Reklama

čtvrtek 13. září 2018

Obvinit Marka Zuckerberga?

Erik Best 
12. 9. 2018 EB
Klíčovou otázkou v případu extradice údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina bylo, jestli má Česká republika i nadále uznávat právo Spojených států uplatňovat extrateritoriální jurisdikci. Nikulin byl obžalován z porušení amerických zákonů, aniž by se takového protiprávního chování dopustil v USA nebo ČR. V době eskalující obchodní války mezi Evropou a Donaldem Trumpem se nastoluje otázka reciprocity ve věci extrateritoriální jurisdikce. Když ji mohou uplatňovat Spojené státy, tak proč ne Evropa? Lina Khan v akademickém článku tvrdí, že by se na online platformy měla vztahovat presumpce predátorského chování. V tom případě by bylo možné tvrdit, že cenzura facebookových příspěvků a účtů českých občanů porušuje českou Listinu základních práv a svobod a česká pravidla hospodářské soutěže. Pokud by ČR chtěla bránit práva vlastních občanů, mohla by Marka Zuckerberga obvinit z porušení místních zákonů a požádat o jeho vydání na základě podobného principu extrateritoriality, který v případu Nikulin použily Spojené státy.

16 komentářů :

 1. Přesně tak nejlepší je na cenzurovaný fuckbook nechodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. Zlatá slova, ale poručte to studující populaci, pokud je učitelé, posléze profesoři informují pouze přes FB!?!


   Vymazat
  2. TO,ŽE KAPITALISMUS V ČR VYCHÁZI S GANGSTERISMU

   je na zbohatlickém miliardáři,Zuckerbergovi vidět nejlépe.
   Každý kdo na jeho soukromém FB napíše třeba jen jedno písmeno mu přispívá do kasy,kde se nyni našimi miliardami vyškrabal do menšiny mmajitelů velkých peněz.
   Ti prý neplati nejraději žádné daně,anebo mini daně a přeci podnikaji mezi námi a kradou nám co neni přibito a i to.
   Dostávaji chuť nejen na peníze,ale i na moc.
   Začiná boj za demokracii a nyni i holou svobodu slova.
   Menšina miliardářů do které dorazil tento naivni soukromnik mu poručila,aby zahájil teror proti většině

   JINAK HO ZPOKUTIJI JEHO PŘÁTELÉ Z VELKÝCH KORPORACI, GANGSTEŘI, DO MRTVA A BUDE MÍT BRZY HOVNO A NE PENÍZE.

   Ze strachu o své NAHRABANÉ miliardy,které mu dnes nechybi, zahájil řizeni CELÝCH států terorem menšiny S POUŽITIM CENZURY A TO JAK SE MU ZACHCE v prospěch korporátnich majitelů velkých peněz,kterým dopodud námi vadně zvoleni zástupci nedokázali dát spravedlivé a solidárni dane,což vede k tomu,že nyni hledi preventivně A VČAS cenzurou zavřit pusy většině a jako kapitalistické korporace ovládnout politiku s cilem nastolit fašismus což bylo v minulosti jejkich zvykem před válkami a vládnout odstraněnim demokracie brzy celému světu plném otroků a přiživnických tzv humanitárních migrantů,kterým odmitaji dát peníze v JEJICH AFRICE a bombami je ženou do EU,kde všeho schopná jejich MAKRELA bude rozbíjet dále svoji EU právě s pomoci tsuna mimigrantů do mrtě!

   PRÁVĚ TI JSOU ATOMOVOU BOMBOU NENAŽRANÝCH MAJITELŮ VELKÝCH PENĚZ NYNI AUTORŮ CHAOSU,KTEŘI NA TO VYMYSLELI NEOMARXISMUS DIKTATURY FALEŠNÝCH HUMANISTŮ!

   Vymazat
  3. 23:44 Pak musí nastoupit rodiče a vysvětlit potomkům jak se věci mají. Já sem to dělal a v pohodě.

   Vymazat
  4. NEJENOM POTOMKŮM,ALE I DNEŠNIM OBČANŮM VOLIČŮM

   je třeba otevřeně řici šiřit a vysvětlovat,že budou muset chtit Solidárni stát a ne dnešni do ČR vadně implantovaný kapitalismus BEZ přivlastků.
   V zdá se,že v ČR neni prozatim k dispozici žádná škola intelektuálů,kteři by něco takového mohli chtit po stranách a hnutich

   V JEJICH PROGRAMECH ZAKOTVENI SOLIDÁRNIHO STÁTU DO NAŠI ÚSTAVY,KDE BYL ZÁMĚRNĚ VYNECHÁN.

   Ani jedna POLITICKÁ strana to nechce,protože by to znamenalo nepohodlný požadavek na spravedlivé daně pro menšinu majitelů velkých peněz,to občanům nesmi napsat ohlupovadla a tv vysvětlovat.
   Proto to občané neví a tleskaji svému vylupováni a nepožaduji po svých zástupcich a politicich

   SOLIDÁRNI STÁT,KDE BY SE MAJITELÉ VELKÝCH PENĚZ NEMOHLI VYHÝBAT PLACENI DANI A NYNI K TERORU HROZICI NELEGÁLNI MIGRACE I PŘIDÁVALI I TEROR CENZURY!

   Jen tak totiž MAJI V PLÁNU zdemolovat demokracii,zastavit diskuse o opravdovém odstranováni kapitalismu BEZ přivlastků,aby nadiktovali domorodcům vládu menšiny a to brzy giga terorem menšiny nad většinou,což prý maji voliči pochopit a ne že ne ANO§!!!

   Vymazat
  5. Tak, tak soli do riti, ale co to tárám soldarity nám třeba. Například v Polšii to Solidarita pěkně zrobila a tak začala hrdinný dějinný proces likvidace RVHP a Varšavské smlouvy. Tak tak soli do riti nám třeba...

   Vymazat
 2. MUSIME USA respektovat a poslouchat!! Je to 'vzor demokracie"!! Siri svoje "myslenky" jiz DVESTE let!!! Zacalo to genocidou Indianu!!! Vivat USA!! S USA NA VECNE CASY A NIKDY JINAK!!! :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tady žádná jurisdikce neplatí,tady platí jen právo vazala.Držet zobák a zákryt.

  OdpovědětVymazat
 4. A kde je kritika Babiše? Eryk to nějak fláká.

  OdpovědětVymazat
 5. Jé je svatí pedofilové dejte jim restituce:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201809138064470-nemecko-deti-znasilneni/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chcete říct, že je to takový dobytek?

   Vymazat
  2. Doplnění - svatý dobytek

   Vymazat
 6. Protože na jak já říkám FET chodí víc jak polovina úchyláků tak jsem je kopnul do zadku a mám klid.

  OdpovědětVymazat
 7. "právo Spojených států uplatňovat extrateritoriální jurisdikci. "

  - USA samé seba považuje za majiteľa celého sveta, takže ich jurisdikce je automaticky platná v celom svete. A štáty EU toto právo USA UZNÁVAJÚ. Takže ......

  OdpovědětVymazat
 8. To je trochu obráceně, boj o demokracii nezačíná, protože v kapitalismu není prostě možné současné uplatnění demokracie. Je jedno, nebo druhé, ale spojení je podobné, jako kapitalistický komunismus. A cenzura. To je to dobré na kapitalismu, neb nutí lidi o "mejnstrýmových" mediích pochybovat a hledat pravdu jinde. A v tom přece má český lid praxi z dob protektorátu i nakonec socíku.

  OdpovědětVymazat
 9. Dříve jsme poslouchali Vois of A. Nebo Free E. Dnes máme víc alternativ. My Češi se nepo. z cenzury.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.