Reklama

pondělí 3. září 2018

Druhá světová nezačala v září 1939

Vidlák
3. 9. 2018  blog autora
Tímto článkem bych chtěl vyhovět Targusově povzdechu, že si samozřejmě všichni vzpomněli na srpen 68 a nadělalo se kolem toho humbuku až běda, ale když došlo na přepadení vysílače v Gliwici, kterým Němci začali bez dalších schovávaček obsazovat Evropu, tak bylo ticho po pěšině a vzpomněl si jen ten prokremelský Sputnik. Tak abych to trochu napravil...


Jak jistě víte, moji dva dědečci si druhou světovou užili se vším všudy. Jeden si s Wehrmachtem prošel Francii (Polsko nestihl), pak napochodoval před Leningrad, kde zůstal skoro tři roky, pak vítězně ustupoval až k Berlínu, kde byl zajat, odexpedován do gulagu a v roce 1949 se jako jeden z prvních zajatců vrátil domů, protože Gottwald promptně zareagoval na babiččin dopis. Gulag na něm zanechal podlomené zdraví (ale do práce chodil do pětasedmdesáti) a vyléčil ho z komunistických idejí.

Druhý dědeček byl na začátku války Polákem (ale stihl se narodit ještě jako Rakušan), ale po sedmnácti dnech už občanem Sovětského svazu, pak byl okupovaný, upálili mu tři bratry, ukrýval židy, sám se ukrýval před Banderovými tlupami a když přes jeho rodný Luck, ze kterého se celý život nehnul, přejela Rudá armáda, okamžitě byl narukován a osobně si vystřelil v Berlíně na Reichstag. Domů se vrátil bez trvalých následků na těle, ale s trvalými následky na duši. Ty následky se projevovaly především tím, že i přes svůj pámbíčkářský naturel zůstal vždy věrným poddaným Sovětského svazu a všechny nářky na šikanu, strázně a občasný nedostatek odbýval poukazem na to, že bylo mnohem hůř a všechno je lepší než to, co zažil.

Zkrátka moje rodinná historie zná druhou světovou z obou stran a zcel bez příkras. Proto mi dovolte osobní pohled, tak jak jsem si ho vytvořil během dlouhých zimních večerů, kdy jsem s očima navrch hlavy poslouchal své dědečky, jak u společného stolu povídají o svých zážitcích.

Druhá světová začala v srpnu 1914. Za sto let, až vymřou všichni pamětníci i děti pamětníků, až se otevřou archivy a bude dovoleno v nich volně bádat, tak podle mě historici obě války spojí dohromady, přidají i tu studenou v válku a budou mluvit o válečném dvacátém století, které je od začátku do konce vyhozeno ze staletých zaběhlých kolejí. Začátek dají někam k tomu roku 1914, ale před to dají ještě nějakých deset let příprav a předeher a konec.... to se teprve ukáže.

Když si to tak vezmu, začátek všeho byl tam někde u dělení kolonií, nástupu Německa na scénu a všeobecné chuti na válku, která podle představ všech zúčastněných stran měla řešit nahromaděné problémy. Anglie si chtěla upevnit pošramocený status velmoci na kterém ji ohrožovalo Německo a novou expanzí řešit nahromaděné sociální problémy. Francie si chtěla vyřešit svůj dlouhý komplex méněcennosti, protože i když byla na kontinentě vždycky velkou silou, tak průměrný Francouz si vždycky myslel, že Francie je větší velmoc, než byla ve skutečnosti. Je to tak ostatně dodnes. Když vidím Macrona, jak si hraje na velkého vůdce, je to prostě k smíchu. Německo chtělo sebrat kolonie Anglii, nebo zabrat území Rusku (nebo obojí) a svojí expanzí vyřešit své hospodářské problémy, Rakousko se chtělo přiživit, Rusko chtělo vyřešit svoje problémy skoro se vším a všichni dohromady včetně velké většiny obyvatelstva se na válku těšili a všichni byli přesvědčeni, že vyhrají.

Jak to dopadlo víme. Žádný předválečný předpoklad se nenaplnil. Válka nebyla ani krátká, ani vítězná a nebyla vítězná ani pro vítěze. Na jejím konci byla většina předválečných problémů ještě větší než před zahájením kanonády, změnila se řada států, církev všeobecně přišla o autoritu, skončila éra vzhlížení k trůnu a oltáři, ale staré náboženství bylo promptně nahrazeno náboženstvím novým, totiž nacionalismem.

Vítězové sice uvalili na poraženého řadu reparací, ale německému znovuvyzbrojení to stejně nezabránilo a navíc si zničili vlastní ekonomiku, protože když dostáváte zboží z Dojčlandu zadarmo, tak ho nemusíte kupovat za peníze v Liverpoolu a ta domácí továrna jde zu grunde.

A protože se nic nevyřešilo, problémy se jen prohloubily, tak se to za dvacet let zopakovalo. V mnohem horší podobě. A protože se to stejně nedořešilo, tak se studeně pokračovalo. Naštěstí už existovaly atomovky, protože nebýt jich, zřejmě by naši otcové bojovali někde u Uralu na kdo ví které straně.

A všimněte si... Carské samoděržaví bylo hrozné. Ale pořád méně hrozné než následující první světová a ta byla pořád méně hrozná než následná občanská válka a ta byla méně hrozná než ta druhá světová a ta byla nakonec méně hrozná než pád komunismu, který zasáhl ruskou ekonomiku ještě více než Hitler. Ukrajina by mohla vyprávět. První světová, Lenin, Stalin, Hladomor, Hitler i Brežněv nedokázali to, co zvládlo pár oligarchů. Ukrajina se za posledních dvacet let svobody propadla o víc obyvatel než za všechny ty katastrofy a diktátory celého století. Lotyši se také měli nejlépe daleko před první světovou.

Dále si povšimněte... za celé dvacáté století se vyzkoušely všechny ty ...ismy, které se vymyslely ve století devatenáctém. Marx, Nietsche, Masaryk, Adam Smith a celá plejáda dalších filozofů si psala bajky o tom, jak bude krásně, ať nastane ten jejich vytoužený komunismus, nacionalismus, kapitalismus, humanismus a další a další... Měli jsme čest žít ve století, které vyzkoušelo úplně všechno a všechno se to ukázalo jako hovadina a mnohem líp by nám bylo, kdyby se to nejen nevyzkoušelo, ale kdyby se o tom ani nebájilo.

Komunisti nevybudovali žádný slunečný stát, kapitalismus se ukázal být skvělý jen pro ty nejbohatší a žádné bohatství nikam neprokapává. Liberalismus jen zařídil obrovské korporace mající takové podivné zájmy a nové božstvo jménem nekonečný hospodářský růst, Havlismus a Pravdoláska se propracovali k humanitárnímu bombardování a terorismus s islamismem dokázal změnit kvetoucí Orient v hromadu suti.

.... a díky člunům s Afričany plujícími přes Středozemní moře už vidíme i limity humanismu.

Na všem pokroku mě nejvíc děsí spěch... všichni mocnáři ve dvacátém století prostě potřebovali svoje vize udělat hned. Za každou cenu, protože když se to neudělá hned, všude a pokud možno se spálenými mosty za zády, tak to nebude ono.

Jakmile mi někdo vnucuje, že je třeba udělat ty právé změny ve společnosti a je třeba toto povolit a toto zakázat a tyhle k něčemu pustit a tyhle k ničemu nepustit, tak mám před očima svoje dědečky, kteří to pak celé nesli na svém hrbu a s nimi miliony jim podobných. Nechci žádné ...ismy ať se jmenují jakkoliv a především nehodlám naslouchat žádným filozofům s jejich nápady na utopické společnosti. Je mnohem bezpečnější poslouchat vysloužilé vojcly a lidi s mozoly na rukou. Ti vědí o tvorbě budoucnosti vlastně úplně nejvíc.


- - -

Upřesnění v diskuzi:

Můj děda nebyl sudeťák, ale…

Můj děda nebyl sudeťák, ale protože byl před válkou česká menšina v Německu, tak se po válce stal náhle vítězem a proto se dostal domů ze zajetí relativně brzy. Ale babička musela psát dopisy na všechny strany. Beneš se na ní vykašlal i ostatní ministři. Pomohl až Gottwald... Děda chodil do práce protože chtěl. Mohl jít do důchodu v šedesáti, ale raději se nechal zaměstnat jako vrátný, aby svoji milovanou fabriku nemusel opustit.
- - -

No, co můžu napsat, můj…

No, co můžu napsat, můj prastrýc zavřen v koncetráku jak řádili nacisti na kolejích v Praze a pratetka šla do odsunu. Válka je svině a požírá ty "nevinné". Vím o případu, že syn utekl při obsazování do ruska, vrátil se se Svobotou (prvosledové jednotky), ale jeho fotřík zatím doma lezl němcům do prdele a provdal obě dcery za SSsáky, takže voják se vrátil a protože kromě něj celá rodina vesele kolaborovala, tak museli do odsunu a on dostal na výběr "zůstane sám nebo půjde s nima", tak vybral rodinu. Je to fér?

Proto jsem psal, že to nemyslím útočně, ale informativně. Je to podobné jako když mě říkali, že selky dostali důchod x korun oproti dělnasovi a já se zeptal a platili si duchodove jak delnas za prni republiky nebo se na to vykaslali, ze si stezuji...
Musí se psát vše a ne líbivě a znovu nemyslím útočně, ale Vidlákův děda mohl být pracat nebo prostě jenom musel...

P.S. Já chtěl jenom říci, že pozor na to co čteme, nemusí to vypadat jak to je napsáno, ale nastala doba, kdy musí člověk psát "nemyslím to útočně", protože sluníčka napsání faktu nastavila jako něco co útočí na podstatu demokracie ne, že doplnuje pravdu :(
- - -


Anglicke archivy se…

Anglicke archivy se neotviraj nikdy.

Nemecko nejspis nechtelo nic zabirat, protoze ani nemelo poradne lodstvo a od sameho zacatku melo panickou hruzu z valky na dvou frontach. Cela valka byla od zacatku o tom postvat bratranka s Nemeckem proti bratrankovi s Ruskem, aby se navzajem vykrvili.

Valka byla vitezna pro ty, co ji rozpoutali. Carska rodina, ktera jim nechtela sverit finance byla povrazdena a jejich majetek zustal v zapadnich bankach. Ostatni byli zubozeny, ale co se rozvinulo byl prumysl, konecne bylo super odbytiste, protoze co vyrobite, to je okamzite zniceny a tak muzete vyrabet porad dal a dal.

Proc se vubec v USA mluvi o nejakym vojensko primyslovym komplexu. Je to upir co vysava zemi.


Druhá světová válka

Asi to poopravím,pokud takto uvažujete,že druhá světová válka začala v roce 1914,tak to můžeme říci i o třetí,pokud by nastala.
Ono se někde tvrdí,že to v první válce nevyšlo,jak bylo zamýšleno,tak to zkusili podruhé,zase to nevyšlo,tak by to chtěli zkusit potřetí?
Jenže,nemá kdo jít bojovat proti Rusku,velmoci Francie,Anglie,už neexistují,Německo v rozkladu,tak jedině mladý migranti.

26 komentářů :

 1. II světová válka byla dávno připravena v Locarnu.
  Locarnské dohody představovaly sedm smluv uzavřených na konferenci ve švýcarském Locarnu, která se uskutečnila mezi 5. až 16. říjnem 1925.

  Československo a Polsko, díky neochotě aplikovat stejné záruky i na východní německé hranice jako na ty západní, se postavily k ideji Rýnského garančního paktu vlažně až odmítavě. Francouzské příznivější přijetí tohoto plánu umožnila výměna na postu ministra zahraničí, kterým se stal Aristide Briand. Jeho snahy o změnu plánu, který by zaručoval garance také pro středoevropské země (východní hranice Německa), narazily na neochotu Velké Británie.

  Tímto děkujeme "vyspělým demokratickým spojencům".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dohoda měla bezpečnostní charakter mezinárodních záruk německých západních hranic prostřednictvím Rýnského garančního paktu, ovšem východní hranice Německa smluvně zaručeny nebyly, naopak zde existovala možnost jejich revize.
   Tato konference je hodnocena jako rozhodující moment předurčující svými důsledky další vývoj na evropském kontinentě až ke druhé světové válce.

   Smazat
 2. To říkám již druhý rok, evropští mamámci a hoši se zdravým rozumem na Rusa nepůjdou.Na ten první úder dnes stačí profesionální armáda, ale vítězí jen ten kdo obsadí klíčové prostory. Natlačíme do Evropy co nejvíc zauzenců, necháme je pár let vydusit v lágrech a potom jim nabídneme řešení.Jdi na Rusa co si dobiješ je tvoje. Pořád lepší než lágr a ti mladí vojáčci půjdou mnozí už mají slušné bojové zkušenosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto je potřebné s nimi udělat nějaký konec a zaslat je zpět, třeba na jedno místo, aby své bojové zkušenosti uplatnili na sobě samých.

   Smazat
 3. Je to par let, Peroutkova v ranim vysilani v CT tvrdila, ze DRUHA SVETOVA VALKA zacala 15 BREZNA tim, ze RUSKO prepadlo Polsko!!! Ponechme stranou datum. Ze Rusko NEEXISTOVALO, tu pani nezajimalo!!! A "mlela" to cele rano!!! Takto DEBILNI nemohou byt ani "redaktori" CT!!! VSE JE CILENA LEZ A MANIPULACE!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta se celá po-dědila.

   Smazat
  2. Potomek starého presstituta Peroutky v žoldu sdružených zrádných států amerických se ve své snaze zavděčit jejich státním úředníkům, může přetrhnout. Další satanův kandidát.

   Smazat
 4. Vidláku, zdravím vás. Klasika jako vždy. Dávám palečky vzhůru.

  Medikolog

  OdpovědětSmazat
 5. Druhá světová válka opravdu nezačala v září 1939, ale 17. září 1938. Od okamžiku agrese Německa proti Československu. 1. září 39 je za začátek války vydáván z důvodu "správného" výkladu dějin. Jinak by totiž naši "západní spojenci" vypadali "trošku" jinak - vždyť by v Mnichově zradili stát, se kterým měli smlouvy, který byl napaden a který napadlo i Polsko. Je to prosté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na přímý dotaz britského ministerstva zahraničí sdělila československá vláda britskému, sovětskému, americkému a čínskému velvyslanci oficiální nótou z 28. února 1944, že Československo je ve válečném stavu s Německem od 17. září 1938, tedy ode dne, kdy byl vytvořen Sudetoněmecký dobrovolnický sbor.
   Akty agrese Německa proti Československu začaly útoky v Německu organizovaného a Německem řízeného dobrovolnického sboru proti československým občanům a objektům, nacházejícím se na území ČSR.
   Československo je i signatářem Deklarace spojených národů, přijaté dne 1. ledna 1942 ve Washingtonu. Státy, které se označily jako Spojené národy, byly ve válečném stavu s Německem. Na základě existence válečného stavu byly v roce 1945 uznány reparační nároky Československa.

   Smazat
  2. Nález sp. zn. II. ÚS 307/97 ze dne 18. 5. 1999 (N 75/14 SbNU 129)
   Stran interpretace "kdy země vede válku" Ústavní soud vychází z již v roce 1933 vypracované definice agrese Společností národů, která byla převzata do londýnské Úmluvy o agresi (Convenition de definition de l agression), uzavřené dne 4. 7. 1933 Československem, dle které není třeba válku vyhlašovat (čl. II bod 2) a dle které je třeba za útočníka považovat ten stát, který první poskytne podporu ozbrojeným tlupám, jež se utvoří na jeho území a jež vpadnou na území druhého státu (čl. II bod 5). V souladu s notou londýnské vlády ze dne 22. 2. 1944, navazující na prohlášení prezidenta republiky ze dne 16. 12. 1941, dle § 64 odst. 1 bod 3 tehdejší Ústavy a v souladu s citovaným čl. II bod 5 má Ústavní soud za to, že dnem, kdy nastal stav války, a to s Německem, je den 17. 9. 1938, neboť tento den na pokyn Hitlera došlo k utvoření "Sudetoněmeckého svobodného sboru" (Freikorps) z uprchnuvších vůdců Henlainovy strany a několik málo hodin poté už tito vpadali na československé území ozbrojeni německými zbraněmi. Posledním dnem tohoto období bylo datum 7. 5. 1957, kdy Československo ukončilo válečný stav s Japonskem.

   Smazat
  3. Ahá, proto vono sme dováželi kabelková rádia z Rakouska a ne tranzistorové brikety z Japonska.
   Za pětinu.

   Co se zarputilého vidláctví týče, mám docela jiné dědečky a ti se II. světové ze zásady neúčastnili.

   Teda, jednomu Američani zničili v Porůří náklaďák a po podmazání zaměstnavatele se nechal jako nevyužitelný poslat dho Prahy, Matky měst.

   Druhý měl už od předválky na zahradě vykopanou zemljanku, kde byly trvanlivé zásoby.
   Tam bylo možno se při příchodu od lesa Němců, partyzánů, banderovců, zase partyzánů, několikrát, měli věčně hlad, ústupu Němců a převalení se RA s celou rodinou uschovat a ani nedutat.

   Stavbu blindáží měl nacvičenou z carské armády, jako technik se stal poddůstojníkem a musel si při provádhění psích kusů se střelivem zmrzačit prst, jako na potvoru ukazováček, aby ho poslali zpátky do závodhu měřit procento vodnatosti másla.

   Kdyby byl býval mužikem, postavili by ho za takovou sabotáž před střeleckou četu.
   Kdo se trefí.
   Byl cílevědomý a odvážný.
   Já bych to asi nestřihnul.
   I když, kdo ví.

   Na genštábu totiž seděli zažraní studenti map východhní Asie a něco si řešili.
   Tu a tam zaletěli do Thajska vyjednávat.

   Smazat
  4. To je pitomost! Tu situaci okol tzv. ČSR pan Hitler s bravurou sobě vlastní zvládnul bez jediného výstřelu, čímž taky inspiroval svýho imitátora Putlera při záboru Krymu. Ovšem co je pravda, že za počátek WWII. je často považován útok japonské armády proti Číně 7. července 1937 ...

   Smazat
  5. 7:48, začátek 2.světové války je útok Ruska na Polsko 28.9.1939. Tohle datum by si měli všichni dobře zapamatovat, je to nejstrašnější etapa v dějinách lidstva. V Polsku příští týden začíná tryzna a bude pokračovat až do poloviny listopadu. To byl čas, kdy vražedná komanda podlidí z Ruska začala s vyvražďováním ve vyhlazovacích gulazích, kde umučili 30 milionů mírumilovných obyvatel Evropy. Pro Polsko to mělo ještě větší dosah - na dalších 50 let se dostali do područí samotného Satana, který je téměř vyhubil.

   Smazat
  6. 8:15
   Opatrně!
   Moc se na posteli nepřevracejte, jen pozvolna a opatrně vysuňte ruku z nočníku.
   Buhví, kdo se vám tam zas vyxral.

   Smazat
 6. Kdyby se Svět vytvářel dle vidláků z Vidlákova, nebyl by jednodušší ale přátelštější ve všech směrech. Rád užívám k lidstvu příměr včelích úlů. Každý úl (národ) má své místo na slunci, jen "vykradačské gangy" loupí zásoby jiných. A je jedno, jsou-li to "zdivočelé" národy (úly) místní nebo kontinentálně přespolní. Jeden zákonem chráněný poddruh (sršně) je ale nebezpečný všem!

  OdpovědětSmazat
 7. Bohužel Glivice se snaží západní šmejdi vytvořit jejich lhavými causami.

  OdpovědětSmazat
 8. Až článek strávite, vyšel před pár lety jeden s podobným vztahem mezi oficiální verzí a soukromým prožitkem války
  www.outsidermedia.cz/soused-valecnik/

  OdpovědětSmazat
 9. Samozrejme že podliaci vás budú vždy vodiť za nos, mlžiť a klamať, aby zastreli hromadou klamstiev a poloprávd skutočnosť, ako nad vami získali svoju nadvládu. Aj keď autor tohto článku mnohé tak nejak len okrajovo, mimochodom naznačil, priamo to nepovedal. Či už zo strachu, ači len nevedomky pod tlakom všeobecne prijatých klišé, alebo zámerne. Keby ste si dali tú námahu a popozerali si Nemecké archívy, a porovnali s ďalšími faktami, prinajmenšom by ste museli priznať, že Nemci majú vo svojích dejinách menej vojen než Anglosionisti, žabožravý Francúzi, alebo Rusi. Snaha na nezávislý pohlad sa cení, ale chcelo by to niekoho, kto by nebol predpojatý fóbiami proti Nemcom, tak ako Češi. Najbližšie by ste mohli poveriť nejakého hejSlováka napísať nezávislý pohlad k Hortyovskému Maďarsku a Maďarsku ako celkovo. Niet preto prekvapením, že nám Poliaci nejak vypadli z toho vojnového harašenia, hoci je všeobecne známe, že provokovali, až im susedia nenacápali poriadne na zadok. Odkrajovali si z území. Kde na východe z Rusského, tak na západe z Nemeckého, za blahosklonného prikyvovania anglosionistických "mierotvorcov". Tak sa do "opatery nevinným" Poliakom dostali územia BieloRuska a ukrajiny. Z Nemecka si počas "mierového obdobia" prifarili prinajmenšom 1/3 Sliezka. Po vojne si pridali z Nemecka ďalšie. Čo sa týka Československa, Češi a Slováci "nikdy žiadnu vojnu neprehrali". Následky prehratej vojny šli vždy na účet mocnosti ku ktorej sa pridali. Čo sa týka vás, to je vaša záležitosť, čo sa týka prvého Slovenského štátu, ktorý Russku vyhlásil vojnu a napriek tomu Slováci nepatria k strane porazených po vojne, to môžem rozoberať skôr. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se týče Slovakov, Beneš jim vytáhl prtel z bramboračky, neboť uzavřít mírovou smlouvu s USA by se jim bývalo nepodarilo.
   USAAF měla strašné spousty ještě nesvržených kobercových bonb.
   Takže by se museli stát autonomní Podtatranskou republikou spadající pod romské zloděje koní z Moldavska.

   Dodnes je to hlavní výhrada, kterou k Benešovi mám.
   Stejně jako Tondovi Novotnému vyčítám, že po ostudném přijetí v Matici nenechal Žilinu zahrnout vojenskými buldozery.

   Smazat
 10. pretože sa vzopreli Nemecku - keď nás Nemecko okupovalo

  OdpovědětSmazat
 11. Včerejším dnem, proběhl protirastický, protinacistký, prohomosexuální, proimigrační koncert v Saské Kamenici.

  Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) ostře zkritizovala sobotní demonstrace pravice v Chemnitzu. Řadě lidí podle ní nešlo o vyjádření smutku, ale pouze o šíření nenávisti.

  Lidé i politici se tomu musí postavit. Sama se ale zatím město nedaleko hranic s Českem navštívit nechystá?


  A v tu samou dobu v jiné části Německa - Chotěbuzi.


  Skupina Syřanů v Chotěbuzi skandovala Sieg Heil, Sieg Heil!

  dnes 11:25 - Skupina mladých Syřanů v německé Chotěbuzi o víkendu provolávala nacistický pozdrav Seig Heil (Sláva vítězství) a děsila tím okolí!

  Za projevy vyjadřující inklinaci k nacismu při tom v Německu hrozí až tři roky vězení. Informoval o tom místní deník Lausitzer Rundschau.

  Vyšetřování výtržnosti mladíků ve věku od sedmnácti do devětadvaceti let si převzala německá kriminálka. „Na to, proč to křičeli, se mě prosím neptejte,“ cituje Lausitzer Rundschau mluvčího chotěbuzské policie.

  Policii přivolali vyděšení obyvatelé chotěbuzské čtvrti Saspow. Na tísňovou linku volali v sobotu krátce před půlnocí s tím, že skupina mužů na veřejném prostranství provolává nacistická hesla.

  Když na místo dorazili policisté, s překvapením zjistili, že Seig Heil, kterým se v době Třetí říše zdravili přívrženci nacistického vůdce Adolfa Hitlera, provolávali přistěhovalci ze Sýrie. Nyní jim tak kromě vyhoštění hrozí tři roky německého vězení?

  Zdroj:
  https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=482388&sId=&mId=

  To nám ČT při své korektní masáži, opoměla sdělit.

  V.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám vážnou obavu, že pokud se jedná o migranty, "důsledným" vyšetováním se zjistí, že tito mladíci nerozumí ani slovo německy, i přesto, že jim už několik let platí německý daňový poplatník v rámci integrace hodiny němčiny, proto nemohli ani chápat, co vykřikují a jaký ten pozdrav má historické konsekvence. Po té se jim policie omluví a vinu svalí na německé extremisty.
   Irena Pluháčková

   Smazat
  2. Zřejmě se vraceli z koncertu proti rasismu pořádan levicí, anarchysty a feťáky.

   Smazat
  3. Já myslím, že se jen chtějí právoplatně začlenit mezi Evropany a berou to hold z gruntu :D :D :D
   Ingrid

   Smazat
  4. Každý normální člověk, kromě Doroty Merkel, vidí, kdo jsou pravicoví extremisté, ona takto označuje slušné občany, kteří nechtějí být bodáni noži, asi by ji měl někdo kudlou polechtat mezi žebry, třeba by i slušné občany trochu pochopila a neplácala o nebohých migrantech. Jak je možné, že se najednou policejní mluvčí bojí říct, co vyřvávali? Jindy s tím (pokud to nejsou islamisti) přece nemají problém! Bůh ví, jestli Merkel a další vítači nehulákali společně se Syřany, vůbec by mě to nepřekvapilo. Tom Kaiser

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.