Reklama

středa 12. září 2018

Francie přiznala, proč se Západ obává porážky militantů v Idlibu

Jean-Yves Le Drian
- rp -
12. 9. 2018 bfmtv a  PrvníZprávy

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian řekl na BFMTV, že syrsko-ruské útoky na teroristy v Idlibu ohrožují západní země.

„Desítky francouzských teroristů z Al-Káidy a Islámského státu jsou nyní v Idlibu," uvedl Le Drian.


Ministr varoval, že v syrské provincii existuje i mnoho teroristů z jiných zemí, kteří v případě syrsko-ruské ofenzívy se mohou „rozpustit“ v západních zemích. Podle ministra to vytváří "bezpečnostní rizika" pro Západ.

Le Drian zdůraznil, že "stále existuje čas se chránit před tímto scénářem." Ministr vyjádřil podporu Turecku "v úsilí o zajištění bezpečnosti obyvatelstva".

Podle ministra je v Idlibu 10 až 15 tisíc džihádistů. Ministr dodal, že útok, který připravuje Sýrie a Rusko, je "velmi nebezpečný".

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že syrská vláda vedená Bašárem Asadem připravuje masivní útok v provincii Idlib, „pod rouškou“ údajné falešné záminky boje proti terorismu.

Současně syrští aktivisté za lidská práva potvrdili příchod Bílých helem do Idlibu, aby připravili provokace.


Související:

18 komentářů :

 1. Jednoduchý recept. Nechte Asada dělat svou "práci". Erdogan ať zavře hranici a Asad se postará o zbytek.

  OdpovědětVymazat
 2. Jinými slovy : Na naše teroristy nám nesahejte nechte je v klidu provádět TEROR !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzdyt jsme do nich nacpali tolik penez!

   Vymazat
  2. 8:22 informace jak stehno -rp-Prvni Zprávy,Nová republika.Co vlastně řekl ministr J.Y.Le Drain se z těchto plátků nikdo nedozví!! Je li vám francouzština cizí,máte Google překladač,co kdo řekl a co z toho nezávislá media,dle potřeb udělají si můžete i vy porovnat!!Že zde na debilni článek debilni diskuse se pak nikdo nemůže divit.

   Vymazat
  3. Máš tam video s originální řečí pana ministra. To by ti mělo stačit. Ovšem, jsi-li fráninář.

   Vymazat
 3. Pod i odhlédnu od toho, že to byl Západ, který v Sýrii aj. cíleně vyvolal vlnu (mezi)náboženského a politického násilí, za což by jeho představitelé měli stanout před tribunálem, pak vyjádření Jeana-Yvese Le Driana je stanoviskem pokrytce a ýbrmenče. Protože proč by měla svobodná země na svém svrchovaném území beztrestně strpět přítomnost jakýchsi nájemných zmetků (které Západ vyzbrojil a vycvičil) a náboženských fanatiků, kteří se tam dopouštějí zločinů? A nepotrestat je podle svého práva?
  A že ti zmetci mohou nyní ohrozit i Západ? Inu, co si Západ zasel, nechť si i sklidí.

  OdpovědětVymazat
 4. Tenhle jakoby ministr,to je od pohledu senilní kokot.Ty teroristy jste si vytvořili,tak teď se o ně starejte, ty zmrde žabožroutskej...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti TERORISTÉ přeci NEJSOU BĚLOŠI! Tak proto se cpou z Afriky a čert ví odkud vetřelci do Evropy, aby se ta teroristická verbež měla mezi kým skrýt? Mezi své soukmenovce, mezi "štěňátka Merkelky" a dalších EU parchantů, kteří si ty líné, všehoschopné muslimské "mazlíčky" nabrali a teď je chtějí vnutit nám? Mohu jim je pomoci jedině solidárně hnát pochodem zpět, odkud nalezli... s využitím všech Tureckých a Japonských zkušeností z dvacátého století.

   Vymazat
 5. Stejně nezabrání osvobození Idlibu a potrážce západních teroristů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udalosti v Syrii jsou pouze zalezitosti Syrie a jeji platne vlady. Pozvali na pomoc Putina a nikdo do toho nema co kecat..

   Vymazat
 6. "Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že syrská vláda vedená Bašárem Asadem připravuje masivní útok v provincii Idlib, „pod rouškou“ údajné falešné záminky boje proti terorismu."
  Tak na jednej strane sa obávajú, že pri ofenzíve sa im vycvičení teroristi nahrnú do Európy a na strane druhej turecký poskok vyhlási, že boj proti teroristom v idlibe je falošnou zámienkou.:) To nevymyslíš, to je "spiknutí hlupců".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je argumentace hlupáků cílená na "mentály", jako například na ty z tzv. "Kliniky"...

   Vymazat
 7. No já bych řekl že je to další mistrovský tah Putina. Donutil je vykecat na sebe podstatu té zvrhlosti co se udála v Sirii. Teď ať si je převezou do Turecka nebo Iraku.

  OdpovědětVymazat
 8. Ceho se boji? Podle holanda jsou to prece demokrate. Jeste v roce 2015 chtel kvuli nim zabit asada.

  OdpovědětVymazat
 9. Jenom bude dobře když je Asad vymlátí a co se týče toho Západu tak ten si může tak akorát zabečet co si to vytvořil za lejno!!! Erdogan musí zavřít dveře a nechat to na Sýrii!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Pořádně to tam vybombardujte , srovnejte a hlavně do mrtě ! Je načase pomstít Ruského pilota a hlavně pomstít znásilněné devitileté Srbky v Bosně : Mirjanu Dragičevič atd. Byly napadeny islámisty černé pleti.

  OdpovědětVymazat
 11. Francouz férově řekl, že mu jde o francouzské vojenské specialisty. To Amerika nikdy neřekne, protože ta i na své lidi kašle. Amerika tam musí za každou cenu zůstat, protože potřebuje syrská ropná pole ke svému přežití.

  OdpovědětVymazat
 12. Podivejte se, co ty cynicke, arogantni, neokonske zrudy delaji. Oni v podstate otevrene vyhrozuji, ze zinscenuji chemicky utok a pak zacnou Syrii bombardovat!

  Oni dobre vi, Asad zadny chemicky utok nechysta a vi, ze Rusove to vi. Pritom o tom mluvi, jako by to byla hotova vec. Rikaji "my muzeme nafingovat chemicky utok, kdy nas napadne, and let's see what you can do about it. My mame na sve strane media a muzeme postvat dav proti Asadovi a Rusku. Je nam jedno, co rika par lidi na internetu."

  Ale ve Francii je asi proti tomu opozice, proto si Le Drian vymyslel toto sverazne zduvodneni.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.