslo na celou společnost. Co za tím je lidských tragédií, zničených životů to už nikdo nespočítá. A nejvíce to odnášejí ty nejchudší regiony.

  OdpovědětVymazat
 7. 20.36 Téma článku je o okolnostech vedoucích k suicidiu v dnešní společnosti, v minulosti se tímto tématem v reálijích společnosti konce 19. století zabýval i Masaryk.
  Různé okolnosti v životě vedou člověka k depresi, která je teprve příčinou suicidia. Drogy a alkohol jsou určitým prostředkem úniku před realitou života, po vystřízlivění z kocoviny se dostavuje deprese a člověk si může sáhnout na život.
  Zabránění sucidia u blízkých osob v rodině je včasné odhalení depresivního stavu ostatními příslušníky rodiny a včasné zahájení léčení pod dozorem tohoto depresivního stavu.

  OdpovědětVymazat
 8. Leceni pod dozorem zase drogami.Tak utlumit ,aby si neuvedomoval svinstva kapitalisticke dzungle.

  OdpovědětVymazat
 9. Moc hezký rozbor nehezkého života ve "svobodném světě demokracie".
  Nemusí nás potkat zrovna sebevražda, nebo závislost na drogách našich dětí, aby jsme se mohli seznámit s nedokonalostí současného systému. Stačí fakt, že lumpové se těší větší ochraně, než ti, kteří onen systém tvoří svojí prací a svými, často těžce vydělanými penězi.
  Už se vám stalo, že vám někdo něco ukradl? Asi spoustě lidem. A řešili jste záležitost se státními složkami ? Už jenom fakt, že krádež do pěti tisíc je přestupkem vyvolává rozpaky. Pokud budu nemajetná socka, žijící ve státem dotovaném "sociálním bydlení" a pokrývající své životní potřeby z práce na černo a drobnými krádežemi, mohu, s mírnou nadsázkou, ukrást po cihle celý dům. Z předvolánek ke správnímu řízení si budu skládat vlaštovky, nebo lépe, vytřu si s nimi prdel. Že přijdu o "dobrou pověst"? Stejně už žádnou nemám. Že si zkazím život? A jaký? Jakou perspektivu nabízí tato společnost lidem s IQ 80? Do smrti makat v nějaké montovně za plat pohybující se někde kolem minimální mzdy?
  Rodiče, kteří dnes drží své děti u huby, jsou dnes spíš raritou a nezřídka jsou terčem šikany státních úřadů. Dáte drzému spratkovi přes hubu a ten promtně zavolá linku bezpečí, jejichž číslo dostávají, s patřičnou instruktáží, už děti ve školkách. Dětské kolektivy jsou plné šikanování a segregace. Stačí, když mezi ně přijde dítě vybavené levnějším mobilem, nebo v neznačkových hadrech. Okamžitě je nějakým spratkem zbohatlíka zesměšněno a vyloučeno z kolektivu. Svojí frustraci pak může řešit všelijak. Drogami, v krajním případě třeba i sebevraždou.

  OdpovědětVymazat
 10. Velmi často vídám, jak tátové či mámy jdoucí se svými malými potomky po chodníku nereagují na snahu svých dětí o rozhovor a jejich přízeň, neboť tupě zírají do svých mobilů, píší SMSky nebo jsou právě na fejsbůku. Mnohdy také věnují mnohem větší pozornost svým psům, které zahrnují péčí, laskavými slovy a pozorností, zatímco své děti odbudou nadávkou, křikem nebo zavrčením. Děti už od mala potřebují mít pocit, že rodiče a rodina je právě to místo, kde se jsou v bezpečí, kde jsou milovány a kde jim táta nebo máma vysvětlí, že toto lístek stromu, že zde pramení studánka, že to hopsající stvoření je veverka a že ty slaďoučké dobrůtky, které společně natrhaly, se jmenují maliny.
  Věnujeme opravdu dostatek času svým ratolestem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevěnujeme. Ale většina lidí podléhá iluzi, že složitý problém má jednu příčinu a jednoduché řešení. Začneme se víc věnovat dětem a problém pomine? Nepomine. A o tom se zmiňuje i autor článku, a mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Ono všímání si dětí totiž neznamená jenom naslouchání jim. Začnete se zajímat kde, s kým a jak tráví svůj volný čas. A nastanou redukce. Přestane se vám líbit, že vaše ratolest tráví svůj čas s největším sígrem ve městě. že se při tom často dopouštějí vandalismu, ne li trestné činnosti. A v ten moment narazíte. Přestanou zabírat domluvy, zákazy a příkazy. Občas dojde i na pár facek. A potom může dojít i na stát, který se v tento moment nemusí postavit za vás, jakkoliv můžete být v právu, ale za vašeho "týraného" potomka. Vás začne systém vláčet policejními vyšetřovnami a soudními síněmi, vašeho potomka diagnostickými ústavy, kde se naučí i to, co se ještě nestačil naučit na ulici.

   Vymazat
  2. Jistě,že výchova rodičů a celková atmosféra v rodině může za to ,že dítě začne fetovat.Rozhoduje osobní příklad rodičů jak se k sobě chovají a ke svým dětem Na kapitalismus to nesvádějte

   Vymazat
  3. 21,57
   Kolik jsi vychoval dětí, že jsi si tak jistý svým názorem? Potkal jsem dost rodičů, kteří nekouří, alkoholu se napijí střídmě, max. několikrát do roka. Přesto jejich dítě jede ve fetu.
   Rodiče jsou pouze jednou z veličin působících na rozvoj osobnosti. A autor píše to samé. O co přísnější bude rodina, o to víc z takové rodiny bude dítě utíkat na ulici.

   Vymazat
 11. Sešel jsem se s tím a byl sem z toho v šoku, že dítě jak se narodí má povinnost platit popelnici. Přitom mnoho lidí ani o tom neví. Pak místní úřad to dá klidně exekutorovi. No a drogy? Svým způsobem jsou legální. Celý problém je v tom že zdegenerovaný zvrhlý parazité mají stále málo peněz. Protože za komoušů přes Svazarm bylo pro všechny děti dostupné vyžití v mnoha kroužcích vhodných pro budoucí život. Platím svému dítěti různé kroužky, ovšem je to finančně a časově tak náročné že si to může dovolit jen málo lidí. Celý současný systém je v podstatě degenerativní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde o žádné parazity, ale o rozděl a panuj, dováděný ke stále větší dokonalosti.

   Vymazat
 12. Jsem moc zvědav, jak dopadnou snahy "drogistů" v parlamentě o legalizaci marihuany, zřejmě i té syntetické a pamatujme si ta jména a partaj navrhovatelů, abychom věděli, koho nikdy nemůžeme volit, pokud chceme, aby národ vedle alkoholu netonul také v drogách!

  OdpovědětVymazat
 13. chceme mať doma viac vecí, ale nemáme na ne peniaze, tak si požičiame - popritom sme ich vôbec nepotrebovali, a skončíme exekúciou -

  OdpovědětVymazat
 14. Naprosto skvělý a dokonale výstižný článek. Rozumí se, nic pro hlupáky a tak všelijak, dobře zajištěné. Mnohdy bez zásluhy ...

  OdpovědětVymazat
 15. Jaképak drogy - deset procent lidí je v exekuci s celými rodinami.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.