Reklama

pondělí 24. září 2018

Husákovy pomsty

TARAS2
24.9.2018 TarasovaTerasa
Nebyla to příliš šťastná léta, ta sedmdesátá. Senilní stalinističtí geronti na čele sovětského státu a politbyra vedli Velkou zemi neomylně do záhuby, užívajíce si nezasloužených prebend. Na konci desetiletí přepadli Afghánistán, ale Bush se o čtvrt století později z jejich hlouposti stejně nepoučil.


Český (jimi dosazený) gubernátor, doktor Gustáv Husák, který prý dokonce ani nepatřil k těm nejhorším z místních, kteří zbyli na výběr do čela státu po roce 1968, přestal pronášet projevy spatra, začal měnit brýle za lupy, a naděje a nadšení šedesátého osmého recykloval do šedé, zatuchlé, svobodnému duchu nepřátelské měšťácké společnosti, charakterizované tím, že uklizečka brala skoro stejně jako docent, přičemž pak oba jeli v práci na půl plynu.

Václavu Havlovi se u konce nepodařeného desetiletí podařil jeden z jeho mála dobrých vtipů. Zamčen v autě s Pavlem Landovským, Pavlem Kohoutem a Ludvíkem Vaculíkem coby spolujezdci, všichni obklopeni hordou estébáků, kteří lomcovali klikami a lepili jim na skla služební průkazy, chtěli se totiž, zběsilci, dostat posádce na kůži a potažmo i k rozváženým dopisům s Chartou 77, pravil suše: „To nám ten boj za lidská prrrráva pěkně začíná!“

Později tuhle vynikající glosu rozměnil na drobné skrze blaf o humanitárním bombardování, ale on toho na drobné rozměnil spoustu.

Lid namísto svobody slova a pohybu dostával výdobytky: na Vánoce pomeranče a banány, státní byt zadarmo a družstevní s půjčkou, s nájemným a energiemi komplet za tři stovky, dojičky státní vyznamenání, mladí pak novomanželské půjčky. Plus porodné, prodlouženou mateřskou dovolenou a obývák s bytovou stěnou, v ní televizor a v něm Ženu za pultem. A v dětském pokojíku jedno a za dva roky i druhé či třetí mimino. Husákovy děti, tak se jim říkalo. Sociální přívětivost režimu k mladým manželstvím se odrazila ve zvýšené porodnosti. A tahle demografická katastrofa se už přes třicet let negativně promítá do společenského života země.

Čtrnácti a patnáctiletí tvořili v roce 1990, tedy na startu nové éry v dějinách české kotliny, absolutně nejpočetnější věkovou skupinu obyvatelstva. K předcházejícím čtrnácti létům do nich starší ročníky, jejich předchůdci, ještě dalších zhruba sedm let cpaly horentní sumy. Náklady na jesle, školky, školy střední i vysoké. Rodinné přídavky, mateřské dovolené, dotovaný Sunar, plínky a dětské oblečení, lékaři a léky, daňové úlevy a odpisy novomanželských půjček skrze dělohy v permanenci, tohle všechno jsem platil ze svých nehorázně vysokých daní.

I profesně se to u mě projevilo; mám na kontě dvě fungl nové mateřské školky, jednu rekonstruovanou a jednu školu. Pak už jsem měl otročení fakanům plné zuby a šel jsem jinam.

A tahle havěť mě doprovází (čti otravuje) už více než polovinu života. Poslouchal jsem její řvaní, rozléhající se v celém paneláku, když měla průjmy a bolelo ji bříško nebo zoubek. (Řvou zásadně v noci, to je jejich čas.) Potom vytí po cestě do i ze školy, bok auta postříkaný od mléka, které za moje peníze fasovala ve školní jídelně a po cestě domů si z něj dělala mléčnou pistolku. (To zaschlé mléko se strašně špatně smejvá.) Ječení na pískovišti pod oknem, vřeštění, když se prali o céčka.

A jak dospívali dál, tak řvaní po nocích, po ulicích, poté, co do hloupých hlav nalili na diskotéce čtyři piva, a věřte, že potom nezmoudřeli.

Dnes dospěli, jsou z nich třicátníci a čtyřicátníci, otcové rodin, ocitli se v nejlepších a nejvýkonnějších létech. Na jejich bedrech spočívá blahobyt celé společnosti. Jak se s touhle odpovědností vyrovnávají?

Mizerně až bídně. Postupně nejsou peníze skoro na nic. Infrastruktura zaostává, veřejné služby přestávají existovat, není na sociálno, na zdravotnictví, na školství a vědu, na důchody. Připlať si, říkají mi dnes u doktora, v penzionech pro seniory, před operací, v nemocnici, v lékárnách.

K tomu nepopiratelně husákovská, totalitní, násilnická mentalita těchhle mutantů, reliktů reálsocialismu, která se projevuje jak na silnicích, tak i v potlačování oponentů, kteří ten jejich modrý fanatismus, darwinismus a hloupost neuznávají a kritizují. A dost odporný všeobecný společenský trend, jehož byli a jsou nositeli: vnímání starých lidí jako něčeho směšného, co obtěžuje a na co my, stále mladí, úspěšní a liberální čtyřicátníci musíme přispívat, ale nechce se nám.

Zahovořím k vám, fakani …cetiletí, řečí jasnou a hrubou, jak si zasloužíte. Strčte si své (kde jen možno šizené) platby do systému důchodového pojištění tam, na co vás rodiče málo řezali. Nechci od vás nic.

Ale než se s vámi nadobro a s lehkým srdcem rozloučím, tak mi vraťte všechno, co jsem do vás nacpal za těch čtyřicet let, než jste se vy a vaši vrstevníci těsně před vámi a po vás velmi vratce postavili na vlastní nohy.

Pak si teprve budeme kvit.


- - -

102 komentářů :

 1. Některá moudra např. o tom že Husák byl Čech a o sociální podpoře mladých a sociální katastrofě z toho plynoucí a mající důsledky dodnes je hodna chovance Bohnického domova pro duševně néně rozvinuté.Řada lidí o tom může dnes jenom snít. A také když nesplácíte v této demokracii splátky tak bez milosti rozšíříte davy bezdomovců. Inu je to dnes ráj na zemi. Děkuji, zkuste se podívat do zrcadla co tam uvidíte...PS tu dobu jsem žažil, prosím příště upozorněte že to není pro pamětníky ale generaci vychovanou po "revoluci" k nenávisti a individualizmu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že autor to myslel ironicky..., strejdo.

   Smazat
  2. Ty si mi Jouda anonime! Pokud nechápeš ironií v textu tak jsi duševní zaprděnec. Autor předpokládal, že jeho text čtenář pochopí. No naivka.

   Smazat
  3. Vážení Karel Husárek a Petr 366, asi mi chybí Vaše inteligence, ale já tam nevidím ironii ale spíš zlobu. Jako by pisatele sprdla manželka a on musel svou zlost vylít někam... Jestli se čtyřicátníci nezhostili své role a jestli je generace Husákových dětí nenávistná to pochybuji. Prostě ti čtyřicátníci neměli šanci, plán převratu byl postaven jinak. To co je dnes není ani tak důsledek minulého režimu ale masového rozkrádání, devastace a degenerace hodnot po hadráku. Já mám děti z generace Husákových dětí a nikdy jsem je nevedl k nenávisti a ani neznám nikoho kdo by to činil. Myslím naopak, že naše generace byla schopna kritického myšlení a na rozdíl od produktů dnešních škol nanaletíme na nějaké hloupé proklamace, typu rádoby "ironie" v komentovaném článku

   Strejda Jouda, anonym

   Smazat
  4. Stacila mi prvni veta, abych dal necetl. Nesmysl, SSSR nenapadl Afganistan. Vlada A. pozadala SSSR o pomoc v boji proti Talibanu a pak El Quaide 21x nez soveti jim vyhoveli.
   A dalsi nesmysly, ze vlada si zila nad pomery, jsoutake nesmysly. Poslanci NS treba meli stale stejny plat, neb je platil zamestnavatel a mohl si z. pozadat o refundaci. Muj soused jako elektikar mel mesicne pres 9.5 tisice, soused naproti, muj reditel, reditel nejvetsiho podniku v zemi, clen UV KSC, mel 4.5 tisice mesicne.
   Takove nesmysly, jak bylo spatne za Husaka, se siri stale. Mne na pr. zavreli 58 dni do vysetrovaci vazby, reditel mne ihned po navratu vyhodil a dalsich 4.5 roku jsem byl delnikem, bez moznosti stezovat, ale plat jsem mel zhruba stejny, nekdy vetsi, jindy mensi, nez na reditelstvi. Ale to JSEM BYL JA, ne cely narod, co byl zavren. Presto jsem si jinak zil jako posleni clovek KRALOVSKY, i ve srovnani se soucasnou stredni vrstvou. Zadne starosti, jedina starost byla: jak utratit penize. Vzdyt jsem bydlel za 118 kc mesicne, rodinne pridavky na mestic mi zaplatily 9 mesicu bydleni, RP na 5 mesicu - 14 dni letlecky Rununsko, 5 clenna rodina, plna penze v hotelu. A to mi stale zbyvalo 6 mesicu rodinnych pridavku. Ja i manzelka jsem mohi mit jako deputat PRASE 100 kg+ jine vyhody. KAM SE HRABE TAHLE SPOLECNOST NA TU HUSAKOVOU! i TA BYLA 1000x lepsi nez je ta soucasna. A cesti vojaci neumirali v Afganistanu! Skoda mluvit. Ci psat. Kde jsou ty zlate casy socialismu! Kdyz jsem o tom vykladal v USA, meli na to jedinou pripominku: PROC JSI UTEKL?! Utekl jsem proto, ze tenkrat jsem byli blbi jako asi ted, kdyz si kazdy mysli, ze nekde ve svete =je lepsi nez tady. A tady bude stale hur.

   Smazat
  5. Vidím to dost podobně jako strejda Jouda, a to mám prvního syna ročník 1994. Ironie v tom je, občas vtipná, ale to celkové vyznění je dost mimo a místy to ujíždí (viz ty prachy, co pisatel do Husákových dětí cpal ještě sedm let po hadráku).

   Jako by za excesy hadráku od likvidace Slušovic či Poldovky po rozkradení OKD, potažmo autorovo rozčarování, mohla zkaňhaná Husákova normalizace.

   V tom případě by ale - když už teda jednou ten generačně třídní boj - v tom případě viníky z hlediska by bylo třeba hledat o generaci dřív - v generaci Havlů, Klausů, Bakalů. Ti si po svém měnili pravidla, podle kterých dneska (některé) Husákovy děti vytlačujou autora ze silnice (například).

   Smazat
  6. pardon, mělo být "z hlediska toho třídního boje", " z hlediska třídně generačního" či obdobná nadsázka.

   Smazat
  7. 22:10 Ty užvaněněj Joudo, Taliban vznikl až dávno po odchodu Rusáků! Ty pozval Tarakí proti Amínovi, teda komouš proti komoušovi, jako u nás v 68 Bilak proti Dubčekovi - https://www.securitymagazin.cz/historie/storm-333-operace-specnaz-ktera-zahajila-sovetskou-okupaci-afghanistanu-a-ceskoslovensky-podil-na-ni-1404060200.html

   Smazat
 2. Demokracie a kapitalismus jsou nesmiřitelní nepřátelé. Chcete argument? Tady je: Demokracie je vláda lidu, aby bylo jasno všeho lidu. Demokracie je tedy nejvyšší stupeň kolektivismu - vládnou všichni, ne menšina ani většina, ne zvolení zastupitelé, prostě všichni. Je postavena na přirozeném kolektivismu, který je ze své přirozenosti nadřazen individualismus. A kapitalismus? Kapitalismus je pokračovatelem otrokářského a feudálního řádu. Je postaven na nadřazenosti individualismu. Nepřirozenost současné ideologie bude mít fatální důsledky, bohužel! Jediná cesta k polepšení společnosti vede skrz demokratickou revoluci - likvidaci moci privátního kapitálu a nastolení moci lidu. Demokratická revoluce nemůže proběhnout nikde jinde než v obcích a městech. Tam jedině může být sídlo moci lidu, tam jedině je lid dostatečně silný byla revoluce úspěšná.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15,41
   Demokracia, vlada ludu.
   A skutocne lud vladne ? Asi tazko.
   System, ktory nam teraz vladne, by som nazval
   TOTALITNA DEMOKRACIA.
   V minulosti nam vladla strana, teraz nam tiez vladnu strany.
   Ako sa vedenie,politbyro strany rozhodne, tak musia v parlamente hlasovat jej poslanci.
   Cize ziadna zmena po roku 89.
   Iba jedne prasata vymenili ine prasata,svine.

   Co sa tyka tej slavnej demokracie, tak jedina demokracia, ak nie vo svete, tak v Europe urcite,
   je vo Svajciarsku.
   Tam si ludia ozaj rozhodnu o vsetkom.Ak si tam ludia v referende odhlasuju, ze klucka na dverach sa bude otvarat smerom hore, a nie dole, podla toho aj parlament kona. A nikto si nedovoli menit volu ludu.
   Skoro ako u nas.
   U nas to slovo,DEMOKRACIA, politici zneuzivaju.
   Taky Figel, slovensky politik,ten aj ked siel na WC, tak spominal, ze je to demokraticke.

   Smazat
  2. No Štefane, to jsem na tu demokratickou revoluci u nás ve vsi zvědavej.

   Smazat
  3. 16:22
   zvědavý? to nestačí!! Co, kdyby jste se na ní podílel?

   Štefan

   Smazat
  4. Pane Štefane, ono je to s tím vládnutím nějak na levačku (NEBO NA LEVICI?) On takový oligarcha (například FIKTIVNÍ KRAĎOUSEK), když se probudí nucením na WC, tak hodí vejce na šunku, slupne k tomu rohlíček, nějakou mňamku, kopne do sebe dobré bumbáníčko, vynadá podržtašce a dá se odvést do parlamentních kuloárů kde foukne na ochranku, za přijatelný obolus "slouží lidu" a udržuje práceschopnost v parlamentní kantýně a jídelně "vodu života" (nějakým aquavitem) a lahůdkami - za skanzenové dělnické ceny v Rudém Právu v sedmdesátých letech. Do hlasování pilně medituje podle návodu Davajflámy (jenom vypadá, jakoby spal), pak si s chutí zaškodí - a má zase vyděláno. Sní o malých černoušcích střílejících jako odstřelovači České armády.

   Démos ráno vzbudí řev budíku, hodí koule do slipů, slupne často nic, kopna do sebe čaj z pytlíku, vynadá manželce, nacpe se do přeplněné MHD, nebo sedne do ojetiny, foukne policajtům do "balónku" a jede vládnout. Za pár šupů slouží svému podnikateli, občas slupne i něco na lístky za ceny v zemi obvyklé, a sní o neplacení České televizi a Čs, rozhlasu výpalného, nebo že bude Sparta zase mistrem...

   Smazat
  5. Cest PRACI soudruhu

   Smazat
  6. I Tobě čest 20:37, toho zvyku se řejmě nedá zbavit.. Jinak jsem se konečně zasmál u popisu činnosti démose v příspěvku 18:40, alespoň někde ironie, děkuji
   Strejda Jouda, anonym

   Smazat
 3. Pořád se někteří "novináři" zabývají tím, jak bylo před 30 či 40 lety. Bohužel neslyším nic o tom, jak bude zítra a nechci dráždit, jak bude za 1 rok či za 5 let. Lidi museli chodit do práce, Romové taktéž!!! Zbohatlíci jezdí do "práce" v 10.30 a ve 13 hod seš vrací, údajně jsou udření a v práci je to nesnesitelné. Raději jede na kole na Kleť. Co s tím budeme dělat? Asi nic, jedině …..

  OdpovědětSmazat
 4. Ano Štefane a psal jsem již dávno že prvním krokem musí být znárodnění nově zestátnění.

  OdpovědětSmazat
 5. Klasický článok zaplateneho trola

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudak si potrebuje postezovat na pitomosti a proc prave tady ? At se jde vycpat jinam..Ze mel mir a poklidny zivot zajisten a nepadaly mu na hubu bomby..,
   A jetste obdiv k CIA Havloidum..

   Smazat
 6. Víte, co je nejtragičtější zprávou dnešního dne? No přece odchod Petry Procházkové (kámoška Štětiny) z redakce Lidových novin, kde kalila vodu posledních 27 let pro pražskou elitu (masy ji nebraly), je to úžasná tragédie pro celé Česko :-) "Cítím tady velkou neúctu k elitám, pražská kavárna - to je posměšek, který vymysleli na Hradě, říká novinářka Petra Procházková". Už slzím, ale jsou to slzy krokodýlí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:06
   Hlavu vzhůru pane,třeba si ty havlobanderovský svině budou vydávat vlastní lžičasák Made in USSA!!!!!

   Smazat
  2. 17.06 - Petra kecá.. jde o peníze, jak je v novinařině obvyklé. Prostě ani Volkischer Beobachter II. jí nebude platit za vše, co si vymyslí. Ať zkusí štěstí v Zimbabwe.

   Smazat
 7. Z kterého kanálu jste ten článek páni redaktoři NR vytáhli ? To už jste klesli na úroveň "Blicích listů" ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumíte ironii ani černému humoru? Škoda.

   Smazat
  2. 17:33 Problém je, že ne každý se na "věc" dívá vašima očima...

   Smazat
  3. Ono totiž už mnoha lidem není moc do smíchu. Kde jsou ty časy, kdy jsme byli samý vtípek, kdy i nacisté nadávali na Čechy, že jsme smějící se bestie.
   Už nás humor přešel. Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy slyšel už z daleka bujarý smích ze všech hospod. Když tam dnes nahlédnu, tak u jednoho stolu omladina jezdí prstem po telefonu a u druhého staří dědci čučí do piva jako na pohřbu. Po ulicích samé kyselé tváře, hlavně se s nikým nesetkat očima. To jsme to dopracovali. Na věhlasný český smysl pro humor si za chvíli už nikdo ani nevzpomene...

   Smazat
  4. tahle,údajně moderní ironie , vzhledem k realitě, je pěkná 3,14čovina

   Smazat
 8. Taras2 - no chlape seš to ale hňup.Pokud je zde ironie,nebo skutečný pocit té doby,zoufalství tak popiš ty zoufalče dobu od 1989 do roku 2018.To je ti prdel co?Pořád kdákáte jak to stálo za hovno.Školky,studia fronty na banány,auta,ledničky ... .Však pravda Taras2 bulbo,dnes koupím bez fronty banán a když ho hned nesežeru tak je za 2hod na sračku,autobrakoviště plná prodávaná za nehoráznou sumu.Děcku nemám co dát do huby a už mám za dveřma Syrského parchanta a přitroublou Jůrovou řvoucí jaký je to dobrý chlape.Řvaní,nejsou školky.No jo volové všechny jste zničili ,komunistický přežitek.No,dost bylo skřehotu,Taras2 jsi idiot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejné je to s kampaní o suchu v ČR. Prý není voda, ale když prší, tak nám vesnici opakovaně vyplavuje bahno z polí. Podezřelý je to, že kupodivu až od revoluce. Komunisti měli asi nějakou smlouvu se svatým Petrem. Hnusní komunisti všude něco stavěli a zaneřádili za 40 let Československo velkým množstvím přehrad, nádrží, hrází, jezů, ale dokonce i protipožárních nádrží a máchadel v každé vesnici. Příští rok tu budeme mít bouřlivé oslavy 30. výročí vítězství tržní ekonomiky, ale nějaká nová přehrada nikde v dohledu. Dokonce i ty protipožární nádrže v naší vesnici nezadržují vodu, ale jenom bahno (nevyváženo od revoluce), hasičská zbrojnice byla zprivatizována (je tam autoopravna) a do vesnice jezdí hasiči s cisternou z desítek km vzdáleného města :-)

   Smazat
 9. Nejlíp tu bylo za Husáka !
  Vážení kritici minulého režimu, ukažte mi jediný národ na světě naší velikosti, který před rokem 1989 dokázal vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocela hutní výrobky vyvážet do celého světa !!!! Národ, který by byl naprosto soběstačný v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí... atd., atd. Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme NIC. Jsme pouze montovna automobilů. Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík ve zdi, natož uhlí pod zemí nebo voda. BYLI JSME VELMI SCHOPNÝ NÁROD, to však vy nechcete slyšet, jen si trváte na svých nesmyslech. O potřebě provázanosti s "vyspělým Západem", který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště pro jejich "šunto-produkty"!!!......................Z vyspělého a samostaného státu jen rozvojová kolonie USA a EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČR se totiž změnilo ve stát zadlužených otroků - souhrnný dluh asi 4,5 biliónů korun a zdárně roste. Někde musejí přece chybět ty stovky miliard korun, které nenávratně mizí v bankách na západě. Liberálové nám slibovali, že na tom budeme jako němečtí sousedé. Ale lhali, jsme na tom jako otroci z německé kolonie bez budoucí perspektivy na změnu. Německo máme dohnat jenom v podílu barevného obyvatelstva, nikoliv v životní úrovni.

   Smazat
  2. Nevím, nad čím brečíte.
   To, co bylo skutečně "špičkové" se vyrábí a hlavně prodává i dnes. Protože vyrobit můžete cokoli, umění je to PRODAT. Před rokem 89 bylo odbytiště hlavně RVHP. Po rozpadu RVHP už nebylo kam prodávat, protože prostě ty výrobky zase tak špičkové nebyly....
   > Jsme pouze montovna automobilů
   Nejsme. Vyrábíme letadla, traktory, lokomotivy, hutní produkty..... a hlavně, PRODÁVÁME je na svobodném trhu!!!
   > Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík
   Zato před rokem 1989 patřilo všechno všem, že ano. Tedy nikomu nic, protože když jste si něco někde vzal, tak to bylo hned "rozkrádání socialistického majetku".

   Smazat
 10. Vtipný a z podstaty věci pravdivý článek. Potěšil. Víc takových.

  OdpovědětSmazat
 11. To neni cerny humor, nebo ironie , ale tezky sen , plny depresse a melancholie.
  Tu jsem citil pri moji prvni navsteve do Ceska po padu totality.
  Smard zatuchliny , devastace a neschopnost rozumet tomu, jak Praha a Brno vypadaly.

  OdpovědětSmazat
 12. "Soudruzi" Socialismus, ci co to bylo, ma zvlastni smrad !

  Timto smradem je citit kazda socialisticka zeme.

  "Socialismus" je plny opriskanych budov sede a nahnedle barvy.
  A kdyz je "socialismus" zaveden v Africe, tak krajina prestane byt zelena , ale nahnedne a trava neroste.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keď sa socializmus zavedie, v Afrike tak krajna pôjde rovno do červena-kedže majú červenozem.
   Preto pri povodniach sa im vodne toky sfarbia do červena. U nás tečie také kakao.

   Preto nám počas ďažďa tečie v riekach KAKAO.

   Smazat
  2. Pravda, za socialismu bylo dost oprýskaných budov, ale střechy byly v pořádku. Dnes jsou hezké fasády, které jsou zaplaceny z půjček na 20let a více, ale mnohdy do domů zatéká.

   Smazat
 13. Jak Husák zachraňuje kapitalismus v CZ 2018. Jak by to asi vypadalo dnes s "přebytkem" zaměstnanců, kdyby nebyly Husákovy děti? Snad 1/3 fabrik by musela zastavit provoz. Jak by vypadaly pak důchody - asi ještě hůř, než dnes starodůchodců! Stavme Husákovi/y pomníky!

  OdpovědětSmazat
 14. 18:17 & 18:24 - jsem presvedcen o tom, ze Karel Marx byl
  WITCHDOCTOR (kouzelnik) ! Zavedl vsude konec sveta.
  Venezuela, Cuba, Rhodesie, JAR, atd. atd.

  Vy vzpominate na tu dobu nostalgicky, protoze vam psalo "PERO" ! (A ted mate v pytliku Meluzinu !)
  bye, bye...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ten konec světa v uvedených zemích způsobil kapitalismus. Zemičky obklíčené diktaturou militaristů a kšeftařů těžko ustojí různá embarga, blokády, sankce a korumpování tzv. opozice a otevřené i skryté války, různé ty Soroše a další defraudnty jejich bohatství. Ale Kuba to ustála, je sice chudá, ale šťastná, veselá, zeptejte se turistů, co tam byli. Zřejmě v tom kapitalistickém pozlátku není jen štěstí - už proto, že musí stále válčit. No a uvidíme, až se svět obrátí a země, jejichž programem šťastného žití jsou vražedné války - tu proti Vietnamcům, tu proti Panamě, pak proti Jugoslávii, zase proti muslimům....... budou obklopeny embargem a sankcemi, jak se jim povede. Oponenty upozorňují, že nemám a neměl jsem nikdy nic společného s "komouši", ale ani "imperialisty", nadávat mi budou zbytečně. Jen jsem nezblbnul pod tlakem peněz.

   Smazat
  2. Ad. 18:33. Proto Marx vidí možnost likvidace diktatury kapitálu jen cestou světové revoluce - to je základní, principiální poučka. Jenže podmínky pro přežití člověka v některých zemích jsou již díky neurvalému a antihumánnímu kapitalismu takové, že se lid bouří, dříve než kapitalismus dospěje do svého historického konce. A ten určitě přijde, to je nevyhnutelné - vše máj svůj začátek i konec - a to si lidstvo oddechne, až kapitál zdechne.

   Smazat
  3. Víš, ty mladý troubo, my ale na rozdíl od tebe můžeme srovnávat, protože jsme to pocítili (do 1989)a nyní pociťujeme (dnes) na vlastní kůži. Ty jenom vaříš z blbin uváděných v ČT nebo z toho, co ti nablejou v Respektu, Reflexu a jiných přiblblých rádoby časopisů.

   Smazat
  4. 10:24 Nick byl mladý asi tak v době, když tvůj udavačskej fotr radil rusáckým okupantům, kudy se maj vydat na Prahu, páč vlastenci jim před nosem sundali směrovky:)))

   Smazat
  5. 15:43
   KOKOT HOVNOLULANOHEDVÍČEK A PRAŠIVINA Z HYPOSPADICKÝHO KAPRÁLA JSOU DVĚ HOVNA Z JEDNÝ ŽIDOPRDELE!!!!!!!!!!;-)

   Smazat
  6. Hedvitschek z židoprdele ... nebude to tenhlen docela napravo? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%9D%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-14.png

   I když z tý židoprdele je i ta pšivina docela nalevo a ten kapromaršál uprostřed!!!!!!!!;-)

   Smazat
  7. 18:47
   Copak kžidozmrdům nevoní vlastní meducína????!!!!!:-)To kam patříte víme......stejně jako hyospadickej kapral chcípnete na skrčeninu...nebo na houpačce ze dvou kandelábrů!!!!!!!!!!!!:-))))))))))))))))

   Smazat
  8. 18:47 já jsem po řeckých předcích PRAVÝ Žid. Nespojuj laskavě tu kremelskou plešatou svini s PRAVÝMI Židy! PRAVÍ Židé jsou vybráni svými specifickými vlastnostmi, aby vládli, jsme k tomu předurčeni. Stačí se podívat na distribuci IQ v rámci planety. My máme banky, máme technologie, máme vliv. S tím je nutno se smířit a raději po dobrém.

   Izraelská svoloč, co se kamarádí s tím kremelským bastardem, NEJSOU PRAVÍ ŽIDÉ. To je koneckonců vidět i na jejich průměrném IQ, které dosahuje průměrných hodnot evropských. Stejně tak není PRAVÝMI Židy ta pakáž, o které si to myslíte. Tedy ani ta směšná individua s kozími bradkami na fotce s tím kremelským smradem. Je to ortodoxní odpad vhodný do .....

   Pravých Židů je málo. Ti ostatní se mi hnusí, ale jsou vhodní jako maso, a až se nám nebudou hodit, hodíme je přez palubu. Proto my PRAVÍ podporujeme Araby, což je PODSTATNĚ schopnější komunita.

   Kremelská svině, ten trpasličí výhřez, všechno rozjebal, zničil světový řád. A ta svině Trump nejen že odmítá s ním jednou provždy zatočit, ale cpe se zpět do Izraele.

   Smazat
  9. TY MÁŠ HOVNO TY Z ŘECKÉHO PŘEDKA ZADKU!!!!!!!8-)
   OVŠEM DO ZÁKLADŮ LATRÍNY BYS VHODNEJ BYL,TO TI NELZE UPŘÍT!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  10. 19:14 Translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu kterým si tvořen a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!!:-)))))


   19:19 Jaká "směšná individua s kozími bradkami"? Myslíš snad tyhle židovory co řídej Chujlostan?!- https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
  11. PŘEKLADAČ NETŘEBA,ČÍST TY ZKURVENEJ KRIPLE Z UDAVAČE WALESY STEJNĚ NEUMÍŠ A UMĚT NEBUDEŠ,OVŠEM STEJNEJ ŠMUCIK TYŠTUCH TADY MÁŠ UŽ ROK,LŽIDOMONGOLÍKU!!!!!!:-))))))))))

   Smazat
  12. 20:12 Sáms jen smrad z putlerovejch ugrofinskejch hoven, zmrvenej a zdegenerovanej bolševickej poločecho-položidomužiku, zrzavýmu Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčnej za to že neskončil po zásluze takhle!!!!:-))))))) - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  13. 19:19 Pamatuj si, že skutečným Rusem je takovým jako ty rasově nadřazený nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Ani Ugrofin Putler v žoldu Chazarů je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  14. 19,19 7,46
   ZASE SI TY VOBŘEZANEJ NEGROMILNEJ HULIBRKU PÍŠEŠ SÁM SE SEBOU??????!!!!!!!!JE VIDĚT,ŽE JSI OPRAVDU INCESTNÍ UBOŽÁK A GERONOTROSKA,KTERÁ UŽ JEN KOPE NEŠŤASNĚ KOLEM SEBE,PROTOŽE NEMÁ ANI RODINU,ANI KAMARÁDY,JEN VYBÁJENÝ HOVNA MADE IN USSA V SENKROVNĚ NA KRKU!!!!!!!!.-DDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
  15. 8:44 Ajaj, rudoprde, tvý gerontí teplí prdonoši z Kremlu budou zase masově umírat!!!!!!.-DDDDDD - https://coolmagazin.iprima.cz/filmy/video-rambo-5-stallone-posilovna?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  16. P.S.: Je úplně fuk kdo to komu píše, strejda Google si to přebere a z tvých rudoskřeků si k mým obrázkům už sám potřebné vybere! Rudoprde! - https://www.google.cz/search?biw=1920&bih=950&tbm=isch&sa=1&ei=oTyrW5_nKMSksAGgs4-gDg&q=rudoprde&oq=rudoprde&gs_l=img.3...4063.4063.0.4733.1.1.0.0.0.0.118.118.0j1.1.0....0...1c.1.64.img..0.0.0....0.LVVg4us6ig4

   Jéééééé, pane šeditelííí!!!!!!!!!!!DDDDDDDDDDDD

   Smazat
 15. Nick Honolulu nemůže být než schizofrenik. Na jedné straně vidí nemravnost systému, ve kterém žije, na druhé straně jeho možnosti vychvaluje. Na jedné straně opovrhuje myšlenkou socialismu, na druhé straně ví, že pokud ten nepřežil, bylo to útokem globalistů, když nebylo dost intelektu a morálky na jeho realizaci a obranu. Chápu, že člověk pod nickem Honolulu, se svým životopisem na straně jedné a jistým intelektem na straně druhé, ve svém věku, z té kruté schizofrenie vyváznout nemůže. Nezbývá, než chápat a politovat ho. Tak už ho, prosím pěkně, nekritizujte a neurážejte. Vždyť on je vzorový případ!

  OdpovědětSmazat
 16. Světaznalyhovnolulanhedvíček, napsal.

  OdpovědětSmazat
 17. 18:53 - z vas doktor psychologie nekdy nebude !
  1 ) Globaliste jsou nemoralni v nasem Kapitalismu proti nim muzeme bojovat !
  2 ) V Socialismu bychom zkoncili v Jachymove na otrockych pracich !
  3 ) Globaliste jsou ti, kteri vytvari ruzne druhy Socialismiu, Komunismu a drive smeru v nabozenstvi, aby v nastavajicim bordelu se uchopili moci !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idiote slysel jsi nekdy o kriminale v Americe? Vzdyt to je stredovek, trest 40 let se pocita jak se rikalo za detsky cili to se odsedi na zachode ,tys idiot idiot idiot.Na takovych blbech totiz kapitalismus se svou shnilou teorii pro stupidni blby stoji ,jsi kreten idiote

   Smazat
 18. 20:37 - pokracovani !
  4 ) Dopadli bychom velmi spatne, kdyby se Globaliste v pravidelnych intervalech neporvali mezi sebou.
  (V Rusku ve 30-tych letech a v Cesku v 50-tych letech.
  a Potom v roce 67 znovu v Cesku.)

  5 ) MRCHOZRAVCI v Africe se chovaji uplne stejne ! Druzne sezerou obet a potom zacnou zrat jeden druheho.

  OdpovědětSmazat
 19. 20:44 - pokracovani.
  6 ) Cely ten Socialismus byla zasterka , na prikrivani moderniho otroctvi ! Napr. nemoznost zmenit zamestnani a nebo jet si lehnou na plaze Floridy !
  Zatim vedouci Socani meli dosazitelne vsechno.

  7 ) Vedouci Socani se drzeli u moci terrorema a strachem mezi lidmi, ale neznali kupecke pocty, tak nakonec vse tak vzacne pokurvili, ze v bohate Rhodesii nebyl chleba a nebo ve Venezule neni benzin a chleba a na Cube si musi pacient prinest naradi na potrebnou operaci do nemocnice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty trotle si budes muset prinest krumpac na to aby ti ho nekdo zasadil do tve vyseptane palice idiote senilni

   Smazat
  2. Pozor on ma pry celych osm let skoly ale vysel ze ctvrte obecne neb ji 4x opakoval ,proto ten prehled ,na Smichove mu bude postaven pomnik jakozto predvoj BLBA velikehoo

   Smazat
  3. 20:52 kdes to Honolulu sebral, že za komunistů nebylo možné změnit zaměstnání? Kdo a kde ti to nakukal? A co že měli vedoucí socani všechno? Do roku 1968 nesměli mít ani chalupu po rodičích. Víš ty, pitomo, jaký plat měl okresní stranický tajemník a kolik vydělával třeba horník, dělník na montážích nebo přední svářeč, frézař, soustružník? Jo, já vím, tady ses nezmohl ani na picikl. Já ho, z obyčejné rodiny, měl vlastníma rukama v devíti letech, darem nový v jedenácti a za své, silniční závodní v sedmnácti. Chápu, že jsi se mezi zpanštělými Anglosasy, co Čech přecejen zvyklý práci, s českým vzděláním, mohl docela prosadit. Když na tobě vydělali. Když tys‘ házel nohy na ramena, já už byl zodpovědný táta od rodiny. Nic mi nenakecáš, sběhlíku.

   Smazat
  4. Ta schíza tam skutečně je. Znám taky jednoho navrátilce čechoameričana. Ten se v tom patlá obdobně, navíc za vším vidí Rusy, na druhou stranu je v SPD.

   Smazat
  5. 20:56 Pozor na ty kecy! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 20. Když si vzpomenu na ty spoty Husákových dětí "Přemluv bábu", tak tu ironii a černý humor pana autora docela chápu.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. Venco Dvoraku zastav toho debila neb ho nekdo drive ci pozdeji nejakym tupym predmetem zabije primou ranou do palice jeho debilni.Kazi ti tady to tady jiz dlouhou dobu a spousta lidi prestava cist tento velmi zadany casopis neb tento idiot!!! Dekujeme za odezvu patricne rychlou

  OdpovědětSmazat
 23. V sedmdesatych letech jsem zil v Johannesburgu a sklizel jeden uspech za druhym. Mel jsem luxusni bydleni na Hillbrow a stridal auta, vylety a krasna devcata.

  Vy jste stali za Husaka frontu na Trabanta a na bydleni a nemeli ani zradlo, ktere v Africe zerou pouze opice.

  Jelikoz jste omezeni zabedneci, tak jste nevedeli o tom , ze jste SIZENI.

  V 70-tych letech jsem take jezdil do Evropy tancit na anglicke odpoledni caje.
  Vy jste tancili "Ja mam rad tu kudrnatou kacu" na pionyrskych taborech.

  Jste osizena NEDOCHUDCATA vy Socani a ja vam ten Socialismus preji. (Boze odpust mi to)! Ja mam vsak definitivne radej blahobytny Kapitalismus, ktery zavedlo TQM a nebo B.J. Vorster.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Husáka žádné už žádné pořadníky na auta nebyly a jídlo bylo kvalitnější než dnes !!

   Smazat
  2. Střídal jste krásná děvčata... kolik vám porodily dětí, vašnosto. Nebo jste impotentní? Vy nám přejete socialismus (děkuji), já zase vám vlastní bílé děti nesoucí jméno svého biologického otce - vaše jméno. To byste se stal nám, otcům, rovným.

   Smazat
  3. 17:16
   Noooooo,tak teď jste mě rozesmál,až mám slzavý údolí.....Hovnolulanohedvíček a potomstvo????
   Pokud by měl i čirou náhodou nebo božím dopuštěním čím,tak to zůstalo někde na věky věků v opici nebo v ruce.....jeho vlastní!!!!!!!!!!B-)

   Smazat
  4. Světa znalý, lepší bude, když napíšeš, kde jsi nebyl, připadně kde té nepochopili a nedosáhls úspěchu. Nejde-li tu krásu popsat slovy, tak u nás doma štěstí nehledej, kecalů máme dost.

   Smazat
 24. 21:17
  Taky nechápu,proč toho retarda nikdo netípne za ty "oduševnělé"zhovadilosti.

  OdpovědětSmazat
 25. V CSSR jsem nemohl mit kolo ! V Johannesburgu jsem si sel v roce 1972 pro prvniho Mercedesa !
  Neobycene pekny a sladky zivot me umoznila kapitalisticka jizni Afrika a Amerika bylo pokracovani vsech radosti, az do doby kdy me podle zakona poslali do duchodu.

  A vy - vy krupani cely zivot se snazite jen o socialismus a hovno, hovno z toho !

  A budte radi, ze me zde mate ! Nikdo vam nenaleje cisteho vina jako ja.

  Socani, delm preklepy protoze mam za prdeli vaseho Cenzora , tak se omlouvam za nedokonalou Cestinu, ale vy by jste nepochopili ani dokonalou !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože si byl neschopnej a blbej si na kolo vydělat na brigádě,hovado podřadný.
   O "rodičích" je škoda mluvit,zvlášť v tvým případě.

   Smazat
  2. Světaznalý blbče. Kolo jsem si jako student dvanáctiletky v roce 1964 nekupoval. Za peníze z brigády jsem si raději koupil Jawu 05.

   Instruktorům z kontrarozvědného školení řekni, že jsou idioti a o životě v ČSSR vědí hovno.

   Smazat
  3. To je naprosto typické, když je někdo spokojený se svým životem a sám se sebou, tak se chodí vykřičet na internetové diskuse.
   Úplně vám závidím vaši spokojenost, pohodu a příznačnou vyrovnanost, které doslova chlístají z každého vašeho pologramotného skřeku :-)

   Smazat
  4. APARTHEID v Južnej Afrike vám umožnil.

   SOCIALIZMUS v ČSSR vám to neumožnil??

   Smazat
  5. SVETAZNALY se zřejmě dostal ke špatně hlídanému metamfetaminu a takhle to potom dopadá. Vhodnější by byla LSD . To už by nenašel klávesnici.

   Smazat
 26. Dotaz ,je to jeden cvok ci skupina blaznu? Vypada to ze cely pavilon Chocholousek byl propusten a sedi ve verejne knihovne u computeru a vybral si tento casopis na internetu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpověď: - je to jen jeden odpornej exulant, kterej si píše sám se sebou, otravuje, obtěžuje a smrdí na každé diskuzi, sprostě nadává Čechům a na Českou republiku, ačkoliv je sám Čech, teda bývalý, odporná parazitická svině, která odtud utekla ( viz jeho přitroublé nadávky na socializmus) dnes je z něj americké hovno, o které nikdo nestojí, nemá přátele, neví ani, kde je hrob jeho rodičů, neví ani, kde bude jednou on až konečně zdechne - proto taky leze denně diskutovat právě s námi, aby mohl sprostě nadávat a urážet. Škoda slov - leze to sem jako smradlavá veš, přicucnutá na tento web. Dříve to lezlo na Novinky, ale tam to dostalo totálního zaracha. Filcka - světa znalý hovno!

   Smazat
  2. 21:45 ale ne, nechte ho. On je Honolulu v podstatě hodný člověk, něco ví, něco asi zažil, něco svou osobou ilustruje. Aby s psychikou přežil, všechno si nutně racionalizuje a jak umí, tak se tady realizuje. Já mu jeho stáří, při všech těch možných Mercedesech a že pěkných děvčatech, tak nějak nezávidím. Proč ne, popřejme mu sluchu, když ne, přeskočme ho. Nazdar Honolulu.

   Smazat
 27. 22:47 - Ty veprova socanska P**O jedna !
  Kdo zde zacal nadavat ? Ty neumis cist, ty podradne hovado, ci co ? ?

  Socanska kontribuce k demokracii = umcet Krompacem, dehonestovat, a za-cenzurovat.
  Vzdyt vy Socani - vy jste jako opice na Limpopu.

  Kde to beres do nekonecna ty tvoje hovadiny, "ze nemam pratele, ze o me nikdo nestoji, ze jsem sam".

  krupane zapomel jsi recitovat basnicku ! -
  "OPUSTIS-LI ME ZAHYNES "

  Huuu, Ha, Ha ha - ja neudrzim stolici smichem.

  Bodejt by se vam ten socialismus neposral , vsude kolem sveta, kdyz tam mate v partaji takeve blbce.

  OdpovědětSmazat
 28. Neudrzel stolici
  posral schody se belici
  pravila mu stara
  budem delat sprostarny
  on na ,posereme schody

  OdpovědětSmazat
 29. 23:26 - zas nejaka droga ? Nevim co to je ! Zeptej se nejakeho doktora Moje droga je brazilska kava, Cognac z Francie a cigaro z Dominikanske republiky.
  Jine neznam !

  Socani, priznejte si politickou a economickou porazku vsude na svete.

  OdpovědětSmazat
 30. "SOUDRUZI" HURVINCI !
  Dobre jsem se s vami pobavil. Dekuji vam !
  Dekuji take andelum straznym, ze me prenesli pres hrnanice pred 50 lety a nedopustili, abych se mezi vami zblaznil, zblbnul na vasi uroven a zeskarednul jako vy.
  A ted jdu hledat neco hlubokomyslneho. Vy metate hovinkami a ja se zacinam nudit.
  Ahoj, strasidla minulosti !

  OdpovědětSmazat
 31. 23:56 = veledilo socialisty nicka Brouka Pytlika , stoupence Berniho Sanderse, z ktereho se vydesila i Hillary.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyz je rec o tech doutnikach nemas cas zaskocit ke mne na cognack ??Mam ho 8 " urcite by se ti libil a zuzlal
   PS HOMO Florida lgbtq

   Smazat
  2. Pro světa ználka, cítit z Vás dost nenávisti. Kdysi jsem bydlel v NL a doposud nejnenávistnější člověk kterého jsem potkal byl emigrant. Hrůza, horší než Husákovy děti..., ironie... Také jsem pochopil, že emigranti jsou ztracenci, doma na ně zapoměli a v místě emigrace je nějak moc nemusí. Tak mají z toho frustrace a potřebují se vykřičet. Upřímnou soustrast.

   Smazat
 32. Honolulu vždyť Vy jste typický parazit jako cikorky ze Smíchova. Nejste jeden z nich? Také končí ve 4 třídě.

  OdpovědětSmazat
 33. 9,32
  To by jste tomu grafomanovi moc fandil,do 4.třídy pomocný to určitě nedotáhnul:-)

  OdpovědětSmazat
 34. Vidím, že se zde sešel obzvláště extravagantně nevzdělaný a jen vulgaritami vybavený svět "diskutujících". Není to snad úmysl opozice takto likvidovat rozumnou rozpravu?

  OdpovědětSmazat
 35. Nevím jestli to víte, ale celý systém na podporu mladých rodin zavedený u nás v Československu v období sedmdesátých let k nám přijeli studovat z Francie a po několika letech ho po vzoru u nás zavedli taky a podpora mladých rodin ve Francie dodnes funguje po vzoru z dob Husákovy vlády. Jinak, to jak se tady žilo v době sedmdesátých a osmdesátých let minulého je možné hodnotit dnes porovnáním nájemného tehdy a teď s tím jaké jsou dnes platy a tehdy. Tehdy průměrný plat kolem třech tisíc a nájemné třista korun. Dnes skutečný plat čtrnáct tisíc a nájemné devět tisíc s povinnosti křičet jaký je to dnes ráj na světě. Tehdy jsme se měli moc dobře, ale nevěděli jsme o tom a pořád jsme vzhlíželi k západu, který v té době vysával kolonie v Africe a Asii. A dnes západ koloniálně vykořisťuje nás a pořádně nás zadlužuje a až bude nejhůř, tak nás klidně zlikviduje, tak jak tomu bylo v době Mnichova. My jsme se totiž nikdy nepoučili a vždy vzhlížíme tam, kde s námi nejvíc pohrdají.

  OdpovědětSmazat
 36. Na konci desetiletí přepadli Afghánistán?... Proboha, vždyť zareagovali až na třináctou (!!!!!) výzvu afghánského legitimního vedení se žádostí o pomoc proti islámským teroristům!

  OdpovědětSmazat
 37. Jo to napsal „demokratický blok" za husáka bylo skvěle dnešní svět je strašný.

  OdpovědětSmazat
 38. Copak čtyřicátníci - ale až budou dnešní puberťáci v produktivním věku - chraň nás pánbůh.

  OdpovědětSmazat
 39. Honolulu dodnes zije v papundeklu a siri jedovate sliny !!

  OdpovědětSmazat
 40. In memoriam, podékujme Husákovi, protože nám vychoval skvělou elitu národa. Co milionář, to Husákovo dítě, původní povolání vedoucí samoobsluhy,prodavač zeleniny
  či exkluzivní krejčí.Kde by jsme bez nich byli?

  OdpovědětSmazat
 41. In memoriam, podékujme Husákovi, protože nám vychoval skvělou elitu národa. Co milionář, to Husákovo dítě, původní povolání vedoucí samoobsluhy,prodavač zeleniny
  či exkluzivní krejčí.Kde by jsme bez nich byli?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.